L TEN KATE STAD EN PROVINCIE NU met huid- beschermend W schuim H oj ^VOed'"Sswaarde Fotohandel - Drogisterij .Het Centrum". Dam 5. Zierikzee Alles voor foto en film Luxe auto's en Volkswagenbusjes met en zonder chauffeur te huur ir All - riks verzekerd Garage GEBR. DE JONGE telefoon 2844, Zierikzee Wij gaan van 20 t.e.m. 25 juli a.s. met vakantie Kwaliteitsslagery L. HERMAN Hoofdpoortstraat 19 Zierikzee - Telefoon 2063 ZIERIKZEE Personeel van „Superdam" op reis Het personeel van „Superdam"- herenkleding heeft het jaarlijkse reisje gemaakt. Ditmaal met het personeel van de afd. Zierikzee er bij. „Superdam" begon anderhalf jaar geleden te Zierikzee met twee meisjes, maar thans is reeds vijf en dertig „man" personeel aan het bedrijf verbonden, zodat de Zie- rikzeese „inbreng" voor de reis behoorlijk was. De reis voerde naar „De Efteling", waar gelegen heid bestond met de Haagse col lega's kennis te maken, een ont moeting die een bijzonder prettig karakter droeg. Te Oisterwijk gebruikte men ge zamenlijk de lunch, waarna men snel „De IJzeren Man" opzocht om te zwemmen, waartoe het weer uit lokte. De reis werd gemaakt met een touringcar van de firma van Oeveren. Te Breda troffen allen elkaar weer aan een gezellig diner, waarna het gezelschap uiteen ging. Een deel richting Den Haag, een ander deel richting Zierikzee. Rond tien uur was men weer terug in Zierikzee, bijzonder dankbaar je gens de direktie voor de heerlijke dag, die de onderlinge banden niet weinig heeft versterkt. KERKNIEUWS Ned. Herv. kerk Serooskerke Ds. J. Mortier gaat met emeritaat Wegens het bereiken van de pen sioengerechtigde leeftijd is door de provinciale kerkvergadering van Noordbrabant en Limburg met in gang van 1 augustus a.s. emeri taat verleend aan ds. J. Mortier uit Almkerk, predikant van de Neder landse Hervormde kerk. Ds. Mortier werd op 13 juni 1894 te Gorinchem geboren (zijn vader was indertijd voorzitter van de vereniging van kerkvoogdijen). Hij bezocht eerst het christelijk gym nasium te Zetten en studeerde daarna verder nog aan de Rijks universiteit te Utrecht. Nadat ds. Mortier in 1922 door het provinci aal kerkbestuur van Groningen was toegelaten tot de evangelie bediening in de Nederlandse Her vormde kerk werd hij op 29 april van het daaropvolgend jaar (1923) door wijlen ds. J. G. Harthoorn, toen nog predikant te Scherpen- zeel in Gelderland bevestigd als predikant van de hervormde ge meente Serooskerke en Kerkwerve in de. classis Zierikzee. Daarna stond ds. Mortier verder nog te Zalk en Veecaten in de* classis Kampen 1926 tot 1934; Kruiningen 1934 tot 1948; Zuidland in de clas sis Brielle 1948 tot 1953 en sinds 13 december 1953 te Almkerk. Ds. Mortier heeft in de loop der jaren vele bestuursfunkties vervuld en zitting gehad in tal van colleges en commissies. Ds. Mortier zal zondag 26 juni a.s. afscheid nemen van zijn ge meente te Almkerk en zijn ambts bediening als predikant in de Ne derlandse Hervormde gemeente neerleggen. In de loop van de ko mende week hoopt hij zich met terwoon te Laren in Noordholland te vestigen, waar hij is benoemd tot bijstand in het pastoraat en op 6 september a.s. door ds. J. D. de Stoppelaar zal worden ingeleid. Ned. Herv. Kerk Benoemd tot vicaris te Delft (wijkgem. IV): kand. E. T. Verbaas, aldaar. Aangenomen naar Ingen (toez.): K. A. Abelsma, Marken. Toegelaten tot de Evangeliebe diening de heren: W. v. Gemert te Dordrecht, Ch. Klumper te Rijswijk (Z.H.), J. v. 't Kruis te Nieuwveen, M. v. d. Leun te Sliedrecht, W. A. G. Meeuse te Rotterdam, G. W. Oppelaar te Rotterdam, P. Oskamp te Heemstede, mr. C. B. Posthumus Meijes te Rotterdam, Jac. Smit te Heemstede, J. Verheul te Amster dam, L. M. Verseput te Zonnemai- re en E. T. Verbaas te Delft. Beroepbaar de heren: ds. J. Veen te Den Helder, laatstelijk koop- vaardijpred. te Singapore; C. v. Herwaarden te Rotterdam-Z., H W. de Knijff te Amsterdam, Joh. Kortleven te Papendrecht en J. G. v. d. Vlist te Bergambacht. Na gehouden coll. doctum is het getuigschrift vrouwelijk kandidaat uitgereikt aan mej. dr. Joh. C. Schreuder te Amsterdam. Ger. Kerken Beroepen te Huizum (vac. G. Morsink): R. Strijker, Emmeloord; te Knijpe: J. A. A. de Boer, kand. te Naarden; te Krimpen a.d. Lek- Krimpen a d. IJssel: H. Leijsen, kand. te Beverwijk; te Nigtevecht: kand. W. H Zuidema, Amsterdam; te Tholen-Poortvliet, kand. F. H. Veenhuizen, Huizen (N.H.); te Zaamslag: M. den Boer, Voorscho ten; te Hoogvliet (2e pred.pl.): W. v. Wijk, Nederhorst den Berg; t'e Schermerhorn: kand. C. A. Ver hoog, Voorschoten. Ger. Kerken (vijgemaakt) Bedankt voor The Free Ref. Church of Armadale (Australië): A. Veldman, Rotterdam-Delfshaven. Chr. Ger. Kerken Tweetal te Amsterdam-N.: T. Harder, kand te Leeuwarden en kand. M. Rebel, Hilversum; te Doornspijk-Elburg: G. Blom, Meer kerk en kand. P. v. Zonneveld, Bussum. Beroepen te Kornhorn: kand. T. Harder, Leeuwarden; te Lutjegast: kand. H. P. Brandsma, Sneek; te Maassluis: kand. P. v. Zonneveld, Bussum; te Steenwijk: kand. J. de Jong, Rotterdam; te Doesburg: H. P. Brandsma, kand. te Sneek; te De Krim en te Wildervank: kand. T. Harder, Leeuwarden. MARKTBERICHTEN Veemarkt ROTTERDAM, 14-7. Aangevoerd 3083 stuks vee (weektotaal 4762), t.w.: 260 vette koeien en ossen, 674 stuks gebruiksvee, 630 vette kal veren, 212 graskalveren, 358 nuch tere kalveren, 105 varkens, 78 big gen, 63 paarden, 17 veulens, 650 schapen en lammeren, 36 bokken en geiten. Prijzen per kg: vette koeien en ossen f 3,05-3,38, f 2,85-3,05, f 2,70- 2,85, vette kalveren f 2.90-3,10, f 2,70-2,90, f 2,40-2.60, slachtpaar- den f 2,30-2,00-1,90. Prijzen per stuk: graskalveren f 425-375-275, nuchtere kalveren f 80-70-60, biggen f 75-60-50, scha pen f 90-70-50, lammeren f 75-65- 45, kalf- en melkkoeien f 1175- 1000-850, vare koeien f 875-800-675, vaarzen f 900-800-600, pinken f 600- 500-400. SPORT KORFBAL S.D.K.B. Unitas II—DSS II 3-0 Op verdiende wijze hebben de Unitas-reserves de koplopers uit Nieuwerkerk met een 3-0 neder laag naar huis gestuurd. Geduren de de eerste helft ging de strijd gelijk op, en aan beide kanten werden enkele kansen gemist. Maar geen van beide partijen kon tot doelpunten komen, hoewel ze er dikwijls dichtbij waren. Na rust werd Unitas sterker en de aanval len gevaarlijker. Na 4 minuten opende Wijsman uit een doorbraak de score (1-0). DSS stelde hier niet veel tegen over en 7 minuten later bracht de zelfde speler de stand op 2-0. Ook de nieuwe Unitas-aanval kreeg enkele mooie kansen, maar pas in de 18e minuut slaagde Verseput er in met een mooi schot de stand op 3-0 te brengen. Aan beide kanten DE GOUDEN COBRA 36. De schildwacht, die de gesprekken in de tent van de hoof'1 man woord voor woord heeft afgeluisterd, springt haastig in de houding als El-Seiff met Aram, Kleine-Kim en Otto naar buiten komt. „Nu gij mij het teken van de Gouden Cobra hebt getoond, geloof ik u, vreemdeling", zegt de hoofdman tot Aram. „Morgen zullen wij nader beraden hoe wij onze gemeenschappelijke vij anden, de Touareggs, kunnen verslaan. Doch laat ons nu eerst krachten verzamelen voor de dingen die komen zullen". Aram en zijn twee metgezellen worden naar een der tenten gebracht door een bediende, die hen buigend goede nacht wenst en vertrekt. Otto, de dikke matroos, wil Aram eerst nog omstandig bedanken voor zijn redding, maar deze wimpelt alle dankbetui gingen af met een luchtig handgebaar. Enkele uren lat9r - het drietal ligt reeds lang in diepe rust - wordt het tentzeil behoedzaam ter zijde geschoven. Een mandje wordt geruisloos op de grond geplaatst en een hand trekt het deksel open. Uit de mand stijgt langzaam, rythmisch wiegend, de dodelijke kop van een gifslangeen cobra werden nu talrijke kansen gemist, en ook een toegewezen strafworp werd door Radewalt ongebruikt gelaten, zodat met deze 3-0 stand het einde kwam. MEVO B I—WIK B I 1-0 Hoewel MEVO met 5 meisjes speelde, zijn de WIK-junioren er niet in geslaagd de nederlaag te ontlopen. De harde wind, die schuin over het véld blies, deed veel afbreuk aan het spel. Gedu rende de eerste helft had MEVO de wind in de rug, wat v. d. Berg in de 20e minuut in een doelpunt wist om te zetten. Na rust deden de WIK-spelertjes verwoede po gingen de achterstand in te lopen, wat hun echter door veel pech niet mocht gelukken. Zo kwam met een 1-0 stand het einde van een wedstrijd, waarin een gelijk spel de verhouding beter zou hebben weergegeven. Unitas IBrouwershaven I 5-4 Door goed volhouden is Unitas er in deze wedstrijd in geslaagd zich buiten degradatiegevaar te brengen. Reeds na enkele minuten mocht Hagesteyn een strafworp nemen, die hij echter niet wist te benutten. In de 6e minuut echter zag hij kans de score te openen (1-0). 6 minuten later kreeg hij op nieuw een strafworp te nemen, die hij opnieuw miste. Brouwershaven vocht terug en in de 21e minuut werd het gelijk door Kooman (1-1) En 10 minuten later nam Brouw een voorsprong door v. d. Weele. Maar Unitas zag 5 min. later kans weer gelijk te maken, door de Jonge. En weer 2 min. later nam Brouwershaven opnieuw een voor sprong door Slager, die 1 min. voor rust door v. Ruiswijk weer te niet werd gedaan (3-3). Na rust zakte het spelpeil iets. Uit een strafworp nam Brouw in de 18e minuut door Bokelaar opnieuw een voorsprong (3-4). Een doelpunt van v. d. Schee in de 30e min. werd afgekeurd. 5 minuten latei- mocht deze speler een strafworp nemen, die echter niet benut werd. Vlak daarop echter zag hij kans de bal in de mand te werken (4-4). Tot 2 min. voor het einde bleef het gelijk; toen echter scoorde St. Slager voor Unitas het winnende doelpunt (5-4). W.I.K.-korfbaltoernooi te Kerkwerve A.s. zaterdag organiseert de s.v. W.I.K. te Kerkwerve op haar ter rein een korfbaltoernooi, waaraan zal worden deelgenomen door de volgende twaalftallen: Burgh, D.S. S., Zeemeeuwen, Brouwershaven, Zwaluwen, Stormvogels en W.I.K. I en II. Gezien de uitstekende bezetting van dit toernooi, zullen de korfbal liefhebbers van aardige wedstrij den kunnen genieten temeer daar tusssen deze acht teams een halve competitie zal worden gespeeld. ATLETIEK Delta-Sport blijft prijzen winnen Bij de tc Hulst door de R.K.H.A. V. georganiseerde atletiekwedstrij den wisten enige atleten van Delta- Sport weer fraaie resultaten te be halen. De 60 m meisjes C eindigde in een driedubbele overwinning voor de Schouwen-Duivelandse vereniging: le werd M. Stoutjesdijk (8.4 sec.), 2e N. Geluk (8.6 sec.) en 3e J. Stoutjesdijk (8.8 sec.). K. van Langeraad werd bij de jongens B eerste op het nummer kogelstoten met een afstand van 10 meter 50, waarbij vermeld dient te worden dat hierbij met een ko gel van 6 kg jongens A) werd ge stoten. In een tijd van 10.7 sec. wist N. Visser beslag te leggen op de eerste prijs bij de 80 m meisjes B, terwijl zij bij het vérspringen derde werd met een sprong van 4.50 m. Matty van Langeraad werd met een goede sprong van 4.30 derde bij het vér- springen meisjes C, terwijl N. Hanse bij het kogelstoten meisjes C beslag wist te leggen op een derde prijs. DUIVENSPORT P.V. „De Bruse Trekker" De leden van de duivensportver eniging „De Bruse Trekker" vlogen de laatste weken weinig fortuin lijk. Bij de wedstrijd uit Regens burg op 3 juli was de uitslag: J. Folmer, Nieuwerkerk 1, 6; T. Dale bout, Nieuwerkerk 2, 3, 4, 5. De andere leden kwamen niet in de vermelding. Wel was de eerste duif van de heer Folmer 11e uit het gehele con cours van de afd. Zeeland. De snel heid van die duif was 860,04 meter per minuut, die van de eerste duif uit Zeeland 918,37 meter per mi nuut. Veel slechter was nog de uitslag van de vlucht uit Niederlahnstein op 4 juli 1959, waar een duif van de heer Steketee als 196e eindigde en een duif van de heer A. J. IJze- lenberg 206e. In de wedstrijd uit Aschaffen- burg op 11 juli was de uitslag: J. Bal, Bruinisse 1; J. Folmer, Nieu werkerk 2; T. Dalebout, Nieuwer kerk 3, 4; A. J. IJzelenberg, Brui nisse 5; Ph. Steketee 6; A. de Ko ning, Bruinisse 7, 8. Concourscoinbinatic „Schouwen-Duiveland" Evenals vorige jaren organiseert de C.C. weer een wedvlucht uit Dax. Afstand 957 km. Deze vlucht wordt ook nationaal gespeeld. Ver wacht wordt dat door het grote succes van Sint Vincent de deel name groot zal zijn. Het inkorven heeft plaats maandag 20 juli in het inkorflokaal J. A. ten Haaf, 't Sas, Zierikzee, vanaf 19 uur. Door de heer C. Peute, café „To- renzicht", is voor deze vlucht een wisselbeker beschikbaar gesteld. Ingezonden stukken Mijnheer de redakteur, In de Z. Nieuwsbode van 6 juli 1.1. werd bekend gemaakt, dat nu alle afgelegen weggetjes van een dikke teerlaag zijn voorzien. Hulde aan de opdrachtgever! Alleen dit, dat weer het drukbebouwde ge deelte van het Sluispad is over geslagen en de gemeente verzuimd heeft van de gelegenheid gebruik te maken, ook deze weg eens van een teerlaag te voorzien. Bedoelde weg wordt door het tegenwoordig verkeer steeds losser en zeer moei lijk begaanbaar. U dankend voor de plaatsruimte, Haamstede, 14-7. LODALINE! fe Wat is het heerlijk om met dit vloeibare wasmiddel te werken. En zo zuinig! Een flinke vaat kost mij nog minder dan een cent! Voor de vaat, maar óók voor wol, zijde en nylon; voor ramen en deuren. Hele literfles: 43 ct "\0 o O

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1959 | | pagina 6