Kansen voor enkelingen in de Kon. Gist Spiritusfabriek te Delft Bedenkingen hêeft alles mee Haamstede maakt kans op nieuw te bouwen Protestants christelijke huishoudschool TOELICHTING VAN HERTER J. AUPERLE Eersle eis: mogelijkheid tot „verspreide aandacht" (Van onze redacteur) Schouvvcn-Duivelandse werkers naar elders overbrengen en daar aan arbeid helpen, geeft geen we zenlijke oplossing van het regio naal werkloosheidsprobleem, zoals het zich in de kwade maanden ook hier voordoet. Niettemin moet men voor aparte gevallen zich afvragen of vertrek niet beter is. In zün ai- gemeenheid is er dan weliswaar geen oplossing, maar bet geluk van de enkeling Is tenslotte ook be langrijk. Gezien tegen deze achtergrond biedt de Kon. Gist- en Spiritusfa briek te Delft ook voor enkele Schouwen-Duivelandse werkkrach ten een oplossing. Alleen moet er rekening mee worden gehouden dat de selectie streng is, omdat aan werkers in de chemische industrie nu eenmaal speciale eisen worden gesteld. In het algemeen is het zo, dat uit een aanbod van duizend mensen tenslotte maar vijf-en- twintig werkelijk wortelen in het Delftse bedrijf; een merkwaardige verhouding, die echter voor de en keling geen beletsel behoeft te zijn het te proberen. Eén van de opvallendste eisen ligt - eigenaardig genoeg - niet op het terrein van de vakbekwaam heid (al moet die al werkende na tuurlijk worden verkregen), maar geldt een bepaalde karaktereigen schap, die een arbeider in de che mische industrie niet missen kan, nl. 't vermogen tot „verspreide aan dacht". Er komen op de afdelingen van de K. G. S. F. momenten voor dat het razend druk is, maar op andere tijden slapt het duidelijk af. Voortdurend echter moet de werker aan verschillende dingen tegelijk denken Wie gespitst is op één ding (type instrumentmaker bv.) is voor de chemische industrie ongeschikt De arbeider werkt er aan „onzichtbare processen", die zich in de zeer kostbare apparatuur afspelen en hij is in sterke mate afhankelijk van zijn (onzichtbare) collega, die in een andere afdeling zorgt voor een bepaalde fase in het produktieproces De gevarenfactor speelt eveneens een rol. Doorgaans wordt gewerkt met hoge drukap- paraten, zodat voorzichtigheid ge boden is. Volgens receptuur De arbeider in de chemische in dustrie werkt „volgens receptuur" Ingezonden mededeling als 't „jonge" moet zijn! De objectiviteit verplicht mede te delen, dat men zich in leiding gevende agrarische kring en in kringen van de Herverkaveling op Schouwen-Duiveland heeft gesto ten aan de inhoud van het in ons nummer van donderdag jl. gepu bliceerde jaarverslag van de Vo gelwacht „Schouwen-Duiveland" en aan de aantekeningen die wij hierbij maakten. Speciaal de op merking over de mogelijkheid „dat er nog wel eens de een of andere cultuurtechnische maatschappij het aan de orde kan stellen, om de ge hele Westhoek als „ruilverkave- lingsgevoelig" aan te merken". Men wijst er van genoemde zijde op, dat zulks nimmer te verwachten is en dat ingrijpende structuurwijzigin gen 't gevolg kunnen zijn van plano logische concepties, die worden op gesteld, respektievelijk worden uit gevoerd. Daarvoor de Herverkave ling verantwoordelijk te stellen zou onjuist en onheus zijn Intussen blijkt men in genoemde klingen over de wijze van behandeling, noch over het samenspreken onte vreden In dit verband willen wij slechts opmerken, dat een organi satie als de Vogelwacht vrij onbe schermd staat. Zij stoelt op ideële gronden en heeft het par droit de naissance niet zo gemakkelijk, dan instellingen en organisaties die hecht in een officieel zadel zitten. Treedt men in het krijt voor een organisatie als de Vogelwacht, dan speelt dit 'n rol. Gemakkelijk wor den de accenten dan wel eens wat zwaar gelegd .hetgeen echter stel lig niet inhoudt dat men reeds van tevoren in het zwart van de een en het wit van de ander opzettelijk zou geloven. De wijze waarop wij de zaak hebben voorgedragen heeft geen andere bedoeling, dan aan te dringen op de grootst mogelijke voorzichtigheid en een soepel sa menspel tussen alle verantwoorde lijken in de gevaarlijke afrondings fase der eüandelijke grondstruc- tuurlijke wijziging en de in de toe komst te verwachten planologische perikelen, waarmede Schouwen- Duiveland, met name de Westhoek nog te maken zal krijgen. zoals dat heet en hij krijgt door technische indikaties een indruk van de stand der werkzaamheden. Een ander aspect in de fabrieksaf- deiingen is het verhoudingsgewijze weinige toezicht; men moet dus zelfstandig kunnen werken en de eenzaamheid kunnen verdragen. De langdurige processen maken een ploegendienst noodzakelijk. Voor bepaalde mensen is dit een be zwaar, maar anderen (het karakter speelt daarbij natuurlijk een rol), vinden het juist prettig. Een che mische arbeider - een gistfabrieker zoals het in Delft wordt genoemd - moet bovendien één of meer hob bies hebben. Dat vormt een be langrijk tegenwicht voor het dage lijkse werk. In het algemeen kun nen de gestelde eisen aan de man worden gevangen met het woord toewijding. Al te jonge krachten kunnen het derhalve vaak moeilijk „kroppen". Een zekere rijpheid is wel nodig. In het algemeen is de Nederlandse werker nog niet vol doende chemische industrie-min- ded. Komt de adspirant weiker eenmaal te Delft, dan krijgt hij een grondige opleiding en zijn de pro motiekansen gunstig. Is hij uit het goede hout gesneden, dan ontwik kelt hij zich tot een chemisch vak man, die voor geen enkel ander soortige onderdoet Dat is het pers- pektief dat de chemische industrie biedt. Ingezonden mededeling De aanstaande nieuwe regering 's-GRAVENHAGE, 15-5. Het ligt in de verwachting, dat de kabi netsformateur, prof. De Quay, na dat hij vandaag een bespreking zal hebben gehad met personen, die zich bereid hebben verklaard een ministerspost te aanvaarden, mor gen (zaterdag) aan H.M. de Konin gin een lijst van candidaat-minis- ters zal aanbieden. Het is niet bekend of vóór Pink steren de benoemingen nog zullen geschieden. Wel ligt het in het voornemen van de Koningin de nieuw te benoemen ministers dins dag na Pinksterén te beëdigen. Ingezonden mededeling café-restaurant ZIERIRZEE Examens E.H.I.O. Acht dames van de Bescherming Bevolking alhier hebben woensdag het examen E.H.I.O. (Eerste hulp in oorlogstijd) afgelegd. Examina tor was dokter Wouda uit Kloe- tinge. De dames werden opgeleid door dokter van Hoorn, welke hierbij werd geassisteerd door de heer P. Kloet van het Rode Kruis. Zes dames legden het examen met goed gevolg af, twee werden afge wezen. De geslaagden zijn: Mevr. M. v.d. Velde-v. Splunter, Mevr. P. H. Stuik-Iindenbos, Mevr. W. de Vries-Bij de Vaate, Mevr. G. Schell-Kerseboom, Mej. G. F. v. d. Westen en mej. H. W. Jonker. Alle geslaagden war en reeds in het bezit van het diploma EHBO. De opleiding voor EHIO is meer uitgebreid en geeft o.m. de be voegdheid tot het geven van injec ties. DE VISSTERFTE IN ZUID-HOLLAND ALPHEN AAN DE RIJN, 14-5 Onderzoekingen naar de oorzaken van de vissterfte in vrijwel alle open wateren van Zuid-Holland hebben de mening doen postvatten, dat de vergiftiging het gevolg is van het storten van afvalstoffen in de Hollandse IJssel Deze afval stoffen zijn naar alle waarschijn lijkheid afkomstig van een bedrijf, dat sinds kort insectendodende middelen vervaardigt. Dit is van middag meegedeeld tijdens een persconferentie die in Alphen aan de Rijn werd gehouden en waar aan een coördinerende bespreking was voorafgegaan. Op het ogenblik wordt met alle mogelijke middelen getracht, de gifstoffen zo snel mogelijk uit het water te doen verdwijnen. Men tracht dit te bereiken door een maximale opstuwing van de wate ren naar Kaïwijk, waar op zee ge loosd wordt. In verband hiermee is de waarschuwing uitgegeven dat een deel van het strand, waar het vergiftigde water met de dode vis in zee geloosd wordt en waar deze vis tengevolge van de stroom op het stiand kan aanspoelen, niet te gebruiken. Ook werd meegedeeld, dat de te kenen er op wijzen, dat de Holland se IJssel weer zuiverder begint te worden. De waarschuwing tegen het gebruik van het besmette wa ter, hetzij om in te baden en te zwemmen, hetzij voor enig ander doel, blijft echter onverminderd van kracht. VILLA EN BOERDERIJ AFGEBRAND WILP, 14-5. Vermoedelijk door dat vonken uit de fabrieksschoor steen op het rieten dank terecht zijn gekomen, zijn een boerderij en een villa die gebouwd zijn aan de vleeswarenfabriek van de firma van Leeuwen en Zoon te Wilp, in brand geraakt, zowel de boerderij als de villa gingen geheel in vlam men op. Openbare les gaf inzicht in het schoolwerk Voor de op donderdagmiddag ge houden openbare les in de lokalen van de Prot. Chr. Huishoudschool bestond goede belangstelling Be halve een gioot aantal moeders waren ook meisjes aanwezig, die a.s. seizoen als leerling op de school hopen te komen. Ook enkele leden van het schoolbestuur getuigden van hun belangstelling. De voorzitter, ds. F. v. d. Grift, opende dit samenzijn met het ge zamenlijk zingen van Ps. 89 1 en 7, waarna hij na het lezen uit Spreuken 31, voorging in gebed. Vervolgens riep hij ieder een har telijk welkom toe. De directrice van de school, mej. M G J. Nieuhof, ging nog eens die per in op de mogelijkheden, die het volgen van de lessen op de school met zich mee brengen. Aller eerst is er de 2-jarige primaire op leiding, te volgen door meisjes die de 6e klasse der lagere school heb ben doorlopen De leeftijd voor deze cursus doet niets l'er zake. Met dit getuigschrift kan de leerlinge alle werkzaamheden in de huishouding onder leiding verrichten. Verder is er, hierop aansluitend de cursus voor opleiding tot assistente in de huishouding, die 1 jaar duurt. Met het diploma van deze cursus kan het meisje de INAS-opleiding vol gen, waartoe ze naar Zierikzee moet. Met dit diploma kan men zeer veel richtingen uit. Verder zijn er momenteel nog 3 naaicursussen. Openbare les De aanwezigen kregen hierna de tijd om de leerlingen in de diverse lokalen bezig te zien. Zoals altijd trok de kookafdeling de meeste be langstelling. De dames mochten hier een slaatje nuttigen, kregen een kop soep met gebakken „sol daat", en weid een truffel aange boden, alles zelf klaargemaakt. GENEVE, 14-5 Bij de indiening van het „westelijke vredesplan" dat 3.000 woorden omvat, heeft minis ter Herter verklaard dat „de be studering van dit plan duidelijk blijkt dat onze regeringen zeer ver zijn gegaan om aan de Russische verlangens tegemoet te komen". „Bij de besprekingen zullen wij gelegenheid hebben te wijzen op de belangrijke wijzigingen die zijn aangebracht in onze voorstellen van 1955 teneinde rekening te hou den met de inzichten van de Rus sen. Wij hopen oprecht dat de Russi sche regering van haar zijde een dergelijke poging zal doen en het aldus mogelijk zal maken tenmin ste een basis voor wederzijds be grip te vinden". Herter zei dat Duitsland niet het enige onafgewerkte onderwerp is waarvoor de bezorgde mensheid zich gesteld ziet. Ingezonden mededeling Mej. Schouls," die hier de scepter zwaait, had eer van haar werk. De liefhebsters van fraaie werkstuk ken op naaigebied konden in het lokaal van mej. Sijtsma hun hart ophalen. In fret lokaal van de heren de Waard en Panman gaf laatst genoemde les in de Engelse taal met behulp van kleuren-dia's, op genomen in Engeland Er is mo menteel geen leerkracht tuinbouw, ondanks dat waren toch meisjes in de tuin bezig Na de thee met koek werd een zelfgemaakte taart verloot, die door Maja v. d. Weel werd gewon nen. Belangrijke mededeling In zijn slotwoord deed ds. v. d. Grift nog een belangrijke medede ling. Indien nl. in de eerstvolgende jaren het schoolbezoek op deze school blijft stijgen, en met mede werking van de ouders is daar alle kans toe, zal in de gemeente Haam stede een nieuwe Prot. Chr. Land- bouwhuishoudschool worden ge bouwd. De school zal dan een zeer moderne worden en van de nieuw ste snufjes op huishoudonderwijs worden voorzien. Het gebouw zou komen te staan vlak bij de nieuwe kleuterschool achter „Dominees Bosje". Een stimulans om kinderen die naar een dergelijke onderwijs inrichting moeten, door de ouders naar Haamstede te sturen. Spreker ziet in de toekomst de mogelijk heid van twee eersle klassen, bit zou voor de leerkrachten in ver band met de urenverdeling veel gemakkelijker en voordeliger zijn. Ds v d. Grift hoopte dat het leer lingental nog zal toenemen, voor de nieuwe cur.«n« b«hben zich reeds 16 meisjes opgegeven. Na het zm6«-.4 vaii Gez. 132 1 en 6, besloot ds. v. d. Grift met dankgebed. voor UURWERKEN STAD EN PROVINCIE ZIERIKZEE Concert Kon Harmonie ..Kunst en Eer" Morgen (zaterdag)avond hoopt de Kon. harmonie „Kunst en Eer" een concert te geven in de muziektent in het Havenpark. Het concert vangt aan om 8 uur Hoofdzakelijk zullen concoursnummers worden gespeeld. Aan het Prot. Chr. Opleidings centrum te Noordwijk slaagde vooi het diploma Kinderbescherming onze stadgenote mej. J. W. Biene- felt. HAAMSTEDE Ouderavond kleuterschool Voor de donderdag gehouder ouderavond van de kleuterschoo bestond grote belangstelling. D< presidente van de oudercommissi' heette allen hartelijk welkom, in zonderheid burgemeester jhr. va- Citters van Burgh en de schoolart: fiokter Schilstra. Bij voorbaa bracht zij dank aan de gemeen' Haamstede voor de toegezegde sub sidie. Mej. Keetje v. d. Have werd dan1 gebracht voor de 12%-jarige trouw dienst als hulpleidster, wat vori; jaar feestelijk werd herdacht. Af fecheid werd genomen van mej. D Vletter en welkom werd gehete; aan mej. M. A. Stouten;"de nieuw leidster. Dokter Schilstra sprak hiernr over schoolrijpheid, waarbij spi verschil tussen peuter en kleute uitvoerig verklaarde. De overman; van kleuter naar schoolkind schep een nieuwe fase in het kinderlever De ouders werkten mee aan ee; soort enquête, waarbij bleek dat zi heel aardig op de hoogte waren. Besloten werd dat mevr. Lyser nog een jaar in functie zal blijver In de plaats van mevr. de Haas Verton, die aftredend was, wen gekozen mevr. v. d. Leer-Haak. Een druk gebruik werd gemaak van de gelegenheid het werk va; de kleuters te bezichtigen. Mej. Stouten bracht vervolgen' verslag uit van de eerste halfjaar lijkse periode, welke zeer vlot ver lopen was. Momenteel zijn er 7' leerlingen, waarmee de school zee goed bezet is. Met behulp van eei bandrecorder liet mej. Stouten ver volgens enige flitsen horen uit he dagelijkse schoolleven, hetgeen bui tengewoon aardig was. PREDIKBEURTEN voor maandag 18 mei (2e Pinksterdag) Chr. Geref. Kerken Zierikzee: 10 uur ds. v. d. Klis. Nicuwcrkcrli: gecombineerd met Zierikzee. Kerkwcrve: 10 uur ds. P. Dijkstra, em.-pred. te Klundert. Haamstedegeen dienst. HAAMSTEDE Uitreiking diploma's Bond v. Ve.lig Verkeer Burgemeester Jhr. Röell van Haamstede heeft donderdagmorgen in de ïaadszaal aan 36 leerlingen der o.l.-school en aan 24 van de bijz. school, in het bijzijn van de beide weihouders, de heren den Boer en van Nieuwenhuize, en de hoofden der scholen, de heren de Haas en v. d. Leer, en de plaatse lijke poli lie, de wachtmeesters le klasse Mooy en Goudzwaard, de diploma's van de Bond voor Veilig Verkeer, met een toepasselijk woord, uitgereikt. Een 12-tal leer lingen, die piactisch en theoretisch geen fouten maakten, kregen als extra beloning het verkeersspeldje. Het hoofd der o.l.-school, de heer S. de Haas, sprak mede namens zijn collega dankwoorden aan het gemeentebestuur voor de beschik baarstelling van de leermiddelen. Wachtmeester Mooy dankte de hoofden der scholen en de leerlin gen voor de ontvangen medewer king en hoopte dat de jongens en meisjes, mede door het steeds in tensiever worden van het verkeer in de Westhoek, het geleerde zoveel mogelijk in praktijk zullen brengen en zo mogelijk in huiselijke kring doorgeven. BROUWERSHAVEN Oud en jong werkte mee aan slotbijeenkomst bejaarden Woensdagmiddag belegde het co mité Ontspanning ouden van dagen le Brouwershaven de laatste bij eenkomst in dit seizoen in het jeugdgebouw, waarvoor weer veel oelangstelling bestond. Mevr. v. Leeuwen-de Nooijer ver welkomde de oudjes, waarna het woord en de daad waren aan het toneeigroepje van „Het Bosvolk", hetwelk onder leiding van mevr. v. d. Velde-Bolkenbaas opvoerde het stuk „Bloemen in de lente". Met aandacht werd dit goed ge speelde stuk gevolgd en dat het in Je smaak viel bewees na afloop het applaus. Als dank voor het ge- oodene ontvingen de kinderen li monade en een lolly. Ook de oudere garde bleef niet achterwege en liet zien ook nog acteerbloed in de aderen te hebben Je heer H. Viergever zong een vijf- „al coupletten van het lied „David m Goliath", hetwelk nog stamde ait zijn schooltijd. De heren M. 3raam en Jac van Sluis (reeds 40 ,aar op de planken) speelden een 'stukje, dat goed uit de verf kwam m een dankbaar gehoor vond bij le aanwezigen. Mevr. van Leeuwen dankte ten slotte alle aanwezige bezoekers en onelisten voor het gebodene en ieelde mede, dat de bijeenkomsten ;ot september a.s. worden stopge zet. Ledenvergac?err g kolenbond „Brouwershaven" Donderdagavond hield de kolen- hond „Brouwershaven" een leden- /ergadering in café „Centrum", .velke werd gepresideerd door het bestuurslid de heer L. Bos. Na een 'sort welkomstwoord werd het fi nancieel verslag voorgelezen door le secr.-penningmeester de heer J. Jekker. De kas sloot met een ba ng saldo, waarvoor goedkeuring verd geadviseerd door de kascon- rölecommissie. Uit het jaarverslag >leelc dat het ledental is gestegen. Je omzet over 1958 bedroeg 38.600 :ilogram. Wegens vertrek van de voorzitter, ie heer P. de Moor, naar een an- lere woonplaats, werd in deze be- tuursvacature gekozen de heer H. tingelberg. Tot voorzitter werd ge mzen het bestuurslid de heer L. 3os. Tijdens de rondvraag werden iiverse vragen inzake de brand- toffen behandeld. De viering van iet vijftigjarig bestaan der vereni- ing, welke vorig jaar geen door- ang vond, zal nu dit najaar plaats hebben. Bijeenkomst a'd. Platte'andsvr ouwen bond Causerie over „Het Achterhuis" De dames van de afd. Brouwers- ïaven van de Ned. Bond van Plat- ilandsvrouwen luisterden op de latst gehouden bijeenkomst ge- oeid naar de bespreking, die mw. Iroot Enzerink uit Maasland voor ;en hield over „Het achterhuis, agboek van Anne Frank". Zeer fijngevoelig sprak zij over iet schrandere vroegrijpe Joodse aeisje, dat zo goed de karakters an haar medebewoners van het chterhuis in haar dagboek be- chreef en daarbij tegelijk een cherpe zelfkennis aan de dag leg- ie. Zij sprak de hoop uit, dat haar ;eest met de wil steeds zelf het ;oede te doen en in anderen het oede te ontdekken altijd onder ns zal voortleven. Na. de pauze droeg de spr. enkele geestige eigen schetsen voor over iet wel en wee van de mensen uit laar omgeving, waarbij vooral de chets over haar belevenissen als lurgemeestersvrouw in „Als de ommissaris komt" in de smaak iel. De opbrengst van haar lezin- en besteed mevr. Groot Enzerink an de inrichting van een speeltuin haar woonplaats De presidente, ïevr. Jansen-GIas deelde tot slot og mede dat op 3 juni ée kook- ursus „Doe het eens anders met omergerechten" zal beginnen, waarvoor zich nog enkele dames kunnen opgeven, terwijl op 16 juni een avond zal worden besteed aan bloemenschikken onder leiding van mej. Verton t© Renesse. Ingezonden mededeling de verf voor het schllderfecst SIKKERS-TJALLEMA PRQ0UKTEH vraag gratis boekje 'gorellighald door kleur" (32 pagina's in kleuren) bij postbus 2-Leidio Verwachting tot zaterdagavond: Zonnige perioden Droog weer met zonnige perioden; zwakke tot matige wind tussen noordoost en noord; weinig veran dering in temperatuur; aan de kust echter kans op binnendrijven van mist en lage wolken met lagere temperaturen. 16 mei. Zon op 4.46, onder 20.27. Maan op 12.44, onder 1.46. 17 mei. Zon op 4.45, onder 20.29. Maan op 13.57, onder 2.13. 18 mei. Zon op 4.43, onder 20.30. Maan op 15.14, onder 2.40. 19 mei. Zon op 4.42, onder 20.32. Maan op 16.32, onder 3.08. Eerste kwartier: 15 mei te 21.09. Hoogwaterstanden ZIERIKZEE: 16 mei 8.44 v.m. 21.05 n.m. 17 mei 9.57 v.m. 22.20 n.m. 18 mei 11.13 v.m. 23.38 n.m. 19 mei 12.27 n.m. n.m. BROUWERSHAVEN: 16 mei 8.27 v.m. 21.02 n.m. 17 mei 9.41 v.m. 22.18 n.m. 18 mei 10.55 v.m. 23.32 n.m. 19 mei 12.05 n.m. n.m. Doodtij: 18 mei. om i Ingezonden mededeling JfoHiirotjöH ZONNEMAIRE Actie Kon. W.lhelmina fonds Door de actie welke onlangs te Zonnemaire ten behbevê van het binnenkort jubilerende Koningin Wllhelmina Fonds voor de kanker bestrijding werd gehouden, Icon worden bereikt, dat deze vereni ging in deze gemeente thans 91 leden en 117 contribuanten telt. In verhouding tot het inwonertal en het aantal gezinnen betekent dit een prachtig resultaat. Ook wer den nog vrijwillige bijdragen ont vangen. Een woord van dank aan hen die zich daadwerkelijk voor de actie hebben ingezet en aan de in woners voor hun financiële steun, is zeker op zijn plaats. KERKNIEUWS Ger. Kerk (vrijgemaakt) BROUWERSHAVEN. Bedankt voor het beroep naar Houwerzijl (Gr ds. J. Keizer. Scheepvaartberichten Esso Amsterdam (t.), pass. 14-5 Azoren naar Aruba. Kelletia (t.), 16-5 te Djibouti verw. Kryptos (t.). 14-5 van Gefie; 17-5 te Rotterdam verwacht. Samarinda, 13-5 van Los Angeles naar Balboa. Ingezonden mededeling official dealer: Automobielbedrijf FA. W. GILIJAMSE Renesse - Telefoon 01116-370 Verkoop en service SPORT DUIVENSPORT P.V. „De Reisduif" St Philipsland Uitslag van de gehouden, wed vlucht van Venlo. 1, 2, 6, 11, 12, 15, 16, 19. 20. 32, 33, 37 en 44 G. van Nieuwenhuyzen; 3, 8. 17, 22 en 25 Joh. Reijngoudt; 4, 28 en 38 K Reijngoudt; 5, 7, 31, 43 en 46 C Verwijs; 10 en 41 A, den Öraber; 13, 26 en 42 A. Faasse. 14 Th. Bakker; 18 .S. Wagemaker; 21 en 36 G. Hooglander; 23 A. v. d. Est; 24 W. van Dommelen; 27, 39 en overduif J. C. Verwijs; 29 en 40 J. Bakker; 30 en, 45 Gebr. Fon- teijne; 34 W. Neele. Een le prijs werd behaald door de heer G. van Nieuwenhuyzen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1959 | | pagina 2