Minister-president De Quay legde beleids-verklaring at in Tweede Kamer PE i>\lT Regeringsstuk bevatte vele nieuwe punten 's-GRAVENHAGE, 26-5. De nieuwe regering heeft zich dinsdag aan de Tweede Kamer gepresenteerd. Minister-president De Quay legde een zeer uitvoerige regeringsverklaring af, waarin de hoofdlijnen van het in de toekomst te voeren beleid werden aangegeven. Verrassend was dat in deze verklaring veel nieuwe punten naar voren kwamen, die aantonen dat het de nieuwe regering ernst is te streven naar een vast en weloverwogen beleid, maar tevens dat de typisch rooms-katholieke en liberale verlangens in dit regeringsstuk bleken te zUn verdisconteerd. De verklaring begon met een uitvoerige voorgeschiedenis van de tot standkoming, waarbtf werd gewezen op het feit, dat het nieuwe kabinet zich onderscheidt van vrijwel alle na-oorlogse voorgangers, doordat het niet tot stand is gekomen in overleg met de fracties, zodat er generlei formele binding, bestaat tussen de fracties en het kabinet. Puntsgewijze laten wij hieronder het voornaamste volgen uit de re geringsverklaring: 1. grotere vrijheid voor het par ticulier initiatief, zowel wat de loonvorming als de woning bouw betreft; 2. hogere huren en duurdere melk met compensatie; 3. geleidelijk meer vrijheid voor de woningbouw en de huren; 4. indiening van een nota over het loonbeleid, de huren en de con sumentensubsidies 5. het vragen van advies aan de S.E.R. over een wettelijke re geling voor de minimumlonen; 6. voorlopig geen belastingverla ging, behalve van de vrijgezel- lentarieven der inkomstenbe lasting en opruiming van en kele knelpunt in de fiscale las ten van het bedrijfsleven; 7. herziening van het garantiebe- leid voor de landbouw; 8. uitbreiding van subsidiëring van het bijzonder hoger onder wijs, meer hogescholen, meer leraren voor het voortgezet on derwijs, meer scholen; 9. grotere beroepskern van het leger en zo mogelijk verkorting van de diensttijd; hervatting van het prijsbeleid. 10. Na de verklaring kreeg de Ka mer gelegenheid zich over de ver klaring uit te spreken. Verwacht werd dat. dit Kamerdebat zeker twee dagen in beslag zou nemen, zodat mogelijk eerst donderdag middag (28 mei) de regering weer aan het woord komen kan. De feitelijke betekenis de Een medewerker tekent bij verklaring het volgende aan: In de verrassend uitvoerige en tegelijk zeer gedetailleerde rege ringsverklaring heeft onze nieuwe minister-president op openhartige wijze het programma van zijn ka binet ontvouwd. En het blijkt, dat deze regering haar taak niet alleen op serieuze wijze aanvaardt, maar bovendien reeds nauwgezet heeft voorbereid. Enkele punten uit de program ma's der politieke partijen, waarop deze regering steunt, mochten van zelfsprekend niet ontbreken. Wij herkennen de gezinspolitiek, de be zitsvorming en de verbetering van het onderwijs als rooms-katholieke principes, daarnaast een mogelijke belastingverlaging, verkorting van de diensttijd en meer ruimte voor de particuliere bouw als liberale stokpaardjes. Aan de sociale voorzieningen wordt niets afgedaan, de weduwen- en wezenwet wordt zo spoedig mo gelijk verwezenlijkt, er komt een actief kartelbeleid ter voorkoming van prijsstijgingen of het achter wege blijven van mogelijke prijs dalingen. De loonvorming Onmiskenbaar is de invloed van de V.V.D. en de confessionele par tijen tezamen op het gebied van de gedifferentieerde loonvorming. Na veertien jaren algemene loonsver hogingen breekt Den Haag, in het belang van de arbeidsproduktivi- teit, met de vrijwillige of ver plichte, maar altijd automatisch, voor iedereen gelijke toeslagen. Voortaan zullen degenen, die meer werk verzetten, een hogere hono rering verkrijgen dan de arbeids- schuwe of minder presterende ele menten. Viel er enig geroezemoes uit de oppositiebanken te vernemen tij dens de afkondiging van deze loon vorming, muisstil bleef het in de Tweede Kamer toen prof. De Quay de noodzaak toelichtte van een huurverhoging, van afschaffing van het consumentenkrediet op melk (waaruit dus een prijsverhoging van de melk voortvloeit), van structuurverandering in de belas tingwetgeving (waarmee knellende punten moeten worden weggeno men) en de noodzaak van een handhaving van het evenwicht tus sen lonen en prijzen. Zeer verrassend waren de aan kondigingen inzake Nederlands mi litaire verdediging. Met een te rechtwijzing aan onze bondgenoten zei de minister-president, dat Ne derland op gelijke wijze als zij aan de gemeenschappelijke defensie zou deelnemen, dat de invoering van moderne wapens uitbreiding van het beroepsDersoneel noodzakelijk maakte en dat in verband met h<. voorgaande over verkorting van de dienstplicht en een andere lich tingssterkte kon worden gedacht. De vergeten groepen zullen, on gelovig welhaast, hebben bemerkt, dat zij ditmaal niet vergeten zijn. OUD PAND IN NIEUW KLEED Gebouw Poststraat 19 („De Stad Parijs") heeft een oude geschiedenis Eerste bewoning dateert van 1586 ZIERIKZEE, 27-5. Het hernieuwde kledingmagazijn „De Stad Parijs", gevestigd in het pand Poststraat 19, is een eeuwenoud gebouw. De mo derne snit waarin de zaak is ge stoken, geeft voor die historie niet meer veel houvast, maar de archie ven wijzen uit dat de eerste bewo ning van het pand dateert uit 1586, toen er gevestigd was de strodek ker Joos Janse, die er verbleef tot 1604. Deze zestiende eeuwer kreeg nog vele opvolgers, die tot op de huidige dag het thans aan de orde zijnde pand bewoonden. Na Joos Janse kwamen: de apo theker Abraham van Dueren tot 1626, diens weduwe tot 1636 en de kinderen tot 1641. Toen werd be woner van het huis de kuiper Abraham Stavenisse, afkomstig uit het oud en aanzienlijk geslacht der Stavenissen, dat zich reeds in 1418 te Zierikzee had gevestigd. Na Abraham Stavenisse volgden van 1664 tot 1690 Cornelis Fransse, een schrijnwerker, en na hem Abra ham Stoel van 1690 tot 1706, Mat- theüs de Buck van 1706 tot 1726 en Jan Leendertse Boom, een metse laarsbaas van 1726 tot 1750. Hierna volgt Johannes Hoen van 1751 tot 1763, diens weduwe tot 1770 en ver volgens de metselaarsbaas Corne lls Lookman van 1770 tot 1831 Diens dochter Johanna Lookman bewoonde het huis tot 1835. In 1837 werd het betrokken door de we duwe Wijnen geb. de Wit, in 1839 door de winkelier en waagmeester Jan Smits Ezn., die in 1845 over leed, waarna de weduwe verhuisde. Daarna werd eigenaar en bewoner de kleermaker Johannes Wisse, die in 1850 overleed. Zijn dochter huwde de pettenmaker J. de Graaff, die een zaak in kledingstukken in het pand opende en er 51 jaren handel dreef. Wijlen de heer A. den Boer nam in 1903 de zaak over en na diens overlijden werd het bedrijf voort gezet door de huidige eigenaar, de heer F. T J. A. den Boer. Een naast gelegen pand werd in de loop der jaren bij het kledingmagazijn ge voegd. Het is in deze reeds tevoren bestaande combinatie van gebou wen, dat thans een hypermoderne zaak is ingericht, die praktische bruikbaarheid paart aan een stijl volle vormgeving. VERGADERING GEMEENTERAAD ELLEMEET Raad ernstig teleurgesteld over definitieve tekst gemeentelijke herindeling De raad van Ellemeet kwam woensdagmorgen bijeen onder voor zitterschap van wethouder J. M. Dalebout, wnd. burgemeester. Wethouder de Jonge brengt ver slag uit over de door hem bijge woonde vergadering van de vlees keuringsdienst, terwijl de voomt- ter mededelingen doet van de vér- gadering van het algemeen bestuur van het ziekenhuis „Schouwen- Duiveland" te Noordgouwe. De voorzitter deelt mede, dat de definitieve tekst van het ontwerp van wet tot herindeling van het ge meentelijk gebied op Schouwen- Duiveland ten aanzien van de ge meentegrenzen praktisch gelijk is aan de oorspronkelijke opzet. De raad spreekt zijn ernstige teleur stelling hierover uit en vraagt zich af, waafom hij eigenlijk over het ontwerp werd gehoord, wanneer toch geen rekening wordt gehouden met de redelijke wensen der inwo ners. Op voorstel van b. en w. wordt afwijzend beschikt op aanvragen om subsidie (verhoging) van de Dienst voor de Geestelijke Volksge zondheid in Zeeland en het Unesco Centrum Nederland. De raad gaat akkoord met het ontwerpbesluit van G.S. tot herzie ning van de bezoldiging van de wethouders. Op voorstel van b. en w. besluit de raad tot vaststelling van een overeenkomst met de N.V. Destruc tor Zeeland te Hansweert. Vastgesteld wordt een wijziging van het Algemeen Ambtenarenre glement in verband met berekening van gratificaties bij ambtsjubilea. Aan het daarvoor in aanmerking komend gemeentepersoneel zal voor 1959 weer een duurtetoeslag wor den toegekend. Aan F. Bliek en A. van der Have zal een achter hun huurwoning liggend perceeltje tuingrond wor den verpacht voor f 3,50 per per ceel. Aan de erfpachters C. D. Gast, J van Tiggele en A. Wesdorp zullen de percelen erfpachtsgrond worden overgedragen tegen een bedrag van 25 maal de canon. Getracht zal worden de overdracht via de Her verkavelingscommissie te regelen. Aan de Vereniging van Burge meesters en Secretarissen zal een verhoogde subsidie worden toege kend van 2 ct. per inwoner. Ten be hoeve van de aan de gemeente Am sterdam geschonken monumentale bank zal nog een bijdrage van 9 cent per "inwoner worden beschik baar gesteld. De raad kan zich geheel vereni gen met het standpunt van b. en w. om de schoolmelkvoorziening al hier niet te organiseren. Voor een kleine school kleven hieraan teveel bezwaren. Bovendien wordt de voorziening niet zo noodzakelijk ge acht. Aan de muziekvereniging „Kunst na Arbeid" zal behoudens hogere goedkeuring een jaarlijks subsidie van f 400 worden toegekend,, nu de vereniging haar aktiviteiten weer heeft hervat. Dit is f 100 minder dan voorheen, doch verwacht mag worden, dat het ontbrekend bedrag kan worden opgebracht uit donaties en contributies. Voor het aanschaf fen van nieuwe instrumenten zal eveneens een oplossing worden ge vonden. STAD EN PROVINCIE ZIERIKZEE ULO-leerlingen zagen Commando's oefenen De leerlingen der beide ULO- scholen te Zierikzee maakten woensdag een trip naar Roosendaal op uitnodiging van de Legervoor- lichtingsdienst, onder leiding van de heer K T. Postma, leraar aan de Chr. ULO-school en T. Broere en L. Donker van de Openb. ULO- school. Het bezoek gold de com mandotroepen en hun kazerne, de Engelbert van Nassau-kazerne te Roosendaal. Na welkomstwoorden van de commandant van de kazerne en koffie met koek werd de kazerne bezichtigd, een filmpje vertoond en over de terreinen, bij de kazerne behorend, gewandeld. Na de lunch wekten de behendigheid, gymnasti sche- en paraatheidsoefeningen, alsmede het vechten zonder wapens de bewondering der scholieren. De dag werd na nogmaals een filmvoorstelling met de thee be sloten, Bij het afscheid ontving de leider een vaantje als herinnering, RENESSE N.V. „Renesse aan zee" i.o. In een in de afgelopen week in hotel „Het wapen van Zeeland" ge houden vergadering van de K.N. M.V. afd. Rene§se Js overgegaan tot het oprichten van de N V. „Re- nesse aan zee". Het doel van deze- opgerichte N.V. is door onderlinge samenwerking en het financieren van verschillende hiervoor in aan merking komende objecten de be langen van de plaatselijke midden stand te bevorderen. Een behoorlijk aantal uitgezette aandelen konden reeds worden geplaatst. „Nu met Hope" op reis Dinsdagmorgen vroeg vertrok met een bus van de fa. v. Oeveren uit Zierikzee, de zangvereniging „Nu met Hope" voor haar jaarlijks uitstapje, dat deze keer naar Schip hol ging. Het opgewekte gezelschap pauzeerde in Rotterdam voor de koffie, waarna rechtstreeks naar Schiphol werd gereden. Voor velen was het, hoe dikwijls of men er ook komt, weer een openbaring om de bedrijvigheid van de binnenko mende en vertrekkende vliegtuigen te zien, op onze grootste luchtha ven. Het volgende punt was het Kopje van Bloemendaal, dat door het koude weer wel wat van zijn aantrekkelijkheid verloor. Vervol gens werd de terugreis aanvaard langs de Noordzeekust, via Zand- voort, Katwijk, Den Haag naar Rot terdam, alwaar gedineerd werd Aan het einde van de reis dankte de voorzitter, de heer C. v. d Klooster allen die aan het welsla gen van deze dag medewerkten, in zonderheid de chauffeur, de heer J. van Aken. Jeugdverkeersexamens Ook in Burgh werden de jeugd verkeersexamens afgenomen. Elf leerlingen van de openbare lagere school deden onder het zeer kri- tiscn oog van enkele leden van de Rijkspolitie hun best om de di verse verkeersborden en politie- aanwijzingen tot een zo goed mo gelijk resultaat te brengen. Voor vier leerlingen was de opgave te zwaar. De zeven geslaagden zijn: Coby v. d. Maas, 4 fouten; Willy v. d. Have, 6 f.; Conny van Zuijen, 6 f.; Arno Kenters 6 f.; Attie Bossers, 6 f.; Geert Duerloo 8 f.; Bart Kom mer, 8 f. Ingezonden mededeling HAAMSTEDE Vrachtauto in Noordzee Een vrachtauto van het expeditie bedrijf C. B. N. te Burgh, die be stuurd werd door J. v. D. geraakte in de buurt van het Verklikker- strand bij opkomend water in moei- lijkheden. Het gelukte nl. de be stuurder, die aldaar werkzaamhe den verrichtte voor de firma P. v. D. en de V. niet meer om door een kreek het veilige strand te berei ken. Een en ander had tengevolge, dat bij hoog water niets meer van de vrachtauto was te zien. Met laag water werd het voertuig door een andere vrachtauto van hetzelfde bedrijf weggesleept en naar de ga rage te Burgh gebracht. De schade die het zoute water aanrichtte is nog niet te schatten, doch zal niet gering zijn. OUWERKERK De collecte voor de gez. mili taire fondsen heeft f 34,15 opge bracht. Ontsluiting recreatiegebied Met de aanleg van de weg Hoek van Ouwerkerk langs caissons naar stoomgemaal is dezer dagen begon nen. Dit is belangrijk in verband met het te creëren kampeerterrein, de ijsbaan en de „camping". Uitbreiding schapenfokkerij De schapenfokkerij, welke nieu we toekomstmogelijkheden biedt, breidt zich uit. Er is weer een nieuw dijkgedeelte hiervoor afge zet. Demonstratieavond In zaal Vijverberg vond een de monstratie-avond plaats door de Kroon-winkelier C. F. v. d. Berge. Do vertegenwoordigster mej. v. d. Kommer besprak diverse recepten en er kon geproefd worden van Douwe Egberts- en Nutricia pro- dukten, cake, macaroni-sla met Duyvls' Livomo, Tova-bluf en tot slot een hartig hapje: pikante crè me. Een verloting vormde het sluit stuk van deze gezellige avond. OOSTERLAND Brand op boerderij Woensdagmiddag omstreeks drie uur ontstond brand op de nieuwe boerderij van de heer Krijn Hen- drikse aan de zeedijk onder Viane. De brand is waarschijnlijk ont staan door kinderspel met lucifers en brak uit in een berg geperst stro. Het vuur greep door de harde wind snel om zich heen. De brand weer was spoedig ter plaatse en kon, dank zij de vernevelingsin richting, onmiddellijk met het blus- singswerk beginnen. Hierdoor was men al spoedig het vuur meester en vlug kon tot dc nablussing wor den overgegaan. Waarnemend burgemeester Zeij- ler was op het terrein van de brand aanwezig. OOSTERLAND Onder dankzegging aan de milde gevers en geefsters, zomede aan de collectanten kan worden meegedeeld, dat de collecte voor de SAKOR in onze gemeente heeft op gebracht de som van f 45,83. Bij de postcommandant der rijkspolitie alhier zijn inlichtingen te verkrijgen omtrent de navolgen de gevonden voorwerpen: een bril, een lamp (ballon), en een tas met inhoud. Onze dorpsgenote mej. M. L. S. Meerman Md slaagde woensdag 27 mei bij de te Rotterdam gehou den examens voor het diploma Vakbekwaamheid Kruideniersbe- drijf. Zij ontving haar opleiding door een schriftelijke cursus, gege ven door de Pitmanschool te Goes. BRUINISSE Oüde meestoot verdwenen De oude meestpof op de Noord- dijk, herinnerend' aan de tijd toen de meekrapfabricage en de ver bouw van deze plant een factor van betekenis was, is ten offer gevallen aan de Deltawerken. Juist op de plaats waar deze oude „stoof", die nog als pakhuis in gebruik was, stond zal de oprit komen naar het havenplateau van de gemeenteha ven. Met een tractor werden de oude spanten, waarop het gevaarte rustte, weggetrokken, waarna met een geweldige klap het gebouw in stortte. Een dikke stofwolk, gelijk aan een Londense mist, stof uit de meekrapfabricage van enige hon derden jaren, maakte een ogenblik alles onzichtbaar. Aanbesteding Op 30 juni zal te 's-Gravenhage worden aanbesteed door de Rijks waterstaat, afdeling Deltawerken Zuid, het maken en afwerken van steigers en meergelegenheden in de gemeentehaven van Bruinisse. Het betreft hier de meerpalen en ver dere afwerking van de nieuwe ha ven, waarop door de vissers met ongeduld wordt gewacht. Naar wij vernemen zal het aller noodzakelijkste om het meren der schepen in de haven mogelijk te maken, bij voorrang worden aange bracht, buiten het bedoelde bestek. ST. PHILIPSLAND De Rode Kruis- bloedtransfusiedienst Op vrijdag 29 mei zal er alhier een bloedafname-avond van het Rode Kruis worden gehouden in hotel „De Druiventros". Een ieder is er wel van overtuigd dat deze avonden uiterst belangrijk zijn om dat er steeds meer bloed wordt ge vraagd, o.a. door de ziekenhuizen. Hebt u er wel eens over nage dacht hoeveel bloed er per jaar ge bruikt wordt voor onze eigen dorps genoten, die in ziekenhuizen terecht komen? Hiervoor zijn toch ook mensen beschikbaar geweest, die geheel vrijwillig een halve liter af- WAr UQT Verwachting tot vrijdagavond: Veranderlijk Veranderlijke bewolking met slechts enkele verspreid voorko mende buien; zwakke tot matige wind tussen noord en zuidwest; de zelfde temperaturen als vandaag of iets hogere. 29 mei. Zon op 4.30, onder 20.45. Maan op 1.11, onder 12.24. Laatste kwartier: 29 mei te 9.13. Hoogwaterstanden ZIERIKZEE: 29 mei 8.24 v.m. 20.42 n.m. BROUWERSHAVEN: 29 mei 8.05 v.m. 20.36 n.m. Doodtij: 31 mei. HET WEEROVERZICHT DE BILT, 28-5 De noordelijke tot noordwestelijke stroming van koude lucht is zwakker geworden, doordat het hogedrukgebied ten west enva nSchotland zich naar het westen terug trok en de depressie bij de Baltische staten zich over Rusland naar het oosten verwijder de. Boven de Britse eilanden be vindt zich een frontenstelsel dat zachte lucht insluit en dat behoort bij een zwakke storing bij Schot land. Deze storing verplaatst zich in zuidoostelijke richting naar zuid Noorwegen ten gevolge hiervan zal de bewolking weer toenemen, ter wijl verder plaatselijk wat regen of motregen kan vallen. De wind krimpt naar westelijke richtingen, maar blijft zwak. De temperaturen bereiken daarbij iets hogere waar den dan vandaag. In de luchtdruk- verdeling bov ende oceaan komen enkele wijzigingen, die van belang kunnen zijn voor het weer op lan ger termijn. Zo daalt de luchtdruk bij IJsland in de hogere luchtlagen zonaal, waardoor langzaam aan de baan vrijkomt voor depressies die naar noord Europa zullen gaan koersen. stonden. Geeft u dan ook spontaan op (vooral jongeren), door uw kaartjes op tijd in te leveren Helpt het leed der lijdende mensheid ver zachten. Het bestuur rekent op uw aller medewerking". Aldus een schrijven van het secretariaat. KLEDINGMAGAZIJN „DE STAD PARIJS' KREEG NIEUWE JAS AAN Vernieuwd stij'Ivol pand geopend ZIERIKZEE, 27-5. Met het. ont steken van de verlichting in het gemoderniseerde bcdryfsintcrieur door een dochtertje van de eige naar, de heer F. T. J. A. den Boer, vond hedenmiddag de heropening plaats van het vernieuwde kleding magazijn „De Stad Parijs". Tevoren had de eigenaar de tal rijke genodigden een welkom toe geroepen en herinnerd aan de ver bouwperiode van drie maanden, die een ty'd van „ploeteren en zwoe gen" is geweest. De heer R. den Boer - oudste broer van de familie - wees er in een pittige toespraak op, dat het „de klant is koning" deze verbouwing heeft ingegeven. Het was een nood zakelijke eis des tijds en het pu bliek wil nu eenmaal bediend in een prettige entourage. Spr. typeerde de vernieuwde zaak als fleurig en stijlvol en er is alle aanleiding deze verjongings kuur feestelijk te vieren, al moet gezegd dat er ook een tikkeltje weemoed is, door het verdwijnen van de oude Stad Parijs, waarvoor wijlen de vader van spr. de grond slag legde. Niettemin is er aanlei ding dankbaar te gedenken. Spr. haalde enige hartverwarende her inneringen op aan zijn jeugd door gebracht in het pand. Het was in 1936 dat de heer F. den Boer de lei ding van de zaak in handen kreeg en nu dit is bereikt is er aanleiding voor een gelukwens. „De Stad Pa rijs" is thans gevestigd in een zaak, die klinkt als een klok en ik hoop dat de eigenaar en de familie hierin getuige zullen mogen zijn van bloei ende jaren". De medewerkers Spr. dankte daarop de architect ir. C. van Pouderoyen te Nijmegen, de hoofdaannemers gebrs. C. A van Velthoven, de firma G J. den Dekker Zn. (wandbetimmering), de heer J. B. Wansink (elektrici teit), Woninginrichting A. H. Hage (vloerbedekking) cn dc firma J. W. Gudde (schilderwerk). In zijn dank woord betrok spr. verder de heer G. van Wanrooy en mej. den Boer,, die hand- en spandiensten verleenden. Oorkonde van Middenstandscentrale Namens de Middenstandscentrale sprak de heer J. C. v. d. Doel, die het gevleugelde woord van Napo leon citeerde: .Voor een soldaat van Frankrijk is niets te mooi". Die vraag kan in verband met deze nieuwe zaak immers ook wel eens rijzen: „Is het niet te mooi?" Spr. ontkende dit echter en wees op de goede naam, die „De Stad Parijs" heeft en voor zijn sortering en kwa liteit, kan het nooit mooi genoeg zijn. De heer v. d. Doel hoopte dat het de eigenaar en diens echtgenote in de toekomst met deze nieuwe zaak niet aan zelfvertrouwen zal mogen ontbreken en hield er zich van overtuigd, dat ook zij de kracht vinden bij Hem, die het alles re geert. Namens de Centrale bood spr. tenslotte een oorkonde aan met het verzoek deze een plaatsje te geven in de nieuwe zaak. Pa rij se sfeer De architect ir. Pouderoyen had met het nieuwe ontwerp iets willen geven van de „sfeer van Parijs", zoals hij het noemde. Men moet er zich uiteraard voor hoeden dingen te doen, die afbreuk doen aan de Zierikzeese sfeer en spr. had ge tracht te werken naar hetgeen zich verdroeg met Zierikzee en de naas te omgeving. Spr. dankte de direc teur van de Centrale Dienst de heer A. J. Argelo en diens staf voor de ondervonden medewerking, de da gelijks opzichter en de opdracht gever voor het in hem gestelde ver trouwen, hetgeen conditio sine qua Won is voor de verhouding tot de, architect Verschillende zakenrelaties boden gelukwensen aan cn geschenken, w.o. een vlag met het embleem van een kledingfabrikaat en een elek trische klok. Talrijke bloemstukken sierden het fonkelnieuwe winkelinterieur.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1959 | | pagina 2