De kwestie Adenauer -KIEKEN f Zee en strand: i geknipt om te HET JONGE GESLACHT ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE DONDERDAG U JUNI 1959 N«. 1997» W E K E L IJ K SE WERELDSCHOUW Het rommelt in het westen. De ministers van buitenlandse zaken van de westelijke mogend heden hebben de punten bekend gemaakt, waaraan voldaan moet worden, wil het westen bereid zijn tot een topconferentie De gestelde eisen zijn niet nieuw, zij betreffen: a. erkenning door de Russen van de westelijke bezittingsrechten in west-Berlijn; eri b. Russische waar. borgen voor een vrij verkeer tus sen west-Berlijn en west-Duits land. Hiertegenover wil het westen stellen de erkenning van de oost Duitsers als agenten van Rusland. Dit laatste voldoet zeker niet aan de verlangens van de Sowjet-Unie en oost-Duitsland en het valt daar om te betwijfelen of de Russen hiermee accoord zullen gaan. Of men raakt in een impasse, waarbij de topconferentie geheel of voor langere tijd van de baan geraakt, óf in het gunstigste geval gaat men weer verder praten. Het conferentienieuws wordt in middels overspoeld door het nieuws uit Bonn, waar rondom bondskan selier Adenauer het nodige tumult is ontstaan. Wèl president - niet president Aanvankelijk had kanselier Ade nauer zich kandidaat gesteld voor het presidentschap, waarvoor 1 juli a.s. verkiezingen zullen worden ge houden. Van het grootste belang was echter, wie hem als bondskan selier in west-Duitsland zou opvol gen. Zijn partij, de C.D U. verkoos als kandidaat Erhard, de huidige minister van economische zaken, een krachtig figuur en vriend van Adenauer. Erhard is een persoon lijkheid en het vermoeden is niet ongegrond, dat kanselier Adenauer bang is in zijn toekomstige functie van president de invloed op de Duitse politiek te verliezen. Zelf Ingezonden mededeling Met BERIN I geen last van tegenwind De NAVO-vliegtuigen in Frankrijk WASHINGTON, 9-6. De opper bevelhebber van de NAVO in Eu ropa, generaal Norstad, heeft de hoop uitgesproken dat in de onder handelingen met Frankrijk over het stationeren van NAVO-vlieg- tuigen, verdere vorderingen zullen kunnen worden gemaakt. Hij weigerde berichten te beves tigen of tegen te spreken dat reeds besloten was 200 gevechtsbommen werpers naar andere landen te di rigeren, omdat Frankrijk weigerde toestemming te verlenen voor het opslaan van atoombommen. Fraude bij polder NIJMEGEN, 9-6. De ontvanger van het polderdistrict „Rijk van Nijmegen, Maas en Waal" is enige tijd geleden uit zijn ambt ontheven wegens onjuist kasbeheer. Deskun digen hebben thans rapport uitge bracht over dit beheer. Gebleken is, aldus het rapport, dat de ont vanger verduisteringen heeft ge pleegd. In de tijd van vijf jaar is een bedrag van 11.700 gulden ver dwenen. De ontvanger werd vol gens het rapport vier maal per jaar door een verificatiebureau en twee maal per jaar door een ambtenaar van de provincie Gelderland ge controleerd. Deze controleurs heb ben de fraude's nimmer ontdekt. Het was de dijkgraaf, de heer P. Pansier, die tot de ontdekking kwam, dat de boekhouding niet klopte. De ontvanger is inmiddels ontslagen. Unieke ruwe diamant te Amsterdam Kloven riskant karwei AMSTERDAM, 9-6. Een zeldzaam voorkomende grote ruwe diamant van 314 karaat (62,8 gr.) met een voorzichtig geschatte waarde van tenminste drie miljoen gulden be vindt zich op het ogenblik „op zicht" bij een sedert 1876 te Am sterdam gevestigde diamantfirma (Streep). De Diamond Trading Company - de wereldverkooporga nisatie voor ruwe diamant te Lon den - heeft deze steen, die een unicum in zijn soort is en geen eigen naam heeft, aan de firma als eerste en enige „op zicht" gege ven. Zo vertelde vanmiddag de 33- jarige directeur van de firma aan de pers. „Ik zal proberen hem te kopen", voegde hij er aan toe. Bin nen vier weken valt hierover de beslissing. Ongeveer anderhalf jaar geleden is de steen bij de normale produk- tie van een mijn in zuid-Afrika ge vonden. Zaterdagmorgen j.l. is hij per vliegtuig uit Londen naar Am sterdam gebracht. Gisteravond werd de diamant voor de televisie getoond. De steen is uiteraard ver zekerd, doch de directeur zeide het bedrag niet te mogen noemen Wordt de steen gekocht, dan zal de directeur hem zelf kloven, want hij wil de verantwoordelijkheid voor deze bewerking - een klap op de beitel bij het kloven kan fataal of succesvol zijn - niet aan een ander overlaten. stelde hij Etzel, eveneens een mi nister uit het Duitse kabinet, kan didaat Persstemmen menen, dat Adenauer deze gegadigde koos, om dat hij dan politieke invloed als president kon behouden. Etzel werd echter niet als kandidaat geaccep teerd en dadelijk daarop verklaar de de huidige bondskanselier, dat hij zijn kandidatuur voor het pre sidentschap introk en als bonds kanselier zou aanblijven Beroering Dit besluit van Adenauer heeft in de gehele wereld, maar vooral in Duitsland, grote beroering ge wekt. In weerwil van het respect dat men voor deze grijze staatsman heeft, vielen vele vrienden hem af. Allerwege werd zijn besluit ge- critiseerd. Natuurlijk proberen de Duitse oppositiepartijen uit de huidige si tuatie voordeel te putten, vooral de sociaal-democraten spreken er schande van. Adenauers partij, de C.D.U., zit met de handen in het haar en wil trachten de eenheid te bewaren. Erhard, de nieuwe gega digde voor het kanselierschap, be ëindigde zijn bezoek aan de V.S. en vloog terug naar Bonn, alwaar hij een onderhoud had met dr. Adenauer. In Bonn gelooft men tevens, dat Erhard de sleutelfiguur is in de politieke crisis in west-Duitsland, die steeds scherper vormen aan neemt en waarbij het zeker niet uitgesloten moet worden geacht, dat dr. Adenauer zijn kanselier schap kwijt raakt en bovendien niet in aanmerking komt als kan didaat voor de presidentsverkie zingen, aangezien het de vraag is of het democratische Duitsland de. ze handelswijze zal tolereren. Frankrijk en de NAVO Frankrijks houding ten aanzien van de NAVO wordt steeds terug' houdender. De hardnekkige weige ring van de Engelsen en Amerika nen om Frankrijk volledige mede zeggenschap te geven in de poli tieke en strategische leiding van de Atlantische gemeenschap, hun weigering ook de Fransen in hun atoomgeheimen te laten delen en hun negeren van de Franse be langen in noord-Afrika, dit alles heeft de Franse houding jegens de NAVO stugger gemaakt. Dit resul teerde nu in de Franse weigering voor opslag van Amerikaanse atoombommen op Frans gebied. Het gevolg hiervan is* dat gene raal Norstad gedwongen werd de Amerikaanse bommenwerpers, ge stationeerd op drie bases in Frank rijk en bestemd voor A-bom-trans. port, van deze vliegvelden te ver wijderen en naar andere landen van de NAVO te dirigeren. Al be hoort Frankrijk tot eeni der grote vier, toch is en blijft het een van de zwakste broeders in het weste lijk defensiesysteem. Sicilië behouden Overspoeld door het grote nieuws voltrok zich in het afgelopen week einde het vonnis over het grote Italiaanse eiland Sicilië. De in vloed van de communisten op dit eiland is zeer groot en sinds Sicilië een grote autonomie verkreeg, wees alles er op, dat de communisten trachtten er de teugels in handen te krijgen en van dit eiland een communistisch bolwerk te maken in de Middellandse Zee. De laatste verkiezingen zijn voor hen echter een grote teleurstelling geworden. Wel bleven zij de twee de partij op het eiland, maar winst boekten zij vrijwiel niet. In de stil le machtsstrijd werd Sicilië (nog) voor het westen behouden. Voor zichtigheid blijft geboden 1 Tankschip nam uitgeputte vissers op ROTTERDAM, 10-6. Drie in lo- taal uitgeputte toestand verkerende Philippijnse vissers werden maan dag jl. door het Nederlandse Shell- tankschip „Ceronia" aangetroffen in de Soeloezee in een open vis sersboot, waarin zij volgens hun verklaring zeven weken hadden doorgebracht. Aan boord van het Nederlandse schip werd hun eerste medische hulp verleend, waarna zij op 9 juni te Zamboanga (op het eiland Mindanaho van de Philippijnen) aan land werden gezet. DE KOLENSITUATIE IN NEDERLAND 's-GRAVENHAGE, 10-6. Volgens mededeling van het ministerie van Economische Zaken bedroeg de voorlopige kolenproduktie (exclu sief bruinkolenbriketten en gas- cokes) in Nederland in april jl. bij 24 werkdagen 1.011.349 ton, tegen 1.009.694 ton in maart (definitief) bij eveneens 24 werkdagen. De to tale verzending van brandstoffen van de mijnen af bedroeg in maart jl. 697.334 ton, waarvan voor bin nenlandse behoefte bestemd 483.260 ton. De invoer van kolen heeft in april jl. 650.431 ton bedragen, tegen 764.060 ton in maart. Hiervan kwam onder meer uit België 78.164 (v. m. 80.245), uit west-Duitsland 230.206 (v. m. 289.473) en uit de Verenigde Staten 301.390 (v. m. 306.812 ton). s-GRAVENHAGE. Oud-minister van defensie, ir. C. Staf is geïnstal leerd als lid van de eerste kamer der Staten-Generaal. Hij werd be noemd in de vacature welke was ontstaan door het overlijden van de Christelijk-Historische senator mr. dr. G. Kolff. Bij Bolzano is dinsdag een bus met Nederlandse toeristen in bot sing gekomen met een auto, waarin Westduitsers zaten. Drie Duitsers kwamen hierbij om het leven. De chauffeur van de Nederlandse bus, de heer H. H. uit Lemsterland, zei dat de Duitse wagen slipte op het gladde wegdek en daarna recht op de bus inreed. Ingezonden mededeling Weer besprekingen over kernwapenproeven GENEVE, 10-6. De besprekingen tussen vertegenwoordigers van de Verenigde Staten, de Sowjet-Unie en Engeland over een eventuele staking der proefnemingen met kernwapens zijn woensdagochtend, onder voorzitterschap van de leider der Britse afvaardiging, Ormsby- Gore hervat. De vergadering van woensdag was de 92ste. SPIONAGE IN DENEMARKEN KOPENHAGEN. De Deense vei ligheidspolitie heeft in Koege zes mannen gearresteerd die verdacht worden van militaire spionage voor een oost-Europese mogendheid, zo wordt in Kopenhagen gemeld. Volgens het socialistische blad Aktuelt" heeft de politie de acti viteit van de zes mannen, wier leeftijden van 35 tot 55 jaar vari eren, al een tijdlang gevolgd. Aan vankelijk dacht zij met smokke laars te doen te hebben. Volgens de tot nu beschikbaar gekomen ge gevens is de spionage van ernstige aard geweest. Het onderzoek zal, naar het zich laat aanzien, nog een maand duren. „Politiken" meldt nog dat de verdachten niet in con tact hebben gestaan met „officiële kringen". Samen met HEINZ^en TEO méér variatie op de boterham HEINZ Sandwich Spread en TEO jam in de potten met de handige schroefsluiting STAD EN PROVINCIE ZIERIKZEK Uitvoering Zeeuwse Muziekschool Op vrijdag 3 juli a.s. vindt in de Concertzaal de leerlingen-uitvoe ring plaats van de Zeeuwse Mu ziekschool. De resultaten van alle takken van muziekonderwijs zullen op deze uitvoering zijn te beluiste ren. Muziek (optreden van het Jeugdorkest), zang, ballet enz. vor men de onderdelen van het aan trekkelijk programma, dat op deze goed voorbereide uitvoering zal worden gebracht. Bij de gehouden Staatsexamens werktuigkundige B is o.m. geslaagd de heer P. de Vlieger alhier. RENESSE Uitvoering Muziekschool Vrijdagavond 19 juni a.s. zal in het Dorpshuis alhier een uitvoering worden gegeven door leerlingen van de aldeling Renesse van de Stichting Zeeuwse Muziekschool. Ingezonden mededeling GARANTIE: volledige vergoeding door Uw leverancier, indien een Heinz of Teo product niet voldoet. Verre vogelreis In een Westaustralische haven Freemantle is een grote zwarte stormvogel ge vangen, die, blijkens een aan een van zijn poten bevestigd metalen plaatje, uit Enge- land afkomstig was. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND BREGENZ. Een 27-jarige toerist uit Amsterdam (in het bericht wordt genoemd Reinout Jakobus Bemmelen), die zijn vakantie Oostenrijk doorbracht, is in het Raetikongebergte bij dfe Oosten rijks-Zwitserse grens verongelukt. Hij was zonder gezelschap een bergtocht gaan maken. Vermoede lijk is hij op een moeilijke berg kam door onweer overvallen verdwaald. Het slachtoffer is van een ongeveer 80 meter hoge rots wand naar beneden gestort. AMSTERDAM. De Rijkspolitie te water heeft uit het Buiten-IJ opgehaald het stoffelijk overschot van de 53-jarige heer J. Porsius uit Durgerdam. Hij was des mor gens bij het vissen op 200 meter ten oosten van het vuurtoreneiland te water geraakt. 's-GRAVENHAGE. De heer Ro bert Schuman, president van het Europese parlement, zal van 16 tot 17 juni een bezoek aan Nederland brengen. Op 16 juni zal hij ontvan gen worden door de minister-pre sident en door de minister van buitenlandse zaken BREDA. De 63-jarige M. Hage naars, chef monteur van de afde ling elektriciteitsdistributie van het G.E.B. te Oosterhout is over leden, nadat hij nabij de boerderij van J. Wouters in aanraking was gekomen met een elektriciteitslei- d'ing aan de Leijsendwarsstraat, waarop een spanning stond van 220 volt. MECHELEN AAN DE MAAS De 31-jarige ongehuwde scooterrijder Stefan Toet uit Eijsden (Limburg) is om het leven gekomen toen hij op de weg van Tongerden naar Maaseik met volle snelheid in bot sing kwam met een Nederlandse bestelwagen, bestuurd door de heer M. Deckers uit Maasniel. De heer Toet was vrijwel onmiddellijk dood. De voertuigen hadden zware materiële schade. GRAVENHAGE. Kapitein Jan Leer van de Prins Willem Frederik (2800 dw. ton) kreeg een buffel cadeau. Het was het wapendier in goud van de stad Buffalo, dicht bij de Niagara-watervallen met pas send bijschrift op een plaquette, omdat hij met zijn zeeschip als eerste langs de nieuwe St. Laurens zeeweg op 1 mei j.l in die stad af meerde. PURMEREND. Het 1 Vfe-jarig zoontje van de familie Honing uit de Purmer (gemeente Monniken dam) is gisteravond in de Ringsloot achter de ouderlijke woning geval len en verdronken. Slechte leeftijdsopbouw bouwvakarbeiders bestand Verkorting van de arbeidstijd en de angstwekkend slechte leeftijds opbouw van het bouwvakarbeiders- bestand zullen onherroepelijk lei den tot verhoging van de bouw kosten. Dit steldede voorzitter van de Nederlandse aannemersbond en patroonsbond voor de bouwbedrij ven, de heer J. Dura Dzn. in zijn inleidend woord tot de besloten jaarvergadering dezer organisatie in het Scheveningse KurTiaus. De leeftijdsopbouw is vooral op het gebied van de „Klassieke vak ken" in de drie grote steden slecht De situatie in de meer industriële bouwvakarbeidersbeoepen is iets minder ongunstig. De jeugd heeft geen belangstelling. De aangekon digde arbeidstijdverkorting in af zonderlijke ondernemingen doet een begrijpelijke trek daarheen ontstaan. Het voldoen aan de eis van produktiviteitsverhoging als compensatie voor de vrije zaterdag heeft de heer Dura een volkomen irreële zaak geacht. In de arbeids intensieve bouwbedrijven zal een kortere arbeidstijd, mede door het grote verlies aan uren in de win ter, uiterst moeilijk zijn, waarbij men zich geen illusies over de ge volgen voor dfe bouwkosten behoeft te maken. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Benoemd tot vicaris te Utrecht (wijkgemeente Noorderbrug): kand, J. Leewis, Vlaardingen; tot vicaris te Oosterbeek: kand. J. Smit, Heem stede. Beroepen te Zundert (2e pred.pl., voor Prinsenhage): M. J. v .d. Berg, Et ten-Leur. Aangenomen naar Amsterdam (Willem de Zwijgergemeente A): dr. J. H. v. Beusekom, Breskens; naar Groningen (vac. C. M. Luteyn): J. Grolle, Nij verdal; naar Drumpt (Betuwe), toez.: vicaris D. J. Spij kerboer, 's-Gravenhage. Bedankt voor Ochten (Geld.): A, Kool, Brandwijk; voor Bodegraven G. van Estrik, Nieuwland; voor Breukelen: H. J. van Druten, Drie bergen. Geref. Kerken Tweetal te Leeuwarden (vac. J. C. Hagen): G. Heijerman, Nijver- dal en G. Meyster, Ede. Beroepen te Nijmegen (vac. wij len G. van Doornik): L. W. Korvi- nus, Hilversum, laatstelijk predi kant te Medan; te Genderen: kand. J. D. de Vries, hulppred., Oostzaan; te Vlaardingen: L. Schuurman, Giessenburg; te Gees (Dr.): kand. J. Tevel, Middelburg; te Garijp: G. de Ruitex', Knijpe. Aangenomen naar 's-Gravenhage oost (vac. F. E. Hoekstra): D. J. Roos, Haarlem-zuid; naar Hoek (Z.): kand. A. J. Verbeek, 's-Gra venhage; naar St. Laurens: kand. Chr. van Ulden, 's-Gravenhage. Bedankt voor Terneuzen: K. Ubels, Zwartebroek; voor Aarden burg en voor Wilsum (O.): kand, A. J. Verbeek, 's-Gravenhage; voor Reitsum, Schoonoord, Zwaagwest- einde en voor Siegerswoude: kand. Chr. v. Ulden, 's-Gravenhage; voor Amsterdam zuid-Slotervaart: W. Dekker, IJlst. Geref. Kerken (vi'ijgemaakt) Aangenomen naar Nieuwleusen: kand. A. P. van Dijk, Groningen. Chr. Geref. Kerken Beroepen te Driebergen (tweede maal): F. Bakker, Huizen (N.H.), die 'dit beroep ook aannam. Bedankt voor London (Ontario, Canada, (Free Chr. Ref. Church): W. van 't Spijker, Drogeham. Geref. Gemeenten Bedankt voor Dirksland: H. Rijk- sen, Vlaardingen. Oud-Geref. Gemeenten Bedankt voor Loenen a/d Vecht: B. Toes, Alblasserdam. (ook in kleur) Openbare bekendmaking Burgemeester en wethouders van Zierikzee maken bekend, dat op de gemeente-secretarie ter lezing voor een ieder, gedurende drie maanden na dagtekening van deze bekend making, zijn nedergelegd de navol gende bij Koninklijk Besluit van 16 mei 1959, nr. 13, goedgekeurde vex-ordeningen: a. verordening tot eerste wijziging van de verordening op de hef fing van haven,- lig-, kaai -en bankgeld in de gemeente Zie rikzee; b. verordening tot eerste wijziging van de verordening op de hef fing en de invordering van be grafenisrechten in de gemeente Zierikzee. Zierikzee, 9 juni 1959. Burgemeester en wethouders voornoemd, F. TH. DIJCKMEESTER, burgemeester. R. VAN OMMEREN, secretaris. ONDERWIJS Voor het eindexamen Chr. kweek school te Middelburg slaagden o.a. de heren J. Fondse te Kerkwerve en J. L. Jonker te Haamstede. SPORT VOETBAL K.N.V.B. Zomeravondvoetbal Herverkaveling-Drukkerij O 0-3. Ingezonden mededeling Met BERINI geen last van tegenwind 's-GRAVENHAGE. Nu voor de sector van het lager onderwijs een regeling is tot stand gekomen voor de beloning van hen, die zijn be last met de praktische oefening van a.s. onderwijzers, is bij beschikking van de minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen een overeenkomstige regeling getroffen voor leerkrachten, die bij het lager nijverheidsonderwijs met een soort gelijke taak zijn belast. FEUILLETON Hem werd een kamertje gewezen, waar de volgende dag zijn boeken en persoonlijke bezittingen zouden worden gebracht, voor zover die niet al te duidelijk herkenbaar wa ren als zijn persoonlijk bezit. Voor het overige regeldfe alles zich van zelf, want daar de kinderen van de van Dale's in het buitenland' waren, was het stil op de villa. Behalve de oude tuinman en een werkster die maar twee dagen in de week kwam en Corrie, was er geen personeel meer. Pier vermoedde, dat meneer en mevrouw op voorspraak van Corrie de zaken hadden geregeld en dat zij ,nu hun eigen kinderen on bereikbaar waren, blij waren iets voor andere jonge mensen te kun nen doen. De volgende morgen had hij met meneer en mevrouw een ernstig ge sprek. Hij moest goed beseffen, dat hij zich strikt aan de regels van het spel had te houden, want deed hij dat niet, dan bracht hij behalve zichzelf ook nog anderen in gevaar. Voor de omgeving zou hij Pierre heten, zo heette de zoon van van Dale trouwens ook en daarvoor zou hij zich moeten uitgeven als hij met vreemden in contact kwam. Over dag zou hij gerust buiten kunnen werken, maar dan achter het huis, in de boomgaard of in de grote tuin. Vandaar zou hij altijd kunnen zien of er iemand aankwam en in geval van nood kon hij altijd tussen de struiken door naar achteren, de polder in. In het huis werden en kele goede schuilplaatsen voor hem I in orde gemaakt waar hij veilig zou I zijn zolang bij een huiszoeking het huis niet steen voor steen zou wor den afgebroken en dat verwachtte men, voorlopig niet. En zo begon een zeer eigenaardi. ge periode in zijn leven. Al spoedig vernam hij, dat zowel bij oom Eine als op het Vroonhof politie geweest was om navraag naar hem te doen, vanzelfsprekend zonder resultaat. Hij schrok er van en hield zich angstvallig aan de overeengekomen regels. Later, toen geen nasporin gen meer naar hem waren gedaan, kwam eerst moeder hem opzoeken. Dat was een gebeurtenis, want het betekende, dat Cox-rie haar had In gelicht omtrent zijn verblijfplaats. Natuurlijk had hij dat al eerder gehoord en ook vernomen dat ze vriendelijk was ontvangen maar dat kon ook komen vanwege de om standigheden. Hij wist, hoe vast houdend vader was. Die kwam ook wel eens, zij het minder vaak dan moeder. Ook oom Eine verscheen na een half jaar. Zijn bezoek was weinig opwekkend want in zijn zaak was het zo stil als op een kerkhof en Pier moest hem geregeld moed in spreken. Voor het overige kon Pier zich wel in zijn 'lot schikken en daaraan droeg natuurlijk veel bij, dat Corrie overdag vlakbij was. Als hij in de tuin aan het werk was en zij hem koffie bracht werd er niet op een half uurtje gekeken en des avonds bleef ze vaak een uurtje bij hem. In het donker mocht hij haar dan wegbrengen tot aan de poort. Natuurlijk was het werk dat Pierre (zoals hij nu ook door Corrie werd genoemd) deed, op zichzelf van weinig waarde en min of meer een vernedering voor hem. Maar daar stond tegenover, dat hij. wan neer hij zich 's avonds gewassen en verkleed had, prettig met meneer en mevrouw kon praten. Van Dale was vroeger in zaken geweest, maar had zich door de oorlogsomstan digheden terug moeten trekken. Hij was een bereisd man, d:.e graag en veel vertelde en die in de jonge Pierre een scherpzinnig luisteraar vond. En hij speelde een voortref felijk partijtje schaak, zodat de winteravonden omvlogen. Toen het begon te vriezen opper de Pierre het plan om 's avonds af en toe eens naar huis te gaan. Hij wist niet, dat meneer en mevrouw deze vraag lang verwacht hadden. Maar hij had door het raam van een dakvenster gezien, dat de kerktoren van zijn geboortedorpje zuidooste lijk van de stad lag. Dat betekende, dat hij zonder op de openbare weg te komen het Vroonhof zou kunnen bereiken. Wel zou hij dan een me nigte sloten en stukken bouwland moeten passeren, maar het vroor nu zo hard, dat het ijs overal wel betrouwbaar zou zijn. Met opzet had hij gewacht met zijn vraag tot Corrie vertrokken was, want die zou misschien in angst zitten om de barre tocht die hij ging ondernemen. Ook mevrouw van Dale raadde het hem onmiddel lijk af. Maar meneer, die vroeger in de omgeving had gejaagd en het terrein enigermate kende, gaf toe stemming. (Wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1959 | | pagina 5