MARIA MMEGHINI GALLAS Partij van de Arbeid^ mr.J.A.W. Burger Kiezers (Kiezeressen) mm HUI! CALLAS BOi VOOR GRATIS ROMAN Het Gereformeerd Politiek Verbond Kloklcenf Volkspartij voor Vrijheid en Democratie C. J. COUMOU SPORT J uniorencompetitie Bruse Boys B I-Zierikzee B II 2-3 Beide juniorenelftallen speelden een aantrekkelijke wedstrijd op de uitstekende grasmat van Bruse Boys. Voor de rust kregen de gas ten een licht veldoverwicht maar de verdediging gaf sterk spel te zien. Het eerste doelpunt voor de Boys werd gemaakt door Chr. Bo- lijn (1-0). Na de rust gingen de groen-zwarten flink van start. Ook de voorhoede der gasten kreeg meer ruimte waarvan van Tiggel- hoven profiteerde (1-1). Het ant woord van Bru volgde door H. v. d. Ouden (2-1), de gelijkmaker kwam echter al spoedig (2-2) door rechts binnen Klink. De eindstand kwam toen een hoog voor doel geplaatste hoekschop van van Tiggelhoven in eigen doel werd gewerkt. Bru ont ging hierna nog de verdiende ge lijkmaker toen een strafschop we gens hands naast werd geschoten. Stemt op no. 1 van lijst 1: U kiest dan voor uw toekomst tegen een rechts kabinet tweetal cursisten zich teruggetrok ken, zodat er 15 de gehele leergang hebben gevolgd. Wegens omstan digheden konden een tweetal de eindles niet bijwonen, zodat het ge tuigschrift kon worden uitgereikt aan de navolgende dertien perso nen; mfcj. Adrie Beije J.Ad., en de heren Adr. Bal Az, Jan van Dijke Jacz., M. Dobbelaar, Joh. Hage, J. vaft den Houten, L. Kloet (van Renesse), Jac. van der Maas Cz., A. F. Schoof, J. Waesdorp, D. van der Werf, H. J. van de Zande en M. J. Zeijler. Nadat allen een proeve van hun aangeleerde welsprekendheid hadden gegeven, waarvan sommi gen „cum laude" had de heer M. J. Zeijler de gelegenheid dit in de praktijk te brengen, want zijn mond was overvloeiende van lof, voor de wijze, waarop de heer de Jager, van het instituut ,Het Sticht' te Utrecht de lessen had gegeven. En het bleef niet bij een dank woord alleen, als bewijs van erken telijkheid werd nog een rokertje aangeboden namens alle cursisten. De heer de Jager dankte op zijn beurt voor de aangename wijze, waarop hij hier de cursus heeft mo gen houden. Zelden had spr. zo'n goede teamgeest onder de cursisten aangetroffen als hier. SPORT Juniorencompetitie Zierikzce B I-Duiveland B I 11-0 Voor de rust voerden de rood zwarten de stand reeds tot 9-0 op, door doelpunten van Verkaart 1, Hatzman 2, Koevoets 3, Stoutjes- dijk 3. Na de rust een overwegend sterker Zierikzee, de gasten verde digden zich knap, en doelman Quist greep vele malen voortreffelijk in. Uit een hoekschop bracht Stoutjes- dijk de stand op 10-0, even daarna scoorde Koevoets no. 11, hetgeen mede betekende het 100e doelpunt van zijn ploeg in deze competitie. MARGRIET presenteert U het levensverhaal van Junghans S 3- Hermie CL ft r Kiemle 8 S Palmtag De Klokkenmaker C. v. Tilburg den Boer Zierikzee Ruim 130 jaar Juwelier - Horlogee Woensdag a.s. wegens biddag GESLOTEN „De Magneet" Nieuwerkerk - Bruinisse Geref. Kerken (vrijgemaakt) Brouwershaven; 10 en 2.30 uur ds. Keizer. Chr. Geref. Kerken Zierikzee: 10 en 7.30 uur ds. v. d. Klis. Kerkwerve: 10 en 3.30 uur ds. C. v. d. Weele te Leiden. Haam stede: 10 uur ds. Meijering, 7 uur ds. v. d. Weele. Nieuwerkerk: ge combineerde dienst met Zierikzee. Geref. Gemeenten Nieuwerkerk: 10 en 2.30 uur stud. Bosschaart te Wolfaartsdijk. Oos- terland: 10 en 2.30 uur leesdienst, 6 uur stud. Bosschaart. Geref. Gemeenten in Nederland Zierikzee: 10 uur leesdienst, 2.30 uur ds. Mallan, 6.30 uur leesdienst. Nieuwerkerk: 9.30, 2 en 6.30 uur ds. Ligtenberg te Rotterdam. Brui nisse: 10 en 5 uur ds. Mallan. Oud-Geref. Kerken Oosterland: 9.30, 2 en 6 uur ds. M. A. Mieras, Krimpen aan de IJssel. Bruinisse: 10 en 5 uur leesdienst. STAD EN PROVINCIE ZIERIKZEE Kiesvereniging S.G.P. Afdeling Zierikzee die het op prijs zouden stellen per auto donderdag a.s. naar het stembureau gebracht te worden, kunnen zich daartoe tot en met WOENSDAG 11 MAART A.S. opgeven bij: Oude Haven 55 - Telefoon 2747 - Zierikzee Wij vragen voor direkt of per 1 april a.s.; flinke verkoopster of leerling verkoopster Aanmelden mondeling 's avonds 7 tot 8 uur of schriftelijk de grote, Italiaanse zangeres, die héél de wereld in beroering brengt met haar weergaloze stem en haar vurige temperament. Wat bezielt deze vrouw, die kans ziet in één avond vrienden tot vijanden en vijanden tot vrienden te maken? Wat bezielt 's werelds grootste dirigenten, dat zij ondanks alles, haar medewerking op zo hoge prijs stellen? En tenslotte; Wat bezielt muziekminnend Nederland, dat het reikhalzend uitziet naar het komende Holland-Festival, omdat Maria Callas haar medewerking heeft toegezegd? Het antwoord hierop vindt U in MARGRIET van de volgende week waarin de eerste aflevering begint van het merkwaardige levensverhaal van Een kostelijke, rijk met kleuren en zwart (wit foto's geïllustreerde serie als dezeis voor Margriet-lezeressen eigenlijk héél gewoon l Want Margriet is gewend haar lezeressen week-in, week-uit te verwennen met exclusieve reportages van wereldformaat. Voor U, die Margriet misschien nog niet regelmatig aan huis ontvangt, is dit een prachtige gelegenheid om nu zélf een abonnement tc nemen op dit grootste aller Nederlandse bladen. Temeer, daar ieder die nü onderstaande bon opstuurt als welkomstgeschenk het prachtig gebonden boek HARTEN IN TWEESTRIJD geheel gratis ontvangt! Een boek dat als vervolgverhaal in Margriet een daverend succes werd! Stuur mij GRATIS als welkomstgeschenk „HARTEN IN TWEESTRIJD", en noteer mij als abonnee van „MARGRIET" 35 cent per week. Naam: - Straat PREDIKBEURTEN Woensdag 11 maart (Biddag) Ned. Herv. Kerk Zierikzee: Gasthuiskerk: 7.30 uur ds. Bezemer. Haamstede: 10 uur ds. Boer. Dreischor: 7.30 uur ds. Duy- vendak. Oosterland: 10 uur ds. Rijks, 7 uur ds. v. d. Brink. Sir- jansland: 7 uur ds. P. Westland uit St. Annaland. Bruinisse: 10 uur ds. v. d. Brink, 5 uur ds. Rijks. Geref. Kerken Zierikzee: 10 uur ds. Wlelemaker, 7 uur ds. Tiemersma. Haamstede: 10 en 3 uur ds. J. Hindriks te Rot terdam. Scharendyke: 10 uur ds. Kamper, 2.30 uur dr. Becker. Brouwershaven: 10 en 2.30 uur drs. D. Roest te Rotterdam. Zonne- maire: 10 uur ds. Melse, 2.30 uur ds. Kamper. Nieuwerkerk: 10 uur dr. Becker, 3 uur ds. Melse. Oos terland: 10 en 2.30 uur dr. Jos. v. d. Linden te Rotterdam. Bruinisse: 10 uur ds. Tiemersma, 5 uur ds. Wielemaker. Heden (dinsdag)avond 10 maart hoopt voor de S.G.P.-kiesvereni- ging alhier te spreken ds. J. van der Haar te St. Maartensdijk, over het onderwerp: „De spot der Jebu- sieten". De Jebusieten waren één van de het volk van Israël in de oud-testamentische xtijden omrin gende volkeren, met anderen als Ferisieten, Amorieten, Filistijnen, enz. toept ons volk tot terugkeer naar Gods Woord rot behoud van de nationale zelfstandigheid RENESSE tot bescherming der vrijheid. Deze bon uitknippen en in een open enveloppe zenden non „MARGRIET", Po9lbus 2-15, Amsterdam. U kunt ook een briefkaart sturen M 904 Forumbijeenkomst P.v.d.A. In het Dorpshuis werd afgelopen week door het district Schouwen- Duiveland van de P v.d.A. een openbare forumbijeenkomst belegd onder voorzitterschap van de heer A. H. Vermeulen, burgemeester van Dreischor. Voorafgaand hield mr. K. A. Keuning een inleiding over de kabinetscrisis, waarin spr. de mening dat de P.v d.A. hier schuld aan zou hebben van de hand wees. Uitvoerig ging mr. Keuning in op de verwikkelingen rond de huurverhoging (blokkering), wet vervreemding landbouwgronden, bestedingsbeperking en de sport- nota (motie Vrolijk). Mr. Keuning constateerde dat de a s. verkiezin gen zeer gewrongen zijn omdat prof. Romme zijn taak om een nieuw kabinet te vormen niet is nagekomen, hoewel hij de brokken had gemaakt. De uitlatingen van prof. Oud en mr. van Riel (VVD) tonen aan dat deze heren een ver- Plaats: Provincie: Stemt lijst go (L. P. Laning) këerd inzicht hebben in ons demo cratisch bestel. De P.v.d.A. zal be reid zijn verantwoordelijkheid te dragen als tot op zekere grens met de socialistische wensen rekening wordt gehouden. Mr. Keuning nam stelling tegen de uitlating van een V.V.D.-lid in Prov. Staten dat Zee land twee grote industrie-centra zou moeten krijgen Schouwen-Dui- veland zou hier geheel buiten val len, wat nog meer ontvolking tot gevolg zou hebben. Tenslotte zei spr. met vertrouwen de verkiezin gen tegemoet te zien, gezien o.a. de 15 000 nieuwe leden die werden in geschreven. Na de pauze werd een aantal vra gen uitvoerig door het forum be antwoord. De heer Vermeulen sloot met een woord van dank deze bij eenkomst. OOSTERLAND Cursus Spreken in het open baar" voltooid De alhier gehouden cursus „Spre ken in het openbaar" heeft met een eindles dezer dagen zijn beslag ge kregen. Werd er begonnen met een 17-tal deelnemers, waaronder één dame, tijdens de lessen hebben een

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1959 | | pagina 6