Excellent Toch nog liefde De Dageraad „De Coöperatie" U weet niet half hoe lekker die half zwaar - heel lekker De zomeravond-voetbalcompetitie en de „overschrijvings-bepalingen" ADVERTENTIES Allen die iets te vorderen heb ben van of verschuldigd zijn aan de nalatenschap van de heer F. D. VAN VESSEM, laatst gewoond hebbend te Bruinisse en overleden 17 maart 1959, die tot deze na latenschap behorende goede ren onder hun berusting heb ben of zich kunnen beroepen op door de erflater getekende borgtochten, worden verzocht daarvan aangifte of betaling te doen ten kantore van no taris P. H EE RING, Oude Haven 55, Zierikzee. Voor Draion Ondergoederen SNOEK Appelmarkt 1telefoon 2404 Zierikzee Tóch beter en voordeliger OUDERAVOND Chr. Kleuterschool „REHOBOTH" in het Ned. Herv. verenigings gebouw, dinsdag 24 maart a.s. Aanvang: half acht Gemeenten Haamstede en Burgh OPHALEN HUISVUIL donderdag 26 maart a.s. Oranjevereniging Scharendijke VERGADERING op woensdag 25 maart, des avonds 7.30 u., in café „Sport" te Scharendijke. Bespreking feestelijke aange legenheden op 30 april a.s. Opkomst gewenst Waterschap „SCHOUWEN-DUI VELAND" Gegadigden voor KANTONNIER bij voorkeur wonende in een der gemeenten Serooskerke. Haamstede of Burgh, kunnen zich aanmelden bij de Ge zworene P. L. VIS, Meeldijk 5. Haamstede, op woensdag 25 maart 1959, van 5 tot 6 uur 's avonds. Telef. aangesloten onder nummer 01117-289 C. van den Houten Zwaardweg Duivendijke •fr SPIJKERBROEKEN -fr RUITHEMDEN •fr BLOUSONS •fr JACKETS •fr ANORAKS koopt U het allerbeste bij: Fa. Frans Koevoets St. Domusstraat Zierikzee •t ls bijna niet te geloven zóveel keus uit zóveel kleuren Ja, Inderdaad mevrouw! En als U nog meer wilt zien, rijden wij met U naar de beste fabrieken Gratis advies van binnenhuisarchitect Voor de PASEN iets extraas uit de Blikjes fruit - Hero Dranken - Bier - Cola Seven Up - Advocaat - Wijnen en Likeuren Toast - Zalm - Tonijn - Mayonnaise - Pinda's Gezouten Pinda's Bij elke lies Zoete Wijn 1 zakje Zoute Pinda's Bovendien GRATIS j* 5 procent dividend Bij de N.V. WATERLEIDING MAATSCHAPPIJ „SCHOUWEN-DUIVELAND" is wegens vertrek plaats voor een ADMINISTRATIEVE KRACHT (vr.)| Diploma typen vereist. Diploma U.L.O. en enige kan toorervaring strekken tot aanbeveling. Salaris volgens rijksregeling. Sollicitaties worden schriftelijk ingewacht binnen tien dagen na heden bij de directeur, kantoor Lange Nobel- straat 46 te Zierikzee. in handige plastic tabakszak! SUCCESJES Verloren: Vrijdagavond jl., tussen Zon- nemaire en Ouwerkerk: een zwart manchester vest. Gaarne tegen beloning terug aan C. den Boer, Zweedsestraat no. 7, Ouwerkerk. Diversen: Grote sortering, voordelige prijzen, moderne dessins, vindt u in onze nieuwe voorjaarscol lectie behang. Mol, Nieuwe Boogerdstraat 27, Zierikzee. In „Ploeg" overgordijnen en Terlenka vitrage kiest u met genoegen bij Tuinman Zoon, Mol 19, Zierikzee. Wij leveren powel per meter, als kant en (daar genaaid. Voor „Luxaflex" jaloeziën, „Balastore" zongordijnen, zon- ïchermen, markiezen en alle zonwering naar: Fa. J. D. de Korte Zn., tel. 227, Bruinisse. Goede verf eist goed materiaal en deskundige voorlichting. Dus naar Mol, Nieuwe Boo gerdstraat 27, Zierikzee. U werkt mooier met onze vlek- vrije plakmeel, klontvrij en bederft nooit. Mol, - Nieuwe Boogerdstraat 27, Zierikzee. In wasmachines, centrifuges, scheerapparaten, radio, tele visie, bandrecorders, platen spelers, verlichting, grammo foonplaten enz., hebben wij steeds een zeer grote sortering. Komt u eens kijken? Techn. Bureau v. d. Berge, Zevenhuis- straat 6, Zierikzee. Hoest uw kind? Natterman's Melrose Forte helpt, lost taai slijm op, smaakt goed. Flacon f 2,— bij elke drogist. Met „Ursus" siergasa heeft u een mooie, duurzame afraste ring. Steeds voorradig bij Fa. J. D. de Korte Zn., tel. 227, Bruinisse. Voor keukentrapjes, strijk planken, „Lama" zemen, be zems, borstelwerk, waslijn, naar: Fa. J. D. de Korte Zn., telef. 227, Bruinisse. Gezelligheid, rust en vertrou wen gaat uit van een goed in gerichte woning. Gratis advies van binnenhuisarchitect. - We rijden vrijblijvend met u naar de fabriek. Deurloo, Woning inrichting, Zierikzee. BURGH Het vakantie-oord „De Koebel' Verschenen is het jaarverslag van de exploitatiecommissie van het conferentie- en vakantie-oord „De Koebel", uitgebracht door de secretaris de heer St. Peene op een deze week gehouden vergadering o.l.v. ds. J. Swaak. In het verslagjaar bleek een druk gebruik van het gebouw te zijn gemaakt. Ook geregelde bij eenkomsten vonden plaats. Kampen werden in de zomer in het gebouw gehouden. Van de u.l.o.-scholen kwamen veel leerlingen. Het ge bouw was 3 weken verhurd aan de Hervormde Jeugdraad. Totaal von den 3417 overnachtingen plaats (1527 meer dan in '57). Afscheid werd op de vergadering genomen van de penningmeester de hr. P. M. de Jonge, die op 1 jan. is vervangen door de heer I. van Oeveren. De scheidende functiona ris werd dank gebracht voor het met enthousiasme verrichte werk en ontving een schilderstuk, na mens de commissie, waarvoor de heer de Jonge hartelijk dankte. De commissie bestaat thans uit ds. J. Swaak (voorzitter), de heer St. Peene (secretaris), de heer I. van Oeveren (penningmeester) en leden mevr. Bijkerk-van Wingen, mevr. Fokker-de Oude en de heer J. Du- son. BROUWERSHAVEN Vergadering Plattelandsvrouwen De afdeling Brouwershaven van de Ned. Bond van Plattelandsvrou wen komt dinsdag 24 mei a.s. bij een in het Jeugdgebouw. Als spreekster zal optreden mej. Eras mus, sociaal werkster. ZIERIKZEE Nieuwe verenigingen kunnen zich melden tot 1 april Als noodzakelijke aanvulling op ons verslag van de zomeravond- voetbalvergadering welke woens dagavond werd gehouden vernemen wij nog, dat bij het afwerken van de agenda verder aan de orde is gekomen het punt „overschrijvings bepalingen". De voorzitter, de heer C. I. Ju- melet, deelde hieromtrent mee dat door de afd. Zeeland van de K.N. V.B op de in augustus te houden algemene vergadering voorstellen ingediend zullen worden m.b.t. nieuwe reglementering van het zo meravondvoetbal in het algemeen en in het bijzonder voor wat de overschrijvingsbepalingen betreft. Voor het a.s. seizoen van het zomer avondvoetbal gelden nog dezelfde regelingen als vorig jaar door de K.N.V.B. afd. Zeeland werden vastgesteld, met als uitzonderings bepaling een termijn van 4 weken voor overschrijving naar een zo meravondvereniging en na beëin diging van de zomeravond-compe titie ook een termijn van 4 weken voor overschrijving van een zomer avondvereniging naar een vereni ging welke deelneemt aan de nor male zaterdag-, zondagcompetitie. Liefst geen overschrijvingen De voorzitter zei dat de commis sie hoopt dat zo weinig mogelijk of liefst in het geheel geen overschrij vingen worden aangevraagd voor actieve spelers. Vervolgens lichtte de heer Jumelet het doel van het zomeravondvoetbal nader toe. De voorzitter wees er voorts op dat volgens de thans nog geldende re glementen slechts éénmaal per jaar overschrijving wordt verleend, waarbij onder jaar wordt gere kend de periode van 1 augustus 1958 t/m 31 juli 1959. De com missie heeft tenslotte op deze vergadering aan de aanwezige be stuursleden van de v.v. Zierikzee in overweging gegeven het initia tief te nemen om alle besturen van voetbalverenigingen op Schouwen- Duiveland welke uitkomen in de normale zaterdag- of zondagcompe titie te vragen zonder uitzondering geen overschrijving te verlenen aan hun actieve spelers naar het zomer avondvoetbal. Aanmelding van nieuwe vereni gingen voor deelname aan het zo meravondvoetbal kan nog tot 1 april a.s. schriftelijk geschieden bij de secretaris van de commissie voor hét zomeravondvoetbal van de K. N.V.B. afd. Zeeland rayon Zierik zee, de heer J. Mast, H. J. Doele- manplein 1 te Zierikzee. BREDA. De rechtbank te Breda heeft de koopman A. S. uit Breda, die terecht stond wegens het ern stig mishandelen van een cafébe zoeker in Breda met een bierglas, veroordeeld tot vijf maanden ge vangenisstraf en vergoeding van de schad etot een bedrag van f 279. FEUILLEtON door Hanoi Spoor Hortend vertelde de bezoeker dat hij al uren zat te verzinnen, wat 'hij ook weer drinken moest, voor hij naar huis ging. Er werd eeuwige vriendschap gezworen. Andries voelde zich uitgelaten blij, dat zijn zending in zoverre geslaagd was. Wel had hij zo af en toe het onbe haaglijke gevoel dat die jongeman bij dat tafeltje met grote spot in de ogen hem zat op te nemen, maar dat kon verbeelding zijn. Tenslotte zag je overal spoken Op de nu wel belangstellende vragen van de lo gementeigenaar vertelde hij dat hij zijn pols gebroken had en daarom nog in verband moest blijven. Nee geen gips, het mocht er misschien al gauw weer af. Men bracht hem naar zijn kamer. Andries, die in de stad al wat boterhammen tot zich had genomen, verlangde intens naar zijn bed. Hij ruimde zijn kle ding weg en stapte het bed in. Nu maar niet te veel denken en gaan slapen. Bah, wat broeide die hand in dat verband. Hij zou dat verband zo onder de dekens toch wel kunnen losmaken. Dat andere bed zou worden besla pen door die jonge vent van be neden, maar die kon toch niet be vroeden hoe dat zat met die ge broken pols. Hé, dat luchtte op. Hij strekte zich eens lui uit en gaf zich toen ondanks zijn goede voor nemens over aan zijn sombere ge dachten. Met de naam van Paulien op zijn lippen viel hij tenslotte in slaap. HOOFDSTUK XXI. Martha doet een aanbod. Paulien voelde zich van een grote zorg ontheven, toen haar moeder eindelijk uit de narcose ontwaakte. Bij de laatste worsteling van de geest om los te komen uit de be dwelming had ze haar moeder ge holpen door luid haar naam te roe- pern De narcose moest wijken voor een gezonde ademhaling. Nu keek ze op haar moeder neer. Met innig medelijden zag ze hoe de operatie diepe sporen op moeders gezicht had achtergelaten. Straks zou de nachtzuster komen en de wacht van haar overnemen. Paulien mocht dan gaan rusten en morgen ving voor haar dan de gewone dienst weer aan. Daar was de nachtzuster al. Ha, het was zuster Katrien, nu wist ze zeker dat haar moeder in goede handen was. De zusters knikten elkaar toe en voerden fluisterend een gesprek over Pau- liens moeder. Zuster Katrien vond het vanzelfsprekend dat Martha nog wat koortsig was. Ze woelde onrustig en mompelde om beurten de namen van Paulien en Bernard. Een enkele maal werd ook Andries genoemd. Soms waren haar gedach ten bij het tuindersbedrijf en een enkele maal maakte zij de andere patiënten, die niet zo gemakkelijk konden slapen aan het lachen door plotseling en heel duidelijk en hel der te vragen, hoeveel de tomaten op de veiling hadden opgebracht. Wanneer Martha ontwaakte was zij iedere keer weer opnieuw verwon derd, dat ze in een ziekenzaal lag. Maar de verschrikkelijke pijn die nog steeds scheen toe te nemen, maakte haar dan weer heel vlug duidelijk, om welke reden ze hier lag. In koortsige fantasieën meende ze de ene keer dat haar pijnlijke li chaam de hele zaal vulde en de an dere zieken weinig plaats overbleef, een volgende keer voelde zij zich weer klein en nietig worden, zo klein dat ze zich angstig maakte of de zuster haar nog wel vinden kon. Altijd door had ze het gevoel dat ze schuin in de hoek van de zaal was gezet. In de morgenuren kon ze helderder gaan denken en zag tot haar verbazing dat alles nog heel normaal was gebleven. Al vroeg kwam de chirurg naar haar kijken. Op zijn informatie zei Mar tha dat ze zich goed voelde. Toch had hij een kort onderhoud met de zaalzuster en Martha hoorde dat zij om de drie uur penicilline zou wor den ingespoten. Na zo'n injectie voelde ze haar hart vlugger bonzen en in haar zijde bij de operatie- wond ontstond een onderhuids ge- borrel alsof een heetwaterbron was aangeboord. Altijd was er die pijn, die door haar hele lichaam trok. Toch bleef ze rustig liggen. Het was alsof ze geen wil had. Verwonderd vroeg ze zich af of de pijn haar zo verander de of dat het droombeeld dat haar na de narcose zo duidelijk was bij gebleven, nog zo'n diepe indruk op haar maakte. Tegen haar wensen in kwamen steeds opnieuw weerde gezichten van al die mensen voor haar ogen. Vanzelf kwam haar dan ook weer die ogenblikken voor de geest, dat ze de wanhoop van Pau lien en Andries aanschouwde. (Wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1959 | | pagina 4