Radion BADHANDDOEK-AANBIEDING VIER de verkiezingsdag als DAG VAN DE VRIJHEID. Op veelvuldig verzoek verlengd tot 31 juli 1959 LET OP! U KRIJGT UW NIEUWE SPAARKAART THUIS BEZORGD H«t socialisme maakt het volk tot dienaar van de staat. De V.V.D. eist De staat zij dienaar van het volk! Dat alleen waarborgt werkelijke vrijheid gezonde welvaart waardevast geld sociale rechtvaardigheid tegenover allen ruimte voor persoonlijk Initiatief en kansan naar bekwaamheid individuele bezitsvorming met het vooruitzicht op een algen woning stijgende werkgelegenheid Alleen de V.V.D. maakt front tegen de socialistische overheersing. Zij wenst samenwerking met alle vrijheidslievende partijen om naar de tijdgeest van Europa een eind te maken aan het voortduren van de dwang-economle, de centralisatie van het Staatsbestuur en de koude socialisatie. De V.V.D. heeft een duidelljk- omschreven sociaal maar niet-socialistisch programma, dat bovenal rekening houdt met de noodzaak van werk voor allen in de toekomst. Nederland heeft nieuwe kracht nodig ...de kracht van de Vrijheid in de gemeenschap Stemt V.V.D., dan alleen doorbreekt u de machte loosheid van de van-compromls-naar-compromis-strom- pelende „brede basis". De V.V.D. maakt u Vrije Nederlanders in een krachtig Europa! Vergadering V.A.R.A.-afdeling Onder goede belangstelling werd zaterdagavond de afdelingsverga- dering van de VARA gehouden, on der voorzitterschap van de heer A. J. Verboom, die in zijn welkomst woord inzonderheid begroette de districtsbestuurder, de heer C. Linders en het „Trio K", dat de avond muzikaal opluisterde. De penningmeester de heer C. Wandel gaf het financieel verslag. Er bleek een batig saldo in kas. Bij monde van de heer K. de Vos bracht de controlecommissie een gunstig rap port uit. De periodiek aftredende bestuursleden, de heren C. Dorre man sr. en C Wandel werden her benoemd. Tot leden van de kascon trolecommissie werden benoemd de heren P. v. d. Hoek en J. A. Smal- heer. Naar de districtsvergadering op 11 april a.s. werden afgevaar digd mevr. N. Jonker-Smalheer en de heren C. Wandel en S. Hart. Als candidaat voor het hoofdbestuur werd gesteld de heer Wijnands uit Goes. Bij de bespreking van het omroeprapport werden door enige aanwezigen naar aanleiding hier van vragen gesteld welke door de districtsbestuurder werden beant woord. De districtsbestuurder zette hierna de positie uiteen welke de VARA als spreekbuis van de socia listische politiek inneemt. Met zijn 480.321 leden welke het op 1 jan. jl. telde, neemt die omroep de eer volle tweede plaats in achter de KRO maar voor de NCRV (420.000) en AVRO (380.000). NOORDGOUWE Burgerlijke stand en loop der bevolking over februari 1959. Geboren: 11. Janna Gonea, d. van J. L Braber en G. T. Adriaanse; 20. Hendrina Janna, d. van H. Pan- nekoek en C. Sijrier; 22. Jan Jo hannes, z. van P. J. van den Berge en S. Niemeijer (geb. te Zierikzee). Ingekomen: 26. C. J. Geleijnse en vrouw uit Nieuwerkerk (Z 's-GRAVENHAGE. Vandaag zal een groep ministers en hoge amb tenaren uit de met de Europese Economische Gemeenschap geasso cieerde landen en gebieden overzee een bezoek aan Nederland bren gen. Het betreft vertegenwoordi gers van Belgisch Kongo, Roeanda- Oeroendi, de republiek Togo, Op- per-Volta, Niger, Tsjaa, Madagas kar, Ivoorkust, Mauretania, Kongo (Brazzaville), van het Italiaanse trustgebied Somaliland en van Ka meroen. Fotografie van de aardbol CAPE CANAVERAL, 10-3. De Amerikaanse luchtmacht werkt op het ogenblik aan negen Atlasraket ten die in de komende herfst foto satellieten zullen lanceren Deskun digen van de basis Cape Canaveral hebben verklaard, dat de satellie ten, uitgerust met grote camera's, vanuit een baan rondom de evenaar het aardoppervlak zullen fotografe ren. De kunst manen wegen circa duizend kg. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepbaar: vicaris M. Jansen, Nieuwenhagen (L.). Beroepen te Oosterwolde (Geld.): P. de Jong, Kootwijk; te Boyl (Fr.): A. Bloemendaal, 's-Heerenberg; te Hollandia (Ned. Nw. Guinea) voor de Ned. sprekende gemeente der Evang. Chr. Kerk: W. Sirag, Vlaar- dingen. Aangenomen naar Scharnegou- tum (Fr.): kand. A. Westra, Berli- kum (Fr.), die bedankte voor Se- baldeburen-Lutjegast; naar Pols broek en Vlist: kand. C. van den Bergh, Delft die bedankte voor Nationale inzameling van het Leger des Heils Helpen is duurder dan u denkt (Ingezonden). U ontmoet een man op straat. Sjofel gekleed, met kapotte schoe nen door de winterse sneeuwpulp wadend, hongerige blikken wer pend op de welgevulde étalages. U voelt: die man heeft het niet al te best. U wilt helpen, het is ten slotte uw naaste, uw medemens. U spreekt hem aanhij blijkt wer keloos, dakloos, aan drank ver slaafd, moedeloos, verbitterd. U schrikt en maakt in gedachten een rekensommetje - het zal maanden duren voor die man in staat is zelf standig in de maatschappij te staan. Voedsel, kleding, onderdak, dat zal in de honderden lopen - en die heeft u ook niet.nee, u kunt hier niet helpenals het nu om een paar gulden ging Er wordt gebeld - er staat een meisje voor u. Angstige, schichtige ogen staren u aan. Meteen heeft u het gevoel: die wil wat van me, die heeft hulp nodig. U vraagt aarzelend komt het hoge woord er uit: een vriend - trouwbelofte - mooie woorden onwetendheid - hij heeft nu een ander en zij ver wacht een baby - thuis de deur uit gezetU overlegt en rekent: voedsel, onderdak, dokter, vroed vrouw, babykleding.Dat gaat honderden guldens kostenen die heeft u ook nietnee, hier kunt u niet helpenals het nu om een paar gulden ging U komt langs een huis. Een oud vrouwtje zit voor het raam. Ver baasd kijkt u op: ze huilt. U voelt medelijden, u belt, maakt een praatje met haar. Vierenzeventig is ze, bij dochter inwonendlief hoor, daar niet van, maar er zijn nu vier kinderen en een vijfde op komst, dat lawaai en m'n zenuwen zijn al niet zo sterk en soms lik ik dagenlang in bed.een rusthuis? Mevrouw, wie zal dat betalen? Ja, wie zal dat betalen? U niet, want wat zal dat niet gaan kosten: ver- pleeggeld, dokter en noem maar opdat loopt in de honderden en die heeft u immers niet. Nee, u kunt hier niet helpenals het nou om een paar gulden ging Er zijn nog veel meer mensen die uw hulp nodig hebbenver waarloosde jochies, bedreigde meis jes, ontslagen gevangenen, chroni sche zieken, stille armoelijders Ach, u wilt wel helpen, maar hel pen, dat heeft u al gemerkt, is duurder dan u dacht. Blijft u dan niets anders over dan berustend de schouders op te halen? Kan een en keling dan niets meer doen? Geen sprake van. U kunt na melijk helpen. Bijvoorbeeld door uw steun te geven aan een organisatie als het Leger des Heils, die in 38 inrichtingen voor maatschappelijk werk 1559 bedden), over allerlei mo gelijkheden beschikt om de mens (man en vrouw, jeugd en bejaarden) In zijn nood bij te staan. Een organisatie, die daarnaast In elk van zijn 108 Nederlandse korp sen, daadwerkelijke hulp verleent aan de velen, die als ze geen weg meer weten maar bij „het Leger" aankloppen. Dat kost geld, veel geld, zoveel, dat de heilssoldaten bij alle goede wil en offervaardigheid dit niet alleen kunnen opbrengen. Enkele guldens van u kunnen won deren doen! Benthuizen, Stavenisse en voor Waspik. Bedankt voor Rotterdam-cen trum (wijkgem. I): A. J. van Oost, Vriezenveen. Ger. Kerken Beroepen te Bennekom (vac. P. Riemersma): S. de Vries, Buiten post; te Midsland op Terschelling: W. A. Jelsma, Woudsend (Fr.). Aangenomen naar Ouddorp (Z. H.): kand. G. van Driel, Utrecht, die bedankte voor Niezijl (Gron.). Ger. Kerken (vrijgemaakt) Bedankt voor Berkel: G. Zomer, Bunschoten-Spakenburg. Chr. Ger. Kerk Tweetal te Maassluis: M. S. Roos, Alphen a.d. Rijn en C. van der Weele, Leiden. Bedankt voor 's-Gravendeel: M. Vlietstra, Eemdijk. Ger. Gemeenten Beroepen te Tholen: Chr. van Dam, Rotterdam-zuid. Bedankt voor Middelharnis: H. Rijksen, Vlaardingen. MARKTBERICHTEN Aardappelen ROTTERDAM, 9-3. Klei-aard- appelen, 35 mm opw.: Eigenhei mers f 13,00-16,00, Bintje f 20,00- 22,00, Bevelanders f 14,50-15,00, Meerlanders f 14,50-15,00, Furore f 15,50-17,00; 40 mm opw., gewas sen, van de kleigrond: Eigenhei mers f 18,00. Zandaardappelen, 35 mm opw.: Libertas f 11,00-12,00. Voeraardappelen f 2,50-4,50. Bintje van de kleigrond in twee maten gesorteerd voor de export: geen notering. Prijzen berekend per 100 kg en op de handelsvoorwaarden vastge steld voor de verkoop van con sumptie-aardappelen op wagon, schip of auto. Granen en peulvruchten ROTTERDAM, 9-3. (Officieuze noteringen per 100 kg). Tarwe: rode, 17 °/o vocht, per schip, f 31,50-31,55, franco fabriek. Voedergranen: alles af. Zomer- gerst naar kwaliteit f 24,50-25,00; haver, ongepunte, op monster naar kwaliteit f 22,50-23,50; rogge, door sneekwaliteit, 18 vocht f 21,85 af noorden. Peulvruchten: franco Rotterdam. Groene erwten, boerenschoon f 30- 52,00; schokkers f 45,00-75,00; br. bonen f 80,00-95,00. Boerenschoon. Badstof keukendoeken Nieuwste dessins Past In elke keuken. Pracht kwaliteit f 1,85 Tóch beter en voordeliger bij: SNOEK Appelmarkt 1telefoon 2404 Zierikzee Havenplein 1 - Telef. 2443 ZIERIKZEE Bezoekt de UITVOERING van S.V. „VELOCITAS" te Serooskerke op zaterdag 14 maart a.s., in het Dorpshuis te Serooskerke. Opgevoerd wordt: „DROPPIE", toneelspel in drie bedrijven Plaatsbespreken zaterdag van 2 tot 4 uur aan de zaal. BAL NA mat het Garjorta-trlo SUCCESJES 1-4 regels f 1,Elke regel meer f 0,15 per mm. Brieven onder letter of no. f 1,20. Te koop: Bintje E 35/45, Alpha A 35/45, Furore B 35/45, Eigenheimer en Doré. A. v. d. Linde, tel. 384 Nieuwerkerk. Te koop gevraagd: Slachtkippen, -konijnen, enz. A. C. de Bruine, Beatrixstr. 4, Anna Jacobapolder, telef. 156 Sint Philipsland. Slachtkippen, konijnen, dui ven -enz.. W. v.. Zalm, Hoge- zoom 39. Telefoon 275, Haam stede. Alle soorten sloopwerken. Ook losse sloop, als deuren ramen, planken, balken enz. J. C. Berrevoets, Meelstraat 54, Zierikzee. Tel. 2095. Diversen: Vermager zonder moeite met Gracial. 50 dragees f 1,98. Bij apoth. en drogist. U werkt mooier met onze vlek- vrije plakmeel, klontvrij en bederft nooit. Mol, - Nieuwe Boogerdstraat 27, Zierikzee. In wasmachines, centrifuges, scheerapparaten, radio, tele visie, bandrecorders, platen spelers, verlichting, grammo foonplaten enz., hebben wij steeds een zeer grote sortering. Komt u eens kijken? Techn. Bureau v. d. Berge, Zevenhuis straat 6, Zierikzee. Grote sortering, voordelige prijzen, moderne dessins, vindt u in onze nieuwe voorjaarscol lectie behang. Mol, Nieuwe Boogerdstraat 27, Zierikzee. Goede verf eist goed materiaal en deskundige voorlichting. Dus naar Mol, Nieuwe Boo gerdstraat 27, Zierikzee. Overgangsleeftijd? Migraine? Ongezonde teint? Jeugdpuist jes? Verstopping? Vetzucht? Nattermann's Bloedzuiverende thee no. 8 helpt! Groot pak f 1.85 bij elke drogist. Koopt uw „Terlenka" vitrage bij Deurloo, woninginrichting, Zierikzee. Uit voorraad te leveren: ge- creosoteerde palen, boompalen, boombanden en rietmatten bij A. Mol, telef. 484, Oosterland.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1959 | | pagina 4