Fruitteelt rond Zierikzee gaat weer in goede banen Rondvraag gemeenteraad Bruinisse U kunt vele koopjes Gebr. Thien BEZOEK AAN BEDRIJF „GALGENBEVANG" waaronder ook aardbeien. Een perceeltje is ingeplant met zwarte bessen. Een zeer goed verzorgd bedrijf van de reeds voor de oorlog om zijn uit stekende kwaliteit peren bekend staande eigenaar. In 1953 maakte de waterramp plant met onderteelt, ook een einde aan de fruitteelt rond de stad Zierikzee, die, hoe wel niet zo groot, toch een behoor lijk kwantum fruit leverde, vooral de peren waren hier van zeer goe de kwaliteit. De Herverkaveling bracht een 25 ha. goede tuinbouw- grond ter beschikking der fruit en groentenkwekers, gelegen tus sen Kadeweg en de Leverdgk, met de Hoeveweg als centraal punt. De leden van „Pomona" brach ten vrijdagavond een bezoek aan dit gebied, waarbij allereerst het 5 ha. grote bedrijf van de heer J. Roggeband werd bezocht. Op dit bedrijf „Galgenbevang" genaamd, zijn vroeger misdadigers gehangen, nu hangen er reeds mooie appelen. Het bedrijf bestaat voor 3 ha. uit peren in de modernste rassen, die nu in hun derde groei jaar staan en reeds flinke bomen zijn gewor den. De grond varieert nog al wat het afslibbaar gedeelte betreft, n.l. van 12 tot 25 procent. De rest van het bedrijf wordt bijna geheel in genomen door appels, die allen op type IX zijn geplant. Ook hier weel de modernste variëteiten zoals de Cox's Orange, die nu reeds een res pectabele omvang bereikten, de Stark Earliest, Laxton Fortune, en een ras dat niet zo heel veel meer wordt aangeplant, de Yellow Transparente. Toen de eerste bo men geplant werden, was er het eerste jaar maar bitter weinig groei nog een gevolg van het structuur- bederf tengevolge van het zoute water. Nu zit er flink groei in, ook het windschut gaat goed' de hoogte in De droogte is ook hier zichtbaar, vooral de elzen laten reeds heel wat blad vallen. De tussenruimtes van de 4 bij 2 en de 4 bij be planting zijn alle bezaaid en ge- In de rondvraag van de vorige week gehouden raadsvergadering van Bruinisse zijn nog verschillende 2aken aan de orde gekomen. De heer Jumelet dringt aan op het plaatsen van een leuning langs de pas aangelegde trappen in de nieuwe dijk langs de haven. Vooral oude mensen ondervinden moeilijk heden als ze van deze trappen ge bruik maken. Besloten wordt deze leuningen zo spoedig mogelijk aan te brengen. De heer Jumelet heeft als tijde lijk wethouder inzage gehad van het plan tot aanleg van een zwem bad. Hij geeft in overweging de plannen hiervoor «nauwkeurig te bestuderen, misschien is een meer bevredigender oplossing mogelijk, daar het ontworpen bad niet groot is en alleen voor kinderen geschikt. Besloten wordt de tekeningen een volgende vergadering aan de raad over te leggen. Door de heren Jumelet en Hoo- gerheijde worden daarna de outil lage van de haven ter sprake ge bracht en de toekomstige plaats van de machinefabrieken, daar de ze willen gaan bouwen. B. en w, zijn van mening, dat niets het uit zetten van het bouwterrein en het begin van het maken van een fun dering in de weg staat. Beide ma chinefabrieken weten door de aan hen verstrekte tekeningen, waar de nieuwe gebouwen zijn geprojec teerd. De heer van Popering dringt aan op het bespoedigen van reparaties aan een noodwoning. Deze repara ties zijn reeds verschillende maan den geleden toegezegd, doch er is nog niets gedaan. Verder wijst de heer van Pope- ring op betonblokken die in de nieuwe haven zijn gevallen bij het lossen van schepen, verder ook grond en puinbrokken. Deze zullen verwijderd moeten worden eer de gemeente de haven overneemt. Verder wijst hij evenals de heer Hoogerheijde op de roest op de damwand en de gaten die er in die damwand zijn, waardoor het water naar binnen dringen. De heer Hoogerheijde wijst op beschadigingen van de betonrand, langs de haven. Al deze problemen zullen met de Deltadienst worden besproken. Demonstratie onkruidbestrgder Tijdens de excursie demonstreer de de heer B. Kloet uit Zierikzee met de nieuwse onkruidbestrijder, de trliltandcultivator, wat momen teel het nieuwste op dit gebied be tekent. Doordat de grond door de droogte als beton was, was een goed oordeel over de Cappon met 24 tanden en de Maring met 20 tan den niet mogelijk. Gezien de resul taten in andere delen van ons land, is het voor de klei een uitstekende cultivator, die ook erg gunstig in prijs ligt. Het tweede bedrijf dat werd be zocht, wat dat der Gebrs. de Jonge, dat even groot is, maar enkel uit appels bestaat. Ook hier alle ras sen op type IX. Het meest opval lend waren de Stark Earliest, die hier bloedrood op de pluk hingen te wachten. Dit is toch wel echt de Stark Earliest op zijn best. Een en kele boom zit er tussen met de ge streepte versie van dit ras, doch hierover behoeven de kwekers zich nog niet druk te maken. Ook de James Grieve hing goed, evenals de Winston en de Golden Delicious. Teneinde de takken der bomen in de goede richting te leiden is er zeer veel met touwtjes gewerkt, goedkoop, maar zeer veel waard als men het volgend jaar de resultaten beoordeelt. Als primeur voor Schouwen-Duiveland zagen we hier de eerste toebereidselen van de rode bessenteelt aan draden In Zuid Beveland zijn hier zer hoge opbrengsten mee bereikt. Als ras bezigden Gebr. de Jonge de Fay's Prolefic. We zijn zeer benieuwd hoe deze proef zich hier ontwikke len zal. De explicatie werd gegeven door de assistent van de Voorlich tingsdienst, de heer J. A. v. d. Weel. Het was een goed geslaagde excur- Gemeentewerkman de heer Joh. Stoutjesdijk met pensioen Hartelijk afscheid ten gemcentehuize van Nieuwerkerk Zaterdagmiddag werd in het ge meentehuis te Nieuwerkerk een bij eenkomst belegd, welke ten doel had om afscheid te nemen van de gemeentewerkman de heer Joh. Stoutjesdijk, die wegens het berei ken van de pensioengerechtigde leeftijd de gemeentedienst heeft verlaten. Aanwezig was het voltal lig gemeentebestuur, het secreta- riepersoneel en de twee gemeente werklieden. De heer Stoutjesdijk was vergezeld van zijn echtgenote, zijn jongste zoon en schoonzoon. Door de burgemeester werd de heer Stoutjesdijk toegesproken Hij herinnerde aan de Spreukendichter dat alles een bestesmde tijd had, nl. dat er een tijd is van komen en van gaan. Onder dikwijls moeilijke om standigheden heeft de heer Stout jesdijk steeds tot tevredenheid zijn uitgebreide werkzaamheden ver richt. In de periode van 35 dienst jaren zijn vele veranderingen tot stand gekomen. Herinneren wij slechts aan de tijd dat 's morgens de petroleum-straatlantaarns moes ten worden gevuld en 's avonds worden aangestoken. Soms met een paraplu op, om het uitwaaien van de lucifers te voorkomen. Dit was slechts een van de vele taken van de gemeentewerkman. Voor het on derhoud van de begraafplaats werd hem in het bijzonder dank gebracht, daar dit door hem steeds keurig werd verzorgd. Als blijk van dank overhandigde de burgemeester de heer Stoutjesdijk namens het ge meentebestuur, een keurig zilveren armbandhorloge met inscriptie. Namens het secretariepersoneel en de beide gemeentewerklieden werd de scheidende door J. L. v. d Have toegesproken en dank ge bracht voor de behulpzaamheid steeds van hem ondervonden. Na mens hen werd een fraai bewerkte sigarendoos aangeboden. De heer Jan Folmer bracht dank voor de steeds prettige samenwer king als gemeentewerklieden. De heer Stoutjesdijk dankte hier op de sprekers voor de geschenken en de vriendelijke woorden tot hem en zijn echtgenote gericht Hij zei- de o.m. dat het afscheid niet mee valt, doch dat hij als bode toch nog contact houdt met de gemeente. Hierna sprak de burgemeester woorden van welkom tot de pas benoemde gemeentewerkman de heer C. Heijboer Cz. Hij twijfelt er niet aan dat deze, gezien zijn capa citeiten, zich even verdienstelijk zal maken als zijn voorganger is geweest. Men bleef daarna nog enige tijd gezellig bijeen. Ingezonden mededeling nu nog profiteren van de uit onze seizoen-opruiming Zierikzee - tel. 2604 LAND- EN TUINBOUW Opbrengst koolzaad en karwgzaad oogst 1959 Het Centraal Bureau voor de Statistiek heeft de voorlopige cij fers gepubliceerd over de opbrengst van koolzaad en karwijzaad. De opbrengst per ha. van het koolzaad ligt 21 pet. hoger dan die in 1958 en 19 pet. hoger dan het ge middelde va nde jaren 1950-1958. Door een inkrimping van het are aal daalde de totale produktie t.o.v. vorig jaar met 29 pet. tot 6 300 ton. Hiervan komt 5.000 ton (79 pet.) voor rekening van Oost Flevoland. Voor karwijzaad zal, ondanks een hogere hectare-opbrengst, de totale produktie, evcens als gevolg van de verminderde uitzaai, 4.400 ton (20 procent) beneden die van 1958 ko men te liggen. Rotterdam in KLM-dienstregeling 's-GRAVENHAGE, 28-7. De K.L M. heeft het voornemen om, zo mo gelijk reeds met ingang van de a.s. winterdienst, Rotterdam in het ge wone verkeersnet op te nemen. Na enige jaren de ontwikkeling van het luchtvervoer van en naar de luchthaven van de Maasstad nauw lettend te hebben gevolgd en de commerciële mogelijkheden van lij nen op deze luchthaven doorlopend in het oog te hebben gehouden, meent de K.L.M. thans tot één of meer Viscount-diensten; van en naar Rotterdam te kunnen over gaan. Er worden reeds besprekin gen met alle betrokken instanties gevoerd om een K.L.M.-verbinding met Londen en wellicht later ook met Hamburg tot stand te brengen. Aan onze abonnees Door machinestoring werd het ons onmogelijk dit nummer tijdig in uw bezit te stellen. Onze abonnees buiten Zierikzee ontvangen zodoende de krant een bestelling later. De directie. MARKTBERICHTEN Granen en peulvruchten ROTTERDAM, 27-7. (Officieuze noteringen per 100 kg). Voedergranen: alles af. Zomer- gerst, naar kwaliteit f 25,00-25,75; haver, ongepunte op monster, naar kwaliteit f 24,50-25,25. Peulvruchten: franco Rotterdam; nieuwe oogst. Groene erwten, op monster, tot f 45,00; schokkers, op monster, tot f 50,50. Coöp. Tuinbouwveiling der Z.H.E afdeling Zierikzee Veiling van 27 juni Aardappelen, grote f 19,00-23,00, idem drielingen f 15,00, tomaten C, B, A f 22,00-35,00, princessebonen f 58,00-66,00, rabarber f 17,00, uien f 20,00, postelein f 45,00; per 100 kg. Yellow f 17,00-55,00, Perzik Rode f 23,00-51,00, Earley Victoria f 24,00, Stark Earliest f 29,00-55,00, Ooms- kinderpeer f 25,00-55,00, rode bes sen f 131,00, Early Laxton (gesch.) f 63,00-100,00; per 100 kg. Komkommers C, B, A f 10,00- 26,00, idem krom, stek f 9,00-11,00, kropsla f 26,00-27,00, netmeloenen f 36,00-70,00; per 100 stuks. Bospeen f 13,00-24,00 per 100 bos. SPORT KORFBAL S.D.K.B. Het programma voor deze week luidt: Dinsdag 28 juli: 3e klasse B: MEVO II-WIK II (half 8). Junioren, groep A: DOSKO/Velo- Zeemeeuwen B (7 uur). Zaterdag 1 augustus: le klasse: Brouwershaven I-Zee meeuwen I; Velocitas I-Unitas I (7 uur). 2e klasse: KIK I-WIK I (6 uur). Junioren, groep A: Zeemeeuwen A-DOSKO/Velo (half 4). Unitas I—Burgh 11-2 Door wat minder nonchalance en beter profiteren van de kansen had Unitas tegen dit slap spelend Burgh een veel beter resultaat kunnen be reiken. Reeds na 11 min. kreeg Ha- gesteijn kans om met een afstands schot Unitas de leiding te geven (1-0). Maar 7 minuten later kreeg Wentel uit een door hem genomen vrije worp de bal goed terugge speeld en kon hij van achter de paal de stand op 1-1 brengen In de Unitas-aanval had. v. Ruiswijk pech met een doorloopbal, en vlak daarop zorgde Schrier aan de an dere kant voor 1-2. Nog enkele prachtige kansen kreeg deze speler, maar met deze 1-2 stand ging de rust in. Ook na rust werden talloze kansen om zeep geholpen en een doelpunt van Nolel (U.) werd te recht wegens lopen in de 12e min. afgekeurd. Op onbegrijpelijk slor dige wijze werd aan beide kanten met de kansen omgesprongen, maar er kwam in de stand geen wijziging meer. Unitas II—Noad II 6-1 Door zwakke tegenstand van NOAD en door goed benutten van de kansen is Unitas II er in ge slaagd zijn laatste kans op het kampioenschap te behouden. Reeds na anderhalve minuut kreeg mevr. Nolet een prachtige kans, en met een was het 1-0. Unitas bleef ge vaarlijker en in de 10e minuut was het,Wijsman die voor 2-0 zorgde. In dë nieuwe Unitas-aanval zorgde mej. Bouman al gauw voor 3-0, door. van vlak achter de paal te scoren Nu werd NOAD iets ster ker, maar voor rust werd niet meer gedoelpunt. Ook ha rust bleef Unitas de betere ploeg, en na en kele mislukte pogingen was het 4-0 door Hage. Uit een der NOAD- aanvallen wist na 14 min. een der dames de achterstand terug te brengen tot 4-1, maar verder kwa men de blauw-witten toch niet. Door de Jonge werd het in de 20e mifvqut nog 5-1, en 6 minuten voor 'heieindsignaal wist mej. v.~d. Maas de stand op 6-1 te brengen. Ver woede pogingen in de laatste mi nuten van Viergever om te doel punten hadden geen succes meer. De beide ontmoetingen tussen DSS II en WIK II zullen nu moeten uitmaken of Unitas nog een kansje op het kampioenschap heeft. DOSKO I-DES I 3-2 DOSKO verschijnt met invallers voor mej. v. Dalen en de heren J. Jonker, L. dge Vos en M. Hart. Ook DES heeft twee invallers. Na 10 minuten is het Ko van Eenennaam die voor DES doelpunt (0-1), maar 1 minuut later is het reeds gelijk door een ver schot van Anth. Jonker (1-1). Tot tweemaal toe ziet DES kans om een straf- worp te missen Als aan de andere zijde H Jonker ook een strafworp krijgt te nemen is het raak (2-1). Drie minuten voor rust heeft H. Jonker succes met een doorloopbal (3-1). Weer mist DES een strafworp. Na de rust is vooral DES het ge vaarlijkst voor de korf, maar haar aanval schiet steeds op en tegen de mand of net naast. Het spel golft heen en weer en in deze periode zijn het vooral Anth. Jonker en H. Jonker die door hun spel hun te genstander tot wanhoop brengen. Acht minuten voor het eidne ge lukt het eindelijk Corrie Klink het zo lang verdiende doelpunt te sco ren (3-2). Met een schot van mej. Hanna Hanse dat van de rand te rug springt komt het einde van deze sportief gespeelde wedstrijd. Vooral DES had met veel pech te kampen. DUIVENSPORT P.V. „Zierick" - Zierikzee Wedvlucht uit Weert, 132 km., met oude en jonge duiven. Uitslag jonge duiven. In concours 105 duiven. Gebr. Stoutjesdijk 1, 8, 11, 12; L. v. d. Hoek 2, 3, 13, 18; M. v. d. Wielen 4, 7, 16; C. Stoutjes dijk 5, 18, 20; A. Fiikweert 6, 21; A. Timmerman 9, 23, 24; W. den Boer 10; C. Seijbel 14; Jac. Ver wijs 15, 17, 22; W. Dalebout 19. De eerste duif behaalde in de Z.C.C. de 3e prijs. In concours 2113 jonge duiven. Uitslag oude duiven. In concours 30 duiven. C. Seijbel 1, 6, 8; P. Fiik weert 2; Gebr. Stoutjesdijk 3; J. C. Berrevoets 4; L. v. d Hoek 5; A. Timmerman 7. Uitslag wedvlucht uit Passau, 762 km. In concours 21 duiven. Gebr. Stoutjesdijk 1; Jac. Verwijs 2, 3, 4; J. C. Berrevoets 5. KERKNIEUWS Ger. Kerken Beroepen te Papendrecht: J Rin- zema, Baarn; te Wolphaartsdijk: H. W. Nusselder, kand. te Dinxperlo. Bedankt voor Aalten: A. L. Janse de Jonge, Oostvoorne. Evang. Luth. Kerk Bedankt voor Amstelveen: J. P. Boendermaker, Eindhoven. Geref. Gemeenten in Nederland NIEUWERKERK. In het aan- vangsuur voor de dienst op don derdag 30 juli a.s. is een wijziging gekomen, nl. om zeven uur ds. Ligtenberg en dus niet zoals ge meld om 7.30 uur. Schouwen-Duivelandse Sportspiegel In de 1ste klas SDKB werd DSS I kampioen en ln de 2e klasse Burgh II. Spanning in de 3e klasse B. Goede prestaties van „Schouwse Ruiters" by de Prov. kampioenschappen. Weer twee nieuwe Zeeuwse records voor Esther Schot. KORFBAL. De kampioensvlag ging zaterdag te N.kerk in top daar DSS er in slaagde zijn laatste wed strijd tegenx Velocitas in een 5-0 zege om te zetten. Aan spanning heeft het deze maal in de le klas niet ontbroken en pas in de laatste wedstrijd zijn de Nieuw erkerkers er na een uitstekend gespeelde competitie voor de eerste maal in haar bestaan in geslaagd beslag te leggen op de titel. Zeemeeuwen be haalde met sprekende cijfers de overwinning op Stormvogels (10-3). Stormvogels en Zwaluwen zijn nu ieder met 5 punten op de laatste plaats geëindigd, zodat hier nog een beslissingswedstrijd noodzake lijk is. Burgh had meer moeite met Unitas dan mocht worden verwacht en uiteindelijk keerden de bezoe kers met een magere 2-1 zege huis waarts. DSS Burgh Zeemeeuwen Brouwershaven Velocitas Unitas Stormvogels Zwaluwen 14 11 2 1 24 69-25 14 11 1 2 23 73-31 13 10 1 2 21 72-28 4 3 5 12 44-54 3 4 5 10 32-56 3 2 8 8 28-56 2 1 10 5 25-59 2 1 10 5 27-68 In de 2e klas werden de reserves van Burgh na de 4-0 overwinning welke het op het bezoekende ME VO wist te behalen kl^^oe-n. Daar Burgh II, omdat het le twau.j^l reeds in de le klas uitkomt, niet zal promo-veren is de bezetting van de 2e plaats op de ranglijst van groot belang geworden. WIK, dat uit de drie nog resterende wedstrijden reeds aan een punt genoeg heeft maakt een uitstekende kans vol gend jaar'in de le klas uit te ko men. DOSKO wist door de kleine maar verdienstelijke 3-2 overwin ning op DES zijn positie aanzienlijk te verbeteren. Burgh II WIK NOAD MEVO DES DOSKO KIK SVOWK 13 11 1 1 23 68-23 11 13 12 13 13 7 12 0 3 16 34-17 5 4 4 14 30-24 6 0 6 12 37-35 4 2 7 10 41-49 3 2 8 8 25-44 3 0 4 6 16-25 2 19 5 20-34 In de 3e klas A zorgde Zeemeeu wen II nog min of meer voor een verrassing door Burgh III een puntje af te snoepen (2-2). Brou wershaven II wist zijn derde plaats op de ranglijst veilig te stellen door Velocitas II in eigen huis met 2-0 te kloppenOp de wedstrijd Renesse-Zwaluwen II na, die de ze week wordt gespeeld, is het i hele programma in deze afdeling thans afgewerkt. Renesse Burgh III Br.haven II Zeemeeuwen II Zwaluwen II Velocitas II Stormvogels II 11 10 1 0 21 52-11 7 3 2 17 39-13 6 2 4 14 25-25 4 3 5 11 30-31 4 2 5 10 25-24 2 2 7 6 12-48 2 18 5 14-45 In de 3e klas B is de beslissing voor de bezetting van de bovenste plaats nog steeds niet gevallen. Unitas II dat zijn laatste wedstrijd van NOAD II met 6-1 wist te win nen, waardoor het nog steeds de leiding heeft, zal nu de resultaten af moeten wachten van de nog resterende wedstrijden van de naaste concurrenden WIK II en DSS II. WIK II, dat DSS II met 1-0 wist te overwinnen, heeft momen teel de beste papieren. Eerder in de week slaagde DSS II er in een be scheiden 2-1 overwinning op MEVO II te behalen. Unitas II WIK II DSS II DES II NOAD II MEVO II 15 8 4 3 20 41-23 13 7 3 3 17 20-12 13 7 2 4 16 26-19 14 6 4 4 16 30-23 15 4 2 9 10 21-32 12 1 1 10 3 8-37 In groep A van de junioren com petitie won Renesse haar laatste wedstrijd met 3-0 van Zwaluwen. Met dezelfde cijfers versloeg Zwa luwen het B-team van Zeemeeu wen. In groep B is SVOWK, dat er zo prachtig heeft voorgestaan, door haar twee nederlagen van de vo rige week en de overwinning die Brouwershaven deze week ap WIK wist te behalen (4-1) uitgeschakeld. NOAD dat met 2-1 van WIK won en tegen DSS met 3-3 gelijk speel de kan als het zijn laatste wedstrijd van MEVO weet te winnen nog ge lijk met Brouwershaven eindigen. Brouwershaven NOAD SVOWK MEVO DSS 10 6 2 2 14 25-10 9 5 2 2 12 16-12 10 5 2 3 12 23-13 8 3 3 2 9 9-15 8 13 4 5 13-13 10 1 2 7 4 11-25 PAARDENSPORT. Bij de provin ciale kampioenschappen van de landelijke ruiters wélke door dé ge westelijke bond voor Zeeland van landelijke rijverenigingen te Vrou wenpolder werd georganiseerd, hebben „De Schouwse Ruiters" ook deze maal weer zeer goede resulta ten weten te boeken. Bij de dres- suurproef voor achttallen wisten De Schouwse Ruiters beslag te leg gen op de le plaats, waardoor zij begin september zullen deelnemen aan de landelijke kampioenschap pen welke te Utrecht zullen wor den gehouden. Met een le, 2e en 5e prijs kwamen zij bij het Klavertje Dri euitstekend voor de dag. Ver der werden bij de individuele num mers nog uitstekende resultaten geboekt. ATLETIEK. Bij de regionale at letiekwedstrijden te Rotterdam wis selde Esther Schot voor deze maal eens de discus voor de kogel en dit betekende ineens twee nieuwe Zeeuwse records, daar zij er zowel bij de meisjes A als bij de dames in slaagde het bestaande record scherper te stellen. VOETBAL. Door de zomerse temperatuur werden de vriend schappelijke wedstrijden welke te Renesse tussen de club van die naam en Oud Vossemeer werden gespeeld een volkomen mislukking. Als men in deze tijd van het jaar nog wil voetballen zijn alleen de avonduren hiervoor geschikt, waar bij men dan tevens het minste ri sico loopt dat een der spelers na delige gevolgen zal ondervinden van een waagstuk als jl. zondag dat noch voor het publiek noch voor de spelers aantrekkelijk kan zijn. DE GOUDEN COBRA 43. „Er is hier vroeger een groot meer geweest", vertelt El-Seiff met een gebaar naar de vreemde, geel-groene vlakte, die zich onder hen uitstrekt. „Door de hitte der woestijngrond is het opgedampt tot een moeras, dat bedekt is met een dunne korst zout. Van onze stam weet slechts Hassan de smalle weg over de zoutkorst, waar deze sterk genoeg is om het gewicht van een mens te dragen". Hij wijst naar een sloom uitziende man, die zich in de kledij der Touareggs gestoken heeft en met een tweede Touaregg-mantel naderbij komt. „Wij bezitten slechts twee Touaregg-uitrustingen", gaat El-Seiff verder, „ik en mijn mannen zullen dan moeten wachten met het oversteken van het zoutmeer tot de duisternis gevallen is. Mijn plan is dat gij, Aram, vooruit gaat met Hassan, de gids, om vermomd het paleis der Touareggs binnen te dringen. Ge kunt dan zonder moeite zodra het donker is de schildwacht overvallen en de slotpoort voor ons openen". Aram stemt onmiddellijk in met. het plan van El-Seiff en na een hartelijk afscheid van Kleine-Kim en Otto volgt hij Hassan, de gids, naar het zoutmeer.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1959 | | pagina 3