Commissaris der Koningin jhr mr A. F. C. de Casembrood opende nieuw zwembad Iets anders Izien, iets anders doen Van groene kussen naar zilte nat Burgemeester en enkele raadsleden namen dehogeplenk ZIERIKZEE, 6-6. Het nieuw aangelegde Zierlkzeese zwembad is van middag officieel geopend door de commissaris der koningin in de pro vincie, Jhr. mr. A. F. C. de Casembroot. Maar met deze zakelük gecom primeerde zin is niet alles gezegd. De commissaris heeft het zwembad open „gepraat", maar de gebad- broekte dapperen onzer vroede vaderen, met voorop burgemeester mr. F. Th. Dückmeester, hebben met prachtduikcn en sprongen van de hoge plank - „wat er van komt, dat komt er van", had kort voor het te water gaan de burgemeester door de microfoon een zeer enthou siast publiek medegedeeld - het zo lang verbeide zwembad onofficieel, maar fris van de de lever, ingewijd. Het leek ons een vaderlandse primeur en het mag gezegd dat de burgemeester en raadsleden de drieste overgang van het groene kussen naar het zilte nat tot een be wonderenswaardig goed einde hebben gebracht. Het besluit tot deze in de styl van de dag passende stunt, moet gevallen zijn op een be sloten raadszitting, want zelfs „insiders" ten stadhuize hebben het desbetreffend van tevoren rondgaande gerucht, hardnekkig ontkend tot het „moment suprème". Zwijgplicht dus. De raadsleden mr. Keuning, Ramejjs, bjj de Vaate, Goudriaan en v. d. Schee, alsmede wethouder Koevoets, bleken in het natte complot te zitten en de politieke ver broedering in het diepe bassin was dus bijna compleet. Als gezegd is een duizendkoppige menigte, die de aangrenzende dijk als met een kleurig en vrolijk lint festoneerde, getuige geweest van deze verrichtingen, reeds tevoren in stemming gebracht door de Koninklijke Harmonie „Kunst en Eer", dat der eeuwen traditie eer aan deed en „er bjj was" toen er voor de stad iets belangrijks gebeurde. Overigens was alles in de vrolijke sfeer van deze middag. De zilte lucht had de gemoederen doen rij pen voor deze sportieve plechtig heid en zwaarwichtigheden ontbra ken. „Als ik in het water val, zink ik en bovendien vind ik het water altijd koud, maar dat neemt niet weg, dat ik de stichting van dit zwembad ten zeerste toejuich", al dus schertste de commissaris in zijn toespraak, nadat hij even te voren in volle ernst had gewezen op de stellige zekerheid dat de februari- ramp van 1953 zonder twijfel min der slachtoffers 2ou hebben gevergd indien meer Zeeuwen "het zwemmen tevoren hadden kunnen leren. Jhr. de Casembroot weer er nog op, dat het aanleggen van zwembaden geen gemakkelijke zaak is. De afstanden tot de dorpskommen voor gecentra liseerde baden zijn te groot en zo ligt het probleem in Zeeland dus niet gemakkelijk. Hij typeerde de sfeer in het nieuwe Zierikzeese bad als zeer gezellig en vond het ver heugend dat de lange weg naar het zwembad met goed gevolg is afge legd. Parallel lopend belangenlijntje Ook ditmaal vergat de Com missaris „Kunst en Eer" niet. „Het is reeds voor de tweede maal, dat ik de harmonie in sportieve sfeer ontmoet", zo sprak hij, om daarna - doelend op de aanwezigheid van de Schiedamse zwemclub op te merken: „waar de Schiedammers in zwemmen, in zout water of je never weet ik niet". Terugkerend tot de ernst feliciteerde spr. het ge meentebestuur namens het college met het succes en zag een parallel lopend belangenlijntje, tussen ge meente en provincie, i.v.m. de aan wezigheid van het restaurant „De Val". Spr. besloot met de wens, dat het zwembad veel zal mogen«wor- den gebruikt en tot heil zal mogen strekken van de bevolking van Schouwen-Duiveland in het alge meen en die van Zierikzee in het bijzonder. „Kunst en Eer", o.l.v. de heer Jac. Kikke zette hierna het Zeeuwse volkslied in. Grote erkentelijkheid Staande voor de microfoon op het loopplatform had even tevoren bur gemeester mr. Dijckmeester de commisaris der koningin dank ge zegd voor de speciale belangstel ling voor dit bad aan de dag ge legd. Spreker schetste in grove lij nen de wordingsgeschiedenis van het zwembad en dankte inzonder heid het hoofdbestuur van het Na tionaal Rampenfonds, door welke instelling de bouw mogelijk werd. Ook de burgemeester achtte het nabuurschap van het restaurant „De Val" van de grootste beteke nis en wees op de grote metamor phose die de omgeving door een en ander heeft ondergaan. Inzon derheid verwelkomde spreker de dijkgraaf van de polder „Schou wen-Duiveland", de heer A. M. Ge luk, en herinnerde er aan dat de gemeente erfpachter is geworden van de grond waarop het zwem- bal werd aangelegd. „Het is feite lijk wel zo dat de oorspronkelijke gedachte het zwembad hier te si tueren uit 's Landskamer is tevoor schijn gekomen", aldus mr. Dijck meester, die verder een aantal aan wezige autoriteiten verwelkomde, o.w. het hoofd van de Gezond heidszorg van het ministerie van Sociale Zaken en de architect de heer Heidelberger. „Het zwembad is met eenvoudige middelen gebouwd, waar als een voud het kenmerk van het ware is, dan is dit inderdaad „je ware", al dus de burgemeester, die verder opmerkte dat het gemeentebestuur overgelukkig is met dit geschenk, waarvoor spreker zjjn grote erken telijkheid overbracht. „Belangrijk zal het bad zonder twijfel zijn voor het zwemonder- richt, de sport en de rekreatie en daarmede voor de ontwikkeling van Zierikzee in het algemeen", zo besloot hij. Namens de directie van de Ned. Heide Maatschappij sprak het hoofd van het ambtsgebied de heer L. P. van Santen-Kolff, die het zwembad een unicum in Zeeland noemde, wat betreft de bouw door de Ned. Heide Mij. Spr. hoopte dat de werkelijke noodzaak van een zwembad in de praktijk nooit meer bewezen zal behoeven te worden. Het dochtertje van de heer K. T. de Jonge - van de aannemerscombinatie De Oude De Jonge die het zwembad bouw de- bood daarop de burgemeester een klok aan, bestemd voor het zwembad. De heer van Santen Kolff bood een fraaie wisselbeker aan alsmede enkele medailles. Mr. Dijckmeester wilde de wissel beker bestemd zien voor de school, die het grootste aantal zwemdiploma's in de eerste ja ren behaalt. Tenslotte sprak namens de Ned. Bond van Bad- en Zweminrichtin gen de heer Harderman, die hoopte dat het verdrinkingsgevaar door dit zwembad weer zal worden ver minderd. Wat het aantal baden be treft, staat Zeeland nog onderaan op de landelijke lijst, maar spr. hoopte dat hierin steeds meer ver andering ten goede zal komen. De Bond is immer bereid tot het geven van inlichtingen. Na de officiële openingstoespraak van de Commissaris, begon het on officiële, maar wel zeer spektaku- laire gedeelte. Terwijl na de koene sprong de burgemeester en ver schillende raadsleden nog in het diepe bassin rondzwommen, wier pen mr. Keuning en wethouder Koevoets de meervoudige zwem- kampioene Cockie Gastelaars het water in en met al deze har delin gen was het bad echt wel open, een gelegenheid die dankbaar werd aangegrepen door de deelneemsters en deelnemers aan de nationale zwemwedstrijden tussen de Kring Zeeland van de K.N Z.B. en de Schiedamse zwemclub. Demonstraties en wedstrijden De vereniging Wilton-Feijenoord gaf een demonstratie kunstzwem- men, een vorm van artistiek zwem men, uitgevoerd op populair klas sieke muziek. Het bestaat uit het Grootscheeps onderzoek naar kanker NEW YORK, 7-6. Het Ameri- kaanse genootschap voor kanker zal in oktober a s. een zeer groot op gezet onderzoek naar de oorzaken van kanker beginnen. Een miljoen Amerikanen zal men in zes jaren tijds bij de actie betrekken. Vijftig duizend vrijwilligers starten in de herfst met vertrouwelijke enquêtes over hun persoonlijke kennissen. De studie is gebaseerd op de theorie dat de meeste kankers hun oorzaak vinden in omgevingsfactoren. De wintertoeslag voor ouden van dagen ROTTERDAM, 6-6. Het hoofd- bestuur van de Nederlandse Bond voor ouden van dagen heeft in een adres aan de Raad van ministers verzocht bij de gemeentebesturen er op aan te dringen, dat de steun uitkeringen worden herzien en spe ciaal de wintertoeslag wordt ver hoogd. Dit, omdat in de afgelopen jaren de kolen duurder zijn ge worden. Het bestuur meent, dat de gemeentebesturen hiertoe in staat zijn, omdat de instellingen van so ciale zorg minder en geringer uit keringen behoeven te doen. Mr F. Th. Dijkmeester Magistrale duiksprong! zwemmen van verschillende figu raties met muzikale begeleiding, waarbij vooral het teamwerk uiterst belangrijk is. Groepen van 12 of 10 meisjes voerden de oefeningen uit. Een kunstzwemduet leverde een be wonderenswaardige prestatie, even als de soliste Marieke Verheijden. Uiterst boeiend was een oud-Hol landse boerendans door een achttal meisjes. Het komisch springnummer door de heren H. Bouwman en A. van Raay, liet klaterend applaus en een gulle lach door de dikke rijen ge nodigden en publiek golven. Voor deze heren had de hoge plank geen problemen. Bij de wedstrijden toon de de Schiedamse club zich volko mensuperieur op de Zeeuwen. Ook de gespeelde waterpolowedstrijd werd gewonnen door de Schiedam mers (10-3). Voor de uitslagen van de zwemwedstrijden verwijzen wij naar het volgende nummer. De verrichtingen der zwemsters en zwemmers werden door het publiek met grote belangstelling gadegesla gen. Later op de middag werd het wat guur, maar in het algemeen zat het met wind en zon aardig mee op deze zo geslaagde dag. STAD EN PROVINCIE ZIERIKZEE Twee schuurtjes verbrand Door nog onverklaarbare oorzaak is zondagmorgen in alle vroegte brand ontstaan achter de woning van C. Kwaak aan het 's Heerlau- wendorp alhier. Hierdoor werden twee houten schuurtjes in de as ge legd. De brand werd geblust door de brandweer, zodat uitbreiding van het vuur, wat niet denkbeeldig was, kon worden voorkomen. De rijkspolitie stelt een onderzoek in naar de oorzaak. BURGH Opening sportpark De opening van het nieuwe sport park zal plaats vinden op 5 sep tember a.s. zo is vrijdagavond be sloten in een gezamenlijke verga dering van gemeenteraad en be stuur der sportvereniging. De ope ning zal met enkele bijzondere wed strijden plaats hebben. Zo heeft de adoptiegemeente Noordwijk toege zegd met twee voetbalelftallen naar Burgh te komen; terwijl eveneens de mogelijkheid wordt onderzocht om een korfbalteam naar Burgh te zenden. Het is bijzonder verheu gend, dat het juist de adoptiege meente Noordwijk is. welks inwo ners zoveel deden voor de sport in het algemeen te Burgh na de ramp, waar vandaan men nu de ope ningswedstrijden komt spelen. HAAMSTEDE ,,Winterrust" verkocht Reeds enige tijd gaan in de West hoek geruchten over de verkoop van een aan de firma v. Waveren behorend perceel bloembollengrond „Winterrust" genaamd, en gelegen aan de Hogeweg naar Westenschou- wen. Dit ongeveer 6% ha. groot perceel is op een voorlopige koop- acte verkocht aan de Stichting Va- cantie Verblijven van het Ne derlands Vak Verbond (S.V.V./N. V.V.) Deze stichting heeft het plan om op dit perceel grond, dat vlak tegen de duinen ligt, een bunga low-park te bouwen, in dezelfde geest als dat dit door genoemde stichting ook op Terschelling en andere plaatsen is gebeurd. Het worden allemaal lage zomerhuisjes, die men wat later bijna van de weg af niet te zien krijgt, omdat aan de wegzijde een bebossing woTdt aan geplant. Hoe groot het aantal bun galows zal .zijn, is nog niet bekend. 'Ook de gebouwen (woning en be- drijfsschuur) zijn verkocht. Hiertoe is een wijziging noodzakelijk in het uitbreidingsplan, doch hier wordt reeds aangewerkt. De oorzaak vari deze verkoop, van dit voor de firma van Waveren belangrijke stuk cultuurgrond is in hoofdzaak de droogteverschijnselen. Deze verschijnselen hebben de laat ste jaren zulke vormen aangeno men, dat de twee jaar geleden aan geschafte regcninstallatie niet meer aan het gewenste kwantum water kan komen. Bovendien worden de HAAMSTEDE De hulp bij de duinbrand Van de zijde van de Domeinen verzoekt men ons te willen mede delen, dat allen die menen in aan merking te komen voor vergoeding en kunnen aantonen dat zij behulp, zaam zijn geweest bij het blussen van de brand in het domaniale duingebied, vrijdagmiddag jlkun nen zich hierover in verbinding stellen met het Domeinpersoneel. 10-jarig jubileum Ger. Vrouwenvereniging Het 10-jarig jubileum der Geref. Vrouwenvereniging werd vorige week op enigszins feestelijke wijze gevierd. De talrijke gasten, die de eilandelijke zusterverenigingen ver tegenwoordigden, arriveerden des middags omstreeks drie uur en werden na welkom te zijn geheen, door de presidente, mevr. van Wa- veren-v. Egmond, thee aangeboden. Daar ook op andere gemeenten van ons eiland zeer veel belangstelliing bestaat voor de diepvries-installa ties, werd de aanwezige kluis te Haamstede met een bezoek vereerd. Hierna werd een wandeltocht ge maakt en werd van de stilte geno ten. In het Geref. jeugdgebouw aan gekomen, werd gezamenlijk een broodmaaltijd genuttigd, die er bij de 100 dames na de wandeling in ging als koek. De avond werd ver der gevuld met zang, declamatie en hersengymnastiek. Zeer in de smaak viel het spel van de vrou wenvereniging uit Zonnemaire: „We hebben een auto" genaamd. De afgevaardigde van Bruinisse sprak de jubilerende vereniging toe en bood een envelop met inhoud aan. Namens de gasten dankte mevr. Baas-Kloet de vereniging voor al het goede wat ze deze dag mochten ontvangen. Staande werd daarna het Bondslied gezongen. Mevr. van Waveren-van Egmond dankte allen voor hun komst en medewerking, waarna ze de avond sloot met dankgebed. In twee bussen vertrok het gezelschap naar huis en kon iedereen terugzien op een prettige middag en avond. Twee Nederlanders in Genève omgekomen GENEVE, 8-6. Een Nederlander en een Nederlandse zijn in de nacht van zaterdag op zondag in Genève om het leven gekomen in een flat gebouw in Genève, waar brand was uitgebroken. Omdat zij in hun eigen appartement op een van de verdie pingen met rookverstikking werden bedreigd, trachtten ze uit het bran dende gebouw naar buiten te vluch ten, waarbij zij per ongeluk de trap naar de kelder afdaalden. Daar zijn *zij door de rook bedwelmd geraakt en gestikt. Brandweerlieden heb ben hen later aan de voet van de trap in de kelder gevonden. De man en de vrouw waren gekleed in py- ama. Hun stoffelijke overschotten zijn overgebracht naar een zieken huis. Twee jongens gedood OLDEBROEK, 6-6. Op de Zwarte weg te Oldebroek zijn vanavond omstreeks 20 uur de 16-jarige bromfietsberijder van 't Veen uit Oosterwolde en de 18-jarige motor rijder Holstege uit Doornspijk na met elkaar in botsing gekomen te zijn, ter plaatse overleden. De oor zaak van de botsing is nog niet be kend. Vliegende schotel Engelands vliegende schotel' heeft zondag met succes zijn eerste proefvlucht gemaakt. De „Hovercraft" voor de helft vliegtuig en voor de helft schip - is ontworpen om over de oppervlakte van de zee te scheren op een luchtkussen. Het toestel is 10 meter lang en 8 meter breed en heeft een motor van 450 p.k. HET CIRCUIT VAN SCHOUWEN EN DUIVELAND vindt iedere dag plaats in onze drukkerij, «vaar wij wedijveren het drukwerk zo snel mogelijk te kunnen afleveren ZIERIKZEE TELEFOON 2255 op ons eiland pas verkavelde gebie den steeds beter geschikt voor de bloembollenteelt We hopen later op de mogelijke bouw van dit park nog eens terug te komen. Bondskanselier Adenauer heeft de wens te kennen gegeven bin nenkort naar Engeland te gaan voor besprekingen met premier MacMillan, zo heeft het Westduitse persbureau D.P.A. zondag meege deeld. SPORT KORFBAL S.D.K.B. Burgh IStormvogels I 7-2 De groen-witten behaalden de overwinning op verdiende wijze. In het eerste kwartier ontstond er een levendige strijd met goede sco ringskansen welke echter niet wer den benut. Het duurde een half uur voor Wentel met een goed schot zijn club de leiding wist te geven (1-0). Stormvogels bleef hardnekkig doorvechten en Kors- man liet na 10 min. de gelijkma ker aantekenen. De rust ging in met 2-1 door A. v. d. Weel. Na rust ging het met Burgh steeds beter. Na vijf min. 3-1 door A. v. d. Weel en na de vakwisse ling 4-1 door N. Schrier, ondanks het opzetten van Stormvogels. S. Roos zorgde voor 5-1, waaxma Boer op fraaie wijze nummer twee voor Stormvogels liet aantekenen (5-2). In de laatste tien min. werd het 7-2 door Corry v. Nieuwenhuize en M. Kloet. Burgh II—SVOWK I 6-2 Een matig gespeelde wedstrijd met eerst na 20 min. het eerste doelpunt door Joop Verton (1-0). Ouwerkerk sloeg verbeten terug door Hage (1-1). Na 3 min. bracht Vijverberg de stand op 1-2, waar na Kooman de stand gelijk maakte en Kees v. Nieuwenhuize de rust deed ingaan met 3-2. Dezelfde speler zorgde tien min. na de her vatting voor 4-2. Bij Ouwerkerk moest Dekker vervangen worden door Hillebrand. Greetje Bolken baas voerde de voorsprong voor Burgh op zeer fraaie wijze op tot 5-2, waarna A. v. d. Werf de eind stand bracht op 6-2. Scheepvaartberichten Arendsdijk, 6-6 van Rotterdam, 7-6 te Bremen. Bloemfontein, 5-6 in Suezkanaal naar Akaba. Kelletia (t.), 5-6 van Abadan naar Kaapstad. Kenia (t.), 7-6 van Curagao naar Trinidad. Limburg, 7-.6 van Amsterdam, 7-6 te Bremen. Mussilloyd, 7-6 te Le Havre. Theobaldius (t.), 5-6 van Caracao naar Providence. Verwachting tot dinsdagavond: Veel wind Vannacht veel bewolking met tij delijk enige regen, morgen opkla ringen en slechts hier en daar een bui; matige tot krachtige, tijdelijk harde wind, aanvankelijk tussen zuid en zuidwest, later westelijk; iets lagere middagtemperaturen. 9 juni. Zon op 4.21, onder 20.58. Maan op 7.19, onder 22.47. Eerste kwartier 14 juni te 6.22. Hoogwaterstanden 17.16 n.m. 'e ZIERIKZEE: 9 juni 5.04 v.m. BROUWERSHAVEN: 9 juni 4.34 v.m 16.55 n.m. Springtij: 8 juni. HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 8-6. Het K.N.M.I. deelt mede: Het afgelopen weekeinde breidde het Azorgenhogedrukge- bied zich over Frankrijk uit. Sa menhangend daarmee werd de warme continentale lucht verder naar het oosten teruggedrongen, ongeveer tot de lijn Berlijn-Mün- chen. Op het noordelijk deel van de oceaan bevonden zich een tweetal actieve depressies. De ene trok via Schotland naar IJsland, maar de andere volgde een oostelijke baan en lag vanochtend in het zeegebied ten westen van Schotland Het erbij behorende frontensysteem beweegt over Engeland naar het oosten en zal vermoedelijk in de nacht, ver gezeld van vrij veel wind en enige regen, Nederland passeren. Na de frontpassage stroomt mor gen lucht van polaire oorsprong binnen, waarin opklaringen voor komen. De temperatuur handhaaft zich daarbij op ongeveer hetzelfde niveau. Een succesvolle proef met eieren van een zee-egel in de ruimteraket, waarin ook de apen Able en Baker zaten, heeft aangetoond dat de ont wikkeling van levende cellen ook in de ruimte voort kan gaan, aldus een bekendmaking van het Ame rikaanse leger. Medische tips voor de vakantie Gehucht met drie kippen Voor de geestelijke hygiène.moet u in de vakantie iets heel anders zien en iets heel anders doen dan u gewend bent. Dat wil zeggen dat iemand met een sleurbaantje er het beste aan doet een avontuur lijke en inspannende tijdsbesteding te zoeken. Mensen, die gewoonlijk geen tijd hebben om hun pet te pakken, kunnen maar het beste gaan logeren in een dorp waar he lemaal niets te beleven is. Iets an ders zien, iets anders doen, dat betekent voor de huisvrouw géén kamers doen, géén bedden opma ken, géén boodschappen doen, géén groenten schoon maken, niet ko ken, niet afwassen, niet afdrogen, niet stofzuigen, niet strijken. Verandering van klimaat Deze algemene regels gelden al lereerst voor de lichamelijk gezon den. Wie echter aanleg heeft voor een of andere ziekte kan de va kantie soms goed gebruiken voor een verblijf in een voor hem of haar meer geschikt klimaat. Bron- chitispatienten, die aan de kust wonen, hebben er soms veel baat bij zichzelf een poosje te verplaat sen naar bos of hei. Ook na de va kantie kunnen zij er in hun oor spronkelijke omgeving dan vaak veel beter tegen. Trage kinderen knappen dikwijls erg op aan zee, magere en nerveu ze jongens en meisjes ziet men in een bosrijke streek tot vreugde van de ouders vaak geheel tot zichzelf komen. Pas op voor zonhesteck Warmte en zon gaan niet altijd samen, zeker niet in ons vochtrijk landje, waar het juist bij bedekte lucht, heel drukkend kan zijn. Bij zulk soort weer doet men er goed aan zich luchtig te kleden en op eenhopingen van mensen te mij den. Bij optredende hoofdpijn en duizeligheid op zo'n benauwde dag is het het beste zo spoedig moge lijk de koelte op te zoeken; een drcigendo „zonnesteek" of „warm- tesluwing" kan men het doeltref fendst bestrijden door binnenshuis in een koel vertrek te gaan liggen op een bed of bank. Wie onverhoopt eerste hulp moet verlenen aan een slachtoffer van warmtestuwing, moet de ge troffene neerleggen, zijn kleren los maken, koelte toewuiven, hem zo mogelijk met fris water wassen of besprenkelen. Het gevaar van te overdadige direkte zonbestraling is iedereen bekend. Geleidelijkheid is de voorwaarde voor prettig bruin worden. Heel blanke en roodharige types moeten zich met een grote hoed-en lange mouwen wapenen als tegen een vijand Onze voeten deze zomer Doe in de vakantie iets extra's voor de verzorging van uw voeten, die het hele jaar al opgesloten zit ten in hun leren gevangenis. Geef ze behalve een geregeld bad nu eindelijk ook eens volop frisse lucht. Loop aan het strand vooral eens op blote voeten, draag op ruwer terrein sandalen. In die open schoenen dan liefst sokken die vocht kunnen opnemen, vooral bij neiging tot sterk transpireren. Na zwemmen of baden moeten de voeten goed en stevig worden af gedroogd. als de gelegenheid er is, is het goed om ze daarna in te poederen. Voor bergtoeren of wandeltoch ten heeft men natuurlijk niets aan open schoenen. Dan voldoen laar zen het best, vooral wanneer die zo ruim zijn dat ze plaats laten voor dikke wollen sokken. Wie „doorgelopen hielen" heeft, be hoeft niet voor de rest van zijn vakantie als invalide te zijn uit geschakeld. Als de wondcplek wordt bedekt met een keurig glad zittend stukje kleefpleister, is de uitvaller meestal weer het ventje. Geneesmiddelen mee op reis Bij het pakken voor de vakantie is het altijd de kunst om te weten wat u niet mee moet nemen. Het is daarom nuttig om te piekeren over het kleinste en doelmatigste reisapotheekje. Neem niet meer verbandmiddelen mee dan nodig zijn om uzelf even uit de nood te helpen. Voor de rest is alles on derweg gemakkelijk aan te schaf fen. Iemand die spoedig last van diarree krijgt, neemt een bcélje norit mee; iemand die spoedig ge plaagd wordt door hoofdpijn, wa pent zich met een paar aspirine- tabletjes. Wie slecht bestand is tegen het vervoer per bus, trein, schip of vliegtuig, doet er goed aan zich te voorzien van tabletjes tegen de zogenaamde reisziekte. Dr. H. W. SCALONGNE

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1959 | | pagina 2