alle a De gezondheid ligt er dik bovenop Goldenpin shirts POLDERMANS WELTEVREDEN n luraiaiME 591 KOELSTRA kinderwagens meer kaas! kop en schotels De Jong Poststraat, Zierikzee Garage C. v. d. BOUT moderne muurverven levert Badpakjes - zonnepakjes zwembroeken - badmutsen badmantels - badlakens strandhoeden en zonnehoeden Frisse baddoeken strandkleding shirts - shorts Een zeer voordel ge aanbiedingl 3 kleuren - 98 ct pst bij 6 stuks 95 ct. p.st. 4F een pracht kop en schotel, porcelein in modern décor, hoog model - 95 ct. p.st. nog goedkoper herenkop, porcelein - 85 ct. p.st. melkbekers - 40 ct. p stversch. kl uren )f- kinder kop en schotel en bordje - crème 70 ct. per stuk. Maakt gebruik van deze gelegenheid! NEEM DE PROEF OP DE BROM- n ontdek de Typhoon Tourist ets de beste die U testtel Prijs MOL 11 TELEFOON 2464 ZIERIKZEE Abonneert u op dit blad Kaas is zo lekker. Kaas is zo gezond. Waarom dan zo zuinig gesneden? Snij fikse plakken. Dat kan, want kaas is goedkoop! Met kaas kunt U royaal zijn en toch zuinig. ZOJUIST ONTVANGEN VOOR VADERDAG het allernieuwste overhemd 15-90-19.75 ZIERIKZEE TELEFOON 2669 HAVENPLEIN 4 Iedere man houdt er van om zich na het scheren prettig, fris en glad te voelen Om vlugger en gladder elektrisch te scheren is Pre- Lectric-Shave ideaal (Willams 1,70 of 3,60; Old Spice 3,95 of 6,25; Yardley 7,—). Voor na het scheren, nat of droog, zijn er de staven Fres-Up (2,25 of 1,60) en lioldoot (2,30 of 1,65); Fresh-Up Lotion (nieuw 3,25); Aqua Velva (3,50, 1,80, 1,20); Ice Blue (7,75, 4,95, 2,50); Old Spice (11,25, 6,25, 3,75); Pitralon (2,95, 1,95, 1,35); Xyrène 5,50 en 2,95); Talk- poeder (Palmolive 1,75, Old Spice 3,25, Yardley 4,75). Ook in elektrische scheerapparaten, Glllette-apparaten, scheerkwasten, scheerzeep, scheercreme en scheer mesjes vindt u natuurlijk een ruime keus bij: TEN KATE DROGISTERIJ-FOTOHANDEL „HET CENTRUM" - Dam 5—7 *x-x-*x-x-*x-x"x-x-x-x--x- t In onze toonzalen: APPELMARKT 8 en 16 vindt u een pracht collectie (ruim 40 stuks) Prijzen reeds vanaf f 107,50 Vele modellen, zoals: vouwwagens, een Italiaanse vouwwagen met ronde bak, uitneembare lakwagens met gewatteerde binnenbekleding, half Engelse en Engelse wagens Speciale kleurencombinaties in de allernieuwste tinten Vraagt vrijblijvend gratis folder en in- Ichtingen over KOELSTRA's jubileum- prijsvraag ennog steeds ontvangt elke koper van een KOELSTRA kinderwagen een bedje gratis KOELSTRA-handelaar telefoon 2805 Zierikzee Openbare bekendmaking Burgemeester en Wethouders van Zierikzee maken bekend, dat op de gemeente-secretarie ter lezing voor een ieder, gedurende drie maanden na dagtekening van deze bekendmaking is nedergelegd de verordening op de heffing en de invordering van markt- en waag geld in de gemeente Zierikzee, vastgesteld bij raadsbesluit dd. 19 maart 1959, nr. 16, goedgekeurd bij Koninklijk Besluit van 27 mei 1959, nr. 25. Zierikzee, 18 juni 1959. Burgemeester en wethouders voornoemd, M. C. VERHEIJEN, lo. burgem. R. v. OMMEREN, secretaris BLAARMAN Deze week heeft Eilandman - tij dens de Vierdaagse natuurlijk - een optimistische blaarman ontdekt. Wie hem ziet stappenzegt: „een pittige, wandelgrage man". Dat is ook wel zo, maar hoe menselijk en gemakkelijk is een vergissing aan de voeten is die man één blaar. Niet dat men het merkt, want het wandelmoreel van deze man is uit zonderlijk. Hij heeft met pijnlijke voeten „a" gezegd en heeft het al phabet tot de zware „d" gevolgd, met steeds meer pijn. Enige tijd heeft de man het volgehouden uit handen te blijven van de Rode Kruis-zusters, die zo witgejast en ruimgetast de lange stoet volgen, maar eenmaal is het te bar gewor den. Nadat het blarig geheim was prijsgegeven, stortten die weldoen de dames zich telkens op de man in kwestie, echter niet tevergeefs, want blaren heeft hij toch altijd. Andere schoenen, andere kousen is het wisseleffekt, dat hij toepast om aan blaarvorming te ontkomen. Maar het blijven lapmiddelen, vrienden. Nauwelijks aangekomen in „Concordia"zat Blaarman alweer met zijn kous in de hand en de zusters rommelen al in de tassen, op zoek naar de priknaald, de in- jektiespuit, de jodiumfles en de verbandmiddelen. Ook was er in de „course" nog een „renman", een zeer snel lopen de, iedereen passerende eenling, met de brand van het gretig bege ren naar het einddoel in de ogen, talrijke wandelonderscheidingste kens op de borsteen echte „rauser", zou Eilandman willen zeggen. De vreugde van de „tour" werd als steeds gesymboliseerd door de trotsen, die dapper stappend schuil gingen onder bloemen en de tragiek ervan door dat ene jongetje, dat vlak bij het einddoel zo zielAg de tranen uit zijn ogen stond te vegen. „Gaat het niet meer?", vroegen wij. '"k E zoan piene", zei hij, maar ge lukkig hij heeft zijn kruisje toch nog gehaald. EILANDMAN. TONEEL EN FILM „De herberg van het zesde geluk" meesterlijke film met Ingrid Bergman Beeld van toestanden in het feodale China Ook wie doorgaans de bioscoop mijdt, doet er goed aan het fantas tisch rijke filmwerk: „De herberg van het zesde geluk" te gaan zien, de film, die met het weekeinde in de Concertzaal gaat. Sterren als Ingrid Bergman, Curt Jurgens en Robert Donat, komen in dit mees terwerk tot volle ontplooiing. „The inn of the sixth Hapiness" verbeeldt het leven van het Engel se meisje Gladys Aylward, een En gels dienstmeisje dat haar roeping we*et in het verbreiden van het Evangelie in China, het vooroorlog se China uiteraard. Officiële steun krijgt zij niet, maar met hard wer ken spaart zij de reis bij elkaar. In noord-China komt zij terecht in een oude herberg op een kruispunt van wegen, waar zij verhalen uit de Bijbel vertelt aan doortrekkende ezeldrijvers. Na veel verwikkelin gen wordt zij voet-inspektrice (con trole op naleving van de wet dat de voeten van de Chinese meisjes niet meer mogen worden gebonden) en in deze funktie komt zij in de meest afgelegen dorpen van China. Zij maakt van de benoeming een succes en zij heropent de oude her en' maakt zich overal bemind. Een benauwende episode is 'het binnen vallen van de Japannezen. Na de overval van de stad trekt Jen-Ai zich het lot aan van vijftig verwees de kinderen. Later voegen zich daar nog andere kinderen bij en officieel krijgt Jen-Ai tenslotte op dracht met een kinderkaravaan diep het binnenland in te trekken. Als die moeilijke taak is volbracht, staat zij gereed voor ander zwaar werk in dienst van de Chinese mens. Een eerlijke en een ontroerende film! Enkele Westerns Als tweede film wordt deze week de Concertzaal gepresenteerd „Jesse James, de wraakzuchtige bandiet", met o.a. Robert Wagner en Jeffrey Hunter. Deze film geeft het verhaal te zien van Jesse en Frank, die na de oorlog banken be roven die behoren aan noordelijke bankiers. De mannen komen hier toe als ze worden uitgestoten door de bevolking van Missouri, die niet als Jesse en Frank sympathiseren met de zuidelijken maar met de noordelijken. Jesse wordt echter langzamerhand een gewone misda diger en vergeet dat hij begonnen is uit haat tegen de noardelijken. Na een mislukte bankoverval be sluit Jesse zijn misdadig leven op te geven en met zijn vrouw .een vreedzaam bestaan op een ranch te gaan leiden. Toch komt dan het einde van de legendarische bandiet door een schot in de rug door iemand voor wie de enorme belo ning die op Jesse's hoofd staat te veel is. Met Jesse wordt men ge confronteerd met een man die kan gelden als een kruising tussen ban diet en man van eer. „Onder kruisvuur" Te Haamstede, in bioscoop hotel Bom wordt deze week vertoond „Onder kruisvuur" met o.a. Audie Murphy en Gia Scala. „Onder kruisvuur" is een vrij ingewikkelde „Western" waarin een bankrover, Joe Maybe genaamd, gedwongen wordt de plaats van een rechter als sheriff in te nemen in het stadje Little Rock. Deze positie bevalt hem en de oude rechter zo goed, dat Joe niet meer denkt aan weg gaan en als „fatsoenlijk mens" de gemeenschap erg prettig vindt. Vooral als een aardige assistente ■hem met open armen ontvangt zet Joe een extra dikke streep onder zijn inderdaad niet vlekkeloos ver leden. Scheepvaartberichten (Nagekomen). Bloemfontein, 15 van Port Sudan naar Aden. Modjokerto, 16 van Barcelona naar Rotterdam. Theobaldius (t.), 15 van Delaware rivier naar Curagao. ZIERIKZEE Fraai resultaat Rode Kruis-collecte Het beroep dat het bestuur van de plaatselijke Rode Kruisafdeliqg heeft gedaan de jaarlijkse collecte mild te bedenken, is niet tever geefs geweest. De kollekte heeft het fraaie bedrag opgebracht van f 1831,75. Het bzedrag bewijst dat ook de Zierikzeese bevolking in sterke mate staat achter het werk van het Rode Kruis, dat voor de plaatselijke, vaderlandse en inter nationale gemeenschap zo zegen rijk is. Op een deze week in het Ned. Herv. Verenigingsgebouw ge houden vergadering met bestuur en Rode Kruiskolonne (de leden hiervan waren mede ingeschakeld bij de inzameling) is met vreugde mededeling gedaan van het tot vol doening stemmend resultaat der kollekte. Het afdelingsbestuur is de burgerij voor deze opbrengst hoogst erkentelijk. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Zierikzee Afscheid, bevestiging en intree ds. Barnouw. Ds P. J. Barnouw zal, onvoor ziene omstandigheden daargelaten, zondag 30 augustus as., 's morgens om half tien te Zwaag en 's middags te Wognum afscheid nemen van de Hervormde gemeente van Wognum- Wadway en Zwaag in de classis Hoorn en de week daarop, nl. zon dagmiddag 6 september a.s. om drie uur in de Houtrustkerk, na vooraf in die zelfde dienst te zijn ingeleid door prof. dr. P. Smits, intree doen als predikant voorganger van de afdeling 's-Gravenhage van de Vereniging van Vrijzinnig Her vormden. Ds. Barnouw werd op 23 februari 1919 in de Hervormde pastorie van Oude Niedorp geboren. Hij bezocht eerst de h.b.s. te Zierikzee, daarna die te Alkmaar, deed vervolgens aanvullend staatsexamen en stu deerde verder nog aan de rijksuni versiteit te Groningen, waar hij in 1957 zijn doctoraal examen theolo gie deed. Nadat kand. Barnouw in 1946 door het provinciaal kerkbe stuur van Drenthe was toegelaten tot de evangeliebediening in de Ne derlandse Hervormde Kerk, werd hij op 23 juni van datzelfde jaar (1946) door zijn vader, wijlen ds. H. J. Barnouw (uit Vries in Drenthe, die van 1930-1935 te Zierikzee stond en in augustus 1955 is overleden) te Retranchement in de classis IJzen- dijke in het ambt bevestigd In deze zijn eerste gemeente werd hem in verband met zijn benoeming als predikant-voorganger van de afde ling Schiedam van de Nederlandse Protestantenbond met ingang van 8 juli 1950 eervol ontslag met de bevoegdheid van emeritus verleend. Ruim vier jaar later keerde ds. Barnouw weer als dienstdoend pre dikant in de Nederlandse Hervorm de Kerk terug en werd hij op 14 november 1954 door dr. A. de Wilde uit Oude- en Nieuwe Niedorp be vestigd als predikant van de Her vormde gemeente van Wognum- Wadway en Zwaag in de classis Hoorn. Ds. Barnouw is lid van het dage lijks bestuur van de Vereniging van Vrijzinnig Hervormden in Neder land en in 1948 was hij mede een van de oprichters van de vervolg cursussen voor predikanten in Zee land. m PARIJS, 18-6. Brigitte Bardot en Jaques Charrier zijn donderdag in het stadhuis van Louveciennes bij Parijs getrouwd. Charrier is de hoofdrolspeler in de laatste film van Brigitte. Voorberindende klasse Professor Zeemanlyceum Burgemeester en wethouders van Zierikzee maken bekend, dat aan melding kan geschieden voor toe lating van leerlingen tot de voorbe reidende klasse aan het Prof. Zee manlyceum te Zierikzee. Deze voorbereidende klasse is toegankelijk voor leerlingen die bij voorkeur de zesde klasse van een school voor gewoon lager onderwijs met goed gevolg hebben doorlopen en voornemens zijn een h.b.s - of gymnasium-opleiding te volgen. De aanmelding van leerlingen die tot voornoemde voorbereidende klasse met ingang van het nieuwe cursusjaar 1 september 1959 wen sen te worden toegelaten, kan ge schieden op 25 juni 1959, des na middags van 1-3 uur in het Prof. Zeemanlyceum, Manhuisstraat 2, Zierikzee. Burgemeester en wethouders voornoemd, M. C. VERHEIJEN, lo.-burgemees ter. R. VAN OMMEREN, secretaris. BERLIJN, 18 juni. 1300 burge meesters en gemeenteraadsleden uit alle delen van de wereld zijn naar West-Berlijn gekomen voor het congres van de internationale vereniging van gemeenten. Op het congres, dat vandaag (vrijdag) ge opend zal worden, zijn 31 landen waaronder Nederland, vertegen woordigd. Voornamelijk zal ge sproken worden over sociologische problemen. In het bijzonder over de zorg voor bejaarden en jeugd- vraagstukken. DE GOUDEN COBRA 21. Gestuwd door de krachtige slagen der roeiers glijden de twee sloepen tussen de rotsen door naar de kust. Als de kiel van de voorste sloep langs de bodem schuurt en het bootje met een schok stil ligt, staat Abdullah, die al die tijd geen woord gesproken heeft, op van zijn roeibank. Ruw grijpt hij Ambre bij de pols. „Jij feeks!" sist de Moor „jij hebt het gewaagd mijn prachtige schip in brand te steken! Bij Allah, jc zult spoedig merken hoc Abdullah, do Moor, zulk een daad beloont!" En Ares, die achter het tweetal aan land springt, glimlacht iro nisch. „Je vriend Aram heeft je wel heel lafhartig in de steek gelaten, mijn duifje", hoont hij. „Ik zag hem duidelijk aan het roer staan toen we jou zojuist uit het water visten.Je had er blijk baar op gerekend dat hij ons schip zou enteren, toen je dat brandje aanstak, is het niet? Wel, hij had er alle gelegenheid voor, maar hij reefde de zeilen om op veilige afstand te blijven, de lafbek!" En geen van Abdullah's trawanten bemerkt, dat vanaf de hoge rotsen spiedende ogen boven zwarte sluiers hen spiedend op nemen

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1959 | | pagina 6