Veedieven imnag-Bl Toch nog liefde EISENHOWER WIJST OP ONMOGELIJKHEID VAN TOEGEVEN INZAKE BERLIJN ^,t alles mee slachtten 425 koeien langs de weg Figuur van mr. Pieter Mogge herleeft in toneelstuk te Dreischor Schouwen-Duivelandse Soortspiegel ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE d»sdag r april 1959 no. ismj Houding vrije wereld kwestie van beginsel GETTYSBERG, 4-4. - President Eisenhower heeft in een rede tot het college van Gettysberg gezegd dat toegeven aan de Sowjet-Unië in de kwestie-Berlijn „oneervol en het gevaarlijkste zou zijn wat wij zouden kunnen, doen". „De wes telijke mogendheden willen oorlog om Berlijn voorkomen en willen onderhandelen over een oplossing. Maar toegeven aan de communisten zou hen slechts aanmoedigen, hun druk om wereldoverheersing te verkrijgen, te vergroten", aldus de president. „De wereld heeft een hoge prijs betaald voor de les van München, maar zij is gewaarschuwd. Het verdedigen van de vrijheid kost ook veel. Spanningen worden voornamelijk geschapen door regeringen en per sonen die rusteloos meer en meer macht zoeken. Om Berlijn bestaat spanning omdat het Kremlin hoopt dit aan de vrije wereld te ontne men. Natuurlijk kiezen zij steeds de lastigste situatie, de positie die moeilijk te verdedigen is, als plaats om onze kracht en vastberadenheid op de proef te stellen. Wij zullen nooit een gemakkelijke plaats heb ben om een grens te trekken maar wel een goede. Dat is' de plaats waar de nadruk valt op een begin sel. In dat beginsel ligt de waarheid verankerd dat wij niet het verlies van een vrij land kunnen toestaan, want waar ter wereld de vrijheid wordt vernietigd worden wijzelf verzwakt. Elke winst van het com munisme maakt verdere verdedi ging daartegen moeilijker en onze veiligheid onzekerder". Buitenlandse hulpverlening Hij pleitte voor steun aan zijn programma voor buitenlandse hulp verlening en hij zei dat wederzijd se veiligheid en veiligheid van de V.S. synoniem zijn. Een vrij Amerika kan alleen be staan als deel van een vrije wereld en een vrije wereld kan slechts blij ven bestaan als voldaan wordt aan de rechtmatige eisen van de mens inzake veiligheid, vooruitgang en mogelijkheden Daarom is de ont wikkeling van Zuid-Vietnam en zuid-oost Azië belangrijk, is de Ja panse uitvoer belangrijk en is vast beradenheid in Berlijn belangrijk. Daarom moeten communistische bedreigingen door de vrije wereld steeds worden beantwoord door vast te houden aan beginselen en verenigd in kracht en doelstelling. Dit is de ware betekenis van we derzijdse veiligheid. Ingezonden mededeling Nederlandse vliegers naar de Congo 's-GRAVENHAGE, 6-4. Op uit- nodiging van de chef van de Bel gische luchtmachtstaf is de chef van de Nederlandse luchtmachtstaf luitenant-generaal H. Schaper, vandaag met enige officieren van zijn staf naar de Belgische Congo vertrokken voor een bezoek aan de opleidingsvliegbasis van de Ko ninklijke Belgische luchtmacht Ka- mina. Deze uitnodiging houdt ver band met de mogelijkheid dat in de toekomst een gecombineerde vliegopleiding op deze basis zal worden georganiseerd voor leer lingvliegers van de Belgische en de Nederlandse luchtmachten. De chef van de Belgische lucht machtstaf, generaal-majoor F. J. Burniaux zal generaal Schaper op deze reis vergezellen. WINTERSWIJK. Een bestelauto met twee Nederlandse monteurs is in Weseke, even over de Duitse grens bij Winterswijk, door het springen van een voorband tegen een boom gereden. De beide onge huwde inzittenden, de 26-jarige G. J. Westerveld uit Aalten en de 24- jarige G. Vreeman uit Winterswijk, werden met zware verwondingen naar het ziekenhuis in Borken overgebracht, waar de heer Wes terveld kort na aankomst is over leden. UTRECHT. De staatssecretaris van Economische Zaken, dr. A. Veldkamp, zal op 1 4april aanstaan de Nederlands eerste auto-snelweg restaurant officieel openen. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND AMSTERDAM. De 10-jarige HenJi Kaptein is op de Astervveg onder de wielen van een lege goederen wagen van de spoorwegen terecht gekomen. Beide benen van het knaapje werden verbrijzeld. Hij is overgebracht naar het Binnengast huis. De jongen was met vriendjes de wagon aan het voortduwen en is daarbij gevaUen. AMSTERDAM. De 27-jarige mej. C. J. F. van Boxtel te Amsterdam is van een stenen trap op de bel etage gevallen en in het portiek aan de straat terecht gekomen. Onge veer tien minuten later werd zij op gemerkt maar bleek toen reeds te zijn overleden. ROTTERDAM. De tienjarige Ru- dolf A. Hendriks te Rotterdam moest met vrij ernstige brandwon den in het ziekenhuis Bergweg op genomen worden. Op het Afrikaan- derplein pofte hij enige aardappelen boven een vuurtje. Een passerend vriendje wierp een vluchtige olie- stof in het vuur, waardoor de kle ren van Rudolf vlam vatten. Ingezonden mededeling Het grootste aantal veediefstallen tot nu toe in Europa gepleegd, tot klaarheid gebracht DUSSELDORF. De kleine vee- boeren in west-Duitsland kunnen weer verlicht ademhalen. Een eind is gekomen aan hun voortdurende stille angst en aan de zenuwslopen de nachtpatrouilles, samen met po litiemannen en jachtopzieners. Voornamelijk de bewoners van min of meer afgelegen hoeven wer den sinds 1952 bezocht door een steeds erger wordende plaag. Onbe kenden maakten zich meester van goedgemeste beesten. De dieren werden in de nachtelijke uren in de weide opgevangen en geslacht. Bij het ochtendgloren vond de eigenaar slechts de huid, kop en poten van de afgeslachte dieren. Bij de politie kwamen klachten binnen, onder zoeken werden ingesteld, doch in de meeste gevallen liepen de spo ren dood. In de loop der jaren greep de kwaal meer en meer om zich heen en het „Landeskriminalamt" (de recherche-centrale) in Hannover begreep, met een bende vakkundige rovers te doen te hebben. Ook in Neder-Saksen, Noordrijn- Westfalen, Sleeswijk Holstein, Hes sen en Baden-Wurttemberg, kwa men in steeds toenemende mate ernstige veediefstallen voor. AUeen de beste! De kriminalisten van de recher che-centrale te Hannover beten zich in de zaak vast en kwamen tot de volgende conclusies. 1. De diefstallen werden alléén gepleegd wanneer het vee in de wei liep; 2. de beste koeien werden uitgezocht; 3. het slachten geschied de ter plaatse en vakkundig; 4. alle diefstallen en clandestiene slach tingen werden uitgevoerd in de on middellijke omgeving van een „Autobahn". Van hogerhand ontvingen de plattelandspolitie, de gendarmerie en de jachtopzieners in de geplaag de gebieden bepaalde aanwijzingen. In de nachtelijke uren werden door dé Verkehrspolizei speciale con trolediensten ingesteld op de grote autowegen Ervaren rechercheurs onderwierpen alle gevallen van veediefstallen aan een speciaal on derzoek. De eerste vangst In de nachtelijke uren controleer de opperwachtmeester Honig van de verkeerspolitie op de Autobahn Hamburg-Bremen een personen auto, merk Merced'es-Benz, kleur zwart, voorzien van het kenteken D-Gl-453. De wagen werd bestuurd door Jürgen Roden, oud 22 jaar, wonende in Dusseldorff. Deze Mer cedes-Benz, zo bleek aan de con trolerende politieman, was het eigendom van de vader van Jür gen: genaamd .Albert Roden, oud 56 jaar en ook te Dusseldorf woon achtig. De autopapieren waren pri ma in orde, doch de opmerkzaam heid van de politieman was speci aal gericht op het inwendige van deze auto. En daar lag, op en naast de ach terbank, keurig opgestapeld, goed schoon en toegedekt, het vlees van pas geslachte koeien. De opper wachtmeester begreep het en Jür gen Roden snapte het eveneens, hij werd bleek en zenuwachtig, toen hij in z'n maagstreek een koude loop van een politiepistool voelde, daarna tikten zacht de handboeien om zijn polsen. Beroep van vader en zoon: slager. Het begin van het einde Jürgen Roden werd overgebracht naar het hoofdbureau van politie in Hannover. Hij bekende daar zijn daden volledig. Dit had de arresta tie van de gehele bende, die uit zeven man bestond tot gevolg. Aan het licht kwam, dat Albert Roden en zijn mannen in een periode van zes jaar kans hadden gezien om '425 vette koeien te stelen en te slachten, terwijl het vlees daarna in de slagerij van Roden aan het publiek werd verkocht. Aan de be nadeelden werd naar schatting een schade toegebracht van plm. 500 duizend DM. En de achtergrond? Albert Roden, de leider van de bende, stond in zijn woonplaats gunstig bekend;, hij dreef daar een goedlopende slagerij. De man bleek echter een verwoed speler te zijn en hij maakte schuld op schuld. Hij bedacht daarom een nieuw systeem om aan geld te komen en meende dit gevonden te hebben in het ste len van andermans vee. Hij zocht en vond een aantal medewerkers; die tot de Westduitse onderwereld behoorden. Ook zijn zoon betrok hij in het complot. De rechtbank zal zich dezer dagen met de openbare behandeling van deze opzienbaren de zaak bezig houden. De man die Zierikzee universiteit toedacht Er is aan het testament van de ambachtsheer van Dreischor, mr. Pieter Mogge, die van 1699-1756 leefde, een hele geschiedenis ver bonden, die herleeft in het toneel stuk, dat door de clubs van de Ned. Hervormde gemeente van Dreischor a.s. vrijdag zal worden opgevoerd. Als enige erfgenaam van een schatrijke Zierikzeese familie lega teerde hij in zijn testament van 1743 (hij had toen juist de am bachtsheerlijkheid Dreischor van zijn oom Jan Daniël Ockerse ge- erfd) aan de stad de som van bijna een half miljoen gulden bestemd voor de stichting van een eigen uni versiteit om op deze wijze te trach ten de stad tot nieuwe bloei te brengen. Het testament zou tot aan zijn dood een geheim blijven. Hij had dus alle vrijheid het te herroe pen. Bijna gebeurde dit ook. Want wat was het geval? Evenals de an dere regenten (hij was o.a. burge meester van Zierikzee en later af gevaardigde van Zeeland in de Sta ten Generaal) behoorde hij tot de partij die tegen de Oranjes gekant was en het stadhouderloze tijdperk zo lang mogelijk trachtte te rek ken. Van een Prins van Oranje vreesde men een te sterk gezag bo ven zich, scherper controle op tal van zaken, groter invloed van volk en leger, strenger godsdienstigheid. De macht van de jonge Prins (de latere prins Willem IV) werd daar om zoveel mogelijk beperkt; hij moest zelfs een proces voeren om zijn eigen bezittingen in ons land. De regenten bezuinigden meer dan goed was op de defensie-uitgaven. Toen ons land echter in 1747 door een oud bondgenootschap met Oos tenrijk in een oorlog mét Frank rijk werd gewikkeld, kwam ons dat duur te staan: de vestingen in Zeeuws Vlaanderen werden snel door de Franse troepen veroverd. Het volk en het leger zagen hierin verraad, daar de regenten duidelijk sympathiseerden met de Fransen. Het eiste dat weer een Prins van Oranje tot stadhouder en kapitein- generaal van het leger zou worden uitgeroepen. Overal hadden relle tjes plaats. Gevangene te Zierikzee Toen Pieter Mogge uit Den Haag, waar hij toen woonde, naar Zie rikzee kwam om daar de gemoede ren wat te kalmeren, werd hij on middellijk gevangen genomen en op de stadsmestkar door de stad ge voerd. Het is te begrijpen, dat deze houding van zijn geliefde Zierikzee hem zwaar griefde. Ondanks het volgend eerherstel dacht hij er over het testament te veranderen en de stad geen universiteit te schenken; Na zware strijd echter besloot hij het testament toch ongewijzigd te laten. Deze daad is een grootser monument voor zijn nobel karakter dan de graftombe in de kerk te Dreischor, waarop ook te lezen staat dat hij laster en afgunst over won. De stad Zierikzee is helaas niet in staat geVeest, vooral ook door de tegenwerking van andere universiteitssteden, een eigen uni versiteit te stichten. Het geld is voor ander edoeleinden gebruikt en ook wel misbruikt. De stad heeft zich weinig dankbaar getoond voor het grootse gebaar van één van haar belangrijkste inwoners. Het is daarom goed, dat het huidige ge slacht zal weten welke geschiedenis met zijn naam verbonden is. ZOEKT U MOOIE VLOERBEDEKKING GORDIJNEN OF KERKNIEUWS Ned. H'erv. Kerk Beroepbaar: ds. H. P. Schouten, oud-pred. in Suriname, Katwijk aan Zee en dr. G. J. Woldinga, oud'- vluchtelingenpred. te Berlijn, Velp. Benoemd tot bijstand in het pas toraat te Leersum: ds. S. P. Ver meer, a.s. em. pred. te Slochteren; idem te Holy sloot; ds. J. C. M. Jansen, as. em. pred. te Brielle. Aangenomen de benoeming tot vicaris te Oosterhesselen (voor het vormingswerk op „De Klencke"): mej. E. A. Bos, Bennekom. Bedankt voor Vreeswijk: H. N. van Hensher gen, Renkum. Ger. Kerken Beroepen te Sybrandaburen: J. Jonker, kand, te Nijkerk; te Zwar- tewaal: A. Heuzeveldt, kand. te Amsterdam. Ger. Kerken (vrijgemaakt) Aangenomen naar Daarlerveen M. Brandes, kand. te Axel, die be dankte voor Almkerk-Werkendam, Gees (Dr.) en voor Sliedrecht. Chr. Ger. Kerk Beroepen te Oud-Beijerland: S. van Zwoll, Kampen. Aangenomen naar Nieuw-Am sterdam: N. Brandsma, Sneek. Bedankt voor Doornspijk-Elburg D. Slagboom;" 's-Gravenzande. AMSTERDAM. De 6-jarige Lu cas Zuur in Amsterdam is door een vallende hijsinrichting op een bouwterrein aan de Jacob Gee'l- straat in Slotervaart getroffen en op slag gedood. Het knaapje was in afwachting van zijn vriendjes waarmee hij zou gaan voetballen met de hijsbokken gaan spelen. .ROERMOND. Enige tientallen Ita liaanse mijnwerkers, wier contract bij de Limburgse mijnen niet wordt verlengd, hebben zich bij de Hoog ovens te IJmuiden aangemeld Er zijn voorts 100 Italiaanse mijnwer kers aangenomen in de mijn „Zwartberg" in Belgisch Limburg, J Zierikzee boekte fraaie 4-0 overwinning op ROS. SVOWK X zorgde voor verrassing in de le klasse B. MEVO heeft weinig X meer nodig orn beslag te leggen op de titel. Nieuwerkerkse Y OKK werd kampioen in de biljartcompetitie voor viertallen v VOETBAL K.N.V.B. Zowel on der als boven aan de ranglijst blijft in de 3e klas D de spanning er tot het einde in. Door de fraaie 4-0 overwinning op RCS ziet de toe komst er voor Zierikzee gelukkig weer wat rooskletiriger uit. Steen bergen had de handen vol aan Grenswachters en het mocht zich gelukkig prijzen met de 1-0 over winning waar het mee uit de bus kwam. VES 35 inaakte geen fout en stuurde Zeelandia met lege han den naar Middelburg terug (3-1). Hontenisse en METO waren bij het eindsignaal net zo ver als toen zij begonnen (0-0) terwijl Axel er in slaagde het bezoekende ODIO met 4-1 te kloppen. VES '35 Steenbergen METO Axel RCS Hontenisse Zeeland Sport RKFC Zeelandia ODIO Zierikzee Grenswachters 21 15 5 21 16 2 20 11 5 19 10 4 21 10 2 19 6 5 1 35 61-27 3 34 52-18 4 27 36-21 5 24 42-21 9 22 3S-25 8 17 42-46 9 16 31-43 11 14 31-36 12 14 34-42 12 14 30-40 12 12 36-42 15 11 21-46 Het reeds tot degradatie gedoem de Rimboe kwam er in de 4e klas G tegen Noordhoek niet aan te pas (7-2). NSV beëindigde de competi tie met een 4-2 zege op Nw. Borg- vliet. In plaats van Cluzona-Renes- se was de ontmoeting tussen Clu- zona en Kaaise Boys vastgesteld maar de scheidsrechter tiet hier verstek gaan zodat ook deze geen doorgang kon vinden. Halsteren Kaaise Boys Yerseke NSV Noordhoek Cluzona Renesse De Schutters Nw. Borgvliet Rimboe 18 14 1 17 13 3 17 8 2 2 31 70-25 1 29 63-27 6 18 45-44 7 18 51-53 8 17 38- 5 16 36-49 9 13 39-43 9 13 32-40 4 2 12 10 33-47 1 5 12 8 27-68 7 4 7 3 6 4 6 1 5 3 K.N.V.B. AFD. ZEELAND. In de le klas A werd Koewacht door een 3-1 overwinning op Vogelwaarde kampioen. De strijd om een plaatsje MARKTBERICHTEN Aardappelen ROTTERDAM, 6-4. Klei-aard- appelen, 35 mm opw.t Eigenheimers f 14,00-17,25, Bintje f 20,00-21,00, Bevelanders f 13,50-14,00, Meerlan- ders f 14,50-15,50, Furore f 15,00- 17,00. Zandaardappelen, 35 mm opw.: Libertas f 10,00-11,00. Voer-aardappelen f 2,50-4,00. Prijzen berekend per 100 kg en op de handelsvoorwaarden vastge steld voor de verkoop van con sumptie-aardappelen op wagon, schip of auto. Granen en peulvruchten ROTTERDAM, 6-4. (Officieuze noteringen per 100 kg). Tarwe: rode, met kalme stem ming van koperszijde, 17 vocht, per schip, van f 31,60-31,75, franco Rotterdam. Voedergranen - alles af. Zomer- gerst naar kwaliteit f 24,75-25,50; haver, ongepunte op monster, naar kwaliteit f 22,50-24,00. Peulvruchten: franco Rotterdam. Groene erwten, boerenschoon f 30- 54,00; schokkers f 45,00-87,50; br. bonen f 80,00-105,00, boerenschoon. in de K.N.V.B. zal nu straks gaan tussen Burgh en Koewacht. SVO WK zorgde in de le klas B voor een bijzonder grote verrassing door Brouwershaven met lege han den naar huis terug te sturen (4-3). Burgh 14 12 1 1 25 91-27 Zierikzee 11 15 8 3 4 19 70-45 Br.haven 14 6 5 3 17 51-40 Burgh II 15 5 3 7 13 36-32 Renesse II 15 2 A 9 8 32-56 SVOWK 15 3 0 12 6 26-118 In de 2e klas C vielen de doel punten in de wedstrijd van Zierik zee II tegen SVOWK als rijke ap pels van de boom. De Ouwerkerkers kwamen er totaal niet aan te pas en met een alles zeggende 16-0 ne derlaag konden zij de terugreis aanvaarden. Dreischor 13 12 1 0 25 89-18 Zonnemaire 13 9 1 3 19 56-20 Zierikzee III 14 6 3 5 15 64-37 Br.haven II 13 6 1 6 13 50-37 Zonnemaire II 15 3 1 11 7 30-86 SVOWK II 14 1 1 11 3 21-113 ZATERDAGMIDDAGCOMPETI TIE. In de 2e klas B maakte Wol- faartsdijk in zijn laatste competitie wedstrijd geen fout en versloeg Wissenkerke in eigen huis met 7-2. MEVO heeft nu a.s. zaterdag in de thuiswedstrijd tegen Wissenkerke aan één puntje genoeg om beslag te leggen op de titel. Driewegen le verde een mooie prestatie door Kats met 5-2 te kloppen. Goes V besloot de competitie met een 2-1 overwinning bij 's-H.H.kinderen. MEVO 17 15 0 2 30 96-37 Wolfaartsdijk 18 14 2 2 30 86-25 Kloetinge 17 10 1 6 21 62-34 SVD 18 9 3 6 21 49-37 Kats 18 9 3 6 21 59-51 Zaamslag 18 7 2 9 16 56-41 Driewegen 17 7 1 9 15 43-57 Goes V 18 6 2 10 14 42-81 's-H.H.kinder en 17 1 2 14 2 19-74 Wissenkerke 16 0 2 14 2 31-99 Brouwershaven kon het in de 2e klas C ook in de wedstrijd tegen SINOTO niet tot winst brengen. Met een 3-1 zege besloten de Nieu- werkerkers deze competitie. Burgh III 14 11 1 2 23 54-30 Bruse Boys 15 10 1 4 21 60-19 Duivel and 15 10 1 4 21 57-38 SINOTO 15 6 2 7 14 42-49 MEVO II 15 4 1 10 9 33-54 Br.haven II 14 0 0 14 0 7-68 In de 3e klas C leverde WIK ver dienstelijk werk door Bruse Boys II in eigen huis met 3-2 te kloppen. BILJARTEN. Doordat Concordia in de afgelopen week, in de compe titie voor viertallen, tegen de Drie Schapen niet verder kon komen dan een 4-4 gelijk spel is het Nieu- werkerkse O.K.K. onbereikbaar ge worden voor de medegegadigden waardoor het evenals verleden jaar beslag wist te leggen op het kam pioenschap. 0 Ingezonden mededeling official dealer: Automobielbedrijf FA. W. GIUJAMSE Renesse - Telefoon 01116-370 Verkoop en service feuilleton door Hanoi Spoor Paulien kon het verhaal bijna niet meer verwerken. Andries, die met ernst opging in éen flirtspelle tje, dat ging haar voorstellingsver mogen ver te boven. Maar het werd nog erger. Daar in die kleine woning scheen zich een scène afgespeeld te» hebben, geschikt voor een filmscenario. Met haar kleine, beweeglijke han den verduidelijkte Agnes de tone len, die daar waren voorgevallen. Andries scheen op slag heel erg verliefd te zijn geworden, en Ber nard had aan zijn eventuele illusies een eind gemaakt, door te verkla ren dat Agnes zijn vrouw was en dat hij geen afstand van haar wens te te doem. Ik had echt met die jongeman te doen, vertelde Agnes gevoelig. Maar door onze verzoening, en door de verwijten, welke de bedrijfslei der naar Bernard's hoofd slingerde, en die ik.wilde onderzoeken, moest ik weer al mijn energie aan Ber nard en zijn zaken wijden. Boven dien kregen wij deze morgen bijna weer meningsverschil over een geldkwestie, die ook dient opgelost te worden voor wij weer naar Frankrijk gaan. ming te brengen, vroeg ik hem om Om hem weer in een goede stem- onze krachten nog eens in een spor tieve worsteling te meten. Vroeger verloor hij altijd die wedstrijden. Nu, zei Agnes - weer met die on weerstaanbare knipoog - heeft hij gewonnen. Hij heeft zich hier door r training in een prima conditie ge houden". Paulien begreep, dat als er een vrouw was, die Bernard op het goe de spoor zou houden, dan was het wel Agnes. Met dat geld werden natuurlijk de boekhoudvervalsin- gen van Bernard bedoeld Paulien vermoedde, dat Agnes niet zou rus ten voor dat dit was aangezuiverd, en dat het beter was, zich daarmee niet te bemoeien. Doch in dat verhaal met Andries bleef toch iets hangen dat haar in hoge mate verontrustte, en ze be sloot nu zonder uitstel naar hem toe te gaan. HOOFDSTUK XXV. Gerard brengt uitkomst. Eerst met lome schreden, maar allengs vlugger liep Paulien op het kleine huisje af. Ze kon Andries een vreugdevolle tijding brëhgen, en toch was er iets dat op haar blijdschap een- domper legde. Zo lang Andries niet 'had toegestemd om naar haar moeder te gaan, en zolang hij nog niet de tuinderij had aanvaard, zou ze zich niet gerust gevoelen. Stil glipte ze de achterdeur in, maar toen ze hem daar dacht te zien zitten, met het hoofd in de handen gesteund, toen was al haar beheersing weg, en met een vreug dekreet viel ze om zijn hals. Met een kreet deinsde ze echter achteruit. Zij had een volslagen vreemdeling omarmd. Verschrikt keek ze de jongeman aan. „Wat doet U hier?" hijgde ze. Gerard was ook opgesprongen eft keek naar het meisje dat hem zo juist had omhelsd. Uit Andries' be schrijving begreep hij, dat Paulien tegenover hem stond. Ondanks haar grote schrik, kreeg zijn gevoel voor humor de overhand, en lachend zei hij; „als Andries mij alles verteld had over die vrouweninvasies hier in dit huis, dan was er niet zoveel moeite voor nodig geweest om mij hierheen te krijgen". Paulien begreep dat hij ook op Agnes doelde. Ze keek Gerard on derzoekend aan. Zijn wat bleek, maar sympathiek gelaat stond haar wel aan. Tegelijk met de grote te leurstelling dat Andries toch niet thuis bleek te zijn, kwam bij het horen van zijn naam de hoop weer boven, dat deze jongeman, die een kennis van Andries bleek te zijn, iets meer over hem zou weten. Gerard stelde zich voor, en vroeg Paulien plaats te nemen Paulien deed dit gretig. Ze moest zoveel mogelijk van Andries te weten zien te komen. Gerard scheen echter over zijn verblijf niets te willen los laten. Toen Paulien begreep dat Gerard met het noodlot van An dries op de hoogte was, vertelde ze hem, welke boodschap ze voor Apdries had. Gerard gaf een kreet van vreug de. Baldadig sloeg hij met zijn vlakke hand op tafel. Paulien ver wonderde zich, en dankte gelijk de voorzienigheid dat zo'n gesloten karakter als dat van Andries toch in de vreemde zo'n prachtige ka meraad gevonden had. Ze voelde zich al dadelijk helemaal vertrouwd met hem. Samen overlegden ze, hoe nu het beste in contact te komen met Andries. (Wordt vervolgd).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1959 | | pagina 4