i'TïiZi Jongens stalen goederen uit geparkeerde auto's en van mosselschip stad en provincie WIE IS DE BÉSTE KRUIDENIER? .DAT IS DEjf marktberichten sport advertenties kampeer- --- uitrusting fa. koevoets v.v.v. renesse succesjes Meer diefstallen aan het licht gekomen ZIERIKZEE, 23-7. Bij een nader door de Rijkspolitie alhier in gesteld onderzoek zijn thans nog enige diefstallen, insluipingen en andere overtredingen aan het licht gekomen, waaraan zich schuldig hebben gemaakt: J. J. W. de J. ujt Zierikzee, J. L. de T. uit Mid delburg en J. B. uit Zierikzee. Zoals gemeld zijn De J. en De T. reeds eerder aangehouden in verband met een reeks diefstallen te Zierikzee en in andere ge meenten op Schouvven-Duiveland. De diefstallen, waarin thans opheldering is gebracht, zijn alle gedurende cle laatste drie weken in Zierikzee gepleegd. Zo heeft De T. uit een voor café „Mondragon" geparkeerd staande personenauto, welke toebehoorde aan een vertegenwoordiger, een tube zonnecrème weggenomen, waarvah' vervolgens kwistig ge bruik gemaakt werd, ook door ge noemde De J. en verder J. v. A. uit Zierikzee. Het restant werd door De T. mee naar huis genomen. Ongeveer twee weken geleden begaven De J. en De T. zich aan boord van het mosselvaartuig „Z.Z. 29", waar ze een nachtverrekijker en mondvoorraad van de schipper stalen. De verrekijker is inmiddels door de politie achterhaald en in- beslaggenonmen. Een paar dagen later begaf De J. zich opnieuw naar de „Z.Z. 9", dit maal in gezelschap van J. B., en vonden toen enige blikjes lunch- worst als hun gading. Op 28 juni, zondagvoormiddag, eigenden De J. en B. zich een grote doos sigaren toe, alsmede gereed schappen, uit de auto van de heer Den B., welke geparkeerd stond in de niet afgesloten oude schuur naast de Graanbeurs in de Hoge Molenstraat. Enige sleutels, welke behoorden bij het gestolen gereed schap, zijn inmiddels in beslag ge nomen. Uit de auto van de directeur der Waterleidingmaatschappij „Schou- wen-Duiveland", welke geparkeerd OCWERKERK Bejaarden bezochten Schiphol De bejaarden hebben zaterdag jl. een reisje gemaakt naar Schiphol en Zandvoort, waar een zeer grote drukte van badgasten heerste. De reis werd gemaakt met een tou ringcar en ondervond bij de terug keer enige uren vertraging door de grote drukte bij het veer Zijpe. De muziekvereniging „Nieuw Leven" kortte* inmiddels op het .d.o.rp de tijd door een aantal marsen ten gehore te brengen. Om elf uur rukte de muziek in en eerst om half twaalf arriveerden de oudjes, waarna wet houder Kuijper dank bracht aan de bevolking voor de financiële steun, waardoor dit reisje weer mogelijk was. OOSTERLAND Reisje mannenkoor Begunstigd door heerlijk zomer weer maakte Oosterlands Mannen koor, directeur de heer J. Dooge, dinsdag jl. haar jaarlijks uitstapje. Omdat ook de meeste vrouwen der leden van de partij waren, zomede nog enige partikulieren, waren er 39 deelnemers. Chauffeur Mol was met de R.T.M.-bus reeds even over vijf 's morgens op het Marktplein. Met de pont van halfzes werd over gevaren. Men reed over Rotterdam naar Amsterdam, waar eerst de luchthaven Schiphol werd bezocht. Wegens het nog vroege uur was het hier echter nog niet erg druk. Vervolgens maakte men een boot tocht door de Amsterdamse grach ten, welke bij de deelnemers bij zonder in de smaak viel. Even na het middaguur werd de hoofdstad verlaten en reed men naar Hoofd dorp in de Haarlemmermeer, waar de maaltijd werd genuttigd. Langs de Noordzeekust ging het op Rot terdam toe. De boulevard in Sche- veningen met de grote drukte van badgasten trok in bijzondere mate de aandacht. In Rotterdam aange komen werd nog een bezoek ge bracht aan Blij dorp. Om ongeveer acht uur werd het dorp bereikt. Het was een uitstekend geslaagde reis van het mannenkoor. Het was niet alleen keurige bus van de R. T.M. die aller bewondering en goedkeuring wegdroeg, ook chauf feur Mol verdiende in hoge mate de dank van de deelnemers, voor zijn uitstekende rijkunst en keurige toelichting tijdens de rit. stond voor diens woning aan de Touwbaan. stalen de J., de T. en B. een kostbaar etui met gereed schappen. De buit werd gezamen lijk verdeeld en het etui werd in de gracht gesmeten. Een gedeelte van het gestolen gereedschap kon door de politie inbeslag worden genomen. De J. en de T. namen verder enige flessen limonade weg van do vrachtwagen van de firma wed. A. K. Vlinkervleugel, welke stond voor de fabriek aan de Oude Haven. De limonade werd opge dronken. Voorts verschaften de J. en de T. zich op een avond toe gang tot de garage van de heer D. C. A. L. aan de Hogemolenstraat. Uit de auto van de heer L. ont vreemdden de knapen een zonne bril en een staafzaklantaarn, wel ke laatste nog kon worden achter haald. De J. en B. maakten zich voorts schuldig aan baldadigheid door in de Zuidhavenpoort een zwaar con tragewicht van de klok naar be neden te laten tuimelen. Op de zelfde avond werd door de J. een duif de nek omgedraaid. Tevens is komen vast te staan dat B. met een steen een ruit heeft ingegooid van het lijkenhuisje, staande op de Jodenbegraafplaats aan de Gracht- weg. De politie onderzoekt mo menteel nog of de J. niet terugge schrokken is voor grafschennis, door een der grafzerken op deze begraafplaats omver te trekken. Dit onderzoek is echter, zo verne men wij, nog niet afgesloten. Internationale strijd tegen kanker WASHINGTON, 22-7. De Ameri kaanse senator Humphrey heeft woensdag voorgesteld een geza menlijke „oorlog" van oost en west tegen kanker te beginnen. In een rapport over de omvang van deze ziekte verklaarde Hum phrey: „Een totale,- internationale en onophoudelijke aanval op kan ker zou misschien vele van 500.000 levens kunnen redden, die elk jaar alleen al in de V S. en de Sow jet- Unie door deze gevreesde ziekte verloren gaan. De kosten van deze wereldomvattende strijd zou door alle landen gezamenlijk gedragen moeten worden". Volgens het rapport zijn in 1958 twee miljoen mensen over de ge hele wereld aan kanker gestorven. Zes vrouwen bij brand omgekomen PARIJS, 22-7. Zes personen, on der wie drie meisjes, zijn in de nacht van maandag op dinsdag omgekomen bjj een brand in een krankzinnigengesticht in d comge- ving van Blois in Frankrijk. Alle slachtoffers waren vrouwen. Vijf verpleegden werden gewond doordat zij uit het raam sprongen. Eén van hen overleed aan de ver wondingen. In de ruïne werden de lijken aangetroffen van vijf ver pleegden die in de vlammen waren omgekomen. In het gebouw wer den 75 krankzinnigen verpleegd. Wol en „Schnaps" Dezer dagen heeft een West- duitse rechter een handelaar tot drie maanden cel en een boete van 500 D.M. veroor deeld, omdat hij dekens had geadverteerd als zijnde „van 100 pet. zuiver wol". In wer kelijkheid bevatten deze de kens slechts 15 tot 80 pet. wol. De magistraat, die de koopman tijdelijk uit de cir culatie nam, bleek over een sardonisch gevoel voor hu mor te beschikken, toen hij zijn vonnis onder meer moti- veerde met de opmerking: „Wanneer ik in een café Schnaps" bestel, dan wil ik Schnaps hebben en niet een borrel, die met water is aan gelengd NIJKERK: 15.000 NIJKERK, 22-7. Vanmorgen om 6 33 uur is de vijftienduizendste in woner van Nijkerk geboren. Het is Elizabeth Gijsbertha Roest, dochter van de heer A. Roest, sergeant vlieger bij de Koninklijke Lucht macht en mevrouw H. W. Roest- Smink. De burgemeester heeft de jonggeborene heden ingeschreven. Daarna overhandigde hij de vader een spaarbankboekje met f 100. Van de Nijkerkse spaarbank ont ving de kleine een bedrag van f 25. PLEZIERKOTTER VERKEERDE IN NOOD OP ENKHUIZERZAND Vtff schipbreukelingen werden gered ENKHUIZEN, 22-7. Vanavond 7 uur werd opnieuw het reddings wezen in Enkhuizen gealarmeerd voor een zich in nood bevindende plezierkolter. De reddingboot „K. F. Sluys", schipper J. C. Smith, voer onmid dellijk uit en trof op het Enkhuizer- zand de plezierkotter „Vrouwe Do minica" met de achtersteven in de wind, hevig water makend. De vijf zich aan boord bevindende man nen, onder aanvoering van schipper P. J. van der Ven uit Bussum, wa ren voortdurend aan het hozen, maar er kwam meer water in dan zij er uit konden werken. Er stond een hoge zee, windkracht 7, zodat het de bemanning van de redding boot: zeer veel moeite kostte op het ondiepe water contact met de kot ter te maken. Toen duurde het nog ca. anderhalf uür aleer de kotter was gekeerd en losgetrokken waar bij het roer en een gedeelte van de achtersteven verloren gingen. De vijf schipbreukelingen werden op de reddingboot van droge kleren voorzien en met de kotter op sleep touw kwam de reddingboot om kwart voor tien de haven van Enk huizen binnen. Prinses Beatrixpark te Schiedam SCHIEDAM, 23-7. Schiedam krijgt een Prinses Beatrixpark. Dit is het nieuwe recreatieoord, dat geduren de de laatste jaren in Kethel is aangelegd en onlangs werd ge opend. B. en w. van Schiedam hadden een prijsvraag uitgeschre ven voor een naam. Er waren 175 inzendingen binnengekomen, waar van sommige gelijkluidende. On der dezen kwam de naam prinses Beatrixpark het meeste voor. B. en w. van Schiedam waren het met deze naam eens en ver zochten H.K.H. te willen toestem men in deze naam. De gevraagde toestemming is nu verleend en daarom stellen b. en w. de raad voor in deze zin te willen besluiten LAATSTE NIEUWS De schade in Oostenrijk WENEN, 23-7. De schade veroor zaakt door de overstromingen in Oostenrijk wordt door deskundi gen geschat op enkele honderden miljoenen schilling. Verscheidene bruggen zijn weg gevaagd en andere ernstig bescha digd." De schade aan particuliere eigendommen, waaronder gebou wen en gewassen, is „reusachtig". Het herstel van wegen en spoor wegen ter lengte van honderden kilometers zal naar schatting en kele weken vergen. Uit de laatste berichten uit de geteisterde gebieden in Neder- en Opper-Oostenrijk en in Stiermar ken blijkt, dat het water zakt. Afritsch, de Oostenrijkse minis ter van binnenlandse zaken, heeft tegenover verslaggevers voorge steld, dat de Europese landen zo al niet de gehele wereld, gezamen lijk dergelijke rampen bestrijden. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen te Langerak: J. T. Ca- zander; kand. te Gameren; te Sneek (pred. voor bijz. werkzaamh. onder de Vrijz. Herv.): R. van 't Linden- hout, Wapserveen. Aangenomen naar Hoogvliet (3e pred.pl.) (toez.): K. Verbeek, Hon- tenisse. Ger. Kerken Beroepen te Bergum (2e pred.pl W. Kat's, Tiel; te Niezijl (Gron.): kand. H. W. Nusselder, Dinxperloo. Ger. Kerken (vrijgemaakt) beroepbaar verklaard: kand. J. Snijder, Rotterdam. b Duitsers die óp zoek zijn naar de „schat" die terugtrekkende Duits'e troepen in 1945 in het meer van Toeplitz (Stiermarken) zouden hebben laten zinken, hebben uit het meer een kist opgehaald waar in valse pondsbiljetten bleken te zitten. Men heeft onmiddellijk Scotland Yard gewaarschuwd. Zo als bekend hebben Duitse specia listen tijdens de oojlog in het con centratiekamp Sachsenhausen Brit se pondsbiljetten nagemaakt, waar mee o.a. de bekende spion Cicero betaald is. Ingezonden mededeling ZIET U ZELF MAAR... NOTITIE ZEER GESLAAGD WANDELFESTIJN Wandeltocht van „Zeemeeuwen" en V.Y.V. voerde weer door schitterend terrein HAAMSTEDE, 22-7. De door s.v. „Zeemeeuwen" en V.V.V. georgani seerde wandeltocht op 'woensdag avond, heeft een prachtig verloop gehad. Daartoe werkte alles op deze avond mede: het weer was schitterend, niet te warm en voor al zonnig. Verder het schitterende parcours, dat afwisselend bos en duin toonde, met af en toe fraaie vergezichten. De deelname was zeer groot: het aantal liep rond de 400. Hierbij wa ren zeer veel vreemdelingen, die van deze fraaie natuurwandeling bijzonder hebben genoten. Voor de start, die plaats vond voor het gemeentehuis te Haam stede, sprak de voorzitter van „Zee meeuwen". de heer P. Slager, een kort woord en noemde als grote at tractie van deze tocht: het geheim houden van de route, een systeem dat zeer werd toegejuicht. Na een inleidend wandelingetje over de Prov. weg tussen Haam stede en Burgh, werd door het Zandstraatje de weg geopend tot het mooie natuurgebied. Achter de boomgaard „Boeye's Bos", waar het fraaie wandelpaadje de vreem delingen reeds natuur in optima forma bracht, werd langs de „Trek" naar de bossen van het Slot gewandeld, waar een fraaie trip over normaal verboden gebied werd gemaakt, dat deze keer met welwillende toestemming mocht worden betreden. Via het Rusthuis werd het oude Torenpaadje opge zocht, waarna men via de boom gaard „Groenoord" de Kloosterweg bereikte. Rust op „Duinhoeve" Bij de bungalow „de Wende" wandelde men naar het kampeer- centrum „Duinhoeve", waar een verplichte rust was ingesteld. De jongelui die al dadelijk veel te hard van stapel liepen, wei-den hier wat geremd. Gezamenlijk werd verder getippeld naar de boerderij van de heer C. den Boer, alwaar de drumband van de Kon. Harmonie „Witte van Haemstede" stond opgesteld, om de wandelaars met flink tromgeroffel te begelei den naar het punt van uitgang, n.l. het gemeentehuis. Het laatste stuk werd gemarcheerd via de Driehoek over de Hogezoom. In het dorp wachtte de stoet een groe schare belangstellenden, familieleden en kennissen, die dp hunnen kwamen afhalen. Na een woord van dank dop'r de voorzitter van „Zeemeeu wen", vooral tot de drumband ge richt, werd een aanvang gemaakt met de uitreiking van de herinne ringskruisjes. De tweede tocht wordt gehouden op 12 augustus te 14.30. Scheepvaartberichten Bonita, 23 te Laceiba. Kelletia (t.), 22 van Rotterdam naar Sundsvali. Kosicia (t.), 22 te Rotterdam. Lemsterkerk, 22 te Amsterdam. Scherpendrecht, 22 te Aruba. Coop. Tuinbouwveiling der Z.H.E. afdeling Zierikzee Veiling van 22 juli. Aardappelen, gr. f 17-24; id. dr. f 15; princessebonen f 78-84; was- peen f 18; rabarber f 26; kroten f 34 rode bessen f 143; zwarte bes sen f 189; tomaten B.A. f 40-45; Yellow Hh. f 24-51; id. K. f 24-34; id. val f 10-16; P.R. Zomer Hh. f 45; Early Laxton f 91-107; kom kommers A f 35-42; id. B f 31-36; id.- C 19-29; id. D f 24; id. krom f 26; kropsla f 26-29; meloenen f 66-91; perziken f 12-21; bospeen II f 14-19; pieterselie f 7; per 100 kg., stoks, bos. Frambozen f 0,45; kruisbessen'f 0,11-0,13 per doos. VOFTBAL K.N.V.B. Zomeravondcompetitie Drukkerij L. en O.-Zierikzeeve- teranen 0-1; Neptunus-Kon. Zee- landia 1-7; Provinciale Waterstaat- PZEM 5-0. (Provinciale Waterstaat kampioen). ATLETIEK Nieuwe successen voor Delta-Sport Bij de nationale jeugdkampioen schappen, welke te Eindhoven ge houden werden, is Ester Schot er in geslaagd bij het discuswerpen, met een worp van 34,69 meter, be slag te leggen op de derde plaats, achter L. Boling (Sagitta) 41,72 en C. van Wijk (DEM) 37,55 meter. Aan de atletiekwedstrijden welke door de Middelburgse atletiekver eniging Dynamo werden georgani seerd, namen ook enkele atletes van Delta-Sport deel. Bij de 80 m meisjes B wist N. Visser in 11 sec. beslag te leggen op de eerste plaats, vóór M. Picavet (RKHAV) 11.1 sec. en A. Roose (Zeeland-Sport), 11,2 sec. A. Ribbens werd eerste bij het kogelstoten meisjes C met een af stand van 9,59 m, vóór M. Herre- wegh (RKHAV) 9.09 m en A. Kui pers (Marathon) 7,93 m Achter H. v. d. Velde (Zeeland-Sport), tijd 8,7 sec., werd N. Geluk tweede in het nummer 60 m meisjes C in 9 sec.; T. Huneman wist in een tijd van 9,2 sec. beslag te leggen op de derde plaats in dit nummer. DUIVENSPORT P.V. ,De Reisduif' Noordgouwe e.o. Uitslag van het concours Tilburg met jonge duiven van de P.V. „De Reisduif" te Noordgouwe en om streken. In concours waren 169 duiven. Afstand 84 km. 1, 2, 5, 14, 16, 19 en 28 L. J. v. d. Wielen; 3 L. Fonteine; 4, 17, 18, 20, 24 en 30 H. de Vries; 6 en 7 J. M. Kloet; 8, 26 en 34 P. Flohil; 9 .A. J. Flikweert; 10 L. J. Boo gaard; 11 C. J. v. Dixhoorn; 12, 13, 15, 21, 27, 31 en 32 W. de Wilde; 22 G. Flikweert; 23 C-. Wesdorp; 25 Joh. Flikweert; 29 Gebr. Wurth; 33 Joh. Pannekoek. De eerste duif behaalde een snel heid van 815 m. per minuut, de laatste duif 561 m. per minuut. De eerste duif van deze vereniging be haalde ook de le prijs in de Con courscombinatie „Schouwen en Duiveland" en de 9e prijs in de afdeling Zeeland. P.V. „De Bruse Trekker" Bij de wedvlucht voor jonge dui ven uit Tilburg op 11 juli was „De Bruse Trekker" te Bruinisse goed vertegenwoordigd. Zo hadden enige leden niet minder dan 46 en 21 jonge duiven in het concours. Het weer was niet zo best, er woei een stormachtige westelijke wind, waardoor de tijden zeker ongunstig beïnvloed werden. De winnaar van het gehele concours vloog 881,55 meter per minuut, de eerst aanko mende duif van „De Bruse Trek ker", een duif van de heer T. Da lebout uit Nieuwerkerk, sloog 810,73 meter per minuut. De uitslag was: T. Dalebout, Nieuwerkerk 1, 2, 5, 6, 8, 18, 19, 20, 26, 29, 33, 36, 37; A. S. de Koning, Bruinisse 3, 4, 9, 10, 11, 14, 16, 17, 22, 23, 24, 28, 35, 45, 46, 48; C. Bal, Sirjansland 7, 15, 31, 38; J. Folmer, Nieuwerkerk 12, 25; Ph Steketee, 21, 27, 34, 49; A. J. IJzelenberg, Bruinisse 30, 42, 44, 47; C. J. Maas, Bruinisse 39; W. A. Jumelet, Brui nisse 40, 43, 50; P. Zandijk, Sirjans land 41. TOELATING LEERLINGEN O.L.S. Zonnemaire Voor de nieuwe cursus kunnen leerlingen ingeschreven wor den vanaf 23 juli, 's middags na half vier aan de school, of telefonisch: 01112-374. P. K. DE HAAS Kinderarts tol 24-8-1959 dinsdag alleen ochtendspreek uur van 10-11 uur in het Rode Kruis ziekenhius te Zierikzee. Op zaterdag 25 juli aan staande hopen onze ge liefde ouders, behuwd- en grootouders: J. C. BERREVOETS en P. BERREVOETS- STOUTJESDIJK hun 25-jarige echtver eniging te herdenken. Dat zij nog lang ge spaard mogen blijven is de wens van hun dank bare kinderen, behuwd- kind en kleinzoon W. KLIPPEL- BERREVOETS G. KLIPPEL en Keesje JAN PETER Zierikzee, 23 juli 1959 Meelstraat 54 Heden overleed, tot onze diepe droefheid, onze ge liefde, zorgzame man en vader CORNELIS SUURLAND in de gezegende ouderdom van 84 jaar en 10 maanden Wed. J. SUURLAND- QUIST Bergen op Zoom: J. A. SUURLAND Zierikzee, 21 juli 1959 Steiltjesstraat 16 Algemene kennisgeving Op 21 juli overleed in het Gasthuis te Middelburg, ons lief kleindochtertje en nichtje Gabriëlle Colette Boomgaard op de leeftijd van ruim 4 jaar Uit aller naam: N. H. VERJAAL Dreischor, 21 juli 1959 Geen bezoek De ouden van dagen van Ouwerkerk betuigen hiermede hun hartelijke dank aan het bestuur voor de goede zorgen en aan allen die hebben bijge dragen om de reis naar Schip hol, Zandvoort en het West- land mogelijk te maken. Sint Domusstraat 14 en 24 Zierikzee Y Tot ziens in de (rlóAMVeliteZ café-restaurant Zondag 26 juli: VOETBALWEDSTRIJDEN Renesse I-Oud Vossemecr I aanvang: 3 uur Renesse li-Oud Vossemeer II aanvang: 1 uur op het terrein aan de Laone Luxe auto's en Volkswagenbusjes met en zonder chauffeur te huur All - riks verzekerd Garage GEBR. DE JONGE telefoon 2844, Zierikzee 1-4 regels f 1,Elke regel meer f 0,15 per mm. Brieven onder letter of no. f 1,20. Personeel aangeboden: Meisje, 21 j., als hulp in de huishouding, voor dag of dag en nacht. Brieven a/h bureau van dit blad onder no. 1108. Adverteren is verkopen

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1959 | | pagina 3