ZENUWRUST Geslaagd concours hippique te Noordgouwe Zierikzees' zakenman nam initiatief W estenschouwen kreeg er modern verzorgiugsbedrijf bij (Van onze redakteur). WE8TENSCHOUWEN., 8-7. Wes- tenschouwen heeft een ijs- en pa- tates-friteszaak, annex winkel in bad- en strandartikelen. Midden in het bebouwingscentrum, op een „strategisch" punt, heeft de eige naar, de heer M. J. Snoek te Zie- rikzee, een voorheen hier staand woonhuis, doen veranderen in een modern en efficiënt ingericht ver- zorgingsbedrüf. waaraan - gelet op het toenemende toeristenverkeer - ter plaatse een duidelijke behoefte bestond. Burgemeester jhr. A. van Citters van Burgh heeft de nieuwe zaak vanmorgen officieel geopend. Na een kernachtig toespraakje, deelde h'O - in de styl van de nieu we zaak - aan de aanwezige dames de eerste üsjes uit, een niet uit de toon vallend karweitje, want een laaiende zon bescheen het pand en de thermometer ging met spron getjes omhoog. Burgemeester Jhr. van Citters bleek ingenomen met de nieuwe aanwinst. Hij herinnerde er aan hoe er vroeger op de plaats van de nieuwe zaak, een minuscuul krui denierszaakje bestond, dat echter na 1940 aan eigen kleinheid te gronde ging. Toen de aanvraag kwam voor de huidige zaak, vond het gemeentebestuur het wel moei lijk het bestaande woonhuis op te offeren, maar voor de beslissing was toch doorslaggevend, dat de badgasten behoefte hebben aan een verzorgingsbedrijf als het onderha vige. Zeer veel huisvrouwen im mers bezoeken overdag het strand en met wat patates frites en een worstje gaat het aardig naar een maaltijd toe, hetgeen arbeidsbe sparing betekent voor de dames, die in hun vakantie toch ook aan de rust moeten toekomen. Wit exterieur Het oorspronkelijke ontwerp was wat groot, aldus spr., maar de Cen trale Dienst bracht een acceptabele beknotting aan en er is thans een keurige zaak ingericht, vol - en spr. doelde daarbij op de winkel - voor toeristen waardevolle artike len. „Voor een dergelijke zaak is initiatief nodig", aldus de burge meester, die daarmede de heer en mevr. Snoek feliciteerde. Hij vond de bouw bewonderenswaardig snel verricht en hij was dankbaar voor de toezegging van de eigenaar, dat het exterieur nog wit - met de be kende zwarte onderrand - zal wor den gemaakt. Hij hoopte tenslotte dat de badgasten en eigen mensen met plezier de zaak zullen bezoe ken en hij wenste de eigenaar een goed zakelijk succes. Eiland ontwikkelingsgebied Namens het gemeentebestuur van Zierikzee sprak wethouder M. C. Verheijen, die het juist gezien achtte op het omschreven punt een zaak als de onderhavige, te openen. Hij attendeerde er op dat het be grip „ontwikkelingsgebied" werke lijk van toepassing is op het gehele eiland Schouwen-Duiveland en was overtuigd van het grote belang ener gezonde middenstand. Hij bracht tenslotte zijn goede wensen voor de nieuwe zaak over. Het Delta-plan. Tenslotte sprak de heer M. C. Doeleman, namens de Kon. Ned. Middenstandsbond, die meende dat Jongeman bekent moord op 13 mensen FONTAINEBLEAU, 9-7. - De Franse politie onderzoekt op het ogenblik de verklaring van de 23- jarige George Rapi, dat hij dertien mensen heeft vermoord. Rapi is enige tijd geleden gear resteerd op beschuldiging van de moord op Dominique Thirel, een animeermeisje in een Parijse nacht club, wier lijk een maand geleden in het bos van Fontainebleau werd gevonden. Nadat zij was neerge schoten was haar lichaam met ben zine overgoten en in brand ge stoken. In de gevangenis bekende Rapi, dat hij ook de benzinepompbe diende Roger Adams had ver moord. Woensdag deelden de ge rechtelijke autoriteiten mede, dat hij nog elf moorden had bekend, waarvan sommige reeds meer dan vijf ^haf geleden waren begaan. Dè politie staat echter zeer scep tisch tegenover deze bekentenissen. Zij heeft geen namen van de ver moedelijke slachtoffers verstrekt. Korte staking in Saarland SAARBRUECKEN, 9-7. De Saar- landse vakbonden hebben voor donderdag een korte staking afge kondigd om te protesteren tegen de prijsstijging die sedert de eco nomische eenwording met west- Duitsland is begonnen. De Saar- landse arbeiders zijn opgeroepen om het werk gedurende een uur neer te leggen. De Saarlandse regering die de prijsstijgingen met zorg gadeslaat, is van plan maatregelen le nemen om aan de moeilijkheden het hoofd te bieden. „als het regent in-.Westenscho.uwen druppelt het in Zierikzee". Met het „regenen" doelde spr. op de was sende toeristenstroom, die - on danks de wachttijden aan het veer - blijft komen naar dit unieke brokje Nederland. Spr. was van oordeel dat de eigenaar van de zaak heeft gehandeld uit het „gouverner, c'est prévoir" en achtte de tot standkoming onderdeel van de taak de nu in gang zijnde en te ver wachten ontwikkeling van de re- kreatie op te vangen Juist in de overbruggingstijd naar het Delta plan dient het eiland paraat te zijn. De verbouwing werd verricht door de heer G. van Ruiswijk (tim merwerk), C. Linders (vloeren en muren), J. A. Kosters (elektriciteit) en dhr. Maijs (waterleiding). Ingezonden mededeling nodig voor rustig denken en werken en goede nachtrust Mijnhardt's Zenuwtabletten Terreur in Amsterdams zwembad AMSTERDAM, 8-7. Hèt gaat steeds slechter In het strandbad Sloterplas in Amsterdam-west. Aangemoedigd door een volslagen gebrek aan toezicht oefent een met iedereen ruzie zoekende bende op geschoten jongens onder aanvoe ring van een zekere Rudi van Par- rera er een brutale terreur uit, waaraan zich vanavond talloze ba ders danig hebben geërgerd. Eerst dreef deze horde een ca. 15-jarig meisje, dat zich de woede van de knapen op de hals had gehaald, in het nauw door haar tot in het kin derbad toe een half uur lang met handen vol modder te bekogelen. Later sloeg deze Rudi een 14-jarig knaapje dat naar zijn zin niet snel genoeg doorliep met een enorme klap in de maag tegen de grond. De jongen bleef enkele minuten lang bewusteloos liggen. Meisjes, zelfs jonger dan 15 jaar worden door deze belhamels uit baldadigheid naar een minstens drie meter hoge stenen wallekant gesleurd en dan gillend en huilend van angst in een gedeelte van de Sloterplas gegooid dat niet tot het met boomstammen afgezette strandbad behoort en dat volgens de uitdrukkelijke waarschuwings borden wegens de diepte van het water zeer gevaarlijk is, omdat het water er veel kouder is. Intussen was vanavond de poli tie gewaarschuwd, maar toen twee agenten het uitgestrekte strandbad betraden waren Rudi en zijn kor nuiten tussen de vele honderden baders niet meer te vinden. 28 pond vis De' sportvisser J. J. Smits te Ouwerkerk heeft in één dag 28 pond vis bemachtigd (platvis en paling), dit is dus één pond meer dan te Brui- nisse. Ook voor de Belgen blijft de kreek te Ouwerkerk een dorado. TWEE JONGENS VERDRONKEN HAARLEM, 8-7. De 16-jarige L. V. van Heuven van Staerling uit de Kievitstraat in Haarlem-noord is vanmiddag in de „Mooie Nel" nabij Spaarndam verdronken. Hij was met zijn 20-jarige broer en een 32-jarige vriend aan hët roeien en viel plotseling van de achterbank in het water. Van H. die een goed zwemmer was kwam niet meer bo ven water. Men vermoedt dat hij onwel is geworden. De politie heeft enige uren zonder succes gedregd. BRAKEL, 8-7. Hedenmiddag om streeks vier uur is in de rivier de Waal te Zuilichem bij het zwem men de aldaar wonende 13-jarige Jan Schriever verdronken. Noordgouwe beleefde een prachtig hippisch feest. Ter inleiding van het middagprogramma werden de paarden Bentoen „Bonzo" van de commandant der jubilerende „Schouwse Ruiters", de heer L. M. Moer- mond te Dreischor met een krans bedacht. Deze 17-jarige dieren, die zelfs de ramp overleefden, hebben de eigenaar in de loop der jaren vele successen bezorgd. Bepaald indrukwekkend was het beeld dat de parade der amazones en ruiters met hun dieren opleverde. Prachtig paardemateriaal stond aangetreden en.-dat in een hoeveelheid, die men op Schouwen-Duive land niet meer zo gemakkelijk onder ogen krijgt. (Eigen foto's). Ingezonden mededeling houdt nu een schi/derfeest met NEDERLANDSE TROEPEN IN FRANKRIJK OEFENEN BIJ 43 GRADEN Sluitstuk wordt oefening van gevechtsgroep SIKKENS-TJALLEMA PRODUKTEN vraag gratis boekje 'gezelligheid Jaar kleur' (32 pagina's in kleuren) bij paslbus 2 - Leiden DRIEVOUDIGE MOORD TE PUTTE PUTTE, 9-7. De heer en mevr. Testers-Leeners en de marechaus see Van der Horn zyn vanmorgen in de woning van het echtpaar op de Koude Heide te Putte dood aan getroffen. Zy waren, voor zover op het ogenblik bekend, door revol verschoten omgekomen. De heer Testers is grootgrondbe zitter. Het echtpaar had twee kin deren, die thans by de burgemees ter van Putte zijn ondergebracht. Marechaussee Van der Hom zou overmorgen in het huwelijk zijn getreden. KINDEREN SPEELDEN MET LUCIFERS Felle brand te Kerkwerve verwoestte schuur gedeeltelijk Snel ingrypen van brandweer voorkwam erger KERKWERVE, 8-7. Een felle brand heeft hedenavond een schuur geteisterd van de heer J. Viergever. De brand - die omstreeks zeven uur uitbrak is te wijten aan kinderen, die met lucifers hebben gespeeld. Door de droogte kreeg het vuur gretig voedsel cn in korte tijd stond de schuur dan ook in lichterlaaie. Gevaar bestond voor het aan de schuur gebouwde woonhuis. Het tijdstip van de brand viel gunstig, daar alle brandweerman nen thuis waren en in zeer korte tijd was de brandweer, o.l.v. de commandant de heer M. v. d. Hoek dan ook ter plaatse. Tevoren had de heer Viergever nog gepoogd het vuur met een schuimblusser te do ven, maar dit lukte niet. De brand weer moest gebruik maken van de waterleiding bij de bestrijding van het vuur. Een handicap in het be gin was de geringe druk, daar juist dezelfde avpnd een deel van de zuidleiding werd aangesloten. Latei- verbeterde de druk echter en spoej dig was men de brandhaard mees ter. De schuur brandde gedeeltelijk af, o.m. het dak en het achterste gedeelte. Het is zonder twijfel aan het doortastend optreden van de brandweer te danken, dat niet ook het huis in brand geraakte. Uiter aard trok de brand op deze mooie zomeravond de nodige kijkers. LA COURTINE, 8-7. Nadat de in fanterie dinsdag in La Courtine reeds enige compagniesoefeningen had gehouden, waaraan ook een peloton tanks deelnam, hebben de Nederlandse troepen woensdag bij een temperatuur van 43 graden (in de zon) bataljonsmanoeuvres ge houden, waarbij opmars, aanval en verdediging werden geoefend. Bij deze oefening waren een bat terij veldartillerie en een bataljon zware tanks betrokken, terwijl lichte vliegtuigen bij een oefening van de artillerie met scherp het vuur controleerden. Het sluitstuk van de periode van drie weken, die de6.000 Neder landse militairen in La Courtine doorbrengen, zal een oefening met de gehele gevechtsgroep zijn, waar bij alle wapens zullen worden in geschakeld. Na de opmars zal dan een aanval worden uitgevoerd, waarna de gevechtsgroep zich ter Arrestatie in Utrechtse moordzaak UTRECHT, 8-7. De 17-jarige W. J. Filz uit Keulen die verdacht wordt van de moordaanslag die in de nacht van 11 op 12 juni jongst leden op de Utrechtse garagewacht J. Nederhof werd gepleegd, is door twee rechercheurs van de rijkspo litie in IJedel aangehouden. Hij werkte daar bij een boer. J. F. is overgebracht naar het hoofdbureau van politie te Utrecht. Hij ontkent ten stelligste iets met de schietpartij te maken gehad te hebben. De Utrechtse recherche be schikt echter over aanwijzingen, die een zware verdenking op hem werpen. Het onderzoek wordt voortgezet. SITTARD. Op de Ileerlenerweg is vanmiddag de 64-jarige brom fietser M. uit Sittard voor een pas serende vrachtauto gevallen, die werd bestuurd door P. uit Sittard. M. werd overreden en is in zorg wekkende toestand naar het zie kenhuis te Sittard overgebracht, alwaar hij enkele uren later aan de bekomen verwondingen is over leden. verdediging zal inrichten, 's Nachts zal de troep dan uit het front wor den genomen om elders voor een tegenaanval te worden ingezet. Ook bij deze oefeningen van de gevechtsgroep zal een uit eigen troepen gevormde tegenpartij op treden. Eisenhower over Chroesjtsjef's uitspraak WASHINGTON, 8-7. President Eisenhower heeft woensdag op zijn wekelijkse persconferentie gezegd dat Chroesjtsjefs opmerkingen te gen oud-gouverneur Harriman van New York niet de manier waren om vreedzame oplossingen te krij gen. Hij geloofde niet dat personen op verantwoordelijke posten toe mogen geven aan iets wat ook maar in de verte als een ultimatum of bedreiging opgevat zou kunnen worden. Desgevraagd verklaarde Eisenhower niet te weten of Chroesjtsjefs bewering, aangehaald in Life, dat communistisch China de Amerikaanse zevende vloot met raketten zou kunnen vernietigen, waarheid bevatte. Chinese bemanningsleden van het Britse schip „Taiyuan" hebben woensdag bij een lijkschouwing in Sydney bekend dat zij geprobeerd hebben vijf verstekelingen naar Australië te smokkelen. WAT UQT Dt 611T Verwachting tot vrijdagavond: KOELER Vanavond en vannacht kans op een enkele onweersbui; morgen zonnige perioden en op de meeste plaatsen droog; matige wind uit noordelijke richtingen; kosjer. 10 juli. Zon op 4.31, onder 20.59. Maan op 9.35, onder 22.51. Eerste kwartier: 13 juli te 13.01. Hoogwaterstanden ZIERIKZEE: 10 juli 5.55 v.m. BROUWERSHAVEN: 10 juli 5.25 v.m. Doodtij: 15 juli. 18.05 n.m. 17.49 n.m. HET WEEROVERZICHT DE BILT, 9-7. Woensdag werden tropische temperaturen gemeten. De hoogste waarde, 34 graden, werd op het vliegveld Gilze Rijen waargenomen. Intussen zijn in on ze omgeving de barometers gedaald en is het weer onder invloed van een vore van lage luchtdruk geko men die donderdagochtend de Ne derlandse kust bereikte. De vore bevindt zich tussen een hogedruk- gebied boven midden Europa en een uitloper van een hogedrukge- bied bij de Azoren. De rug van hoge luchtdruk breidt zich nog verder over de Noordzee uit waar door de wind in ons land uit noord westelijke richting koelere lucht van de Noordzee zal aanvoeren. Deze lucht is stabiel, zodat het weer morgen droog zal zijn met zonnige perioden. In de nacht bestaat er evenwel een kleine kans op een onweersbui. V.S. helpen met 3.5 miljard dollar WASHINGTON, 8-7. De Amei'i- kaanse Senaat heeft woensdag zijn goedkeuring gehecht aan het wets ontwerp tot militaire en economi sche hulp ten bedrage van ruim drie en een half miljard dollars aan bevriende landen en bondgenoten overzee in de komende twaalf maanden. Het bedrag was tijdens het debat met meer dan 600 miljoen dollars - meest fondsen voor militaire hulp - verminderd. De Senaat verwierp een revolu tionair voorstel van de commissie voor buitenlandse betrekkingen om het leenfonds voor economische ontwikkeling een bedrag van vijf miljard dollars toe te zeggen ter verdeling over de komende vijf jaar. De dreigende staking in de Amerikaanse staalindustrie NE VORK, 9-7. De Aineri- kaanse vakbond van staalarbei- ders heeft liet verzoek van presi dent Eisenhower tot verlenging voor onbepaalde tijd van de 011- dcrhandelingsperiode tussen de werkgevers en werknemers in de staalindustrie verworpen. Van dc zijde van de vakbond ver klaarde men ervan overtuigd te zijn, dat dc president niet van plan is van dc werknemers te eisen, dat zij tot in het oneindige onder handelen. Als de maatschappijen van goede wille zijn, kunnen wij op 15 juli te cén minuut na mid dernacht een overeenkomst sluiten. Maar zoals dc zaken er thans voor staan, verstrijkt dc onderhandc- lingstermijn op 14 juli te midder nacht. Aldus een vertegenwoordi ger van de vakbond. CHROESJTSJEF SPREEKT WEER OVER VERHOUDING TOT AMERIKA Geen oorlog als er vriendschap is MOSKOU. 8-7. Dc Sowjctrussi- sclie ministerpresident Chrocsjtsjcf heeft in zyn gesprek met zeven Amerikaanse gouverneurs, waar van al eerder gewag is gemaakt, gezegd dat er nooit oorlog zou kunnen komen, als dc Sowjct-Unic cn dc Verenigde Staten vrienden bleven. Het onderhoud vond dinsdag in het Kremlin plaats. Chrocsjtsjcf zou gezegd hebben: „Als iemand anders een oorlog begint zouden wij hieraan samen een eind kun nen maken". Hij zei met nadruk de beste betrekkingen met de Ame rikanen en anderen te willen on derhouden. Chroesjtsjcf drong opnieuw aan op medewerking van Amerika voor het handhaven van de vrede, maar voegde daaraan toe: „als de Sow- jet-Unie en de Verenigde Staten met elkander in conflict zouden geraken, zou dit een verschrikke lijke ramp tengevolge hebben., want wanneer wij gaan vechten dan is er geen kracht op aarde die ons kan tegenhouden".

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1959 | | pagina 2