Die hele grote schoonmaak Toch nog liefde Nog witter..» stralend wit.. zó wast... ZIERIKZEESCHE IN IE lAVSBODE DINSDAG IT MAART 1959 NO. IS5« BRUINISSE Jaarvergadering Vereniging tot bevordering Gereformeerd schoolonderwijs Flakkee wil leerlingen van Bruinisse aantrekken voor op te richten M.O.-school In de jaarvergadering van de ver eniging tot Bevordering van Gere formeerd Schoolonderwijs te Brui nisse, vrijdagavond in het Her vormd verenigingsgebouw, waren 42 leden aanwezig. Nadat gezongen was Psalm 119 17, ging de voorzit ter, de heer M. Krijger, voor in ge bed. In zijn openingswoord zeide de voorzitter dankbaar te zijn, dat christelijk onderwijs in Nederland mogelijk was. De rekening van de penningmeester, de heer L. bij de Vaate, sloot met een tekort, dat uit de aanwezige reserve kon worden gedekt. De commissie stelde voor de pen ningmeester te dechargeren, maar meende te moeten opmerken, dat het in 1957 te lang had geduurd eer de Uniecollecte was geïnd, terwijl in 1958 deze collecte helemaal niet was gehouden. Wanneer deze col lecte wel was gehouden, zou de re kening 1958 zeker met een batig saldo hebben kunnen sluiten. De voorzitter zeide in antwoord hierop, dat enerzijds het bestuur hier schuld treft, terwijl anderzijds de ziekte van de heer Brilman die zich nadat de bestuursleden hun toezegging de collekte te organise ren, hadden ingetrokken, een spaak in het wiel stak. Besloten werd uit de vergadering een comité te vor men, dat deze collecte in het ver volg zal organiseren. De heren J. van den Berge Az., C, J. Wolfens- perger, M. Kempe en de penning- jneester verklaarden zich daartoe bereid. Het schooljaar De heer B. F. J. Brilman, hoofd der school, gaf daarna een over zicht van het afgelopen schooljaar, waarin de heren H. Bruil en J. Wirtz als leerkrachten aan de school werden verbonden en waar in de heer P. van de Woestijne zijn 12Vè-jarig ambtsjubileum vierde. Spreker memoreerde de bezoeken van de schoolarts en de school- tandarts. Hij juichte het toe, dat thans verplicht verkeersonderwijs werd ingevoerd. Over het invoeren van de schoolmelkvoorziening was hij minder enthousiast. „Deze in voering geeft veel hinder en romp slomp". De tijd dat melk gedron ken wordt komt niet ten goede aan het lesrooster, maar neemt daarvan tijd af, die eigenlijk niet kan wor den gemist", aldus spr. Hij hoopte dat ook in 1959 onder Gods zegen zou kunnen worden gearbeid, dank baar dat in 1958 geen verliezen van personeel of leerlingen hadden plaats gehad en herinnerend aan het woord van prof. Zijlstra, dat het gereformeerde volksdeel niet meer gescheiden kan optrekken. De heer L. de Waal werd daarna met grote meerderheid als secreta ris van het bestuur herkozen. Middelbare school voor Flakkee De voorzitter deelde mede, dat juist deze middag een vergadering te Bruinisse was gehouden met ver tegenwoordigers van het eiland Flakkee en het schoolbestuur van Nieuwerkerk, waarin de mogelijk heid was besproken tot het oprich ten van een Chr. middelbare school. Zeeland heeft zulke scholen in Middelburg en Goes, reeds jaren is men op Flakkee bezig te trachten de oprichting van een dergelijke school te verwezenlijken. Men moet daarvoor kunnen opgeven hoeveel leerlingen een dergelijke school Collectieve boerderijen in Polen WARSCHAU, 14-3. De Poolse minister van landbouw Ochab heeft zaterdag op het congres der Poolse communistische partij, dat thans te Warschau wordt gehouden, ver klaard dat de staat nooit meer zal pogen de totstandkoming van ge meenschappelijk gedreven boerde rijen op te leggen. Er zal wel naar worden gestreefd de boeren te be wegen „vrijwillig" tot de staats boerderijen te doen toetreden. Deze „vrijwillige toetreding" zal worden aangemoedigd door het verlenen van subsidie en andere financiële voordelen. waarschijnlijk zullen bezoeken. Als de Grevelingendam straks werke lijkheid is komt Bruinisse te liggen binnen de straal van de cirkel die men mag trekken om leerlingen voor deze school aan te trekken. De heren ds. Drenth, hervormd predikant te Ooltgensplaat, T. de Waal, journalist en uitgever te Middelharnis en P. D. Sieling, landbouwer te Sommelsdijk, zetten de plannen van Flakkee uiteen. De heer Krijger deelde ze aan de ver gadering ter oriëntatie mede. De vergadering werd met dank zegging van de heer W. van den Berg Dz. gesloten. KERKNIEUWS PAASBOODSCHAP VAN DE PAUS VATICAANSTAD, 13-3. Paus Johannes zal op Paaszaterdag. 28 maart, om 20 uur Nederlandse tijd zijn eerste Paasboodschap tijdens zijn pausschap voor de radio hou den. Hij zal zijn Paaszegening geven voor stad en wereld na een ponte- ficale hoogmis in de Sint Pieter. De vorige paus sprak zijn Paas boodschap via de radio altijd uit op de ochtend van de eerste Paasdag. Chr. Ger. Kerk Tweetal te Westzaan: F. Bakker, Huizen (N.H.) en G. Blom, Meer kerk, van die eerstgenoemde is be roepen. Beroepen te Maassluis: M. S. Roos, Alphen aan de Rijn; te Klun- dert: G. de Vries, Zeist. Kats AFDELING RENESSE ALG. NED. BOUWBEDRIJFSBOND Niet beschikbaar zijn van grond remt zomer woningbouw In hotel „De Waerelt" kwam in de afgelopen week de afdeling Re- nesse van de Alg. Nederlandse Bouwbedrijfsbond onder voorzitter schap van de heer J. de Wit in jaar vergadering bijeen. In zijn ope ningswoord noemde hij de werk loosheid in het afgelopen jaar voor wat de bouwnijverheid betreft in de Westhoek nog niet onrustba- i'end. Voor wat de vooruitzichten op lange termijn betreft toonde hij zich niet bepaald optimistisch. Hij wees hierbij op het niet beschik baar zijn van gronden voor zomer woningen welke kunnen worden gekocht waarnaar wel vraag be staat maar waar praktisch niet is aan te komen. De gronden van de Stichting Re- nesse, welke alleen in erfpacht af gegeven worden schrikt diverse ad- spirant bouwers nog wel eens af, terwijl daarnaast ook nog al. eens de voorkeur wordt gegeven aan meer vrijheid van de omgeving. De erkenning van de vakbonden, zoals in vele andere gemeenten, en de op name hiervan in de hiervoor in aanmerking komende lichamen noemde de voorzitter nog maar be droevend. Vervolgens bracht hij in herinnering het in het afgelopen jaar tot stand komen van de C.A.O. welke een verbetering mag worden genoemd. Het jaaroverzicht Uit het jaaroverzicht van de se cretaris, de heer J. Hendrikse, bleek dat het ledental (63) zich in het af gelopen jaar stabiliseerde. Diverse zaken konden voor de betrokkenen tot een bevredigende oplossing ge bracht worden. Uit het verslag van de penningmeester, de heer J. Goossens, bleek dat de rekening sloot met een batig saldo van f 130,12. De inkomsten bedroegen f 51.093,04, waarvan f 2358,62 aan contributie. Uitgekeerd werd aan W. en W. f 10.266,91, aan vakantie geld f 36.200,05, terwijl aan enige leden van het N.V.V. gezondheids fonds f 119,35 werd uitgekeerd. Na mens de financiële commissie bracht de heer J. Jonker een gunstig rap port uit over de boeken, waarna de penningmeester onder dankzegging décharge werd verleend. De beide periodiek aftredende bestuursleden de heren J. Goossens en J. de Wit werden herbenoemd. Als leden van de kascommissie werden benoemd de heren P. Wandel en P. Jonker. Aan het leerlingstelsel werd een subsidie van f 0,10 per lid toege kend. Na een geanimeerde rond vraag werd deze geslaagde verga dering door de voorzitter gesloten. IHet huishouden moet heel anders worden aangepakt Meer vrije tijd voor de dames Vele huisvrouwen zijn 's avonds meer dan normaal vermoeid. Zij tollen op haar benen als het tijd van slapen gaan is. De volgende morgen begint het lieve leven weer in alle vroegte. Zo gaat het dag in dag uit, jaar in, jaar uit.Meest al is er van vakantie geen sprake. In de schoonmaaktijd, die we steevast elk jaar moeten doorma ken en die onvermijdelijk schijnt te zijn, wil onze spreekwoordelijke zindelijkheid gehandhaafd blijven, is het allemaal nog erger. Dan wor den er nog meer arbeidsuren ge maakt, wordt er nog meer gelopen, gereikt en gebukt. Daarmee worden niet alleen de spieren van voeten, armen en rug te veel vermoeid, maar ook het hart overbelast. Energieverspilling Heeft iemand zich wel eens re kenschap gegeven van het aantal kilometers, dat per jaar wordt af gelegd door een vrouw, die gere geld zelf haar huishouden doet? Jazeker, zoiets is zelfs heel nauw keurig onderzocht door een Ame rikaans specialist, dr. Bielawski, die in opdracht van het zogenaam de Hartgenootschap te Michigan, met een centimetermaat en een stophorloge bepaalde, welke af standen vrouwen bij het verrichten van huishoudelijk werk afleggen en hoeveel tijd zij daarvoor nodig hebben. Hij kwam tot de opvatting, dat zeker 75 pet. van alle heen en weer- geloop en een evengroot percentage Het front van de nieuwe Fiat 1800, zoals deze te zien was op een ten toonstelling in Genóve. reik- en bukbewegingen achterwe ge zou kunnen blijven als de hui zen in het algemeen en de keukens in .het bijzonder praktischer waren ingericht en als de huisvrouwen eens zouden worden geholpen bij het handiger indelen van hun werk 98 km per maaltijd Alleen reeds ten aanzien van het bereiden van één enkele maaltijd zou per jaar, volgens dr. Bielaws ki, een mars van achtennegentig kilometer worden uitgespaard. Met de andere werkzaamheden van de huisvrouw was het van hetzelfde laken een pak: ook hier een grenze loze energieverspilling! Weer anderen zijn er, die door middel van speciale onderzoekin gen tot de opvatting kwamen, dat er veel minder werkgereedschap in huis behoefde te zijn dan bij de meeste gezinnen het geval is: dit neemt nodeloos bergruimte in en het belemmert flink doorwerken. Verder heeft men vastgesteld, dat bed opmaken, vloer wrijven en al lerlei andere werkjes met enig overleg dikwijls zo kunnen worden uitgevoerd, dat ze minder dan de helft van de energie verbruiken, die menigeen gewend is daarin te steken. Al dit soort onderzoekingen wer den gedaan niet alleen in de hoop de huisvrouwen meer vrije tijd te kunnen bezorgen, maar vooral ook om hun gezondheid te sparen. Door nodeloze arbeid te verrichten on dergaat het hart een te grote, slij tage. De overuren die een huis vrouw maakt, worden soms wel heel erg duur betaald. Meteen beginnen Zo kan de wetenschap ook op dit gebied bijdragen tot de gezond heidszorg. En het is niet alleen in het buitenland dat men zich met deze problemen bezighoudt. Ook in ons eigen land werden reeds de no dige kontakten gelegd, die vooreen oplossing van deze belangrijke kwesties noodzakelijk zijn. Maar de huisvrouwen zelf moeten eindelijk ook eens gaan denken aan het spa ren van hét hart. Juist in deze schoonmaaktijd is daar alle aanlei ding toe. Laten zij er in elk geval mee beginnen, midden op de dag een rustpoos van drie kwartier tot een uur in te schakelen. Daarbij moeten ze niet in een stoel hangen, maar languit liggen op een rustbank of, beter nog, in bed. Verder doen zij er goed aan alle werk dat zich daartoe leent, zittend te doen. Wij denken daarbij aan werkzaamheden als groente schoonmaken, aardappelen schillen en zelfs ook aan strijken. Dr. H. W. SCALONGNE. 19 13 18 13 18 11 16 8 18 8 16 6 16 7 18 6 19 5 18 5 18 3 18 4 5 1 2 3 4 3 3 5 2 8 4 6 2 7 2 10 4 10 2 11 4 11 0 14 31 56-25 28 47-18 26 35-19 19 34-17 16 32-39 16 40-41 16 30-39 14 33-37 14 29-34 12 30-36 10 32-40 8 17-43 In de 4e klas G zag Yerseke geen kans om de koploper Halsteren de voet dwars te zetten en moest met 5-2 het onderspit delven. De wed strijd tussen Cluzona en Kaaise Boys werd afgelast K.N.VB. AFD. ZEELAND. Bij het zondagvoetbal vond alleen de wedstrijd in de 2e klas C tussen Zierïkzee III en Dreischor door gang. Met een kleine zege (3-2) keerden de bezoekers huiswaarts. ZATERDAGMIDDAGCOMPETI TIE. In de 2e klas B nam MEVO op fraaie wijze revanche op SVD voor de thuis geleden nederlaag waar door het nu vrijwel zeker is van minstens een beslissingswedstrijd voor het bezit van de begeerde kampioenstitel. Goes V schoot te gen Driewegen net iets tekor (2-3) terwijl Kloetinge maar net met de hakken over de sloot kwam tegen 's-H.H.kinder en. Zaamslag klopte Wissenkerke op eigen terrein met 2-0. MEVO 17 15 0 2 30 96-37 Wolfaartsdijk 16 13 2 1 28 77-20 Kloetinge 17 10 1 6 21 62-34 SVD 18 Zaamslag 16 Driewegen 16 Goes V 16 's-H.H.kinderen 16 Wissetikerke 15 17 9 3 5 21 57-46 9 3 6 21 49-37 6 2 8 14 52-36 6 1 9 13 38-55 4 2 10 10 37-79 1 2 13 2 18-73 0 2 13 2 29-92 Schouwen-Duivelandse Soortspiegel Ook in thuiswedstrijd tegen Zeeland Sport zag Zierikzee geen kans enige winst te boeken. MEVO nam op fraaie wyze revanche op SVD. Burgh III werd kampioen van de 2e kl. C. Wielrenwedstryden in Zierikzee en Renese of Haamstede VOETBAL K.N.V.B. Ook in de thuiswedstrijd tegen Zeeland Sport zag Zierikzee geen kans om enige winst te noteren (1-3). Met nog een thuiswedstrijd voor de boeg, RK- FC, ziet de toekomst er voor Zie rikzee niet erg rooskleurig uit. Veel zal afhangen van het resul taat dat de rood-zwarten a.s. zon dag bij het bezoek aan Grenswach ters weten te boeken. Steenbergen leverde een fraaie prestatie do&r METO op eigen terrein te kloppen (1-2) waardoor het de zwaarste concurrent is geworden van VES '35 dat ODIO met 4-2 klopte. Hon- tenisse bewees zijn goede vorm door RCS met afgetekende cijfers te kloppen (5-1). VES '35 Steenbergen METO Axel RCS Hontenisse Zeeland Sport Zeelandia ODIO RKFC Zierikzee Grenswachters Door een klinkende 7-0 zege op Brouwershaven III werd Burgh III zaterdagmiddag kampioen van de 2e klasse C, gefeliciteerd. Bruse Boys verkeerde ook al in een pro- duktieve bui want MEVO II kreeg geen voet aan de grond en werd met 8-0 geklopt. Burgh III Duiveland Bruse Boys SINOTO MEVO II Br.haven III 2 23 54-30 4 21 57-38 4 19 55-18 7 12 39-48 15 4 1 10 9 33-54 11 0 0 11 0 5-60 14 11 1 15 10 1 14 9 1 14 5 2 JUNIORENCOMPETITIE. - In groep B VIII ging geen enkele wed strijd door maar in groep IX werd Renesse B I door de naaste con current MEVO B I met 2-1 te klop pen kampioen van deze groep. WIK B I leverde een verrassende pres tatie door SVOWK B I op eigen terrein met 1-0 te kloppen. Zonne- maire B I was tegen Bruse Boys B 1 weer eeris ouderwets op dreef gezien de uitslag 10-1. Renesse B I MEVO B I SVOWKB I Zierikzee B II 11 WIK BI 12 Zonnemaire B I 11 Bruse Boys BI 11 12 11 0 1 22 48-20 11 9 0 2 18 57-14 12 5 3 4 13 20-27 11 5 1 5 10 22-23 12 3 18 7 12-41 2 18 5 28-38 2 0 9 4 15-39 BILJARTEN. In de competitie voor teams werden de Drie Schapen in de afgelopen week voor het kam pioenschap uitgeschakeld. Nadat eerst tegen O.K.K. II een kostbaar puntje werd verspeeld (4-4) zag het zich door Concordia II met 5-3 klopt. O.K.K. I verspeelde een puntje aan de Drie Schapen II (4- 4) terwijl Concordia III weinig moeite had met de reserves van de Drie Schapen (8-0). WIELRENNEN. Op de te Terneu- zen gehouden jaarlijkse kalender- vergadering van de K. N W. U. afd. Zeeland zijn ook een drietal wed strijden op ons eiland opgenomen, nl. 30 mei Zierikzee, 25 juli Renesse of Haamstede en 22 augustus Zie rikzee. SPORT Burgh III-Brouwershaven III 7-0 Wat een moeite een voetbalelftal nodig kan hebben om de laatste twee puntjes te bemachtigen om kampioen te worden, bewees Burgh III in de wedstrijd tegen nummer laatst, Brouwershaven III. Vooral voor de rust was 't een martelgang van jewelste, en pas 6 minuten voor thee slaagden de groen-witten er in het eerste doelpunt te scoren. Nu was de tegenstand die Brouw bood, onder leiding van stopper Slager zeer hardnekkig. Ondanks het veldoverwicht van Burgh, speelden vlak voor doel de zenu wen een woordje mee, zodat geen der voorwaartsen het net kon vin den. Ook keeper v. d. Schelde had een groot aandeel in het blank houden van de stand. Zes minuten voor de thee moest hij zwichten voor een schot van Steur (1-0). Na de rust tapte Burgh uit een ander vaatje en het was C. van Zuijen die er 2-0 van' maakte. Na enkele mislukte schoten van N. Felius had hij eindelijk met een schuiver ge luk (3-0). Van Zuijen maakte met Ingezonden mededeling P een hoge bal het 4e doelpunt ('4-0), De laatste goals kwamen allen van Steur, vooral het 6e was een ju weeltje, door een hoge van achteren gespeelde bal ineens op zijn schoen te nemen en keihard in het net te doen verdwijnen. Eindstand 7-0. Daar Burgh III door geen der Duivelandse ploegen meer inge haald kan worden, kan ze zich kampioen van de 2e klasse C noe men, een prestatie die des te op merkelijker is, omdat het grootste deel der ploeg reeds de drie kruis jes ver achter zich hebben. De eer ste felicitaties werden met het aan bieden van bloemen gebracht door aanvoerder Meulmeester van de ploeg uit Brouwershaven. DUIVENSPORT Plannen van Bond van zaterdagvliegers In „Het Centrum" te Bruinisse waren de vertegenwoordigers van verschillende afdelingen van de Bond van zaterdagvliegers uit de wereld der postduivenhouders van. Schouwen-Duiveland en St. Phi-| lipsland bijeen. Besloten werd dal de heer A. J. IJzelenberg te Brui nisse weer voor het vervoer der duiven zal zorgen naar de trein te Roosendaal. De afdelingen van ons eiland hebben besloten niet meer vanuit België te vliegen, maar zich in het komende seizoen te oriënte ren op vluchten van Duitsland uit. Teneinde de duivensport op Brui nisse te animeren en de vereniging meer in het centrum der belang stelling te plaatsen werd besloten, dat de eerste vlucht van dit seizoen medio april van Tilburg uit te hou den, niet alleen prijzenvlucht zal zijn voor de leden, maar ook het publiek een kans te gunnen een prijsje te winnen. Duivennummers zullen daartoe onder het publiek worden verkocht. De ringnummers der prijswinnende duiven zullen recht geven op prijsjes, die voor dit doel worden aangekocht. Van de tentoonstellingsverloting zijn nog enkele prijzen onafgehaald. Besloten werd deze nog tot 31 maart ter beschikking te houden, zijn ze dan nog niet afgehaald, dan ver vallen ze aan de vereniging. a De minister van Belgisch Kongo, van Hemelrijck, is zaterdagochtend vroeg per vliegtuig uit Leopoldstad naar Brussel vertrokken. De minis ter werd onder anderen uitgeleide gedaan door de gouverneur-gene raal van Kongo, Cornells. FEUILLETON door Hanoi Spoor Zoals alles haar nu zonder moei te duidelijk werd, wist ze ook dat zijzelf de oorzaak van die omstan digheden was, welke bij Paulien en Andries die vreselijke kring deed groeien. Zij, Martha, jaagde dat jonge stel in afgronden van wan hoop door haar grote zelfzucht en egoïsme. Zij had geen begrip opge bracht, niet eens willen spreken over een aanvaardbare oplossing. Nu stonden daar Paulien en An dries, met de kans, voor hun leven tot de getekenden te gaan behoren. Was zij dan zo blind en zo zelfver zekerd geweest, dat ze nooit aan de mogelijkheid gedacht had, dat dit gevreesde al zo dichtbij was. Ze wilde, nee ze moest naar hen toe. Er moest een oplossing gevonden worden Die groeiende kring moest een „halt" toegeroepen worden. Martha vocht en worstelde om uit dat gevoel van machteloosheid te komen. Even scheen het leven weer normaal tot haar terug te keren. Zij 'hoorde stemmen. Korte zinnen, als of iemand telkens iets uit een snel bladerend boek voorlas. Zinnen, die Martha niet begreep. Haar ge zicht lag als in een klem in de vorm van een letter S. Bij ieder van die afgebeten opmerkingen ging er weer een centimeter van die klem af. Ineens hoorde ze dui delijk zeggen: „pas op zuster in dit stadium kan de kleinste fout de fataalste gevolgen hebben". Martha wilde zeggen dat ze zich heel goed voelde, maar de klem be lette het haar. Dan ineens werd de klem afgerukt en Martha voelde een felle luchtstroom haar longen binnenrukken. Zij hoorde zich zelf een schril benauwde schreeuw ge ven en tegelijk vingen haar oren een geruststellende opmerking van de dokter op. Dan zakte ze weg in een diepe, donkere put. Ze 'had het gevoel dat ze al urenlang getracht had tegen de steile wand van die put op te klauteren, toen ze een. heerlijke rust over zich voelde komen. Ze hield deze strijd niet langer vol. Waarom zou ze zich druk maken? Rust wilde ze hebben en ze wilde zich neervlijen op die zwarte, maar zachte bodem van de diepte waar in ze terecht was gekomen. Dan ineens klonk heel in de verte de stem van Paulien: „moeder, moeder". Nee, dacht Martha, het is te laat; nu rusten. Ik wil niets anders. Maar de stem kwam dichterbij en werd luider en dringender. Martha voelde iets van wrevel. Waarom liet men nu alles niet zo als het was? Al dringender kwam de stem. Martha voelde dat ze hier niet aan ontkwam. Ineens begon ze helderder te denken. Het was Paulien, en Pau lien moest bij haar blijven; dan kon er met haar niets gebeuren. Nu was ze toch wel verplicht om ant woord te geven. Martha slaakte een diepe zucht en deed haar ogen langzaam open. Ze zag hoe Paulien met haar tranen vocht en tegelijk diep opgelucht keek. Martha's ogen keken even zwak rond en ze merk te dat ze weer op de zaal in haar eigen bed lag. Wonderlijk, de ope ratie was achter de rug. Ze had een lange reis door een onbekend land gemaakt en veel meer geleerd dan ze in jarenlange omgang met aller lei mensen zou kunnen leren. Ieder detail zou ze kunnen navertellen. Veel zou ze moeten nadenken over de betekenis van al die diepverbor gen dingen, die ze aanschouwd had, maar nu was ze moe, en Pau lien was bij haar; alles was goed. en met een diepe zucht viel ze in slaap. i HOOFDSTUK XX. Geen onderdak. In de vroege morgen was An dries op weg naar de stad. Hij hoopte daardoor zo weinig mogelijk mensen te ontmoeten uit zijn eigen omgeving. Het liefste wilde hij zo onopgemerkt mogelijk verdwijnen. Alleen een vroeg melkende boer zag hem gaan en mompelde in zijn baard iets over die wonderlijke ke rel. Er klonk een wederzijdse stug ge groet en Andries was buiten zijn geliefde dorp. Nu op de stad aan. Rustig peddelend op zijn fiets over dacht hij wat hem het eerst te doen stond. Het beste was om naar on derdak uit te kijken. Andries brak zich daarover het hoofd niet. Er waren zoveel vreemdelingen in de stad. Het moest mogelijk zijn om daar als het ware van de aardbo dem te verdwijnen, zonder dat ooit iemand kon nagaan waar je geble ven was. Hij had wat geld bij zich gestoken voor de eerste onkosten. Natuurlijk zou hij geen duur hotel nemen, maar iets zoeken in de ha venbuurt. (Wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1959 | | pagina 5