Bolletje. AURENS N9 10 Het dier moet tegen de mens beschermd worden Gemeenteraad van Burgh hechtte goedkeuring aan het Uitbreidingsplan Bouw nieuwe o.l.-school op urgentlelüst Na een woensdagavond gehou- i den vergadering van de gemeente raad van Burgh, bijgewoond door de inspecteur van het L.O., mr. L. G. Wolf, heeft burgemeester jhr. A. van Citters medegedeeld, dat met kracht de pogingen zullen worden voortgezet om te geraken tot de bouw van een nieuwe open bare lagere school. De bouw van deze school is thans geplaatst op de urgentielijst. Zodra dus de be nodigde geldmiddelen ter beschik king zijn, zal een aanvang met de bouw van de school worden ge maakt. Vervolgens werd medegedeeld, dat de verwarring stichtende paal aan het begin van de Weeldeweg, met het opschrift Burgh, is ver wijderd. Een subsidie aan de com missie schoolverzuim ad f 10, werd niet verleend. Wel worden vergaderkosten etc. vergoed. Teneinde te komen tot de be schikkingsmogelijkheid over meer bluswater, stelde de voorzitter voor de slotgracht van „Kraaijestein" uit te diepen en geen bassin aan te leggen bij Westenschouwen (hotel v. d. Zande). In principe werd al dus besloten. Op Koninginnedag zal aan leer plichtige kinderen en kleuters een verrassing worden aangeboden. Een subsidie werd verleend aan de Ned. Ver. tot Rheumatiekbe- strijding. Vastgesteld werd de nieuwe bouwverordening. De kas geldlening met de gemeente Haam stede (f 75.000,werd verlengd voor twee maanden 2% procent. Het uitbreidingsplan Vervolgens kwam opnieuw het uitbreidingsplan ter sprake. Er is inmiddels een kleine wijziging in aangebracht. Weth. v. d. Klooster (P.v.d.A.) meende dat het niet veel zal helpen of de raad voor dan wel tegen zal stemmen. „De tijdslimiet is te kort en we staan met de rug tegen de muur". De heer de Feiter (V.V.D.) kon de polder Burgh- en Westland niet zien als recreatiege bied en vond de geprojecteerde weg waarover zo veel te doen is, over bodig. Hij is in principe tegen deze weg omdat dit nog tijd genoeg heeft. De heer Duson (P.v.d.A.) merkte op dat als de raad het plan verwerpt men ook alle rechten ver liest. Wordt het plan echter aange nomen dan zullen nog wijzigingen kunnen worden aangebracht. De heer Jonker (C.H.U.) voorzag het ontstaanvajr een serie gevaarlijke kruispunten, vooral met de hout beplanting, als de weg zal worden aangelegd. De secretaris, de heer B. Bossers, deelde hierop in antwoord op een vraag mee dat weth. v. d. Zande Ingezonden mededeling EIERBESCHUIjT: over het uitbreidingsplan niet zal mogen meestemmen omdat hij als grondgebruiker van het gebied waardoor de weg is geprojecteerd in de considerans als belangheb bende is aangemerkt. Het uitbreidingsplan werd hier na aangenomen met 4 tegen 2 stem men. Tegen stemden de heren Jon ker (C.H.U.) en de Feiter (V.V.D.). Het sportterrein Maandag a.s. zal een bespreking plaats vinden met het bestuur van de s.v. „Burgh" teneinde tot defi nitieve afwerking te komen van het nieuwe sportterrein. N.a.v. een op merking van de heer Jonker werd medegedeeld dat ook besproken zal worden de kwestie van terrein werkzaamheden op het veld op zon dagen. De heer Jonker zou graag zien dat dit niet zal geschieden op zondagen vóór twaalf uur. Voor de bouwgrond aan de Weel deweg zijn thans vier gegadigden. Het herstel van de woningwetwo ningen zal zo spoedig mogelijk ter hand worden genomen. STAD EN PROVINCIE bruinisse Zwaar Delta - materieel wordt afgevoerd Op het werkterrein aan de vis sershaven te Brulnisse heerst een grote drukte, die enerzijds veroor zaakt wordt door de voorbereidin gen voor het dichtspuiten van de oude gemeentehaven, maar die an derzijds een andersoortig karakter draagt, doordat veel materieel van de aannemers mij. R. Boltje en Zo nen wordt ingescheept. Ettelijke grote draglines zijn reeds vertrok ken en ook de kapitale woonark van de heer J. Boltje zelf „Us Wente" vertrok naar andere oorden (Lelystad). Ook salonwagens gin gen weg of zullen nog volgen, na tuurlijk met hun respectievelijke bewoners. Pech met drijvende bok Een drijvende bok, die bezig was de meerpalen uit de oude haven te Bruinisse te verwijderen, is bij dit werk te ver achterover gekomen, waardoor een gedeelte van het hijs- werk brak en naar beneden stortte. Gelukkig werd niemand van de daarbij aanwezige arbeiders door het vallende gevaarte getroffen. ftrpAD EN PROVINCIE \nv- waterleiding maatschappij „schouwen-duiveland" ZIERIKZEE 1 Opheffing lage nachtdruk na voltooiing Wasdemonstratie Coöperatie I r O d P Verklaringen van Rus in Engeland LONDEN, 18-3. - De Russische leider Soeslof heeft woensdagavond op een bijeenkomst van de Britse socialisten te Londen gezegd, dat de Sowj et-Unie stellig bereid is buitenlanders te doen deelnemen aan het toezicht op de naleving van een overeenkomst over ontwape ning en beëindiging van kernproe ven. De Sowjet-Unie heeft er echter bezwaar tegen dat de waarnemings posten geheel door buitenlanders worden bezet. Eerlijk gezegd - zo betoogde Soeslof - vreest de Sow jet-Unie dat één van de motieven van een desbetreffend Amerikaans voorstel spionage is in plaats van toezicht. Dode en zwaar gewonde bij verkeersongeluk AMSTERDAM, 18-3. Op de Ka- belweg in Amsterdam-west heeft zich vanochtend een ernstig ver keersongeluk voorgedaan, waarbij de 42-jarige fabrieksarbeider H. J. Visser om het leven is gekomen en de 23-jarige bandenbouwer J. E. L. Karsch ernstig werd gewond. De laatste liet zich op zijn brom fiets voorttrekken door een vracht auto met aanhangwagen. Tijdens het inhalen van twee wielrijders raakte zijn jas het stuur van de fiets van Visser. Zowel hij als de bromfietser kwamen onder de aan hangwagen terecht en werden door het rechterachterwiel overreden. Visser is in het Wilhelminagast- huis aan de opgelopen verwondin gen overleden en Karsch is met ernstige vleeswonden aan zijn rechterbeen ter verpleging opge nomen. ;-GRAVENHAGE. De Hervorm de evangelisatie-predikant ds. G. P. Klijn te Driebergen, leider van" het Open Deur-werk zal vrijdag voor de tijd van enige weken naar Israël vertrekken. Ds. Klijn zal in Venetië op de boot gaan naar Bei roet en vandaar naar Jordaans Je ruzalem vliegen. Op 27 april zal ds. Klijn met de Israëlische luchtvaart maatschappij El Al van Tel Aviv naar Amsterdam terug vliegen. Israël heeft bij de veiligheidis- raad geprotesteerd tegen het in be- g nemen van scheepsladingen door de V.A.R. In de belangrijkste steden van Egypte zijn woensdag demonstraties tegen Irak en het communisme ge houden. In Alexandrië en Port Said riepen duizenden studenten en ar beiders vijandige leuzen aan het adres van de Iraakse premier, Kas- sem, en de „agenten van het com munisme en het rode imperialis me". Scheepvaartberichten Bloemfontein, 18-3 te Port Elisa beth. Kosicia (t.), 18-3 te Shellhaven. Samarinda, 18-3 te Cristobal. De coöperatie „De Dagéraad" or ganiseerde voor leden en verbrui kers was- en wasmiddelendemon straties, op dinsdagmiddag en -avond, welke onder leiding ston den van de presidente, mevr. Broe- kema-Snijders. Mevr. van Kleef was de demon- stratrice van de Ned. Verbruiks coöperatie die een inleiding hield over het gebruik van verschillende soorten wasmiddelen. Zij toonde aan hoe snel de vlekken met een superwasmiddel verdwijnen. Mevr. van Kleef vestigde speciaal de aan dacht op het weken van de was en het spoelen. Bleken en blauwen is overbodig en uit de tijd. Een inte ressant filmpje werd vertoond over de wasmachine en het gebruik er van. Na afloop van de demonstra tie was er een verloting, iedere be zoekster ging met een doos was middelen naar huis. De dames Douw, Bakker en van Veen wonnen een pakket door goede beantwoor ding van enige vragen. Mevr. Broekema deelde nog mee dat op 2 april te Middelburg een scholingsdag zal worden gehouden, waar ook de niet-leden van de vrouwenbond welkom zullen zijn. Gestart is met de verkoop van de coöp.-spaarzegels. De presidente betreurde het dat slechts weinig dames do demonstraties hadden bezocht. dreischor Verkeersexamen Bij het door de afdeling Dreischor van het Verbond voor Veilig Ver keer afgenomen schriftelijk ver keersexamen op de openbare lagere school alhier slaagden alle 15 leer lingen. nieüwerkerk Afdeling Duiveland Plattelandsvrouwenbond Voor de afdeling Duiveland van de Ned. Bond van Plattelandsvrou wen heeft tijdens een deze week in het Dorpshuis te Nieuwerkerk ge houden bijeenkomst mevr. Huisman -Griep een bespreking gehouden over 't boek van A. den Doolaard, „Het land achter God's rug" De boeiende lezing van mevr. Huisman over dit onderwerp werd met grote aandacht beluisterd. De leiding van deze vergadering was in handen van de nieuwe presidente, mevr. van Schelven-van Iwaarden, welke mededeelde dat als vice-presidente was gekozen mevr. v. d. Zande- Bary. In de pauze gaven zich reeds 22 leden op voor het te houden zo- merreisje. Deze bijeenkomst was helaas slechts matig bezocht. sirjansland Voor het praktisch examen Controleur van Pok- en Controle- verenigingen slaagde te Breda de heer H. C. Noordhoek alhier. bruinisse Afscheid vice-presidente GerVrouwenvereniging In de vrouwenvereniging op Ger. grondslag, „Tot Arbeid Geroepen" waarvan zij vice-presidente was is' mevrouw Quaak-Sieling wegens haar aanstaand vertrek naar Haar lem, op hartelijke wijze gehuldigd voor het werk in deze vereniging gedaan. Door mevr. IJzelenberg- Olree werd' in een door haar ver vaardigd gedicht veel gememoreerd uit het voorbijgegane verenigings leven en werden goede wensen voor de toekomst overgebracht. Een ca deau zal de goede herinneringen aan de vereniging levendig houden. De avond werd verder gezellig doorgebracht met de gebruikelijke toespraken en wederwoorden. F. D. van Vessem overleden Op bijna 76-jarige leeftijd is in het Zweedse Rode Kruis ziekenhuis te Zierikzee overleden de heer F. D. van Vessem, die een mensenleef tijd lang een vooraanstaande plaats heeft ingenomen in het dorpsleven ?rv1ilisse" In 1923 gemeente raadslid gekozen voor de Vrijheids bond, werd hij in 1924 wethouder, welke functie hij met een korte on derbreking bekleedde tot 1953. Als landbouwer had hij zitting in ver schillende corporaties, zo was hii onder meer bestuurslid van de Coop. Suikerfabriek te Puttershoek en van de Coöp. Kunstmestfabriék te Vlaardingen. Hij was jarenlang secretaris van de Landbouwonder- linge en tot aan zijn dood commis saris van de Scheldëbank te Zie rikzee. e zuidelijke transportleiding Eind 1958 werd watersnoodschadebedrag uitgekeerd Verschenen is het verslag over het vierde kwartaal 1958 van de N.V. Waterleiding Maatschappij „Schouwen-Duiveland". Gememo reerd wordt het afscheid van de voorzitter van de Raad van Be heer, de heer H. K. Michaëlis. Tij delijk voorzitter was de heer S. Francke. De vakature werd ten slotte vervuld door benoeming van de heer A. A. van Eeten. In september kwam de opheffing van 't lagedrukgebied, hetgeen een normaal verloop had. Alleen ge durende de nacht moest de druk nog laag worden gehouden. Hier aan komt een einde zodra de zui delijke transportleiding gereed is. Een gedeelte van de leiding (1100 meter bij Moriaanshoofd) werd on derhands aanbesteed. Met de leidingen voor de overige boerderijen werd circa 15 km ge vorderd. De gemeente Haamstede werd gevraagd een leidingplan op te stellen voor het uitbreidingsplan Zeebad Nieuw-Haamstede. Een Rijkscommissie bezocht het terrein bij het pompstation i.v.m. de ingediende aanvraag voor een drietal putten. Er is nog geen be slissing. Een inventarisatie van installa ties in de woningen vond plaats. In geval van wanbetaling worden eerst waarschuwingskaarten ver zonden a f 0,25. Een elektrische boekhoudmachine werd in gebruik genomen. De watersnoodschade aan de roerende eigendommen werd vast gesteld op een totaalbedrag van f 101.703,14. Dit bedrag werd in de cember uitgekeerd. Aan het Rode-Kruisziekenhuis werd een kasgeldlening ad f 75.000 verstrekt. Er werd 4.575 m3 water méér op gepompt dan een jaar tevoren, nl. totaal 211.100 m3. Het stroomver bruik bedroeg 100.490 kwh en het gasolieverbruik 3.700 liter. De aan- jaagpomp was voortdurend in be drijf. De regenval bedroeg 206,6 mm tegen 118,3 mm in 1957. In de ringdijk bij Duivendijke werd een leiding van 125 mm doorsnede ge legd. Het boerderijenplan Voor het boerderijenplan werd 13 km hoofdleiding gelegd. Dit ge schiedde langs de volgende wegen: de Kievitsweg, de Schendersweg en de Kloosterweg in de gemeente Duivendijke; de Hogeweg in de gemeenten Ei kerzee en Ellemeet; de Wellandweg in de gemeente Noordwelle; de Taayersweg, de Tellerweg, de Papeweg, de Zwaardweg en de Jopsweg in de gemeente Kerk- werve; het Beijersdijkje in de gemeente Nieuwerkerk, alsmede de Hoge- en Lage Maireweg, de Lage Ram- paartseweg en het Laurenswegje, allen in de gemeente Oosterland. Hierbij werd tevens rond 2 km dienstleiding gelegd. Brouwershaven heeft omlijnde plannen voor Koninginnedag Het wordt echt feest op 30 april Er bestond grote belangstelling op de dezer dagen belegde verga dering in hotel „Jacob Cats", welke in het teken stond van de viering van Koninginnedag. De initiatief nemer, de heer J. C. A. Koster, noemde het een verheugend ver schijnsel, dat er zo'n grote opkomst was van de zijde der besturen van plaatselijke verenigingen en com missies. Het ligt in de bedoeling op 30 april a.s. weer eens een echte feest dag te organiseren waarop door de commissie van voorbereiding di verse suggesties uit de vergadering uitgevoerd zullen worden Gedacht werd bv. met een dagopening door herauten te paard, verbolgens ge wijde muziek, aubade der kinde ren, kerkdienst, kinderspelen, volksdansen, enz. de dag te vullen. Het bestuur zal dan ook gaarne van de zijde der inwoners ideeën ver nemen of plannen teneinde tot een zo groot mogelijke variatie te ge raken. In het bestuur werden gekozen de dames mw. Jansen-Glas, mej. v. d. Velde en de heren J. C. A. Koster, P. de Moor en J. M. J. van 't Hof. Een begin werd gemaakt met het verwijderen van de voormalige ge- corrodeerde gietijzeren leiding in de oude Arkelweg in de gemeente Kerkwerve. Ook werd ten behoeve van de aanleg van de Delingsdijk rond 5 km asbest-cementen leiding verwijderd uit de oude Groeneweg en Florisweg in de gemeenten El lemeet en Duivendijke. Voor het boerderijenplan wer den 30 aansluitingen tot stand ge bracht Verder werden 23 andere woningen en percelen aangesloten, alsmede 16 tijdelijke aansluitingen gemaakt. In totaal dus 69 stuks, tegen 71 in het derde kwartaal; o.a. werden bouwaansluitingen gemaakt voor de r.k. hulpkerk te Haamstede en een motel te Renesse. dreischor Bij de gehouden verkiezing voor notabelen voor de Ned. Herv. gemeente alhier, werden in de va- katures J. C. de Later en W. P. Roggeband gekozen de heren L. A. van Bloois en J. L. Bodbijl. De kabinetsformatie 's-GRAVENHAGE, 19-3. Vandaag zal de informateur prof. mr. Beel zijn reeds eerder vermelde werk schema afwerken. Dat betekent, dat hij - na gisteren gesprekken te hebben gehad met prof Romme (K. V.P.) en mr. Burger (P.v.d.A.) - he denochtend prof. Oud (V.V.D.) heeft ontvangen in zijn kabinet. Na de wekelijkse ministerraad' te hebben bijgewoond zal hij vanmiddag ach tereenvolgens een onderhoud met dr. Bruins Slot (A.R.) en met dr. Tilanus (C.H. )hebben. Naar ver nomen wordt zal de informateur vandaag geen anderen ontvangen. Geheime kern ontploffingen in V.S. NEW YORK, 19-3. De V.S. heb- ben in september op een hoogte van circa 480 km. een serie gehei me kernontploffingen teweegge bracht, zo meldt de „New York Times". De proeven zijn door de marine genomen onder toezicht van het ministerie van defensie en de com missie voor atoomenergie. Zij zijn reeds aangeduid als het „grootste wetenschappelijke experiment dat ooit is verricht". Het blad zegt dat de proeven, die nog niet eerder zijn bekend ge maakt, niet zouden zijn waargeno men door andere landen en gege vens van grote militaire en weten schappelijke waarde hebben opge leverd. Militair gezien waren ze vooral van betekenis voor de ontwikke ling van het systeem voor afweer tegen raketten. Ingezonden mededeling 20 STUKS 75 CT Verwachting tot vrijdagavond: Minder koud Droog weer met zonnige perioden, maar vannacht en morgenochtend plaatselijk mist of laaghangende bewolking; hogere middagtempe- raturen; zwakke zuidoostelijke wind. 20 maart. Zon op 6.45, onder 18.51. Maan op 13.51, onder 4.11. Volle maan: 24 maart te 21.02. Hoogwaterstanden zierikzee: 20 maart 11.28 v.m. n.m. brouwershaven 20 maart 11.12 v.m. 23.59 n.m. Doodtij: 19 maart HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 19-3. Het hogedrukge- bied, dat het weer in west-Europa beheerst, heeft de afgelopen 24 uur een versterking ondergaan bij Schotland, nadat een depressie zich over noord-Scandinavië naar de poolstreken verwijderde. Op de oceaan speelt de depressie-activiteit zich ver van het Europese vaste land af en de storingen tasten het hogedrukgebied slechts in geringe mate aan Een depressie in de ho gere luchtlagen, die gisteren de be wolking deed toenemen, is ons land gepasseerd. In verband daarmee neemt de bewolking nu geleidelijk af en komen de tempraturen over dag op een hoger niveau. De komende nacht zal door de uitstraling tijdelijk mist ontstaan en kan plaatselijk ook evenals de afgelopen nacht nachtvorst optre den. De wind blijft in de oosthoek en neemt verder af. De beschaving dringt op en maakt wildparken noodzakelijk Overal in de wereld vinden we zogenaamde natuurreservaten of wildparken. Grote, uitgestrekte ge bieden van woeste grond, dikwijls afgezet, waar de hedendaagse mensheid tracht het zielig over schot van 's werelds fauna voor de totale ondergang te behoeden. Par ken, waar men slechts met speciale toestemming wordt toegelaten en waar ieder zich aan een reeks strenge voorschriften heeft te hou den. Zover moeten wij gaan om paal en perk te stellen aan de moord- en vernielzucht van de be schaafde mens. In ons eigen land vinden we als voornaamste wildpark „De Hoge Veluwe", gelegen in de driehoek Hoenderloo, Otterloo en Schaars- bergen. Het Nationale Park bestaat uit een uitgestrekt gebied woeste grond, waar het schaarse Neder landse wild bescherming heeft ge vonden, in staat wordt gesteld de soort in stand te houden en veilig is voor het menselijk instinct. Ook in andere landen vindt men dergelijke parken of reservaten. De Verenigde Staten kennen er vele, bijvoorbeeld in de onherbergzame Rocky Moutains. Zelfs Afrika, het land waar het meeste grof wild wordt gevonden, heeft in het zui den, waar de beschaving vaste voet heeft gekregen, een gigantisch wildpark moeten inrichten, aange zien bleek, dat de mens langzaam maar zeker bezig was de dieren hun levensruimte te ontnemen, ter wijl hij met zijn moordend lood on herstelbare slachtingen aanrichtte. Het Nationale Krügcrpark Waar de beschaving verschijnt, verdwijnt het wild en wie in Zuid- Afrika komt en verwacht hier wild te treffen, zal ernstig gedesillusio neerd worden, want hij vindt niets vrij rondlopen. Hiervoor moet hij een tocht on dernemen naar het Nationaal Krü- gerpark, waar het dier koning is en waar de mens niets heeft te ver tellen, doch zich slechts als gast be wegen mag. In dit enorm grote na tuurreservaat, doorsneden door on geveer tweeduizend kilometer aan zandwegen, leven honderdduizen dieren veilig en in volkomen na tuurlijke staat. Daar vinden we leeuwen, luipaarden, hyena's, jak halzen, antilopen, wilde zwijnen, olifanten, gnoe's, giraffen, zebra's, apen en krokodillen, vele zeldzame vogels, kortom alle mogelijke dier soorten bij honderden en soms bij duizenden. Gedurende het seizoen van 31 mei tot 31 oktober is dit park voor het publiek geheel opengesteld. Men mag dan met een auto, die ge sloten dient te zijn, vrij over de wegen dwalen, waarbij men zich aan een aantal strenge regels heeft te houden op welker overtreding zeer hoge straffen staan. Natuur lijk zijn wapens taboe en het is be grijpelijk, dat velen zich niet erg op hun gemak voelen, wanneer zij rijdende door deze wildernis van zeer nabij leeuwen en wat al niet meer passeren. Het dier in z\jn element Nu ontpopt zich de ware aard van het dier. Het zal nooit een auto aanvallen, want deze zacht voort- brommende dingen met benzine geur laten hen volkomen koud. De mens mag zich niet vertonen en ook is het signaal geven verboden. U bent verplicht er voor te zorgen geen ongelukken te veroorzaken en dus kan het voorkomen, dat een midden op de weg zonnende leeuw u de doortocht verspert. U moogt dan niets trachten te forceren of het dier willen verjagen, neen, u wacht rustig af, tot het zijne ma jesteit belieft te vertrekken, waar na u de tocht kunt voortzetten. In het park vindt u ongeveer vijftien verspreide kampen, een soort negerkralen, waar u onder dak en voedsel kunt krijgen, want natuurlijk hebt u wel enkele dagen nodig om dit enorme, wereldbe roemde park te doorkruisen. Des nachts in zo'n nederzetting hebt u pas goed het gevoel in Afrika te zijn, wanneer u buiten de hut in het duistere oerwoud zo dichtbij de geluiden van de jungle hoort. Het is voor velen een sensatie, die zij nooit vergeten. Toch bent u er volkomen veilig. Hetgeen als een bewijs mag gelden voor de stelling, dat wij geen last van het dier heb ben, wanneer dit geen last van ons heeft. De zelfzuchtige mens Er is een tijd geweest, waarin het dier de aarde beheerste, maar toen de mens kwam, was het vrij spoe dig met die heerschappij gedaan. De mens, die feitelijk in kracht de mindere van het dier was, ontwik kelde zijn verstand en door middel hiervan bedacht hij methoden om het dier te overwinnen. Hierin is de mens volkomen geslaagd. Er is geen dier of het moet het tegen de mens afleggen. Al naar de mens be schaafder werd. ontwaakte zijn machtswellust. Hij beheerste en re geerde de wereld. Hij beschikte over dood en leven van andere we zens en hier maakte hij misbruik van. Hij jaagde niet meer voor hel noodzakelijk levensonderhoud, of uit zelfverdediging, maar doodde voor vermaak en ontspanning, met als gevolg, dat het dier zijn levens- ruimte kwijtraakte en in aantal sterk afnam, ja sommige soorten zelfs uitstierven. Toen begreep de mens tenslotte, dat hij het natuur lijk evenwicht verstoorde, en sticht te de reservaten cn wildparken. Gelukkig is het nog niet te laat en enkele sterk geteisterde soorten ontwikkelden zich in de parken voorspoedig. Hoe zeer de wildpar ken zijn toe te juichen, eigenlijk zijn zij een schandvlek voor onze beschaving.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1959 | | pagina 2