appelmoes literblik koffiemelk gehakt har blikjes X 3— 89 4 ballen Bepddl zelf new keuze- VAN GOUDREINETTEN gebraden i - prima in jus per blik maakt u het leven goedkoper Gecombineerd^jj^!!^ Gemakkelijk om in mjr buis te hebben "'■v' KWALITEITSGARANTIE I Wanneer u enig Albert Heiin artikel niet élke cent waard acht die u ervoor betaalde, dan geeft AH u het volle bedrag ten^. CONCOURS HIPPIQUE TE NOORDGOUWE Tekenen wijzen op spannende en interessante hippische wedstrijden Zaterdag 4 juli in het teken van het paard Met de voorbereidingen tot het grote concours hippique, dat zater dag a.s. alhier wordt gehouden, gaat het in steeds stijgende lijn. Men kan zich thans al een bijzon der duidelijk beeld vormen van de omvang die dit hippische feest gaat aannemen. Zonder twijfel zul len vele honderden naar Noord- gouwe trekken, om getuige te zijn van een manifestatie, die men hier werkelijk niet elk jaar kan be wonderen. Het comité van voorbereiding (organiserende verenigingen zijn de jubilerende „Schouwse Ruiters" en de Culturele Vereniging) is zelf wat beduusd van de vele prijzen, die alle spontaan zijn geschonken Hieronder bevinden zich o.m. een tweetal fraaie bekers en verder tal van bekers, lauwertakken, medail les enz. Het belangrijkste is intussen dat de uitgenodigde verenigingen op de invitatie zijn ingegaan,j zodat ruiterverenigingen aanwezigJzullen zijn uit Walcheren, Noord-Beve land, Zeeuws-Vlaanderen en Wil lemstad. Die aanwezigheid is waar borg voor spannende wedstrijden en interessante proeven. Contact is reeds opgenomen met de directie van de Provinciale Stoombootdien sten voor het vervoer van paarden, waarvoor uiteraard heel wat komt kijken. Zo zal de „Zandkreek" een extra vaart maken en wordt dus van auto-boot een „paardeboot". Angstig avontuur van Nederlander in Frankrijk AMSTERDAM, 30-6. Eerst thans wordt bekend, dat een 64-jarige Amsterdamse accountant in de nacht van vrijdag op zaterdag jl. in Frankrijk op detweg van Soissons naar Laon door drie mannen, ge wapend met pistool, dolkmes en knuppel, is overvallen. Om hem het wegrijden te beletten, verniel den zij een achterband van zijn auto. De drie overvallers namen de ac countant zijn portefeuille af, waar in zich behalve zijn autopapieren f 150 en 21.000 Franse francs be vonden. Daarna kozen zij ijlings het hazenpad. De accountant ging naar Soissons en deed daar aangif te van het gebeurde. Op het hoofdbureau van politie te Amsterdam heeft de accountant gisteren een verklaring gehaald, die nodig is voor het verkrijgen van nieuwe autopapieren. Tevens heeft de Amsterdamse recherche voor dit geval Interpol ingeschakeld in de hoop de daders te achterhalen. Kinderbijbels voor Indonesische jeugd 's-GRAVENHAGE, 30-6. Dezer dagen kreeg het zendingscentrum te Baarn toezegging van een gift van f 20.000. Deze gift zal worden gebruitk om (2500) kinderbijbels voor de Indonesische jeugd aan te kopen. Er zijn reeds 20.000 kinder bijbels naar Indonesië verzonden, waar een zeer grote behoefte aan kinderbijbels bestaat. De bijbels worden verspreid op scholen, in ziekenhuizen, gevangenissen en zondagsscholen. Het zendingscen trum te Baarn heeft berichten ont vangen over de grote belangstel ling die deze kinderbijbels genie ten. In het ziekenhuis te Labuang Badji te Makassar wenste een pa tiënt niet ontslagen te worden voordat hij de kinderbijbel uitge lezen had. In verscheidene midden Javaanse dorpen zijn mensen be gonnen de kinderbijbel over te schrijven. Reeds enige maanden voert het zendingscentrum te Baarn een ac tie tot gratis verspreiding van kin derbijbels in diverse Indonesische talen onder de Indonesische jeugd. De officiële opening van het con cours vindt plaats om 2 uur door burgemeester N. A. van Wijk van Noordgouwe. STRAALJAGER STORT OP STAD Achttien doden NAHA, OKINAWA, 30-6. Een brandende straaljager van de Ame rikaanse luchtmacht is gisteren neergestort in het centrum van het stadje Isjikawa, op Okinawa; bij de achttien doden en 81 gewonden zijn vele kinderen. Het vliegtuig, een Super Sabre, raakte tijdens een oefenvlucht in brand; de piloot richtte de neus van het toestel op de buitenwijken van het stadje en verliet het vlieg tuig met zijn parachute. Hij kwam ongedeerd op de grond, maar van uit de lucht kon hij zien hoe zijn onbestuurde vliegtuig een bocht maakte, midden in het stadje neer kwam en een brandend spoor door dertig huizen ploegde. Het kwam tot stilstand in de lunchroom van een school, die juist vol kinderen was. BURGH Zomeravondexcursie Vogelwacht Gedurende de eerstvolgende we ken, worden op dinsdag- en vrij dagavond door de vogelwacht ex cursies naar de broedkolonie van de zilvermeeuwen gehouden. Ook de leden van de jeugdvogel- wacht worden hierbij verwacht. Gedurende bovengenoemde avon den wordt er verzameld om half acht bij het grote hek bij het pomp. station „De Blinkert" (bij de uit kijktoren), waarna onder deskun dige leiding een duinwandeling naar de kolonie wordt gemaakt. Onderweg worden dan ook nog verschillende boomsoorten, bloe men en planten bekeken. De voet tocht duurt ongeveer 1 a 1% uur en is geheel gratis. ONDERWIJS Examens machineschrijven en Stenografie Op het te Bergen op Zoom ge houden examen slaagden voor het diploma machineschrijven: Joukje Jansma, Bruinisse; Jan v. d. Velde, Brouwershaven; Jan W. H. Klompe, Dreischor; Christi- aan H. Braai, Nieuwerkerk; Jo hanna A. Boogaart, Ouwerkerk; Johanna C. de Feiter, Marietje J. de Feiter, Adri Padmos, Hennie Rooseboom, Leni E. v. d. Slikke, Adri M. Stoutjesdijk, Els J. M. Verseput, Renesse; Geertje Jansen, Brouwershaven; Piet van Maanen, Dreischor; Jan Hanse, Ellemeet; Nicolaas Bom, Nieuwerkerk; Wim C. G. van Dijke, Rinus Evers, Cor- rie J. Feijen, Janny P. van Hak ken, Zierikzee. Allen zijn leerling van de Open bare Ulo te Zierikzee. Voorts slaagden voor het diplo ma stenografie: Mej. Cora Trijselaar, Brouwers haven; mej. Willy Stouten, Ooster- land; mej. Truus Merle, Zierikzee. Voor machineschrijven slaagden: Mej. Riet Klippel, mej. Corrie v. d Linde, mej. Corry de Rijke, Dreischor; mej. Lia Hoogenboom, Duivendijke; de heer Theo Leij- dens, Ellemeet; mej. Ria v. d. Werf, Oosterland; de heer Jan C. Hanse, Serooskerke; mej. J. W. Bouwman, Westenschouwen; mej. P. A. Bol kenbaas, mej. Marietje Doeleman, mej. P. W. J. Hillebrand, Zierik zee; de heer W. L. Rentier, Nieu werkerk; mej. A. de Reus, Nieu werkerk. Allen volgden de cursussen ge organiseerd door de Stichting Han delsonderwijs, Zierikzee en ontvin gen les van de heer K. Koetsdijk, staatsgediplomeerd leraar machi neschrijven. „Cilinderreizigers" weer op reis ROTTERDAM, 30-6. De drie jon gelui, die gisteren na een mislukte poging de oceaan over te steken met een cilindervormig vaartuig te Rotterdam aankwamen met het Britse vrachtschip „Ramon de Lar- rinaga", zijn vanmiddag door de Rotterdamse vreemdelingendienst op vrije voeten gesteld. Vanoch tend hebben zij bezoeken gebracht aan hun respectieve consulaten, die hen van geld hebben voorzien. Per trein zullen zij naar hun ouders gaan, die resp. in Wenen, Grims- burg en Montmorency wonen. Onzichtbaar bloed De politie beschikt nu over een nieuwe methode om menselijk bloed te identifi ceren. Men is zelfs in staat, oude of onzichtbare bloed vlekken te ontmaskeren. De methode berust op het acti veren van het fibrinolytische enzymensysteem van bloed vlekken (fibrinolyse is het verschijnsel, dat bij plotse ling overledenen het bloed na de stolling weer vloeibaar wordt). De methode is zelfs bruikbaar in geval de bloed vlekken op het linnengoed met behulp van warm water en zeep grondig zijn uitge wassen. In de proefnemin gen wist men ook een posi tieve reactie te verkrijgen twee maanden na het uit wassen. Bloedvlekken af komstig van verschillende huisdieren (met inbegrip van kippen en ander pluimvee) gaven geen reactie. De scherp selectief werkende methode heeft alleen „vat" op mensenbloed. Bedoelde techniek kan te hulp worden geroepen wanneer de gang bare falen, resp. niet kunnen worden toegepast. Dank zij deze vinding, die op naam staat van het Medical Uni versity of Szeged's Institute of Forensic Medicine te Szeged in Hongarije, kan de misdaad zo goed als niet meer worden bedekt. Het menselijke kunnen achter haalt hem wel. Komt er een vrijgezellenpartij GREVENBICHT, 30-6. Op het komende vrijgezellencongres te Grevenbicht zal de vraag worden besproken, of de vrijgezellen bij nieuwe verkiezingen al dan niet met een eigen lijst dienen uit te komen. De letterkundige en jour nalist Frans van Oldenburg uit Maastricht zal op 16 en 17 augus tus het al of niet wenselijke van een eigen vrijgezellenpartij be handelen en aan het congres een conceptprogram voor een derge lijke partij voorleggen. ONDERWIJS Examens handmelken Lagere Landbouwschool Zierikzee Op donderdag 25 juni en maan dag 29 juni werden op het veebe drijf in de Wilhelminapolder exa mens gehouden voor het diploma handmelken, waaraan deelgenomen werd door leerlingen van de lagere landbouwschool te Zierikzee. Het examen werd afgenomen door de heren J. H. Lantinga en Z. Poppe in tegenwoordigheid van de voormelker de heer W. van Sluijs. De geslaagden zijn: G. A. Moel- ker, Duivendijke, 185 punten; C. Goudswaard, Oosterland, 185 pnt.; J. M. de Reus, Nieuwerkerk, 177 pnt.; N. M. v. d. Have, Kerkwerve, 177 pnt.; A. B. Koster, Ellemeet, 175% pnt. Aan vier kandidaten kon nog geen diploma worden toegekend, doch zij worden in de gelegenheid gesteld na enkele lessen volgend jaar weer examen af te leggen. We gens een ongeval kon één kandidaat nog geen examen afleggen. De theoretische lessen aan de school werden verzorgd door de heer Lantinga en de praktische lessen door de heer van Sluijs vnd. De praktische lessen werden ge houden op de bedrijven van de he ren J. J. Kik te Nieuwerkerk, S. Boot te Ellemeet, A. J. Rotte te Duivendijke en G. Verseput te Noordwelle. Professor Zeemanlyceum Eindexamen H.B.S.-A Geslaagd mej. J. K. Geluk te Bruinisse en de heren N. Felius te Haamstede en D. D. Jumelet te Bruinisse. Afgewezen 3 kandida ten. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen te Zutphen: I. P. C. van 't Hof, Ritthem; te Oosterwol- de (Geld.): W. L. Tukker, Rotter dam. Aangenomen naar Zeist: P. Klap, Lemele; naar Baflo: J. van der Heide, vicaris te Windesheim. Bedankt voor Klundert (2e be roep): G. van Estrik, Nieuwland; voor Sint Johannesga-Delfstrahui- zen: D. van Boven, Tricht (Betuwe) Ger. Kerken Beroepen te Reitsum: H. Lijesen, kand. te Beverwijk. Ger. Kerken (vrijgemaakt) Beroepen te Rozenburg: kand. W. Wieringa, Groningen. Chr. Ger. Kerken Beroepen te Werkendam: G. Blom, Meerkerk. Ger. Gemeenten Tweetal te Dirksland: P. Blok, kand. te Rotterdam en A. Elshout, Utrecht; te Terneuzen-Axel: H. Rijksen, Vlaardingen en kand. P. Blok, Rotterdam-west. Beroepen te Veenendaal: kand. P. Blok, Rotterdam-west. MARKTBERICHTEN Veemarkt ROTTERDAM, 30-6. Aanvoer 2725 stuks vee (weektotaal 4135), t.w.: 230 vette koeien en ossen; 507 stuks gebruiksvee; 565 vette kal veren; 170 graskalveren; 522 nuch tere kalveren; 112 varkens; 60 big gen; 70 paarden; 17 veulens; 89 schapen en lammeren; 366 weide- lammeren; 17 bokken en geiten. Prijzen per kg.: vette koeien en ossen f 3,10-3,28, f 2,90-3,10, f 2,75- 2,90; vette kalveren f 2,80-3,05, f 2,60-2,80, f 2,30-2,40; slachtpaar- den f 2,35-2,10-1,90. Prijzen per stuk: graskalveren f 425-375-275; nuchtere kalveren f 80-70-50; biggen f 70-60-50; scha pen f 90-70-50; weidelammeren f 70-60-40; kalf- en melkkoeien f .1200-1000-875; vare koeien f 900- 800-700; vaarzen f 900-800-600; pinken f 600-500-400. SPORT KORFBAL S.D.K.B. NO AD II—DES II 1-2 Tegen de actieve reserves van DES leden de blauw-witte reserves de zoveelste nederlaag. Ook in de ze wedstrijd moest de thuisclub weer met de nodige invallers uit komen terwijl bovendien enkele nieuwelingen waren opgesteld, DES nam al na een kwartier de leiding toen Annie van Felius fraai inschoot (0-1). Aan de andere kant schoten v. d. Sande en Goud zwaard er lustig op los en het was laatstgenoemde die er op keurige wijze 1-1 van maakte. Even later dachten we zelfs, dat NOAD de leiding nam toen een fraai schot van M. de Bil bijna doel trof. DES bleef echter gevaarlijker en door mej. van Felius hernamen de Sir- janslanders de leiding 1-2 en deze stonden ze ook niet meer af. NOAD-jun.Br. haven jun. 2-1 De NOAD-junioren slaagden er in om revanche te nemen voor de destijds te Brouwershaven geleden nederlaag. Brouwershaven ver scheen slechts met vier meisjes binnen de lijnen en het duurde ge ruime tijd eer de twee ontbreken de kwam opdagen. Al na 10 minuten slaagde Corrie v. d. Linde er in om de blauw-wit- jes de leiding te geven (1-0) en enige ogenblikken later was het de zelfde speelster die er ook 2-0 van maakte. De blauw-witten kregen ook nog een strafworp toegewezen, maar deze werd gemist. Met on veranderde stand brak de rust aan. In de tweede helft kwamen de gas ten gevaarlijk opzetten en uit een toegewezen strafworp doelpuntte Roon onberispelijk (2-1). In de res terende tijd ging het er voor de thuisclub zelfs nog bedenkelijk uitzien daar de verdediging menig goede scoringskans weggaf. Toen de scheidsrechter echter voor de laatste maal gefloten had was de si and onveranderd. Door deze NO- AD-zege hebben de blauw-witjes de kans weer in eigen hand om de titel te gaan behalen. KORFBAL S.D.K.B. DSS II—Unitas II 2-2 Op fortuinlijke wijze zijn de DSS- reserves erin geslaagd om in de laatste seconden nog een gelijk spel uit het vuur te slepen in de wedstrijd tegen de stedelijke re serves. Over het algemeen waren de Unitas-aanvallen gevaarlijker en reeds in de 10e minuut gaf Jongschaap van dichtbij zijn ploeg de leiding (1-0). Wijsman had geen succes met zijn verre schoten en ook aan de andere kant wilde het niet lukken. Tot de rust bleef de stand ongewijzigd. Na rust speelde DSS iets enthousiaster, wat in de 9e minuut resulteerde in de gelijk maker door een der damse (1-1). Maar Unitas vocht terug en vele schoten stuitten op de mand af, maar wilden er niet in. Pas 11 min. voor het einde gaf mej. v. d. Maas Unitas opnieuw de leiding (1-2). Er vielen daarna enkele boze woor den, daar de spelers het niet eens waren met de leiding van scheids rechter v. d. Linde. Toen ieder zich al met deze stand verzoend had, slaagde Radewalt er in om 15 sec. voor het eindsignaal de bal in de mand te werken, waardoor het toch nog 2-2 werd. Junioren DSS—MEVO 1-1 Voor de rust waren de Mevo- aanvallen gevaarlijker. Maar v. d. Berge had herhaaldelijk pech en van deze speler moet het toch voo.^amelijk komen in de Mevo- aanval. Voor rust slaagde* geen van beide partijen erin, te scoren. Na rust zag scheidsrechter Drij- gers zich na 3 min. genoodzaakt de strijd te staken, wegens de stro mende regen; 1 min. na de hervat ting nam Mevo eindelijk de leiding door Wim Slagboom (1-0). Maar 5 min. voor het einde werd het weer gelijk door Flikweert, die van achter de mand 1-1 scoorde. Bij deze stand bleef het. WANDELSPORT De wandeltocht van de A.S. „Brouwershaven" De algemene sportvereniging Brouwershaven, welke op zaterdag 4 juli a.s. haar jaarlijkse wandel tocht organiseert over 15 en 25 km, mag zich opnieuw in een goede be langstelling verheugen. Bedroeg het aantal deelnemers vorig jaar 280, het laat zich aanzien, dat dit getal dit jaar nog overschreden zal worden. Er bestaat nog steeds ge legenheid zich voor deze sport manifestatie op te geven, waarvoor zoals bekend, fraaie medailles be schikbaar worden gesteld. DUIVENSPORT P.V. „Zierick" - Zierikzee Wedvlucht uit Fürth (557 km.). In concours: 62 duiven. W. Dalebout 1; P. Flikweert 2; A. J. Stoutjesdijk 3, 5, 6, 9; Gebr. Stoutjesdijk 4, 7, 16; A. M. Berre- voets 8; M. v. d. Wielen 10, 11; C. J. Dalebout 12; C. Seijbel 13; H. Slagboom 14, 15. De eerste duif behaalde de 20e prijs in de Z.C.C. In concours: 947 duiven. DE GOUDEN COBRA 28. Voorzichtig schuift Aram do diadeem van de slapen der be wusteloze Touaregg. „Hm, nogal zwaar", mompelt hij, de hoofd band wegend in zijn hand. Het metaal glinstert fel in het zonlicht. „Het lijkt wel puur gouden dan die merkwaardige vorm een soort slang met een dikke hals...," „Dat zijn een cobra", meent Kleine-Kim .„Cobra's zijn groot boos slangen, leef hier tussen rotsen". „Zo zo", zegt Aram peinzend. „Nou, enfin, het lijkt me niet kwaad het ding maar mee te nemen. En help me nu snel in de plunje van dat heerschap!" Een kwartier later, als een lange karavaan kameelruiters traag voorttrekt langs de grillige kustrotsen, verschijnt op korte afstand een schijnbaar wat verlate Touaregg tussen de rotsen. En niemand bemerkt, dat de man voor een rasechte woestijnbewoner wel wat erg onzeker op de bultige rug van zijn kameel zit

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1959 | | pagina 6