39 leerlingen der Lagere Technische School ontvingen het eindgetuigschrift ONWEER IN ZUID-OOST DRENTHE GING GEPAARD MET WINDHOZEN Late kiezen STAD EN PROVINCIE WAT mr Dt BI LT |het weekoverzicht Oorzaak en gevolg Grote ravage werd aangericht GASSELTERNI*7EEN, 11-7. Van- middag is tijdens een hevig onweer een windhoos over een gedeelte van het dorp Gasselternijveen ge trokken. Deze heeft een grote ra vage aangericht. Een twintigtal bo men lag dwars over de verkeers weg Gasselternijveen-Gasselte. Het verkeer moest worden omgelegd. Plaatselijke brandweer, B.B. en vele vrijwilligers zijn uren bezig geweest om de weg weer vrij te maken. Ook werden vele woningen beschadigd. Onder meer dat van de burgemeester van Gasselte, de heer G. J. te Loo. Door de hevige slagregens en ha gel hebben de gewassen op de lan derijen ook veel schade geleden. EMMEN, 11-7. Een hevige on weersbui, gepaard met een wind hoos, die vanmiddag over het ge bied van zuid-oost Drente trok, heeft ook in het dorp Noordbarge een vrij grote ravage aangericht. Een landbouwschuur werd volko men tegen de vlakte gegooid. Ook de daken van verschillende boer derijen en woningen moesten het ontgelden. Een vrij groot aantal bomen werd uit de grond gerukt, doch veroor zaakte geen schade, alhoewel enige met hun grote kruinen rakelings langs woningen neervielen. Ande ren vielen dwars over de wegen. De brandweer van Emmen ruimde de obstakels op. HOOGTEPUNT VAN STUDIEJAAR De medische autoriteiten van Gravedona in noord-Italie staan voor een raadsel. Een 78-jarige grootmoeder heep vier kiezen gekregen. Zij zelf schrijft het verschijnsel toe aan het eten van „SulJa- rina di Mcmte", een zeer geurige plant die in de om geving groeit, maar tand artsen noemen het een gru van de natuur. SCHALKHAAR, 11-7. Zaterdag middag is de soldaat eerste klas, F. B. Wichers, 21 jaar, wonende te Diepenveen, in het Ridderbad te Schalkhaar verdronken. Hoe het drama zich heeft afgespeeld is niet bekend. ZIERIKZEE De Zomeravondfeesten Achter de schermen wordt mo menteel hard gewerkt aan de laat ste voorbereidingen van de Zo meravondfeesten, welke zoals be kend op 18 juli a.s. van start zul len gaan. De abonnementen hier voor zijn inmiddels in roulatie ge bracht. Door de propaganda-com- missie wordt een etalage-wedstrijd uitgeschreven, onder de plaatse lijke middenstanders, waardoor de komende manifestaties onder de aandacht van toerist en eigen pu bliek zullen worden gebracht. De opgave voor deze wedstrijd luidt n.l. het bekende raamaffiche van de ZOV op zo origineel mogelijke wijze in de etalage te verwerken. Voor deze wedstrijd, die tweemaal zal worden gehouden, zijn twee geldprijzen ad f 50,- alsmede twee oorkonden met herinneringspla quette beschikbaar gesteld. Dinsdag a.s. vergadering In het kader van de voorberei dingen zal dinsdagavond om 8 uur ten stadhuize een vergadering plaatsvinden met de plaatselijke hotel- en café-restauranthouders, om te komen tot een gezamenlijke regeling, waardoor het voor de toeristen mogelijk zal zijn op de zaterdagen tussen 5 en 7 u. 's mid dags tegen billijke prijs een maal tijd te gebruiken. Bovendien ligt het in de bedoeling tijdens deze uren (en ook op andere dagen ir de week) een schilderijententoon stelling open te stellen, welke naar alle waarschijnlijkheid door Zie- rikzeese amateurs zal worden ge houden in het 's Gravensteen. Voorts ligt het in de bedoeling op de zaterdagen de kerken ter be zichtiging open te stellen. Ook zal worden getracht de vreemdelingen te binden door het organiseren van rondleidingen. Het museum zal te bezichtigen zijn, terwijl het carillon zijn klanken over de feestelijk opgemaakte stad zal uit strooien, zodat niets aan het toeval wordt overgelaten om de toeristen aangenaam bezig te houden tot het tijdstip dat de artiesten zullen op treden op het Havenplein. BURGH Verregende schoolsportdag De vrijdag gehouden school sportdag is volkomen verregend. Niet minder dan 424 leerlingen waren ondanks het slechte weer naar Burgh gekomen, om op het geschikte speelweidje aan de Duin weg elkaar in de verschillende sportonderdelen te bekampen, doch nadat men besloot, ondanks de regen toch maar te beginnen, bleek alras dat dit plan toch te op timistisch was gezien. De wedstrij den werden afgelast. De diverse scholen zullen nu ieder voor zich zelf de wedstrijden uitvoeren, sommigen maken hier nog iets aparts van, zoals dc scholen van Renesse en Haamstede, die beslo ten samen de wedstrijden te orga niseren. BURGH „Apollo" gaf geslaagde openluchtuitvoering Het fanfarekorps^ Apollo" uit Brouwershaven, dat zaterdagavond een openluchtuitvoering te Burgh gaf, heeft met haar optreden zeer veel succes geoogst. Het keurig ge- uniformeerde korps trok tegen 8 uur, voorafgegaan door een zeer jonge, maar desniettemin dappere drumband het dorp binnen, waar na onder leiding van de dirigent, de heer J. v. d. Bos, een dertiental muzieknummers in de tent werden uitgevoerd. Opmerkelijk was hier bij de zuiverheid en de maatvast heid waarmede de diverse stukken werden gespeeld. Dit kwam vooral tot uiting in de ouverture „Blumen- fest" van J. Meister. Ook de diverse marsen werden zeer goed ten ge hore gebracht, met als uitblinker „Imperial Echoes' van Safroni. In de pauze toonde de drumband onder leiding van tamboer-maitre A. v. d. Velde dat ze, ondanks haar jeugdig bestaan, reeds tot goede prestaties in staat is. Na afloop van het concert stelde het gezelschap zich aan de noord zijde der Ned. Herv. kerk op om de geblazen taptoe ten gehore te brengen Hoewel eenvoudig van opzet, behaalde Apollo" met deze taptoe, die werd besloten met het Wilhelmus, veel bijval. Het con cert dat door zeer velen werd aan gehoord en vooral door de talrijke zomergasten zeer werd gewaar deerd, slaagde, ondanks de vrij sterke wind, volkomen. HAAMSTEDE Onze dorpsgenoot, de heer M. v. d. Pol, in dienst van het Loods wezen, met als standplaats Rotter dam, werd een dezer dagen bevor derd van hofmeester tot kok aan boord van het Directievaartuig van het Loodswezen, de „Delfshaven". BROUWERSHAVEN Reisvereniging naar België Vorige week maakte de reisver eniging „Samen uit" te Brouwers haven haar jaarlijkse tweedaagse reis per RTM-bus. Via de grens plaats Putte ging de tocht over Leuven, Mechelen en Brussel naar de Ardennen, waar bijzonder van de fraaie omgeving werd genoten. Verrukt was m enover het prach tige panorama in Monschau (Duits land) waar men enige tijd verbleef. In Valkenburg overnachtte men, waarna de andere dag de terug tocht werd ondernomen met een bezoek aan de Oisterwijkse Ven nen. Als laatste stopplaats werd „De blauwe Keet" gekozen. Vol daan thuisgekomen bracht men chauffeur Mol dank voor de prach tige reis. NIEUWERKERK Cursisten ontvingen E.H.B.O.-diploma Op zaterdag 11 juli had in het dorpshuis te Nieuwerkerk, het exa men plaats voor het verkrijgen van het eenheids-diploma E.H B.O. De cursus werd georganiseerd door het Rode Kruis afd. Duiveland, in sa menwerking met Bescherming Be volking, kring Schouwen-Duive- land en geleid door de arts van Nieuwerkerk dokter L. van der Zande, geassisteerd voor het prak tisch gedeelte door de heren B. C. van der Kloot en P. J. van Hove, beiden uit Zierikzee. Aan het examen, dat werd afge nomen door de arts dokter Griep uit Goes, namen 24 dames en heren deel. Aan het einde van het exa men deelde dokter Griep mede, dat het geleerde er over het algemeen goed in zat en dat hij allen vaar dig genoeg vond, om aan hen het diploma uit te reiken, met de op wekking er bij, om steeds door te blijven oefenen. Hierna feliciteerde dokter v. Zande de geslaagden en bracht dokter Griep onder aanbieding van een rokertje, zijn dank voor de prettige wijze waarop hij dit exa men had afgenomen. Ook bedankte hij de beide heren uit Zierikzee voor de hulp bij het geven van de lessen, van hen ondervonden. Geslaagd zijn: mevr. J. M. ten Hove-v. Rossum; mevr. B. A. Mo ser-a. h. Rot; mevr. C. F. Beun Deeijn; mevr. J. J. Westenbrugge mej. W. J. Kooyman; mej. H. Flik- weert; mej. J. J. van Klinken; mej M. C. Vane; mej. C. M. Vane; mej, J. de Reus; mej. K. P. Wandel; mej C. H. Brekelmans; mej. J. Bom mej. C. Quist; mej. L. Schiette katte; mej. E. Stouten; mej. P. H. Stouten; en de heren: P. Flikweert, A. P. Drijgers, J. C. Flikweert, A. Luwema, C. J. Papeveld, H. J. van Driel en H. Zwaai. ZIERIKZEE, 11-7. „Wie een am bacht heeft geleerd vindt de kost waar hü verkeerd". Dit oude ge zegde is maar al te waar en in de komende jaren zal dit zeker tot uiting komen". Zo sprak de voor zitter van de raad van bestuur Mr. J. B. du Croo vanmiddag bij gelegenheid van de uitreiking der getuigschriften aan geslaagde leer lingen der Lagere Technische School, tijdens een büeenkomst in het schoolgebouw, die werd bijge woond door directeur, leraren en talrüke ouders, die de voorzitter hartelijk verwelkomde. Een bij zonder welkomstwoord richtte hij tot burgemeester mr. F. Th. Dijck- meester, wethouder II. Koevoets, de gemeentesecretaris de heer R. van Ommeren en de heer D. Gou- driaan, directeur van het Gewes telijk Arbeidsbureau. Mr. du Croo wees er op, dat de uitreiking van de getuigschriften voor de geslaagden een eerste af sluiting vormt van een periode van hun vakontwikkeling. De bijeen komst draagt dan ook een feeste lijk karakter, aldus spr., die er op wees dat aan de technische school de basis is gelegd voor hun verdere vakontwikkeling. Het aantal gelukkigen dat het ge tuigschrift ontvangt bedraagt ne gen en dertig, een in vergelijking met andere jaren gering getal, maar dit vindt zijn oorzaak in de omzetting van de oude vorm van onderwijs naar de nieuwe vorm, een omzetting overigens die thans is voltooid. Velen hebben door bemiddeling van het gewestelijk arbeidsbureau reeds een werkgever gevonden, an deren gaan verder studeren. Zo gaan negen jongens naar een an dere school, t.w, vijf naar het Zeeuws Technisch Instituut te Goes, twee naar de U.T.S. (Uitge breid Technische School) te Rotter dam en Terneuzen, terwijl twee leerlingen de „Machinistenschool" te Middelburg gaan bezoeken. Interessante studiemogelijkheden Voor de blijvers intussen be staan er interessante studiemoge lijkheden aan de technische school te Zierikzee. De Dag/A vond nijver heidsschool biedt een tweejarige vervolgcursus, die per 1 septem ber aanvangt. Verder is er de mo gelijkheid tot opname in het zg, leerlingenstelsel. Het Rijk geeft vrijstelling van schoolgeld aan hen die een leerovereenkomst hebbe»\, uitgaande van de verschillende leerlingenstelsels. Mr. du Croo merkte op, dat er gemiddeld door de leerlingen op de school goed is gewerkt, maar steeds zal het nodig zijn alle krachten te blijven geven in dienst van de vak ontwikkeling. Veel werk werd ver richt door directeur, leraren en personeel der school, waarvoor spr. betrokkenen hartelijk, dankte. Spr. gaf verder een overzicht van het aantal leerlingen, waaruit een schema viel te destilleren, wat wij hieronder afdrukken: [Blijvende aandacht voor de vakstudie noodzakelijk De cursus 1958-1959 is begonnen met 246 leerlingen tijdens de cursus bijgekomen6 totaal 252 leerlingen Vertrokken met en zonder eindgetuigschrift: in de loop van. het jaar 11 met eindgetuigschrift 40 zonder eindgetuigschrift 59 leerlingen blijft 193 leerlingen toegelaten tot de cursus 1959-1960 De nieuwe cursus 1959-1960 begint thans met Ongeveer 20 pet. meer dan met 1 september 13958. 289 leerlingen Schoolgebouw alweer te klein Zich rechtstreeks richtend tot de geslaagden, merkte de voorzitter nog op dat economisch de tijd gunstig is, zodat ieder wel aan de slag komen kan, maar toch kun nen er momenten komen dat het is alsof een mens opbotst tegen een muur, waarover hij niet heen kan. Juist dan komt het er op aan de moed niet te laten zakken, want deze tijd vraagt geen slappe men sen, maar flinke kerels. Tenslotte gaf hij hen de raad: „Verhef het ambacht en maak er het beste van, in de wetenschap dat arbeid de mens siert". Tot slot merkte de voorzitter nog op dat de enkele jaren geleden ge reed gekomen uitbreiding van het schoolgebouw, alweer door de tijd is achterhaald! De vraag naar nieu we cursussen neemt toe. Gedacht is aan een bakkerscursus, maar ge- Iet op deze ontwikkeling is de on vermijdelijke conclusie dat het be staande gebouw te klein is. Plan nen zijn dan ook in voorbereiding om te komen tot een uitbreiding, afgestemd op de behoefte. Intussen blijkt uit deze noodzaak tot uitbrei ding duidelijk het grote belang van het technisch onderwijs voor Schouwen-Duiveland. Mr. du Croo overhandigde hier na de getuigschriften aan de ver schillende leerlingen, hen felicite rend met het behaalde succes. [verwachting tot dinsdagavond: Aanhoudend koel Zonnige perioden en slechts en kele verspreid voorkomende buien; matige, af en toe krachtige weste lijke wind; aanhoudend koel. 14 juli. Zon op 4.35, onder 20.56. Maan op 14.30, onder 0.12. Eerste kwartier: 13 juli te 13.01. Hoogwaterstanden ZIERIKZEE: 14 juli 8.50 v.m. 21.09 n.m. BROUWERSHAVEN: 14 juli 8.34 v.m. 21.04 n.m. [Doodtij: 15 juli. DE BILT, 13-7. Nadat zaterdag ochtend een onweersstoring via zuidoost-Engeland naar de Noord zee was getrokken, ruimde in ons land de wind naar west en wak kerde tot hard aan. Koele lucht drong tot ver Europa binnen, het geen het einde betekende van een korte periode van tropische hitte. In Drenthe en Groningen ging de weersomslag plaatselijk gepaard met windhozen en zeer zware ha- gelval. Hagelstenen met een mid dellijn van 3 tot 6 cm werden uit verscheidene plaatsen gemeld. Een depressie, die zaterdag ten zuiden van IJsland was gelegen, verplaatste zich gedurende het weekeinde naar het noordelijk deel van de Noordzee. Deze depressie is tot op grote hoogte gevuld met on stabiele lucht. Met noordwestelijke winden wordt deze lucht over de Britse eilanden in de richting van ons land getransporteerd. Het weer heeft hierdoor een wisselvallig ka rakter gekregen, wat het ook mor- Geen toekomst zonder vaklieden De directeur de heer W. Hack, herinnerde aan een recente uit spraak: „Zonder vaklieden heeft I gen zal behouden. Plaatselijk zul- Nederland geen toekomst" en con- HAAMSTEDE Uitreiking diploma's aan scheidende leerlingen chr. landbouwhuishoudschool Jeugd verzorgde programma van zang en declamatie De voorzitter van de commissie van landbouwhuishoudonderwijs van de Z.L.M., de heer B. R. G. ter Haar Romeny, heeft vrijdagmiddag in aanwezigheid van wethouder M. den Boer, de secretaris van de Z. L.M., mr. G. Schlingemann, de di rectrice van de landbouwhuishoud school te Zierikzee, mej. C. N. van Liere, moeders van leerlingen en onderwijzend personeel, de diplo ma's uitgereikt aan de leerlingen die de school gaan verlaten. In een hartelijk toespraakje ver geleek de heer Ter Haar de meisjes - later huisvrouw zijnde - met de beste economen van ons land, met het onderwijzend personeel en met dc heren doktoren. Hij reikte de diploma's op pret tige en amusante wijze uit aan de volgende leerlingen van de pri maire opleiding: Mat tie Barendse, Ineke Bouman, Gré Dcurloo, Johanna v. Dongen, Janny Frederiks, Kaatje Geleijnse, Gprdi Hanse, Janny v. d. Have, Janny v. d. Hoek, Nelly Kenters, Gerry Krijger, Nella Landman, Riek Meddeler, Janny v. d. Panne en Dientje Verton. Het diploma huishoudassistente verkregen: Annie v. d. Berge, Lcny v. d. Bijl, Ria v. Dalen, Betsy Ge leijnse, Joke Jonker, Ria Jonker, Rina v. d. Kasteele, Jo Kooman, Betsy Goedbloed, Leny Meganclc, Willy Mooy, Lydi v. Oeveren, Matty v. Oosterom, Elly Padmos, Matty v. Splunter, Anneke v. Strien, Ria v. d. Velde, Katy v. Waveren, Adri Slager en Gré Ringelberg. O Verder ontvingen de volgende da mes een diploma voor het volgen van een tweejarige avond-naaU- cursus: J. Hart, C. A. Verton, M. Bouwman, B. de Vrieze, J. Dale bout, G. Bolkenbaas, M. Viergever en K. de Meij. De heer Ter Haar memoreerde verder de vorig jaar door de Z.L.M. opstellenwedstrijd, waarbij Gerdi Hanse uit Haamstede een tweede prijs won, waarvoor zij een boek in ontvangst mocht ne men. De in het gereformeerd jeugdge- bouw gehouden bijeenkomst, werd eerder op de middag geopend door ds. F. van der Grift, die, na het zingen van psalm 138 1 en 3, voor las uit psalm 85 8 en voorging in gebed. Ds. v. d. Grift sprak vervol gens de meisjes toe n.a.v. „De Here zal zijn volk spreken van Vrede". Goede cijfers cludeerde dat dientengevolge op de schouders van de geslaagden heel wat neerkomt. Voor hen ligt een mooie taak te wachten, want de deur naar de maatschappij is thans opengemaakt. Wat uitv9eriger zette spr. hierna het hoe en wat van het leerlingen stelsel uiteen, dat als belangrijke fasen kent, het diploma-gezel, het patroonsdiploma en het meester- diploma. „De gemeenschap", vervolgde spr. „heeft heel wat over voor de leerlingen, want aan elke geslaagde is f 3500 ten koste ge legd. Dertig procent wordt gesub sidieerd door de gemeente en ze ventig procent door het rijk.' Namens de ouders sprak de heer Verkaart een dankwoord tot di recteur en leraren, voor de goede zorgen aan de jeugd besteed. De leerling P. van Dijke dankte na mens de geslaagden directeur, le rarenkorps en personeel voor het ontvangen onderwijs. De directeur, de heer Hack reikte aan de leer ling W. Kik te Bruinisse een speld je *uit, als bewijs van superieure lascapaciteiten. Met een dank woord tot allen besloot de voor zitter hierna de opwekkende plech tigheid. Eind-getuigschriften De volgende leerlingen ontvingen j het eind-getuigschrift: Afd. machine-bankwerken: U. H. M. Bodbijl, Haamstede; H. den Haan, Haamstede; J. A. van Haut, Nieuwerkerk; A. v. d. Hoek, Brou wershaven; W. Kik, Bruinisse; M. Kloet, Kerkwerve; C. J. Kramer, Zierikzee; M. A. v. Leersum, Zon- nemaire; M. U. Neele, Kerkwerve; H. J. v. Oeveren, Duivendijke; A. A. Schouwenaar, Nieuwerkerk; J. C. de Vrieze, Noordwelle; W. J. Wijsman, Zierikzee; C. IJzelenberg, Nieuwerkerk; J. A. Zijta, Zierikzee en M. Bakker, Zierikzee. Afd. machine-bankwerken, ver- volgklas: C. J. Dekker, Brouwers haven. len buien voorkomen, afgewisseld door zonnige perioden. In het tem- peratuurverloop komt niet veel ver andering. HAAMSTEDE, 10-7. Vrij dagavond had een vrij on beduidende botsing jrtaats onder Serooskerke tussen een Duitse Volkswagen en een scooter. De Volkswagen liep geringe schade op doch de eigenaar wilde er toch graag de politie bij hebben. Een Duitse vriend reed daarom naar Haamstede om de politie te waarschuwen. Uiteraard was de persoon in kwestie onbekend in de ge meente en daardoor kioam het waarschijnlijk dat hij op de bel van het gemeentehuis drukte. Helaas bediende hij niet de bel maar de brand- sirene. Het kwam niet tot een volle loei maar toch wa ren er binnen de minuut reeds brandweerlieden aan wezig en de gezochte litie. De wachtmeester maakte een vergeefse reis: het ongeluk gebeurde bui ten zijn rayon Afd. motorrijtuigherstellen: W. Langejan, Burgh cn J. v. Welle, Zierikzee. Afd. elektrotechniek: L. J. de Bil, Nieuwerkerk; C. Boot, Ziierikzee; C. J. Ev.ertse, Haamstede; G. W. Klompe,, Haamstede; C. A. J. v. d. Lans, Zierikzee; W. Quist, Zierik zee; G. Tanis, Brouwershaven en J. L. Verkaarf, Zierikzee. Afd. schilderen: W. Kerkwerve. d. Berg, Wegens afwezigheid van burge meester jhr. Röell, sprak namens het gemeentebestuur van Haam stede wethouder M. den Boer. Het verheugde herfl zeer dat er dit jaar een goede vooruitgang in de pres taties is geweest, waaruit, zeer goede cijfers resulteerden. Voorts deelde de wethouder mee, dat de plannen voor de nieuw te bouwen school de volle medewerking hebben van het gemeentebestuur. De directrice, mej. M. G. J. Nieu- hoff, sprak hierna hartelijke woor den van afscheid tot de leerlingen en toonde zich dankbaar voor de steun van de Z.L.M. en het school bestuur. Zij bracht ook dank aan de scheidende lerares, mej. Sijtsma, en aan de heer Pamman, die de school gaan verlaten. Even stond zij stil bij het plotseling verschei den van het leerlingetje Rietje Ge leijnse, wier nagedachtenis steeds in ere herdacht zal worden. De leerlingen Matty v. Oosterom Afd. timmeren, vervolgklas: P. J. en Gerry Krijger boden hierop mej. i v\ Dijke, Dreischor; H. Goudriaan, Sijtsma en dc heer Pamman een Zierikzee. Afd. timmeren: A. Deurloo, Brui nisse; M. L. v. Dongen, Burgh; B. Leijdekker, Zierikzee; A. J. Scher- penisse, Zierikzee; C. J. Tanis, Nieuwerkerk; P. W. de Waaij, Drei schor; J. K. van Weel, Haamsted. A. A. v. d. Woestijne, Zierikzee en A. Wijsman, Zierikzee. Niet ge slaagd: 7. afscheidsgeschenk aan. Na ccn geanimeerde pauze werd het slot van de middag op aange name wijze verzorgd door de leer lingen met zang, declamatie cn een aardige revue met actuele vond sten. Ds. v. d. Grift sloot hierna de bijeenkomst op de gebruikelijke wijze. NOORDGOUWE Opbrengst koliekten Onlangs werd vermeld, dat de jaarlijkse gebruikelijke collekte t.b.v. het Netl. Rode Kruis had op gebracht f 15,36, dit bedrag moest zijn f 221,76. Opnieuw Duitse invasie in Schouwen's Westhoek De reeds zeer talrijke Duitse gasten, die in de Westhoek hun vakantie doorbrengen, zijn zater dag nog weer met een flink aan tal uitgebreid. Vooral op het kam peerterrein van de heer Joh. Han se te Westenschouwen zijn de Duit sers ver in de meerderheid. Het Kantweegje - de weg die naar de Punt leidt - wordt dan ook schert senderwijs wel de „Duitse Boule vard" genoemd. Intussen beweren vele pension houders, dat, indien de Duitsers dit jaar niet in zo grote getale waren gekomen, het maar een kale boel zou zijn. Waar het eigen pu bliek dan zit? De Duitsers kunnen vertellen dat het Rijnland vol zit met daar vertoevende of door trekkende Nederlanders, die het dus ver van honk zoeken. Overi gens zijn de Duitse gasten in de Westhoek goede betalers, zodat de pensiongasten hen niet ongaarne zien komen, al zou een wat gc- .mengder bezetting natuurlijk pret tiger zijn. Scheepvaartberichten Bloemfontein, 11-7 te Colombo. Bonita, pass. 10-7 Norfolk naar Laceiba. Esso Amsterdam (t.), 10-7 van Rot terdam naar Aruba. Esso Nederland (t.), pass. 10-7 Bou gie naar Fao. Samarinda. 12-7 van Beira naar Dar Es Salaam. Scherpcndrccht, 12-7 te Houston. De jaarlijks in de gemeente gehouden collekte t.b.v. dc Ver eniging „Het Hoogeland", welke collekte onlangs in deze gemeente heeft plaats gehad, heeft f 112,- opgcbracht.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1959 | | pagina 2