Reisdrift maakt zich meester van vele verenigingen op SchouwemDuiveland DOOR VOUEDIGE NUTTIGE VERBRANDING G AL-TI IXIZIIVI LEUS VAN DE DAG „OP REIS!" Mooi zomerweer vaste begeleider Talrijke verenigingen trekken er in het zomerseizoen op uit, om het „andere" te ontdekken en wü heb ben zo'n idee dat de lange stroom van „reisnieuwtjes" in onze kolom men het nog wel enkele maanden zal uithouden. Kenmerk van de reisjes, die in deze dagen Worden gemaakt, is het fraaie zomerweer als vaste begeleider. HAAMSTEDE Bij gelegenheid van het tienjarig jubileum, maakte de reisvereniging „Ons Genoegen" een reis naar de Veluwe en omgeving. De heenreis onderbrak men aan de Moerdijk, waarna men in Den Haag een be zoek bracht aan Madurodam. Via de pyramide van Austerlitz reisde men naar Lunteren waar de maal tijd werd gebruikt en de avond ge zellig werd doorgebracht. Een ad- vokaatfabriek te Amsterdam was het eerste doelwit op de volgende dag. In deze fabriek ontdekte men een vat met advokaat van 16.400 liter inhoud. De fabriek bood een koffiemaaltijd aan. Te Arnhem - volgende stad in het reisprogramma - kreeg het ge zelschap gelegenheid te winkelen, waarna men de tocht voortzette naar 's-Hertogenbosch. Tijdens een in deze stad gehouden maaltijd bood het touringcarbedrijf Van Oeveren te Zierikzee, in de persoon van de chauffeur de heer M. Smidt, de voorzitter van de reisclub de heer A. de Bruine, een klokje aan. Hierna aanvaardde men de terug reis. In de „Blauwe Keet" dankte de voorzitter de chauffeur voor de goede service en de aangeboden attenties. BROUWERSHAVEN De Gereformeerde vrouwenver eniging „Bid en Werk" te Brou wershaven maakte o.l.v. mevr. Kei- - zer een bustocht door de provincie Zeeland. Via Bergen op Zoom ging het naar Goes en Middelburg, in welke laatste stad de markt de bij zondere aandacht had der dames. In het museum werd de Oudheid kamer bezocht. Ook Miniatuur Walcheren kreeg de aandacht. Per veerboot staken, de dames hierna over naar Zeeuws Vlaanderen en maakten een fraaie bustocht door het westelijk en oostelijk deel, waarvan uitermate werd genoten. Via Perkpolder maakte men de te rugreis. Te Bergen op Zoom ge bruikten de leden een maaltijd. De chauffeur de heer van Dijke van garage Gebrs. de Jonge te Zierikzee bracht men dank voor de prettige reis. RENESSE Zaterdag hebben de bejaarden in de gemeente hun jaarlijkse uitstap je gemaakt, dat naar de „Efteling" voerde. Steenbergen was op deze trip de eerste pleisterplaats. Rond half twaalf was men in de „Efte ling", waar eerst de uitgereikte lunchpakketten soldaat werden ge maakt. De leeftijd bleek voor de be jaarden geen belemmering zich met de verschillende vermakelijkheden uitstekend te amuseren. In de mid daguren reisde men over Baarle ONDERWIJS Toelatingsexamen Prof. Zeemanlyceum - Zierikzee Voor het gehouden toelatingsexa men tot 'het Professor Zeemanly ceum slaagden de vrouwelijke kan didaten: R. Anker, W. P. Bos, C. Bruin, M. A. J. Cashoek, M. C. Doeleman, E. van Duivendijk, K. M. Geluk, L. de Graag, L. J. Hart, G. Jansen, M. C. Kik, C. T. Knuist, J. C. Mol, M. J. Polder mans, C. B. de Regt, N. Schilper- oord, W. J. M. Schouten, K. J. van der Sliikke, T. A. H. C. van der Slikke, G. M. Tieleman, M. Tuin man, J. M. Verjaal, A. J. A. Wan- sink en C. W. van Zuijen en de mannelijke kandidaten: P. J. Bom, F. P. van Eldik, J. B. Elzerman, A. J. Felius, G. J. Fiere, J. A. Gaan- derse, C. J. J. Geleijnse, J. L. Hen- drikse, P. L. van der Hulle, H. Kloet, A. van Loo, W. Lunsingh Tonckens, A. M. P. van der Schel de, K. Schipper, D. L. Sies, J. W. F. Smallegange, W. J. van Tiggelho- ven, E. van Toledo, M. A. Vierge ver, W. van der Weele en N. A. van Wijk. Teruggetrokken 1 kandidaat, af gewezen 8 kandidaten. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen te Okkenbroek (toez.): J. Roldanus, kand. te Utrecht. Ger. Kerken Beroepen te Huizen (N.H.): G. Rang, Vijfhuizen. Bedankt voor IJsselmonde-west: L. Schuurman, Giessenburg. Chr. Ger. Kerken Tweetal te Ermelo: G. Blom, Meeikerk en M. S. Roos, Alphen a.d. Rijn. Nassau naar de Wouwse Plantage, waar met volle teugen de bejaarden van het fraaie Brabantse landschap genoten. Een verrassing vormde de maaltijd, die hier werd aangeboden. Opgewacht door het fanfarekorps „Luctor et Emergo" arriveerde men om acht uur aan de Stoofweg. Na een rondrit, voorafgegaan door de muziek, door de kom der gemeente ging men ten afscheid naar hotel „Het wapen van Zeeland" waar al len nog een consumptie werd aan geboden. De voorzitter van het or ganiserende comité, bestaande uit de bestuursleden van de Oranje vereniging, de heer J. M. de Nooijer sprak hier woorden van dank tot allen die hebben medegewerkt, daadwerkelijk en door gaven, deze dag zo buitengewoon te doen sla gen. Namens de ouden van dagen dankte de heer K. v. d. Have voor hetgeen hen op deze voor hen on vergetelijke dag was aangeboden. ELLEMEET De bejaarden uit onze gemeente maakten onder leiding van het Oranje-comité zaterdag jl. een reis je naar de diergaarde Blijdorp te Rotterdam. In de Lijnbaan werden de etalages bewonderd en de kof fiemaaltijd gebruikt. Op de terug weg dineerde men in Steenbergen en bereikte, vrolijk zingend, om half negen weer het eigen dorp, waar „Kunst na Arbeid" gereed stond om de bus met muziek voor te gaan. Dat er een goede stemming heerste en dat de oudjes het nog best kunnen, bewees de rondedans rond de muziektent. Burgemeester Dalebout vertelde in zijn slotwoord hoe het mogelijk was geweest deze zo geslaagde reis zonder lijstcollec te te houden en verheugde zich er over, dat alles zo goed verlopen was. Moe, maar zeer voldaan zocht ieder daarna zijn 'huis weer op. Dreischor kreeg benzine- en oliestation van Dordtse maatschappij Autotank van loco-burgemeester als eerste gevuld Zaterdagmiddag vond de opening plaats van het aan de Stoofweg al hier opgerichte benzine-service- station van de N.V. Gebr. Broere, Benzine- en Oliemaatschappij te Dordrecht. De heer J. M. Krijnse Locker, die het station exploiteert, verwelkomde in zijn feestelijk inge richte garage o.a. vertegenwoordi gers van de N.V., de loco-burge meester, de heer L. M. Moermond en verdere genodigden. Alvorens de officiële opening plaats vond, sprak de heer van den Breugel na mens de directie van Gebr. Broere. Spreker merkte op dat het een groot genoegen is om op di't eiland met een pompstation te beginnen en dat de 'heer Krijnse Locker be reid gevonden werd om dit benzi nestation te exploiteren Het is het eerste station van de N.V. dat op dit eiland is geplaatst en met het oog op de ontsluiting van Schou- wen-Duiveland- in de toekomst door het Deltaplan, waardoor het weg verkeer zich zal uitbreiden1, werd een behoorlijk station ingericht. Hij prees de heer Locker als een actief man, die het geheel met medewer king van de autobezitters tot een succes zal weten te maken. Het speet de heer van den Breugel dat burgemeester Vermeulen wegens ziekte niet aanwezig kon zijn. Hem werd een bloemstuk gezonden. afd. BROUWERSHAVEN Vergadering Plattelandsvrouwenbond Vorige week hield dé afdeling Brouwershaven van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen een bijeen komst in het jeugdgebouw, onder leiding van de vice-presidente mw. v. d. Wekken-v. d. Sluis. In haar openingswoord besprak deze de methoden om geld in te zamelen voor het eigen bondshuis. De afde ling zal een speciaaal voor dit doel geschreven toneelstuk opvoeren. Gevraagd werd kleren af te staan voor Hongarije, daar binnenkort (1 juli) niets meer gestuurd mag wor den. Voor de te Goes te houden tentoonstelling werden sieraden of klederdrachten gevraagd. Deze zul len doorlopend worden bewaakt, zodat de geefsters geen enkel risico lopen. Mej. C. A. Verton te Renesse hield een praatje over pflanten en bloemen. Het gesprokene werd toe gelicht met fraaie kleurendia's. Na de pauze volgde een geslaagde de monstratie bloemschikken. Mej. Verton ontving een presentje uit handen van de presidente. DREISCHOR Hervormde jeugdclub naar Zuid-Beveland De Hervormde jeugdclubs van Dreischor maakten zaterdag jl. een prachtige fietstocht door Zuid-Be veland. De groep van vijftig perso nen ging 's morgens vroeg met de boot van Zierikzee naar Katseveer en fietste vandaar door een prach tig land over de zeedijk via Katten- dijke en Wemeldinge naar Yerseke, waar een kreeftenpark werd be zichtigd en iets werd verteld over de oestercultuur. Na de lunch maakte men een veiling mee in de grote veilinghallen van Kapelle, waar men mocht helpen aardbeien schoonmaken (en eten!). Verder at men kersen in een boomgaard. Ten slotte fietsten de jongens en meisjes langs een mooie weg naar het Goese Sas, waar werd gezwommen. Na de 'terugreis per boot en een kleine verversing in Schuddebeurs kwam ieder, moe van de lange tocht en de harde wind, maar bruin ver brand en zeer voldaan weer tgen de avond thuis. De alhier gehouden collecte ten bate van het Nederlandse Rode Kruis heeft het mooie bedrag op- gébracht van f 200,85. Hierna begaf, het gezelschap zich naar het met vlaggen ge tooid station, waar de tank van de auto van de loco-burgemees- ter als eerste werd gevuld. Door deze handeling was de officiële opening een feit geworden. Toespraak loco-burgemeester Hierna sprak loco-burgemeester Moermond en dankte namens het gemeentebestuur voor de ontvan gen uitnodiging. Spr. juichte het initiatief toe waardoor een modern benzinestation werd verkregen, met een eigen stijl. Het doet het aan de Stoofweg uitstekend, aldus spr. Hij wenste de Gebr. Broere geluk met dit station en de heer Kj-ijnse Loc ker veel succes. Tenslotte dankte de heer Krijnse Locker alle aanwezi gen voor hun belangstelling en bood de heer van den Breugel voor zijn directie als herinnering een boekwerk aan. Het station zelf be staat uit een bedieningshuisje met drie pompen voor benzine, super- 'benzine en dieselolie .alsemede een leiding voor lucht, terwijl ook bromfietsen met een aparte pomp kunnen worden bediend. Twee lichtmasten completeren het geheel. Een en ander is in een frisse rood witte kleur uitgevoerd. Het werk werd uitgevoerd door A. J. Verjaal, metselwerk, fa. J. Kloet Zn. elektriciteit; Gebr. Verjaal, schil derwerk, allen te DreisChor. MARKTBERICHTEN Coöp. Tuinbouwveiling der Z.H.E. ZIERIKZEE Veiling van 22 juni 1959 Aardappelen (nieuwe) f 21-25, idem (poters) f 16; Aardbeien I f 100-113, idem II f 84-91; Rode bessen f 91-92; Rabarber f 25; Was- peen f 36; Komkommers A f 31- 38, id. B f 26-32, id. C f 16-20; Kropsla f 7-8; Bospeen f 19-35; Perziken p. st. f 12-18, id. p. kg. f 84; per 100 kg. stuks, bos. Rode bessen p.d. f 0,24-0,30; Aardbeien I p.d. f 0,26-0,29, id. II p d. f 0,17-0,19. SPORT DUIVENSPORT De wedvlucht uit Mainz De wedvlucht uit Mainz op 13 juni door de Bond van Zaterdag vliegers georganiseerd, bracht voor de duivenliefhebbers op ons eiland weinig geluk en vergeleken bij de andere delen van Zeeland waren de resultaten teleurstellend. Terwijl een duif uit Terneuzen als eerste aankwam en de afstand vloog met een snelheid van 1078.52 meter per minuut, vloog de eerst aankomende duif van de „Bruse Trekker" met een snelheid van 972 65 meter, dat is per minuut ruim 100 meter minder. En dan te bedenken dat tussen een en twee van de „Bruse Trekker" nog een verschil lag van plm. 30 meter. De uitslag van deze wedstrijd voor de „Bruse Trekker" was: Ph. Steketee 1, 8; A. J. IJzelenberg 2, 14, 15, 20; T. Dalebout, N.kerk 3, 4, 7, 10, 13, 17, 21; J. Folmer, N.kerk 5, 18; C. de Jonge 7, 19; J. Bal 9; A. de Koning 11, 12, 16. VOETBAL Zomeravondcompetitie PZEM-Kon. Zeelandia 3-0; Pro vinciale Waterstaat-Neptunus 6-1; Het elftal van de Rijkswaterstaat heeft zich uit de competitie terug getrokken, zodat alle door 'haar ge speelde wedstrijden komen te ver vallen. KORFBAL Unitas II-NOAD II 2-2 Unitas heeft zich niet kunnen re vancheren voor de destijds op Drei- schor-terrein geleden nederlaag. Voor rust waren ze het meest in de aanval, maar door slecht plaat sen en doelen gingen alle schoten verloren. Een schot van Jong- schaap draaide uit de mand, maar dit was dan ook het enige wapen feit uit de Unitas-aanval. De NO- AD-aanvallen werden tegen het einde van de eerste helft talrijker, en een halve min. voör rust open de mevr. v. d. Linde de score, door van vlak achter de mand te doel punten (0-1). Na rust kreeg de strijd een onprettig karakter, door dat NOAD met ruw spel zich tegen de Unitas-aanvallen wilde verde digen. Maar dit belette niet, dat mevr. Nolet in de 14e min. de par ten van dichtbij op gelijke voet bracht (1-1). Het spelpeil zakte steeds meer en het had niet veel meer met korfbal gemeen, wat de weinige toeschouwers te zien kre gen. In de 21ste minuut gaf Goud zwaard met een afstandsschot zijn ploeg opnieuw de leiding (1-2), maar 2 min. later bracht Verseput de eindstand van deze wedstrijd op 2-2. Renesse-Velocitas II 7-1 Het heeft Renesse in deze "wed strijd weinig moeite gekost de puntjes binnen te halen. Reeds bij de eerste de beste aanval schoot J. de Vrieze raak waarna J. Dale bout binnen 5 min. een tweede treffer bijplaatste (2-0). Renesse bleef ook na de vakverwisseling het beste van het spel behouden en door mevr. Vlaander-Kappers werd het al spoedig 3-0. In de laatste min. voor de rust voegde W. Hoo- gerhuis hier een vierde treffer aan toe (4-0). Na de hervatting wilde het aanvankelijk niet meer zo best in de Renesse-aanval vlotten. Wel bracht mej. M. Berevoets de stand nog wel spoedig op 5-0 maar hier na bleek Renesse zijn meeste kruit te hebben verschoten. Velocitas kreeg zelfs de gelegenheid enige gevaarlijke aanvallen op te zetten waaruit een hiervan C. de Rijke de eer voor zijn club wist te redden (5-1). In de beginopstelling kreeg Renesse weer een veldoverwicht waaruit mej. L. Moerland en J. Dalebout de eindstand op 7-1 brachten. Zwaluwen 1-Burgh I 2-6 In een aantrekkelijk gespeelde wedstrijd is Burgh er in geslaagd een verdiende overwinning te be halen. De Burgh-aanval draaide al direct na het beginsignaal op volle toeren, maar de verdediging dei- thuisclub bleek geenszins van plan te zijn zich te laten overrompelen en bood hardnekkig tegenstand. Bij de minder talrijke aanvallen van Zwaluwen bleken vooral de verre schoten van Dalebout niet geheel van gevaar ontbloot. Mej. v. d. Hoek kreeg zelfs een prachtige kans de score te openen, maar vlak voor de korf faalde zij in de afwerking. Na 18 min. spelen wist Hanse uit een doorloopbal de bezoekers de leiding te geven (0-1). Zwaluwen stelde hierna alles in het werk om de ba lans weer in evenwicht te brengen, maar hoewel de aanval zich enige goede kansen wist te scheppen kwam zij niet tot scoren. In de 27e minuut was Hanse weer eens zijn verdediger te snel af en dit bete kende tevens 0-2. Na de vakverwis seling werd het al spoedig door v. d. Weel 0-3 maar nog voor het in gaan van de rust bracht M. v. d. Weel uit een strafworp de stand op 1-3. Na de hervatting bleef deze stand geruime tijd gehandhaafd al eer N. Schrier er in slaagde de voorsprong voor de bezoekers te verhogen. In het veld was de thuis, club nu geenszins de mindere van de bezoekers maar het juiste schot viel ver te zoeken. Nadat Kloet de stand op 1-5 had gebracht slaagde J. de Jong er op fraaie wijze in te gen te scoren (2-5). Tenslotte bracht M. Wentel met een mooi boogschot de eindstand op 2-6. WIK I-NOAD I 3-0 Op verdiende wijze is WIK er in geslaagd zijn vijfde achtereenvol gende overwinning te behalen. Hoewel WIK een licht veldover wicht had wilde het met het schie ten niet erg best vlotten. In de NOAD-aanval werd de steun van v. Hattum wel sterk gemist. Met de meestal nogal doorzichtige aanval len wist de verdediging van de thuisclub dan ook wel raad. Uiteen strafworp door L. v. d. Wekken slaagde WIK er in de leiding te nemen .(1-0), een stand waarin voor het verstrijken van de eerste helft geen verandering meer kwam. Na de thee behield WIK een veldover wicht en uit een goed opgezette aanval wist mej. J. Bevelander de stand op 2-0 te brengen. Na de vak verwisseling wist de WIK-verdedi- ging meester van haar terrein te blijven terwijl aan de andere kant mevr. Bil-Feijtel er in slaagde de eindstand op 3-0 te brengen. DOSKO I-SVOWK I 6-0 De -uitslag van deze belangrijke ontmoeting voor de bezetting van de laatste plaats in de 2e klas is verdiend, maar wel enigszins ge flatteerd, door de thuisclub gewon nen. Voor haar harde werken had den de bezoekers zeker een twee tal tegenpuntjes verdiend. Reeds na 7 min. spelen gaf M. Hart DOSKO uit een doorloopbal de leiding (1-0). Het spel golfde hierna gelijk op en neer maar de DOSKO-aanvallen bleven meer gevaar inhouden. Na dat Ant. Jonker een strafworp had gemist herstelde hij zich in de 20e minuut keurig van deze gemaakte fout (2-0). Nog juist voor het ver strijken van de eerste helft gelukte bezig of H. Jonker slaagde er weer 2e helft was nog maar goed en wel het mevr. Jonker-Verseput de voorsprong tot 3-0 op te voeren. De 2e helft was nog maar goed en wel bezig of H. Jonker slaagde er weer in een treffer in de roos te plaat sen (4-0). SVOWK bleef ondanks deze grote achterstand moedig vol houden, waarbij het zich zelfs enige goede kansen wist te scheppen maar het was vooral W* Vijverberg die met zijn schoten weinig geluk kende. Na 27 min. bracht J. Hen- drikse met een goed schot de stand op 5-0 waarna mej. J. Kostense ten slotte de2e produktieve bui van DOSKO besloot met het halve do zijn vol te maken. KORFBAL S.D.K.B.-twaalftal tegen Dordrecht's twaalftal Zaterdag 27 juni a.s. zal het SDKB-12-tal op het terrein van Zeemeeuwen te Haamstede uitko men tegen het. DKB (Dordtse Korf bal Bond) 12 tal. Voor deze ont moeting is het SDKB-12-tal als volgt samengesteld: Aanval: dames: Janny Dalebout (DES) en Corry v. Nieuwenhuize (Burgh); heren: M. G. Wentel (Burgh) en M. v. Dongen (Zee meeuwen). Middenvak: dames: Hanny Han se (DES) en Nelleke v. Dienst (D SS); heren A. v. d. Hoek (Unitas) en Jac. Dorreman (Renesse). Verdediging: dames: Geertje de Munnik (Zeemeeuwen) en Tonny Flohil (Burgh); heren: H. Braam (Zeemeeuwen) en H. Geluk (Velo citas). Reserves: dames: D. v. d. Wie- len-Kloet (Velocitas) en K. Flohil (Zwaluwen); heren: L. Boer (Stormvogels) en M. O. Hanse (Burgh). ADVERTENTIES Met blijdschap geven wij ken nis van de geboorte van ons dochtertje en zusje JEANNETTE LIA M. P. MOELKER R. J. I. MOELKER- VAN DEVENTER KEES IMKE Renesse, Capelweg 55 23 juni 1959 Wie wil met personen van dezelfde levensopvatting een reis maken? 3 d. naar het Ahrdal (11-13 aug.) of 6 d. naar Luxcmburg- Duitsland (24-29 aug.). Inlichtingadres: P. VAN DIJK, hoofd Chr. school, Oosterland, telef. 01114-396. Onweerstaanbaar dringt de mens de ruimte binnen. Sierlijke ruimteschepen schieten de sterren tegemoetvoortge stuwd door menselijke nieuwsgierigheid en nieuwe brandstoffen! U, als automobilist, kunt van deze koorts achtige ontwikkeling nu al de eerste vruch ten plukken. Het moderne Caltex platforming-procédé levert een zuivere benzine op, met een ongekend hoog rendement Volledige energie, omdat neerslag door verbrandingsresten en daar mee gepaard gaande voortijdige ontsteking wordt voorkomen. U beschikt over méér kracht, en dus een fellere acceleratie, in elke situatie die dit nodig maakt. De motor loopt regelmatiger; u rijdt zuiniger en veiliger. Neem deze eenvoudige proef. Tank de eer ste 5000 km uitsluitend Caltex Platinum benzine - zonder eenmaal over te slaan. En zeg dan nog eens dat benzine maar benzine is... in deze dynamische wereld! meer kracht... en meer kilometers op commandoI

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1959 | | pagina 3