Openlucht-uitvoering op het Havenplein te Zierikzee Mutsaerts' zaterdagavond 11 juli - aanvang half acht TOEGANG GRATIS! Zondoorstoofde Westhoekse badgebied kreeg allure van Franse Rivièra STAD EN PROVINCIE LAATSTE NIEUWS Renesse Verhage's alleen HIT MlQiKUHOt ZUIHLtUtlAU BI 13Wit* - 2.H. is boter ™vsAYsm\ en boter is niet te vervangen q ggl! HET VERHAAL VAN DE «BOFFERS» De zee schonk velen verkoelend soulaas (Van onze redakteur) WESTHOEK, 10-7. Kort of lang, dat weet men zo niet, maar de hitte heeft het laten afweten, op de vlucht gedreven door felle onweersbuien, die het fundament wegtrokken onder het bouwwerk van heerlijk - zij het heet - zomerweer, waarin de reeds zo talrijke badgasten zich welbehaaglijk hebben gekoesterd. „Zij het heet", dat moet er wel bij, want de zondoorstoofde Westhoek geleek op de Rivièra in augustus. Wie de prachtige pe riode in het Schouwse badgebied meemaakte, zal er nog lang met veel genoegen aan terugdenken, want badgasten vormen een categorie die volledig is ingesteld op weer dat we thans achter de rug hebben. Reeds in de morgenuren ver spreidde zich een lome hitte over de Westhoek, een hitte die bleef hangen tussen bomen en struiken, en die vooral de duinketels vrijwel onbegaanbaar maakte. De weini gen, die het waagden deze te be treden, voelden zich als opgenomen in een oven. Een gloeiende walm sloeg op van het kokendhete duin zand en dit woestijn-effekt werd velen te bar. Nee, er was maar één oplossingnaar het strand, hoe wel het op de topdagen daar ook 34 graden Celsius was. De tocht er heen ging in een slakkentempo, want niets vermoeit meer dan be laden met strandspullen over de kokende duinovergangen te zeulen. De Westhoek houdt het met de re gels altijd sportief en het moet ge zegd, dat de gasten niet allemaal hebben gewacht tot het strand, om zich in badkleding te steken. Velen stapten in zwemtenue zo de straat op, op weg naar de lokkende zee. De hitte was zo intens, dat het niet uit de toon viel, want bij uitzon derlijk weer, is het niet over-kri tisch zijn een verkoelende deugd. Aan het strand Zo maar lang en breed uit liggen op het strand, was er op de warm ste dagen niet meer bij. Het was te gevaarlijk, maar dicht langs de wa terlijn streek een toch wat verfris send briesje over de verhitte li chamen en het water was als van de Middellandse Zee. Geen ge stumper met kouwelijke gebaren en voorzichtige pogingen, maar men liet er zich maar in plonsen, om dat het water zo kostelijk verkoe lend lang de ledematen streelde. Het gevolg was een grote drukte in het water, vooral dicht hij de strandovergangen. Zo ontstond het zonnige en opwekkende, zomerse beeld van onze foto, een „snap shot" van een drukke dag te Wes- tenschouwen. Echte boffers waren het, die het met het weer zo trof fen. Na hen zullen velen nog ko men. Of ze het ook op hun zuid- Frankrijks zullen treffen? Niemand die het zeggen* kan, maar die zo mer van 1959 wil toch wel, dach ten we zo. Wie weet wat er verder nog in het zomerse vat zit! Vogelwacht „Sehouweii-Duivelaiifl" Naar „Sterna" het blad van de Vogelwacht „Schouwen-Duiveland" meldt, werd op 4 juni 1958 in de inlaag bij Koudekerke een jonge kluut geringd. De kluut werd op 9 november van dat jaar bemach tigd te Mouchaé de Povoa (provin cie Estramadura)), Portugal. Een op 10 juni 1957 te Renesse geringde jonge torenvalk werd op 16 januari 1959 dood gevonden te Bois l'Evegue, bij Rouaan (Fr.). Op 10 mei 1958 werd een kievit als nest jong geringd te Renesse. De volwassen dode kiviet werd ge vonden in het Graafschap Kent (Engeland). Op 31 mei 1955 werd te Renesse een broedende bergeend geringd. Een jaar later werd de vogel op vrijwel dezelfde plaats broedend aangetroffen. ZIERIKZEE Fortuinlijke vangst De jeugdige 11-jarige sportvisser Wim Klippel alhier, ving bij de ponton aan het Luitje, met de hand een zg. herder. De vis bleek een gewicht te hebben van plm. drie pond. Abonnementen op Zomeravondfeesten Van de zijde van het bestuur van de vereniging „Zierikzee Ontvangt Vreemdelingen" werd ons verzocht er op te wijzen dat er in beperkte oplage voor het publiek abonne menten zijn te verkrijgen voor de te houden Zomeravondfeesten. Deze abonnementen worden speciaal voor de bevolking van Zierikzee en de overige eilandgemeenten in rou latie gebracht en zullen vanaf za terdag a.s. op talloze verkoop adressen verkrijgbaar zijn. Deze verkoopadressen zijn kenbaar aan affiche en aankondiging „Abonne menten verkrijgbaar". De alhier gehouden collecte voor de blindenhulp „De Fakkels Bijeen", heeft het mooie bedrag van f 324,66 opgebracht. Een woord van dank aan de dames-collectri- ces en de milde gevers en geefsters is zeker op zijn plaats. BURGH Kruisbekken in Domeinen Toen deze week een paar Zwe den in gezelschap van drs. J. Men- nema uit Rotterdam een speur tocht door de Domeinen maakten, ontdekten ze daar een aantal kruis bekken, een vogel uit de vinken- familie. Hij wordt ook wel dennen papegaai of scheervink genaamd. Hij dankt zijn eerste naam aan het feit dat zijn kaken aan de punten kruiselings over elkaar heen zijn gebogen. In Zweden komt deze vo gel veel voor, in Nederland, vooral in Zeeland zijn ze vrij zeldzaam. ZONNEMAIRE Hengelwedstrijd De hengelverenigingen „Noord- gouwe" en „Grevelingen" houden zaterdagmiddag 11 juli te 14.30 uur een gezamenlijke wedstrijd aan het schorre te Zonnemaire. OOSTERLAND Reisvereniging „De Vriendenkring" op stap Deze week heeft de plaatselijke reisvereniging „De Vriendenkring" de jaarlijkse tweedaagse trip ge maakt. De touringcar, met aan het stuur de heer Joh. van Aken, startte in de vroege morgen met aan boord 44 passagiers op weg naar Nijmegen. Een eerste aanleg plaats was Breda. Te Nijmegen verbleef het gezelschap een uur, waarna het op Arnhem af ging. In het park Sons beek kwamen al len onder de indruk van de schone natuur. De reis zette men hierna voort via Ede, Soesterberg, het Gooi naar Amsterdam. In de Ci neac zag men een reportagefilm over het prinselijk huwelijk in België. De volgende dag opende het programma met een geslaagde rondvaart door grachten en ha vens, terwijl op Schiphol het ko men en gaan der vliegtuigen de aandacht geboeid hield. Op de te rugreis was te Rotterdam gelegen heid tot winkelen. Na het beëin digen van de reis, sprak de voor zitter de heer J. G. Boot een dank woord tot de heer van Aken voor zijn kundig reisgeleide en de firma van Oeveren. De weersgesteldheid was bijzonder fraai, maar in de bus was het knapjes warm. Tractor contra melkwagen Toen de melkhandelaar H. Beije donderdagmorgen in de Kerkstraat zijn klanten aan het bedienen was, trachtte de tractorchauffeur Stam, werkzaam bij de heer J. Stouten Hubr.z. alhier, met een tractor en een brede tweewielige kar er ach ter het melkwagentje te passeren. De smalle Kerkstraat liet zulks echter niet toe, zodat een aanrij ding het gevolg was. Het zo goed als nieuwe melkwagentje werd ge schonden en een volle melkbus werd over de straat uitgegoten. Tractor en wagen bleven onbescha digd en persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Nadat de politie de zaak had onderzocht en de no dige metingen had verricht, kon den beide voertuigen hun weg ver volgen. De wachtmeester der rijkspo- litig alhier, de heer J. Hoekman, is voor de tijd van een maand naar Schouwen's Westhoek gedetacheerd met als standplaats Renesse. BRUINISSE Buurtvereniging opgericht De versieringen in de Koningin Julianastraat en de Prinses Bea- trixstraat, ter gelegenheid van de burgemeestersfeesten, wekten te recht ieders bewondering op. Er wonen daar energieke jonge gezin nen, die getoond hebben iets moois tot stand te kunnen brengen en dit alles heeft nu geleid tot het op richten van een buurtvereniging in deze straten. Jammer dat nog niet allen die hier wonen meedoen, want de contributie is van dien aard dat niemand financiële be zwaren behoeft te maken. Onge twijfeld zullen nog meerderen zich dézer dagen aansluiten, om de eer van de nieuwbouw - zoals dit deel van het dorp gewoonlijk wordt ge noemd - hoog te houden. j De heer M. de Zeeuw alhier, militair schoenmaker te Amster dam, slaagde dezer dagen te Utrecht voor het diploma A III, Commerciële vakken Schoenher- stellersdiploma. ZIJPE Phoenixcaisson klaar voor transport Woensdag 8 juli werd door de mensen, die belast waren met het drijvend maken van de caisson, die zes jaar lang in de vluchthaven te Zijpe lag, een dag van spanning, want nu moest uitkomen of het vele werk dat men de laatste we ken aan dit caisson had besteed resultaat had gehad. Door d© fir ma van den Akker uit Vlissingen was de slib en de modder uit de grote Phoenix-caisson verwijderd en waren de afsluiters in orde ge maakt; door de firma Blom en van der Vlies uit Dordrecht was een geul rond de caisson gebaggerd en door de firma A. W. Wandel uit Nieuwerkerk waren vleugelmuren op en aangebouwd. Het werk ver liep volgens plan, de caisson deed wat van hem verwacht werd; hij dreef op de daarvoor vastgestelde tijd en zal maandag door zes zee slepers naar het Veere Gat wor den gesleept (als het weer daar voor gunstig is). KONING BOUDEWIJN TE NOORDWIJK De Belgische koning heeft van de gelegenheid van zijn bezoek aan Nederland, gebruik willen maken om ook te Noordwijk te vertoeven, waar hij als kind voor de oorlog vaak de vakanties doorbracht. De vorsten landden op het vlieg veld Valkenburg en reden, toege juicht door de schooljeugd uit Kat wijk enz. naar het Noordwykse Zuiderbad, waar burgemeester G. F. C. van Berckel t© midden van een menigte fleurig geklede, ge bruinde badgasten ter begroeting aanw'ezig was. Twee politieman nen, een toezichthouder op het zonnebad, een oud-strandopzichter en een mevrouw die destijds de zorg had voor badgoed en kleding alsook enkel© anderen werden aan de koning voorgesteld. Hij hield met ieder van hen een vriendelijk praatje. Hij kon zich herinneren dat hij een bijzonder leuke vakanti© in Noordwijk had gehad. Na een verfrissing te heb ben gebruikt wierp de Belgische bezoeker nog een laatste verlan gende blik naar de koele, lokken de, vriendelijk ruisende zee, het blanke strand en de blonde duinen. Per auto werd de terugreis naar do hoofdstad aanvaard. Daar wachtten de prinsessen Beatrix en Irene reeds in het koninklijk paleis voor een klein diner en de daarop volgende galavoorstelling in de Stadsschouwburg. Het staatsiebezoek van Koning Boudewijn EINDHOVEN, 10-7. Om negen tien minuten voor elf vanmorgen zyn koning Boudewijn, koningin Juliana en Prins Bernhard op het vliegveld Welschap bij Eindhoven aangekomen. Terwijl de Belgische vlag en de koninklijke standaard van Neder land langzaam in top werden ge hesen, landde de Dakota met ko ning Boudewijn van België, ko ningin Juliana en Prins Bernhard. Als eerste verliet de koningin het vliegtuig, gevolgd door koning Boudewijn en Prins Bernhard. De elfjarige Henny van Keme- nade, dochtertje van een van de wethouders van Eindhoven, bood een tuiltje rozen aan koningin Juliana aan. Drs. Gijzeis, de loco- burgemeester, bood de koning het boek: „Eindhoven, groeiende stad", van Martinus Coppens, aan. Ongelukken op de weg en verdrinkingsgevallen RIDDERKERK, 10-7. De 34-ja- rige heer W. Roest uit Nieuw Lek- kerland is gisteravond om onge veer acht uur tijdens een zeer he vig onweer boven Rotterdam-Zuid en Ridderkerk door de bliksem ge troffen. De heer R., die chauffeur is op de autobusdienst Kinderdijk- Rotterdam van de Vervoersmaat schappij „De Twee Provinciën", verliet ter hoogte van het hotel „Het Witte Huis" aan de Maurits- weg te Ridderkerk, zijn bus en schuilde onder een boom. Terwijl hij daar stond werd hij door de bliksem getroffen. TILBURG, 9-7. Hedenmiddag kwart voor drie reed mevrouw E. Eras, wonende te Tilburg, aan de Borstelse Hoeflaan in een door haar bestuurde auto door Dongen. Bij het kruispunt Oudebaan-Ka- naalstraat naderde op hetzelfde moment een militaire truck met vrij grote snelheid aan welke mevrouw E. geen voorrang gaf. De truck greep de luxe wagen in de flank, waardoor deze werd weg geslingerd en in elkaar gedrukt. Mevr. E. en haar vijfjarig zoontje waren op slag dood, een mede- passagiere, mevrouw van Gils, liep een hersenschudding en een sleu telbeenbreuk op. De ook in de wa gen aanwezige dienstbode van mevr. E. en twee andere kinderen werden lichter gewond. CULEMBORG, 9-7. Vanmiddag is de negenjarige Chris Siben uit Culemborg bij het baden verdron ken. De jongen, die de zwemkunst niet machtig was, kwam in de burt van een krub en verdween in de diepte. De gehele middag heeft de Culemborgse politie, geholpen door de bakendienst en de water- politie uit Vreeswijk, naar het stoffelijk overschot gedregd, maar nog niets gevonden. MIJDRECHT, 9-7. De ruim 2- jarige Marinus Vlak is in een on bewaakt ogenblik in de sloot voor de woning van zijn ouders, te wa ter geraakt en verdronken. Kunst matige ademhaling en het werken met een zuurstofapparaat mochten niet meer baten. KERKNIEUWS Ger. Kerken Beroepen te Kornhorn: kand. T. Harder, Leeuwarden; te Midwolda (Old.): kand. W. J. v. d. Linden, Santpoort; te Deventer: kand. W. J. v. d. Linden, Santpoort; te Aar- landerveen-Nieuwkoop: kand. P. Zonneveld, Bussum; te Rozenburg: kand. H. P. Brandsma, Sneek; te Gouda: kand. J. de Jong, Rotter dam. Geref. Gemeenten Beroepen te Nieuw-Beijerland: kand. P. Blok, Rotterdam, kand. P. Blok, Rotterdam; te Dirks- land: kand. P. Blok, Rotterdam. Sckeepvaartberickten Langkoeas, 12-7 te Port Swetten- ham verwacht. De Heere verblijdde ons we derom met de geboorte van een dochter en zusje CORNELIA JOHANNA (Lia) JOH.S FOLMER C. FOLMER-ROBBEMOND en kinderen Nieuwerkerk, 9 juli j.959 Molenstraat 5 Onderlinge Paarden- en Vee- verzekeringsmaatschappy' D. E. L. Algemene vergadering op donderdag 16 juli a.s., te 10.30 uur, in het „Huis van Nassau" te Zierikzee. Agenda: Benoeming agent Het bestuur zitdag dinsdag 14 juli a.s. van 9-5 uur in HOTEL PRUMMEL iSmallegange Dam 21 Tel. 24711 VOETVERZORGING Veilig voor Baby is zeker een goede Kinderwagen Weekend Box Kinderstoel in vele modellen en kleuren. Nu overzichte lijk geëtaleerd in Kinderwagenhuis Visslop 8, Telefoon 2123 Zierikzee SUCCESJES Te koop: I.p.s.z. bromfiets Berini M 21. P. Ravia, Schuttershofstr. 10, Zierikzee. Te huur: Wegens omstandigheden: van 11-18 juli a.s. zomerhuisje te Scharendijke. Inlichtingen bij J. Lemsom, kampeerboerderij, Scharendijke, tel. 01117-216. Burgerlijke Stand Zierikzee Geboren: 3 juli. Johanna Hen- drika, d. van Johannes Cornelis Kouijzer en Maria Victoria Adriana Stobbelaar; 7 juli: Jan Cornelis, z. van Jacobus Smalheer en Marga- retha Wijnands; 8 juli: Adriana Wilma, d. van Gijsbertus Cornelis de Jonge en Adriana Regoort. Gehuwd: 7 juli: Kornelis Kris- talijn, 23 jaar en Janna Willemina Berrevoets, 23 jaar. Overleden: 9 juli: Martina Klei- nepier 83 jaar, weduwe van Leen- dert van der Maas, wonende te Oosterland. LONDEN, 9-7. De directeur van het speciale fonds van de Ver. Na ties voor achtergebleven gebieden, de Amerikaan Paul Hoffman, heeft donderdag in Londen verklaard, dat Nederland en Noorwegen be horen tot de landen die „veel meer aan het fonds hebben geschonken dan verwacht mocht worden".

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1959 | | pagina 3