enijd haar maar STAD EN PROVINCIE „Kajak" all. transistor RADIO WELTEVREDEN r'.y* ï*-". 'x+ k Teddy mag gehoord en gezien worden. Zij kent het geheim van succes en een stralende lach. Poetsen met Prodent geeft tanden als parelsDoe het ook en zie hoeveel witter en mooier uw tanden worden. Ga 's morgens goed beschermd de deur uit Lekker smakende Prodent tandpasta bevat bovendien het actieve Dispergon-A, dat langduriger èn krachtiger bescherming biedt tegen tandbederf. Poets niet alleen 's morgens, maar ook 's avonds voor het naar bed gaan met Prodent en uw mond is fris en gezond, de klok Vvi&vsC s£-y,;- -i';;yw-":?!3: HERIJK DER MATEN en GEWICHTEN Burgemeester en wethouders van Zierikzee maken bekend, dat dit jaar voor de herijk der maten en gewichten te Zierikzee, in het ge bouw Manhuisstraat. 4 (gebouw dienst voor maatschappelijke zorg), zitting zal worden gehouden op: dinsdag 28 april 1959 van 9.30- 12.00 uur en 13.00-17.00 uur; woensdag 29 april 1959 van 9.00- 12.00 uur en 13.00-16.00 uur; vrijdag 1 mei 1959 van 10.30-12.00 uur en 13,00-15.00 uur. Mede wordt ter kennis gebracht: 1. dat aan de herijkplichtigen door de dienst van het IJkwezen zo veel als mogelijk is oproepingen zullen worden uitgereikt, ver meldende het tijdstip, waarop de maten, gewichten en meetwerk tuigen ter herkeuring aangebo den kunnen worden. Men houde zich, in zijn eigen belang, aan dit tijdstip! Er wordt uitdrukke lijk op gewezen, dat de verplich ting tot herkeuring blijft be staan, ook al wordt geen oproe ping ontvangen; 2. dat de maten en gewichten, schoon, droog en roestvrij wor den aangeboden om onderzocht te kunnen worden; dat ijzeren maten van binnen en van buiten geschilderd dienen te zijn, kope ren gewichten afgewassen en ook de gaten gereinigd; dat ijze ren gewichten niet gepotlood mogen zijn, doch roestvrij moe ten zijn gemaakt en daarna in gewreven met gekookte lijnolie; 3. dat de maten en gewichten voor 1 oktober 1960 gestempeld moe ten zijn met de letter Y en dat er bij verzuim of verhindering om van de zitting gebruik te maken nog gelegenheid bestaat maten en gewichten te laten herijken aan het ijkkantoor te Dordrecht, Vest 261, elke woens dag van 9.00-12.00 uur en 13.30- 16.30 uur; 4. dat de maten en gewichten, welke zijn gestempeld met het afkeuringsmerk jlllli,. niet in winkels enz. mogen worden te ruggebracht; 5. dat ten bate van 's Rijks schat kist betaald moet worden voor het onderzoek der maten en ge- wichten (keurloon) en voor het justeren der gewichten (justeer- loon); 6. dat de milligramgewichten niet op de herijkzitting, maar alleen aan het ijkkantoor herijkt kun nen worden. (De gezegelde enve loppe, afgegeven bij vorige ve rificatie, moet met de gewichten franco per post worden opgezon den, daar de gewichten anders aan de eisen, gesteld voor de nieuwe, moeten voldoen, terwijl een bedrag overeenkomende met de som van 40 cent, voor elk ge wicht op postrekening no. 507584 van IJkkantoor Dordrecht, Vest 261, moet worden gestort). Zierikzee, 10 april 1959. Burgemeester en wethouders voornoemd, F. TH. DIJCKMEESTER, burgemeester. R. VAN OMMEREN, secretaris. MARKTBERICHTEN Coöp. Tuinbouwveiling der Z.H.E. afdeling Zierikzee Veiling van 15 april Spinazie f 17,00-30,00, andijvie f 19,00-20,00, stoofsla f 10,00, prei f 10,00-15,00, witlof I f 30,00; per 100 kg. Bloemkool A f 40,00-55,00, idem B f 29,00-35 00, idem C f 18,00-20,00, idem D f 13,00-14,00; per 100 stuks. Selderij f 9,00 per 100 bos. Zoete Ermgaard f 30,00, Alfeston f 7,00, Gron. Kroon f 12,00, Jona than f 18,00-33,00, Golden Delic. f 15,00-54,00, St. Rémy f 18,00; per 100 kg. Ingezonden mededeling Jeugd stak goederen wagen in brand UTRECHT, 15-4. Enkele balda dige jongens hebben op het ran geerterrein van de N.S. te Utrecht een goederenwagen in brand ge stoken. Een auto, die op de goede renwagen stond, en de lading van de goederenwagen, verbrandde ge deeltelijk. De Utrechtse brandweer was spoedig te plaatse. AGENDA Morgen (vrijdag) Zierikzee: Concertzaal, 8 uur, to neelavond Nut; Graanbeurs, 7.30 uur, VARA-avond (opnamen „Etherforum" en „Het hangt aan de muur en het tikt'); Huis van Nassau, bovenzaal, 8 uur, verg. „Stad en Lande"; Huis van Nas sau, koffiekamer, 8 uur, verg. Plattelandsvrouwenbond afdeling „Schouwen". LAND- EN TUINBOUW Aardappelvoorraden 's-GRAVENHAGE, 15-4. Het Produktschap voor Aardappelen deelt mede, dat blijkens een inge steld onderzoek in de laatste week van maart nog 226.000 ton klei- aardappelen voor aflevering be schikbaar zou zijn. De voorraad zandaardappelen zou volgens dit onderzoek 34.000 ton bedragen. De totale voorraad geschikt voor afle vering als consumptie- en poot- aardappelen, zou inclusief 50.000 pootaardappelen, 310.000 ton groot zijn, waarvan meer dan de helft nodig is voor binnenlandse con sumptie tot de nieuwe oogst, voor de afzet van poot-aardappelen in binnen- en buitenland en voor de „Stopa". Ingezonden mededeling ZIERIKZEE Zilveren ambtsjubileum ontvanger In intieme kring heeft de ge meente-ontvanger de heer M. Wie- ringa alhier, zijn zilveren ambtsju bileum herdacht. In verband hier mede werd de jubilaris ten stad- huize op passende wijze gehuldigd, een plechtigheid waarvoor ons geen verzoek tot het maken van een ver slag bereikte. Melkactie voor Algerijnse kinderen In de gemeenten Burgh, Haam stede, Renesse, Noordwelle, Se- rooskerke, Ellemeet en Eikerzee heeft de afdeling „Schouwen" van het Nederlandse Rode Kruis zich belast met de inzameling van blik jes melk voor Algerijnse vluchte lingenkinderen in Tunesië en Ma rokko. Zoals gemeld wordt deze ac tie ook in Zierikzee gehouden. In de Westhoek wordt de lagere schooljeugd uit de genoemde ge meenten bij de inzameling inge schakeld. Er is zeer veel nodig, daar 90.000 Algerijnse kinderen hun vaderland moesten verlaten, waarvan 40.000 onder de acht jaar. Het is dan ook gewenst dat iedereen in de West hoek aan deze actie zijn volle me dewerking geeft. Met de organisa tie heeft zich belast mej. J. Hout man te Renesse. ZIERIKZEE Politie-autoriteite sprak voor N.C.V.B.-afdeling Op de woensdag gehouden ver gadering van de N.C.V.B.-afdeling werd het woord gevoerd door mej. M. A. van Haselen te Middelburg, officier der Rijkspolitie, toegevoegd voor de jeugdzaken. Zij sprak over haar v/erk. De vergadering stond o.l.v. de presidente, mevr. A. van Vloten- van Rijswijk., die de vergadering opende op de gebruikelijke wijze en mediteerde n.a.v. 1 Cor. 15 1- 29. Zij wekte op tot deelneming aan de provinciale landdag, die op 17 juni a.s. te Vlissingen zal wor den gehouden. Ter afsluiting van het seizoen zal op dinsdag 28 april a.s. een bejaardenbijeenkomst ge houden worden, uitgaande van de N.C.V.B., in het lokaal Beddeweeg. Een verzoek was ingekomen van het comité ter voorbereiding van de stichting ener Prot. chr. tech nische school, met de opwekking contribuante te worden. De spreekster, mej. van Haselen, begon met een uiteenzetting over de organisatie van de Rijkspolitie, c.q. de verdeling in territoriale in specties, districten en groepen en ging vervolgens over tot puntsge wijze behandeling van de ver schillende onderdelen van haar taak. Als eerste noemde zij de be handeling van de verschillende bij haar inkomende meldingen van jeugdovertredingen, vervolgens het horen van kinderen in zedenzaken, het ingrijpen door gesprek in ge zinnen waar vaak ruzie of nog er- ger voorkomt, teneinde hier posi tief opbouwend werk te verrichten, het instrueren van het politieper soneel, het in contact treden met allerlei instanties die zich in den brede bezig houden met kinderbe scherming. Verder het samenstel len van rapporten over gezinnen op verzoek van gerechtelijke in stanties en ten slotte het controle ren van jeugd van bepaalde leef tijd op café- en bioscoopbezoek e.d. Door voorbeelden uit de praktijk werd het gesprokene verduidelijkt. Hierna werd gepauzeerd, waarin schriftelijke vragen konden wor den ingediend, waarvan verschil lende dames gebruik maakten. Na dat de spreekster deze had beant woord, bracht de presidente de spreekster dank voor het gebodene. Hierna werd gezongen Gez. 259 1, waarna de presidente met dank zegging eindigde. Nog zij vermeld dat twee nieuwe leden zijn toegetreden en dat de volgende bijeenkomst in mei ver zorgd zal worden door Vereniging Nederlands Fabrikaat. OOSTERLAND Oprichting diepvriescentrale Het comité voor oprichting van een centrale diepvriesinrichting vergaderde maandagavond onder leiding van de heer Joh. Boogert in de Conferentiezaal. Er hebben zich thans 22 leden voor deelname opgegeven. Om voor een krediet bij de Centrale Bank in aanmerking te komen, zou het ledental echter 42 moeten zijn. Door verschillende fabrieken zijn gun stige voorwaarden toegezegd bij le verantie van een installatie. Na enige bespreking werd de suggestie van een der leden om in plaats van een 64-cellige een 48-cellige installatie op te richten, van de hand gewezen. Besloten werd uit eindelijk dat de leden onderling meer aandelen zullen nemen. Na telling werden er 34 toegezegd. De verwachting is dat als de zaak een maal draait, er meer aanvragen zullen komen. Het bestuur werd gemachtigd met de nodige spoed verder te werken. Getracht zal worden de overblijvende aandelen nog te plaatsen bij de leden die niet op de vergadering aanwezig waren. De wens is de installatie binnen twee maanden te laten verrijzen. Plaats van vestiging wordt waar schijnlijk de Van der Havestraat. De kosten zullen ongeveer dertig veertig mille bedragen. 35 mensen zijn verdronken toen dezer dagen een veerpont in de Sardarivier bij Tanakpoer, in het gebied van de Himalaya, kapseisde. ADVERTENTIES Met blijdschap en dankbaar heid geven wij U kennis van de geboorte van ons dochtertje en zusje WILHELMINA GRIETJE ana) J. C. BRABER J. BRABER-v. d. HAVE LEO NELLEKE LIA Renesse, Laöne 20 15 april 1959 Tijdelijk: Zweedse Rode Kruis ziekenhuis, Zierikzee. Philips draagbare radio zakformaat 1-6 x 8,5 cm. in leren etui met draagriem Heeft slechts 4 kleine batterijen f 0,20 per stuk van f 178,- voor f 158,- telefoon 2805 - Zierikzee DAMES- BLOESES alle maten f 6,95 pracht kwaliteit Firma J. Lakzowski Ingezonden stukken OOSTERLAND Tot onze spijt heeft de heer J. DE BRUINE te Oosterland, schrijver van het ingezonden stuk over de „Oosterlandse affaire", zich op ons verzoek niet gemeld. Daar op ons aandrang wordt uitgeoefend het adres van betrokkene te publiceren, omdat de naam „De Bruine" ter plaatse veelvuldig voorkomt, verzoeken wij elke drager van dezelfde naam, die het desbetreffende stuk niet heeft geschreven, onderstaand strookje te willen invullen en aan ons op te zenden. Wij zullen dan deze adressen in de krant opnemen., in het vertrouwen dat de opgave naar eerlijkheid zal geschieden. Ondergetekende, naam: straat en huisnummer: verklaart niet de inzender te zijn van het ingezonden stuk als bovenbedoeld. Handtekening:

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1959 | | pagina 3