Met zomeravondfeesten keert Zierikzee zich teweer tegen gevaar van overvleugeling STAD EN PROVINCIE Doorklinkend appél op middenstand en burgerij Zaterdag wordt tweede (eigensteedse) marktdag ZIERIKZEE, 10-6. „We moeten uit zien te zoeken wat vreemdelingen willen, want daar gaat het om. Een vreemdeling wil wat anders en dat „andere" moet Zierikzee geven. De vraag is nu maar: „wat hebben w|j daarvoor over?" Met een enkele attraktle komen wtf er niet, nee er moeten evenementen komen „waarvan je achterover slaat". Alleen de „stunt" kan het doen". Zo sprak de heer M. Doeleman H.Jzn., directeur van de Koninklijke Zeelandia N.V. op de hedenavond gehouden buitengewone vergadering van middenstanders, belegd door de vereniging „Zierikzee Ontvangt V reemdelingen". De heer Doeleman laadde z(jn toespraak met de nodige dynamiek, want hü constateerde verschijnselen die voor Zierikzee bepaald niet gunstig zijn. Inzonderheid doelde hij op de verzorgende functie van de Zierikzeese middenstand, die in de loop der jaren aan betekenis heeft Ingeboet. „We zijn - zo zei hij - op bedenkelijke wijze achteruitgegaan; we moeten proberen meer te doen en het is verantwoord hier geld in te steken. Persoonlijk sta ik achter elk plan dat in Zierikzee leven kan brengen", aldus de heer Doeleman. D© vergadering stond onder lei ding van de voorzitter der Midden standscentrale de heer J. C. v. d. Doel, die een redelijk aantal mid denstanders kon verwelkomen. De voorzitter zette uiteen hoe het ver langen „iets te doen" voor Zierik zee motief was geweest voor het bijeenroepen van de vergadering. Zierikzee zou weer zomeravond feesten moeten hebben. Zierikzee als centrumgemeente De heer M. C. Doeleman deelde- mede hoe over het thema zomer avondfeesten contact is geweest tussen de Middenstandscentrale en de Vereniging Zierikzee Ontvangt Vreemdelingen. Gezamenlijk is men tot de conclusie gekomen, dat er festiviteiten moeten plaats vinden. „We moeten", aldus de heer Doele man, „oppassen dat Zierikzee niet wordt overvleugeld. Wij moeten to nen de positie van centrumgemeen te waard te zijn en er moet iets zijn om de mensen te bieden". 5-daagse werkweek voor gemeente-ambtenaren GOUDA, 10-6. In het streven naar een vijfdaagse werkweek heb ben burgemeester en wethouders van Reeuwijk besloten de gemeen te-ambtenaren met ingang van 29 juni zaterdags niet meer te laten werken. De kantooruren zullen op de andere dagen worden ingehaald. Hierdoor kan het bevolkingsdeel, dat overdag niet in de gemeente aanwezig is, elke maandagavond van half acht tot half tien op de gemeentelijke kantoren terecht Reeuwijk heeft met deze vijf daagse werkweek de primeur in de Goudse streek. Dierenarts gedood door trein AMERSFOORT. 10-6. Op een on- bewaakte overweg tussen Amers foort en Terschuur is vanmiddag te ongeveer 14.15 uur een auto in botsing gekomen met de trein die uit Enschedé kwam. De bestuurder werd gedood. Het spoor Amers- foort-Terschuur werd versperd. Het slachtoffer van het ongeval is de 29-jarige Amersfoortse dieren arts G. H. Schutte. Hij was opslag dood. De auto werd door de met een snelheid van honderd kilometer per uur rijdende trein in twee de len gereten. De trein sleepte een deel van het wrakstuk, waarin het slachtoffer verbleef, over een lengte van drie honderd meter mee. Met snijbran ders moest men de resten van de auto van onder de dieselelektri- sche locomotief verwijderen. De spoorbaan was pas om half vier over beide sporen weer bruikbaar. Ingezonden mededeling BERINI Speedomatic Geen snelheidsverlies Spr. deelde mede dat er plan nen bestaan te Zierikzee een tweede markt te gaan houden, naast de donderdagmarkt. De Zierikzeese middenstand moet zorgen dat deze markt een eigen Zierikzeese markt wordt, zo betoogde spr., die verder van mening was dat hiervoor de entourage van het stadscen trum niet kan worden gemist. De markt De plannen voor de Zierikzeese markt zijn gereed. De markt wordt gehouden op zaterdagmiddagen van 2 tot 4 uur. Entree behoeft uiter aard niet te worden betaald, maar de markt vindt zijn feitelijke voort zetting in manifestaties, die tussen 8 en 10 uur 's zaterdagsavonds ge houden worden. Daarvoor is beta len van entree wel noodzakelijk. Plaatselijke krachten en verenigin gen zullen de zaterdagmiddag- markt grotere luister bijzetten, ter wijl voor de avondprogramma's contact wordt gezocht met gezel schappen elders in het land. Be langrijk ook zijn de „loze uren", die het publiek werkelijk in de stad brengen. Vijf en dertig kraampjes Eerste noodzaak voor het welsla gen is dat 35 marktkraampjes door de stedelijke winkeliers worden be zet. Staande de vergadering gaven zich negentien middenstanders op voor huur van een stand op de ko mende markt. De verzorging van de markt komt dus feitelijk in han den te liggen van de middenstand, zodat de Z O.V. de aandacht kan richten op andere belangrijke - in dit verband noodzakelijke - activi teiten. Als bij vorige malen zullen folders op grote schaal worden uit gezet, waarin de aandacht wordt gevraagd voor de komende activi teiten. Gepoogd zal worden van de gemeente een financiële garantie te krijgen voor deze zomeravondfees ten. Openluchtspelen De heer M. Doeleman H.Jz. wees nog op de potentiële koopkracht van 6 a 7000 mensen, die zich op het eiland manifesteert. Geopperde bezwaren tegen de zaterdag wilde hij niet te zwaar tellen. Men moet wat verder zien en dan komt de vrije zaterdag in zicht. Spr. pleitte warm op de duur te komen tot activiteiten in de lokale sfeer. Zierikzee beschikt over uitzonderlijke schatten, maar te weinig wordt dit be seft. Te denken ware aan in richting van de vismarkt met petroleumverlichting en uitein delijk aan jaarlijkse opvoerin gen van het openluchtspel, dat tijdens de eeuwfeesten zo vol komen uniek is geweest. De heer M. C. Doeleman dacht in dit verband ook aan Zierikzees'e braderie, met historische verkleed partijen op grote schaal, te begin nen bij de stedelijke jeugd. Terugkomend op opvoeringen van ,Ons Schouwse land" - nieuwe serie kleurendia's voor het badseizoen Eerste publieke vertoning komt in zicht De tallozen, die vorige jaren ge noten hebben van de kleurenpro- jekties die de heren J. F. J. van den Berge en J. P. C. Boot op het witte doek brachten onder de naam „Schouwens schoonheid", zullen dit programma niet meer terugzien. Daarvoor in de plaats Is een ge heel nieuw programma gekomen, dat onder de titel „Ons Schouwse land" dit jaar aan de badgasten en eigen bevolking aangeboden zal worden. Nog enkele weken en de eerste opvoering neemt een aan vang. Dinsdagavond hadden de leer lingen en leraren van de Bisschop pelijke kweekschool „Saint Jean Baptiste de la Salie" uit Ouden bosch, het voorrecht dit program ma als eersten te mogen bekijken, daartoe bijeen in hótel „Bom". De beide heren troffen een wel zeer enthousiast publiek, want zowel le raren als leerlingen, waaronder zeer goede amateur-fotografen, wa ren allen vol lof over het gebodene. Het nieuwe programma is opge nomen op een dia-formaat van 6 x 6 cm. Daardoor komen de dia's veel groter op het scherm. Ook de ge voeligheid der films is opgevoerd. Het geprojekteerde beeld heeft een grote scherpte en kleurenrijkdom. We kunnen rustig zeggen dat elk beeld een schilderijtje op zichzelf is. Vooral het betrekken van wol kenpartijen in bijna elk beeld geeft een fraaie variatie. In de serie zijn verder een aantal dia's van zons ondergangen in winter en zomer gemaakt. „Ons Schouwse land" beperkt zich tot opnamen uit Burgh, Haam stede, Renesse, Noordwelle, Se- rooskerke en Scharendijke en geeft met zijn 325 dia's een schitterend beeld van flora en fauna in de Westhoek. het openluchtspel tegen het histo risch poortendécor, zegde de heer M. Doeleman HJz zijn garantie toe, wanneer het in de toekomst hiertoe werkelijk komt. Waardevolle garantie De heer A. Ribbens pleitte voor fondsvorming, hetgeen aansloot bij een eerder uit de vergadering ko mende opmerking, vooral ook de burgerij voor activiteiten- als thans worden beoogd - te interesseren. Een met al bleek ter vergade ring een behoorlijke dosis opti misme te bestaan en de wil tot slagen. Op een hedenavond te houden vergadering van het bestuur der vereniging „Zierikzee Ontvangt Vreemdelingen", zullen de details nader worden besproken. Ter vergadering gaf de heer Saltzherr Krips een uiteenzetting over de benodigde financiën. Feit is jiat thans met een lege kas moet worden gestart, hetgeen de orga nisatie niet eenvoudig maakt. Niet temin zal worden doorgezet, want na het appèl op deze vergadering is er van een terug geen sprake meer. In zijn openingswoord deelde de voorzitter nog mede dat burge meester mr. Dijckmeester zeer tot zijn spijt wegens ziekte niet aan wezig kon zijn. Spreker wenste hem een spoedig herstel toe. Ingezonden mededeling de verf voor het schilderfeest SIKKENS-TJALLEMA PR0DUKTEN vraag gratis boekje 'gezelligheid door kleur' (32 pagina's in kleuren) bij postbus 2 - Leiden Pensioen en A.O.W.-A.W.W. 's-GRAVENHAGE, 10-6. De cen trale commissie voor georganiseerd overleg in ambtenarenzaken is gis teren onder leiding van de voorzit ter, prof. mr. N. E. H. van Esveld; bijeengeweest ter bespreking o.m. van een nader voorstel van de zij de van de regering tot regeling van de samenloop van het overheids- pensioen met de bodempensioenen (A.O.W. en A.W.W.). De personeels- delegatie aanvaardde dit nadere ontwerp als basis van overleg, doch bracht daarnaast een aantal wen sen naar voren, betrekking hebben de zowel op het ontwerp als op de ambtelijke pensioenvoorziening. De regeringsdelegatie deelde evenwel mede, dat de regering van oordeel is, dat deze wensen thans niet in het overleg dienen te worden be trokken, doch dat daartoe gelegen heid is ondermeer bij het binnen afzienbare tijd te voeren overleg omtrent een nieuwe pensioenwet voor het overheidspersoneel. De personeelsdelegatie had hiertegen overwegende bezwaren, zodat over het regeringsvoorstel geen overeen stemming werd bereikt. Aldus deelt het ministerie van Binnenlandse Zaken mede. ZIERIKZEE De heer G. H. W. Wiegers, onder wijzer aan de Chr. Nationale school te Zierikzee is m.i.v. 1 september a.s. benoemd tot onderwijzer aan de Ger. Streekschool te Vlaardingen. NOORDWELLE Demonstratie - avond De Kroon-winkelierster mevr. Lokker-v. d. Zande organiseerde in haar zaal een demonstratie-avond waarvoor veel belangstelling be stond. De aanwezigen werden ver welkomd door de heer Flikweert. De demonstratie werd verzorgd door mej. v. d. Kommer die goo chelde met D.E.-, Duyvis-, Nutricia- en Betuweprodukten. De aanwezi gen kregen volop gelegenheid een en ander te Consumeren. Het bleek dat met eenvoudige ingrediënten verrassende lekkernijen kunnen worden samengesteld. Namens me vrouw Lokker sprak aan het slot de heer Flikweert een dankwoord tot de aanwezigen. NIEUWERKERK Uitslagen Rundveekeuring Ook in deze gemeente werd een rundveekeuring gehouden, waarvan de uitslag als volgt is: 2e kalfskoeien: 1 Marie, eig. mw, v. d. Vate. 3e kalfskoeien; la Janke, eig!,- mevr. v. d. Vate; lbJDina, eig. iderify 2a Janke, eig. wed., J. Folmer. 4e kalfskoeien: la Tijtsje, eig. L. D. Heijboer; lb Grietje, eig. R. P. Gaanderse; le Bletke, eig. idem. Oudere koeien: la Aaltje, eig. G. Braam: lb Tietje, eig. wed. J. Fol mer; le Rompje, eig. G. Braam. GROENE KRUIS-AFDELING ZIERIKZEE NAM MOEILIJK BEZUINIGINGSBESLUIT Nog geen verbetering in de financiële positie De afdeling Zierikzee van „Het Groene Kruis*' hield woensdag avond onder voorzitterschap van de heer J. J. v. d. Ende in de foyer van de Concertzaal de jaarverga dering. Deze vergadering kon eerst nu worden gehouden in verband met de afbouw en de ingebruikne ming van de uitbreiding van het wijkgebouw. In het afgelopen jaar trad mevr. Schilstra-Bruinsma om bijzondere redenen af als secretaresse. Tot secretaris werd gekozen de heer L. Dey. Mevrouw Schilstra is thans bestuurslid. Het ledental onderging in 1958 een stijging en bedroeg per 31-12-'58 1416 tegen 1361 per 31-12- 57. De twee wijkverpleegsters leg den in het verslagjaar een record aantal bezoeken af, nl. 7.841, waar van 6099 voor wijkverpleging. Voor het zuigelingenbureau vonden 134 nieuwe inschrijvingen plaats, voor het kleuterbureau 102. Er werd ook in 1958 weer een moedercursus ge organiseerd, waaraan door 25 per sonen werd deelgenomen. Het ver slag van de secretaris werd vervol gens onder dankzegging vastge steld. Nadelig slot Uit de rekening en verantwoor ding van de penningmeesteresse mej. M. J. A. Fermin, bleek dat 1958 geen verandering ten goede bracht in de financiële positie. Het nadelig slot over dat jaar bedraagt f 2.563,38. (Totale exploitatie-op brengst f 22.113,74, lasten f 24.677,12) De actie voor vrijwillige contribu tieverhoging is behoorlijk geslaagd leverde een bedrag op ad 1.096. De bescheiden waren blij kens het verslag van de financiële commissie in keurige staat bevon den en de penningmeesteresse werd décharge verleend. Het geraamd nadelig slot voor RECHTZAKEN Uitspraak in zaak gedode babies ROTTERDAM, 11-6. De Rotter damse rechtbank heeft vanmorgen uitspraak gedaan in de zaak, die veertien dagen geleden diende te gen de 36-jarige loodgieter G. C. Schaeffer en diens 35-jarige echtge note L. M. M. Niehus, beiden uit Rotterdam. Zij zouden vijf van hun pasgeboren kinderen, resp. in 1951, 1952, 1954, 1956 en 1958 na de ge boorte van het leven hebben be roofd. De rechtbank veroordeelde de man en de vrouw ieder tot een ge vangenisstraf van zes jaar met af trek, de man wegens moord meer malen gepleegd en de vrouw we gens medeplichtigheid daaraan. Tegen ieder van hen was tien jaar gevangenisstraf met aftrek geëist. 1959 beloopt een bedrag ad f 3.779,53 Dit belangrijke tekort heeft het be stuur dóen uitzien naar middelen van bezuiniging Na lang wikken en wegen heeft men het moeilijke besluit moeten nemen om per 1 januari 1960 de conciergepost aan het wijkgebouw te laten vervallen. Bij de bestuursverkiezing werd de heer J. Legemaate, periodiek af tredend, herkozen. De heer W. Tack deelde namens de materiaalcom missie mee dat materiaal en inven taris in het wijkgebouw in uitste kende staat van onderhoud zijn be vonden, waarvoor mevr. Lindhout alle lof toekomt. NOORDGOUWE Demonstratie-avond Kroonwinkeliers Dinsdag gaven de plaatselijke „Kroon-winkeliers", t.w. de heren: M. Flikweert en J. P. de Regt in het gemeentelijk verenigingsge bouw te Noordgouwe aan de Oost- weg een gezamenlijke demonstra tie-avond voor hun cliëntèle. Bij het begin van de avond riep de heer Flikweert, pl. Kroonwinke- lier, de aanwezigen een hartelijk welkom toe. Een speciaal wel komstwoord richtte spreker tot de vertegenwoordigster, mej. Van de Kommer, die deze avond verzorgde namens Nutricia, D.E., Duyvis en De Betuwe N.V. (de gezamenlijke fabrikanten). Tijdens de demonstraties, welke alle zeer vlot verliepen werd koffie geserveerd, vervolgens werden de genodigden slaatjes en diverse har tige hapjes aangeboden. Ongeveer een 120 genodigden hadden aan de oproep gehoor ge geven, waardoor de zaal zo goed als geheel bezet was. Verschillende genodigden gingen met aardige ver rassingen huiswaarts. De heer Flikweert kon dan ook in zijn slot woord getuigen van een alleszins geslaagde demonstratie-avond. Spr. dankte vooral mej. Van de Kom mer voor het gebodene. Scheepvaartberichten Esso Amsterdam (t.) 11 van Rot terdam naar Aruba. Esso Nederland (t.), pass. 9-6 Kaap St. Vincent naar Fawley. Musilloyd, 10-6 te Rotterdam. Scherpendrecht, 10-6 van Mena al Ahmadi naar Houston. Een politiepatrouille heeft een aantal inboorlingen uit Australisch Nieuw-Guinea gearresteerd, die er van worden beschuldigd achttien mei j,l._ een. inheemse dorpspolitie man te hebben overvallen, gedood en opgegeten. AFDELING ZIERIKZEE N.C.V.B. Ds. P. Homburg te Vlissingen sprak over betekenis van de engelen Onder leiding van mevr. A. van Vloten-van Rijswijk vergaderde woensdagavond de plaatselijke af deling van de Ned. Chr. Vrouwen bond. Na opening met gebed en Schriftlezing sprak ds. P. Homburg te Vlissingen over het onderwerp: „De betekenis van de engelen Gods In ons leven". Spreker begon met te constate ren dat er in deze tijd bij vele Christenen een matheid valt waar te nemen t.o.v. geestelijke dingen: men spreekt wel veel over veler lei zaken, maar dat betreft bijna altijd stoffelijke. Hij wilde deze avond nagaan wat de bijbel leert over de werking van de engelen in het leven van de Christenen en koos daarvoor als uitgangstpunt hetgeen geschreven staat in Hebr. 12 22-25. Allereerst behandelde hij de vraag wat engelen eigenlijk zijn. Dit zijn geestelijke wezens, tot wier wezen het behoort zónder lichaam te zijn. In dit verband wees hij op het hoge privilege van de mens, wien„God deel heeft gegeven aan beide werelden, in welke hij ook heerschappij mag voeren. De na tuur van de engelen zullen wij nooit helder kunnen doorzien, maar wij stellen hen vaak veel te zoete lijk en ook te kinderlijk voor. Ps. 103 leert het echter anders, want daar wordt gesproken van „een held en strijder voor het Rijk van den Heer". Vervolgens sprak hij over de persoonlijkheid van de engelen en het zelfbewustzijn van de engelen, die ook kennis dragen van wat er op de aarde gebeurt, er op wijzen de dat niet alle engelen gelijk zijn, daar zij verschillende gaven en krachten hebben ontvangen. De engelengemeenschap richt zich vol maakt op de dienst van God en de engelen treden op in 3 bepaalde perioden in de Bijbel, n.l. bij de zondeval, bij het verlossingswerk van de Heere Jezus en bij de we derkomst van Christus. Dit alles staat in verband met het leven van de Christen. Ds. Homburg noemde ook verschillen de eigenschappen van de engelen: zij zijn een voorbeeld van vol strekte gehoorzaamheid aan God in de hemel. Speciale nadruk leg de hij op de vreugde, die er bij de engelen heerst over één zondaar, die zich bekeert en de betekenis van de engelen voor de troon Gods t.a.v. ons gebed (Openbaringen 8). De enge7 fin staan de gelovigen bij in hun leven, maar ook bij hun sterven. Iedere gelovige mag de troost hiervan vasthouden. Bij de wederkomst des Heeren wacht den Christenen een geweldige taak, omdat de gelovigen de engelen moeten oordelen (1 Cor. 6 3). Wij moeten echter ook wel bedenken dat de engelen op ons toezien en a.h.w. rapport uitbrengen over ons en onze gedragingen. Tenslotte sprak spr. de hoop uit dat wij één hechte gemeenschap zullen vormen, liefde tot elkander zullen hebben en dat de engelen met stijgende bewondering naar ons leven mogen zien. Medege deeld werd dat in de september- vergadering ds. M. v. d. Klis het onderwerp: „De wonderen der na tuur", zal Inleiden. Verwachting tot vrijdagavond: Droog weer Droog weer met zonnige perio den; zwakke wind; dezelfde tem peraturen als vandaag of iets ho gere. 12 juni. Zon op 4.20, onder 20.59. Maan op 10.32, onder Eerste kwartier 14 juni te 6.22. Hoogwaterstanden ZIERIKZEE: 12 juni 6.47 v.m. 19.00 n.m. BROUWERSHAVEN: 12 juni 6.24 v.m. 18.52 n.m. Doodtij: 16 juni. Ingezonden mededeling BERINI Speedomatic Geen snelheidsverlies HET WEEROVERZICHT DE BILT, 11-6. Nieuw ontwikkel de luchtcirculaties sturen vochtige en tamelijk warme oceaanlucht naar de Britse eilanden. In Ierland en Schotland veroorzaakte het bin nendringen van deze lucht vanmor gen lichte regen en motregen De afgelopen nacht ontwikkelden zich in de onstabiele polaire lucht boven het noorden en oosten van Neder land nog buien In Leeuwarden viel 15 mm. De temperatuur daalde tijdens langdurige opklaringen sterk. Op enkele plaatsen is lichte nachtvorst voorgekomen. Boven Scandinavië stijgt nu de barometer sterk. Nederland komt daarmede geheel binnen de in vloedssfeer van hogedrukgebieden te liggen. De kans op regen begint daarom bijzonder klein te worden en een langzame stijging van de temperatuur overdag kan worden verwacht. DE BEVOLKING VAN NEDERLAND s-GRAVENHAGE, 11-6 Het aan- tal huwelijken in Nederland heeft volgens opgave van het C.B.S. in de eerste 4 maanden van dit jaar 22.505 bedragen tegen 24.203 in de eerste vier maanden van 1958, Het aantal levendgeborenen bedroeg 82.652 tegen vorig jaar 78.555 en het aantal overledenen 32.023 tegen vo rig jaar 31.599. Het aantal immi granten bedroeg in de eerste vier maanden van dit jaar 10.315 tegen 33.395 in de overeenkomstige pe riode van 1958, terwijl het.aantal emigranten 17.488 bedroeg tegen vorig jaar 18.625. Het aantal inwoners van ons land bedroeg op 1 mei jl. 11.321.334. ^gezonden mededeling ZEER OUDE per hele liter 8: Wynand Focklnk Anno 1679 Uitstekend materiaal op veekeuring te Haamstede Weinig publieke belangstelling De belangstelling voor de vee keuring die dinsdagmiddag op de „Driehoek" werd gehouden, was zeer gering. Er waren een goede 20 beesten, wat ruim voldoende is om een keuring op redelijke basis te kunnen houden, aldus ir. W. L. Harmsen, de veeteeltconsulent in Zeeland, die dit in zijn openings woord naar voren bracht. Verder waren als keurmeesters aanwezig, de heren M. Kleinepier en J. v. d. Tas. Voor de inspectie van het Ned. Stamboek was aanwezig de heer A. B. Booyink, terwijl de heer H, A. v. d. Werf als bedrijfsvoorlichter de Gezondheidsdienst voor Dieren met toezicht op t.bc. en abortus verte genwoordigde. De Prov. Comm. ter bevordering van de Rundveefokke rij in Zeeland kwam tot de volgen de resultaten: Categorie le Kalfskoe: 1 Mina 5. eig. C.'M. Beije, Haamstede, la; 2. Gerda 12, eig. A. Hanse, Haamstede, lb; 3. Marijke, C. M Beije, lc; 4. Paula, A. Hanse, 2a; 5. Smits, A. Hanse, 2b. Categorie 2e Kalfskoe: 1. Dora 8, C. M. Beije, la; 2. Jansje 3, C. M. Beije, lb. Categorie 3e Kalfskoe: 1. Greta 32, C. M. Beije, la; 2. Grietje, A. Hanse, lb; 3. Dora, C. M. Beije, 2e prijs. Categorie 4e Kalfskoe: 1. Corrie 6, A. Hanse, la; 2. Dora 5, C. M. Beije, lb; 3. Akke 52, A. Hanse, lc; 4. Gerda 9, A. Hanse, ld. Een prach tige groep! Categorie 5e Kalfskoe: Rika, C. M. Beije, le prijs. Categorie Vaarzen: 1. Tietje 9, (Fries) C. M. Beije; 2e. Marie 29, C. M. Beije; 3e. Rika 2, C. M. Beije; 4e. Bontje, C. M. Beije. Categorie jongere Vaarzen: le. Gerda 14. A. Hanse; 2e Emma, C. M. Beije; 3e. Gerda 15, A. Hanse; 4e. Geertje, C. M. Beije. In totaal was een bedrag aan prijzen, groot f 26, beschikbaar ge steld door f 10 van de Boerenleen bank, f 10 van de Landbouwver. en f 6 van de Kring der Z.L.M. Aan het einde sprak de heer Kleinepier een dankwoord, speciaal tot de heer A. Hanse, voor de voor bereidingswerkzaamheden en het beschikbaar stellen van zijn wei land.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1959 | | pagina 2