Ook Renesse beleefde een luchtbed-avontuur STAD EN PROVINCIE STAD EN PROVINCIE AFGEDREVEN NAAR ZEE Zandplaat redding voor jonge Duitser RENESSE, 5 juli. De zeven tienjarige Duitser Kurt Hupper- ling uit Bonn, is zondagmiddag voor de Schouwse kust op het nippertje aan de verdrinkings dood ontsnapt. De jongen ver maakte zich aan het strand te Renesse en maakte van de afwe zigheid van zijn vader gebruik om te gaan spelevaren met een luchtbed. Hij dreef echter steeds verder van het strand af door de landwind en dc ebstroom. ZIERIKZRE Uitvoering Zeeuwse Muziek- en Balletschool Een stampvolle Concertzaal heeft vrijdagavond een frappant brokje muzikale cultuur voorgeschoteld gekregen door de leerlingen van de afd. Zierikzee der Zeeuwse mu ziek- en balletschool, die terug kan zien op een geslaagde uitvoering. Er was slechts één bedenking. Het was in de zaal Sahara-heet, maai de executanten deden er niet min der hun best om. Algemeen Vor mend Onderwijs werd gedemon streerd, met een snoeperig klasje, dat maat en ritme met de diri geerstok „ingelepeld" bleek te krijgen. Een overtuigend aanloopje bleek het naar de Rondo's, nadien gespeeld met Orffinstrumenten. Op de klassieke instrumenten, verder uiteraard een schakering van door jong talent, gebrachte werkjes, soms aarzelend ge-ïn- terpreteerd, dan weer met jeug dige vrijmoedigheid tot klinken gebracht (Annelies Franken). De balletklas excelleerde met het nummer: „In het zigeunerkamp", fraai van costumering en op mu ziek van de heer Jac. M. Luijkenaar pittig gedanst. De „Orff-klantjes" kregen na „Duo Concertante" van Jersild, gespeeld door drie leer lingen op één vleugel, weer hun kans met enkele feilloos verzorgde nummers, in samenwerking met het koorklasje, dat over „lieve stemmetjes" beschikt. De Solfégeklas, bestaande uit koorleden, zong meerstemmig het zeer moeilijke „Lobet den Herrn" van Vierdanck, met lastige fuga passages en andere struikelblokjes. In zo'n geval wreekt zich altijd de zaal, die accoustisch voor zang moeilijk ligt. Gedegen studie (voor al uitspraak en mondzetting ge tuigden daarvan) bleken.de dames achter de rug te hebben. Verschillende nummers (Bartok, Tansman) voor piano hadden de naïve bekoring van het prille en een hoogtepunt voor ons was het Largo en Gavotte van De Fesch, met de zeer gevoelig gespeelde vi oolpartij. Twee dames en een heer „uit de midden-leeftijdsklasse" zongen Mozart's „Grazie a gl'in- ganni tuoi" met overtuiging en ge voel voor nuancering. Mevr. Cou- mou-Groenendijk zong het beken de „Dir ist mein Herz". De uit voering werd besloten met een chorgeografisch hoogstaande num mer „De spin" op muziek van Rachmaninof, wat somber mis schien aan het slot, maar vol over tuiging gedanst en mede geslaagd door de medewerking van een ge arrangeerde prima-ballerina. B. d. V. HAAMSTEDE Afgelegen weggetjes in het asfalt Door een wegenbouwfirma uit Groningen zijn vorige week een aantal afgelegen weggetjes van een dikke teerlaag voorzien, zodat deze zandpaden plotseling een zeer voornaam uiterlijk kregen. Zo werd de zandweg van af de Kloos- terweg naar het fruitteeltbedrijf „Groenoord" van de heer A. D. Dalebout behandeld, eveneens het zeer weinig gebruikte zandpad dat de boerderij „Gadra" met de Prov. weg Haamstede-Renesse verbindt. Ook de weg naar de boerderij „Groenewoud" vanaf de Klooster- weg kreeg een beurt en verder werden de splitsingen aan de „Driehoek" op de Hoogezoom ge asfalteerd. De Vuurtoren in trek Het hoofd van de Kustverlich- ting te Westenschouwen, de heer van Wijk, verzoekt ons mede te delen, dat de vuurtoren evenals vorig jaar weer voor het publiek geopend is. Op werkdagen kan de toren beklommen worden van 9.30 -11.15 uur cn in de middag van 15.30 tot 17 uur. Op zondagen al leen van 11-13 uur. De kosten zijn 25 cent per persoon, terwijl kinde ren onder de 14 jaar zonder ge leide geen toegang hebben. Bij mooi helder weer heeft men met de kijkers een prachtig uitzicht op de Delta werken van Vere, waar bij het geraas der diverse zware machines en werktuigen bij stil weer gehoord kan worden. Ook het op verre afstand voorbij trek ken der grote koopvaardijschepen op de route Rotterdam-Antwerpen is met het blote oog goed te zien, zelfs wordt alles nog veel duidelij ker als men de „grote vaart" dooi de aanwezige kijkers bekijkt. Vo rig jaar brachten circa 9000 be zoekers een bezoek aan de vuur toren, wat betekent dat de voor oorlogse traditie weer in ere is hersteld. De eigenaar van het hotel-pen sion „Zeerust", de heer J. Gloude, was inmiddels de jongen met een kleine vlet met buitenboordmotor te hulp geschooten. Hij was van 6 uur 20 tot half 9 in touw om de jongen hulp te bieden. Kurt had in die tijd kans gezien een zandplaat te bereiken. Het gelukte de heer Gloude de jongen veilig in zijn bootje te nemen en bij de Moolweg aan vaste wal te brengen. Zijn ver missing had veel beroering in de Westhoek gewekt en veel badgas ten verkeerden in grote spanning. Eerder op de middag wex-d een eveneens afgedreven badgast door kanovaarders in veiligheid ge bracht. Veel mensen blijken nog altijd niet te beseffen welk gevaarlijk spel zij spelen door zich met een luchtbed of -boot aan het gety over te geven. ZIERIKZEE Schoolzwemvaardigheids- proeven in het zwembad Woensdag 8 juli zullen voor scholieren de zwemvaardigheids- proeven worden afgenomen in het zwembad aan „De Val". Deze zwemproeven zijn samengesteld door het Ministerie van Onderwijs en het diploma hieraan verbonden is algemeen geldig voor geheel Nederland. Voor de Lagere scholen vangen de proeven aan om 10 uur v.m., voor het voortgezet onderwijs om 1 uur n.m. Het is te hopen, dat, evenals in andere plaatsen, dit zg. afzwemmen een belangrijke ge beurtenis gaat worden, zowel voor de scholieren, als voor de ouders van de scholieren, wier aanwezig heid de belangrijkheid hiervan zal onderstrepen. Voor het toelatingsexamen van het chr. lyceum te Goes slaag den o.a. Kees Veling en Co Verwijs alhier, beide leerlingen van de chr. nationale school. BURGH Duitser dreef af op luchtbed Zaterdagavond geraakte de jeug dige 11-jarige P. H. uit Godesberg bij Bonn, door de sterke ebstroom in moeilijkheden. De knaap was bij afgaand water met een opgeblazen luchtdier, een soort luchtbed, aan het baden. Door zijn angst viel hij van het zwembed en kwam direct in moeilijkheden, doordat hij de zwemkunst niet machtig bleek. De in de buurt zwemmende Duitser Georg Schmitz evenwel schoot te hulp en wist met veel moeite de bewusteloze knaap aan wal te brengen. De jongen bleek veel zee water te hebben binnengekregen. Omstanders brachten de knaap weer bij kennis. Winkel in optische instrumenten Vanaf vrijdag behoeft men voor brillen, monturen, zonnebrillen, kijkers, enz. niet meer naar Zierik zee. De heer Bergmans uit Zierik zee heeft n.l een filiaal geopend te Burgh, in het woonhuis van de heer I. de Graaf. Ring 126. Er is provisorisch een kleine etalage ge maakt en ingericht, zodat de even tuele koper hier terecht kan Ook de ziekenfondspatiënten worden hier vakkundig geholpen. Het ligt in de bedoeling van de eigenaar om in de toekomst in dit pand een grote zaak in optische instrumen ten te beginnen. Voor velen een besparing van een reis naar Zie rikzee. HAAMSTEDE Bromfietser verongelukt Zondagmiddag is de heer I. C. B. alhier, met een bromfiets rij dend op dc Vertonsweg, plotseling ten val te komen. Hij bleef bewus teloos op het wegdek liggen en werd overgebracht naar het Zw. Rode Kruis-ziekenhuis te Zierik zee. Waarschijnlijk heeft dc heer B. een hersenschudding opgelopen. BROUWERSHAVEN Vergadering Gemeenteraad De raad der gemeente Brou wershaven komt heden-(maandag) avond om 8 uur in openbare ver gadering bijeen. Concert „Crescendo" Zaterdagavond gaf het muziek gezelschap „Crescendo" uit Drci- schor o.l.v. dirigent v. d. Weijde een geslaagd concert, waarvoor goede belangstelling bestond. Het programma werd op zeer ver dienstelijke wijze uitgevoerd. Op vallend was, dat het goed bezette corps zoveel jeugdige personen in zijn gelederen heeft, wat ongetwij feld duidt op een gi-otc interesse bij de Dreischor-jeugd voor het plaatselijk muziekkorps. Het' ligt in de bedoeling dat „Apollo" op 8 augustus a.s. een tegenbezoek brengt aan Dreisehor. Premier Chroesjtsjef zal een Sowjct-delegatie leiden, die op 14 juli op uitnodiging van de Poolse regering naar Polen gaat voor een vriendschappelijk bezoek", zo heeft Tass zaterdag bekendge maakt. HAAMSTEDE Burgerlijke stand over juni 1959. Geboren: 6. Neeltje Jacoba, d. van D. J. Looman en C. J. Tim- mers; 9. Cornells Jan, z. van J. M. de Jonge en A. Landman. OUWERKERK De Polio-inenting Tot op heden bedraagt het totaal voor polio-inenting in aanmerking komende kinderen 130. Daarvan zijn ingeënt 113, dat is 87 procent. NIEUWERKERK Onze vroegere dorpsgenoot de heer L. de Jonge, slaagde voor het Patroonsdiploma typografie en voor het diploma Assistent-calcu lator Boekdrukkersbedrijf, beide uitgaande van de Federatie van Uitgeversorganisaties te Amster dam. De heer de Jonge genoot zijn eerste opleiding aan de N.V. Druk kerij v.h. Lakenman Ochtman te Zierikzee. OOSTERLAND Reisje leerlingeu o.l,-school Een negental leerlingen uit de hoogste klassen van de openbare lagere school, alsmede enige moe ders van leerlingen, hebben een schoolreisje gemaakt naar de boei ende sprookjestuin „De Efteling". De trip werd gemaakt met een tou ringcar van de firma van Oeveren In de beste stemming arriveerde men in „De Efteling", waar de kin deren op buitengewoon gezellige wijze de gehele dag genoten van de sprookjesfiguren, doolhof en an dere attracties. De dag was maar al te vlug om maar allen keerden voldaan huiswaarts. Tentoonstelling werk chr. kleuterschool Donderdagavond bestond er weer gelegenheid tot bezichtiging van het werk van de leerlingen der Chr. kleuterschool, waarvoor gro te belangstelling bestond. Aanwe zig waren o.a. de loco-burgemees ter en de wethouders, de hoofden van de o.l. en chr. lagere school en hoofd en personeel van de kleu terscholen te Nieuwerkerk en Bruinisse. De hoofdleidster mej. M. K. Beije en de leidster mevr. Dalebout gaven tekst en uitleg van het tentoongestelde werk. Er was veel moois te zien, vooral het plak werk, een heel dorp met straten, huizen, windmolens etc. genoot veel belangstelling. Verder waren er leuke tekeningetjes, borduur werk, vlechtwerk etc. Jaarlijks tochtje bejaarden Onder auspiciën van de Oranje vereniging en begunstigd door fraai weer, maakten de bejaarden vrijdag hun jaarlijkse trip met een reisbus van de firma van Oeveren en vier particuliere personenwa gens. De tocht werd meegemaakt door 47 oudjes, het bestuur dei- Oranjevereniging en zuster Com- pagne. De tocht voerde eerst naar Steenbergen en vervolgens naar de Wouwse Plantage, waar in „De Kloof" koffie werd gedronken. Door fraai natuurschoon werd de reis vervolgd naar Breda, waar de lunch werd gebruikt in café Snij ders. Vervolgens kwam aan. bod Burgers Dierenpark in Tilburg, waar men zich kostelijk* amuseer de m'et o.a. de lachspiegels. Het prachtige gebied rond Oistervvijk werd hierna doorkruist en in Te- teringen vond de laatste pauze plaats. Via Breda en Oudenbosch ging het huiswaarts en als altijd stond „Oosterlands Fanfare" bij café „Even Buiten" opgesteld. On der vrolijke muziek werd het laat ste gedeelte van de reis afgelegd. De heer C. Bolle dankte vanaf de muziektent op geestige wijze allen die medewerkten aan het slagen van de tocht. De voorzitter van de Oranjevereniging, de heer M. Dane, dankte de burgerij voor de ontvan gen giften, de autobezitters voor hun bereidwilligheid en zuster Compagne als mede niet in het minst „Oosterlands Fanfare", on der leiding van de heer Dorst. Al len waren hoogst voldaan over de voortreffelijk geslaagde trip. Goese betonwerker slaat man (lood GOES, 6-7. Zondagavond om streeks half twaalf is in een cafe taria in de Lange Kerkstraat te Goes ruzie ontstaan tussen een bezoeker van een cafetaria en de 50-jarige cafetariahouder F. Leijn- se).De ruzie ontaardde al spoedig in een formele vechtpartij, waar bij stoelen en asbakken als wa pens werden gebruikt. Nadat de bezoeker, de 22-jarige betonwer ker A. P. uit Goes naar buiten was gewerkt, zette het gevecht zich in de Lange Kerkstraat, een straat waar des zaterdags en 's zondags de jeugd uit Goes pleegt te flane ren, voort. De jeugdige A. P. wist een stoel te pakken te krijgen en sloeg daarmee de cafetariahouder op het hoofd. De 50-jarige man viel daarna op straat neer en over leed enkele minuten later. De po litie heeft de betonwerker opge sloten. KERKNIEUWS Een record aantal beroepen De heer P. Blok, theologisch kan didaat van de Gereformeerde Ge meenten te Rotterdam, die vorige week reeds 21 beroepen op zich zag uitgebracht, heeft er thans niet minder dan 36, daarmede het re cord brekend van het aantal be roepen dat de laatste jaren op een kandidaat werd uitgebracht. Deze situatie tekent ook het gebrek aan voorgangers in deze kerkengroep die 138 gemeenten telt maar slechts 20 predikanten heeft. Ned. Herv. Kerk Beroepbaar: J. J. van Thiel, vi caris te Oldeboorn. Benoemd tot ziekenhuispredikant te Apeldoorn (Julianaziekenhuis): W .Th. van der Windt, Hoenderloo. Beroepen te Zweeloo (toez.): J. van der Werf, Hem-Venhuizen; te Zoetermeer: J. van Dijk, Garderen. Aangenomen naar Metslawier- Nijawïer (toez.): L. K. Bos, vic. te Alphen a.d. Rijn. Bedankt voor Nieuw-Lekker- land: A. J. Timmer, Huizen (N.H.). Ger. Kerken Beroepen te Aalten (vac. J. van Wijngaarden): A. Janse de Jonge, Oostvoorne; te Gorredijk: J. Ber ger, Kootwijkerbroek. Chr. Ger. Kerken Beroepbaar: H. P. Brandsma, Sneek; T. Harder, Leeuwarden; J. de Jong, Rotterdam; W. J. van der Linden, Santpoort; M. Rebel, Hil versum en P. Sonneveld, Bussum. Tweetal te Vianen: M. S. Roos, Alphen a.d. Rijn en P. Zwier, Zaamslag. Beroepen te Ermelo: M. S. Roos, Alphen a.d. Rijn; te Haarlem-noord J. J. Rebel, Murmerwoude. Scheepvaartberichten Bonita, 6-7 te Charleston. Esso Nederland (t.), 4-7 van Rotter dam naar Mena Al Ahmadi, pass. 5-7 Beachyhead. Kelletia (t.), 5-7 van Aden naar Gi braltar. Kryptos (t.), 6-7 te Rotterdam. Lemsterkerk, pass. 5-7 Finisterre naar Rotterdam. Musilloyd, 5-7 te Rotterdam. Samarinda, 7-7 te Beira van Lo renzo Marques. n De Dalai Lama heeft in een vraaggesprek met ton correspon dent van het Franse persbureau A F.P. te Mussoorie verklaard, dat de strijd in Tibet nog r.teeds voort duurt. Vijftigduizend Tib etacen hebben een toevlucht in de bergen gezocht, vanwaar uit zij storings operaties tegen het Chinese bezet tingsleger uitvoeren. In de weide achter de boerderij van de landbouwer L. Janssen te Groesbeek, nabij de Duitse grens, zijn tijdens een onweer vijf koeien door de bliksem getroffen. Het waren de vijf beste melkkoeien, waaronder een stamboekdier. Het vee was verzekerd. Het korte on weer ging gepaard met een hevige slagregen. ZIERIKZEE Schipper beleefde angstig avontuur Tankscheepje zonk plotseling Varend in het Keten-Mastgat- Zijpe, heeft de eigenaar van het Shell-tankbootje, de heer A. J. van Lavieren te Zierikzee een angstig avontuur beleefd, toen plotseling - zonder aanwijsbare oorzaak - zijn scheepje onder hem begon te zinken. De heer van Lavieren wist door overboord te springen het vege lyf te redden. Doordat het tankscheepje zonk, verspreidde zich een olielaag over het water, waarin de onfortuinlij ke schipper terecht kwam. Ge lukkig had hij op het laatste nip pertje nog een reddingsboei weten te grijpen. Hij werd opgepikt door een passerend schip uit Hontenisse en aan boord genomen. Inmiddels bleek de heer L. buiten bewust zijn te zijn. Eenmaal bij kennis heeft hij het relaas van zijn avon tuur kunnen vertellen. Doordat alles zo plotseling ging, was aan redden van het scheepje geen denken. Het zonk vrijwel onmid dellijk en het zal niet gemakkelijk zijn het te bergen, gesteld al dat zulks de bedoeling is. De alhier gehouden A.V.O.-col- lekte (centrale werkplaats voor minder validen) heeft het goede bedrag van f 303,52 opgebracht, een resultaat waarover de organi satoren dankbaar gestemd zijn. HAAMSTEDE Topdrukte aan stranden in de Westhoek Stroom Duitsers op Schouwen - Duiveland Velen in de Westhoek meenden, dat in de achterliggende warmte- periode de topdrukte aan de stran den reeds was bereikt, maar het afgelopen weekeinde heeft die me ning gelogenstraft. Een grote men senmassa heeft de stranden bezocht en het leek er op, dat alles wat een badpak dragen kon, zich te water had begeven. Dit vooral omdat het aan het strand bijna niet uit te houden was. Vele onbezorgden ver lieten tegen de avond dan ook het strand met knalrood verbrande lichamen. Hier en daar leek het een beetje Scheveningen, al gaf de spreidingskans op de stranden nog voldoende soulaas. Van de grote stroom Duitsers, die de grens zijn overgetrokken, blijkt een groot percentage in de Westhoek terecht te zijn gekomen. Een Duitse gast uit Keulen vertelde, dat op de banken en reisbureaux in zijn stad geen Nederlands geld meer te krij gen was. Van Zürich uit, kon aan d© dringende behoefte worden voorzien. DUIVENDIJKE Oud burgemeester voor Wereldomroep Wij vernemen dat oud-burge- meesterNieborg van Duivendijke, thans burgemeester van Nieuw Lekkerland, te horen zal zijn in een uitzending van de Wereldom roep, bestemd voor Canada. De uitzending vindt plaats in de nacht van dinsdag 7 op woensdag 8 juli van 1.30 tot 1.55 over de kortegolf- zender, golflengte 4983. In deze uit zending zal de heer Nieborg zich richten tot zijn twee, naar Canada ge-emigreerde kinderen. MARKTBERICHTEN Veemarkt ROTTERDAM, 6-7. Aangevoerd 1750 stuks vee, t.w.: 1132 vette koeien en ossen en 618 varkens. Prijzen per kg: vette koeien en ossen f 3,05-3,38, f 2,85-3,05, f 2,70- 2,85, varkens (levend gew.) f 1,80- 1,78-1,75. Vette koeien en ossen: aanvoer aanmerkelijk groter, handel kalm, prijzen eerste kwaliteit onveran derd, verder iets hoger in prijs, prima's boven notering. Varkens: aanvoer korter, handel redelijk, prijzen als vorige week, prima vleesvarkens boven notering, zware vleesvarkens f 1,67-1,70. Eierprijzen V.E.C.E. In de periode van 29-6 lot 4-7 werd door de Coöp. In- en Ver koopcentrale voor eieren V.E.C.E. uitbetaald f 1,72 per kg. Voor vuil- schalige en gewassen eieren werd 1 et. per stuk minder uitbetaald. ^SD6>i>SD6>i>SDe>jc>g08>*^ 2 Gered door verslapen ROME, 5-7. In een auto van een Tunesische burger in Rome zijn zondag twee bom men ontploft, waardoor een kind om het leven is geko men en vijf kinderen en een volwassen voorbijganger ge wond zijn. De auto is ver nield. Het is een wonder dat niet meer kinderen het slachtoffer zijn geworden, want een grote groep voet balde bij de auto. De Tunesier zou dertig mi nuten voor het tijdstip der ontploffing met zijn auto op reis gaan, maar hij versliep zich. &<&C6dt<S<SS<X<®c8c^ SPORT VOETBAL K.N.V.B. Afdeling Zeeland Zomeravondcompetitie Het gewijzigde programma voor de komende week is als volgt: 6 juli: Drukkerij L OProv. Waterstaat 7,30 uur. 7 juli: NeptunusHerverkave ling 7.30 uur. J juli: Zierikzee Vet.P.Z.E.M. 7.30 uur; Prov. WaterstaatKon. Zeelandia, 7.30 uur. KORFBAL S.D.K.B. Ie klasse: Velocitas-Burgh 4-13; DSS-Unitas 12-0; Stormvogels- Zwaluwen 3-1. 2e klasse: DES I-Burgh II 2-9; MEVO I-NOAD I 3-4. 3e klasse A: Velocitas II-Renesse I 0-7; Burgh III-Renesse 1-1; Zee meeuwen li-Zwaluwen II 32; Stormvogels II-Brouwershaven II 0-4. 3e klasse B: MEVO II-WIK II 0-2; NOAD II-DSS II 1-2; Unitas H-WIK II 3-3; DES II-MEVO II 4-3. Junioren. Groep A: Renesse-Zee- meeuwen B 7-0; DOSKO/Velo Burgh B 4-0. „De Bruse Trekker" Uitslag wedvlucht van Aschaf- fenburg (D.). T. M .Dalebout, Nieuwerkerk 1, 2, 3, 5, 8, 10, 15, 16; Ph. Steketee, Bruinisse 4, 9, 11; A. IJzelenberg, Bruinisse 6, 19; J. Bal, Bruinisse 7; H. C. Noordhoek, Sirjansland 12, 14, 18; A. de Koning, Bruinisse 13, 20, 21; C. de Jonge, Bruinisse 17. ATLETIEK Succes voor Delta-Sportleden te Rotterdam Bij de regionale atletiekwedstrij den, welke door de Jeugdcommissie Rotterdam werden georganiseerd en waaraan door bijna driehonderd atleten(tes) werd deelgenomen, kwamen enige leden van Delta- Sport weer uitstekend voor de dag. De 60 m meisjes C leverde een driedubbele overwinning op voor Delta-Sport. Op de eerste plaats eindigde M. Stoutjesdijk; tweede N. Geluk en derde J. Stoutjesdijk, allen in dezelfde tijd: 8.7 sec. De estafetteploeg meisjes C, be staande uit M. en J. Stoutjesdijk, wist in de tijd van 34,2 sec. even eens beslag te leggen op de eerste prijs, voor Spartaan (35,8); derde Hollandia en vierde Minerva. Catrien Schot boekte bij de meis jes B een dubbele overwinning; met 28,55 m werd zij eerste bij het discuswerpen, terwijl zij bij het hoogspringen eerste werd met een sprong van 1,49. Verder behaalde zij nog een tweede prijs bij het ver springen met 4.80 m. Matty van Langeraad eindigde bij het hoogspringen meisjes C met I,19 m op de derde plaats. DE GOUDEN COBRA 30. De dikke gevangene jammert nog een poosje voort. Maar als zijn maats in somber zwijgen naast hem blijven voortsjokken en ook de Touareggs vanaf hun hoge zitplaats in stoïcijnse onbe wogenheid zijn gejammer negeren, zwijgt hij maar weer en strom pelt hijgend verder. De uren verglijden en steeds verder trekt de karavaan in een tonige trago gang. Reeds lang zijn de rotsen aan de kust achter de horizont verdwenen cn zover het oog reikt, strekt zich een eindeloze zandzee uit. Dan slaat de dikkert plotseling als een blok vooroverDe kameel, waaraan hij vastgebonden is, trekt hem nog enkele meters door het mulle zand en houdt dan stil op een schreeuw van zijn berijder. De Touaregg kijkt omlaag naar de roerloze gestalte in het zand, trekt dan zijn zwaard en kapt met een slag het touw doormidden. Zonder de ongelukkige nog met een blik te verwaardigen, zet hij zijn kameel weer in beweging Aram balt de vuisten in machteloze woede, maar de gedachte aan Ambre brengt hem zijn zelfbeheersing terug. En de karavaan trekt verder, terwijl een roerloze gestalte met gebonden handen achterblijft, verloren in een eindeloze schroeiend hete zee van zand

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1959 | | pagina 3