Muurschilderingen in de kerk van Dreischor blijken cultuurhistorisch van grote waarde STAD EN PROVINCIE Merkwaardige overb'ijfselen uit overgangsperiode der Reformatie DREISCHOR, 13-6. Elk woord van de blootgekomen teksten op de muur van de kerk in restauratie, is stellig nog niet leesbaar, maar een onderzoek heeft inmiddels wel geleerd, dat de opschriften geen bijbelteksten zonder meer zijn. Ge bleken is, dat men hier te doen heeft met eeuwenoude grafschrif ten, waaraan de bijbelteksten voor afgaan, zulks in tegenstelling met de wel toegepaste volgorde in onze dagen van eerst persoonsnamen en daarna de bijbelteksten. Een en ander is duidelijk gewor den uit een ingesteld onderzoek door dokter J. L Braber en de heer P. van Be veren, die enige tijd be steed hebben aan de ontcijfering van die muurschilderingen. Vast kwam wel te staan dat de bijbel opschriften niet louter de „evan gelisatie" binnen de kerkmuren als motief hadden, maar tevens doel is geweest de namen der overlede nen voor het nageslacht te bewa ren. De opschriften dateren uit de tijd, dat de bijbel nog slechts spaar- zamelijk voorkwam bij de bevol king. De teksten van de grafschrif ten moesten een beeld geven van het stoffelijk en geestelijk welzijn van de gestorvenen, om te kunnen dienen als lichtend voorbeeld voor volgende geslachten. Het is dan ook van uitermate groot gewicht dat de schilde ringen bewaard blijven. Vernie tiging zou cultuurhistorisch ge zien een even groot verlies zijn als de vernieling van de graf tombes van de heren Ockerse en Pieter Mogge aldaar. Het geslacht Pelle Enkele van de blootgekomen bij belteksten blijken betrekking te hebben op leden van het geslacht Pelle; een zeer vooraanstaande fa milie te Dreischor, die in de vorige eeuw is vertrokken naar Amerika De jammerlijke reis die deze fami lie maakte leeft ter plaatse nog voort bij velen en vormt een bron van verhalen op donkere winter avonden. Behalve de namen kwam ook de datering aan het licht op enkele van de schilderingen, zoals van de Ba- luwe Adriaan Adraenszoon Pel le, die „deser wereld is overleden 25 Aprillis 1588" en de dijckgraaf Jan Adriaenszoon Pelle. Behalve het cultuurhistorisch ELLEMEET De gehouden rundveepremiekeuring Op de alhier gehouden jaarlijkse premiekeuring van rundvee wer den 24 dieren aangevoerd, waarvan niet minder dan 17 stuks met een eerste prijs werden bekroond. De keuringscommissie, gevormd door de heren Kleinepier, Vos en den Engelse keurde als volgt: le Kalfskoeien: la. Jeltje, L. C. Hanse; lb. Josie 27, J. v. d. Hoek; lc. Aaltje 3, P. Boot; 2a. Bontje 38, A. P. van der Weijde; 2b. Marijke, J. v. d. Hoek; 2c. Meiblom 27, J. v. d. Hoek; 3a. Bonte Evertje 27, J. v. d. Hoek. 2e Kalfskoeien: la. Mina, C. Pad mos; lb. Paula, L. Moermond; lc. Suzan, S. Boot; 2a. Riefje 4, J. v. d. Hoek; 2b. Sophie 3, J. v. d. Hoek. 3e Kalfskoeien: la. Tetje, I. Geel hoed; lb. Landman 75, C. Padmos; 2a. Sophie 2, J. v. d. Hoek 4e Kalfskoeien: la. Sietske, C. Padmos; lb. Bonte Evertje 26, J. v. d. Hoek; lc. Jeltje 4, L. P. Hanse. Oudere koeien: la. Akke 49, C. Padmos; lb. Schoontje 20, C. Pad mos. Vaarzen: la. Aukje, C. Padmos; lb. Joziena, idem. Pinken: la. Bartje 39, A. P. van der Weijde; lb. Ada, C. Padmos. Van particulieren, landbouwver- enigingen, gemeenten en boeren leenbank is dit jaar een bedrag ontvangen van f 74 voor het ver strekken van geldprijzen. 11 koeien zijn in het S- of R-register opge nomen. motief, pleit de piëteit er voor dat er grote aandacht aan de schilde ringen zal worden besteed, hetgeen overigens niet zonder moeilijkheden mogelijk zal zijn. Vroeger bestaan dan 1588? De onderhavige restauratie van de kerk heeft de architectonische bedoeling alles zoveel mogelijk te rug te brengen in de orde van de bouwtijd, maar hier zit nu juist de moeilijkheid. Het is nl. niet on waarschijnlijk dat de kerk in 1588 reeds twee eeuwen bestond, zodat de schilderingen voor de restaura teur een sta-in-de-weg zouden kunnen worden. Dit zou echter nimmer mogen betekenen, dat be langrijke dingen mogen worden vernietigd. Van bevoegde zijde wijst men ons er op dat herstel van de muur- schideringen even belangrijk is als de kerkrestauratie zelf, ook al zou eerstgenoemd herstel bijkomende kosten vergen, die de architect op het opstellen van de begroting uiteraard niet heeft kunnen voor zien. De (waterverfschilderingen op de muur van de kerk te Dreischor, ge- Gelijk gevxeld zijn op de mu ren van de kerk te Dreischor, die ingrijpend wordt geres taureerd, enige tijd geleden, schilderingen aangetroffen, die toen kortweg als bijbel teksten zonder meer werden aangemerkt. Uit bijgaand be richt blijkt dat er van deze „teksten" thans iets meer is te zeggen, zulks op grond van een inmiddels ingesteld onderzoek. vat in een versierde omlijsting, konden wel eens even belangrijk blijken te zijn als de beschilderde sarcophagen in de kerk te Aarden- burg, ook al zijn die conterfeitsels stellig van oudere datum. Hoe het zij, juist uit de overgangsperiode der Reformatie bezitten wij in ons land niet zo heel veel, zodat het van uiterst groot belang moet wor den geacht dat aan dit werk niet alleen grote aandacht, maar ook de uiterste zorg zal worden besteed, om het te kunnen behouden voor het nageslacht. Gemeente Zierikzee kreeg geldschenking voor poortencomplex Op dinsdag 23 juni a.s. zal een vergadering worden gehouden van de gemeenteraad. Op de agenda - die een zeventiental punten telt - komt een voorstel voor tot aanvaar ding van een gift ad f 1000 t.b.v. het herstel van Noord- en Zuidha venpoort. Een definitieve vaststelling zal plaats vinden van de uitgaven t b.v. het openbaar lager onderwijs (1953). De destructieverordening dient te worden vastgesteld. Voor elke ge meente is ter zake een bijdrage verschuldigd van f 0,02 per inwo ner en f 0,02 per h.a. per jaar, een en ander met een minimum van f 100 en een maximum van f 400 per jaar. Een besluit dient te wor den genomen tot het verstrekken van kasgeld aan de B.B Voor ver lenging in aanmerking komt een kasgeldlening van f 400.000, maar de geldgever wil het bedrag terug. Inmiddels echter kan een nieuwe lening tot eenzelfde bedrag worden afgesloten. Voorgesteld wordt en kele belastingposten oninvorder- baar te verklaren. Op zijn verzoek zal eervol ontslag worden verleend aan de heer A. C. Kwaak, onder wijzer aan de openbare u.l.o. Bo vendien zal eervol ontslag worden NOORDGOUWE Schooljeugd logeerde In Burgb Begunstigd door schitterend zo merweer brachten de klassen 4, 5, 6 en 7 van de oi.-school, evenals vorig jaar drie onvergetelijke da gen door in het kampeercentrum de „Koebel" te Burgh op het eiland Schouwen. Vorige week donderdagmorgen werd met een negental particuliere personen-auto's de tocht aangevan gen. Enige dames hebben deze drie daagse trip meegemaakt ter verzor ging van de inwendige mens. Door het mooie weer waren de kinderen uiteraard zeer weinig in het kamp, doch speelden en wandelden naar hartelust en genoten zodoende met volle teugen van de fraaie omge ving. Genoten werd van de prach tige vergezichten van de uitkijk toren nabij het Pompstation van de N.V. Waterleiding Mij. „Schouwen- Duiveland" aan de rand van de Do- maniale duinen. De dagen gingen, evenals vorige maal, weer veel te vlug voorbij. Zaterdag jl. werd de terugtocht aanvaard. Door de wel willendheid van de particuliere autobezitters werd te vier uur in de middag Noordgouwe weer be reikt. Een woord van dank aan de lei ding en al degenen, die op welke wijze dan ook hebben meegewerkt deze trip mogelijk te maken, is hier zeker op zijn plaats. Afdeling Schouwen-Duiveland Chr. Plattelands- vrouwenbond op reis. Bezoek aan groot bedrtff te Dordrecht Een gezelschap, bestaande uit le den van de afd. Schouwen-Duive land van de Chr. Plattelandsvrou wenbond heeft vorige week een geslaagde reis gemaakt, die eerst leidde naar Dordrecht, waar een bezoek werd gebracht aan de Vic toria Chocolade- en Biscuitfabrie ken. Na een wandeling door een der mooie parken, ging het fabrieks- waarts. In de rekreatiezaal werd met behulp van kleurendia's een overzicht gegeven van de verschil lende afdelingen van het reusach tig bedrijf. Daarop volgde een trip door de fabriek. Tot slot werd een bedrijfsfilm vertoond. Elk der dames mocht als aan denken aan het bezoek een luxe schaaltje bonbons in ontvangst ne men. De presidente, mevr. J. M. Laurense-Pluijster, bood de recep tioniste en de leidsters van de ex cursie een aandenken aan. Hierna voerde de tocht naar N. Brabant. Te Oisterwijk zagen de dames het poppenspel van Cia van Boord. De prachtige Saksische boerderij met eeuwenoude schouw werd bezichtigd en bewonderd.. Na een bezoek aan de vennen vervolg de men de tocht naar Vught, om de maaltijd te gebruiken. In de bus organiseerde men een spraak waterval. De (R.T.M.)-chauffeur kreeg een dankwoord voor de zo geslaagde rit. verleend aan de gemeente-ontvan ger de heer M. Wieringa, i.v.m. diens benoeming tot ontvanger van het Waterschap Schouwen-Duive land. BRUINISSE De in de Hervormde kerk te Bruinisse gehouden collecte voor de Kinderbeschermingsorganisaties bracht f 271,30 op. HET „MOEILIJKE" RU-EXAMEN De 25-jarige Engelse mevrouw Mary Priddoe uit Paignon in De vonshire was ten einde raad. Ze wist al lang, dat ze nerveus was. maar dat ze daardoor haar rijbewijs niet kon halen, had ze nooit durven vrezen. Steeds wanneer ze een oproep ontving om te komen rijden, joeg haar bloed in versnelde vaart door haar Britse aderen en op de dag van het rij-examen was ze steeds zo over haar thee, dat ze de motor bij nagenoeg iedere bocht liet af slaan. Juist op het moment, dat ze be sloot haar pogingen te staken, liep ze de hypnotiseur Henry Blithe te gen het lijf. Ze klaagde hem haar nood. De heer Blithe zag er wel wat in en ontbood de jeugdige mevrouw voor een behandeling. Hij sprak haar kalmerend toe en heeft misschien wel z'n grote handen bezwerend boven haar hoofd gezwaaid. De be handeling werd even voor een nieu we oproep herhaald. Mevrouw Priddoe trad zelfver zekerd haar examinator tegemoet, stapte in, schakelde vlot, liet de motor geen enkele maal afslaan, parkeerde de auto keurig achteruit in een file, kortom ze deed feilloos, wat van 'n rechtgeaard en goed be dreven automobiliste verwacht wordt. Ze kreeg even later haar rij bewijs over de post in huis. Dit gehypnotiseerde muisje kreeg echter een staartje. Een lid van de labourfractie heeft in het Lagerhuis gezegd, de minister van Verkeer Watkinson, vragen te willen stellen over mensen, die onder hypnose rij examen doen. Hij zei dit te willen doen, naar aanleiding van het ge val „mevrouw Priddoe". De Engelse bladen hebben inmid dels meneer Blithe gevraagd, wat hij met mevrouw Priddoe heeft ge daan en deze verklaarde, dat hij z'n cliënt slechts zelfvertrouwen heeft gegeven. Hij voegde er aan toe, dat hij al verscheidene men sen had geholpen en nu bezig was aan een grammofoonplaat met in structies voor hen, die hem niet persoonlijk konden bezoeken. We weten niet, wat de minister heeft geantwoord op de vragen van het Labourlid. Maar zouden op onze beurt U een vraag willen stel len. Hoe vaak hebt U een rijproef afgelegd, voordat het Bureau Af gifte Rijvaardigheidsbewijzen U be kwaam genoeg vond om alleen met auto, motor of scooter door het ver keer te crossen? Slaagde U voor de eerste, de tweede of de derde maal? Wist U, dat 152.000 Nederlanders vorig jaar na één proef hun rijbe wijs kregen? Dat daar geen hynoti- serende meneer Blithe aan te pas is gekomen? In ons land slaagt gemiddeld veertig procent van de kandidaten reeds na het éérste examen. Waar mee we maar willen zeggen, dat auto-, motor-\en scooterrijden toch ook weer niet zo moeilijk is dan ve len denken en dat men heus geen examenvreesbehoeft te hebben! In vele gevallen wordt dan ook wel gedacht bv. de „sprong" naar een licht motorrijwiel te wagen. Ger. kerkgebouw te Zierikzee krijgt uieuw orgel Kroon op werk van restauratie ZIERIKZEE, 14-6. Vandaag (dins dag) zal een begin worden gemaakt met de plaatsing van een nieuw orgel In de Gereformeerde kerk alhier, zulks ter bekroning van het werk der restauratie. Het nieuwe orgel kan worden aangeschaft met steun van het Nat. Rampenfonds. De inbouw betekent uiteraard het verdwenen van het oude orgel, dat tot zondag j.l. dienst deed. Het nieuwe orgel over de sa menstelling waarvan wij t.z.t. uit voeriger terugkomen zal belang rijk meer plaats innemen dan het oude, zodat op de gaanderij wel licht enkele zitplaatsen teloor gaan. Tijdens de inbouwperiode zal de ge meente bij de zang zich behelpen met een harmonium en een verster kersinstallatie. In verband met de hoge leeftijd van de huidige organiste, mej. A. Joppe, die vorig jaar haar 60-jarig jubileum als zodanig herdacht, heeft de kerkeraad zich in het ge meentelijk mededelingenblad, met Mej. A. Joppe, organiste Gereformeerde Kerk een oproep tot de leden gericht voor een nieuwe organist, die des gewenst een opleiding van gemeen tewege zal kunnen krijgen. Wel licht dat dus ook straks, na vol tooiing van het nieuwe orgel, een andere organist(e) voor het toetsen bord zal plaats nemen. Eerste schilderijententoonstelling in de raadszaal Klas Kon. Academie voor Beeldende Kunsten op bezoek Zonder twyfel voor het eerst in de geschiedenis wordt in de raads zaal van het gemeentehuis te Burgh een schilderüententoonstel ling gehouden, die woensdagmid dag wordt geopend. Aanleiding hiertoe is het bezoek van de derde klas van de Koninklijke Academie voor Beeldende Kunsten, afdeling tekenen en schilderen te 's-Gra- venhage aan deze gemeente. Deze klas is voor een zg. werk week te Burgh aangekomen, o.l.v. de leraar de heer W. Schrofer. Dat juist Burgh met een bezoek werd vereerd vindt stellig zijn oorzaak in het feit, dat een der leerlingen een Burghse is. De klas bestaat uit dertien meisjes en jongens, die ge deeltelijk in de Blokhut hun bivak hebben opgeslagen. De jongens overnachten in het oude padvin dershuis aan de Ring. Reeds zaterdag waren de leerlin gen rond en in het dorp op zoek naar een geschikt object om te die nen voor hun werkstuk. De mooiste plekjes waren spoedig gevonden en de kunstzinnige jeugd was weldra druk bezig. Vooral de kleinere huisjes bleken geliefde objecten, maar ook rond de molen van Haam stede werd ijverig geschilderd. Burgemeester Jhr. A. van Citters kwam op de gedachte de werkstuk ken te doen exposeren in de raads zaal, een idee dat weerklank vond en voldoening zal geven, want er is zeer fraai werk te bewonderen. Vo rig jaar bracht de klasse een ver- Ingezonden mededeling Chemisch reinigen (inclusief Super FIX) is het behoud van Uw kleding en U ziet er keurig uit. Stoomwasserjj, Chemische wasserü en Ververij „DE LELIE" BERGEN OP ZOOM Depót voor Zierikzee: J. A. VAN DEN BOS, Havenpark 24 Depót voor Oosterland: H. W. VAN STAPPEN, Kerkstr. 21 Depót voor Bruinisse: A. S. FLIKWEERT, Korte Ring 9 OOSTERLAND Uitstapje Reisvereniging Op dinsdag 7 en woensdag 8 juli a.s. zal de plaatselijke reisvereni ging „Vriendenkring" weer haar jaarlijkse tweedaagse trip houden. Via Arnhem zal naar Amsterdam worden getoerd, waar de beziens waardigheden dezer mooie steden zomede de tussengelegen plaatsen in ogenschouw zullen worden ge nomen. Er zijn momenteel 41 deel nemers aan deze tocht ingeschre ven. PREDIKBEURTEN Oud Ger. Kerk OOSTERLAND. Woensdagavond 17 juni a.s, half acht: de heer Slager van Stavenisse. Oud Ger. Gemeenten BRUINISSE. Donderdag 18 juni, half acht: de heer J. Slager uit Stavenisse. KERKNIEUWS Ger. Kerken Beroepbaar: H. W. Nusselder, kand. te Dinxperlo. Beroepen te 's-Gravenhage-Loos- duinen (6e pred.pl.): J. Wilschut, Zeist; te Valthermond: W. Mole naar, kand. te Wormer. Bedankt voor Werkendam (2de pred.pl.): P. L. Smilde, Nieuwleu- sen (O.). Bedankt voor Bergum (2e pred. pl.) en voor Huizum (vac. G. Mor- sink): R. Petersen, Oudemirdum. gelijkbare werkweek door in de Peel. De tentoonstelling is geopend voorlopig elke dag, te beginnen met donderdag van 9-12.30 u., van 13.30 -17 uur en van 19.30-21.30 uur. Bo vendien kunnen, naar we hopen de vele belangstellenden reeds terecht op a.s. woensdagmiddag om 16.30 uur. De toegang is vrij. Zomervergadering „Stad en Lande" uitgesteld. Men verzocht ons te willen me dedelen, dat de tegen 4 juli a.s. uitgeschreven zomervergadering van de vereniging „Stad en Lande" in verband met verschillende om standigheden tot nader order is uitgesteld. Waarschijnlijk zal de vergadering in augustus worden gehouden. op De droogte Schouwen-Duiveland Vooral grasland krijgt hinder De droogte doet zich voor land en tuinbouw op Schouwen-Duive land geducht gevoelen, maar nog nergens is sprake van een nood situatie, zo vernemen wij van de zijde der Rijkslandbouwvoorlich tingsdienst. Zo goed mogelijk weet de natuur zich aan moeilijke si tuaties aan te passen. Wie sommige bietenakkers betreedt, ziet in de aardkorst diepe kloven en scheu ren van de droogte, maar de vruch ten staan er toch redelijk voor, zo dat de planten op een of andere wijze toch nog vocht uit de grond weten te krijgen. Wel erg is de droogte voor het grasland. De wei landen krijgen een gele kleur, als gevolg van verdorring van het gras Vooral voor het grasland zouden een reeks plensbuien welkom 2ijn. Verwachting tot woensdagavond: Meer wind Vrij veel bewolking met later hier en daar wat regen. Matige af en toe krachtige westelijke wind. Ongeveer dezelfde tempraturen als vandaag. 17 juni. Zon op 4.19, onder 21.02. Maan op 16.46, onder 2.09. 18 juni. Zon op 4.19, onder 21.02. Maan op 18.04, onder 2.45. Volle maan: 20 juni te 21.00 uur. Hoogwaterstanden ZIERIKZEE: 17 juni 11.49 v.m. 18 juni 0.18 v.m. n.m. 12.57 n.m. n.m. 12.34 n.m. BROUWERSHAVEN: 17 juni 11.29 v.m. 18 juni 0.03 v.m. Doodtij: 16 juni. HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 16-6. In een groot ge bied rond IJsland zijn de barome ters verder gedaald, waardoor het hogedrukgebied op de oceaan in omvang is afgenomen en zich iets naar het zuiden verplaatst heeft. Daardoor is de baan van de depres sies zuidelijker geworden. Deze baan wijst nu langs Schotland in de richting Scandinavië. Verwacht wordt dat een van de storingen die bij IJsland ontstaan, morgen zuid Noorwegen bereikt waardoor een hoéveelheid vochtiger lucht met matige tot krachtige wind tussen west en noordwest Europa binnen stroomt. Dit gaat in ons land met wat lichte regen of motregen ge paard, voornamelijk in de noorde lijke provincies. In de temperatu ren komt niet veel verandering. ADELAIDE (Australië),15-6. De Nieuw-Zeelandse bergbeklimmer en poolvorser, Sir Edmund Hillary heeft in Adelaide gezegd, dat hij een nieuwe expeditie naar de Mont Everest wil leiden om de berg aan de noodelijke zijde te beklimmen. Het houden van deze expeditie zal echter afhangen van de houding van communistisch China, dat op het ogenblik niet gunstig daarte genover staat. VENLO. Op de Mierloseweg in de gemeente Horst (zuid-Limburg) is maandagmiddag om ongeveer 4 uur het driejarig zoontje van de familie Cuppen door een auto aan gereden. Het jongetje werd op slag gedood. Ruim 800 deelnemers startten voor de Zierikzeese Avondvierdaagse Belangstelling bereikt een record ZIERIKZEE, 15-6 De belangstel ling voor de Zierikzeese Avond vierdaagse blijkt elk jaar weer gro ter te worden, want waren zater dag ruim 500 deelnemers ingeschre ven, maandagavond bleek dit aan tal tot ruim 800 gestegen te zijn, wat een record betekent. Het was dan ook een hele stoet, met de kop halverwege het Havenpark en de staart op het Havenplein, die voor afgegaan door de drumbands van „Rust Roest" en „Olympia" maan dagavond om kwart voor zeven na het startsignaal van de heer J. G. L. de Bie de Zuidhavenpoort uit trok om de eerste tochten te gaan volbrengen. De groten liepen over de Rijksweg door het Gouweveer over Ouwerkerk, langs Nieuwer- kerk en weer terug over de Rijks weg; de kleinen over de Vissersdijk, het Sas, langs Tivoli over de Rijks straatweg het Gouweveer in en dan linksaf ook weer over de Rijks weg terug naar Zierikzee. Het weel was gunstig voor de wandelaars, maar de vrij straffe en frisse wind bezorgde vooral op de terugweg ve len koude benen en handen. Het tempo lag bij verschillenden echter weer veel te hoog, want de eersten van de 8 km. arriveerden reeds om 8 20 uur en de eersten van de 15 km. om 8.55 uur in „Concordia". Hopenlijk is dit de volgende drie avonden niet zo, want het gaat er heus niet om om het eerst-binnen te zijn. De dames van de Rode Kruiscolonne hadden vrij druk werk, want velen bleken blaren te hebben opgelopen, terwijl er ook nog wel geweest zullen zijn, die hiervan geen melding hebben ge maakt. Het aantal uitvallers was niettemin klein, want dit beperkte zich tot één, nl. een P.T.T -man, die het reeds op Ouwerkerk moest op geven en de verdere tocht per volg auto moest afleggen. Als altijd ont brak ook nu de tractatie niet en ditmaal vielen ook de 15 k.m.'ers er in, die ook met graagte de door de VéGé aangeboden korstjes en kauwgum in ontvangst namen. Aardig effect Wat de aantallen betreft liepen ongeveer evenveel 8- als 15 km. deelnemers, van wie velen in groepsverband en clubcostuum, wat op de weg een aardig effect ople verde. De belangstelling van de zij de van het publiek was zowel bij de start als onderweg groot. Een bijzonder cachet gaven ook 2 auto's van de B.Bdie de stoet over de gehele route volgden en via de mo bilofoon berichten doorgaven naar de centrale post in Zierikzee. Heden, de 2e avond, gaat de tocht door een stuk Schouwen. De groten gaan door de Oude weg over Kerk- werve, door de Verseputse weg naar de Provinciale weg en zo te rug naar Zierikzee. De kleinen door de Zandweg en dan linksaf naar de Provinciale weg en terug. Morgen, woensdagavond gaat het weer Dui- veland in, maar dan over de Rijks weg richting Dreischor, voor de groten terug door Saspolder en voor de kleinen over de Leverdijk terug. Donderdag, de 4e avond gaan de groten over Kerkwerve en Schud- debeurs en de kleinen langs het Rode Kruisziekenhuis naar Schud- debeurs en terug Dan is het weer verzamelen in de Blokweg, van waar allen, voorafgegaan door „Kunst en Eer" door de Nobelpoort terug ierikzee binnenkomen. Bij gunstig weer zal het dan wel weer druk zijn in stad en omgeving en ook zal de traditionele bloemen hulde wel niet ontbrekenl

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1959 | | pagina 2