Tweede kalfskoeien vormden een slechts matige rubriek van vijf dieren lagnaijpi HEINZ SANDWICH SPREAD |»<0nze puzzelrubriek:*-"-;;- Slotbeschouwing vijfde fokveedag te Zierikzee Hoge eisen worden gesteld aan produktieklasse (Slot). De tweede kalfskoeien, die lan ger dan 6 maanden waren gekalfd, vormden een slechts matige ru briek van 5 dieren, waaraan geen enkele le prijs kon worden toege kend. In tegenstelling hiermede was de rubriek 3e kalfskoeien nog geen 6 maanden gekalfd. Dit was een behoorlijke rubriek met goede kopgroep van 5 koeien. No. werd hier de R. koe Marie van M, J. van Gastel, Saspolder. Een even redig gebouwde, ruime en diepe koe met goede uier. Van de Fries landhoeve te Ellemeet kreeg Jantje 52 de 1 b prijs. Een edele sterk ge lijnde koe met goede uier, die even dieper kon zijn in de flank. Zwarte Hinke 66 van O. B. Boot te Duivendijke, een iets scherpge- lijnde, doch edele koe met beste uier, werd lc. C. v. d. Bout te Dui vendijke had succes met de koe Pel Jantje 20, gefokt op 't Hof Zwa german te Grijpskerke, die ld werd Het is een koe van goed type en best ontwikkelde uier, doch met iets grove spenen. De niet te diepe koe met fraaie kop en sterke rug Gretha 32 van C. N. Beije te Haam stede sloot de rij der le prijsdieren in deze rubriek. De 3e kalfskoeien, die langer dan 6 maanden geleden kalfden, vorm den een matige rubriek van 4 die ren met een goed kopnummer, n.l. Jarinkje 33 van de Frieslandhoeve te Ellemeet. Deze goedsoortige melkkoe met goede uier, waarvan de plaatsing der spenen even be ter kon, bracht het, evenals in 1958 tot reserve-kampioene. Een behoorlijke rubriek zonder uitgesproken topdieren vormden de 4e kalfskoeien, nog geen maanden gekalfd. De typische melkkoe met iets enkele hals en een uier, die even beter kon, Sietske 24 van C. Padmos, Eiker zee werd la, gevolgd door de iets gevoelige Bontje Evert je 26 van J. v. d. Hoek te Ellemeet. De 4e kalfskoeien, langer dan 6 maanden gekalfd, vormden een kleine, ge wone rubriek met goede kopnum- mers. la was hier de ruime en die pe, iets vette koe Sytske 8 van C. van den Houten te Duivendijke. De wat fijnere en meer enkele, doch typische Corry 6 van A Hanse te Haamstede werd lb. De oudere koeien De oudere koeien, hoogstens maanden gekalfd, vormden een goede en uniforme rubriek van 12 dieren, waarin 4 eerste prijzen toe gekend werd. De oud-kampioene, die nu voor mededinging aan het kampioenschap was uitgesloten, Akke 49 K.S. van C. Patmos te Ei kerzee, bezette de le plaats en we vonden haar nog de beste koe van deze fokveedag. Dat deze fraaie koe ook in de productie behoorlijk meekan, bewijst het feit, dat haar in de productieklasse de 8e prijs Ingezonden mededeling ten deel viel. Suze 9 van L. C. Bo- lijn te Zierikzee werd lb. Een beste melkkoe, die iets slijtage in de achterbenen begint te vertonen. Aan de wat armer bespierde, doch typische Aukje Adema van L. J. van Oeveren viel de lc prijs ten deel, gevolgd door Gré 27 K.S. van L. M. Moermond te Dreischor, die even meer evenredigheid kon ver tonen. De rubriek oudere koeien, lan ger dan 6 maanden gekalfd, lever de de kampioene van deze fokvee dag, n.l. Mike 3 van G. v. d. Welle te Zierikzee. Deze soorlige en sterk gebouwde koe kwam deze eretitel ten volle toe, al vinden we, dat de kampioene van vorig jaar nog even meer klasse vertoonde. Oenema Lucie K.S. (7e in de pro ductieklasse) van C. Flohil te Brouwershaven verkreeg de lb prijs. Een beste melkkoe van klas se, die echter even solider kon zijn in de schouder. De producticklasse Aan de productieklasse worden niet geringe eisen gesteld wat de melkgift betreft en met ten minste 3.60 procent vet, maar bovendien moeten deze koeien regelmatig af kalven, zodat in' totaal in 3 opeen volgende melklijsten hoogstens 1020 melkdagen gehaald mogen worden. Nr. 1 van deze ererubriek werd Schoont je 20 van C. Padmos te Eikerzee, die niet minder dan 205 kg vet in de 3 melkjaren meer produceerde dan geëist werd. In haar rubriek behaalde deze goed gelijnde melkkoe, met iets veel kossum een 2e prijs; naar onze smaak door de jury wat karig be deeld. Nr. 2 was de reeds eerder genoemde, met la prijs bekroonde Sytske 8 van C. v. d. Houten te Duivendijke. 3e Matty 4 van B. Legemate te Kerkwerve, die in haar rubriek 2a werd. Fokje 5, een iets forse koe van L. M. Moer mond te Dreischor werd 4, gevolgd door Akke 52 van A. Hanse te Haamstede. De 6e tot en met de 9e plaats in de productieklasse wa ren achtereenvolgens voor: Jet 15 v. J. M. Dalebout, Ellemeet, Oene ma Lucie K.S. van C. Flohil te Brouwershaven, Akke 49 van C. Padmos te Eikerzee, Aaltje 3 van B. Hage te Oosterland. De groepenkeuringen In de bedrijfsgroepen van 5 die ren van één eigenaar kan niet elke veehouder meedoen. C. Padmos te Eikerzee behaalde de le prijs voor zijn uniforme groep, bestaande uit 3 koeien en 2 vaarzen. De groep met wat minder ontwikkelde die ren van Ed. Verburg te Noordgou- we werd 2e. De bedrijfsgroepen van 3 stuks (overwegend vaarzen) gaf voor J. M. Dalebout te Ellemeet voor zijn niet te regelmatige groep nog juist een le prijs. De bedrijfsgroep van stuks (overwegend koeien) was goed bezet. Hierin werden 3 eerste prijzen toegekend en wel la Fries landhoeve, Ellemeet voor een uni forme groep soortige koeien, lb voor C. v. d. Houten te Duivendijke voor een eveneens uniforme groep koeien, die echter even minder diep waren. Ook de lc prijs van W. Brouwer te Duivendijke kwam er best uit. De groepen zelfgefokt vee van stuks vormde een nog eervoller klasse, waarin niet minder dan 7 nummers werden voorgebracht. De eerste plaats bezette hier wederom de Frieslandhoeve, gevolgd door de voldoende typische, maar even minder uniforme groep van A. Hanse te Haamstede. De 2e prij zen in deze rubriek willen we bij uitzondering noemen; deze waren voor resp.: A. J. A. Bolijn, Ouwer- kerk, C. N. Beije, Haamstede, B. Viergever, Zierikzee en C. Padmos Eikerzee. De koeien met minstens 2 directe afstammelingen bracht 4 koeien in het strijdperk, waaraan 1 eerste prijs werd gegeven, n.l. voor de iets kleine Aaltje 3 van B. Hage te Oosterland met haar dochters Aal tje 5 (lb) door Rotterda Sikkema 89 en Aaltje 4. Tweede prijzen in deze rubriek verwierven Marie van M. J. van Gastel en de oud-kam pioene Akke 49 van C. Padmos te Eikerzee. Met voldoening kan op deze fok veedag worden teruggezien. Indien de fokkers doelbewust er naar streven de beste koeien te paren met het beste voorhanden zijnde stierenmateriaal, waarbij ook keu ze van K.I. stieren elders uit het land mogelijk is, kan vol vertrou wen aan de verbetering van de fokveestapel op Schouwen-Duive- land worden verder gewerkt. Ir. W. L. HARMSEN Ingezonden mededeling Overtollig maagzuur kunt IT blussen. In een band-omdraaien. Met een paar Rennies, 'n Ideale remedie - en afdoende. Altijd - overal kunt U Rennies ne men. Onopvallend. Zonder water of wat ook. Gewoon laten smelten op de tong, opgelost in Uw eigen speeksel, vinden de werkzame be standdelen hun weg naar de vuur haard. En blussen die on-mid-del- lijk. 'n Wonder dat U zelf kunt on dervinden. Mini m u m prijsregeling voor appels 's-GRAVENHAGE, 23-7. - Het Centraal Bureau van de Tuinbouw veilingen in Nederland heeft beslo ten de minimumprijsregeling voor appels enige veranderingen te doen ondergaan met ingang van 7 sep tember. De minimumprijs voor de handel zal dan voor appels worden gesteld op 8 cent per kg en voor de fabriek op 5 cent per kg. Dat was tot nu toe respectievelijk 6 cent en 3 cent per kg. Bij eventuele doordraai krijgt de teler een ver goeding van 6 cent per kg. Ingezonden mededeling de nieuwe broodbelegging Voor onze puzzel van vorige week zijn weer vele inzendingen binnen gekomen Na loting onder de goede inzenders kwam als eerste uit de bus: de heer A. van der Cingel, Kon. Maudplein 5, Nieuwerkerk. De troostprijs werd gewonnen door: mevrouw C. P. Kaashoek-de Vos, Schuithaven 12, Zierikzee. Onze dank intussen aan alle andere inzendsters en inzenders en een volgend emaal meer succes toegewenst. De oplossing van de kruiswoordpuzzel van vorige week is als volgt: Horizontaal: 1. alida, 4. uur, 6. agent, 10. a.o., 11. kr, 12. ot., 14. il, 15. mij, 17 .pion, 19. teil, 21. do, 22. olm, 24. ko, 25. n.s 26. leo, 27. i.e., 29. l.s., 31. et, 32. ma, 33. rest, 35. mond, 37. pijp, 38 parasol, 40. sla, •42. oog, 45. penibel, 49. rap, 51. sela, 52. loot, 56. e.d., 57 eg; 58. op, 60. no, 62. gul, 64. s g., 65. r.i., 67. sik, 69. ai, 70. riet, 72. eend, 74. r.k., 75. au, 76. la, 77. li, 78. a.g., 80. lever, 81. pop, 82. etter. Verticaal: 1. armoe, 2. ia, 3. dop, 4. urn, 5. rot, 7. gil, 8. el, 9. troon, 11. kool, 13. tent, 16. ijl, 18. ik, 20. is, 21. de, 23. miep, 26 .lans, 28. c.s., 30. sir, 31. els,, 32. m.o., 33. rij, 34. t.p., 35. ml, 36. dl, 37. pro, 39. aai, 41. alp, 43. os, 44. geel, 45 pa, 46. nog, 47. beo. 48. 1.1., 49. roos, 50. at, 52. l.d., 54. on, 55. egaal, 57. egel, 59. prei, 61. akker, 63. ui, 64. si, 66. in, 68. ir, 70. rue, 71. tap, 72. elp, 73. dat, 75. a.v., 79. g.t. DE NIEUWE PUZZEL GARANTIE: volledige vergoeding door Uw leverancier, indien een Heinz 57 product niet voldoet. DE ZOMERAVONDCOMPETITIE IS GE-EINDIGD Provinciale Waterstaat toonde zich dit jaar de sterkste 2 Schouwen-Duivelandse Sportspiegel DSS I kan zaterdagavond kampioen worden. Belangrijke ontmoeting te Kerkwerve. Wolfaartsdijk I promoveert naar de 1ste klasse zaterdagmiddagvoetbalcompctitie. Vriend schappelijke „zwcetwedstrijden" te Renesse X KORFBAL. Morgenavond kan in de le klas van de SDKB de beslis sing voor de bovenste plaats vallen als DSS er in eigen omgeving in slaagt van Velocitas te winnen. Bij het bezoek aan Velocitas heejt DSS indertijd alle zeilen moeten bijzet ten om een gelijk spel uit het vuur te slepen, maar deze maal ge loven wij niet dat de Nieuwerker- kers het zo ver zullen laten komen. Burgh gaat op bezoek bij Unitas, waarbij het de beste kansen maakt op de zege. In de 2e klas kan DOS- KO zijn positie iets verbeteren door het bezoekende DES althans een puntje af te snoepen. In de 3e klas A kan Renesse de competitie be sluiten met een zege op Zwaluwen II. In de semi plaatselijke ontmoe ting tussen Zeemeeuwen II en Burgh III geven wij de groen-wit- ten iels betere kansen op de volle winst. Velocitas II zal wel geen kans zien om het bezoekende Brou wershaven II van de winst af te houden. In de 3e klas B is de ont moeting tussen WIK II en DSS II van groot belang voor de bezetting X van de bovenste plaats. Het terrein voordeel zou hier wel eens de door slag kunnen geven waardoor WIK II er uitstekend kwam voor te staan. XJnilas II speelt zijn laatste wedstrijd thuis tegen NOAD II welke voor de Zierikzeeënaars een overwinning kan opleveren. VOETBAL. Voor een plaatsje in de le klas van de zaterdagmiddag competitie van de afd. Zeeland der KNVB is nog een promotie-compe titie ingelast, waaraan iverd deel genomen door Wolfaartsdijk (welke achter MEVO op de 2e plaats was geëindigd in de 2e klas B), VKC en Bevelanders. Door van Bevelanders met 4-2 en van VCK met 3-1 te winnen is Wolfaartsdijk alsnog naar de le klas gepromoveerd. A.s. zondag speelt Renesse met haar eerste en tweede elftal een vriendschappelijke wedstrijd tegen Oud Vossemeer. Wanneer de tem peraturen niet te hoog zijn kan wellicht een aardige wedstrijd ver wacht worden die zeker de nodige belangstelling zal weten le trekken. ZIERIKZEE, 23-7. Met het spe len van de twee laatste competitie wedstrijden werd woensdagavond de zomeravondcompetitie in het rayon Zierikzee van de afdeling Zeeland beëindigd. Deze competitie heeft wel een bijzonder spannend verloop gehad, daar de laatste wedstrijd pas de beslissing bracht wie als kampioen zou eindigen. De strijd om de bo venste plaats ging tussen Provin ciale Waterstaat en PZEM. Eerst genoemde had tot woensdagavond acht uur 20 punten uit 13 wedstrij den en laatstgenoemde 19, zodat de PZEM beslist moest winnen om zich kampioen te kunnen noemen. De Provinciale Waterstaat toonde de rust reeds met 3-0 te hebben voorgestaan. Deze overwinning was zeker ver diend, hoewel de cijfers wel geflatteerd zijn. Niettemin is het kampioenschap terecht gekomen bij de ploeg die er wel het meeste recht op had, wat de doelcijfers: 52-14 ook wel uitwijzen. Overigens leed de kam- pior-nsploeg ook drie nederlagen en wel tegen de Zierikzeeveteranen (0-3), Drukkerij L. O. (3-4) en CWS (1-2). Overigens wijst de standenlijst, die we hieronder afdrukken, ook de nodige spanning aan, daar de nummers 3 en 4 maar twee punten verschillen en de nummers 5 en 6 met een gelijk aantal punten ein digden Ook de nummers 7 en 8 verschillen maar één punt. Over het algemeen had de com- zich echter duidelijk de sterkste, want het wist de beslissende wed strijd met 5-0 te winnen, na met petitie een vlot verloop. In totaal werden 56 wedstrijden gespeeld, waarin 229 doelpunten werden ge scoord. De eindstand luidt als volgt: gesp. gew. gel. verl. ptn. doelp. Prov. Waterstaat 14 11 0 3 22 52-14 P.Z.E.M 14 8 3 3 19 38-26 Zierikzee-veteranen 14 8 0 6 16 32-17 Herverkaveling 14 5 4 5 14 33-23 Drukkerij L. O 14 4 4 6 12 24-29 C.W.S 14 5 2 7 12 18-31 Neptunus 14 3 3 8 9 16-46 Kon. Zeelandia 14 3 2 9 8 16-43 Horizontaal: 1. voorzetsel, 3. klemwerktuig, 5. gebogen; 8. spil, 10. kleur, 13. bez. voornaamw., 15. Nederland (afk.), 16. pers. voornaamw., 17. bijwoord, 19. vogelprodukt, 20. godsdienst (afk), 21. nummer (afk.), 22. ongevuld, 24. afstandsmaat afk.), 26. jongensnaam, 28. taalopgave, 29. larve, 31. opgeruimd, 32. Engels lidwoord, 33. luizenei, 34. huisdier, 36. soort steen, 37. elektrisch geladen deeltje, 39. gerecht, 42. stookgerei, 45. jongensnaam, 47. kloosterzuster, 48. rijwiel, 50. plaats in Drente, 52. zangnoot, 54. het Romeinse rijk (afk.), 55. stapel, 57. bijwoord, 58. eenheid van kracht (afk.), 59. bergplaats, 61. wintervoertuig, 63. in houdsmaat (afk.), 64. meisjesnaam, 65. fris, 67. vogel, 69. bez. voornaamw. 70. koker, 71. meisjesnaam, 72. zangnoot. Verticaal: 1. geogr. aanduiding (afk 2. deel v.d. hand, 3. familielid, 4. kledingstuk, 6. bedorven, 7. soort onderwijs (afk.), 8. werelddeel, 9. selenium (afk.), 11. laatstleden (afk.), 12. insect, 14. deel van een Franse ontkenning, 16. meisjesnaam, 18. nobele, 20. Frans kledingstuk, 21. Noord-Holland (afk.), 22. bevel, 23. slim, 25. inhoudsmaat (afk.), 27. Europeaan, 28. duur van eb en vloed, 30. bekende motorraces (afk.), 33. muurholte, 35. kinversiering, 38. soort schoeisel, 40. muziekdrama, 41. vreselijke ziekte, 42. harlekijn, 43. lichaamsholte, 44. teken van ver driet, 46. voegwoord, '47. de onbekende (afk.), 49. titel (afk.), 51. .bij woord, 53. uitheemse plant, 56. alpenweide, 58. gewicht, 60. uitroep van pijn, 62. mannelijk zoogdier, 63. vlees, 64. bevestiging, 65. afstandsmaat (afk.), 66. lidwoord, 67. bevel, 68. dus (Eng.). Inzendingen uiterlijk 29 juli aan: Redaktie Zierikzeesche Nieuwsbode, Jannewekken 11, Zierikzee. Op de enveloppe vermelden: „Puzzel". BROUWERSHAVEN Ds. A. C. Sonneveldt f Naar het A.N.P. verneemt is in Buenos Aires overleden ds. A. C. Sonneveldt, emeritus-predikant van de Ger. Kerk te Buenos Aires. Ds. Sonneveldt werd in Willem stad in 1880 geboren en was aan vankelijk hoofdonderwijzer te Brouwershaven. Hij werd predikant op grond van artikel 8 der Kerken orde (singuliere gaven) en verbond zich op 1 januari 1911 aan de Ger. Kerk te Buenos Aires. Van 1915 tot 1926 is ds. Sonne veldt predikant geweest in Chabut (Patagonië) waar zich een kleine gemeente van Zuid-Afrikaanse boeren van Nederlandse oorsprong bevindt. In 1926 werd hij predikant te Buenos Aires. Tegelijk nam hij echter zijn ambt in Chabut waar. Hij was redakteur van het kerk blad voor Zuid-Amerika. Talrijke van zijn preken verschenen in druk. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen te Benthuizen: kand. J. T. Cazander, Gameren. Chr, Ger. Kerken Beroepen te Ouderkerk a.d. Am- stel: kand. P. van Zonneveld, Bus- sum. Bedankt voor Huizen (N.H.): H. van Leeuwen, Arnhem. WEEKEINDE ARTSENDIENST ZIERIKZEE Weekeinde 25-26 juli: P. W. J. Vo gelaar, telef. 01110-2280. WEEKEINDE ARTSENDIENST MIDDEN-SCHOUWEN Weekeinde 25-26 juli: J. L. Braber te Dreischor, telef. 01112-280. DE GOUDEN COBRA 41. Als Aram terugloopt naar het kamp der Zlass, is alles daar reeds in rep cn roer. El-Seiff, het. oude stamhoofd, komt juist uil zijn tent getreden. „Wat is er gebeurd?" vraagt hij scherp. „Eén van uw stamgenoten had de aardige inval om een gifslang in onze tent te deponeren", zegt Aram droogjes, „cn toen ik het ondier onschadelijk gemaakt had cn m'n tent uittrad, heeft de schurk ccn pijl op mij afgevuurd!" „Allah-il-allah, welk een schending van het gastrecht", barst El-Seilf los. Op dat moment treedt Kleine-Kim dc tent uit met de dode slang in de handen. „Een cobra!", zegt El-Seiff. met een woedende blik op het reptiel. „Een van mijn eigen mannen is dus lid van de „Gouden Cobra", dc broederschap van die verfoeilijke Touareggs! Vooruit mannon, zadel dc paarden! Wc gaan onmiddellijk op weg naar dc Touareggs om deze schending van onze stameer te wreken!"

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1959 | | pagina 6