Zierikzee I Koelstra I mmwmj Jaarmarkt Druiventros" Speciale aanbieding Philips televisie Zierikzeese Paardenloterij H. DE VLIEGER Fa Frans Koevoets DANSEN al Ie rlaatste dag TOTALE UITVERKOOP Abonneert u op dit blad vakantie! ocht Firma W. J. Weltevreden op woensdag 3 juni a.s. Wij brengen U dit jaar een verscheidenheid aan goederen Geef geen daalders als U nu voor guldens terecht kunt De gezamenlijke kooplieden i>»S2e>»sos>^soe>»sos>»sas>43So4>ï«3e>PSDe»JDSofi>s3SDi£' Op 't goede paard wed den betekent een kopen bij Weltevreden U kunt dan rekenen op: prima geluld prima beeld prima antenneplaatsing en prima service Prijzen vanaf f 695.- (exclusief antenne) I tel. 2805 Zierikzee I KROMMENIE i tOO kleuren ïn rijke variaties Stoffeerderij Meelstraat 21 - Telefoon 2305 Zierikzee Voor Uw plezier onze Vacantieservice ALLES voor Uiv Kampeeruitrusting Textiel en Sport St Domusstraat 14 en 24 Zierikzee Telefoon 2334 Showroom; Visslop 17 Tentenshow: Verrenieuwstraat 26 BONDSTENTENVERHUUR A.N.W.B. Trekking as. woensdagavond 8 u. in .Concordia' (toegang vrij) Zie de prachtigePprijzen in de etalage van de firma Timmerman, hoek Dam-Appelmarkt JU IOp de markt woensdag xijn ook lo ten verkrijgbaar in de tent U.V.V. PAARDENMARKT „Huis van Nassau" Zierikzee Slijterij Wijnhandel firma C. L. van Sluis. Dam 6, tel. 2438, Zierikzee in verband met de a.s. Paardenmarkt In de week van 1 tot en met 6 juni kunnen wij u aanbieden 1 fles advocaat „Roodmerk"' normale prijsf 4-75 X fles likeur, smaak naar keuze, normale prijsf 6.80 totaalf 11.55 Thans voor 11 0.- Een voordeel derhalve van f 1.5 5 Op nagenoeg onze gehele voorraad wijnen - port, sherry, vermouth, een direkte korting van 10 procent. Slechts enkele merken zijn hier van in verband met vastgespelde verkoopsprijzen uitgezonderd Wij bezorgen over het gehele eiland franco huis Ledige emballage wordt gaarne opgehaald f Woensdag 3 juni a.s. is de van onze van kruidenierswaren Koopjes halen I Grijpt deze kans I ypDc N Q O F c! Z S B Dam 17 Zierikzee IU&, Staop/écUstM- is Deelnemers(sters) aan de ||V 6 B I vergeet niet vóór 3 JUNI A..S. doen bij uw „VéGè"-winkelier opgave te In kleur vormgeving en vering verreweg de beste kinderwagen Bij aankoop van zo'n prachtige wagen kunt U meedoen aan de JUBILEUM PRIJSVRAAG, en maaki U kans op f 500.- of een wandelwagen Nog steeds ontvangt iedere koper een bedje gratis! Uw KOELSTRA-handelaar Telefoon 2805 ZIERIKZEE LAND- EN TUINBOUW DE SUIKERBIETENTEELT De bietenverbouwer dient er met alle middelen naar te streven om, naast een zo hoog mogelijke bruto- opbrengst per ha., het suikergehal te van zijn af te leveren bieten zo veel mogelijk te verhogen, waar door hij zich van een maximale rentabiliteit van zijn bietengewas zal kunnen verzekeren. Ter bereiking van zulk een re sultaat dienen de volgende richt lijnen in acht te worden genomen: 1. Voor de vroege leveringen ge- bruike men bietenrassen met een hoog suikergehalte; de ras sen, die bekend zijn om hun hoog wortelgewicht, gebruike men voor late leveringen. 2. Alle stikstofhoudende meststof fen dienen voor het zaaien van de suikerbieten te worden gege ven. 3. Bij het opeenzetten moet men 75000 bieten per ha. aanhouden, met een afstand in de rij van 30 cm. 4. Men moet niet te veel stikstof- houdende minerale meststoffen geven, omdat daarvan slechts de koppen en het blad profiteren. 5. Geef nooit meer dan 140 kg. stikstof per ha., indien het bie tengewas volgt op lucerne, kla ver of aardappelen. 6. Geef minder stikstof op bieten, die eind september gerooid zul len worden dan op die, welke midden november geleverd zul len worden. 7. Behandel de bieten elk jaar sys tematisch met ziektebestrij dingsmiddelen, o.a. tegen de ver- geiingsziekte. 8. Men kieze uitsluitend bietenras sen met een hoog suikergehalte, indien men de biet zo kort mo gelijk kopt. 9. Men gebruike bij voorkeur ma chines, die de bieten gelijktijdig koppen en rooien. Aldus de conclusie van het Bel gische instituut ter verbetering van de suikerbietenteelt. Dit zal de Nederlandse verbou wer ook interesseren. Gebroken nek Dat een gebroken nek niet dodelijk behoeft te zijn heeft een 80-jarige emeritus predikant bewezen. Hij was een maand geleden betrok ken bij een auto-ongeluk in de Amerikaanse staat Geor gia. Een eerste onderzoek wees uit dat hij ongedeerd was, doch dezer dagen bracht een onderzoek in Boston aan het licht dat zijn nek gebro ken is. Hij heeft in die maand een 1500 km. in zijn auto gereden. De oud-predi kant zal nu een operatie moeten ondergaan. In het Wilhelminagasthuis is overleden de 32-jarige heer B. G. Dunnebier, die in de Vijzelstraat met- zijn motorfiets slipte en ern stig gewond raakt». Met onverminderde kracht zetten de V.S. hun proevemet raketten voort. Op de foto ziet men een Atlas intercontinentale raket gereed voor de start, op de lanceerbasis Cape Canaveral. Het gevaarte steekt 75 voet uit boven het platform, waarop hij ruit. STAD EN PROVINCIE OUWERKERK Het verenigingsgebouw Reeds thans kan men zich een oordeel vormen over de grootte van de zaal van het verenigings gebouw. De mallen voor de toneel- boog zijn gesteld en de zijmuren zijn reeds tot manshoogte opge trokken. Gemeentesecretaris beschikt over eigen „kweekhoeve" Volière en rennen te bezichtigen De gemeentesecretaris van Ouwer- kerk, de heer R. Doornenbal, heeft zijn eigen „Kweekhoeve". Deze dierenvriend bij uitnemendheid heeft in zijn volière, zijn hokken en rennen talrijke vogels er> dieren verzameld. Thans aanwezig zijn en te bezichtigen: goudkanaries, mar motten, tortelduiven, Chinese meeuwen, kroppers, kanaries, Ja panse meeuwtjes, Mozambique- sijsjes, zebravinkjes, rijstvogels, ek- stertjes, driekleurnonnen, parkie ten, goudfazanten, zilverfazanten, zwart-wiandotte krielen, zilverpa trijs krielen, Japanse zijdehoenders, parelhoenders, muskuseenden, kal koenen, diverse soorten kuikens en konijnen. OOSTERLAND Ziekteverlof burgemeester verlengd Het ziekteverlof van de burge meester van Oosterland, de heer S W A. Laurense, is weer met één maand verlengd tot 1 juli 1959. Hij is thans reeds sinds 29 januari 1959 onafgebroken met ziekteverlof geweest. NOORDGOUWE De wegens omstandigheden eerst dezer dagen in Noordgouwe gehouden collecte t.b.v. de „Geza menlijke Militaire Fondsen" heeft opgebracht f 27,07. BRUINISSE Leden Read van State zagen Deltawerken Leden van de Raad van State hebben vrijdag een bezoek gebracht aan de Deltawerken te Bruinisse. Zij arriveerden met een boot uit Numansdorp. In café-restaurant „Bru" sprak de directeur-generaal van de Rijkswaterstaat, ir. A. G. Maris, een kort welkomstwoord. Ir. Dibbits en prof. Jansen hebben vervolgens een korte explicatie ge geven van de werken in de Greve- lingen, waarna de in uitvoering zijnde werken werden bezichtigd. Om ruim 13.00 uur vertrok het ge zelschap met het motorschip „Del ta" naar Veere. Het communistische persbureau „Nieuw China" heeft zaterdag be kendgemaakt, dat een communis tisch jachtvliegtuig vrijdagavond een nationalistische bommenwer per van Amerikaanse makelij, een B-17, heeft neergeschoten en dat alle twaalf inzittenden van dat toe stel zijn gedood.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1959 | | pagina 4