Zierikzeese Paardenloterij «JplöSsö het postkantoor üwilspaarbank Gemeenteraad van Haamstede vindt wethouderssalarissen veel te laag Stimulator voor het hart ,-^3ScK90SoK9<«oK9C6cKQ<^ Op zondag 31 mei aan staande hoopt onze lieve groot- en overgroot vader: KORNELIS v. d. MAAS zijn 75ste verjaardag te herdenken. Espel (N.O.P.): CORRI, HAN, MARJO Scharendijke: KRIJN Scharendijke: CLARA, CORRI Emmeloord (N.O.P.): CLARA Renesse, 28 mei 1959 Hoogezoom B 88 Voor de zeer vele blijken van belangstelling, ondervonden bij onze 25-jarige echtvereniging zeggen wij U allen onze op rechte dank. C. v. d. HAMER J. L. v. d. HAMER- v. OEVEREN Ouwerkerk, Boterhoekseweg 5 REGEN Dan naar G. J. WILBRINK om tuin- en bloemzaden Alle soorten zaden steeds voorradig Ruim gesorteerd in ongedierte- en onkruid bestrijdingsmiddelen G. J. WILBRINK Korte Sint Janstraat 1 telefoon 2923 Zierikzee Calétaria - P. Gast Hoek Visslop - Zierikzee Te huur of te koop gevraagd: BOERDERIJ groot 15-20 hectare. Brieven aan het bureau van dit blad ónder no. 1074. Levensmiddelenbedrüf R. P. HOGERHEIJDE .Naast de Beurs" - Zierikzee Voor zoutloos dieet: Zoutloos rookvlees per 100 gram 1,2C Zoutloze ham per 100 gram1,2C Blikjeszoutl. leverpastei.. 7f hamworst 75 gebr. gehakt 75 Tong 195 knakworstjes 125 Haché 12f Dieet roomkaasjes 18r kruidkaasjes 135 Doosjes puntjeskaas 170 Doosjes puntjes kaas 110 Doosjes smeerkaas 50 Zoutloze doosjes crackers 35 Zoutloze doosjes matzes 55 Digestive biscuits 35 Zoutloze cream crackers 30 Zoutloze ontbijtkoek 85 Zoutloze chocolaadjes 105 Zoutloze lange vingers 49 Zoutloze beschuit 29 Technische school „Schouwen-Dttivelantl" Zierikzee INSCHRIJVEN VAN NIEUWE LEERLINGEN voor de cursus die aanvangt 1 september a.s. voor de vakken: a. Smeden-bankwerken b. Autoherstelien (monteur) c. Tractor- en landbouwwerktuigherstellen d. Elektrotechniek e. Timmeren - meubelmaken f. Schilderen g. Brood- en banketbakken (behoudens goedkeuring min. O.K. en W.) Toegelaten worden zij, die op 1 september a.s. de zes klassen ener lagere school met goed gevolg hebben doorlopen, ongeacht de leeftijd. Ouders van leerlingen die de opleiding zelf niet kunnen be kostigen, kunnen in aanmerking komen voor een toelage ter tegemoetkoming in de reis- en studiekosten Inlichtingen iedere dag tijdens de schooluren. De direkteur, W. HACK. steeds i A fri u eieren lljttlljjlllliljêllfl: Jonges, ik smeer 'm effe... ik mot naar 't postkantoor, om te sparen, ...CC trnet TREKKING: a.s. woensdagavond 3 juni 8 uur, in „Concordia" Door de vlotte verkoop van de loten konden zeer fraaie prijzen worden aangekocht. Ziet étalage hoek Dam-Appelmarkt bij firma TIMMERMAN, waar ook zaterdag middag en woensdag-(Paardenmarkt) nog loten zullen worden verkocht. •Ar Laat de Paardenloterij, evenals vroeger, een succes worden en koopt de laatste loten Neeml bij voorkeur een premielot a f 2,50 met drie kansen BELANGRIJKE SUBSIDIEVERHOGING Aanvraag voor de bouw van een hotel Onder voorzitterschap van bur gemeester Jhr. R. J. H. Q. Röell kwam maandagavond jl. de ge meenteraad voltallig in openbare vergadering bijeen. Naar aanleiding van een verzoek van de Stichting Dienst voor de Geestelijke Volksgezondheid in Zee land en op voorstel van b en w. wordt z.h.s. besloten vanaf 1 janu ari 1959 de jaarlijkse subsidie van 3 cent jer inwoner te verhogen op 10 cent per inwoner. De raad spreekt hierbij de hoop uit dat vele Zeeuw se gemeenten dit voorbeeld zullen volgen. Een verzoek van de Kath. Mili taire Tehuizen om een jaarlijkse en een verzoek van Unesco Cen trum Nederland tot verkrijging van een jubileumbij drage wordt op voorstel van b. en w. afgewezen. Op voorstel van b. en w. wordt hierna besloten aan de N.V. Rotter damse Tramweg Maatschappij een strookje grond te verkopen voor uitbreiding van het terrein hotel Vliegveld en tot verkoop van een strookje grond aan dr. H. J. van Zuijlen voor aanleg van een mid- get-golf. Besloten wordt een bij de ge meente Burgh aangegane kasgeld lening groot f 75 000 te verlengen tot 22 juli a.s., rentende 2% pet. per jaar. Op voorstel van b. en w. wordt hierna besloten een garantie-over eenkomst aan te gaan met de N V. Bouwfonds Nederlandse Gemeenten inzake een alhier te bouwen wo ning. B. en w. stellen voor aan de erven L. P. Gilijam in verband met de wederopbouw van de kom een per ceel grond met schuur toe te wijzen gelegen aan de Ooststraat. De raad besluit hiertoe z.h.s. Een door het gemeentebestuur van Zierikzee voorgestelde wijzi ging van de gemeenschappelijke re geling tot instandhouding van een school voor buitengewoon lager on derwijs, wordt z h.s. vastgesteld. Een door het gemeentebestuur in overleg met de vleeskeuringsdienst voorgestelde nieuwe overeenkomst met de Destructor Zeeland wordt eveneens z h.s. vastgesteld. Naar aanleiding van een schrij ven van de N.V. Prov. Zeeuwse Electr. Mij. en op voorstel van b. en w. besluit de raad medewerking te verlenen in herverkavelingsver- band tot elektrificatie van de hof stede Groenewoud (Gebrs. van Damme) en de percelen Breedste- weg 4 en 6 (J. den Boer en J. Prie- mis). De wethouderssalarissen Hierna komt in behandeling een voorstel tot wijziging van de wed- deregeling voor de wethouders. Door Ged. Staten wordt voorge steld deze wedde per wethouder vanaf 1 januari 1959 te verhogen van f 510 tot f 840 De voorzitter merkt op dat de wethouders veel werk hebben, doordat de gemeente zeer uitgestrekt is. Ook door de vele scholen, recreatie en andere zaken hebben de wethouders in deze ge meente meer werk dan in andere gemeenten met eenzelfde aantal in woners. Ook in 1957 werd met deze motieven bij Ged. Staten aange drongen op een hogere wedde, doch toen werd daarop afwijzend be schikt. De heer Slager wil bij G.S. aan dringen de wedde voor deze ge meente éérr klasse hoger te stellen De heer van Oord noemt het ont stellend wat hij thans over deze be zoldiging verneemt. Hij vindt dit a-sociaal en beschamend voor al het werk dat de wethouders moe ten doen. Hij brengt hulde aan wethouder den Boer voor alles wat deze voor de gemeente doet. Wethouder den Boer zegt dank voor de waarderende woorden door de heer van Oord gesproken en zegt dat hij bij zijn werkzaamheden als wethouder nimmer de lage be zoldiging in aanmerking heeft ge nomen. De heer Verton merkt op dat elk raadslid wethouder moet kunnen zijn wat de bezoldiging betreft en stelt voor aan G.S. te verzoeken de gemeente Haamstede enkele klas sen hoger te rangschikken. De raad besluit hierna z.h.s. een en ander aan GS, kenbaar te maken. wyziging uitbreidingsplan Diverse door b. en w. voorgestel de begrotingswijzigingen dienstjaar 1958 en 1959 worden hierna vast gesteld. Verder besluit de raad overeen komstig artikel 38 der woningwet te bepalen dat een plan tot wijzi ging van het uitbreidingsplan in voorbereiding is, terwijl tevens be sloten wordt deze werkzaamheden op te dragen aan het Stedebouw kundig Bureau ir. Schut te Middel burg. Aan het Bouwbureau Gil jam wordt op verzoek vergunning ver leend tot de aanleg van wegen op een bouwterrein te Westenschou- wen (Hoge Hillenbos). De door b. en w. aangeboden ge meenterekening over het jaar 1954 wordt hierna z.h.s. voorlopig vast gesteld: gewone dienst nadelige sloten f '132.530,94 en batige sloten f 127.082,59, per resto nadelig slot f 5.448,40 en de kapitaaldienst na delige sloten f 934.224,06 en batige sloten f 508.474,79, per resto nade lig slot f 425.749,27. Op voorstel van b. en w. wordt door de raad z.h.s in principe be sloten over te gaan tot de bouw van een gymnastieklokaal; b. en w. zeggen de raad toe de afwikkeling van deze zaak zoveel mogelijk te zullen bespoedigen. Op voorstel van b. en w. wordt verder besloten tot aankoop van enig meubilair voor de kleuter school. Tenslotte besluit de raad tot grondruil met de heer A. Gilijamse en met de heer van den Boomen en verkoop van een bouwperceel aan de heer Gilijamse aan de Duin- doornweg. De rondvraag Bij de rondvraag informeert de heer Verton naar de toegezegde be. groting 1959 voor het rusthuis Duinoord; vraagt streng toe te zien op de kampeerterreinen en vraagt verbetering van het eerste gedeelte van het Sluispad. De voorzitter geeft op de gestelde vragen ant woord. De heer Slager informeert naar het onderhoud van de beplantingen op het Oostenrijks dorp; de gereed gemaakte D.A C.W. werken en het niet geven van concerten door de muziekvereniging Witte van Haem- stede te Haamstede. Tijdens de vergadering deelde de voorzitter mede, dat bij b, en w. een aanvraag is ingekomen tot het bouwen van een hotel op een ter- KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Bevestiging en intrede kand. J. B. Assendorp ZIERIKZEE. Kandidaat J. B. Assendorp zal zondag 28 juni a.s. afscheid nemen als' voorganger van de afdeling Velsen-IJmuiden-oost van de Vereniging van Vrijzinnig Hervormden en de week daarop, nl. zondagmiddag 5 juli a.s. om drie uur, na 's morgens bevestigd te zijn door ds. C. Groot uit Brouwersha ven, intree te doen als predikant van de Hervormde gemeente van Zierikzee, waar hij beroepen is in de vakature van ds. C J. van Roy en die naar Scheemda is vertrokken. Kandidaat Assendorp werd op 7 maart 1917 te Deventer geboren en bezocht de rijks hb.s. in zijn ge boortestad. De heer Assendorp was eerst vele jaren werkzaam als amb tenaar van het gewestelijk arbeids bureau te Enschedé. Nadat hij aan vullend staatsexamen had afgelegd, studeerde hij verder nog aan de ge meentelijke universiteit te Amster dam, waar hij op 17 december 1956 zijn kandidaats- en op 22 december van het vorige jaar zijn kerkelijk examen deed. Kand. Assendorp werd op 5 februari van dit jaar na een te Zwolle gehouden colloquium toegelaten tot de evangeliebedie ning in de Nederlandse Hervormde Kerk. Sinds september 1951 is hij reeds werkzaam als voorganger van de afdeling Velsen-IJmuiden-oost van de Vereniging van Vrijzinnig Hervormden. Ned. Herv. Kerk Beroepen te Wijk bij Heusden: W. L. Tukker, Rotterdam. Aangenomen naar Oosternijkerk (toez.): W. J. Burghgraef, kand. te Bozum. Bedankt voor Schagen: L. S. Krol Sappemeer. Ger. Kerken Beroepen te Sint Laurens: Chr. van Ulden, kand. te 's-Gravehhage; te Dirkshorn: J. Tevel, kand. te Middelburg. Bedankt voor Roden: W. B. van Halsema, Eernewoude. Ger. Gemeenten Beroepen te Lethbridge (Alberta, Canada): C. Molenaar, Leiden. Bedankt voor Veenendaal: Chr. van Dam, Rotterdam-Z. rein van de heer C. van Sluijs. Bo vendien werd medegedeeld dat het N.V.V. voornemens is een bunga lowpark aan te leggen. De plannen hiertoe hebben inmiddels vastere vorm aangenomen. Frankrijk's nieuwe „zware" frank PARIJS, 26-5. Het eerste nieuwe zware frank" bankpapier zal in juli a.s. in omloop worden ge bracht, als eerste stap van de Franse regering naar vervanging van de tegenwoordige frank door het nieuwe betaalmiddel. Het bankpapier van de nieuwe „zware frank", die een waarde heeft van honderd tegenwoordige franken, zal geleidelijk aan in cir culatie worden gebracht, terwijl het huidige bankpapier wordt in getrokken. Het is de bedoeling de omwisseling tegen 1 februari 1961 te hebben voltooid. Het eerste, in juli uit te geven nieuwe bankpapier, zal bestaan uit coupures van 100, 50 en 10 fran- ken( d.i. gelijk aan 10.000, 5.000 en 1.000 oude franken). LONDEN, 26 mei. Britse ge leerden werken aan een elektrisch apparaat voor het stimuleren van een zwak hart, aldus meldt het Britse blad „Daily Herald" dinsdag. Het apparaat, dat zo groot is als een lucifersdoosje, wordt door middel van een chirur gische ingreep in het li- chraam aangebracht en geeft de patiënt schokken en het ritme van een normale hart slag. Het apparaatje zal om de drie dagen moeten worden opgeladen, wat gedaan zal kunnen worden door een ander apparaat tegen de huid te drukken ter hoogte van de stimulator van het hart. Op het ogenblik worden in het L ondense Guy-ziekenJiuis proeven genomen op honden, aldus de „Daily Herald". SPORT KORFBAL S.D.K.B. DES I-DOSKO I 2-2 In een sportief gespeelde wed strijd is DOSKO op het nippertje er in geslaagd DES in eigen huis een puntje te ontfutselen. Het be gin was voor de thuisclub hoopge vend, want reeds na 2 min. spelen wist mej. J. Fluit uit een doorloop bal haar club de leiding te geven (1-0). Met wisselende kansen voor beide korven ging de strijd hierna verder. Met een prachtig ver schot stelde A. Jonker in de 30e min. de partijen op gelijke voet (1-1). Tot aan de rust kwam er in deze stand geen wijziging meer, hoewel zich aan beide zijden enige kansjes voor deden 7 min. in de tweede helft slaagde H. Jonker er in DOSKO met een schot van dichtbij de lei ding te geven. DES stelde hierna alles in het werk om de achterstand weg te werken en na 25 min. spe len was het mej. J. Dalebout die hier uiteindelijk in slaagde (2-2). Het laatste kwartier was DES over wegend in de aanval maar wat de DES-ers ook probeerden, tot scoren wisten zij niet meer te komen. Zelfs ontstond er bij een der wei nige DOSKO-aanvallen nog een angstig moment voor de korf toen het leder beangstigend over de rand van de mand caramboleerde. Aan beide zijden was men zeer te vreden over deze prettig gespeelde wedstrijd. DUIVENSPORT „De Bruse Trekker" Uitslag wedvlucht Troisdorf (D.) Ph. Steketee, Bruinisse 1, 11, 14; T. Dalebout, Nieuwerkerk 2, 3, 4, 7, 15, 20, 21, 23; H. C. Noordhoek. Oosterland 8; J. Folmer, Nieuwer kerk 9; A. de Koning, Bruinisse 10, 12, 13; C. Bal, Sirjansland 16, 17, 18; A. IJzelenberg, Bruinisse 22. Ingezonden mededeling glaasje MARKTBERICHTEN Veemarkt ROTTERDAM, 26 mei. Aanvoer 4267 stuks vee (weektotaal 6192), t.w.: 250 vette koeien en ossen; 761 stuks gebruiksvee; 675 vette kalve ren; 118 graskalveren; 1273 nuchte re kalveren; 59 varkens; 30 biggen; 120 paarden; 2 veulens; 121 scha pen; 837 weidelammeren; 21 bokken en geiten. Prijzen per kg vette koeien en ossen f 3,20-3,60, f 2,98-3,20. f 2,80- 292; vette kalveren f 2,90-3,20. f 2,70-2,90, f 2,40-2,70; slachtpaar- den f 2,40-2,20-2,10. Prijzen per stuk: graskalveren f 470-400-300; nuchtere kalveren f 75-62-48; schapen f 125-95-80; weidelammeren f 60-50-45; kalf- en melkkoeien f 1325-1100-1000; vare koeien f 980-800-700; vaarzen f 075-850-650; pinken f 680-550-425.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1959 | | pagina 6