i bij 'i Wolhuis HANSMA WOENSDAG 15 JULI begint de grote Alle meisjes en jongens-pyama's 20 pCt korting i I kindersokjes 1 Op alle breiwol 10 pCt korting Partij restanten wol SPOTGOEDKOOP Uitsluitend a contant HET ADRES VAN N.V.V., K.A.B. EN C.N.V. Datum huurverhoging zal verantwoorde loonverbeteringen verhinderen Vakbeweging acht ombuiging aangekondigde beleid noodzakelijk Zoals gisteren gemeld hebben het Nederlands Verbond van Vakver enigingen, de Katholieke Arbei dersbeweging en het Christelijk Nationaal Vakverbond in een gis teren aan de leden van de Tweede Kamer der Staten Generaal gezon den adres hun ontevredenheid be tuigd over de regeringsnota m.b.t. de door de regering aangekondigde maatregelen als mede terzake van de procedure die de regering zich daarbij voorstelt. Afgezien van de opvatting van de regering over de jjrootte van de ruimte, is boven- {dien de wijze van besteding welke jLe 'regering zich voorstelt, bij de samenwerkende vakcentrales op ernstige bezwaren gestuit. Door in afwijking van het advies van de SER de huurverhoging op 1 januari te plaatsen, heeft de rege ring in feite prioriteit gegeven aan een huurverhoging en een niet on belangrijke melkprijs verhoging, zo zeggen de vakcentrales, die ver wacht hadden dat na een tweeja rige periode van stabilisatie van de lonen allereerst de werknemers 'n aandeel in de verbeterde wel vaartspositie van ons land zouden hebben gekregen. De vakbeweging meent dat het nu echter duidelijk ls, dat de aangegeven datum voor de huurverhoging en de tevens plaatsvindende melkprijsverhoging de mogelijkheden tot verantwoor de loonverbeteringen goeddeels zullen verhinderen. De regering heeft de datum van de huurverhoging, volgens de drie bonden, kennelijk ver vroegd, op grond van het ar gument, dat anders in een te langdurige periode van een ze kere vrijheid tot loonsverbe tering de middelen hierdoor zonder meer teloor zouden gaan en uit deze terminologie blijkt wel ten duidelijkste de voorkeur van de regering voor huurverhoging en afschaffing van de melksubsidies. Ongunstig moment De werknemersorganisaties staan op het standpunt, dat de vertra ging in de uitvoering van het so ciaal-economisch beleid - door welke oorzaak dan ook - in tegen deel pleit voor een verschuiving van de huurverhoging naar een la tere datum dan die door de SER is genoemd. Zij menen bovendien dat 1 januari een bijzonder ongun stig moment is om tot. een huur verhoging over te gaan, omdat juist in die periode de seizoenwerkloos heid het grootst is. Een aanzienlij ke verschuiving van deze datum naar een later tijdstip achten zij eveneens van belang voor een ver antwoorde verbetering van de lo nen. Tegen de samentrekking van een aantal maatregelen op één datum of in een korte spanne tijds (huur- compensatie, verhoging premie kinderbijslag, verwerking huurbij- HAAMSTEDE Optreden Theater .Arlequino' Een aantal toneelspeelsters en -spelers uit Den Haag heeit het plan opgevat gedurende de zomer maanden juli en augustus een tour nee te maken langs verschillende Nederlandse vakantie-centra. Onder de naam „Theater Arle quino" willen zij hun voorstellin gen aan het publiek tonen op een wijze, zoals dat in de middeleeuwen gebruikelijk was, te weten op een marktplein of een ander openlucht- terrein. Op het repertoire staan een kluchtig spel van de onlangs over leden Nobelprijswinnaar Roger Martin du Gard, getiteld „Het tes tament van' vader Leleu", in de vertaling van Joris Diels, enkele jaren geleden met groot succes door de Haagsche Comedie opge voerd, alsmede het bekende blij spel „Het huwelijksaanzoek" van Anton Tsjechow. De vertoningen, welke voor alle leeftijden toegankelijk zijn, vinden plaats op een plankier in de open lucht en zullen zeer zeker met hun rake, geestige tekst en kleurige costumes een welkome afleiding betekenen. i'C Voorts zal er des middags een opvoering voor de jeugd gegeven worden van het grappige kinder stuk „De schelmenstreken van Harlekijn", waarbij de jeugd naar hartelust kan meeleven met de avonturen van deze bekende fi guur. Op donderdag 16 juli a.s. bezoekt Theater „Arlequino" Haamstede. De voorstellingen zullen, in samen werking met V.V.V., dan plaats vinden op de Speelweide voor de Prinses Beatrixschool. Deze zeldzame gelegenheid om een dergelijke attraktieve open luchtvoorstelling bij te wonen zal zeker ook hier ter plaatse door ve len worden benut. Bij slecht weer zal de voorstelling plaats vinden in de R.T.M. garagehal. slag 1957) pleit, volgens de vakcen trales, bovendien het feit, dat hier van gewoonlijk een niet .onbelang rijke schokwerking op het econo misch leven uitgaat. De door alle partijen die betrokken zijn bij het vaststellen van het SER-advies ge adviseerde geleidelijke aanpassing in verband met het gevaar van overspanning, wordt hiermee, naai zij menen, helemaal over het hoofd gezien. De drie samenwerkende vakcen trales komen in hun adres tot de conclusie, dat in onvoldoende mate rekening is gehouden met gerecht vaardigde verlangens van de Ne derlandse werknemers en dat de regering bovendien ten enenmale de positie van de geëigende orga nen voor het sociaal-economisch overleg miskent. Het is mede daar om, dat de Nederlandse vakbewe ging een ombuiging van het aange kondigde beleid in hoge mate nood- bakelijk acht. 's-GRAVENHAGE. In een brief aan de Tweede Kamer heeft de Nederlandse Bond van Bouwon dernemers commentaar geleverd op die afdeling van de regerings nota van 25 juni, waarin het wo ningbouwbeleid besproken wordt. De bond dringt aan op het zo spoe dig mogelijk tot standkomen van een op de bouw van arbeiders- en goedkope middenstandswoningen afgestemde subsidieregeling. MARKTBERICHTEN Granen en peulvruchten Rotterdam, 13-7. Officieuze no teringen per 100 kg. Voedergranen - alles af - Zomer- gerst - naar kwaliteit - met weinig belangstelling - f 25,00-25,75. Haver - ongepunte op monster - naar kwaliteit f 24,50-26,00. Peulvruchten - franco Rotterdam Groene erwten op monster- oude oogst geen notering meer. Schokkers f 45,00-70,00. SPORT KORFBAL S.D.K.B. KIK I-DOSKO I 5-3 De betere dames waarover de thuisclub beschikte hebben in deze wedstrijd wel de doorslag gegeven. Over het geheel genomen gaf het spelbeeld een gelijk opgaande strijd te zien, waarbij KIK beter van de geboden kansen wist te profiteren. Na 15 min. spelen wist H. de Zwaan zijn club de leiding te geven (1-0), welke voorsprong 2 min. later door L. Vogelaar tot 2-0 werd opgevoerd. Na de vakverwisseling stelde DOS- KO alles in het werk om de achter stand te verkleinen maar voor de korf wilde het aanvankelijk niet lukken. Na 25 min. wist KIK door mej. J. Vogelaar de stand zelfs op 3-0 te brengen waarna het mej. J. van Dongen gelukte tegen te sco ren (3-1). DOSKO bleef hierna de beste kansen behouden en nog voor het verstrijken van de eerste helft bracht mevr. Sluyters-Jonker de stand op 3-2. In de 2e helft weer een gelijk opgaande strijd met wis selende kansen. Na 20 min. werd het door A. Verhaard 4-2 en nog geen 3 min. later bracht mej. N. Schipper de stand op 5-2. Ondanks deze achterstand gaf DOSKO de moed nog niet op en 15 min. voor het einde werd haar volhouden be loond door een treffer van M. Hart (5-3) met welke stand ook het ein de van deze, sportief gespeelde, wedstrijd aanbrak. Velocitas Stormvogels 2-1 Het met vier invallers uitkomen de Velocitas heeft alle moeite ge had om uiteindelijk de puntjes thuis te houden. De vrij sterke wind welke dwars over het veld stond deed veel afbreuk aan het spel, zodat van goede combinaties maar zelden viel te genieten. Voor de rust wogen de partijen goed te gen elkaar op en hoewel er zich aan beide zijden goede scorings kansen voordeden werd de eerste helft met blanke scoor afgesloten. Na de hervatting wist mej. v. d. Hoek al spoedig de bezoekers de leiding te geven (0-1), welke stand tot 10 min. voor tijd bleef gehand haafd. Uit een verdedigingsfout wist D. Verboom toen de gelijkma ker te scoren (1-1), waarna de vak verwisseling P. de Rijke er nog in slaagde voor zijn club de overwin ning uit het vuur te slepen (2-1). Brouwershaven II-Stormvogels II 5-0 In een aantrekkelijke wedstrijd heeft Brouw verdiend gewonnen van Stormvogels. Schoten van v. d. Weele en den Boer gaan rakelings over, maar toch weet eerstgenoem de zijn ploeg na hard werken de leiding te geven (1-0). Goed werk wordt geleverd door de Brouwse verdediging. Het is Rien den Boer die het tweede doelpunt laat aan tekenen (2-0). Het gelukt de gasten niet gemakkelijk de Brouwse ver dediging uit elkaar te halen. Wurth weet zich even voor rust goed vrij te maken en zijn worp wordt beloond (3-0). Een gedekt doelpunt van mej. v. d. Wielen wordt terecht afgekeurd. Na rust weer een sterker aanvallend Brouw hetgeen v. d. Schelde de kans geeft de sdore te verhogen (4-0). k:;; 18 zomeropruiming Havenpark 1 1, Zierikzee Partij restanten Partij wollen Delana kinderpullovers korte mouw helft van de prijs 20 pet, korting Ongevoerde CrochetNappa Dameshandschoenen Nu 8,40 I Restanten Nylon Handschoenen 98 cent K'; JJP Stemm de krimpvrije sokken en sportkousen 10 pCt korting ül 1 Wollen Delana KINDERROKKEN Uitzonderlijk goedkoop Enorme partij kinderjurkjes maten 40-75 cm Nu 20 pCt korting Alle zomerrokjes en broekjes, ruithemden, blousons 10 pCt korting Verder nog vele koopjes! KOMT U VRIJBLIJVEND KIJKEN Stormvogels heeft enige malen pech met het doelen, waarbij een puntje zeker verdiend was ge weest. Het is van Schelven die met een mooie schijnbeweging een vrije kans schept en deze goed benut (5-0). WIK I-DES I 4-2 Daar DES in het v'eld geenszins de mindere was van de thuisclub had een gelijk spel de verhouding in het veld beter weergegeven, hoewel hierbij dient te worden aan getekend dat WIK beter van de kansen wist te profiteren. Na enige terreinverkenning door beide teams slaagde Klink er in de bezoekers de leiding te geven (0-1). WIK liet zich door deze achterstand geens zins ontmoedigen en de aanval stelde alles in het werk om de ba lans weer in evenwicht te brengen wat haar na enige vergeefse pogin gen door mej. A. van Eldik gelukte (1-1). Na de vakverwisseling kwam DES weer terug en een der dames slaagde hierbij er in. de korf te doorboren (1-2). Nog voor de rust slaagde W. Rotte er evenwel in de balans weer in evenwicht te bren gen (2-2). Na de hervatting bleek de aanval van WIK produktiever dan die der bezoekers. Met een uit stekend schot gaf M. Berrevoets zijn club een 3-2 voorsprong waar na tenslotte P. Overbeeke de zege veilig stelde (4-2). DE GOUDEN COBRA 35. „Dit hele verhaal is gelogen", zegt het oude stamhoofd op snijdende toon. „Ten eerste zou alleen een dwaas zulke gevaren trotseren, alleen om één vrouw uit de handen van haai' ontvoerders te reddenen deze man ziet er niet uit als een dwaas!" Hij kijkt Aram scherp aan. „En dat hij er in geslaagd zou zijn de Touareggs te overwinnen, geloof ik evenmin", gaat de oude verder, „laat hij het bewjjzen als hij kan!" „Misschien kan dit u overtuigen", zegt Aram glimlachend en vanuit de plooien van zijn mantel haalt hij de gouden hoofdband te voorschijn. „Ik vond hem onder de muts van een Touaregg, na dat mijn kleine vriend hier hem met een steen geveld had". Het meisje, dat naast de zetel van El-Seiff de gesprekken zwij gend aangehoord heeft, slaakt een kreet van verrassing als zij de gouden hoofdband ziet. „De Cobra, vader, zie je dat!", roept zij opgewonden, „deze vreemdeling heeft een der mannen van de Gouden Cobra overwonnen!" Een wachter die, voor de tent op zijn post staande, deze uitroep gehoord heeft, buigt zich behoedzaam naar het tentzeil en luistert gespannen naar wat daar binnen gesproken wordt....

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1959 | | pagina 6