ROOMBOTER KAAL? Alleen is boter en.... boter is niet te vervangen UqGQ véGé Dit is heel andere boter dan wij thuis hebben •Ml Uit de VêGé-krant VéGé-azijn (geel of blank) van 35 nu voor 19 ct met 10% korting, bij elke fles VéGé-slasaus voor 97 ei gevulde goud Wieners 4 jampotten Appelmoes nu voor 99 ct MMMMMMMMM een goede zonnebril van BERGMANS WORDT U ALCOCHIN SPECIAAL heerlijke TAART LEDEREN KLEDING St.-Antoine - Roosendaal KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Conferentie Provinciaal kerkewerk te Burgh Woensdagmiddag vond in de dorpskehk te Burgh een bijzondere dienst plaats, geleid door dr. A. A. Koolhaas, de praeses van de Gene rale Synode. Deze dienst vormde de afsluiting van de conferentie, die 27, 28 en 29 april gehouden is in de „Koe-bel". Aan de conferen tie namen de leden van de Provin ciale Kerkvergadering deel, samen met de moderamina van de vier classes in de provincie Zeeland. Het onderwerp van bespreking vormde de kwestie van de kleine gemeenten. De leiding berustte bij de heer A. de Bruin te 's-Graven- hage, secretaris van de Raad voor Kerk en Samenwerking. Uitgangs punt vormde een rapport van de Synode over de reorganisatie der pastorale verzorging der kleine ge meenten en vooral een uitvoerig artikel in het Sociologisch Bulletin over de kleine gemeente en de randstad. Dat het ging over een be langrijke aangelegenheid, is wei duidelijk gebleken. Van de 101 Her vormde gemeenten in Zeeland zijn er namelijk '43 met minder dan 700 zielen, waarvan ook een aanmerke lijk aantal op Schouwen-Duiveland. Ned. Herv. Kerk Benoemd tot vicaris te Alphen a.d. Rijn: R. K. Bos, kand. te Spijk (Gron.). Bedankt voor Opheusden: P. de Jong, Kootwijk. Ger. Kerken Beroepbaar: kand. L. C. Rietveld, 's-Gravenhage. Beroepen te Wormerveer P. Noo- men, Westeremden (Gron.). Aangenomen naar Sybrandabu- ren: kand. J. Jonker, Nijkerk, die bedankte voor Schiermonnikoog. Ger. Kerken (vrijgemaakt) Bedankt voor Oldenzaal: H. J. Meijerink, Aduard. Zelfstandige gemeenten Aangenomen naar Waddinxveen (Chr. Afgescheiden Gemeente): A. P. Verloop, Alblasserdam, pred. van de Gemeenten ontstaan uit de pre diking van wijlen ds. B. Sterken- burg en ds. H. Stam. PREDIKBEURTEN voor zondag 3 mei Ned. Herv. Kerk Zierikzee: Grote kerk: 10 uur ds. Elseman te Bergen op Zoom; Gast- huiskerk: 10 en 7 uur ds. Bezemer. Kerkwerve: 2.30 uur ds. v. d. Grift. Serooskerke: 10 uur ds. v. d. Grift. Burgh: 10 uur ds. Swaak. Haam stede: 10 en 7 uur ds. Boer. Re- nesse: 7 uur ds. v. Liere. Noord- welle: 10 uur ds. v. Liere. Eikerzee: 10 uur ds. Groot. Brouwershaven: 10 uur ds .v. d. Ban. Zonnemaire: 10 uur ds. Duvekot. Noordgouwe: 10 uur ds. Buinink. Dreischor: 10 uur ds. Duyvendak. Ouwerkerk: 10 uur ds. Franke. Nieuwerkerk: 10 uur ds. Westerhof (H.D.). Oos- terland: 10 en 6 uur ds. Rijks. Sir- jansland: 10 en 6.30 uur ds. de Waard te Meerkerk. Bruinisse: 10 en 5 uur ds. v. d. Brink. St. Philips- land: 9.30 uur leesdienst, 2.30 uur ds. v. Dieren. Lutherse Kerk Zierikzee: geen dienst. Geref. Kerken Zierikzee: 10 en 5 uur ds. Tiemer- sma. Haamstede: 10 en 5 uur ds. M. Wielemaker te Silvolde. Re- nesse: 7.30 uur ds. Wielemaker. Scharendijke: 10 en 2.30 uur ds. Kamper. Brouwershaven: 10 en 2.30 uur kand. W. Schenk te Rot terdam. Zonnemaire: 10 en 2.30 ds. R. de Vries te Den Haag. Nieuwer kerk: 10 en 5 uur dr. Becker. Oos- terland: 10 en 2.30 uur ds. Melse. Bruinisse: 10 en 5 uur ds. Wiele maker. Anna-Jacobapolder: 10 en 2.30 uur ds. H. van Elskamp te Bennekom. Geref. Kerken (vrtf gemaakt) Brouwershaven: 10 en 2.30 uur ds. Keizer. Chr. Geref. Kerken Zierikzee: 10 en 6 uur ds. v. d. Klis (H.A. en dankz.). Kerkwerve: 10 en 6 uur leesdienst. Haamstede: 10 uur godsdienstoefening, 3 uur leesdienst. Nieuwerkerk: 10 uur ds. Meijering, 3 uur ds. v. d. Klis. Geref. Gemeenten Haamstede: 10 en 2.30 uur lees dienst. Nieuwerkerk: 10 en 3 uur leesdienst. Oosterland: 10, 2.30 en 6 uur leesdienst. St. Philipsland: 9.30, 2.30 en 6 uur leesdienst. Geref. Gemeenten in Nederland Zierikzee: 10, 2 en 6 uur leesdienst. Renesse: 10 en 2.30 uur leesdienst. Nieuwerkerk: 9.45 en 3.30 uur lees dienst. Bruinisse: 10 en 5 uur ds. Mallan. Oud-Geref. Kerken Oosterland: 9.30, 2 en 6 uur lees dienst. Bruinisse: 10 en 5 uur lees dienst. St. Philipsland: 9.30, 2.30 en 6 uur ds. Gebraad. Leger des Heils Zierikzee: 10 uur helligingsdienst, 12 uur jeugdsamenkomst, 7.30 uur verlossingssamenkomst. Katholieke godsdienstoefeningen Zierikzee: 7.15 en 10 uur Heilige Mis, 7 uur Lof. Burgh: 8 en 9.30 uur Heilige Mis (garage hotel ..'t Wapen van Burgh"). Een fles met 19 geldzetels Een half pond HALEN en maar 2 ons BETALEN! 250 gram voor 58j Ct Dat is GOEDKOOP Wanneer U voor f 5-00 aan boodschappen besteedt, hebt U recht op 100 gram AGAR voor slechts 1 9 ct JL vraag onrs grof!» gezint-krant mei Ihlereuonli nleuwt/ti m en tips voor hel hele gezin Autorijschool Garage GEBR. DE JONGE telefoon 2844, Zierikzee E'kend en Gediplomeerd P. N. O. P. Achter het stuur opticien Voorkom dat met vloeibaar voedsel voor uw haar j 10 mei - moederdag. Dit jaar voor moeder een (pablikatie vakcomm. bakkerspatr.) koopt U het vertrouwdst bij Vraag vrijblijvend bezoek aan huis Voor werk Scharendijke gevraagd: een dragline-smeerder Aanmeldingen óp het werk of op kantoor. Fa. DE OUDE DE JONGE, Karnemelksvaart 2, Zierikzee Telefoon 01110-2394 De moeder van het buurmeisje had gevraagd of haar kind tussen schooltijd bij u een boterham mee mocht eten, omdat ze de stad uit moest. „Natuurlijk", had u gezegd. Maar nu wordt u plotseling door zo'n kind min of meer voor de „gewetensvraag" gesteld, waarom u uw kinderen geen roomboter' geeft en uw buurvrouw 't wel doet. Ja, waarom eigenlijk? Heeft zij meer huis houdgeld dan u? U weet wel beter! Toch geelt ze haar kinderen roomboter op 't brood; 't kind proefde immers onmiddellijk het verschil. Wat moet u daar nu van denken? U wilt uw kinderen alles geven wat goed voor ze is. Maar geelt u hun dan ook roomboter, want HET NEDERLANDS ZU1VELBUREAU RIJSWIJK Z.H.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1959 | | pagina 7