Vorstelijk gezelschap bezocht Rotterdam en vloog boven Deltawerken tjoodwill OLMA DE MAN UIT CHICAGO Het zuivere, gave geluk 'n betrouwbaar zwitsers Ranker horloge ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE VRIJDAG 10 JULI 1959 No. 18593 Koning Boudewijn in Nederland Oriënterende vliegtocht met drie Dakota's ROTTERDAM, 9-7. Ofschoon het bezoek van koning Bouilewün aan Rotterdam voornamelijk de haven betrof, was er toch langs de weg, die de koninklijke auto met de vijf volgauto's zouden rijden, reeds vroeg een verwachtingsvolle en feestelijke stemming waar te ne men. Het weer werkte wel bijzon der mee om van dit koninklijk be zoek een feest voor het oog te ma ken. De zonovergoten stad accen tueerde dit nog door de vele Bel gische en Nederlandse vlaggen. De „Karei Doorman", die op het ogenblik in Rotterdam ligt, en alle jachten in de veerhaven zijn fees telijk gepavoiseerd. Veel mensen, vooral kinderen, zwaaiden geest driftig met Belgische en Neder landse vlaggetjes. „Onaangename, maar noodzakelijke les" NEW YORK, 9-7. D r. Ralph Bunche, de plaatsvervangende se cretaris-generaal van de V.N. en winnaar van de Nobelprijs voor de vrede, heeft woensdag op een pers conferentie te New York meege deeld, dat de tennisclub van Forest Hill, waar jaarlijks grote interna tionale wedstrijden worden ge speeld, zijn zoon als lid heeft ge weigerd omdat hij een neger is. Dr. Bunche, die tot dusver zeer terughoudend was over het neger- vraagstuk in de V.S., legde nu een felle verklaring af, waarin hij o.a. zei dat het gebeurde het feit be vestigt, dat „geen enkele Ameri kaanse neger van de handicap van zijn ras bevrijd zal zijn, zolang de rasvooroordelen niet geheel zijn uitgebannen"Hij voegde hieraan toe verheugd te zijn, dat zijn zoon op deze manier „deze onaangename maar noodzakelijke les" had ge leerd. Dr. Bunche verzekerde dat zijn zoon noch hij zich vernederd voelde door het incident, doch dat de club de schande krijgt te dra gen. Ingezonden mededeling BINNENVERINGBED HAZET-FABRIEK EN ZEVENBERGEN SCHUIMRUBBERBED Om vijf voor twaalf werd het clubhuis van de Koninklijke Roei en Zeilvereniging „De Maas" be reikt. Hier vooral was zeer veel belangstelling van de zijde dei- burgerij. Bij de ingang van het clubhuis werden de vorsten ontvangen door de burgemeester van Rotterdam, mr. G. E. van Walsum. Na de be groeting gingen de vorsten aan boord van het schip „Erasmus" voor een rondvaart door de havens. Tocht door de havens. Langzaam koerste de „Erasmus" met de vorsten en een uitgelezen gezelschap aan boord, eerst in oos telijke richting, om aan stuur boordzijde langs de onlangs gemo derniseerde „Karei Doorman", H. M.'s vliegkampschip, te varen. Daar werd de zg. paradeerrol, het internationale eerbewijs voor vor stelijke personen, gegeven. Onderwijl werd aan boord van de „Erasmus" het noenmaal geser veerd. Nadat onder andere nog de grootste gegraven haven, de Waal haven, was bezocht, werd de te rugtocht aanvaard. Omstreeks twee uur meerde de „Erasmus" op nieuw aan de steiger van de Kon. Roei- en Zeilvereniging „De Maas" waar nog altijd een grote menigte stond te wachten. Spoedig vertrok toen de koninklijke stoet naar Zes tienhoven, de luchthaven Rotter dam. Drie vliegtuigen Op het platform stonden drie re- gerings-Dakota's klaar. Toen om tien voor half drie de hofauto's dan ook het vliegveld opreden en de inzittenden geestdriftig werden toegejuicht, stopten zij pas bij de vliegtuigen. In het eerste toestel stapten ko ning Boudewijn en prins Bernhard, het tweede was bestemd voor de koningin en het gevolg begaf zich in het derde toestel. In de eerste Dakota, die gevlogen werd door prins Bernhard. nam ook ir. Maris plaats, in het tweede stapte prof. Jansen, hoofd van de Deltadienst. Eerst werden echter nog de bemanningen aan de hoge gasten voorgesteld. Toen sloegen de schroeven aan en om half drie werd koers gezet in de richting van de Deltawerken. NIEUW GEVAAR DOOR HITTE Verschillende kinderen vielen uit ramen ROTTERDAM, 9-7. De wegens de warmte openstaande ramen veroorzaakten nogal wat ongeluk ken met kleine kinderen. Zo is de 3-jarige José de Ruiter gisteravond uit het zolderraam van de ouderlijke woning in de Jan van Avennestraat gevallen. Ze kwam van twaalf meter hoogte op het trottoir terecht. Met een sche- delbasisfractuur werd het meisje naar het Westerziekenhuis ver voerd, waar zij vannacht is overle den. Het kind is vermoedelijk op een stoel bij het raam geklommen. Vanmorgen is de bijna 1-jarige Patricia K. Elffrich uit een raam van de eerste verdieping aan de Bergselaan gevallen. Dit meisje kwam van ongeveer zes meter hoogte op het trottoir terecht. Haar toestand wordt ernstig genoemd. Zij is naar het Sophiakinderzieken- huis gebracht. De baby zat in een kinderstoel voor het open raam en heeft zich waarschijnlijk losge- wurmd. In een onbewaakt ogenblik is de elf maanden oude Hendrikus W. 's-GRAVENHAGE. Het interna tionale comité van het Rode Kruis heeft de Florence Nightingale me daille toegekend aan de Nederland se verpleegster zr. A. E. W. Chr. Engelberts, oud-directrice van het Havenziekenhuis te Rotterdam. Bij de buren zal de tweede baby geboren worden. Het eerste kind is bijna drie jaar als nummertje twee zich aangekondigd heeft. En nu komt het jonge moedertje voor een probleem te zitten, waarvoor ze de oplossing niet goed vinden kan, terwijl die toch eigenlijk zo een voudig voor de hand ligt. Ze moet zo langzamerhand het wiegje klaar gaan maken en er zijn ook nog heel veel andere voorbe reidingen voor baby's komst te treffen, die in huis niet verborgen kunnen blijven. Het kleine meiske van drie jaar is een bijdehand ding met een paar pientere oogjes en een grote opmerkingsgave. Na tuurlijk zal ze vragen gaan stellen. Om zo te zeggen, zal ze het naadje van de kous willen weten en wat moet het jonge moedertje dan zeg gen? Ze weet het werkelijk niet. Daar bij krijgt ze van alle kanten te genstrijdige raadgevingen, als ze er met haar familie over spreekt. Ze komt uit een nogal stijf, om niet te zeggen preuts-bekrompen milieu. In die familie zijn er altijd van allerlei dingen geweest, waar „men niet over spreekt". Liever wofden bepaalde onderwerpen ont weken dan dat ze eerlijk en zuiver onder het oog worden gezien. Voor al kinderen mogen een heleboel niet weten. Voor die moet het le ven maar zo'n beetje verdoezeld worden. En zou driejarige Ineke dan mo gen weten, waar haar broertje of zusje vandaan komt? Foei toch! De hele verwachting van de nieuwe baby zou voor haar verborgen moeten blijven, als de familie haar zin kreeg. „Maar ze ziet het wiegje toch en de kleertjes. En als ze dan vraagt, kan ik haar toch niet zomaar af schepen", klaagt het jonge moe dertje. „Je zegt gewoon, dat kleine kin deren niet alles hoeven te weten", luidt het advies. Onvermijdelijk brak het gevrees de ogenblik aan .„Mammie, wat ben je aan het maken? Voor wie is dat allemaal?" Gelukkig was de jonge vader er bij aanwezig. Toen hij de onzekere uitdrukking op het gezicht van zijn vrouw zag, heeft hij de dingen in handen genomen en de knoop doorgehakt. Heel ge woon en éénvoudig vertelde hij Ineke, dat er over een poosje bij hen een broertje of zusje zou ko men en mammie dus moest zorgen, dat alles op tijd klaar kwam voor het babietje. Ineke toonde zich niet verbaasd, alleen maar verschrikke lijk blij. Ze wou dadelijk van haar speelgoed opzij gaan zetten voor het nieuwe kindje. Na enige tijd volgde toen de vraag, die ook niet uit kon blijven: „Waar het kindje was vóór het bij hen kwam?" Het jonge moedertje was door de onbevangen houding van Ineke, die zelf alles zo dood normaal scheen te vinden, intussen over haar schroom heen geraakt, zodat ze nu volkomen natuurlijk kon vertellen, dat het kindje warm en veilig in mammie's buikje zat en daar groeide tot het groot en sterk genoeg was, om op de wereld te komen. Ineke keek haar even met oplettende ogen aan. „Ja, ik zie het", zei ze. „Je bent er al dik van geworden .Wat fijn hé mam, dat jij het zolang bewaren mag". Het werd de mooiste reactie, die moeder maar had kunnen wensen. Nog mooier was het, dat Ineke, zo klein als ze was, nadien zo opmer kelijk voorzichtig met mammie werd: „Pas op, dat het kindje zich niet stoot", kon ze zo lief zeggen. De familie mocht er van denken wat ze wilde, maar Ineke's moeder is altijd nog blij, dat ze het zo aan gepakt hebben, want in hun gezin netje werd een sfeer van liefde en innigheid geboren, die onschatbaar was. Juist omdat Ineke de vreugde om de verwachting mocht meebele ven en nergens buitengesloten werd, bestond er geen pijnlijke ge heimzinnigheid, maar enkel zuiver, gaaf geluk. MARCELLE. aan de achterzijde van de ouder lijke woning aan de Hamelstraat. Hij viel van 2M> meter hoogte op een betonnen vloer en moest met hoofdwonden naar het Westerzie kenhuis worden vervoerd, spijlen van het balcon gekropen van der Sluis gisteravond door de OVERDENKING En de vierde engel goot zijn schaal uit over de zon en haar werd gegeven de mensen te verzengen met vuur De zon laat zich dit jaar meer zien dan wij over het algemeen ge wend zijn. Dagen achtereen hebben we ons al kunnen koesteren in haar warmte. De kinderen en ook veel volwassenen zijn heerlijk bruin gebrand! De zon maakt het leven blij en opgewekt. AI wordt er ook wel eens verlangd naar re gen voor de gewassen op het land. Als de lucht echter een paar dagen grijs is geweest, dan willen we de zon al graag weer zien. Toch zal er een tijd komen dat de mensen de zon zullen verwen sen. God zal nl., wanneer Hij in de laatste tijden de wereld gaat straf fen voor de zonde, aan de zon de macht geven om de mensen met haar stralen te verzengen. De schaal, die hier door een en gel wordt uitgegoten op de zon is een van de zeven schalen, die ge vuld zijn met de gramschap van God, welke Hij over de ongelovige mens laat uitstorten. Na het uit gieten van deze vierde schaal gaat de zon, waarin wij ons nu nog koesteren, zo fel schijnen dat ze de mensen roostert. Ze worden zwart geblakerd van de hitte. De kleren schroeien hen van het li chaam en ze worden bedekt met brandwonden. Zo laat God de mens, die van Hem niet wilde weten, die er voor bedankte Hem te dienen, voelen hoe nietig hij is. Wij moeten niet menen, dat het maar vanzelfspre kend is dat we van de zon genie ten kunnen. Het is een zegen en een gunst van God. Willen we dat niet erkennen en rekenen we in ons leven van elke dag niet met God, dan zullen we straks ervaren hoe afhankelijk we toch van God zijn! We zullen er achter komen dat het alleen Zijn gunst is dat we kunnen leven op de aarde. De Here heeft dat al lang aan ons duidelijk proberen te maken, door de zon van Zijn heil, waar de lofzang van Zacharias van zingt. De zon van de gerechtigheid, waar van Maleachi (4 2) zégt dat ze zal schijnen over allen die de naam van de Here vrezen, schijnt nu on derhand al bijna 2000 jaar. En nog verstrekt deze zon een helder licht. De Here Jezus Christus wijst ons duidelijk de weg van de verlossing. Door Hem kunnen wij ontkomen aan Gods brandende toorn. Want Hij heeft de straf voor de zonde voor ons gedragen. Wie in de Here Jezus gelooft zal niet verbrand worden als de stoppels van het ko ren, maar zal springen als de kal veren die pas uit de stal komen (Mal. 4 1 en 2). Nog kunt U van de zon genieten. Buiten in de vrije natuur. Maar ook in uw huizen, op uw ziekbed, in de kerk, waar Gods Woord een helder licht wil laten schijnen over uw leven. De Zon, die U doet ge nezen van al uw ongerechtigheden, die het vuil van de zonde doet ver bleken, zodat U rechtvaardig en zuiver voor God staat, schijnt nog. Geniet U van deze Zon? Of wacht U tot de zon macht zal krijgen U te verzengen? K. S. HET DRAMA TE PUTTE Woning van verinoord echtpaar ligt eenzaam in de bossen Roof waarschijnlijk motief van de dader(s) PUTTE, 9-7. Eén van de drie slachtoffers van de moord te Putte, de heer Testers - waarvan wij in ons nummer van donder dag melding maakten - was in de omgeving een bekende figuur. Hij had een vrij omvangrijk fruit- teeltbedrijf en een nevêtobedrijf te Kloetinge. De moord zou ontdekt zijn door een lid van het personeel van de heer Testers. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNELAND DIEREN. Op een onbewaakte overweg in Ellecom (gemeente Rheden)) is, tussen De Steeg en Dieren een 19-jarige bromfietser door een trein gegrepen en gedood. Het was de heer F. J. H. uit Breu- kelerveen (gem. Breukelen). De jongeman werd aangereden door de trein die uit de richting Dieren kwam. De politie, die een onder zoek instelt, vermoedt dat H. nog snel voor de naderende trein de overweg heeft willen passeren. AMSTERDAM. De 19-jarige uit Aruba afkomstige Alfred Gumbs is in het Nieuwe Meer te Amsterdam verdronken. Hij liet zich door een zeilboot aan een touw door het wa ter voortslepen, maar kwam niet meer boven toen hij het touw had losgelaten en een paar maal onder water was gedoken. Het Nieuwe Meer is ter plaatse ongeveer 40 me ter diep. De politie heeft tot des avonds laat tevergeefs naar het li chaam van de jongen gedregd. 's-GRAVENHAGE. Het wrak van de in hét Marsdiep verongelukte marine-helikopter „Delilah" is bo ven water gebracht. In het wrak zijn de stoffelijke overschotten aangetroffen van de twee inzitten den. De stoffelijke overschotten zijn aan boord van de „Hercules" gebracht en naar Den Helder over gebracht. TILBURG. Te Tilburg is de 54- jarige pompbediende S. uit die stad bij een ongeval om het leven ge komen. Omstreeks kwart voor drie reed S. met zijn motor tegen een in de Reigerstraat stilstaande vrachtauto. Door de linker sluit haak werd de man zo ernstig ge wond aan het hoofd, dat hij ter plaatse overleed. Zijn duopassagie- re werd bij de botsing zo zwaar ge wond, dat zij in het ziekenhuis moest worden opgenomen. VLISSINGEN. Op de werf v.d. N.V. Koninklijke Maatschappij „De Schelde" te Vlissingen is 't motor tankschip „Barendrecht" te water gelaten. Het is het tot dusver grootste schip dat op de werf van de N.V. „De Schelde" werd ge bouwd. Het is in aanbouw voor rekening van de rederij Phs. van Ommeren N.V. te Rotterdam. De lengte van het vaartuig is 202,60 meter, de breedte 26,80 meter. Het heeft een diepgang van 10,30 meter en een draagvermogen van 32.000 ton. Het echtpaar Testers had twee kinderen, namelijk twee jongens, één van vijf en één van zeven jaar. De marechaussee, die ter plaatse dood is aangetroffen, is de 24-jari- ge marechaussee eerste klasse K. van der Horn, afkomstig uit Gro ningen. Hij maakte deel uit van de brigade Bergen op Zoom, welke brigade ressorteert onder de eerste divisie Kon. Marechaussee. De deskundigen uit Den Haag hebben de voorlopige conclusie ge trokken, dat er inderdaad sprake moet zijn geweest van een roof overval. Voor zover men tot nu toe kon nagaan, wordt er echter niets vermist. De dader schijnt betrapt te zijn en te zijn gevlucht eer hij de voorgenomen roof kon plegen. De vermoorde mareehausesee. Hoe de figuur van de marechaus see in dit drama geplaatst moet worden is thans nog geheel ondui delijk. Mogelijk is, dat hij de da der betrapt heeft en dat deze, met reeds twee moorden op zijn gewe ten, niet geaarzeld heeft een derde te plegen voor zijn veiligheid, om vervolgens de vlucht te nemen. Het grote huis van de heer Tes ters en zijn echtgenote en hun twee nog jonge kinderen, ligt even bui ten de kom van Putte aan de grote weg van Bergen op Zoom naar Antwerpen, ten Noorden van Putte. Het ligt in de bossen, ongeveer 500 j meter van de grote weg, geheel een- zaam en verlaten. Het naastbij - zijnde, huis ligt aan de grote weg vlakbij het pad, dat naar de een zame woning voert. Grote verslagenheid. De verslagenheid in Putte is zeer groot. De heer Testers was een van de aanzienlijkste burgers van het dorp. Hij deed veel aan sociaal werk en genoot grote populariteit. Toen de arbeiders van de kwe kerij vanochtend vroeg de drievou dige moord ontdekten, verspreidde het bericht ervan zich direct tot ver buiten het dorp. De heer Testers had behalve gro te bezittingen in en om Putte, eigendommen in Zeeland, voorts in Frankrijk en België. RECHTZAKEN Anderhalf jaar voor een ton AMSTERDAM, 9-7. De Haarlem se rechtbank heeft de 56-jarige effectenmakelaar E. Werkman uit Heemstede wegens verduistering van bijna 100.000 gulden conform de eis veroordeeld tot een gevan genisstraf van anderhalf jaar met aftrek van de preventieve hechte nis. Tussen 1954 en '57 heeft W. effecten van familieleden onder zijn beheer gehad en aan een bank in onderpand gegeven. Aangezien de makelaar grote sommen gélds uitgaf ontstonden er tekorten op het saldo bij de bank. Ingezonden mededeling PREDIKBEURTEN Zondag 12 juli. Ned. Herv. Kerk Zierikzee: Grote Kerk: 10 uur ds. J. B. Assendorp. Gasthuiskerk: 10 en 7 uur ds. L. Boer. Kerkwerve: 2.30 uur ds. J. v. d. Grift. Seroos- 2.30 uur ds. v. d. Grift. Seroos- kerke: 10 uur ds. v. d. Grift. Burgh: 10 uur ds. Swaak. Haamstede: 10 en 7 uur ds. H. Brons, Abbenes. Renesse: 9 uur ds. Gerbrandy. Utrecht (jeugddienst), 10 uur ds. v. Liere (H.D.). Noordwelle: 7 uur ds. van Liere. Eikerzee: 10 uur ds. A. P. Nauta, St. Johannesga. Brou wershaven: 10 uur ds Groot. Zon- nemaire: 10 uur ds. Duvekot. Noordgouwe: 10 uur dhr. van Pel. Dreischor: 10 uur (H.A.) en 7 uur (dankz.) ds. Duyvendak. Ouwer- kerk: 10 uur ds. Franke. Nieuwer- kerk: 10 uur ds. Westerhof (bed. H.D.). Oosterland: 10 uur (H.D. en 6 uur ds. Rijks. Sirjansland: 10 uur leesdienst, 6.30 uur ds. Westerhof. Bruinisse: 10 uur (H.A.) en 5 uur (dankz.) ds. v. d. Brink. St. Philips- land: 9.30 en 2.30 uur ds. v. Dieren Lutherse Kerk Zierikzee: 10 uur ds. N. J. Pabon, Arnhem. Geref. Kerken Zierikzee: 10 en 5 u. ds. Tiemersma Haamstede: 8.30, 10 en 5 uur ds L. W. Muns, Utrecht. Renesse: 7.30 u. ds. Kamper. Scharendijke: 10 en 2.30 uur ds. Kamper. Brouwers haven: 10 en 2.30 uur cand. J. Te- vel Jr., Middelburg (ber. pred. te Zwaagwesteinde). Zonnemaire: 10 en 2.30 uur ds. Melse. Nieuwer- kerk: 10 en 4.30 uur dr. Becker. Oosterland: 10 en 3 uur ds. A. v. d. Weg, Bussum. Bruinisse: 10 uur leesdienst, 5 uur ds. v. d. Weg. Anna Jacobapolder: 10 en 2.30 uur ds. G. D. L. Brederveld, Oost-Sou burg. Geref. Kerken (vrijgemaakt; Brouwershaven: 10 en 2.30 uur ds. Keizer. Chr. Geref. Kerken Zierikzee: 10 uur leesdienst, 6 uur ds. v. d. Klis. Kerkwerve: 10 en 6 uur ds. P. Zwier, Zaamslag. Haam stede: 10 uur leesdienst, 3 uur ds. Zwier. Nieuwerkerk: 10 en 3 uur ds. v. d. Klis (H.A. en dankzegging) Geref. Gemeenten Haamstede: 10 en 2.30 uur lees dienst. Nieuwerkerk: 10 en 3 uur leesdienst. Oosterland: 10, 2.30 en 6 uur leesdienst. St.-Philipsland: 9.30, 2.30 en 6 uur leesdienst. Geref. Gemeenten in Nederland Zierikzee: 10, 2 en 6 uur leesdienst. Renesse: 10 en 2.30 uur leesdienst. Nieuwerkerk: 9.45 en 3.30 uur lees dienst. Bruinisse: 10 en 5 uur ds. Mallan. Oud-Geref. Kerken Oosterland: 9.30, 2 en 6 uur lees dienst. Bruinisse: 10 en 5 uur lees dienst. St. Philipsland: 9.30, 2.30 en 6 uur leesdienst. Leger des Heils Zierikzee: 10 uur heiligingsdienst, 12 uur jeugdsamenkömst, 7.30 uur verlossingssamenkomst. Katholieke godsdienstoefeningen Zierikzee: 7.15 en 10 uur Heilige Mis, 7 uur Lof. Burgh: 8 en 9.30 uur Heilige Mis (garage hotel ,,'t Wapen van Burgh"). President Soekarno van Indo nesië heeft de benoeming bekend gemaakt van een nieuw Indone sisch kabinet. Soekarno zelf is mi- nister-president, dr. Djuanda is eerste minister en de chef van het leger, lt. generaal Nasution is mi nister van de nationale veiligheid en defensie. FEUILLETON door LUCIEN LELONG „Burgemeester", zei hij, tot. aller verrassing in vrij goed Nederlands met slechts een licht Amerikaans accent, „als u en meneer de Gooy- erja, die laat ik niet los, die is onmisbaar voor me, we zijn oude vrienden, nietwaar John?" zo wendde hij zich met 'n raadselach tige glimlach naar de transpireren de gemeente-opzichter, „dus u en meneer de Gooyer, eh déze dame", de schooier wist óók wat hij deed, bedacht de Gooyer half geamu seerd, want Clarenbough wees Riek de Ruiter aan, „met mij in de wagen stappen en de andere heren en dame volgen dan naar. hei gemeentehuis, zegt u? Uitstekend. Daar kunnen we rustiger kennis maken. Hello boys!" dit tegen de muzikanten, ,,'t was geweldig, thunderous! Ga allen een pot bier drinkenit's all on me!" De mu ziek antwoordde met een wel wat onregelmatig geblazen fanfare en onder die tonen reed mr. Claren bough, eigenaar van de Claren bough Chain Stores uit Chicago, naar het gemeentehuis van de stad, waar zijn vaders wieg had ge staan In de auto van dokter Ooyevaar zaten de andere comité-leden een wéinig benauwd, \vant de dokter kon geen Cadillac bekostigen. De slager was maar voorin naast de bestuurder gekropen, maar mevr. Boom en de apotheker Kruiderink zaten naast elkaar en wisselden naar hartelust hun indrukken uit. „Amterika doet de Hollanders geen goed", overpeinsde mevrouw Boom raadselachtig. „Hij schijnt er anders fortuin ge maakt te hebben", gromde Krui derink. „Ik bedoel geestelijk", corrigeer de mevrouw Boom. „Het onder scheidingsvermogen gaat er verlo ren. Geld regeert de wereld en wie geld heeft, meent zich alles te kun nen veroorloven. Dat zie je nu maar weer aan die Klarenbos. Wie neemt hij met zich mee in de auto? De burgemeester, natuurlijk, dat kon- ie niet anders voor zijn fatsoen. Maar dan „Die brutale vlerk van een ge meente-opzichter", viel Kruiderink knorrig in. „Gisteren zat-ie te kij ken of-ie geen tien kon tellen en nou zit-ie op de top van de wereld" „Ja, ènmevrouw Boom pau seerde veelzeggend. Kruiderink zweeg, wachtte af, voLbegrip. „Ik zeg maar", vervolgde mevr. Boom, schijnbaar zonder enig ver band m'et het voorafgaande: „soort zoekt soort. Ze vinden mekaar met één oogopslag. Enfin, we zullen zien. Ik zit in het schoolbestuur en meen te mogen zeggen, dat het per soneel zich althans in het open baar behoorlijk gedraagt en niet bij vreemde Amerikanen in de auto kruipt. „Maar hij vroeg toch zelf riposteerde Kruiderink, wie zulk een consequentie toch tè ver door gevoerd werd. „Ik wacht af. Mijn tijd komt ook" herhaalde mevrouw Boom en nam een zuurtje. 0 De schoolkinderen hadden gezon gen. De zoon van de bovenmeester had zijn gedicht opgezegd. De burgemeester had gespeecht. En de oudste wethouder. En het oudste raadslid, die me neer Klarenbos zqn vader nog ge kend had toen-ie in de winkel stond. En de voorzitter van de Midden standsvereniging, als collega. En het laatst van allemaal had meneer Clarenbough zelf gespeecht. Het was voor hen allen een ge weldige opluchting geweest, dat hij Nederlands verstond en sprak. En ook nu sprak hij hen toe in z'n moedertaal. „Meneer de burgemeester, leden van het comité en u allemaal. I thank you very, very much. Ik ben werkelijk verbaasd over de ont vangst in Meeldam, very, very nice indeed. Maar als u me nu een groot plezier wilt doen? Ik heb gehoord, dat men van mij verwacht, dat ik minstens een week in Meeldam blijf. Er komt een house-warming- partyik bedoel, een welkomst avond van de hele community, niet waar? En er staat nog veel meer op het program? Very well. Ik zal het allemaal doen en met genoegen. Maar buiten die officiële festivi tieslaat u me dan zoveel mo gelijk als een vrij man hier rond lopen, om op m'n gemak te kijken en te praten met iedereen, net zo als -de eerste de beste toerist. Als u dat wilt doen, dan weet ik zeker, dat ik m'n stay hier in Meeldam nooit en nooit vergeten zal!" (Wordt vervolgd).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1959 | | pagina 5