New Yorks „bloemenmeisjes" Debat met politiek tintje in jongste gemeenteraadsvergadering van Bruinisse STAD EN PROVINCIE Nog witter... stralend wit... HET JONGE GESLACHT ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE dinsdag 30 juni 1939 No. 19399 Dansvergunning oorzaak van verwijten T.b.c.-bestrijding wacht nog op beslissende stoot Op de jongste vergadering van de raad van Bruinisse, waarvan wU het eerste gedeelte publiceer- den in het nummer van maandag j.l., kwamen nog verschillende min of meer belangwekkende zaken aan de orde. De heer de Koning wil de bestel lingen van de consumpties die op de raadsvergaderingen worden ge bruikt laten rouleren over alle ca féhouders ter plaatse, maar de an dere leden vinden de leveranties daarvoor te gering en besloten wordt de gemeentebode vrij te la ten in zijn bestellingen. Verder spreekt de heer de Ko ning over de tuinen in de Padjes en op andere plaatsen, die over- woekend worden door onkruid. Hier zal de distelverordening wor den toegepast. Om deze tuinen tij dig te doen verhuren hebben b. en w. alles gedaan was mogelijk was, maar de schuld dat dit niet ge beurd is, is te zoeken bij de her verkaveling. Ook wat betreft het aanleggen van een zwembad is het gemeente bestuur diligent. Een en ander moet echter wachten tot de werkzaam heden aan de oude haven beëindigd zijn, zodat in 1959 hieraan niets meer kan worden gedaan. Gezien de financiën die hiervoor beschik' baar zijn, wordt het zwembad ook maar bescheiden van afmetingen. De heer van Popering zegt dat de doorgang, vroeger bekend als de „Poort", van de Nieuwstraat naar de Prinses Margrietstraat is afgesloten door de belendende be woner. Daar het niet aangaat ge meentegrond af te sluiten wil hij de betreffende grond aan de aam nemer Deurloo, die de afsluiting heeft verricht, verkopen. Onder zocht zal worden of er recht van uftbaning voor deze grond bestaat. Uitvoerig wordt gesproken over het meren van de schepen in de nieuwe haven. De buizen die aan de meerpalen zullen worden bevestigd zijn aange komen. Volgens deskundigen moeten er echter ook ringen bijkomen en door een misver stand zijn deze er niet bij. De heer de Koning meent echter dat zij wel aanwezig zijn. De heer Hoogerheijde brengt ter sprake het in gebruik nemen speelweide voor de jeugd van een deel van de weide, verpacht aan de heer Joh. de Jonge aan de Dorpsweg. De heer Hoogerheijde meent dat de in gebruikgeving aan de jeugd onrechtmatig is ge schied maar de voorzitter bestrijdt dit en nadien is door wethouder van Gilst en de heer de Jonge de zaak in der minne geregeld. Dansmuziek in café's Verder zegt de heer Hoogerheij de dat het velen in de gemeente gegriefd heeft dat op tweede Pink sterdag dansmuziek in de café's werd gegeven. Hij maakt de voor zitter hiervan geen verwijt, want deze is aangesloten bij een links georiënteerde partij. Hij richt zijn verwijten echter tot de leden van de S.G.P.-fraktie. Door bij de wet houdersverkiezing een kandidaat van de P.v.d.A. te stemmen hebben zij rechtstreeks meegewerkt, dat dansmuziek werd gegeven. Zij hebben bij de stemming voor de wethoudersverkiezing hun princi pe verloochend. De heer van Gilst kan niet be grijpen dat de heer Hoogerheijde deze zaak durft aan te snijden, ge zien zijn eigen houding bij die wet houdersverkiezing. Hij ziet in de gehele affaire een hetze tegen zijn eigen persoon. Toen de heer Hoo- geheijde, die zelf graag wethouder wilde worden, dit niet kon berei ken omdat de S G.P. bezwaren had in deze met de A.R. samen te wer ken, is de heer Hoogerheijde zijn samenwerking gaan aanbieden bij de P.v.d A. om de S.G.P. uit het college van b. en w. te weren. Had de Partij van de Arbeid toen toe gestemd, dan zou er dus een A.R.- wethouder en een P.v.d.A.-wethou- der zijn geweest, hoe kan de heer Hoogerheijde nu nog over princi pes spreken? De heer Hoogerheijde handhaaft zijn standpunt, dat de S.G.P. ver keerd heeft gehandeld. De heer van Popering verwijt de heer Hooger heijde evenes zijn dubbel spel in de dagen voor de wethoudersver kiezing en de heer de Koning vindt het verschrikkelijk dat in een ver gadering die met gebed geopend is men elkaar als kemphanen te lijf gaat en over en weer van onwaar heid beticht. Hij vindt het helemaal niet erg, dat er met tweede Pink sterdag gedanst is. Wie zich op de dansvloer vermaakt, zet in de ge meente de boel niet op stelten. Het industrieterrein Nadat de discussie over deze kwestie door de voorzitter is ge sloten vraagt de heer C. Kik in lichtingen over het industrieterrein en de mogelijkheid om daarvan een gedeelte te kopen. Bedoeld wordt het terrein aan de Dorpsweg. De voorzitter deelt mede dat voor de betrekking van onderwijzer aan de o.l.-school wegens het vertrek van de heer Swagerman, zes solli citaties zijn binnengekomen, waar bij echter jonge onderwijzers zijn die door te Bruinisse een betrek king te aanvaarden, vrijstelling ho pen te verkrijgen van het vervullen van hun militaire dienstplicht. Hij twijfelt of deze vrijstelling zal wor den gegeven. Indien nodig zal dit nader worden onderzocht. De installatie van de nieuwe bur gemeester zal plaats vinden op vrijdag 3 juli. De raad gaat daarna over tot het regelen van wat deze installatie aan officiële gebruiken mee brengt. UTRECHT, 27-6. Op de jaarver gadering van het Oranje-Groen Kruis, de bond van Protestants- christel. verenigingen voor wijk verpleging in Nederland, heeft me juffrouw dr. H. C. Hallo vanmiddag te Utrecht gesproken over „De tu berculose in de toekomst". Dr. Hallo, die longarts is en leidster van het districtscónsulta- tiebureau Hilversum, zei, dat het slagen van de tuberculosebestrij ding in Nederland afhankelijk is van de medewerking en het begrip an de bevolking, aangezien in ons land niet zoals elders dwingende bepalingen bestaan ten aanzien van onderzoek en behandeling. Zij herinnerde er aan, dat de tu- ZEEUWSE CULTURELE DAG - TE OOSTBURG SLAAGDE UITSTEKEND Verschillende kunstzinnige manifestaties OOSTBURG, 27-6. Vandaag heeft de stichting „Zeeland" voor maat schappelijk werk de zesde Zeeuwse culturele dag gehouden, ditmaal te Oostburg. Burgemeester mr. K. Hoekzema van Oostburg heette in het Ledel- theater de Commissaris der Konin gin in Zeeland, mr. A. F. C. de Ca- sembroot en andere autoriteiten welkom en uitte zijn tevredenheid over het feit, dat op deze culturele dag Zeeuws-Vlaanderen, dat door de verbindingen zo moeilijk te be reiken is, ook deel kan hebben aan de culturele ontwikkeling in Zee land. Hij achtte het zeer nuttig, dat op deze wijze de Zeeuwen tot el kaar mogen komen in een samen spel tussen publiek en acteurs. Burgemeester Hoekzema sprak de hoop uit, dat men niet te hoog zou grijpen, waardoor men het doel voorbij zou schieten. Alleen dan kan de gehele bevolking worden bereikt. De Commissaris der Koningin opende vervolgens de culturele dag. Ook hij sprak zijn waardering uit voor het spreiden van de cul tuur over geheel Zeeland. Hij zei, dat Zeeland als muzikaal bekend staat, met uitzondering van hem zelf en enkele anderen, zoals hij het uitdrukte. Koorzang Hierna kwamen voor het voet licht het Hulster gemengd koor on der leiding van J. Ivens, de Wal- cherse Jazzsociëteit onder leiding van T. Macare en de harmonie Oostburg onder leiding van F. van de Bussche. Na de pauze voerde de Vereniging voor Instrumentale Muziek uit Middelburg onder lei ding van H. Stam het concert voor viool en orkest van Ludwig van Beethoven met als solist mr. F. K. Adriaanse. In de avond voerde het .Vlissings Schouwspel" het toneel stuk „AI mijn zoons" van Arthur Miller op. In de loop van de middag had burgemeester Hoekzema in het raadhuis van Oostburg nog een ten toonstelling geopend van werken van leden der stichting „Zeeuwse Beeldende Kunstenaars". Mary en Anna laten in steenwoestijn duizend bloemen bloemen ^an een correspondent) NEW YORK (P. P.) Zij staan niet op de hoek van een straat, met een mand vol kleurige koopwaar. Zij hebben geen markt kraam, van waarachter zij hun ruikers aan de voorbijgangers trachten te slijten. En evenmin be horen zij tot de lieftalligen, die in ruil voor een gift voor een of an der goed doel het knoopsgat van de gever met een bloem sieren. Maar waar op Park Avenue, op Broadway of aan de rand van Ti mes Spuare altijd groene planten weer en wind trotseren en zelfs tulpen het kopje schuchter omhoog steken, zijn deze twee New Yorkse vrouwen de petemoeders. „Het asfalt en het verkeer van onze stad deugen niet voor bloe men", hadden de vroede vaderen van New York steeds beweerd. Maar wanneer Mary Lasker en Anna Rosenberg naar Europa reis den, zagen zij in Amsterdam en Parijs, in Londen en Wenen, bloe men op straat, zagen zij ook in de volkswijken fris groen en vroegen zij zich af: „Waarom zouden wij hetzelfde niet ook in New York kunnen klaarspelen?" Twee initiatieven Mary Lasker had met haar ge storven echtgenoot, Albert, een rijk man, die grote schenkingen voor het onderzoek van dodelijke ziekten had gedaan, de liefde voor het experiment gemeen. Daarom kocht zij in Nederland vele soorten tulpenbollen en liet door deskun digen nagaan, of tulpen niet ook midden in de stad New York kon den gedijen. En het bleek, dat zij krachtig bloeiden, als waren zij in een welbehoede tuin aangeplant. Spoedig werd de stille Beekman- Street, waarin mevr. Lasker woont en waarin zij haar eerste experi ment ondernam, voor de New Yorkers een bezienswaardigheid, die tot navolging aanspoorde. Bloe men voor een kerk in het hart van de stad, verheugde oud en jong. Nu wist mevrouw Anna Rosen berg, dat ook zij kon beginnen. Als leidster van het comité „Salute to New York" besloot de voormalige minister voor de mobilisering van werkkracht in wereldoorlog no. 2 zich voortaan tot vredestaak te stellen, de huizenzee van New York met grooene planten en bonte bloemen lichter en vrolijker te ma ken. „Het kost honderd dollar om in New York een boom te planten", zegt de om haar vindingrijkheid beroemde, uit Hongarije stammen de „bloemen-minister". „Maar", zo voegt zij er aan toe, „ondanks de betrekkelijk hoge kosten hebben zich, sinds mevrouw Lasker en ik een jaar geleden het initiatief na men, honderden New Yorkers aan gemeld, die bereid zijn „hun" straat of „hun" plein te verfraaien" Bloeien New York Inderdaad heeft New York dooi de zich steeds uitbreidende bloe menpracht reeds een aangenamer, internationaler aanzien gekregen. En men is nogmaar aan het begin, Niet slechts individueel, ook ge meenschappelijk wordt er veel ge daan, waarbij New Yorks burge meester, die flinke sommen uit de gemeentekas ter beschikking stelt, voorgaat. Juist deze dagen heeft een grote verzekeringsmaatschap pij ruim honderdduizend gulden geschonken om het plan van mevr. Lasker en mevrouw Rosenberg, de in de Europese steden welbekende bloembakken ook in New York te plaats, te steunen. New York moet dat is het einddoel ondanks zijn wolken krabbers, van een steenwoestijn in een oase worden veranderd. Voor de bewoners van de verwaarloosde buurten van Bronx, Brooklyn en Harlem is dit denkbeeld nog een fata morgana. Maar ook voor hen gaan in de nabije toekomst de be gonia's in de zomer en de chry santen in de herfst bloeien als een groet van de „bloemenmeisjes" van New York. Vorstelijk geschenk voor Belgisch paar s-GRAVENHAGE, 29-6. Naar vernomen wordt, hebben Koningin Juliana en Prins Bemhard ter ge legenheid van het huwelijk van Prins Albert van België en Prinses Paola aan het aanstaande echtpaar een geschenk gezonden, bestaande uit twee zilveren vogels. Ze wisten hoe 't moest ROTTERDAM, 29-6. Twee broer tjes van drie en vier jaar hebben zondagmorgen vroeg, toen hun ouders nog sliepen, thuis brand ge sticht in een kast. Ze hadden pas op de televisie gezien hoe zoiets ging, zo zou later zijn gebleken. Ze stopten wat papier in een kast en maakten dat met een aansteker in brand. Maar toen ze de vlam men zagen vonden ze het toch wel erg griezelig en maakten vader en moeder wakker. De brandweer werd gewaarschuwd en de schade kon beperkt blijven tot de kast. Het speelgoed van de jongetjes dat er in was, verbrandde Ton gestolen bij inbraak 's-GRAVENHAGE, 29-6. In de afgelopen nacht is bij de Neder landse Reisvereniging ingebroken, De inbrekers hebben de brandkast met zuurstofcylinders opengebrand en een bedrag van f 100.000,- aan buitenlandse deviezen en reis- cheques buitgemaakt. Medewerking der bevolking nodig berculose na de oorlog aanzienlijk is afgenomen. Het aantal t.b.-sterf- gevallen vertoont nog steeds een dalende lijn, het aantal „nieuwe" patiënten neemt echter de laatste jaren niet meer af en stijgt zelfs hier en daar. Dr. Hallo meent dan ook, dat er iets moet gebeuren, om de t.b.c. de laatste beslissende stoot te geven. Schouwen-Duivelantl als ï-ekrea tiegebied In de gehouden jaarvergadering van de Kon. Touristenbond A.N. W.B. te 's-Gravenhage, is gepleit voor Schouwen-Duiveland als re creatiegebied, zulks in verband met de veerverbindingen. Er werd op gewezen, dat de toestand bij het veer A. J. Polder-Zijpe vaak zo is, dat wachttijden tot vijf uur voor komen. In afwachting van een vas te verbinding over de Grevelingen en Flakkee met het westen des lands, werd aangedrongen op ver dubbeling van de veerdienst. Ge poogd zal worden om de overheid van het nut van een dubbele veer dienst te overtuigen. BRUINISSE Geslaagde reis Herv. Kerkkoor Met als doel een gedeelte van midden-Nederland, maakte het Herv. kerkkoor vorige week het jaarlijkse reisje. Een eerste pauze viel te Gorinchem, waarna men de reis voortzette in de richting van Amersfoort naar Soesterberg, waar de opstijgende en dalende vlieg tuigen de volle belangstelling kre gen. Soest, Soestduinen en Soest- dijk toonden zich in ware zomer- pracht, zodat hier volop te genie ten viel. Na een oponthoud in de Hooge Vuursche, gebruikte men een maaltijd in de „Anna's Hoeve" te Hilversum. Na een bezoek aan de speeltuin volgde een tochtje over de Loosdrechtse plassen. Men bereikte Utrecht via de Vecht, met zijn prachtige buitens en kastelen. Te Rotterdam toefden de leden nog enige tijd aan de Kralingse Plas, waarna het „huistoe" ging. Te Steenbergen viel de laatste stop plaats voor een verversing. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen te Paesens CFr.) (toez.) A. Hennephof, kand. te Dordrecht. Beroepen te Oudenbosch: W. Vons, vicaris te Capelle a. d. IJssel. Aangenomen bet beroep voor het pastoraal verband „De Zeevang" ten behoeve van de dorpen Oost huizen, Kwadijk en Middelie: mej. I. C. Jansen, vicaris te Oosthuizen. Geref. Kerken Beroepen te Schiermonnikoog: .J. A. A. de Boer, kand. te Naarden. Geref. Gemeenten Tweetal te Nunspeet en te Wa geningen: P. Blok, cand. te Rot terdam-W. Beroepen te Waardenburg: C. Wisse, kand. te Tholen. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND AMSTERDAM. 69 Britten, nabe- staanden van de bij de bevrijding van Nederland omgekomen Britse militairen, zullen van 9 tot 13 juli een bezoek brengen aan de graven van hun omgekomen familieleden in Nederland. ROTTERDAM. De jeugdige Theo van Es is bij het oversteken van de Oldegaarde door een personen auto aangereden. Ernstig gewond werd hij naar het Zuiderziekenhuis overgebracht, waar bij aankomst bleek, dat hij was overleden. VALTHERMOND. In Valther- mond is de 4-jarige Trijntje Dol uit Emmercompascum plotseling de weg overgestoken en gegrepen door een juist passerende perso nenauto, bestuurd door de heer A. M. de Lange uit Valthermond. Het kind was op slag dood. OOSTVOORNE. De 52-jarige Roterdamse mevrouw M. de Jong- Verbruggen is in het Brielse Meer door verdrinking om het leven ge komen. Mevrouw de J. was nabij het kampeercentrum Kruininger- gors aan het baden. Ze heeft zich waarschijnlijk te ver van de oever vedwijderd en geraakte in de ge vaarlijke diepe geul. Het stoffelijk overschot is 's middags om drie uur door de rijkspolitie te water ge borgen. DE BLESSE. Tijdens het onweer dat boven Blesse (Friesland) woed de, is de 52-jarige veehouder H. G. Smale door de bliksem getroffen en gedood. De heer S. was aan het melken met nog twee arbeiders. De koeien waren met kettingen aan elkaar verbonden en men maakte gebruik van een melkmachine. Ingezonden mededeling SPORT KORFBAL S.D.K.B. Wijziging programma Ingelast voor vrijdag 3 juli: Junioren groep A: Renesse-Zee- meeuwen B; DOSKO/Velc-Burgh B (7 uur). Zaterdag 4 juli: le klasse: Programma gewijzigd als volgt: DSS I-Unitas I; Storm vogels I-Zwaluwen I; Velocitas I- Burgh I (7.20 uur). 2e klasse: Uitgesteld: SVOWK I- WIK I; ingelast: WIK I-SVOWK I (7.20 uur). Junioren groep A: Ingelast: Stormvogels-Zeemeeuwen A; Zwa- luwen-Burgh A (half 4). S.D.K.B. 12-tal-W. Brabants 12-tal Op zaterdag 18 juli a.s. zal het SDKB 12-tal te Bergen op Zoom een wedstrijd spelen tegen het West-Brabants 12-tal om de Ir. Duns beker. Brouw IIBurgh III Vrijdagavond heeft Burgh de beide puntjes mee naar huis ge nomen. Brouw opent de score in de 5e minuut door mej. v. d. Weele uit vrije positie (1-0). Bij Burgh heeft men aanvankelijk met pech te kampen, als diverse worpen net over de rand der korf lopen. Toch gelukt het de actieve Rijnberg in de 10e minuut de stand gelijk te maken (1-1). Uit een gekrioel van spelers weet van Nieuwenhuize de bal onder de paal weg te pikken en in te gooien (1-2). Enige minuten later is het dezelfde speler, die zich van zijn verdedigers ontdoet en opnieuw scoort (1-3). Na rust heeft de Meulmeester geen succes met zijn vele worpen, die rake lings over gaan. Ook v. d. Hoek heeft met dit euvel te kampen, zo dat de Brouwenaren niet meer tot scoren komen. Burgh weet de eind stand op 1-4 te brengen, na een mooi schot van Langejan. Burgh IIDosko I 2-0 Een harde wedstrijd, waarover we maar zo weinig mogelijk willen schrijven. Het is jammer dat er nog altijd een aantal spelers zijn, die het korfbalspel als een „brood winning" of minder sterk uitge drukt, als een goede „bijverdien ste" zien. De doelpunten voor Burgh werden gemaakt door Joop Verton en Greetje Bolkenbaas. VOETBAL K.N.V.B. Zierikzee B I was overwegend sterker, door doelpunten van J. Stoutjesdijk (5), Jan Koevoets (2), Hatzmann (2), J. Fondse (1), en Goedegebure (1), werd een 11-0 eindstand bereikt. FEUILLETON a Het officiële Joegoslavische nieuwsbureau Tanjug heeft een correctie aangebracht op een geda ne aankondiging omtrent toekom stige besprekingen over de opschor ting van de Sowjet-Russisch'e kre dieten aan Joego-Slavië tot een be drag van ongeveer een miljard gul den. Eerst werd medegedeeld, dat er binnenkort onderhandelingen zouden beginnen „in verband met vraagstukken die voortvloeien uit de investeringsovereenkomst van 1956". De commissaris voor de volks gezondheid van de stad New York dr. Leona Baumgartner, heeft zon dag te New York in een televisie uitzending medegedeeld, dat er in de stad, die een bevolking van 8.010.000 heeft, evenveel ratten als mensen zijn. In korte zinnen legde hij uit, dat alles al voor elkaar was en dat oom Eine al had toegestemd in een regeling. Toen werd het Corrie te veel en boos snelde ze de show room uit, maar omdat ze hier nog niet vaak was geweest, vergiste ze zich in de deur van het aangren zende vertrek en kwam ze in de keuken inplaats van in de werk plaats en toen ze terug wilde ke ren, versperde Pierre haar de weg. „Laat me gaan, Pierre! Ik schaam me!" Maar beslist trok hij haar naar zich toe. „Dat kan wel zijn, maar nu wil ik toch eindelijk eens we ten wat deze overval te betekenen heeft! Eerder laat ik je niet los!" „Ach Pierre! Vader draaft zo verschrikkelijk door!" „Dan is hij in ieder geval van een bepaald punt gestart. En daar was jij ook bij, heb ik begrepen. Kom daar maar eens mee voor de dag!" „Nee, ik schaam me voor hem!" „Straks komt tante Lein hier nog en ziet ze ons. Dus schiet op!" „Nu dan, vader had al lang eens gevraagd, wanneer wij gingen trouwen en Izak en Jan ook. Dan zei ik altijd: „Weten jullie mis schien een huis voor ons? Want hier in dit huis, dat gaat toch zo maar niet! Tantè Lein moet het toch ook goedvinden en Corrie en Fie zijn er ook nog. Die moeten toch ook een thuiskomen hebben! Nu, vanmorgen was het toch markt dus vader ging naar de stad en moeder zou ook nog komen. Van morgen zei vader, dat hij er eens over ging praten met jou en oom Eine om een oplossing te vinden. Daarom kwam ik ook hierheen, met hem, maar hij zei, dat ik even buiten moest wachten. Toen zag ik, hoe hij jou op het trottoir neer legde. Maar ik wist niet, dat hij over deze dingen al lang met oom Eine en jouw ouders gesproken had. En ik wist ook niet, dat hij dat op zo'n manier zou doen!" „Nu dan, dat kun jij toch niet helpen!" „Nee, maar „Wil je nog steeds echt met mij trouwen?" „Dat weet je ook wel, jongen, maar. „Dan ga je onmiddellijk mee!" En zonder op haar tegenstribbelen te letten pakte hij haar op en droeg haar in zijn sterke armen weer te rug, de showroom in. Daar was in middels tante Lein ook bij geko men. Ze moest wel in gedachten verzonken zijn, want ze hield een stofdoek krampachtig in de hand. Verbaasd keek ze toe, hoe Pierre zijn vracht neerzette. Toen opeens stak ze hen beiden een hand toe en zei op haar oude, besliste wijze van spreken: „Tja, jullie hebben gelijk. En ik wil graag toegeven, dat ik in de laatste tijd ook wel iets geleerd heb. Pierre, als je voorlopig bij ons wilt inwonen en het risico wilt nemen van altijd in de buurt van een tante te zijn, met je jonge vrouwdan zal ik mij daar erg op verheugen. Neem me niet kwalijk, dat ik er wel eens anders over gedacht heb". „U bgnt een schat, tante!" Pierre zei het uit de grond van zijn hart, want hij wist hoeveel deze zelf overwinning haar gekost had. Hij wist ook, dat zij haar woord ge- 42 stand zou doen, zover kende hij haar nu wel. Op dat ogenblik verscheen nog een gezicht voor het raam naast de grote maaidorser. „Moeder!" Met een verraste kreet sprong Pierre naar de deur om die vóór haar open te doen. „Je komt te laat mens!" zei oom Eine hartelijk. „Alles is al bekok stoofd; wij konden gewoon niet wachten tot jij hier was". Tranen drongen Pierre's moeder in de ogen, toen zij de anderen de hand drukte. Meer dan die ande ren wist zij, wat er gebeurd was, voor tal die mensen die hier ston den het zo eens waren geworden. Zonder er bij te bedenken, dat dit door de anderen misschien ook een stadse nieuwigheid gevonden zou worden, sloeg Pierre zijn arm om zijn bruid. „Ik dank jullie alle maal heel hartelijk", zei hij „Wij zullen heel gelukig met elkaar zijn. Dit is niet vanzelf zo gegaan en ik weet dat ik jullie wel eens te leurgesteld heb en heel erg ook. Maar nu jullie zó samenwerken om ons geluk mogelijk te maken, nu beloof ik, dat er geen teleurstel lingen meer zullen volgen!" Het klonk wat overmoedig en ondoordacht, maar wie zou dit hem op dat ogenblik kwalijk nemen? „Wij gaan naar binnen", besliste tante Lein, „en wij maken er van daag feest van!" y,Zolang er geen klanten ko men!" zei Pierre opgewekt. „Tja, dan zal ik die maaidorser toch maar nemen", zei opeens zijn schoonvader gevat. „Het jonge ge slacht moet tenslotte ook een kans hebben". En in die woorden legde hij meer dan hij zelf feitelijk bedoelde! BINDE.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1959 | | pagina 5