COOP dividend CO-OP RIJST waardebon CO-OP 28 CO-OP KAMFERINE w 45 niet om het gewin maar voor het gezinü Wekelijks lage prijzen in 1958 ruim 5i miljoen gulden en... jaarlijks dividend. Bij de CO-OP is de winst voor de huisvrouwen) ZierikzeeCoöperatie „De Dageraad" - Havenplein 2 - Telefoon 2879 Op weg naar Londen TURKSE PREMIER OP NIPPERTJE AAN DE DOOD ONTSNAPT LONDEN, 17-2. De Turkse pre mier, Adnan Menderes, is dinsdag avond aan de dood ontsnapt, toen het vliegtuig waarmee hij op weg was naar Londen voor de drie-mo- gendhedenconferentie over Cyprus, nabij de Britse hoofdstad veronge lukte. Omtrent het lot van een aantal der twintig inzittenden van het vliegtuig - een gecharterde „Vis count" v ande „Turkish Airlines" - verkeerde men enige uren na het ongeluk nog in onzekerheid. Nadien bleken er twaalf doden te zijn en acht gewonden. Het toestel was tengevolge van een dichte mist van Londen Airport naar het vliegveld Gatwick, ten zuiden van Londen, gedirigeerd. Nadat het boven dit gebied enige tijd had rondgevlogen, raakte het enige bomen waardoor het neer stortte. Het wrak waarvan de stuk ken over een groot gebied verspreid terecht kwamen, raakte niet in brand. Volgens ooggetuigen werd premier Menderes met slechts lich te verwondingen op een brancard van de plaats van de ramp wegge dragen. Hij werd direct naar een Londens ziekenhuis overgebracht voor een nader onderzoek. Zigeuners uit Polen FRIEDLAND (W.-Duitsland). Te Büchen in west-Duitsland zijn dinsdagavond, samen met Duitse repatriërenden, 331 Zigeuners uit Polen aangekomen. Zij hebben geen visa en vallen niet onder het Pools- Westduitse repatriëringsplan. De Oostduitse autoriteiten wilden de Zigeuners echter niet naar Polen terugsturen. Zij zijn in Büchen in een kazerne ondergebracht, be waakt door een 300 man van de politie. Prinses Beatrix terug in Nederland UTRECHT, 18-2. Het was een la- chende en bruingebrande Prinses Beatrix, die vanmorgen van haar wintersportvakantie in Sankt An ton is teruggekeerd. De Holland- Italië-expres waarmee zij reisde, had een half uur vertraging en ar riveerde om kwart voor elf in Utrecht. Prinses Beatrix werd op het eerste perron verwelkomd door Koningin Juliana, Prinses Irene en haar studievriendin, mejuffrouw L. Hassely Kirchner. Nadat de ski's en de bagage waren overgeladen, vertrok het gezelschap met twee hofauto's naar Soestdijk. Afgifte kampkaarten als van ouds 'S-GRAVENHAGE, 18-2. De afgif- te van kampkaarten zal met ingang van 1 maart a.s. toch weer op de oude voet plaats vinden, zo deelt de A N.W.B. mede. Dit betekent, dat de verklaring omtrent het gedrag, welke sinds 1 januari jl. ingevolge het inwerking treden van de nieu we wet bij de aanvrage moest wor den overgelegd, niet vereist zal zijn. Deze verklaring zal alleen nood zakelijk zijn voor het verkrijgen van kampeerpaspoorten en zg. lei- derskampkaarten. „Weer"-kunstmaan om de aarde CAPE CANAVERAL, 17-2. Een gelanceerde Amerikaanse „weer"- kunstmaan is in een baan om de aarde gekomen, zo is bekend ge maakt. Twee uur twintig minuten na de lancering maakte het nationaal bu reau voor lucht- en ruimtevaart bekend, dat bevestiging was ver kregen dat de kunstmaan in een baan om de aarde draait. In San Diego in Califomië zijn signalen opgevangen. Het hoofd van het bureau, T. Keith Glennan, deelde mede dat deze kunstmaan de „Vanguard II" wordt genoemd. Hij zei dat dit de vierde Vangu- ardlancering was van een serie van zeven als onderdeel van de Ame rikaanse bijdrage aan het interna tionale geofysische jaar. Prins Bernhard in Rio Begroeting door Nederlandse kinderen RIO DE JANEIRO, 17-2. Prins Bernhard is dinsdagmiddag met een door hem zelf bestuurde C-47 van de Braziliaanse luchtmacht op het vliegveld van Rio de Janeiro geland. De militaire adjudant van presi dent Kubitschek, generaal Nelson de Mello, heette de Prins welkom. Een grote groep Nederlandse kin deren juichte de Prins toe en wuif de met vlaggetjes. De Prins begaf zich vervolgens naar het hotel waar hij tijdens zijn verblijf in Rio de Janeiro logeert. Volgens de Reuter-correspondent schijnt de Prins hersteld te zijn van zijn lichte ongesteldheid. Koud transport Een blok ijs va ndrie ton zal eind februari uit Noorwegen naar het ziekenhuis van de zendeling-arts dr. Schweitzer te Lambarene, in equatori aal Afrika, worden vervoerd. Het overschrijdt 25 dezer de Westduitse grens, om dan, via Den Haag, Antwerpen, Brussel en Parijs, naar Mar seille te worden vervoerd. Daar wordt het aan boord van een schip ingeladen, om bij aankomst in een Afri kaanse haven over land naar Lambarene te worden ver voerd. Het gewicht bij aan komst wordt op 2.5 tot 2.7 ton geschat Sniet om het gewin - maar voor het gezin Geef uw gezin eens als toetje of in plaats van aardappelen. Probeer déze week nog (maar dan ook de beste soort!) 3 pondn'/i igi Siam rijst droogkokend - grove korrel (lm 28 februari 1959 tegen Inlevering van deze CO-OP 3 pond (1 V2 kg.) SIAM RIJST van f 1.47 voor f 1.22 Denemarken neemt uien op KOPENHAGEN, 17-2. In verband met onvoldoende binnenlands aan bod zijn in Denemarken vergun ningen verstrekt voor de invoer van uien uit de landen van de Europese monetaire overeenkomst en Roe menië, Joego-Slavië, Hongarije en Tsjecho-Slowakije, zo werd in han delskringen vernomen. Er is geen maximumwaarde voor deze invoer vastgesteld doch de in voer dient te zijn voltooid vóór 31 maart a.s., de datum waarop de in voer van uien uit Egypte zal wor den hervat. Het schijnt dat de besprekingen "te Genève tussen het oosten en westen over het staken van de kernproeven in een impasse zijn geraakt. Men is het nl. nog steeds niet eens kunnen worden over de kwestie van het bemannen van de controleposten. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND JUTPHAAS.'Op het Plettenburg te Jutphaas is het vierjarige meisje W. Harder door een vrachtwagen overreden en om het leven geko men. Het meisje, dat van de kleu terschool kwam, was met haar broertje in de wagen gestapt om mee naar huis te rijden. Bij het uit stappen heeft het kind zich losge rukt uit de handen van haar broer tje en is toen onder het achterwiel terecht gekomen- ROTTERDAM. Zaterdag wordt het m.s. „Sibajak" onder comman do van kapitein J. C. Flach te Rot terdam terugverwacht uit Nieuw- Zeeland, Australië, Djakarta en Singapore. Het schip vervoert op deze thuisreis 407 passagiers, onder wie 125 kinderen beneden 12 jaar en ruim 300 repatriërenden uit In donesië. 's-GRAVENHAGE. De Provinci ale Staten van Zuid-Holland heb ben besloten op de nieuwe motor veerpont „Haringvliet" die vaart op de dienst Hellevoetsluis-Middelhar- nis een moderne radarinstallatie te doen aanbrengen. SLIKKERVEER. Bij de werf Gusto te Slikkerveer heeft de echt genote van de Belgische minister voor Belgisch Kongo en Ruanda- Urundi, mevrouw van Hemelrijck, onder de tonen van het Belgische volkslied de hopperzuiger „Max well" te water gelaten, die dienst zal gaan doen op de rivier de Kongo 's-GRAVENHAGE. Prinses Gra- cia van Monte Carlo heeft aan de- heer J. Castelijns de eervolle ver melding uitgereikt, die de t v.-sectie van de K.R.O. verwierf met de tele- recording van het spel „Jeanne d'Arc" van de Oostenrijkse schrij ver Max Mell, in een vertaling van Jan Willem Hofstra. ROTTERDAM. Vier politieman nen hebben in een tuin aan de Abtsweg met veel moeite de das weten te vangen, die al maanden geleden uit diergaarde „Blijdorp" was ontsnapt en sindsdien spoor loos verdwenen was. Een bewoner uit de buurt had even tevoren ge waarschuwd, dat hij een vreemd soortig dier had gezien. 's-GRAVENHAGE. Een gezel schap van 140 Italiaanse veefokkers is voor een bezoek van enige dagen in Den Haag aangekomen. STAD EN PROVINCIE OOSTERLAND Coöperatieve Vereniging „Oosterland's Kolenfonds" Vandaag, donderdagavond 19 fe bruari, zal er in de Conferentieka mer alhier een ledenvergadering van de coöp. vereniging „Ooster- lands Kolenfonds" worden gehou den. De agenda vermeldt bestuurs verkiezingen, rekening en verant woording, en verder voorkomende zaken. Op deze vergadering wordt ook gelegenheid gegeven de brand stoffen te bestellen voor dit jaar. OOSTERLAND Vergadering IJsvereniging Winterleven" De ijsvereniging „Winterleven" alhier vergaderde maandagavond in het café „Even Buiten", onder leiding van de vice-voorzitter, de heer Adrie van den Berge, wegens afwezigheid van de voorzitter, de heer M. J. Zeijler. De vergadering was zeer slecht bezocht. De secreta ris, de heer Matth Steenpoorte Lz., las het jaarverslag, waaruit o.m. bleek dat Üe vereniging momenteel 210 leden telt Gememoreerd werd verder dat de activiteit in de laatste jaren miniem was, wegens het ont breken van vorst en ijs. Uit het fi nancieel verslag, dat wegens afwe zigheid van de penningmeester, de heer P. van der Werf Jacz., door de heer H. Barendse werd voorgele zen, bleek dat nog een saldo in kas aanwezig is, mede door het feit, dat er de laatste paar jaar geen wed strijden op de schaats konden wor den gereden. De rekening werd door de heer van Zweden gecontro leerd en in orde bevonden. De af tredende bestuursleden, de voorzit ter de heer M. J. Zeijler en de heer A. van den Berge werden herkozen. Teneinde de activiteit der vereni ging wat te stimuleren werd door de heer van Zweden gesuggereerd eens een filmavond te organiseren, met een film over de schaatssport. Verder werd gevraagd naar de mo gelijkheid, wanneer de gelegenheid tot rijden in een naburige gemeente beter is dan hier, met de vereni ging van deze plaats samen te wer ken in het organiseren van wed strijden. Nadat nog één en ander over ijsbanen op het „Herenhof" was besproken, sloot de voorzitter met een woord van dank deze ver gadering. 's-GRAVENHAGE. „Kinderen van ons eigen volk" is de titel van het boek over de repatriëring, waarvan het eerste exemplaar in de Rolzaal is aangeboden aan de minister van Maatschappelijk Werk mej. dr. M. A. M. Klompé. MARKTBERICHTEN Veemarkt ROTTERDAM, 17-2, Aanvoer 3726 stuks vee (weektotaal 5527), t.w.: 375 vette koeien en ossen; 944 stuks gebruiksvee; 305 vette kalve ren; 200 graskalveren; 1515 nuch tere kalveren; 43 varkens; 10 big gen; 70 paarden; 4 veulens; 247 schapen en lammeren; 13 bokken en geiten. Prijzen per kg.: vette koeien en ossen f 3,16-3,46, f 3,00-3,14, f 2,80- 2,98; vette kalveren f 2,90-3,10, f 2,60-2,90, f 2,20-2,60; slachtpaar- den f 2,50-2,40-2,20. Prijzen per stuk: graskalveren f 460-380-280; nuchtere kalveren f 63-50-40; schapen f 100-80-50; lammeren f 110-80-55; kalf- en melkkoeien f 1300-1100-975; vare koeien f 900-780-680; vaarzen f975- 825-625; pinken f 680-550-425. g niet om het gewin - maar voor het gezin Kent U deze huidcrème al? ze blijven zacht.de hele winter. Een CO-OP product Mi tot ver in het buitenland bekend. "ass Dubbeltjes méér waard I i»b.65«i Ingezonden stukken Geachte Redakteur. Overlegorgaan voor midden standsvoorlichting Met schrik heb ik enige malen de gedachtengang van de voorzitter van de Raad voor Midden- en Kleinbedrijf trachten te lezen, en nu kan het zijn dat ik geen pro fessorale opleiding genoten heb, maar na het creëren van een com missi e in een commissie uit een commissie ben ik er toch wel ach ter gekomen dat bedoelde voorzit ter, mr. dr. A. F. H. C. Schrijvers uit Voorburg, eerst een UNO-orga- nisatie op wil richten om de Mid den- en Kleinbedrijvers van Ne derland op papier ingedeeld te krij gen. Moet dat nu altijd zo duur ge maakt worden? In de Duitse bezet ting zijn wij ook al ingedeeld in verticale en horizontale organisaties en wat merkt het Midden- en Kleinbedrijf er nu van? Wij betalen als een rechtgeaard arbeider voor onze vakgroep, zijn lid van een Middenstandsbond en moeten betalen aan bovengenoem de registratie toporganisatie, en Kamer van Koophandel en nog meer. Heeft men nu nog niet door, dat de handel en welvaart niet afhangt van voorlichtings-overlegorganen, maar van broodnuchtere mensen, zoals de Verolme's en de van Door- ne's, en de man die het regerings- bedrijf van Polinorm uit het moe ras haalde, en om wat dichter bij huis te blijven, wij hebben meer op Schouwen-Duiveland aan één Doe- leman dan aan 10 voorzitters van indeelorganisaties. Laten wij iets doen en afspreken dat wij allen, ongeacht in welke vakgroep wij zitten, aan onze or ganisaties doorgeven dat wij hen capabel achten om de regering die komt voor te lichten wat zij weten wil over ons en voor ons, en doe het zoals ik direct. U dankend voor aller medewer king. M. SOETERS, Haamstede. De Oostenrijkse regering heeft een fonds gesticht, met een kapi taal van zes miljoen dollar, waar uit schadevergoedingen zullen wor den verleend aan gemeenschappen, organisaties en personen, die in Oostenrijk van de vervolging der nazi's te lijden hebben gehad. De uitkeringen zullen tussen 1 juli 1959 en 1 januari 1962 worden ge daan. Bij een uitgezochte thee een uitgezocht wafeltje: ij ieder pakje CO-OP thee van 53 voor DE ZEEKONINGIN De lekkerste wafels komen uitWenen maar nu óók uit de nieuwe Weense wafeloven van de CO-OP. Proef ie bij de CO-OP theel „Dat zullen we dan doen!" grauwt de kaper. Hij roept een paar matrozen bij zich en even later wordt fluisterend een plan beraamd dat voor Aram niet veel goeds inhoudt Die nacht, als de meeste opvarenden al in diepe rust zijn, wendt de stuurman, op bevel van de kaperkapitein, de stevende koers naar Barranca wordt verlaten en het kaperschip vaart nu zuid waarts over de stille zee, die zacht glinstert in het koele maanlicht. Het is een opgewekte joviale kapitein Eén-oog, die Aram vroeg in de ochtend komt wekken. „We liggen in de haven van Ithaca, een Grieks eiland", meldt hij. „Heb je zin om mee te gaan passagieren?" om het gewin - maar voor Er is CO-OP thee voor ieders smaak. Proef zélf 37. „Verliefd?" echoot kapitein Eén-oog onthutst. „Wou je be weren, dat mijn Ambre verliefd is op die landrot, die melkmuil van een Aram?!" „Natuurlijk", snauwt Merlin gemelijk, „ben je soms blind? Weet je niet meer, dat ze hem de eerste dag op zee al uit het voetblok bevrijdde? Wat is voor een jong meisje, dat jarenlang tussen dat stelletje ruwe, ongelikte zeebonken geleefd heeft, romantischer dan een jong edelman, die haar bovendien nog van de verdrinkingsdood redt? Neen, Eén-oog, het ziet er naar uit, dat je je dochter kwijt raakt, als je niet snel maatregelen neemt

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1959 | | pagina 6