Bij een goed verhaal een goed kop koffie! voor Ware Fijnproevers STRAALJAGER BOORDE ZICH 500 METER DOOR EEN BOS NEDERLANDSE VRACHTBOOT ZONK NA AANVARING MET LIBERIAANS SCHIP Toenemend verzet in Tibet De mijnontgiimingen in Nieuw-Giiinea in de handige kneepfles Wynand Fockink - Anno 1679 per hele liter J. Wereldtrip in 70 uur SCHIPHOL, 24-2. Van de zijde van de Boeing-vlieg- tyigenfabriek wordt mede- t gedeeld, dat als eerste van t een vloot van zeven straal- verkeersvliegtuigen, die ge- f bouwd worden voor de Aus- f tralische luchtvaartmaat- i schappij Qantas, een Boeing- 707 met de naam „City of Canberra" de fabriek te Renton in de staat Washing- i ton heeft verlaten. Dit toe- stel is het eerste, dat de Boeing-fabriéken leveren aan een niet-Amerikaanse 1 maatschappij. Qantas zal met de Boeing-707 over enkele maanden een geregelde luchtdienst om de wereld I openen. De vliegtijd zal 51 v uur 45 minuten bedragen voor de vaste route van Syd- I ney, Fiji, Honoloeloe, San Francisco, New York, Lon- I den, Rome, Kairo, Karachi, I Calcutta, Bangkok en Singa- pore terug naar Sydney. Met inbegrip van de tussenlandin- gen is de passagier dan in 70 uur de wereld rond. Vrouw in bungalow-woning gedood EINDHOVEN, 24-2. Vanmiddag omstreeks kwart over twee is een F-84-F Thunderstreak van de vlieg basis Eindhoven tijdens een con- trölevlucht neergestort. De piloot, de 25-jarige sergeant-vlieger B. F. J. Hazenbos, heeft zich per para chute kunnen redden. Door het ex ploderen van het neerstortende toestel is de 29-jarige mevrouw van der Pol te Aalst om het leven gekomen. Het toestel boorde zich nl. in een bungalow. De commandant van de vlieg basis Eindhoven, kolonel Kramer, heeft de oorzaak van het ongeluk later op de middag toegelicht. Hij vertelde, dat testvlieger Hazenbos op zijn controlevlucht al ongeveer een uur in de lucht' was toen hij tussen Helmond en Eindhoven vol gens de standaardprocedure de mi nimumsnelheid van het toestel, waarvan op dat moment de extra tanks leeg waren, wilde controle ren. Door nog onbekende oorzaak geraakte de machine echter in een vrille, een voor een F-84-F volko men ongewoon verschijnsel. De vlieger bevond zich toen op onge veer 5000 meter hoogte. Sprong met schietstoel Hij deed toen wat hij moest doen en trachtte door het gebruik ma ken van de remparachute het toe stel uit de vrille te krijgen. Dit luk te hem evenwel niet en toen was nog de enige kwestie te trachten zijn leven te redden. Met de schiet stoel verliet hij het toestel en be reikte veilig de grond in Zesge huchten, onder de gemeente Gel drop. Op korte afstand stond een woning van waaruit hij telefonisch de vliegbasis Eindhoven waar schuwde. Inmiddels was het toestel toch uit de vrille geraakt. De machine vloog in een grote bocht, dalend in westelijke richting verder, trok even ten zuiden van Eindhoven een spoor van circa 500 meter door een bos en boorde zich vervolgens in de bungalow-woning van de heer van der Pol aan de Prins Maurits- weg te Aalst, waarbij het met een zware slag explodeerde. De laatste stukken van het toestel kwamen circa 100 meter verder terecht. Ingezonden mededeling Ramp bij „Noordhinder" Bemanning (40 koppen) werd gered 's-GRAVENHAGE, 25-2. In de nacht van dinsdag op woensdag is bü bet lichtschip „Noordhinder", in dichte mist de Nederlandse vracht boot „Callisto", die 5843 bruto re gister ton meet, in aanvaring ge komen met het Liberiaanse schip „Andros Stream". De „Callisto" zonk kort na de aanvaring, doch de gehele bemanning werd gered door de Duitse kustvaarder „Julia". De „Andros Stream" kon haar reis naar Rotterdam voortzetten. De „Callisto" was van Pepel, Freetown, in West-Afrika, met een lading erts op weg naar IJmuiden. Het had een bemanning van onge veer veertig koppen. Het schip was uitgerust met radar. Te ongeveer 23 uur 45 werd voor het eerst melding van de aanvaring ontvangen. De situatie scheen niet ernstig, want er werd geen assis tentie gevraagd. Toch vertrokken van Vlissingen de sleepboten „Blan kenburg" en „Scaldis", naar de plaats van de ramp, 55 mijl van Vlissingen en ongeveer 7 mijl ten noorden van het lichtschip „Noord hinder". Uit Rotterdam vertrok la ter ook de sleepboot „Schelde". Het Engelse schip „Isle of Ely" liet weten dat het koers zette naar de plaats van het ongeluk en dat het verwachtte binnen een half uur ter plaatse aan te komen. S. O. s. Direct na de aanvaring kwam radio-telefonisch contact tot stand tussen de „Callist" en de directie van de rederij Hudig en Veder te Rotterdam. Het contact bleef vijf minuten gehandhaafd, waarna plot seling tweemaal het S.O.S.-sein ge geven werd. Toen viel de radiover binding uit. NIEUW DELHI, 25-2. Volgens het te Nieuw Delhi verschijnende blad „The Statesman" breidt de opstand van de Chamba-stammen in Tibet tegen de Chinese communisten zich uit. De sterkte van de verzetsstrij ders is naar schatting van 10 000 tot 25,000 man toegenomen. Het blad voegt hieraan toe, dat de op standige stammen gedurende de winter hun posities hebben gecon solideerd en dat er vele grote wa pendepots zijn, waarvan enkele in kloosters. De Chinezen zouden een groot offensief voorbereiden. Het blad voorspelt dat zij wellicht het be wind van de Dalai Lama zullen vervangen door een rechtstreeks Chinees bestuur. 's-GBAVENHAGE, 25-2. De U.S. Steel is het grote ertsverwerkende Amerikaanse bedrijf, dat zal beho ren tot de combinatie van vier maatschappijen, die de verdere ex ploratie en exploitatie van de nik kel-, kobalt- en ijzerertsen in Ne derlands Nieuw Guinea ter hand zal nemen, aldus wordt vernomen van bevoegde zijde in Den Haag. De twee Nederlandse mijnbouwmaat- schappijen zijn de Oost-Borneo Maatschappij en Muller en Co. De vierde maatschappij is een Neder landse bankinstelling, waarvan men de naam in bevoegde kringen nog niet wilde noemen. RECHTZAKEN Lichtmatroos ter zitting in arrest gesteld EINDHOVEN, 24-2. In het afge lopen jaar viel bij de Nederlandse sigarenrokers een sterke tendenz naar de cigarillos waar te nemen. Terwijl de sigarenafzet vergeleken met 1957 slechts 0,1 percent steeg, nam het verbruik van cigarillos met 3,4 percent toe. Het sigaren- verbruik in Nederland is meer toe genomen dan in andere Europese landen, zo constateert de „Zigar- ren-diënst" te Heidelberg. „Prinses Beatrix" weer in de vaart VLISSINGEN, 25-2. De veerboot „Prinses Beatrix", het grootste schip van de provinciale stoom bootdiensten in Zeeland, is van morgen weer in dienst genomen. Het schip heeft enige tijd op de werf van de N.V. Koninklijke Mij. „De Schelde" gelegen voor het on dergaan van een onderhoudsbeurt. Door de langdurige mistperiode van de vorige weken was het niet mo gelijk de proefvaart, noodzakelijk na de onderhoudsbeurt, te maken. Daardoor is de weder-indienststel- ling van de „Prinses Beatrix" enige tijd opgehouden. DE ZEEKONINGIN AMSTERDAM, 25-2. De 20-jarige lichtmatroos A. de Rooy uit Am sterdam, thans militair en gelegerd in Schoonhoven, is vanochtend we gens een poging tot chanteren van een huisvrouw uit Apeldoorn con form de eis zonder enig pardon tot vier maanden gevangenisstraf ver oordeeld en op last van de politie rechter ter zitting gevangen geno men. Hij had deze zware straf uit sluitend aan zijn houding te wijten. Zijn strafblad was nog blanco. Als getuige bevestigde de 36-ja- rige uit Indonesië afkomstige huis vrouw, dat zij de verdachte des tijds in de kost had gehad. Er was een verhouding ontstaan. Nadat verdachte naar Amsterdam was verhuisd ontving zij in juni van het vorig jaar een brief van een onbekende, waarin stond: „Ik heb bewijzen in handen, dat u een ver houding hebt gehad met iemand, die ik niet hoef te noemen, ik ver lang, dat u mij aan onderstaand adres voor vrijdag a.s. f 150 stuurt, anders zal ik uw man inlichten". Toen de vrouw hierop niet inging, had zij de week daarop een tweede banbrief ontvangen. Tenslotte had ze aangifte bij de politie gedaan. Bij het onderzoek was geble ken, dat de verdachte zelf de brie ven had geschreven en met een valse naam ondertekend had. De bewijzen, waarop hij doelde, waren brieven die zij hem na zijn vertrek naar Amsterdam gestuurd had. Men verwacht, aldus wordt te New York van gewoonlijk welinge lichte ambtelijke zijde vernomen, dat de secretaris-generaal der Ver enigde Naties, Dag Hammarskjoeld, volgende maand, in het kader van een uitgestrekte buitenlandse reis, ook Moskou zal bezoeken. In het proces dat te Warschau wordt gevoerd tegen de voormalige Duitse gouwleider Erich Koch, heeft de openbare aanklager de doodstraf geëist. Hij achtte de be klaagde schuldig aan de dood van vierhonderdduizend mensen. Jazeker, hier wordt al gestemd! De kiezers zijn medewerkers van een complex niuwe fabrieken in Amsterdam, bezig met het keuren op kwa liteit en smaak van kant-en-klaar-soepen. Zij hebben de kandidaten maar voor het oplepelen van de dampende verkiezingsborden. Een ori ginele, moderne methode om soep te testen, zonder elkanders meningen te beïnvloeden. 41. Bij de aanblik van de :,dodc hond springt Aram plotseling op van zijn stoel. Zijn blikken boren zich in het ene oog van de kaperkapitein, die vuurrood geworden is. „Jij ellendige schurk", sist Aram woedend, „dat is dus je dank! Ik red je dochter van de verdrinkingsdood en jijjij tracht mij vergiftigd brood te laten eten!" Als enig antwoord trekt Eén-oog bliksemsnel zijn zwaard. „Dat is een beledigingl" brult hij wild. Zijn zwaard schiet vooruit, maar ook Aram heeft zijn wapen getrokken en rinkelend ketsen de wapens op elkaar. Onmiddellijk is de gelagkamer vol rumoer. Andere bezoekers springen schreeuwend overeind, stoelen vallen omMaar boven alle lawaai klinkt de schreeuwende stem van do kaperkapitein: „Jij wilde mij mijn Ambre afnemen, hè! Mijn zeekoningin het hoofd op hol brengen met je mooie manieren Daar! Neem dat, gemene landrot!" En het duel tussen beide zwaardvechters wordt zo hevig, dat zij niet merken, dat een troepje gewapende soldaten de gelagkamer binnentreedt Nederland mint klein sigaartje Een goede, lekkere kop koffie: dat is Douwe Egberts Koffie! Het fijne aroma maakt behaaglijk samenzijn nög behaaglijker. Niet alleen bij gezellig samenzijn, maar op ieder uur van de dag en de avond doet een kop Douwe Egberts Koffie iedereen goed. Die echt lekkere koffie, op speciale wijze gebranden (door de grote omzet) altijd vers bij uw winkelier in voorraad. PAARS MERK voor-

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1959 | | pagina 6