r DOUWE U J EGBERTS C kan^zijn ZWARE SHAG Proef eens hoe goed pure Zware Shag STAD EN PROVINCIE voor al Uw DRUKWERK Meer plezier in het leven met„SHELL BUTAGAS"in de keuken! '$ó[n^N Geslaagde kindingsavoiid afdeling Dreisclior Verbond voor Veilig Verkeer Vorige week vond in het dorps huis te Dreischor een bindings avond plaats van de afdeling „Drei schor" van het Verbond voor Veilig Verkeer. Deze avond werd geopend door de voorzitter, burgemeester A. H. Vermeulen, welke een volle zaal met belangstellenden welkom kon heten. Inzonderheid verwelkomde de voorzitter de afgevaardigde van het gewestelijk bestuur de heer L. Broekema te Zierikzee, vertegen woordigers van zusterafdelingen op het eiland en de harmonievereni ging „Crescendo". De voorzitter wees er verder op, dat het Verbond voor Veilig Verkeer in haar 25-ja- rig bestaan belangrijk aan invloed heeft gewonnen. De nog jonge af deling Dreischor telt momenteel 81 leden. Het ligt in de bedoeling we derom een bromfietscursus te or ganiseren en bovendien een demon stratie te geven met een motorkli niek, waarmee de werking van een vier-tact-motor duidelijk kan ge maakt worden. Hierna bracht „Crescendo" enige nummers ten gehore, o.a. de „Vei lig Verkeers-mars". Door een ver tegenwoordiger van de fa. Gebrs. Broere te Dordrecht werden hier na enige fraaie kleurenfilms ver toond. In de pauze vond de trek king plaats van een loterij welke is gehouden ten bate van de afde ling. Hierna werden door de voor zitter aan de leerlingen van de openbare lagere school die met goed gevolg hebben deelgenomen aan het schoolverkeersexamen de diplo ma's uitgereikt. Van de veertien leerlingen die aan het examen deel namen konden er tien een diploma in ontvangst nemen. Tevens wer den vijftien diploma's uitgereikt aan personen die deze winter de bromfietscursus hebben gevolgd, welke gratis werd gegeven door de afdeling, o.l.v. de heer M. van Im merzeel. Aan dit examen namen 28 personen deel. Als dank voor de ge geven lessen reikte de voorzitter een boekenbon uit aan de heer van Immerzeel. De heer Broekema on derstreepte nog eens het belang van het Vérbond voor Veilig Verkeer. Door middel van cijfers van het C.B.I. gaf spr. een duidelijk over- ZIERIKZEE Vergadering afd. Plattelandsvrouwenbond De afdeling Schouwen van de Ne derlandse Bond van Plattelands vrouwen hield vrijdagavond een druk bezochte vergadering onder leiding van de presidente mevr. J. J. Goemans-van Langeraad te Zon- nemaire in het „Huis van Nassau" te Zierikzee. Deze avond werd ver zorgd door de firma Spanjaard „Borne". De gehouden lezing be stond uit een voorlichtend gedeelte waarin veel wetenswaardigs werd verteld over huishoudelijke goede ren in het algemeen, maar tevens werden er verschillende soorten weefsels vergeleken door middel van een serie interessante licht beelden. Tevens werd het fabrica- ge-proces nader uiteengezet. Het werd hierdoor een zeer leerzame avond. De dames kregen waarde volle tips voor het aanschaffen van linnengoed. Een kleine verloting van verschillende goederen verliep zeer geslaagd. Voor de provinciale voorjaars vergadering welke op 23 april a.s. te Vlissingen gehou'den zal worden bestaat flinke belangstelling. Er zal vanaf Katseveer een extra bus worden ingelegd. In de maand mei zal een excursie worden gemaakt naar de Deltawerken te Bruinisse, op 17 juni naar de fabriek van de fa. Devos-Lemmens te Hoboken bij Antwerpen. Voor deze trips kun nen zich nog enkele dames aan melden. Vervolgens sloot de presidente deze vlot verlopen en geanimeerde vergadering met een dankwoord tot de inleider. Vrouwenbond P.v.d.A. In de aanvang van de bijeen komst van de Vrouwenbond van de Partij van de Arbeid werd het overlijden herdacht van oud-wet- houder J. Catshoek, waarna aan sluitend gezongen werd ~,Aan de strijders". Vervolgens hield mevr. Lysen te Burgh een inleiding getiteld „Op voeding tot verantwoordelijkheid". Zij besprak hierbij drie belangrij ke fasen uit het kinderleven, nl. de kleuter-, school- en puberperiode. De kern van haar betoog was: het kind zo vroeg mogelijk verantwoor delijkheid leren. Eerst op de kleu terschool tegenover de vriendjes, daarna op school en in het gezin. Als opgroeiend meisje en jongen op de middelbare scholen, in clubs en verenigingen en in de werkkring tegenover de andere sekse. Het is de taak van de ouders de kinderen zo op te voeden, dat ze eigen ver antwoordelijkheid kunnen dragen en bv. een gezin kunnen stichten. Het met grote aandacht gevolgde praatje leverde tal van vragen op. De voorzitster, mevr. v. d. Berge- In den Bosch dankte mevr. Lysen hartelijk. Het congres van de Vrouwen bond op 23 en 24 april te Utrecht zal worden bezocht door de dames v. d. Berge en Knuist. De datum van de vakantieweek die door 17 leden zal worden doorgebracht op „De Bom" is nu vastgesteld op de laatste week van mei. De voorzit ster wekte tenslotte allen op tot het bezoeken van de meiviering. zicht van het aantal ongelukken met dodelijke afloop dat jaarlijks in ons land voorkomt. De heer Broe kema verheugde zich over de bloei van de afdeling Dreischor. Na de vertoning van nog enige films en enige muzieknummers sloot de voorzitter deze zeer ge slaagde avond met woorden van cTank aan hen die medewerking verleenden. KERKWERVE Vergadering afd. Ned. Chr. Vrouwenbond Vorige week vergaderde onder leiding van de vice-presidente me vrouw van Leeuwen, de afdeling van de N.C.V.B. Ondanks het slechte weer was er een goede op komst. De avond werd verzorgd door mej. van Werel, die sprak over de voeding van volwassenen en kinderen. Bij haar leerzame cau serie maakte zij gebruik van het flanelbord. Spr. besteedde vooral aandacht aan de verschillende vi taminen. De bijeenkomst werd ge sloten door mevr. v. d. Grift met dankgebed. SEROOSKERKE Benzinestation in de gemeente Naar vernomen wordt heeft de Bataafse Petroleummaatschappij vergunning gekregen om een dub bel benzinestation in deze gemeen te op te richten. Het ligt in de be doeling van de B.P. zo spoedig mo gelijk met de oprichting een aan vang te maken, opdat nog gedu rende het aanstaande toeristensei zoen van het station gebruik ge maakt zal kunnen worden. De pompen zullen geplaatst wor den ter weerszijden van de pro vinciale weg Serooskerke-Haam- stede, nabij de splitsing van de weg naar Renesse. Behalve de pompen voor gewone en „extra kracht" benzine zal ook een pomp voor dieselolie geplaatst worden. Ook voor de gebruikelijke „service" van water en lucht zal worden gezorgd. Een reeds lang gekoesterde wens zal hierdoor, zo wel voor de weggebruikers als voor de inwoners van Serooskerke, in vervulling gaan. Als nu ook spoe dig de vergunning tot het bouwen van het café in deze omgeving ver kregen kan worden, kan Seroos kerke ook haar toeristen en gasten nu met trots ontvangen. SPORT VOETBAL K.N.V.B. Brouw III-Burgh III 0-3 Zaterdagmiddag heeft Brouwers haven haar nederlagenreeks be ëindigd met een aardige wedstrijd, waarin de kampioenen van Burgh sterk tegenvielen. Brouw, dat vóór de wind begint beproeft al dade lijk Verton, die met een snoekduik op een schot van v. Stein reageert. Brouw zit er aardig op maar voor doel worden de kansen verprutst. In de 37e minuut wordt hands ge maakt in het strafschopgebied, maar van Zuijen helpt de kans op de openingsscore jammerlijk om zeep, door naast te schieten. Toch weet dezelfde speler na enige her haalde schoten op Brouw-doel te scoren (0-1). Van der Weele geeft een hard schot, waar Verton zich in volle lengte op moet storten. In de 40e minuut grijpt v. d. Schelde een hoge bal mis waaruit Felius met een rollertje de bal langs de paal laat glippen (0-2). Na rust komt Brouw tegen wind beter in de aanval. Schoten van v. d. Weele en v. Steijn missen de goede rich ting. In de 23e minuut lost een der Burghvoorwaartsen een hoge boog- bal welke achter v. d. Schelde in doel belandt (0-3). Bij Brouw viel het goede spel op van Rien den Boer en het opbouwende en door- zèttende werk van Ringelberg. Het programa voor zaterdag 25 april a.s. luidt als volgt. Junioren groep B VIII: Brou wershaven B I-Duiveland B I (3 uur, scheidsr. G. M. v. d. Wielen); Zierikzee B I-Burgh B I (3 uur, scheidsr. Th. Sies). Het programma voor zondag 26 april a.s. luidt: Promotie 4e klas Burgh I-Koewacht I (2.30 uur, scheidsr. P. J. Schetters, grensw. W. J. v. d. Maas en J. Scholten). 2e klas C: Brouwershaven II- Zonnemaire I (2.30 uur). DUIVENSPORT P.V. „Gevleugelde Vrienden" Zierikzee Wedvlucht van St. Ghislain. Af stand 134 km. Los 10.45 uur met sterke noordenwind. Deelname 130 duiven. J. Wiltenburg 1, 14, 15, 25; L. Koster 2, 5; J. ten Haaf 3; W. v. d. Ende 4; Fr. Maijs 6, 12, 29, 31; C. M. v. Westenbrugge 7, 32; W. den Boer 8; C. Krijger 9, 10, 20, 21, 22, 26; H. Koster 11, 18, 19, 28, 30; J. Verwest 13,16; C. Berrevoets 17; A. Bakker 23; A. Berrevoets 24; H. Merle 27; Feleüs-Hagesteijn 33. In leidende kringen te Moskou is het voornemen van de Ameri kaanse vice-president Nixon om een bezoek aan Moskou te brengen, gunstig ontvangen, zo meldt het Russische persbureau Tass. De dagelijkse afwas behoeft geen karwei te zijn! Het kan zo gauw en gemakkelijk! Tenminste... met „SHELL BUTAGAS" in de keuken, 't Is een genot voor de huisvrouw - en bovendien voordelig! Met één fles „SHELL BUTAGAS" (inhoud 13 kg!) doet u weken 1 alleen SHELL levert het échte BUTAGAS in de blauwe fles. Maar let goed op: alleen SHELL heeft meer dan 25 jaar ervaring met flessengas. Vraag de depothouder inlichtingen over het zuinige en handige „SHELL BUTAGAS" voor modern comfort! Zierikzee - Telef. 2255

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1959 | | pagina 7