Het ontstaan en de verdere ont wikkeling van de stad Zierikzee in£ Minister van Zaken Overzee over onwettige postcensuur op Nieuw-Guinea Regering acht de zaak ernstig SCHIPHOL, 5-S - Woea avond is de gouverneur van Ne derlands Nieuw-Guinea, dr. P. J. Platteel, met het K.L.M.-toestel via de Noordpoolroute en Tokio naar Biak vertrokken, uitgeleide gedaan door de minister van Za ken Overzee ad interim, drs. H. A. Korthals en de secretaris-ge neraal voor Zaken Overzee, de heer B. Krijger. Voor zijn vertrek hebben minis ter Korthals, gouverneur Platteel en de heer Krijger in een informeel gesprek de pers te woord gestaan. Minister Korthals begon met te verklaren, dat hij aan d© leden van d© vaste commissie voor zaken overzee uit de Tweed© Kamer me dedelingen heeft gedaan over een tweetal aangelegenheden, nl. het verlof aan mr. van Beek, de ad vocaat-generaal van het hof van justitie, en de postcensuur. Deze kwesties hebben, aldus de minister, in Nieuw Guinea en Nederland de gemoederen nog al in beroering ge bracht. De vaste commissie ver gadert uit de aard der zaak niet in het openbaar en dus kon de minis ter geen inlichtingen over het be sprokene verstrekken. Toch wilde minister Korthals nog enkele op merkingen maken over beide aan gelegenheden die immers nauw met elkaar samenhangen. In de kwestie van Beek is ad vies gevraagd aan het hof van jus- tiite en dit advies is inmiddels uit gebracht. Op dit ogenblik kunnen nog mogen mededelingen over dit advies worden verstrekt. Het is slechts een deel van de schakel en eerst als het onderzoek is afgeslo ten zullen meer definitieve conclu sies worden getrokken. De postcensuur Van postcensuur, aldus minister Korthals, is al eens meer sprake geweest en daaromtrent hadden de regering in een vroeger stadium be richten bereikt, waarvan men des tijds geen bevestiging heeft kunnen krijgen. De kwestie is thans weer actueel geworden nu er klachten zijn binnengekomen over onwettig bedreven censuur. De gouverneur van Nieuw Guinea heeft met in stemming van de regering een voor lopig onderzoek ingesteld. Tijdens zijn verblijf in Nederland heeft dr. Platteel medegedeeld, dat hij tot de conclusie is gekomen dat zich onwettige censuur heeft voorge- DE VERJAARDAG VAN PRINSES IRENE RAVELLO, 5-8. Prinses Irene vierde vanavond haar twintigste verjaardag met een intiem feestje in de villa te Ravello bij Napels waar zij met Koningin Juliana, Prins Bernhard en kroonprinses Beatrix op vakantie is. Een lid van het gezelschap zei dat slechts de enkele Nederlandse vrienden die ook in de villa verblijven het feestje bijwoonden; er waren geen bijzon dere festiviteiten. De villa is de koninklijke familie door de hertog van Sangro ter be schikking gesteld. Wijlen koning Victor Emmanuël III van Italië woonde er tijdens de oorlog. Nw.-Zeelandse minister in Nederland 's-GHAVENHAGE, 5-8. Miss Ma- bel Howard, minister voor de so ciale verzekering en tevens minis ter voor het welzijnswerk voor vrouwen en meisjes in Nieuw Zee land, die Nederland bezoekt om zioh op de hoogte te stellen van de organisatie van deze takken van dienst hier te lande, is vanochtend ten departemente van sociale za ken, bij ontstentenis van minister van Rooy, verwelkomd door de se cretaris-generaal, mr. J. H. Klatte. Daarbij was ook aanwezig de heer T. A. M. Jonhson, consul van Nieuw Zeeland. De heer G. Meyerink, plaatsvervangend hoofd van de af deling sociale verzekering, heeft er een uiteenzetting gegeven van deze tak van staatszorg. In de namiddag heeft miss Ho ward op uitnodiging van het ge meentebestuur van Amsterdam een boottocht door de havens aldaar gemaakt. Het plassengebied van noord-west Overijssel GIETHOORN, 5-8. Langs de ver- keersweg tussen Beukers en Blau we Hand, die door het plassenge bied van noordwest Overijssel loopt, zullen recreatievoorzieningen worden getroffen. Zo wordt er op een bepaald punt langs deze weg ten behoeve van passanten een halve maanvormig recreatieterrein opgespoten, dat direct van de weg af bereikbaar zal zijn en van een passende accomodate zal worden vofrzien. Ook op andere punten langs de weg, waar men een prach tig uitzicht op dpt plassen heeft, worden rustpunten aangelegd. Ver der komen er een speelterrein voor de jeugd en aanlegsteigers voor de watersportbeoefenaars. Al deze voorzieningen zullen nog dit jaar gereed komen. daan. Persoonlijk, zo verklaarde minister Kortq&ls, acht ik dit een ernstige zaak en ook het kabinet denkt er zo over. Met een voorlopig onderzoek kan niet worden vol staan. De gouverneur is physiek niet in staat om dat verdere onder zoek alleen uit te voeren. Met vol ledige instemming van de gouver neur heeft de regering besloten het onderzoek in handen te leggen van deskundigen. Dat is de reden, waarom een commissie van Neder landse deskundigen in het leven is geroepen. Zontlagsrijverbocl tAVENH uitslaiul 's-GRAVENHAGE, 6-8. De Duit se directeur-generaal van Verkeer heeft bekendgemaakt, dat de laat ste weken het aantal processen- verbaal, dat door de Duitse politie wordt opgemaakt tegen Nederland se overtreders, die met hun vracht auto's op zondagen naar Nederland terugrijden, steeds toeneemt. Het betreft hier overtreders van het zondagsrijverbod, dat in Duitsland bestaat. De Nederlandse wegvervoer-or- ganisatie wijst erop, dat de moge lijkheid bestaat van dit verbod ont heffing te krijgen. Varkensvlees hoger in prijs UTRECHT, 5-8. De varkensprij- zen zijn in de afgelopen weken bij een gering aanbod en een grotere vraag, sterk gestegen. Veertien da gen geleden stelde het Produkt- schap voor Vee en Vlees de over nameprijs voor baconvarkens op f 2,26 per kilogram en in de week daarop werd deze nog eens met 2 cent verhoogd. Ondanks deze maat regelen bleven de baconvarkens goedkoper dan de varkens uit de opvolgende gewichtsklasse, hetgeen spanningen veroorzaakte. Het Pro- duktschap voor Vee en Vlees be sloot daarom vanmorgen op de openbare vergadering te Utrecht, de overnameprijs rigoureus te ver hogen en op f 2,35 te brengen. Ingezonden mededeling SCHILDER MET SIKKENS-TJALLEM A PRODUKTEN vraag gratis boekje 'gezelligheid door kleur' (32 pagina's in klouren) bij postbus 2 - Leiden Extra gelden voor de wereldvluchtelingen WASHINGTON, 4-8. De Verenig de Staten hebben als bijdrage in het kader van het Wereld-vluchtelin- genjaar een bedrag van 300 000 dol lar toegewezen, aldus een medede ling van het ministerie van buiten landse zaken. Het is een extra-bedrag, geheel onafhankelijk van de geregelde Amerikaanse bijdrage ten behoeve van de vluchtelingen van rond 40 miljoen dollar per jaar. Het ligt in het voornemen met deze extra-toe wijzing een snelle oplossing te vin den voor de ongeveer 1.600 gevallen waarin vluchtelingen leven buiten de voor hen bestemde kampen. Reeds eerder werden enkele ex tra-bijdragen ten 'behoeve van de vluchtelingen door de Verenigde Staten bekend gemaakt tot een to taal bedrag van ruim een miljoen dollar. Vreemd voorwerp in de lucht Boven Meknes (Marokko) en Se- tubal (Portugal) is dinsdagavond een.lichtgevend voorwerp waarge nomen dat zich met grote snelheid verplaatste. Volgens de comman dant Van Setubal was het een ovaal voorwerp, da(Tzich op een hoogte van circa 300 meter met een snel heid van circa 3.500 km. per uur voortbewoog. Het liet een spoor van vonken en rook na. Trouw wettelijk verplicht TAIPEH, 5-8. Het parlement van nationalistisch China heeft woens dag een wet goedgekeurd, die vrou wen en verloofden van soldaten aan het front verplicht hun gelief den trouw te blijven. De wet stelt voorts „toenade ringspogingen" tot deze vrouwen strafbaar. TILBURG. De expositie „ïlart van Brabant" in Tilburg, heeft zijn honderdduizendste bezoeker ont vangen. Het bleek de 25-jarige me vrouw C. Verhoeven-Kleijn te zijn, die met haar echtgenoot per brom fiets van Klundert was gekomen. UIT DE HISTORIE DER STAD Weinig gegevens voor de aanvang der 13e eeuw Ten aanzien van Zierikzee weet men vóór de aanvang der der tiende eeuw al uiterst weinig, ofschoon mag worden aangenomen, dat de plaats toen tenminste reeds een verleden had van twee of drie eeuwen. Schouwen, stellig genoemd naar de Schelde, welke rivier tot ver in de middeleeuwen slechts één bevaarbare monding had, gevormd door wat nu Oosterschelde heet (de Westerschelde ontstond als water- en handelsweg later), Schouwen dan, moet op zijn zuidwestelijk eind reeds heel vroeg een druk verkeer gehad hebben, want talrijk immers zijn de vondsten aan zijn strand, die wijzen op laat-Romeinse tot laat-Saksische invloeden. De hoge duinstreek naast de brede Scheldemond, was voor de handelsvaartuigen, die de rivier af zakten, om b.v. naar Engelandte gaan, of voor de uit zee komende schepen, een natuurlijke aanleg plaats. Daar was het ongetwijfeld druk en levendig, terwijl de lagere achterliggende vlakten, deels dras sig en deels droog, slechts dun be woond zijn geweest, althans niet dichter dan bij de nu en dan voor komende vloeden veilig was en de oppervlakten der opgeworpen vliedbergen in tijd van nood aan volk en zee konden bevatten. De vliedbergen Deze vliedbergen schijnen te da teren uit de vijfde tot de achtste eeuw. Een enkeling is nog aanwe zig als zwijgend getuige uit de oude dagen van Zeeland's voortijd. De streek van Zierikzee was, zij het dan dun, destijds reeds be woond. Bovendien is er een aan wijzing, die op nijverheid, op zout- nering, doelt. In een stuk van 776, dat beschouwd wordt op deze om geving betrekking te hebben - in ter Scald (de Schelde) et Sunnon- meri (deels de waterplas Zonne- maire, eerst plm. 1400 bedijkt) et Gusaha (Goes?) - wordt reeds van zoutketen, een hoeve enz. gespro ken. Overoude zoutnering Dat de zoutnering' in Zeeland overoud is, ja met de stichting van Eén der belangwekkendste publikaties, van wijlen de heer P. D. de Vos, vormde een essay onder de titel: Een blik op het ontstaan en de verdere ontwikkeling van Zierikzee", destijds frag mentarisch verschenen in de „Zierikzeesche Nieuwsbode" Gelet op de succesvolle ont vangst van de artikelen reeks: „Zierikzee, begin 19e eeuw", achten wij het ver antwoord, ook voor eerstge noemde piiblikatie van de heer de Vos, de aandacht te vragen. In een aantal afle veringen hopen wij de in houd in ons blad op te ne men. Zierikzee, anno 849, in verband ge bracht wordt, vermeldt reeds Jan Reygersberch in zijn Kroniek van Zeeland, uit het jaar 1551. Wellicht is de kern dier overlevering, dat de kunst van zoutbereiding hier door vreemden ingevoerd is en heeft bij gedragen tot de opkomst van enige Zeeuwse steden. Vast staat, dat al in het begin der dertiende eeuw zoutnering te Zierikzee gedreven werd, daar in een stuk van 14 sep tember 1259 gezegd wordt, dat, naar het getuigenis van oude zout- kooplieden der stad, de markt van deze waar steeds te Antwerpen is gehouden geworden. Er blijft praktisch niets over van de Brusselse wereldtentoonstelling Twee-derde van terrein reeds als voorheen BRUSSEL, 5-8. Naar het schijnt zal er uiteindelijk op de Heizei - de plaats waar de Brusselse wereld tentoonstelling 1958 werd gehou den - praktisch niets overblijven van deze tentoonstelling. Men is begonnen met de afbraak van het E.G.K.S.-paviljoen, terwijl dit totnogtoe de grootste kans had om te blijven staan. Alleen de in het souterrein van deze afdeling gereconstrueerde mijn zal mis schien tijdelijk blijven bestaan. Ook het paleis waar de voedselin dustrieën waren gevestigd, wordt afgebroken. Men had gehoopt dat dit gebouw zou worden opgenomen in het complex van de officiële ge bouwen der Brusselse jaarbeurs, maar de onderhandelingen hierover hebben geen resultaat opgeleverd en men is nu met de afbraak be gonnen. Wat de exotische tuin van het Kongolese paviljoen betreft, deze bestaaat niet meer. Zo heeft bijna 2/3 der oppervlakte van de Heizei zijn aspect van vóór 1958 herkregen. Dit betekent ook dat de meeste funderingen van de palei zen zijn verdwenen, zoals overigens in de huurcontracten was bepaald. Militairen waren gewaardeerde blussers 's-GRAVENHAGE, 5-8. Tijdens de droogteperioden in mei en juni hebben op de Veluwe in totaal 147 bos- en heidebranden gewoed. Daarbij is ongeveer 100 ha natuur schoon vernield. Dit schrijft het Veluws bosbrand- weercomité in een brief aan de mi nister van Defensie, waarin het zijn bijzondere dank betuigt aan alle militairen die bij de bestrijding van de branden op de Veluwe ge holpen hebben. Het comité schrijft het aan deze hulp toe, dat de schade tot ongeveer 100 hectare beperkt is gebleven. Film over katholieke jeugdbeweging Deze week zijn op het buitencen trum Gilwell St. Walrick van „De Verkenners" van de katholieke jeugdbeweging in Overasselt de laatste buitenopnamen gemaakt van een nieuw© verkenners-speelfilm, welke de K.J.B. nog dit najaar in circulatie hoopt te brengen. Avontuur op St. Walrick" zo de film gaat heten - is een 16 mm. rolprent, gebaseerd op een scenario van Tom Bouws naar ge gevens van aalmoezenier A. A. Ru- brech uit Utrecht. Het is het ver haal van een verkenners-patrouille die op zomerkamp, de meest span nende avonturen beleeft. Alle rol len in de film worden door jon gens gespeeld, leden van de St. Jan de Dopergroep uit Utrecht-Hoog raven. De regie heeft Wim Bary, de camera wordt gehanteerd doo'f Kees van Bemmel. In de komende maanden zal deze verkenners- speelfilm, welke een duur heeft van ongeveer 45 minuten, verder wor den afgewerkt in de studio's van de Nationale Filmdienst in Den Haag. Verwacht wordt, dat medio novem ber de première kan plaatsvinden. De tuin der vier jaargetijden, die voor het publiek is verboden, ziet er verwaarloosd uit en de tuiniers besteden er nog slechts nu en dan enige zorg aan. Nieuwe „Sclielde-werf" buitendijks in zuid-Sloe VLISSINGEN, 5-8. - De nieuwe „Scheldewerf" zal in het zuid-Sloe bij fort Rammekens zonder be zwaar buitendijks gebouwd kunnen worden. Dit is reeds duidelijk ge worden uit onderzoekingen in het openlucht waterloopkundige labo ratorium „De Voorst" in de Noord- Oost-Polder. Deze mededeling deed de hoofd ingenieur-directeur van de Rijks waterstaat directie Zeeland, ir. J. H. van der Burgt, tijdens een pers conferentie. Hij voegde hieraan toe dat met de bouw van de nieuwe werf van de Kon. Mij. „De Schelde" het beste gewacht kan worden op verder waterloopkundig onderzoek naar de „inscharing" van het voor ste deel van het Sloe door de ge tijden van Honte en Everinge. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND BREDA. Op de Beeksebaan te Breda is de 40-jarige Rotterdam mer F. Ingen Housz om het leven gekomen, toen hij plotseling moest uitwijken voor een zevenjarig jon getje, dat onverwacht de weg over stak. Door het krachtig remmen kantelde de auto diverse malen en kwam in de berm van de weg tot stilstand. De heer Ingen Housz werd uit de wagen geslingerd en was op slag dood. Een mede-inzit tende, de 34-jarige Amerikaanse chemicus John Tress, mankeerde niets. ROTTERDAM. De achtjarige J. H. Bennik te Rotterdam is in de boezem bij de Sophiakade verdron ken. Het knaapje, dat in de Adri- anastraat woonde, gleed bij het spelen van een balk en ofschoon omstanders probeerden het te red den, kon het pas boven water wor den gebracht toen het te laat was. 's-GRAVENHAGE. De Dienst Deltawerken heeft de aanleg aan besteed van een grondlichaam voor een circa 800 meter lange afrit tus sen de kleine bouwput in het Ha ringvliet en het Zuiderdiep. Laagste inschrijver was het Hollands Aan neming Bedrijf Zanen Verstoep n.v. te 's-Gravenhage voor f 503.000, Hooffste inschrijver was N.V. A. Prins Th.zoons Aannemingsmaat schappij te Sliedrecht voor een be drag van f 734.000, ROTTERDAM. Vrijdag a.s. zal de „Willem Ruys", onder comman do van kapitein Frits de Jonge, zijn derde om-de-wereld-reis beginnen. Van de duizend passagiers hebben er 106 voor de gehele rondreis ge boekt. ROTTERDAM. „De Bijenkorf" te Rotterdam wil een proef gaan ne men met het parkeren tegen be taling. Mocht deze proef slagen, dan ligt het in de bedoeling van de directie in haar uitbreidingsplan nen een parkeergarage op te ne men. Russische leiders naar de V.S. SAN JUAN (Porto Rico), 6-8. Woensdagavond is te San Juan de 51ste conferentie van gouverneurs van de V.S. besloten. Er zijn twee resoluties aangeno men. In de eerste worden de lei ders van de vijftien republieken van de Sowjet-Unie uitgenodigd tot een bezoek aan de V.S. De tweede voorziet in de voorberei ding van bezoeken van de gouver neurs aan Zuid-Amerika. Er zal een speciale commissie voor dit doel worden ingesteld. De resolutie met de uitnodiging aan de leiders van de Sowjet-re- publieken is na een levendig debat goedgekeurd. Verscheidene gouver neurs spraken zich tegen de reso lutie uit en voerden aan, dat een dergelijk gebaar de positie van de V.S. tegenover de neutrale of „ge vangen landen" zou verzwakken. Tot de tegenstanders van de reso lutie behoort o.a. Nelson Rockefel ler, de gouverneur van de staat New York. Dit jaar zijn in de Oostenrijkse alpen 43 personen om het leven ge komen. WAT UQT PE 81LT Verwachting tot vrijdagavond: Opklaringen Bewolkt en op de meeste plaat sen droog weer; morgen enkele op klaringen; zwakke tot matige wind uit westelijke richtingen en de zelfde temperaturen als vandaag of iets hogere. 7 aug. Zon op 5.09, onder 20.21. Maan op 8.34, onder 21.22. Eerste kwartier: 11 aug. te 18.10. Hoogwaterstanden ZIERIKZEE: 7 aug. 5.02 v.m. 17.11 n.m. BROUWERSHAVEN: 7 aug. 4.29 v.m. 16.53 n.m. Springtij: 6 augustus. HET WEEROVERZICHT DE BILT, 6-8. Het hogedrukge- bied op de oceaan heeft zich in westelijke richting uitgebreid en een uitloper ervan won enig ter rein boven zuid-Engeland en onze streken. Langs de gehele noord flank van het hogedrukgebied ver plaatsen zich nu storingen naar Scandinavië. Eén ervan komt ten westen van Schotland tot ontwik keling in combinatie met een de pressie bij IJsland. Verwacht wordt dat deze morgen voor de Noorse kust terecht komt, terwijl een kou front in de loop van de dag vanuit het noordwesten ons land nadert. Het enigszins wisselvallige weer duurt dan ook voort. Vooral in de noordelijke provin cies blijft er veel bewolking, maar regen van betekenis is niet erg waarschijnlijk. De wind draait naar westelijke richtingen én neemt iets in kracht toe. In de temperaturen komt over het algemeen niet veel verandering. TONEEL EN FILM Nog altijd „Potasch en Perlemoer" AMSTERDAM, 6-8. Potasch en Perlemoer zijn nog steeds in leven en nog steeds in de textiel. Dit blijkt uit een mededeling van het toneelgezelschap Johan Kaart, dat met ingang van zaterdag a.s. in „De Kleine Komedie" te Amsterdam een nieuwe serie voorstellingen gaat geven van dit reeds 1600 maal opgevoerde blijspel. Als altijd ver vullen Johan Kaart en Johan Bos kamp de hoofdrollen. KANTONGERECHT ZIERIKZEE Gebreken aan bestelauto hadden nadelige gevolgen voor winkelier De kruidenier M D. te Nieuwer- kerk is gistermorgen door de kan- tonrechter-plaatsvervanger mr. F. Th. Dijckmeester te Zierikzee tot vier geldboetes tot een bedrag van f 105, subsidiair 21 dagen hechte nis veroordeeld, wegens ernstige gebreken aan zijn bestelauto, welke werden geconstateerd na een aan rijding op 17 maart jl. in de Noord straat te Nieuwerkerk. De aanrij ding ontstond toen D. verzuimde voorrang te verlenen aan een van rechts komende personenauto wel ke werd bestuurd door mevr. L. Bij de controle van de wagen van D. bleken de remmen in slechte staat te verkeren, terwijl de ban den in ernstige mate waren versle ten. In één der banden bevond zich een diepe scheur. De leidingen van de bedrijfsrem waren bijna ver teerd. De kantonrechter wees verd. op de ernstige gevolgen die het rij den met deze wagen had kunnen hebben. De officier, mr. Schenken- bergh van Mierop veronderstelde in zijn requisitoir dat mogelijk de aanrijding in de Noordstraat voor komen had kunnen worden als de remmen in orde waren geweest. Verd. beriep zich er op dat hij nog kort geleden zijn wagen had laten nakijken en doorsmeren. Hij wilde daarom eerder schuld zoe ken bij de betreffende garagehou der dan bij zichzelf. Voor de ver schillende overtredingen (ondeug delijke handrem, geen voorrang verlenen, slechte toestand voetrem, versleten banden) eiste de officier resp. boetes van f 10, f 15, f 40 en f 40, resp. subs. 2, 3, 8 en 8 dagen hechtenis. De kantonrechter maak te hiervan resp. f 10, f 10, f 45 en f 40, subs. 2, 2, 9 of 8 dagen. A. D. te Zierikzee veroorzaakte op 30 maart een aanrijding met zijn bromfiets door geen voorrang te verlenen aan een uit de Nobelpoort komende scooter. De kantonrechter herinnerde aan de gevaarlijke si tuatie ter plaatse en veroordeelde D. tot f 25 subs. 5 dagen. De eis was f 30 of 6 dagen. Op 6 mei reed de landbouwer J. A. v. d. W. uit Oosterland met zijn personenauto in de Poststraat te gen een geparkeerde wagen aan. Conform de eis kwam hem dit te staan op f 15 of 3 d. Vuurwapen zonder vergunning De bejaarde landarbeider J. M. uit Zierikzee had om - zoals hij zei - „vogeltjes te schieten" een 9 mm buks aangeschaft. Hij was echter in gebreke gebleven tevens voor een vergunning voor dit vuurwa pen zorg te dragen. Conform de eis werd M. veroordeeld tot verbeurd verklaring van het schietijzer en patroon. M. zei niet te weten dat een vergunning voor het houden van vuurwapens nodig is. De landbouwer B. M. E. uit Haamstede behoort tot de ver plichte brandweer. Op 5 juni kwam hij 's avonds om tien uur met zijn motorcarrier terug, na geholpen te hebben bij een duinbrand in de omgeving van de vuurtoren. De voor- en achterverlichting van de carrier waren echter niet in orde. Bovendien ontbrak het kenteken bewijs. E. werd op de Dapperweg staande gehouden en proces-ver baal werd opgemaakt. De kanton rechter veroordeelde E. tot f 7,50, f 10,en f 1,subs. 2, 2 en 1 dag(en). De eis was resp. f 10, f 12,en 1,of 2, 3 en 1 dag(en). E. v. d. L. te Burgh had op 23 juni een aanrijding veroorzaakt met de toerist H. H., bankwerker te Rotterdam. Van der L. reed over de Hogeweg en wilde rechts de in rit naar zijn woning inrijden, waar bij hij met zijn auto over het fiets pad moest. Over het fietspad kwam H. echter met een brommer aange- suisd en er ontstond een aanrijding. Verd. zei de toerist in het geheel niet te hebben gezien. Dit bleek ook niet mogelijk, omdat ter plaatse een hoge heg het uitzicht geheel wegneemt. De officier zei in zijn requisitoir dat in dit geval de gi'ootste schuld ligt bij de wegbe- heerder, die niet had zorggedragen voor het tijdig snoeien van dé heg. Overigens meende mr. Scheiikcn- bergh dat v. d. L. het zekere voor het onzekere had moeten nemén en uit had moeten stappen om te zien of het fietspad vrij was. Hij vond de schuld van v. d. L. echter zeer gering en vroeg een geldboete van f 15,of 3 d. Het werd tenslotte f 12,— of 3 d.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1959 | | pagina 2