l'rilPT'E Sun balm CETAFLEX koudlijm Ceta-Bever voor de Doe-het-Zelver Aantrekkelijke mogelijkheden voor particuliere bouw te Haamstede WAT" UQT DE -^3; HAAMSTEDE OUDERAVOND „PRINSES BEATRIX"-SCHOOL Plannen voor een gymnastieklokaal nog te duur Voor de donderdagavond in de Beatrixschool gehouden ouderavond bestond goede belangstelling. On der de aanwezigen merkten we op: burgemeester en mevr. Röeii en de beide wethouders, de heren van Nieuwenhuize en den Boer. In zijn openingswoord verwel komde de voorzitter, de heer M. O. Hanse M.Oz., in het bijzonder de autoriteiten en de nieuwe leer krachten, mej. Verbrugge en de heer de Beer. Woorden van dank richtte hij tot de dames van Boven en Lysen, die tijdens de vacature- tijd enige tijd als leerkrachten in vielen. Spr. hoopte voorts op goede wederzijdse samenwerking tot heil van leerkrachten en kinderen. Na het financieel verslag van de penningmeester, de heer J. Slager, richtte het hoofd der school, de heer S. de Haas, zich tot de leerlin gen, die 'het vorige jaar de school hebben verlaten en deze avond hun diploma ontvingen. Dit waren: Pie- ter M. Kok, Govert Geleijnse, Sara C. v. d. Hulle, Janny F. H. de Kos ter, Jan P. H. Stenger, Ina Bouman, Rienus Tangeman en Nelly Verton, die alle uit handen van burgemees ter Röell hun diploma in ontvangst namen. De aftredende bestuursleden, de heren M. O. Hanse M.Oz. en C. v. d. Maas werden herkozen. Het schooljaar Het hoofd der school gaf vervol gens een overzicht van de afgelopen schoolperiode, verduidelijkt door een aantal, door de heer J. F. J. v. d. Berge vervaardigde, lantaarn plaatjes. Spr. noemde o.a. de school reis naar Den Haag en de Z.V.U.- middag, die dank zij subsidie van de gemeente, bezocht kon wor den. Zijn plan om de door de kin deren opgevoerde toneelstukjes nog eens voor de ouders in hotel ,,'t Wa pen van Burgh" te doen opvoeren kon geen instemming van de ver gadering verwerven, zodat het niet doorgaat. Spr. wees er op dat elk kind nu acht achtereenvolgende jaren moet schoolgaan en dat de oude regeling is komen te vervallen. Hij dankte b. en w. en het gemeentebestuur voor de, ook in 1958, ondervonden medewefking. Een serie kleurendia's, in een ge heel nieuwe oppervlaktemaat, ver toond door de heer v. d. Berge, gaf een prachtig beeld van het werk in en buiten de school Ingezonden mededeling STAD EN PROVINCIE ZIERIKZEE Afdeling N.C.V.B. Causerie over beroepskeuze van de jeugd Op de deze week gehouden ver gadering van de N.C.V.B. heeft - gelijk gemeld - het hoofd van de chr. u.l.o., de heer J. C. Spaans, een causerie gehouden over beroeps keuze van de jeugd. Spreker vertelde eerst verschil lende algemene zaken in dit ver band en liet vervolgens in de vorm ven een gesprek zien, hoe we met onze kinderen deze dingen kunnen bespreken. De heer Spaans wees op de vele veranderingen op dit ge bied. Het beroep wordt niet meer bepaald door de ouders, maar ieder een kan vrij kiezen naar aard en aanleg uit een massa beroepen; men schat het aantal wel op 20.000! N u weet de vrouw vaak niets van het werk van haar man, in tegenstel ling tot vroeger, toen gezih en be roep een eenheid vormde en be- roepslusten en -lasten samen ge dragen werden. Het gevaar van deze tijd is dat het kind alleen ziet op het loon. Ook meisjes een beroep Spreker is van mening, dat ook meisjes, als 't enigszins kan, een be roep moeten hebben. Na zes klas sen lagere school moet men een schoolkeuze doen en daarna moet men weer kiezen welke richting men neemt. Kiezen betekent ver antwoordelijkheid en de Bijbel legt de verantwoordelijkheid der totale opvoeding in handen van de ouders. Deze moeten'spreken met het kind, maar tevens hen laten rondkijken en ook spreken met verschillende mensen, die in staat zijn adviezen te geven. Een christelijke opleiding ligt in de lijn van onze verantwoor delijkheid. Spreker noemde ver schillende bureaux en instanties, ook op ons eiland, die op het ge bied van beroepskeuze kunnen voorlichten, al is het testen niet voor alle kinderen nodig. De heer Spaans noemde het beroep „de taak die God de mens geeft", sprak over beroepsneiging, beroepsmotief en noemde de voorwaarden waar aan een passend beroep moet vol doen. Arbeid is een zegen, een gave van God, maar tevens zit in de ar beid ook een element van straf op de zonde, wat uitkomt in teleur stelling en verdriet, die menigmaal voorkomen. De Here wil echter wijsheid schenken als die ons ont breekt, ook bij het zoeken van een plaats voor onze kinderen. Bij de rondvraag informeerde de heer D. E. Mooij naar de plannen voor een gymnastieklokaal, waarop burgemeester Röell antwoordde dat realisering een bedrag van ca. 1% ton vergt. Het gemeentebestuur staat volledig achter deze plannen, doch de financiën vormen het grootste struikelblok. Na de pauze vertoonde de heer v. d. Berge 3e door de Bayer Werke, Leverkusen, uitgebrachte film „Re search and Life", waarbij de heer de Haas een korte toelichting gaf. Deze fraaie kleurenfilm over het vervaardigingsproces van de nieuw ste chemische stoffen werd met grote aandacht gevolgd. Met een woord van dank sloot de voorzitter vervolgens de zeer be- slaagde ouderavond. Hond in nood ZIERIKZEE, 20-2. Deze week weerstond een hond - ge drongen door een prille len teprikkel - de verleiding niet om dwars over het ijs van de gracht te wandelen. Het dier had zich verkeken op de sterkte en zakte er prompt door. Er ontstond een gat, waarin het beest verdween. Toegesnelde hulpvaardigen hebben de hond met een lad der uit zijn netelige positie bevrijd. Aan de wal werd ijverig kunstmatige adem haling toegepastom de be wusteloze hond. weer tot le ven te wekken. Erg vlot ging het niet. De bazin van de hond nam het dier in de ar men en toegedekt met een deken uit een kinderwagen, de hond van de plaats des onheils weggedragen. Het was een even dierlijk als menselijk tafereel. ZIERIKZEE Collekte N.V.V.-tb.c.-fonds In de week van 23 tot en met 28 februari zal alhier een collecte ge houden worden ten bate van het N.V.V.-t.b.c.-fonds voor bestrijding van volksziekten. BURGH Jaarfeest Chr. Jongens- en Meisjesclub In de „Koebel" hielden de C.J.V. „David" en de C.J.V.F. „De vlijtige handjes" gezamenlijk hun jaarfeest. Het deed de voorzitter, de heer T. C. Oosterhof, een groot genoegen een zo volle zaal welkom te kun nen heten. Na voorlezing uit Lucas 10 en gebed, werden de 'beide jaar verslagen gebracht door mej. J. en de heer L. v. d. Have. De rest van de avond werd gevuld met het op voeren van enkele goed ingestu deerde zang- en toneelstukjes, waar bij de pianobegeleiding in de goede handen was van ds. J. Swaak. Tijdens dit jaarfeest sprak de voorzitter een rede uit, waarin als thema was verwerkt „Wie de jeugd heeft, 'heeft de toekomst". Een rede waarin tevens de heer Oosterhof voor het laatst tot zijn jongeren sprak, daar hij het bijltje er bij neerlegt. Als opvolger werd geko zen de heer H. Bouwman. Namens de jongeren sprak de heer J. Jon ker nog een woord ten afscheid. Hij wees er op dat de heer Oosterhof zeer veel werk voor de jeugd in de gemeente heeft gedaan. Als aan- deken bood hij een gedachtenis aan. De voorzitter dankte hartelijk voor het mooie geschenk en hoopt dat het beide clubs verder goed mag gaan. Het was een zeer goed be- slaagde avond. Het programma van de meisjesclub stond onder leiding van mej. K. v. d. Graaf. Ds. J. Swaak sloot de avond met gebed. De bestuurder van een bestel auto van de Britse P.T.T. is don derdag beroofd van stukken ter waarde van 11.000 pond (ongeveer 115.000 gulden). De overval vond plaats in de drukke hoofdstraat van Addlestone nabij Londen. Van de daders heeft men geen spoor kun nen ontdekken. Ingezonden OOSTERLAND Vergadering Mussengilde Onder voorzitterschap van de heer A. Stoutjesdijk vergaderde het „Oosterlands Mussengilde". To- taaal bleken in het afgelopen jaar 5.734 mussen te zijn ingeleverd. De bestuursleden, de heren J. van der Maas Czn. en L. van der Maas Lzn., werden bij akklamatie herkozen. Jaarvergadering „Oosterland's Kolenfonds" Onder voorzitterschap van de heer W. Bakker hield de vereniging „Oosterlands Kolenfonds" in de Conferentiekamer, de matig be zochte jaarvergadering. In zijn openingswoord stond de voorzitter stil bij de huidige kolen- situatie. De beroering is groot als gevolg van de grote overschotten (tot plm. 30 miljoen ton). De K.S.G. echter zorgt dat de prijzen gesta biliseerd blijven. Tot grote voldoe ning werkt het Kolenfonds nu al drie jaar samen met de Ned. Ver bruikerscoöperatie. In zijn jaarverslag bracht de se cretaris, de heer P. Barendse, even eens de moeilijke kolensituatie naar voren. De geleverde brand stoffen zijn zo goed als betaald. Het commissielid de heer J. v. d. Berge las de rekening. In het af gelopen seizoen zijn 258 ton diver se brandstoffen verhandeld, met een ontvangst van f 32.676,51. Er is een batig saldo van f 556,54. De voorzitter dankte de commis sieleden, alsmede de administra teur de heer Jac. v. d. Maas Pz, In de plaats van de heer M. Bal werd in de C.v.T. gekozen de heer F. Koster. De aftredende bestuursle den, de heren J. v. d. Werf Pz. en J. v. d Have werden bij akklamatie herkozen. Bij de rondvraag besprak de voorzitter de prijspolitiek van mi nister Zijlstra. Het bestuur be steedt aandacht aan de^stookolie- levering. De voorzitter wekte de leden op zoveel mogelijk de brand stoffen van het fonds te betrkken, gelet op de lagere prijzen. Causerie over: „Geestelijke verzorging bij de Marine" In het Chr. Verenigingsgebouw sprak donderdagavond de hoofd- vlootpredikant ds. J. H. Sillevis Smitt, over „De geestelijke verzor ging bij de marine". De leiding bs* rustte bij ds. Rijks, terwijl mevr. Capelle-Beije voor de muzikale me dewerking zorgde. In 't welkomst woord sprak ds. Rijks er zijn te vredenheid over uit, dat de zaal nog tamelijk goed bezet was. De vlootpredikant verkreeg hierna het woord. Op vaak ontroerende wijze gaf hij een beeld van zijn onder vindingen tijdens zijn werk op de vloot. Het is, aldus spr., die ook in oorlogstijd reeds dienst deed, lang geen gemakkelijke taak, voorname lijk toen er nog maar enkele predi kanten waren voor dit werk. Ge lukkig is dit nu veranderd .Er zijn er nu 22. Aan de 'hand van ver schillende vooiheelden liet hij zien, hoe zegenrijk een goede geestelijke verzorging voor de militairen van land-, zee- en luchtmacht is. Van de gelegenheid vragen te stellen werd geen gebruik gemaakt. Ds. Rijks dankte de vlootpredikant voor zijn mooie causerie waardoor een terrein werd blootgelegd, waar ve len nog weinig van wisten. Ds. Sillevis Smitt eindigde met dank gebed, waarna gezongen werd Ge zang 112 1 en 2. SIRJANSLAND De kerkbouw Ofschoon het metselwerk bij de bouw van de nieuwe kerk wat ge stagneerd heeft als gevolg van de vorst, is deze week wel een begin gemaakt met het plaatsen van de vier ijzeren binten voor het ge bouw. Een aparte stelling was no dig, voordat met het optakelen van de zware ijzerconstructies kon worden begonnen. Het viertal bin ten kwam netjes op de toegedachte plaats. - De zendingscollecte alhier heeft f 59,50 opgebracht. TONEEL EN FILM Frans produkt „Et Dieu créa la femme' in Concertzaal Eddie Constantine in „De grote bluf" Serooskerke vierde Strafeest met 12-tal ruiters „L. et E." te Renesse hielp muzikaal handje Het jaarlijkse strafeest is ook in deze gemeente wederom op gepas te wijze gevierd. Nadat de twaalf ruiters de buurgemeente Noord- welle bezocht hadden, werden zij bij de terugkeer in de gemeente op gewacht door het fanfarekorps „Luctor et Emergo" uit Renesse. Onder de vrolijke tonen van een marsje werd het dorp binnengere den, waarna een aanvang werd ge maakt met het beoefenen van het ringsteken te paard. De uitslag was als volgt: le prijs: M. J. Bouwman, met als bijzonderheid, dat deze per soon voor het eerst in zijn leven het ringsteken te paard beoefende; 2. C. de Rijke; 3. M. Klaassen; 4. K. Poppe; 5. Huib Bouwman; 6. Jan Hart; 7. Jan Zorge; 8. Nico van de Stolpe; 9. Jaap Geleijnse; 10. Jöhan Zorge; 11. Leen Hart; 12. W. Jonker. De prijsuitreiking De prijsuitreiking vond plaats in café Geluk door de heer C. de Rij ke. De heer W. Straaijer, een trouw strarijder, doch die wegens ziekte dit jaar niet als ruiter op kon tre den werd bedacht met een cake. De heer de Rijke dankte tenslotte alle medewerkers en schenkers van prijzen. De heer A. P. du Bois dankte namens de inwoners het' strérijderscomité en het fanfare korps voor hun medewerking om ook dit jaar wederom een gezellig stréfeest te organiseren. Een ge zellig bal onder leiding van het Gerjori-trio besloot de geslaagde dag. Zo komt dan het Franse biolo gische wonder Brigitte Bardot in de Concertzaal, met de. film en schiep de vrouw", de (alweer) kwa lijke vertaling van het Franse: et Dieu crea la femme" („En God schiep de vrouw"). Waarom het zo niet letterlijk vertaald werd, is raadselachtig. De film speelt zich af in een Zuidfrans vissersplaatsje, waar het weesje Juliette rondstapt, dat zich weinig dankbaar toont voor de zorgen aan haar besteed. Zij is lui, koppig en scandaleus. Zij ver werkt enkele verliefdheden en er is zelfs een schatrijke scheepsbou wer die het vuur uit zijn sloffen loopt voor het wezentje Juliette. Zij trouwt tenslotte met een van twee broers, maar erg gelukkig is het huwelijk niet en de porcelein- tere huwelijkstrouw is snel kapot. Er komt echter een merkwaardige climax in het leven van Juliette, een katarsis zo men wil, die - al-' thans zo suggereert de film het - de weg opent naar een ander leven. Aan waarderingen over dit Frans produkt geen gebrek. Velen ergeren zich aan het zwoele gedoe met de vrijpostige B.B.-vormen, maar re censenten van naam schrijven: „De film laat de herinnering na van een natuurgebeuren in de volmaakte eenheid van menselijke passie en het omringende landschap". Geen der groepen heeft volledig gelijk waarschijnlijk. Op zoek naar olie De speurder Eddie Constantine is te zien in de film „De grote bluf". Eddie waagt het ditmaal in een ex clusieve club tegen de eigenaar te zeggen dat er in zijn „tent" vals ge speeld wordt. Het resultaat is dat hij „lichtelijk beschadigd" op straat beland. Hij geeft de moed echter niet op, maar arriveert opnieuw, als steenrijk zakenman, met secre tarissen, bedienden, koffers - enz. Het-„grote werk" gaat dan pas goed beginnen, vooral als geïnte resseerden olie ruiken en een groep bankiers hem de voet dwars zet. De oliebron komt na vele stoere meppen, toch terecht bij degene die er recht op heefteen (schone) Francaise, luisterend naar de naam Francoise. Tot slot is te Zierikzee te zien de film: „Het begon in Parijs" („The last time I saw Paris"), met ster ren als Elizabeth Taylor, Van John son, Walter Pidgeon e.a. De film behandelt de lotgevallen van een Amerikaan, die veel (al te veel soms) van Parijs houdt, maar een Canada en de Ver. Staten zullen samen een net bedienen dat ont worpen is voor het ontdekken en in de vlucht onschadelijk maken van intercontinentale ballistische projektielen. Het Canadese pers bureau meldt dit van gezagheb bende zijde te hebben vernomen. Radio-Moskou heeft donderdag persberichten uit het midden-oos ten tegengesproken over een volks verhuizing van Joden van de Sow- jet-Unie naar Israël. Scheepvaartberichten Friesland, 19-2 van Setubal naar Nederland. Kelletia (t.), 20-2 van Abadan naar Mukalla. Kryptos (t.), 20-2 van Beelong naar Auckland. Soestdijk, 20-2 te Rotterdam. door hem geschreven roman door de uitgevers ziet afgewezen. Dit geeft moeilijkheden met zijn echt genote, wier bestaan een drama tische wending neemt. De auteur heeft tenslotte toch succes, zij het in Amerika. „El Hakim" te Haamstede Te Haamstede gaat de film „El Hakim", met Nadja Tiller, Elisa beth Müller. De film is gemaakt naar de gelijknamige roman van John Knittel, waarin de lotgevallen worden beschreven van een arme Egyptische jongen, die het tot „ha kim" (geleerde) wil brengen. Hij bereikt dit doel, maar in plaats van de armoede komt een heel andere levenstragiek binnensluipen. Tegen een sfeervolle achtergrond is een interessant thema indringend ver filmd. Ingezonden mededeling en pijn weg- I wrijven met DAMPO bi n |5rej|H PREDIKBEURTEN Zondag 22 februari Ned. Herv. Kerk Zierikzee: Grote kerk: 9.30 uur ds. Groot uit Brouwershaven; Gast- huiskerk: 10 uur ds. Bezemer, 7 uur dhr. A. van Pel (jeugddienst, m.m.v. kerkkoor). Kerkwerve: 2.30 uur ds. v. d. Grift. Serooskerke: 10 uur ds. v. d. Grift. Burgh: 10 uur dhr. A. van Pel (in de Koe-bel). Haam stede: 10 en 7 uur ds. Boer. Re nesse: 7 uur ds. v. Liere. Noord- welle: 10 uur ds. v. Liere. Eikerzee: 10 uur ds. v. d. Ban (H.D.). Brou wershaven: 11 uur ds. Groot. Zon- nemaire: 10 uur ds. Duvekot. Noordgouwe: 10 uur ds. Buinink. Dreischor: 10 uur ds. Duyvendak. Ouwerkerk: 10 uur ds. Franke. Nieuwerkerk: 10 uur ds. Westerhof. Oosterland: 10 en 6 uur ds. Rijks. Sirjansland: 10 uur leesdienst, 6.30 uur ds. Westerhof. Bruinïsse: 10 u. (H.D.) en 5 uur ds. v. d. Brink. Sint Philipsland: 9.30 en 2.30 uur ds. v. Dieren. Lutherse kerk Zierikzee: 10 uur mej. da. M. E. Monsees. Geref. Kerken Zierikzee: 10 en 5 uur ds. P. Hom burg uit Vlissingen. Haamstede: 10 en 3 uur kand. G. A. Westerveld uit Slagharen. Renesse: 7 uur kand. G. A. Westerveld. Scharendijke: 10 en 2.30 uur ds. Kamper. Brouwers haven: 10 en 2.30 uur kand. W. Schenk uit Rotterdam. Zonnemaire: 10 en 2.30 uur ds. Melse. Nieuwer kerk: 10 en 3 uur dr. Becker. Oos terland: 10 uur leesdienst, 2.30 uur ds. P. Homburg uit Vlissingen. Bruinisse: 10 en 5 uur ds. Wiele- maker. Anna-Jacobapolder: 10 en 2.30 uur ds. G. van Halsema uit Fijnaart. Geref. Kerken (vrijgemaakt) Brouwershaven: 10 en 2.30 uur ds. Keizer. Chr. Geref. Kerken Zierikzee: 10 en 6 uur ds. v. d. Klis. Kerkwerve: 10 en 6 uur ds. P. Dijk stra, em.-pred. te Klundert. Haam stede: 10 uur leesdienst, 3 uur ds. Dijkstra. Nieuwerkerk: 10 uur lees dienst, 3 uur ds. v. d. Klis. Geref. Gemeenten Haamstede: 10 en 2.30 uur lees dienst. Nieuwerkerk: 10 en 2.30 uur Verwachting tot zaterdagavond: Wisselend bewolkt Zonnige perioden, maar ook plaat selijk enkele buien; matige, in het kustgebied tijdelijk krachtige tot harde wind tussen west en noord west; iets lagere middagtempera- turen. 21 febr. Zon op 7.45, onder 18.03. Maan op 16.12, onder 6.17. 22 febr. Zon op 7.43, onder 18.05. Maan op 17.25, onder 6.51. 23 febr. Zon op 7.41, onder 18.07. Maan op 18.41, onder 7.21. Volle maan: 23 febr. te 9.54. Hoogwaterstanden ZIERIKZEE: 21 febr. 1.44 v.m. 14.12 n.m. 22 febr. 2.32 v.m. 14.58 n.m. 23 febr. 3.17 v.m. 15.41 n.m. BROUWERSHAVEN 21 febr. 1.30 v.m. 13.48 n.m. 22 febr. 2.15 v.m. 14.29 n.m. 23 febr. 2.57 vm. 15.09 n.m. Springtij: 25 febr. HET WEEROVERZICHT DE BILT, 20-2. Het grote Euro pese hogedrukgebied, dat zo lang het weer ook in Nederland heeft beheerst, is de laatste 24 uur aan zijn noordflank sterk aangetast door een diepe depressie, die van IJsland naar noord-Noorwegen is gekoerst. De as van het hogedruk gebied lag vanmorgen ongeveer langs de 47e breedtegraad. In onze omgeving was toen de wind matig zuidwestelijk geworden, voldoende om in de vroege ochtend de mist overal te doen verdwijnen. De tem peratuur, die in de nacht op de meeste plaatsen tot 2 of 3 graden beneden nul was gedaald, begon vrij snel op te lopen. In tegenstel ling tot donderdag was om negen uur vrijwel overal het vriespunt al gepasseerd. In de avond zal het koufront van de boven Noorwegen gelegen de pressie over Nederland trekken, waarbij de wind nog verder zal toenemen en plaatselijk wat regen zal vallen. Achter het front stroomt polaire lucht binnen. Het wéér krijgt daarom morgen een meer wisselend karakter met zonnige perioden, maar ook hier en daar enkele buien. leesdienst. Oosterland: 10, 2.30 en 6 uur leesdienst. St. Philipsland: 10, 2.30 en 6 uur leesdienst. Geref. Gemeenten in Nederland Zierikzee: 10, 2 en 6 uur leesdienst. Renesse: 10 en 2.30 uur leesdienst. Nieuwerkerk: 9.45 en 3.30 uur lees dienst. Bruinisse: 10 en 5 uur ds. Mallan. Oud-Geref. Kerken Oosterland: 9.30, 2 en 6 uur lees dienst. Bruinisse: 10 en 5 uur lees dienst. St. Philipsland: 9.30, 2 en 6 uur ds. Gebraad. Leger des Heils Zierikzee: 10 uur heiligingsdienst, 12 uur jeugdsamenkomst, 7.30 uur verlossingssamenkomst. Katholieke godsdienstoefeningen Zierikzee: 7.15 en 10 uur Heilige Mis, 7 uur Lof. Burgh: 8 en 9.30 uur Heilige Mis (garage hotel ,,'t Wapen van Burgh"). Gemeentebestuur organiseerde voorlichtingsavond Op initiatief van het gemeente bestuur werd ten gemeentehuize een voorlichtingsavond gehouden voor bevordering van eigen wo ningbouw met bijdrageregeling van het Rijk. Na een welkomstwoord door de voorzitter aan de Centrale Dienst voor Bouw- en Woningtoezicht „Noord-Zeeland", het Bouwfonds van Nederlandse Gemeenten en een groot aantal belangstellenden, ver kreeg de directeur van de Centrale Dienst, de heer A. J. Argelo te Zie rikzee, het woord. In een uitvoe rige uiteenzetting gaf de directeur een duidelijk overzicht van de aan trekkelijke mogelijkheden die thans aanwezig zijn om tot de bouw van een eigen woning te geraken. Vol gens de bestaande bijdrageregeling verleent het Rijk naar gelang van grootte en indeling van de te bou wen woning een bijdrage variërend van f 3.968,75 (woning met drie slaapkamers) tot maximaal f 5.041,25 (woning met vijf slaapkamers). Spe ciaal voor deze gemeente, waar ve len gedurende de zomermaanden pensiongasten houden, is het bou wen van een eigen woning met deze premieregeling zeer aantrekkelijk. Naar aanleiding van de causerie van de heer Argelo, werden door enige aanwezigen vragen gesteld. Door het Bouwfonds van Neder landse Gemeenten, waartoe ook de gemeente Haamstede is toegetre den, werden hierna de mogelijkhe den voor de financiering van de bouw van een eigen woning toege licht. Ook deze kredietverlening is voor de bouwer van een eigen wo ning zeer aantrekkelijk. Terrein wordt bouwrijp gemaakt Dé voorzitter deelde verder nog mede, dat het in de bedoeling van het gemeentebestuur ligt, een per ceel bouwgrond bij de kom der ge meente geheel bouwrijp te maken door aanleg van straten, waterlei ding, elektriciteit, riolering en be planting, zodra zich enkele gega digden melden voor de bouw op dit aangewezen terrein. Teneinde de bouwkosten zo laag mogelijk te houden, is het vah belang dat de toekomstige bouwers een andere bouwer opzoeken, zodat blokjes van twee of meer woningen kunnen ge bouwd worden. In de afgelopen jaren werd aan de gemeente zeer weinig bouwvo lume toegewezen voor de bouw van woningwetwoningen. Verwacht moet worden dat dit in dq eerst komende jaren ook het geval zal zijn. In verband hiermede beveelt de voorzitter de partikuliere bou wer van een woning ten zeerste aan om thans over te gaan tot de bouw van een woning en gebruik te ma ken van de zeer gunstige premie regeling van het Rijk en de finan cieringsregeling van het Bouwfonds van Nederlandse Gemeenten. Ter gemeentesecretarie en bij de Cen trale Dienst is men gaarne bereid nadere inlichtingen te verstrekken. Na aan de Centrale Dienst, het Bouwfonds Nederlandse Gemeen ten en de aanwezigen dank gezegd te hebben voor de besprekingen op deze zeer geslaagde voorlichtings avond, sloot de voorzitter deze bij eenkomst.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1959 | | pagina 2