THEE reclame een pak Croquette biscuits voor 25 cent 1 zakje Edelbouillonpoeder voor halve prijs 2 pakjes Smeerkaas a 32 a samen 50 cent 1 pak koken Havermout van 75 voor 50 cent KRUIDENKRACHT! Abonneert op dit Streekblad DE NIEUW-GUINEA-EXPEDITIE Leden geologische groep beklommen toppen van rond vierduizend meter Verteer opdringen de Julianatop Q DÉN, 5-8. Het'bestuur van de stichting „Expeditie Neder lands Nieuw-Guinea" bericht dat met de scheepsbouwer C. Ver- olme, na het door deze gedane aanbod, volledige overeenstem ming is bereikt over de verdere financiering van de expeditie. De door hem gestelde zakelijke voor waarden zijn door het stichtings bestuur volledig en met dank baarheid aanvaard. van men meent dat hij 4.700 meter hoog is. Als dit cijfer juist blijkt te zijn, zou dit de derde top in hoogte zijn van Nieuw-Guinea, na de Car- stensztoppen van 5.030 en de Wil- helminatop van 4.750 meter. Wel licht zullen de geologen in staat zijn ook deze top te bereiken, maar ook de andere groepen zullen po gen hem zo dicht mogelijk te be naderen, waarbij vooral op bota nisch en zoölogisch gebied veel in teressants kan worden verwacht. Openbare kennisgeving Burgemeester en wethouders van Zierikzee brengen ter openbare kennis, dat voor het tijdvak van 1 september 1959 t/m 31 augustus 1960 wederom verpacht zal worden: 1. de verkoop van consumpties op het sportpark „Bannink"; 2. de verkoop van consumptiefs op het sub 1 genoemde sport park. Inschrijvingen te dezer zake kun nen voor 15 augustus a.s. ter ge meentesecretarie worden ingediend. Zierikzee, 6 augustus 1959. Burgemeester en wethouders voornoemd: F. TH. DIJCKMEESTER, burgemeester. R. VAN OMMEREN, secretaris. Wat het verdere verloop van de expeditie betreft, kan het volgende worden vermeld: Op 4 en 5 juli werden door enkele leden der geo logische groep, namelijk de heren Escher en Verstappen, de Antares- toppen, respectievelijk 3.380 en 3.650 meter hoog (ongeveer 500 meter la ger dan op de kaart staat aange geven) bereikt. Uitvoerige berich ten over deze zware tocht zijn ont vangen, maar van bijzondere vond sten is geen melding gemaakt. Dit kan in dit stadium overigens (be houdens uitzonderingsgevallen) van geen van de exploratiegroepen ver wacht worden. De biologen, de zoölogen Ver voort, Staats en van Heijningen en de botanici Kelkman en van Zanten en de landbouwgeoloog Reynders kwamen niet verder dan ongeveer 2 300 meter op de zuidhelling van de Antares, omdat het onmogelijk was met de ene helikopter die over was, hoger te komen. Naar maagdelijk gebied De anthropologen, de heren de Wilde en Nijenhuis en de taalkun dige Anceaux bleven uiteraard in de bevolkte streken. Wegens het uitvallen van één helikopter, die om verschillende redenen niet zal worden vervangen, moet het An- taresonderzoek thans worden afge sloten. Er zal nu naar worden ge streefd in het ten noordwesten van het basiskamp gelegen terrein, dat eveneens geheel onbekend is, door te dringen, voor zover dit met één helikopter en met dragers moge lijk is. Men zal dan werken in de richting van de Julianatop, waar- STAD EN PROVINCIE ZIERIKZEE Mej. R. Romijn alhier slaagde voor het diploma Aalsmeer, bloem schikken en binden. Zij ontving haar opleiding aan het Studiecen trum Bloemsierkunst te Tilburg. KERKWERVE Burgerlijke stand en loop der bevolking over juli 1959. Geboren: Leonard, z. van B. Root en. H. Gorter. Ingekomen: Neeltje v. d. Wekken van de Noord Oost Polder. Vertrokken: Jacobus Stoel met gezin naar Zonnemaire; Hendrik Zielman met gezin naar Noordgou- we; Mindert Stobbe met gezin naar Noordgouwe; Elizabeth C. Hanse naar Krommenie; Iman v. d- Hoek met gezin naar Gorinchem. HAAMSTEDE Burgerlijke stand en loop der bevolking over juli 1959. Geboren: 28. Tonis, z. van D. van den Hoek en I. J. Hanse. Gehuwd: 14. Marinus van der Pol, 24 j. en Maria Grietje van Noord, 20 jaar. Overleden: 16. Geertruida Jozina van den Berge, 29 j., echtg. van P. Leistra; 31. Johanna Cornelia Hu- brina de Bruine, 67 j., echtg. van J. D. Lindhout. Ingekomen: 1. W. M. van den Hoek uit Zierikzee; 17. A. van Be- veren en echtg. uit Rotterdam; 20. C. P. Straaijer uit Ede; 20. H. van de Stadt uit Rotterdam. Vertrokken: 13. J. Quist en gezin naar Noordgouwe; 17. R. J. Boot naar Amsterdam; 17. E. Sijtsma naar Oostdongeradeel; 30. C. Gle rum naar Zierikzee. - Onze dorpsgenoot de heer J. J. van Wingen is geslaagd voor de akte Duits L.O. Burgerlijke stand en loop der bevolking over juli 1959. Geboren: Jacob Marinus, z. van J. M. Verboom en N. J. Verboom; Johannis en Cornelis Bastiaan, zoons van G. D. Verboom en C. W. van der Schelde. Overleden: M. P. C. Pirée, 75 j.; M. M. Krijger, 58 j. Ingekomen: L. J. v. d. Bout en gezin van Zonnemaire. Vertrokken: K. van Sluis en ge zin naar St. Annaland; Jac. Jonker en gezin naar Beverwijk; H. J. Eer- land naar Nieuwerkerk. ZONNEMAIRE Combine uitgebrand Dinsdagmiddag is alhier op het bedrijf van de heer M. D. v. d. Bijl een combine in brand geraakt en uitgebrand. De machine was eigen dom van de heer Joh. v. d. Wekken te Brouwershaven. Leerlingen namen afscheid van de o l.-school Vrijdagavond 31 juli jl. werd in het gymnastieklokaal van de o.l.- school te Zonnemaire een afscheids avond gehouden, waarbij de leer lingen der 6e klasse een kinderto- neelstuk opvoerden Het stuk was getiteld „Het geheim van Pando- lio" en werd op vlotte wijze opge voerd. Na het derde bedrijf kwam het eigenlijke afscheid, waarbij aan 10 leerlingen een getuigschrift werd aangeboden. De scheidende leerlingen, waarvan 4 de U.L.O., 1 het Lyceum, 4 de Landbouwhuis- houdschool en 1 de Lag. Techn. school zullen gaan bezoeken, boden tot slot het hoofd der school een klein afscheidsgeschenk aan. Hier na werd de zeer druk bezochte avond gesloten. OOSTERLAND Tweede rijwielpad naar Blauwe Keet Vorige week werd er een aan vang gemaakt met de werkzaam heden van de aanleg van een twee de rijwielpad van de halte Ooster- land tot de Blauwe Keet. De sloten worden gedempt, en een riolering wordt hiervoor in de plaats ge bracht. Ongetwijfeld zal met het steeds toenemende verkeer dit tweede rijwielpad in een behoefte voorzien. KERKNIEUWS Chr. Ger. Kerken Aangenomen naar Deventer: W. J. van der Linden, kand. te Bus- sum, die bedankte voor Aalsmeer, Gorinchem en Midwolda. Geref. Gemeenten in Nederland NIEUWERKERK. Vrijdagavond 7 augustus, 7.30 uur: ds. F. Mallan. Volgens persberichten uit Oslo zou de Nederlandse scheepsbouwer Verolme van plan zijn te Rolvsoey, ten zuiden van Oslo, een grote werf te bouwen. De gemeenteraad zou zijn plan reeds eenstemmig hebben goedgekeurd. Op de nieuwe werf, die over drie jaar gereed zou zijn, zouden schepen tot 80.000 ton kun nen worden gebouwd. Exposities te Brouwershaven Ook dit jaar, zij het wat later in het seizoen, heeft de burgemeester van Brouwershaven het initiatief genomen tot het inrichten v*tn een schilderijententoonstelling. Ditmaal worden het zelfs twee tentoonstel lingen, welke een interessant beeld zullen geven zowel van oude als moderne kunst. In de raadszaal is nl. een tentoonstelling ingericht van werken van oude meesters, als Nicolaas Maes, Lucas van Leijden, Dirk Hals en vele anderen. In de benedenzaal exposeert de jonge schilder Peter H. van Veelen. De heer van Veelen is afkomstig uit Arnhem en is momenteel woonach tig te Zonnemaire. Benevens schil derijen, aquarellen en tekeningen exposeert de heer van Veelen enige plastieken. De tentoonstellingen zullen za terdagmiddag a.s. geopend worden door burgemeester J. L. van Leeu wen en blijven gedurende de gehele maand augustus voor het publiek geopend. ZWOLLE. Het tweejarig jonge tje P. F. Verwer uit Sneek is in het Randkanaal te Vollenhove ver dronken. Het gezin V. huist in een woonschip .Bij het spelen is het kind van het dek in het water ge vallen. Brand in Parijse hallen Een brand in een grote opslag plaats van de Parijse Hallen heeft woensdagavond aan zes mensen het leven gekost. Men vermoedt dat de brand te wijten is aan onvoorzich tigheid van een der vele clochards die 's nachts in deze opslagplaats een onderkomen zoeken. Aanvan kelijk vreesde men dat de brand naar nabijgelegen huizen zou over slaan, doch de brandweer kon dit voorkomen. Duitse kanovaarders op liet IJsselineer vermist SPAKENBURG, 6-8. Dinsdag zijn twee Duitse vakantiegangers, de 16-jarige Manfred Erich Nowak uit Heme en zijn even oude buurjon gen Klaus Nikhoff, met een kano van Eemnes de Eem afgevaren om op het IJsselmeer te peddelen. Zij hadden een tweepersoons kano ge huurd van een sportcentrum te Eemnes. Toen in de late avonduren de beide jongens nog niet terug wa ren, heeft de beheerder van het sportcentrum alarm geslagen. De beide Duitse jongens, die hadden gelogeerd in de jeugdherberg te Blaricum, waren namelijk in zwem broek in de kano gaan zitten. Hun kledij hadden zij bij de verhuur- derij achtergelaten. Woensdag zijn de vliegers van de PH-POL, de Auster van de dienst Luchtvaart van de Rijkspolitie op Schiphol, op verzoek van de Rijks politie te water, gaan zoeken naar de kano. Na urenlang speuren is de bemanning van de PH-POL er ten slotte in geslaagd de kano, die vol water was, in het riet bij Nulde, in de buurt van Ermelo, te vinden. Van de jongens was geen spoor te bekennen. Het onderzoek wordt door de Rijkspolitie te water voortgezet. Men vreest evenwel dat de beide jeugdige vakantiegangers zijn ver dronken. Bij elk pakje of doosje thee Bij elk pak vermicelli Geldig tot en met 11 augustus 1959 Scheepvaartberichten Bonita, 4-8 te Laceiba. Lemsterkerk, pass. 5-8 Gibraltar naar Port Said. Musilloyd, 4-8 te Singapore. Ternate, 3-B van Manilla naar San Francisco. MARKTBERICHTEN Coöp. Tuinbouwveiling der Z.H.E. afdeling Zierikzee Veiling van 5 aug. 1959 Aardappelen (gr.) f 19-25, id. (dr.) f 11, id-, (kr.) f 4; Princesse- bonen 82-105; Snijbonen f 78-85; Tomaten f 35-44; Uien f 23. Washington f 64-71; Czar f 76- 91; James Grieve f 68; Zigeunerin f 32-44; Early Victoria f 20-32; Perzik rode f 27-54; Valappelen f 20-30. Precose f 70; N.H. Suiker peer f 32-40. Perziken f 15-25; Netmeloenen f 66-77; Komkommers B/A f 8-10; Kropsla B f 11. Bospeen f 13-22; Peterselie f 5. Per 100 kg., stuks of bos. Bramen per doosje f 0,34-0,43. DE GOUDEN COBRA 48, „Hier naar binnen!", snauwt Aram's bewaker, als zc na een korte wandeling door het schijnbaar verlaten paleis voor ccn grote deur gekomen zijn. Een kleine, dikke man met een pokdalig ge zicht, waarin twee intelligente kraaloogjes twinkelen, springt bij hun binnentreden op van een rustbank. „Allah bescherme uw pad, o grote sheik der Touareggs", zegt dc man met het kromme zwaard plechtig. „Deze kerel sloop, vermomd als een van uw krijgers, in het paleis rond. Het is dezelfde, die gisteren in het kamp der Zlass aankwam met het verhaal, als zou hij een der gezworenen der „Gouden Cobra" hebben verslagen". „Je beweerde anders, dat je die man mét je onfeilbare boog- schutterskunst onschadelijk had gemaakt, Joessef", antwoordt de sheik ironisch. Hij loopt op Aram toe en trekt met een snel gebaar het lange zwaard uit Aram's gordel. „Het is beter, dat iemand die blijkbaar onkwetsbaar is voor pijlen en gifslangen, geen wapens draagt", zegt de sheik. Dan trekt hij verrast Aram's wijde mantel verder open. Aan Aram's gordel hangt dc hoofdband, die hij enkele dagen terug, na hot gevecht aan dc kust, heeft meegenomen „De Gouden Cobra!" roept dc sheik verbaasd. Met blijdschap geven wij ken nis van de geboorte van onze zoon en broertje CORNELIS CHRISTIAAN B. BOER N. BOER-SCHOULS JANET HANS Willemstad, Curagao, 31 juli 1959 Verloofd: EVA BERREVOETS en ANTON LOKKER Zierikzeee, 1 augustus 1959 Heden overleed te Vrees wijk, onverwacht, onze beste zwager JAN OKKERSE-JUMELET op de leeftijd van 67 jaar en ruim 5 maanden Uit aller naam; L. JUMELET Bruinisse, Deezijstraat 3 4 augustus 1959"' tedi Hiermede betuigen wij onze hartelijke dank voor het mede leven tijdens de ziekte en na het overlijden van mijn lieve man en onze lieve vader, be huwd-, groot- en overgroot vader GERARD DE VRIEZE Namens de familie: Z. P. DE VRIEZE-KLOOTE Dreischor, augustus 1959 Wegens vacantie GESLOTEN van zaterdag 8 augustus tot maandag 17 augustus uur. -woninginrichting HAGE Te koop: 'Tarwestro aan bossen. - De yjiieze, Renesse, telef. 288. Niet schijnbaar, doch véél goedkoper zijn onze NAAIMACHINES Complete elektr. naaimachine in koffer kost slechts f 198, Kohier zig-zag naaimachine, elektr., in koffer, compleetf 495, Alles" onder volledige garantie en service Kohier naaimachines: degelijk en altijd betrouwbaar Natuurlijk bij: G. J. WILBRINK 30 jaar naaimachinespecialist Korte St. Janstraat 4, Zierikzee Natuurvolken en dieren] geven one een wgto ie»: i do bron van Denoting en i gezondheid Ugt bfl de j natuur telll t Klaohlen over hoaldplin, moeheid, pulatjea, vele teint, verstopping, aard-1 fbalen ent. tün aleohtt het 1 _jeL.JU 5 HERBE8AN Kruidenthee P bevat 44 versohlljende 3 Krulden met elkeen eigen 2 heilzame werking en her- A etelt do natuurlijke funo- k ties van het ltohaam. Bil /apotheker of drogist f. 1.80 per groot pak.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1959 | | pagina 3