Onderzoekcommissie militair aankoopbeleid signaleert fouten Toch nog liefde Het geheim rondom Rosemarie Nitribitt Nog witter... strelend wit. zó wast... ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE 4c DINSDAG 3 MAART 1959 No. 18521 Inschakeling van meer burgers wellicht nodig In het verschenen rapport van de onderzoekcommissie militair aan koopbeleid, wordt o.m. opgemerkt, dat de leiding de juiste verhouding in de bezetting militair-burger niet heeft kunnen vinden. De commissie meent, dat overwogen dient te wor den of niet een groot deel van de dienst overwegend met burgers dient te worden bezet omdat alle belangrijke functies thans in mili taire handen zijn. De commissie somt verder een aantal beleidsfou ten op en juicht het toe, dat de mi nister de organisatie van de aan schaffingsdiensten door een parti culier efficiëncybureau laat onder zoeken. De helmenkwestie De commissie beschrijft voorts hoe het gegaan is met de helmen kwestie. De commissie wijst er met nadruk op, dat, wanneer de tech nische voorschriften van het Di rectoraat Materieel Landmacht volledig zouden zijn geweest en de deskundigheid en de outillage van de leverancier zodanig waren ge weest ais men redelijkerwijs had mogen verwachten, de aanschaf fing van de helmen geen moeilijkhe den zou hebben opgeleverd. Aan gezien ook de leverantie niet op tijd plaats had, zou men van leve rancier hebben moeten veranderen en desnoods een order in het bui tenland hebben moeten plaatsen. De commissie spreekt er haar ver bazing over uit, dat vele en ver strekkende beslissingen konden ge nomen worden buiten de minister en staatssecretaris om. Dit wijst er op - zegt zij - dat de politieke lei ding onvoldoende tot gelding werd gebracht. In een volgend hoofdstuk be- brek aan deskundige keurders was, dat gasmaskers zijn goedgekeurd, afgenomen en betaald, welke feite lijk niet voldoende deugdelijk wa ren. Ontoereikend personeelsbeleid De commissie bespreekt dan nog de kwestie van de gevechtsschoe nen, de jeepwielen en de organisa tie chemische industrie (O.C.I.O.) om dan te eindigen met een be schouwing van de sectie aankoop buitenland. Hierin speelt ook de zaak Koopmans een rol. De com missie is van oordeel, dat het per- soneelbeleid van de minister van Oorlog, van de staatssecretaris en van de directeur Materieel Land macht onvoldoende is geweest om de vrijheid, welke de regels gaven, door een voldoende toezicht te compenseren. De commissie heeft niet de indruk, dat majoor Koop man aan het in hem gestelde ver trouwen heeft voldaan. Alle conclusies der commissie zijn in eenstemmigheid tot stand gekomen. Antwoord minister Staf Minister Staf heeft op het ver slag heet van de naald geantwoord. Hij spreekt zijn waardering uit voor de zorgvuldigheid, waarmede de commissie haar onderzoek heeft verricht. Hij ontkent de gemaakte fouten niet en zegt, dat gehaastheid in de gehele na-oorlogse wederop bouw van het leger een overheer sende rol heeft gespeeld en' in vele gevallen heeft geleid tot forcering. De oorzaak van deze gehaastheid was - zegt hij de ernst der inter nationale spanningen. Naar zijn mening eist de rechtvaardigheid, dat bij de beoordeling van feiten en verzuimen rekening wordt ge houden met alle omstandigheden, waaronder ze zijn begaan. Over de wijze en het tijdstip, waarop de Tweede Kamer dit eer ste deel van het verslag zal behan delen, valt thans nog niets te zeg gen. OOSTERLAND Oudercommissie o.l.-school organiseerde geslaagde ouderavond Betoog over het onderwerp: „Onderwys en opvoeding" In het schoolgebouw vond, onder leiding van de voorzitter van de oudercommissie de heer J. Kwaak, alhier een ouderavond plaats van de o.l.-school, die uitstekend was bezocht, waarover de voorzitter in zijn openingswoord zijn voldoening uitsprak. Aangenomen werd een voorstel van één der leden een lijstcollecte te organiseren voor bijeenkomsten als de onderhavige. x.x Het hoofd der school, de heer spreekt de commissie hetgeen ge- Knuijt, deelde mede dat er plannen schied is met de levering van gas- I bestaan om in het a.s. seizoen een maskers. Het gevolg van het ge- I reisje - waarschijnlijk naar „De Ef- De verdachte blijft ontkennen (Van een correspondent). Op 2 november van het vorige jaar werd dood in haar woning aangetroffen, de 35 jaar oude Rose marie Nitribitt. De politiedokteren stelden vast, dat hier - gezien de sporen aan en op het lichaam en de kleding van de verslagene - sprake was van een geval van wur ging. Een groot nadeel voor een juist gericht en grondig onderzoek was het feit, dat het stoffelijk over schot gevonden werd een dag of vijf nadat de moord had plaats ge had. In de kamers van de betrok kene heerste een onbeschrijfelijke wanorde, die stof tot denken gaf aan de te hulp geroepen recherche en in die vertrekken hing reeds de duidelijk waarneembare lucht van het in staat van ontbinding zijnde stoffelijk overschot. Wie was Rosemarie Nitribitt? Rosemarie, dat kon zelfs het kleinste mannetje in Frankfurt,u vertellen, was een schoonheid, een wolk van een vrouw. Begaafd, cor rect, vriendelijk voor een ieder en altijd goed en naar de laatste mode gekleed. Haar vertrekken waren met zorg en smaak ingericht en zij was bij haar leven eigenaresse van een fonkelnieuwe, zwartkleurige Mercedes-Benz-sportwagen, die het nummer H 70 - 6425 voerde. Daar zit geld, zo mompelden de buurtbewoners van de keurige Stiftstrasse, de straat waarin Rose marie op nummer 36 haar kamers had. Rosemarie leefde er goed van en zij was niet karig met haar geld en met min of meer afgunstige blikken beloerden de bewoners de ze mondaine dame. Doch hoe kwam deze uitzonderlijk knappe vrouw aan zoveel geld? Zij was ongehuwd en niemand had haar ooit zien wer ken; niemand wist waar Rosemarie van leefde. Bij de justitie, de afdeling zeden politie van het politiepresidium en in bepaalde uitgaande - doch dan in de betere - kringen, kende men Rosemarie Nitribitt opperbest. Deze vrouw leefde een dubbel leven. Voor de oppervlakkige toeschouwer de normaal werkende man en vrouw, dus voor de buitenwereld, scheen Rosemarie een degelijke en serieuze artieste van goede huize, die nimmer de grens van het be schaafde gedrag zou overtreden. De ingewijden, de „lieden van de lichte muze" kenden Rosemarie be ter. Zij wisten, hoe door Nitribitt speciaal de gesitueerden werden gevangen en ingekapseld. Zij zocht en vond haar cliëntèle onder de machtigen, in de kringen van de „captains of industry" en een avondje met Nitribitt vergde een extra hoge uitgave, zo van 500 tot 1000 DM. te betalen door het slacht offer. Het onderzoek der recherche De recherche van Frankfurt door zocht op een deskundige wijze da gen lang de weelderig ingerichte appartementen van Rosemarie. De detectives vonden foto's van ver eerders uit alle delen van het land, lieden met klinkende namen. Ook een zakagenda vonden de mannen der wet, volgeschreven met adres sen. Het betroffen hier mensen met vooraanstaande funkties in handel, industrie en bankwezen. Al deze adressen werden onderzocht en men schaduwde de bewoners, da gen- en wekenlang. Langzaam maar zeker naderde in dit drama een hoogtepunt. Reeds lang wantrouwde de politie de 38- jarige 'handelsagent Heinz Pohl- man. Deze, een vriend van Rose marie, behandelde immers al haar financiële aangelegenheden en bankzaken. Wekenlang werd de man op zijij schreden gevolgd, dag en nacht werd hij bewaakt. Tijdens dit onderzoek kwam vast te staan, dat de altijd om geld verlegen zit tende Pohlman plotseling oude schulden betaalde, grote uitgaven deed, ja zelfs een auto kocht. En kele weken na de dood van Nitri bitt - zo werd door de politie vast gesteld - had de man reeds 18.000 DM. uitgegeven. Heinz Pohlmann werd voor een verhoor ontboden op het Frankfur ter polizeipresidium, waar hij ver hoord werd door de commissaris der recherche Kalk. Ondanks alle vragen bleef hij ontkennen iets met de moord op Rosemarie Nitribitt uitstaande te hebben. De onbetaalde boete Hoe Pohlmann dan aan z'n geld kwam, zo werd hem gevraagd. „Ge spaard", antwoordde de verdachte en daarop weer de wedervraag van de commissaris van politie, plotse ling en onverwacht, waarom hij een kleine boete, ten gevolge van een door hem begane verkeersovertre ding kort voor de dood van Rose marie opgelegd, dan niet kon beta len? Pohlmann bleef op deze vraag het antwoord schuldig. In een kleerkast, op een zijner pensionka mers, vond de politie een grijskleu- rige pantalon, en daarop zaten op verschillende plaatsen verdroogde bloedvlekken, zo werd door de des kundigen vastgesteld. Ja, die broek is van mij, verklaarde Pohlmann, doch de daarop voorkomende vlek ken, waren géén bloedvlekken doch roestplekken, zo beweerde de ver dachte. De man werd gearresteerd, teveel feiten werden ontdekt, teveel te genstrijdigheden in z'n verklarin gen vastgesteld. Sinds begin decem ber 1958 zit deze verdachte nu in gesloten in één der cellen van het huis van bewaring in Frankfurt am Main. In maart van dit jaar zal de zaak „rond" zijn, zo verklaarde de offi cier van justitie en dan kan deze zaak door de rechtbank worden af gedaan. Iedere dag hoopt zich het feitenmateriaal op tegen en rondom deze moordenaar, die halsstarrig blijft ontkennen iets met de zaak te maken te hebben. teling" - te maken. Leerlingen van af de vierde klasse (24) gaan mee. Een voorstel ook de kleinere leer lingen een reisje te laten ma ken, werd verworpen. Het school hoofd drong aan op grotere aktivi- teit bij het schoolsparen. Mevr. Zeijler-Vis droeg met groot succes een Schouwse schets voor. De on derwijzer de heer de Valk sprak hierna over het onderwerp: „On derwijs en opvoeding". Verschillen de kindertypen werden onder de loupe genomen, als het koppige-, het jaloerse- en het nerveuze kind. Spr. gaf een diepgaand psycholo gisch inzicht in het karakter van dergelijke kinderen, terwijl de on derhavige afwijkingen diepgaand werden besproken. Karakterkennis nodig Voldoende kennis van het karak ter der kinderen bij de opvoedings taak is noodzakelijk. Ook het ge zinsleven der leerlingen speelt een belangrijke rol. De opvoedingstaak - het kind brengen tot de volwas senheid - eist de hele mens opa Na een dankwoord van de voorzitter volgde de pauze, waarin gelegen heid bestond het werk der kinde ren te bezichtigen. Vooral de be langstelling der dames ging uiter aard uit naar de handwerken. De heer Knuijt deed daarop verschil lende mededelingen over het me disch onderzoek door de schoolarts, waarna enkele schoolfilmpjes wer den vertoond, w.o. over de haven van Rotterdam, de Bovenwindse eilanden in West Indië. De voor zitter dankte na afloop de aanwezi gen, o.w. loco-burgemeester Zeijler, wethouder Bakker en de secretaris de heer Zoeter. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND APELDOORN. Op de Zwolseweg ter hoogte van de Wiesselseweg is de 6-jarige Henk Otten, toen hij plotseling de weg overstak aange reden door een juist passerende be stelauto. Het kind werd op slag gedood. GORINCHEM. Bij Bijkers Aan nemingsbedrijf N.V. te Gorinchem is het circa 4.350 ton metende mo torschip „Tjimanuk" te water ge laten. Dit is het eerste van drie zus terschepen, die voor rekening van de Koninklijke Java-China Pakket vaartlij nen N.V. te Amsterdam ge bouwd worden. 's-GRAVENHAGE. Volgens het Oostenrijkse persbureau APA is een personenauto, bestuurd door de heer van den Berg uit Heemstede, op de Wiener Bundesstrasse tussen Shwaz en Jenbach op een volgens voorschrift geparkeerde en verlich te aanhangwagen van een vracht auto gereden. Bij de botsing werd de echtgenote van de bestuurder, mevr. M. Th. van den Berg, ernstig gewond. Een tweede inzittende, mej. A. Schmidt, liep lichte ver wondingen op. Beide dames werden naar het ziekenhuis in Schwaz ver voerd. UTRECHT. De 50-jarige lasser J. de R. te Utrecht is ernstig gewond bij een bedrijfsongeval in de ma chinefabriek Frans Smulders aan de Croeselaan. De R. was bezig een flens op een 1500 kilogram wegen de ketel te lassen. Toen hij de ketel kantelde viel er een gietijzeren cy linder van 120 kg. uit, die terecht kwam op het hoofd van de lasser. 's-GRAVENHAGE. Bij de staats mijn Maurits wordt binnenkort een proef genomen met een nieuwe veiligheidspet voor alle onder- en bovengronders. Volgens het blad „Nieuws van de Staatsmijnen" ziet het er naar uit, dat dit hoofddeksel eerlang algemeen bij de staatsmij nen zal worden ingevoerd. Het is een „harde pet" die aan de streng ste veiligheidseisen voldoet. Enorm regerings centrum in Brussel In Brussel, waar reeds geruime tijd plannen bestaan om een nieuw regeringscentrum te bouwen, heeft men thans besloten tot de bouw van een groot zeer modern com plex in het centrum der stad. Zo zal er een wolkenkrabber van 26 etages komen, die in totaal 100 me ter hoog, 100 meter lang en 25 me ter breed is, omgeven door beplan ting. Deze wolkenkrabber zal rui me lokalen met verplaatsbare wan den en talrijke liften bevatten. Als men over zes jaar met de bouw ge reed is zullen 5.000 7.000 ambte naren daarheen verhuizen. De kos ten van deze „modelstad" liggen tussen de 1,5 en 2 miljard Belgische franks. (114 tot 152 miljoen gulden). Door de centralisatie zal men echter 120 miljoen franks per jaar bespa ren. Leden van het secretariaat van de Britse delegatie in de Sowjét- Unie hebben zondag op 2.000 meter hoogte het „Happy Birthday" aan geheven toen zij tijdens de vlieg tocht van Kief naar Leningrad ontdekten dat de Russische stewar dess jarig was. Een van de secre taresses bood de verwonderde Rus sin, Alia Andreyewa, een zijden shawl aan. STAD EN PROVINCIE NOORDGOUWE Geslaagde avonden Herv. jeugdclubs De Hervormde jeugdclubs vier den vrijdagavond in de cantine aan de Oostweg op opgewekte wijze het jaarfeest. Medewerking verleenden o.m. de meisjesclub „Klein maar dapper", de jongensclubs van 8 tot 10, van 10 tot 13 jaar en van 14 tot 16 jaar en de meisjesclub „Lijster bes". Voorts trad op de meisjes club „Fluitekruid". Het programma dat werd uitge voerd, bestond o.m. uit voordracht- ten, liedjes en komische schetsjes. Het gebodene bleek goed ingestu deerd en werd door de aanwezigen blijkens het regelmatig opklinken de applaus zeer op prijs gesteld. Deze avond werd vorige week ge vierd in het café den Hollander te Schuddebeurs. Beide avonden bleek de zaal goed bezet en de jeugdclubs zien dan ook terug op geslaagde uitvoeringen. In de pauze werden verlotingen gehouden met vele aantrekkelijke prijzen. Door de goede opkomst van het publiek is het plaatselijk jeugdwerk ongetwij feld gesteund. Zaterdag 14 maart a.s. wordt een „knal-filmavond' georganiseerd, wat een lach-succes belooft te worden. MARKTBERICHTEN Granen en peulvruchten ROTTERDAM, 2-3. (Officieuze noteringen per 100 kg). Tarwe: rode, 17 °/o vocht, per schip, f 31,30-31,50, franco fabriek. Voedergranen: alles af. Zomer- gerst naar kwaliteit f 24,50-25,00; haver, ongepunte op monster, naar kwaliteit f 22,50-23,75; rogge, door sneekwaliteit, 17 vocht, f 21,75 laten af noorden. Peulvruchten, franco Rotterdam. Groene erwten, boerenschoon f 30- 48,schokkers f 45,00-75,00; br. bonen f 80,00-104, boerenschoon. Aardappelen ROTTERDAM, 2-8. Klei-aardap- pelen, 35 mm opw.: Eigenheimers f 13,00-15,00, Bintje f 17,00-18,00, Bevelanders f 14,50-15,00, Meerlan- ders f 14,00-14,50, Furore f 15,00; 40 mm opw., gewassen, van de klei grond: Eigenheimers f 17,00; Bintje van de kleigrond, in twee maten gesorteerd, voor de export, 35 mm opw. f 18,50. Zandaardappelen, 35 mm opw.: Libertas f 11,00-12,00. Voeraardappelen f 2,50-4,50. Prijzen berekend per 100 kg en op de handelsvoorwaarden vastge steld voor de verkoop van con sumptie-aardappelen, op wagon, schip of auto. SPORT VOETBAL K.N.V.B. Renesse II-Brouwershaven I 3-4 In deze wedstrijd bleek dat beide elftallen in techniek nogal wat te kort schoten. Erger was dat men dit trachtte te verbergen door on nodig hard spel, wat tot gevolg had dat de stemming in het veld nogal eens te wensen overliet. De over winning mag echter verdiend ge noemd worden, omdat de aanvals- linie van de bezoekers over betere schutterscapaciteiten bleek te be schikken. Overigens ontliepen de elftallen elkaar in het veld maar weinig. De thuisclub was over het geheel genomen iets meer in de aanval. Enige goede scoringskansen lie pen jammerlijk op niets uit. In de 25ste minuut nam Brouwershaven de leiding door een schuiver van linksbuiten W. van Dienst (0-1). Na tien minuten was het 0-2 door mid- voor v. Nieuwenhuize, terwijl vijf minuten voor rust J. van Schelven de voorsprong met een kopbal tot 0-3 verhoogde. Acht minuten na de hervatting werd het uit een kopbal van S. Everaers 1-3. Renesse bleef sterke druk uitoefenen op het doel van de bezoekers. Het duurde echter tot negen minuten voor tijd eer de thuisclub, met behulp van de spil van de bezoekers, de achterstand wist terug te brengen (2-3). Nog in dezelfde minuut vergrootte W. van Dienst de voorsprong (2-4). Vier minuten voor tijd kreeg Renesse wegens ongeoorloofd aanvallen een strafschop toegewezen, welke door Gilijamse onhoudbaar voor doel man v. d. Bos in een doelpunt werd omgezet (3-4). Zierikzee B II-Renesse B I 2-6 De Renesse-junioren handhaaf den door deze overwinning hun fraaie positie op de ranglijst. Nadat H. Vermeule de rood-zwarten de leiding had bezorgd, wisten, on danks goed doelverdedigen van C. Berrevoets, de gasten de ruststand op 1-3 te brengen door L. v. Splun- der en L. Jonker 2 maal. Na de rust scoorden L. v. d. Cingel, L. Jonker en C. W. Bakker voor de gasten, C. de Boer voor de thuis club. Eindstand 2-6. SINOTO B I-Zierikzee B I 0-13 Een kwartier lang wisten de blauw-zwarte junioren stand te houden, doch daarmede was het hek van de dam. Stoutjesdijk 4 maal en Koevoets 2 maal brachten de ruststand op 0-6. Na de rust passeerde Stoutjesdijk doelman Kik wederom 4 maal, Koevoets 2 maal en Zijta 1 maal en brachten de eindstand op 0-13. Zaterdagmiddagcompetitie Burgh III-Duiveland I 5-1 Een overwegend sterker Burgh III heeft in een strafschoprijke wedstrijd weer een overwinning behaald, zodat het elftal steeds koploper blijft en een goede kans op de titel maakt. Het was reeds direct na het be gin te zien, dat Burgh zou probe ren de wedstrijd te winnen, want het Duiveland-doel werd zwaar be legerd. De verdediging der Duive landers kreeg het dan ook erg moeilijk, en in de 10e minuut kon een der backs niet anders doen dan de bal uit het doel slaan. Steur, die de strafschop nam, maakte geen fout (1-0). Elven later herhaalde dit feit zich, en ook nu scoorde Steur uit de strafschop. Doordat bij Burgh de rechtsback Kenters ver keerd terugspeelde, kreeg de Dui- veland-midvoor de achterstand te verkleinen. Vlak voor de rust maakte Steur zijn derde doelpunt uit een prachtige omhaal (3-1). We derom maakte een der Duiveland- achterwaartsen kort na de rust hands in het beruchte gebied en feilloos schoot Steur de strafschop in het net (4-1). Burgh bleef ster ker en de schaarse aanvallen van Duiveland werden goed door de Burgh-achterhoede te niet gedaan. Vijf minuten voor het einde gaf N. Felius weer een van zijn befaam de longshots, die nu rakelings langs de grond in het net verdween en daarmee de eindstand op 5-1 bren gend. Ingezonden mededeling FEUILLETON door Hanoi Spoor HOOFDSTUK XVI. Paulien krijgt een boodschap. Paul'ien had nachtdienst op zaal 12. Het was al laat. Rustig deed ze haar rondgang voor ze aan haar ta- feltj ekon gaan zitten. Alle patiën ten hadden hun glaasje water. Toch wenkte een oud moedertje haar. Paulien glimlachte, het was een dorpsgenote. Ze meende, en mis schien niet ten onrechte, dat ze een streepje voor had. Paulien maakte geen verschil in de behandeling van haar patiënten, maar ze vond het toch altijd wel leuk om met zo'n bekende patiënt een praatje te maken, tenminste als haar dienst en de toestand van de patiënten het toelieten. Kwasie bestraffend lichtte ze haar vinger op. „U moet gaan sla pen; al bent u nu aan de beterende hand, dan mag u toch niet zo lang wakker liggen. Hoe meer u mee werkt, hoe vlugger u beter bent". „Weet ik", zei het vrouwtje laco niek, ,maar ik mag volgende week naar huis en geen wagen met ze ven paarden kan mij hier houden". „Zo", lachte Paulien, en zacht fluisterend om de andere patiënten niet wakker te maken, vroeg ze: „Heeft u het hier zo slecht?" „Je weet wel beter Paultje, maar ieder verlangt toch naar huis". „Sst", deed Paulien bij dat „Paul tje"; het was het naampje waar mee vroeger iedereen in het dorp haar aansprak. Paulien hoorde het graag. Het deed haar denken aan haar zorgeloze kinderjaren, welke deze vrouw weer deden herleven. Maar de hoofdzuster kon dit niet goedvinden. In haar werk was Pau lien, zuster Paulien voor iedereen, en geen Paultje. De patiënte knipoogde ondeugend. „Morgen zeg ik weer netjes: zuster Paulien; nu hoort toch niemand ons". Paulien schudde het kussen wat op en streek het laken glad. „Blijf nu eens stil liggen, woelwater", zei ze bestraffend. „Wie krijgt er op merkingen als de patiënten er niet netjes bij liggen?" De patiënte dook behaaglijk in haar kussen. „Je bent een schat, hoor Paultje; ik hoop tenminste maar dat je niet met die halve Fransoos gaat trouwen". Paulien begreep onmiddellijk wie bedoeld werd met die „halve Fran soos". Het dorp had haar oom Ber nard die naam gegeven, toen hij uit het buitenland terugkwam. Zijn kleding en zijn hooghartige manier van doen haddeoi er niet weinig toe bijgedragen om hem in de dorpsgemeenschap 'n apart plaatsje te geven. Ze trok toch een verwonderd ge zicht, en zei lachend: „Ik ken geen Fransoos, en zeker geen halve; laat staan dat ik daarmee zou trouwen". „Hou je nu niet van den domme. Je weet best wie ik bedoel: natuur lijk die oom van je. Nou ja, oom, het is eigenlijk geen oom van je, maar je pleegoom, als ik het zo noemen mag". „Nu, en wie vertelt er nu dat ik met oom Bernard ga trouwen?" „O, wij op het dorp zijn er maar wat bang voor. We hebben onze ogen ook niet in onze zak zitten. Hij kijkt je net aan, of hij van plan is je op te eten". „Toe maar, nu is die halve Fran soos nog een kannibaal ook, en dat vertelt men allemaal zo maar van mijn familie. Zo, ga nu maar lek ker slapen". „Nee, wacht nog even; ik moet u beslist iets vertellen. Vandaag is het „wandelend streekblaadje" ge weest en dat had groot nieuws". „Wie is nu in vredesnaam het wandelend streekblaadje?" „Ach, dat weet u toch? Dat is tante Daatje. Ze weet altijd alle nieuwtjes van het dorp; •meestal nog eerder dan de krant en daarom heeft ze ook die naam. Ze is er nog trots op ook". „Zo, en had die tante Daatje groot nieuws?" Paulien lachte maar wat; ze nam dit hele gesprek niet zo ernstig, en bleef, omdat anders haar patiënte toch niet tot rust kwam. „Ja, moet u horen. Tante Daatje liep op die weg daar bij het huis van je moeder, en daar kwam die oom van je aanfietsen, met een ge zicht als een onweerswolk en een vaart, alsof hij de laatste tram nog moest halen. Nou, tante Daatje zei netjes goedendag, zoals het bij ons op het dorp hoort, maar denk je dat hij wat terug zei? Tante Daatje hogelijk beledigd natuurlijk. Toen zag ze dat hij een brief uit zijn zak verloor. Hij pakte zijn zakdoek om het zweet van zijn gezicht te vegen; dat zag tante Daatje allemaal, en toen ging die brief aan het wande len. Nou, tante Daatje eerst be duusd, en toen had ze nog een kreet gegeven, maar hij maar door karren. Zij natuurlijk de brief op geraapt en bar nieuwsgierig beke ken. En wat denk je?" (Wordt vervolgd).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1959 | | pagina 5