Plannen voor vrouwenafdeling aan Werkplaats voor Minder Validen Dopers kleden" tuumf,!'. B.H's ^Lal(eqanqe fabrielcspersoneel goede zonnebril Arbeidstijdverkorting in landbouw moeilijk Telepaat op zoek naar vlieger Schouwen-Duivelandse Soortspiegel A. A. KRIJNSE LOCKER en J. A. KRIJNSE LOCKER- VAN DER WEEL zeggen, mede namens weder zijdse ouders, hartelijk dank voor de vele attenties van fa milie, vrienden en bekenden bij hun huwelijk ontvangen. Zierikzee, Fontelne 1 24 april 1959 Hartelijk dank aan allen die blijken van belangstelling ge toond hebben op 16 april jl, P. A. SMITS E. SMITS-JONKER en kinderen Zonnemalre B 103 - april 1959 VILT MATTEN GORDUNEN TAPUTEN RINGEN RAILS ENZ Ondergetekende zegt de As surantie Mij. tot verzekeren van paarden, rundT en klein vee „BRABANDIA" hartelijk dank voor vlotte afwerking en hem uitgekeerde schade. A. TERPSTRA, Dreischor Lentefris en charmamt zijn onze B.H.'s Gaarne tonen wij U onze prachtige collectie rtrfER'EI Ik 05gAM 21 - ZIERIKZEE Nu een nieuwe kachel bestellen voorkomt een lange levertyd in het najaar! Een keur van nieuwe modellen is uitgekomen en voor een goed advies en vakkundige plaatsing zorgt uw plaatselijke smid-handelaar Koninklijke Nederlandsche Gist en Spiritusfabriek N.V. Delft Wegens uitbreiding van de productie-afdelingen, waar onder meer bakkersgist, alcohol en antibiotische geneesmiddelen (o.a. penicilline) worden vervaardigd, is in de 3-p(oegendiens( plaats voor leeftijd 20 tot 35 jaar) dat na een opleiding in het bedrijf hoofdzakelijk belast zal worden met het bedienen van chemische installaties zoals tanks, persen, centrifuges en distilleerapparaten. Daar er voorlopig geen woningen beschikbaar zijn, komen in de eerste plaats ongehuwden in aanmerking. (Er wordt bemiddeling verleend bij het zoeken van een kosthuis). Candidafen moeten met goed gevolg de lagere schooi hebben doorlopen en in slaat zijn de afwisselende en verantwoorde lijke werkzaamheden met grote nauwkeurigheid te verrichten. Na gebleken geschiktheid vindt aanstelling in vaste dienst plaats (minimum leeftijd 23 jaar) en opneming in het pen sioenfonds (minimum leeftijd 25 jaar). Een volledige uiteen- zettinig van de aard vah het werk en de arbeidsvoorwaarden wordt op verzoek verstrekt door de arbeidsbureaux van Zierikzee en Tholen. Voor sollicitatie kan men zich schriftelijk wenden tof de afde ling Personeelszaken, Wateringseweg 1 te Delft en persoon lijk tot het Arbeidsbureau. de zuinigste en veiligste brom - flets unieke service zeer laag benzineverbruik veilige snelheid (30 km per mu) bet laagst ln onderhoud SOLEX de Luxe f. 375.- GARAGE J. v. d. WEKKEN v/h REMIJN EN VAN DE ZANDE Driekoningenlaan 1, Zierikzee Telefoon no. 01110-2212 Fa. J. G. HOLLESTELLE 1 Noordalnd* >6 - Tal 2083ljg COE.S.V-'lv^' Achter het stuur Bergmans opticien in alle kleuren voorradig! L, C. Hoogerhuis Renesse, tel. 1116-343 Morgen, zaterdag officiële opening te Nieuwerkerk van cafétaria ,DE POSTILJON' des middags om 2.30 uur Dagelijks geopend Beleefd aanbevelend, C. STOÜTJESDIJK Poststraat 7 Omvangrijke opdracht van Schiedamse fabriek ZIERIKZEE, 23-4. Een grote be drijvigheid heerst momenteel in de werkplaats voor minder-validen te Zierikzee, welke sinds de oprich ting eind 1955 een spektakulaire ontwikkeling heeft doorgemaakt. Deze bedrijvigheid is een verheu gend aspect van de huidige gezonde gang van zaken; een direct gevolg van door het bedrijfsleven ver strekte loonopdrachten. Er zijn bovendien mogelijkheden tot het aantrekken van een ander omvangrijk werkproject, dat ech ter specifiek geschikt is om door vrouwen te worden uitgevoerd De energieke bedrijfsleider van de werkplaats, de heer J. Pomper, kon ons mededelen dat het bestuur thans overweegt om te komen tot de inrichting van een vrouwen-af deling, zoals in Goes en in Middel burg. Een dergelijke vrouwen-af deling zou in een behoefte voor zien. De plannen worden dan ook gesteund door de Commissie Ge meenschappelijke Sociale Werk voorziening te Zierikzee. Ook het gemeentebestuur staat hier volle dig achter en de verwachting is gerechtvaardigd, dat de aangeslo ten gemeenten bij de gemeenschap pelijke regeling (alle gemeenten op Schouwen-Duiveland en Sint Phi- lipsland) eveneens de noodzaak hiervan zullen inzien. De loonopdrachten Overigens zat de werkplaats tot voor enige maanden vrij zwaar om hoog wat betreft loonopdrachten. Via de Stichting Federatie van Be schuttende Werkplaatsen in Zee land kreeg de werkplaats echter, toen de nood het hoogst was, een omvangrijke opdracht van de te Tilburg gevestigde Schiedamse le- derwarenfabriek, voor het bekleden van de metalen delen van etuis voor elektrische scheerapparaten met UTRECHT, 23-4. Een verkorting van de arbeidstijd op grond van extra produktiviteit zal in het agrarisch bedrijf zeer moeilijk zijn, omdat deze produktiviteit reeds is verwerkt en ieder jaar weer ver werkt wordt. De kosten van ar beidstijdverkorting zullen dus in de produktiekosten moeten wor den doorberekend. Dit verklaarde de voorzitter van de Nederlandse Christelijke land- arbeidersbond, de heer P. Stok man, vanmorgen bij de opening van de te Utrecht gehouden verga dering van de ledenraad van de N.C.L.B. Hij zei, dat de drie landarbei dersorganisaties een commissie hebben ingesteld, die de mogelijk heden en consequenties van ar beidstijdverkorting zal gaan bestu deren. kunstleder. Thans worden op de werkplaats te.Zierikzee wekelijks 2000 van der gelijke etuis met fraai kunstleer bekleed afgeleverd. Voor een gar- nalenhandel op het eiland ver vaardigt men wekelijks een 1500 a 2000 garnalenkistjes. Ook de sloop- afdeling draait regelmatig op volle toeren en binnenkort zal worden overgegaan tot de plaatsing van een derde zakkenstopmachine. In augustus van het vorige jaar werd een auto aangeschaft voor een tweeledig doel: het ophalen en weg brengen van de mensen van en naar de gemeenten op het eiland en het vervoeren van de vrachten. On langs is het bestuur er toe overge gaan maatregelen te treffen voor het aantrekken van een werkmees ter. Het aantal werkkrachten is nl. inmiddels meer dan verdubbeld, tot 30 personen. Deze toevloed van mensen brengt echter met zich mee dat men wat de ruimte betreft in de knel komt. De oude voormalige kleuterschool voldoet overigens toch niet aan de eisen, door bijv het ontbreken van een schaftlokaal en onderzoekka- mer. Men staat dan ook voor de noodzaak uit te zien naar een ander gebouw, doch nieuwbouw zou in feite de enige juiste uitkomst bren gen. TONEEL EN FILM „Stella's Sleutel", film naar roman van Jan de Hartog Met het weekeinde gaat in de Concertzaal: „Stella's sleutel", („The key"), naar het boek „Stella" van de schrijver Jan de Hartog. William Holden, Sophia Loren en Trevor Howard spelen er de hoofd rollen in; topsterren dus, die aan dit boeiend verhaal gewaagd zijn. Stella, 'n Italiaans-Zwitsers meis je, dat in Engeland een flat be woond, is bevriend met een zee man - een sleepbootkapitein - die bij een oorlogsactie sneuvelt. Er komen meer kapiteins over de vloer, maar ook zij vallen in bit tere zeegevechten. Zij geven ech ter de sleutel van Stella's flat aan elkaar door en zo wordt haar huis een wijkplaats voor mannen, die door de dood op de hielen worden gezeten. Stella ontvangt en ver troeteld de uigeputte zeelui alsof IEPEREN, 22-4. Zal het de Neder landse telepaat Dijkshoorn uit Bre da gelukken het stoffelijk overschot van de Franse oorlogsheld kapitein Guynemer, die in 1917 bij Poelka- pelle in Vlaanderen in zijn vlieg machine werd neergeschoten, terug te vinden? De heer Dijkshoorn heeft in het kader van dit onderzoek reeds eni ge merkwaardige vondsten gedaan. Al direct na de wapenstilstand van 1918 werden talrijke pogingen ge daan om het lijk van Guynemer terug te vinden. Het laatste offici ële onderzoek had in februari 1958 plaats. Een commissie van de ge- scheidkundige dienst van de Fran se luchtmacht begaf zich op 5 fe bruari 1958 naar Poelkapelle om daar verschillende getuigen te ho ren. Het onderzoek had echter geen succes. De heer Dijkshoorn las toevallig een artikel over de Franse held en raakte er van overtuigd dat hij in staat zou zijn het stoffelijk over schot van Guynemer terug te vin denHij stelde zich in verbinding met het gemeentebestuur van Poel kapelle en begaf zich naar de hoe ve Oosterlynck, waar hij de plek aanwees waar het vliegtuig van Guynemer zou zijn neergestort. Het schijnt dat de aangeduide plaats overeenkomt met die uit de archie ven van het Duitse Rode Kruis. De heer Dijkshoorn wees even eens aan waar voor de oorlog 1914- 1918 de hoeve Oosterlynck stond. Daarna wees hij een plaats aan in de weide waar zich, volgens hem, menselijke stoffelijke resten zouden bevinden. Gemeentewerklieden de den opgravingen en dinsdagavond vond men inderdaad zes geraam ten. Op een daarvan vond men een Duitse nummerplaat en op een an der een portefeuille met een brief aan een inwoner uit een dorp nabij Dusseldorf. Nadat een zevende geraamte was ontdekt met enkele verspreide beenderen, werden de opgravingen woensdagochtend stopgezet. Engel se knopen wijzen er op dat min stens een der geraamten van een Brits soldaat is. Zierikzee speelt zondag a.s. laatste wedstrijd van deze compe- titie tegen RKFC. Derby in de Westhoek tussen Zeemeeuwen én Burgh. Zatermiddag begint onderlinge competitie van de hengelsportvereniging „Oosterschelde" VOETBAL K.N.V.B. Zierikzee speelt thuis in de derde klas D zijn laatste wedstrijd van deze compe titie tegen RKFC. Een redelijke kans op winst zit er voor de rood zwarten wel in deze ontmoeting. Voor de bezetting van de bovenste plaats spelen Steenbergen en VES '35 een beslissingswedstrijd. Hoe wel VES '35 uit de twee competitie wedstrijden 3 punten op Steenber gen wist te veroveren is het nog lang niet zeker dat ze deze maal ook aan het langste eind zullen trekken. METO heeft thuis de bes te kansen tegen Zeeland Sport. Het reeds gedegradeerde Grenswach ters kan uit de wedstrijd tegen Zeelandia waarschijnlijk nog wel een winstpuntje boeken terwijl Axel in eigen huis favoriet is tegen Hontenisse. Renesse gaat zijn laat ste competitiewedstrijd in de 4e klas G spelen bij Cluzona. De thuis club maakt in deze ontmoeting de beste kansen op de winst. K.N.V.B. AFD. ZEELAND. Burgh speelt zondag tegen Koewacht thuis zijn eerste promotiewedstrijd om een plaatsje in de K.N.V.B. Van de kracht van Koewacht is ons totaal niets bekend, zodat een voorspelling hier onbegonnen werk is. Laten wij hopen dat onze vertegenwoordigers uit de Westhoek zich de sterkste zij één en dezelfde waren. Eens echter loopt het spel van komen en gaan mis, want Stella vindt de ware liefde bij één van hen. Als hij wegblijft - na een gevaarvolle opdracht - zet zi.i haar leven voort- maar haar geliefde is niet omge komen, doch blijkt gered. Dan concludeert zij, hoe ellendig haar hulpvaardig, maar gevaarlijk spel de mannen en zij zelf heeft ge maakt, al schijnt er heel ver er gens nog een oplossing. „Cowboy" beter soort „Western" Een Western van het goede soort vormt de tweede film in het pro gramma van deze week. Het is de film „Cowboy" met niemand min der dan Glen Ford in de hoofdrol. In deze film is het zoals bij dit genre hoort actie op actie. De ver filming van de gedenkschriften van Frank Harris, die zich om een on gelukkige liefde in de leerschool van het Westen waagde is zeer fascinerend. De kleuren zijn fraai en vele beelden roepen de echte sfeer van het Westen op met zijn paarden, revolvers en harde vee fokkers. Hotel assistent Harris is verliefd op Maria., dochter van een vee fokker in Mexico. Na haar ver trek ziet hij geen ander middel om naar Mexico te komen dan door compagnon van een veekoning te worden. De onervaren jongeman krijgt het tijdens de tocht hard te verdurenhij ontwikkelt zich tot een streng harteloos man. Te Haamstede in bioscoop hotel Bom wordt deze week evenals te Zierikzee vertoond de hierboven besproken film „Stella's sleutel". zullen tonen en beslag weten te leggen op de volle winst waardoor de kans dan bestaat dat wij er vol gend seizoen weer een vertegen woordiger in de K.N.V.B. bij heb ben. In de 2e klas C gaat Zonne- maire met de beste kansen de strijd aanbinden met de reserves van Brouwershaven. KORFBAL. In de le klas van de S.D.K.B. gaat de grootste belang stelling uit naar de derby in de Westhoek tussen Zeemeeuwen en Burgh. Aan spanning zal het ook deze maal wel niet ontbreken daar beide clubs nog zonder verliespun- ten zijn. Ver van een gelijk spel zal de uitslag dan ook wel niet zijn. DSS staat voor een lastige opgaaf bij Stormvogels en de Nieuwerker- kers zullen zich terdege moeten inspannen om zonder kleerscheuren het strijdperk te verlaten. Brou wershaven maakt thuis tegen Velo- citas een kansje om zijn eerste winstpuntje binnen te halen. Bij de ontmoeting tussen Zwaluwen en Unïtas fjeven wij de Zierikzeeë- naars de beste kansen. In de 2e klas staan de leiders DOSKO voor de zware taak MEVO in eigen huis de puntjes afhandig te maken. Dat dit zal gelukken menen wij te moe ten betwijfelen daar MEVO zijn huid wel zo duur mogelijk zal ver kopen. NO AD heeft iets betere pa pieren tegen het thuis spelende SVOWKWIK kan wellicht uit de zware wedstrijd tegen de reserves van Burgh een puntje in de wacht slepen. HENGELSPORT. De Zierikzeese H.S.-vereniging „Oosterschelde" maakt zaterdagmiddag een aanvang met haar onderlinge competitie in haar viswater te Ouwerkerk. Deze competitie, waarvoor mooie prij zen beschikbaar zijn, bestaat uit een zestal wedstrijden. OOSTERLAND De Simavi-collekte I Bij de lijst van jeugdige dames-J collectrices voor Simavi dient nog vermeld de naam van Willy Stou ten. Zij bleek het grootste bedrag in haar busje te hebben, waarover het comité uiteraard zeer content DE ZEEKONINGIN 73. De tovenaar ziet het wantrouwen oplichten in Ambre's ogen. „Als je mij niet vertrouwt, kom dan naar de poort en overtuig jezelf", zegt hij wrevelig. Aarzelend volgt Ambre de oude booswicht naar buiten. En één blik in de nauwe, donkere steeg is genoeg om haar argwaan te doen wijken. Daar, leunend op een laag muurtje, staat haar vader, het hoofd op de borst gezonken en met asgrauw gelaat Zodra hij zijn dochter bespeurt, veert hij op en strompelt met knikkende knieën in haar richting. „Ambre!" schalt zijn stem door de stilte, „vergeef je arme vader, vergeef me, wat ik tegen Aram misdeedikik deed het alleen om jou te behouden.denk toch aan al die lange jaren. op ons schiphoe ik je beschermde..hoe ikHij struikelt plotseling en valt op dc knieën op de straatstenen. Dan, zonder zich te bedenken, stort Ambre de trappen af en de steeg in En verderop, verborgen in de schaduw van een donkere poort, geeft Ares, de kampvechter, twee van zijn dienaren een teken. „Het lokaas heeft prachtig gewerkt", sist hij, „vooruit, er op af 1"

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1959 | | pagina 6