Sun balm ,ikvit Bolletje/' ZIERIKZEE z.v.u. Financiën en Economie BIJDRAGE AANLEG SPORTVELD Raad van Duivendijke geeft opdracht tot bouw van rioolgemaal Gemeentebegroting sluit met totaal van ruim t' 72.000 De raad der gemeente Duivendij ke kwam bijeen onder voorzitter schap van de wnd. burgemeester, de heer I. W. Padmos. Het aandeel van deze gemeente in de Zeeuwse Collecte, een bedrag van f 33, wordt ter beschikking ge steld van het Bejaardencomité. Over de jaren 1955 en 1956 is deze gemeente een bedrag van f 4.028,60 verschuldigd aan 't rusthuis „Duin- ood" te Haamstede. Algemeen wordt de gang van zaken bij dit rusthuis betreurd, doch daar de ge meente zich destijds garant heeft verklaard, is zij verplicht haar aan deel bij te dragen. Ook het Rode Kruis ziekenhuis te Zierikzee heeft met een aanzien lijk tekort in de exploitatie te kam pen. Wanneer de gemeenten dit te kort zouden moeten dekken, zou dit op f 2,80 per inwoner neerkomen. Besloten wordt er bij de Raad van Advies op aan te dringen zodanige stappen te nemen, dat de minister zijn destijds gedane toezeggingen nakomt. Uit de rapporten van de vlees keuringsdienst blijkt andermaal, dat de stroeve gang van zaken en de onderlinge naijver niet bevor derlijk is voor een goed functione ren van deze dienst. De salarismaatregelen voor het rijkspersoneel, ingaande 1 januari 1959, worden van overeenkomstige toepassing verklaard op het ge- meentepersoneel. In verband hier mede wordt ook de kindertoelage- verordening gewijzigd. Zonder hoofdelijke stemming wordt de ge meenschappelijke regeling betref fende de Centrale Werkplaats Schouwen-Duiveland te Zierikzee gewijzigd. Tot vertegenwoordiger wordt gekozen de heer A. N. Kloet en tot plv. vertegenwoordiger de heer F. G. A. de Wilde. Tot verte genwoordiger voor de Beatrix- school wordt gekozen de heer O. B. Boot en tot plv. vertegenwoordiger de heer C. Kloet. Bouw rioolgemaal Met algemene stemmen wordt be sloten de bouw van een rioolgemaal op te dragen aan H. Stouten te Ingezonden mededeling STAD EN PROVINCIE ZIERIKZEE N.C.V.B. heelt nieuwe presidente Mevr. A. van Vloten-van Rijswijk nam benoeming aan Woensdagavond vergaderde de plaatselijke afdeling van de N.C.V. B. o.l.v. de penn.esse, mevr. den Boer-de Ruijter. Mevr. den Boer las Lucas 12 22-34 en hield de over denking naar aanleiding van de woorden „Weest niet bezorgd". Hierna richtte mevr. den Boer woorden van welkom tot de aan wezigen en tot de spreker, de heer J. C. Spaans, hoofd Chr. ULO- school, alhier. Bij enkele candidaatstelling werd tot presidente gekozen mevrouw A. van Vloten-van Rijswijk, die deze benoeming aannam, waarop een hartelijk applaus volgde. De nieu we presidente werd bij monde van. mevr. den Boer hartelijk welkom geheten namens het bestuur, waar bij zij de hoop uitsprak op prettige samenwerking en dat zij voor deze moeilijke taak hulp zou verwachten van Hem, Die dit geven wil op het gebed. Alvorens mevr. van Vloten aan de bestuurstafel plaats nam, dankte zij mevr. den Boer voor haar woor den en de dames voor het in haar gestelde vertrouwen. Spreekster hoopte met Gods hulp en met me dewerking van bestuur en leden werkzaam te mogen zijn tot heil van de Bond. Medegedeeld werd, dat de be stuursfuncties als volgt verdeeld zijn: presidente: mevr. van Vloten- van Rijswijk; vice-presidente: me- vrounw den Boer-de Ruijter; pen- ningmeesteresse: mevr. A. Timmer- man-v. d. Valk; le secretaresse: zr. M. Dekker; 2e secretaresse: mevr. C. van Ommeren-Verwoerd. De secretaresse, zr. Dekker, las de notulen. Vervolgens hield de heer Spaans een causerie over „Beroepskeuze voor onze kinderen". Brouwershaven voor een bedrag van f 44.800. Het leveren en mon teren van de mechanische en elek trische installatie wordt opgedra- gen aan de N.V. Installatiebouw te Amsterdam voor een bedrag van f 12.435. In verband met een te leg gen persleiding voor dit rioolge maal wordt een recht van opstal aangegaan met de heer M. de Jonge tegen een jaarlijkse vergoeding van f 1,—. Een verzoek van een inwoner de zer gemeente om een bijdrage in de vervoerkosten van zijn doch tertje dat de chr. ulo-school te Zie rikzee bezoekt, wordt met algemene stemmen ingewilligd. Het crediet in rekening-courant met de N.V. Bank voor Nederlandse Gemeenten wordt voor 1959 vastge steld op maximaal f 50.000. Zonder hoofdelijke omslag wordt besloten de grond waarop de ge schenkwoning van de heer J. W. van der Weele is gebouwd te ver kopen tegen een prijs van f 1,50 per m2., vermeerderd met de des tijds betaalde notariële kosten en de nabijgelegen grond (gedempte gracht) tegen een prijs van f 0,15 per m2. Met algemene stemmen wordt be sloten om aan de gemeentewerk man met ingang van 1 januari 1958 een rijwieltoelage van f 52 per jaar te verlenen. Vervolgens wordt de schuur van de heer M. de Jonge aan de Platte- weg gehuurd voor f 1,50 per week, die zal dienen voor bergplaats van de brandweerauto tot aan het tijd stip dat de eigen brandweergarage gereed zal zijn. Wachtgelegenheid Looperskapelle Op voorstel van b. en w. wordt besloten om te Looperskapelle een eenvoudig wachtgelegenheid te bouwen voor buspassagiers. In verband met grondruiling zal een perceel grond van de tuin van het voormalige gemeentehuis wor den verkocht aan C. Kristelijn voor een prijs van f 1,50 per m2. en het daarop staande varkenshok voor f 200,—. De tuingrond van de voormalige ambtswoning en het voormalige ge meentehuis zal worden verhuurd gedurende het jaar 1959 voor resp.' f 6 en f 5. De aanleg van een sportveld Het gemeentebestuur van Eiker zee heeft verzocht om een bijdrage van 40 pet. in de kosten van aanleg van een sportveld. Deze aanlegkos- ten worden geraamd op f 9 995. B. en w. stellen voor om deze bijdrage te verlenen, onder de voorwaard© dat op zondagen geen gebruik zal ZIERIKZEE Kamerlid H. van Eijsden voor A.R.-Statencentrale Binnen het kader van de verkie zingscampagne spreekt zaterdag 21 februari a.s. voor de A.R. Staten- centrale de heer H. van Eijsden, lid van de Tweede Kamer der Staten- Generaal en voorzitter van de Kon. Ned. Chr. Middenstandsbond. Het bestuur hoopt op een goede opkomst, zodat men tot een ge zonde uitwisseling van gedachten kan komen. HAAMSTEDE Jaarvergadering N.F.O. afdeling Schouwen In hotel „Bom" hield de Ned. Fruittelers Organisatie, afdeling Schouwen haar jaarvergadering, waarvoor niet zo goede belangstel ling bestond. De voorzitter, de heer Jac. Prie- mis, opende deze avond en zei dat het hem speet dat de belangstelling niet groter was. Hij wees er op dat 1958 een rijke fruitoogst had, de fi nanciële resultaten waren echter erg laag. Gewezen werd op de te genstelling met 1957. Om mede te kunnen doen op de Euromarkt, zul len we zoveel mogelijk kwaliteits- fruit moeten telen. De voorzitter sprak verder over de maar matige groei van de fruitbomen en het windschut op de geïnundeerde en later weer herverkavelde gebieden. Ook de grond is nog niet gezond, maar de voorzitter hoopte dat alles zo spoedig mogelijk tot een goed eind mag komen. Met de wens dat 1959 voor de fruitkweker een goed jaar mag zijn, opende de voorzitter deze vergadering, na een speciaal woord van welkom te hebben ge richt aan de heren Zuidweg en v. d. Have, die namens de firma Zuid- weg te Kapelle de Zeeuwse Fruit- film 1958 zouden vertonen. Het jaarverslag Uit het jaarverslag, gebracht door de heer P. Adam, bleek dat het ledental met zes was gestegen en nu op 68 staat. Hoogtepunt in 1958 was de grote tuinbouwwerktuigen- demonstratie op 25 maart, op het bedrijf van de heer I. C. Boot. De rekening, toegelicht door de penningmeester de heer W. Capelle, gaf een inkomstenzijde te zien van f 221,18, uitgaven f 148,55, saldo f 72,63 met nog plm. f 60,te vor deren inkomsten. Reglementair trad de heer W. Capelle af. In zijn plaats werd ge kozen de heer J. Jonker. Het af tredende bestuurslid de heer J. P. C. Boot werd met algemene stem men herkozen. worden gemaakt van dit sportveld. De heer F. G. A. de Wilde keert zich tegen dit voorstel, daar dit een dwang in zekere richting is. Naar zijn mening wil zowel de jeugd van Eikerzee als die van Duivendijke sportbeoefening op zondag. Hij is een voorstander van een sportveld, maar kan aan dit voorstel zijn stem niet geven. Met de stem van de heer de Wilde tegen wordt het voorstel van. b. en w. aangenomen. Vervolgens komt de begroting 1959 in behandeling. Zonder hoof delijke stemming wordt deze vast gesteld met een totaal aan inkom sten en uitgaven op de gewone dienst van f 72.155,23. De kapitaal- dienst sluit met een nadelig saldo van f 57.105,61. Het totaal aan re serves bedraagt ruim f 87.000. De begroting van het burgerlijk arm bestuur wordt vastgesteld met een gemeentelijk subsidie van f 7171,28. De havenbegroting voor 1959 wordt vastgesteld met op de gewone dienst een bedrag van f 9217 aan inkomsten en uitgaven en op de kapitaaldienst met een bedrag van f 65.000. Om deze laatste dienst sluitend te maken moest over een bedrag van f 12.018,15 uit de haven reserve worden beschikt in ver band met de verzwaring van de ha- vendijk. De rondvraag Tijdens de rondvraag merkt de heer M. L. Hoogenboom op, dat het beplantingsplan te Looperskapelle nog steeds niet helemaal is uitge voerd. De voorzitter zegt toe dit te zullen bespoedigen. Op verzoek van de heer J. M. Stoel wordt besloten het lichtpunt voor zijn woning te handhaven. De heer C. Kloet vraagt of het juist is, dat de eigenaar van het pension „Strandlust" tegenwer king van het gemeentebestuur on dervonden heeft om zich hier te vestigen. De voorzitter is hierover ten zeerste verbaasd, daar het ge meentebestuur maar al te gaarne zou zien dat dit pension betrokken werd. Op een vraag van de heer F. G. A. de Wilde betreffende de afvoer van water van de woning wetwoningen te Looperskapelle, antwoordt de voorzitter dat hier over een bespreking heeft plaats gevonden met de Herverkaveling en dat dit probleem binnenkort zal zijn opgelost. Ingezonden mededeling In één Uw ha gaaf e „Animato" komt toneelspelen De bekende Rotterdamse toneel vereniging „Animato" brengt a.s. zaterdag weer eens een bezoek aan Renesse. Gebracht zal worden „Te lefoon voor meneer, telegram voor mevrouw", een vrolijk verhaal van leugentjes, verwarring en liefde, in drie bedrijven, van Wim Dumont. Dit vrolijke toneelstuk, waarvoor Animato" in Rotterdam een uit stekende pers kreeg, werd warm aanbevolen bij het publiek. Voor hen die van gezonde en gepaste hu mor houden is dit een unieke ge legenheid om zich eens een avondje te amuseren. Deze avond zal be sloten worden met een bal. DREISCHOR Nieuwe weegbrug komt aan einde Bogerdweg In de laatst gehouden vergadering van de Fairbankvereniging „Bel- dert" werd op voorstel van het be stuur besloten om de weegbrug, ge legen aan de voormalige haven „Beldert" te verplaatsen, omdat de herverkavelingscommissie het al daar gelegen terrein zal egaliseren. Met het oog op de ongunstige lig ging van deze, sinds 1937 in gebruik zijnde weegbrug, werd daarom be sloten om tot aankoop van een nieuwe weegbrug over te gaan en deze te bouwen.op een zeer gun stige plaats aan het eind van de Bogerdweg. Deze brug zal een weegvermogen krijgen van 25.000 kg. met een lengte van 10 meter en een breedte van 2.80 meter. Ge hoopt wordt dat men met de a.s. oogst van de nieuwe fairbank ge bruik zal kunnen maken. Bij de bestuursverkiezing werd de voorzitter, de heer P. J. van Langeraad, bij akklamatie herko zen. De heren K. J. van de Velde, W. A. de Vrieze en A. J. van Bloois, stelden zich niet meer herkiesbaar. Hiervoor werden gekozen de heren J. Barendregt, J. J. van de Velde Kz. en A. M. de Vlieger. NIEUWERKERK De Vrouwenwereldgebedsdag Tot teleurstelling van de aanwe zigen was de vrouwen-wereldge bedsdag niet druk bezocht. Ziekte en verschillende andere vergade ringen kunnen de oorzaak zijn ge weest. De liturgie was opgesteld door christenvrouwen uit Egypte. De leiding berustte bij de dames mevr. Westerhof en mevr. van Schelven. Sclieepvaartberichten Ceronia (t.), 19-2 te Geelong ver wacht. Kenia (t.), 18-2 te Puerta Cardon. Samarinda, 18-2 van Port Said naar Lissabon. Ternate, 18-2 te Port Said. Wonogiri, 18-2 te Khorramshar. voor 1 50 jaar 7» *9 t-m i P. D. DE VOS - in leven archivaris der stad Zierikzee. In het begin van de twintiger jaren verscheen in de „Zierikzee- sche Nieuwsbode" een belangwek kende artikelenreeks van de toen malige archivaris der stad, (wijlen) de heer P. D. de Vos, onder de titel „Zierikzee voor 100 jaar". Sinds het verschijnen van deze artikelen, die later in een (reeds lang uitver kocht) boekje werden gebundeld, zijn tientallen jaren verlopen. Zo als de schrijver destijds reeds aan duidde, mag niet de toestand - zo als hij beschreef - worden gefix eerd op een precies aan te duiden jaar. Neemt men hiervan nota, dan is dus in genoemde artikelenreeks praktisch gesproken, de toestand geschilderd van voor 150 jaar, ge rekend van nu af. Wij menen er daarom juist aan te doen, temeer gelet op de inmid dels zo sterk gewijzigde samenstel ling van de stedelijke bevolking, de belangwekkende dokumentatie van ZIERIKZEE Concert Kunstmaand-orkest onvergetelijk evenement Om maar direct met de muzikale deur in huis te vallen, het optreden van het Kunstmaandorkest (een vast Amsterdams ensemble), onder auspiciën van de Z.V.U. woensdag avond in de Concertzaal, is dermate brillant geweest, dat het toch altijd wat terughoudend eilandpubliek, de handen heeft moegeklapt en de di rigent Anton Kersjes op onstuimige wijze een toegift afdwong, ondanks het risico van een Zijpse boot, die het ensemble had kunnen missen. Op feestelijke en men moet bijna zeggen gracieuse wijze is er gister avond gemusiceerd en de kennis making met dit orkest is dermate overtuigend geweest, dat men zoekt naar superlatieven om dit concert te typeren. Er was slechts één wolk(je) aan de stralende muziek- hemelde zaal was onderbezet en dat is meer dan spijtig. Velen leven onder ons, die om allerlei ver klaarbare en - zij het niet altijd - toch ook vaak begrijpelijke re denen wat afstand nemen van het „uitgaansleven", zoals dat heet. Maar waarom laat men een derge lijke kans dan voorbij gaan? Het zal een raadsel blijven, waarover allen die de kunst bij het publiek willen brengen, vaak ten koste van enorme offers, nog eens de nek zul len breken. Hoe dit zijmuziek was er. Het programma werd ge opend met het Wilhelmus i.v.m. de jaardag van prinses Marijke en al dadelijk nadien bedronk de zaal zich aan de verheven ingetogenheid van de Chaconne van Purcell. Het Kunstmaand-orkest speelt met een zwier en een gemak, met een lichtvoetigheid zou men haast zeggen, die frapperen en het woord „moeiteloos" in de pen geven. In wezen is dit schijn, slechts een vol maakte eenheid tussen de samen stellende orkestdelen en een gron dige studie kunnen tot dit peil voe ren. De „pluim" die deze opmer king inhoudt, mag men op vele hoeden zetten, maar te beginnen bij de dirigent, op wiens intenties het orkest feilloos reageerde Anton Kersjes cultiveert een verfijn de dirigeermethode, slechts mo gelijk als men werkelijk volledig van de partituur bezit heeft geno men. In het dubbel-vioolconcert van Bach wist hij het orkest spiri tueel te bezielen. De soliste Antoi nette v. d. Hombergh en concert meester Walter Ellegiers gaven een homogene interpretatie van de vi oolpartijen, terwijl het orkest de monumentale pracht van Bach's werk met hen groots en gedragen tot klinken bracht. Verheven hoog tepunt was de Symfonie no. 88 in G groot van Joseph Haydn, met het ragfijne adagio, het sprankelend menuetto en de magistrale finale. Als „vruchten" op de muzikale pudding speelde het orkest na de pauze enkele Strauss-walsen, onge bruikelijk inderdaad, maar beslist verrukkelijk. Rest ons nog te mel den dat „Kunst en Eer" het orkest de lessenaars ten gebruike leende, een geste die vooral de Z.V.U. zeer op prijs stelde. B.djv. de eminente archivaris, aan de ver getelheid te ontrukken. Wij hopen in een aantal afleveringen de in houd van de artikelenreeks, met een (overigens summiere) wijziging van de tekst, opnieuw te publiceren, ten einde vooral ook bij de jongeren belangstelling te wekken voor de boeiende geschiedenis van Zierik zee. Hernieuwe publikatie houdt tevens een posthume hulde in voor de man, die een leven heeft gewijd aan het onderzoek naar de stede lijke historie en wiens verantwoor de publikaties tot op de huidige dag de belangstelling meer dan waard zijn. In het nummer van morgen (vrij dag) hopen wij met deze artikelen reeks te beginnen. ZIERIKZEE Jaarvergadering Algemene Bond Ouden van Dagen Onder voorzitterschap van de heer P. G. Klein hield de afd. Zie rikzee van de Algemene Bond van Ouden van Dagen de jaarvergade ring. 'In zijn openingswoord her dacht de voorzitter het overlijden van de rayonvoorzitter de heer König te Vlissingen, die in zijn leven vele spreekbeurten op Schou wen-Duiveland verzorgde. In het afgelopen jaar ontviel de afdeling een zestiental leden door overlij den. De aanwezigen namen ter hunner nagedachtenis enkele ogenblikken stilte in acht. De se cretaris las het jaarverslag dat goedkeuring verkreeg, evenals het financieel verslag van de penning meester. Laatst genoemde heer C.1 Jonker werd bij akklamatie her kozen. Na de pauze hield de heer Tak een causerie over door hem in het buitenland gemaakte reizen. Het gesproken woord werd toegelicht met kleurendia's. De voorzitter sloot de vergadering met een op wekkend woord. Het vliegtuigongeluk van Menderes Nader is vernomen dat er 24 in zittenden aan boord van het toestel waren. Vijftien personen vonden de dood. Men zie elders in dit nummer. Rentenorm kasgeldleningen voor lagere publiekrechtelijke lichamen 's-GRAVENHAGE, 18-2. De mi nister van Binnenlandse Zaken en van Financiën a i. hebben in ver band met de voortgeschreden rente daling op de geldmarkt besloten, de maximum toelaatbare rente voor kasgeldleningen nader vast te stel len op 2% pet. per jaar. Dit heb ben zij aan de provinciale en ge meentebesturen medegedeeld. De mededeling geldt alle kasgeldle ningen, welke op of na 18 februari 1959 worden afgesloten, met dien verstande, dat voor 25 februari ver vallende kasgeldleningen nog een maal kunnen worden verlengd te gen een rente van 4 pet. dan wel, indien deze rente lager was, tegen deze lagere rente, en voor dezelfde termijn als waarvoor zij aanvanke lijk waren aangegaan. wAr UQT Pt BIL T Verwachting tot vrijdagavond: Later opklaringen Overwegend droog weer met aan vankelijk op vele plaatsen mist, maar later enkele opklaringen; zwakke lot matige wind tussen zuidwest en west; hogere tempe raturen overdag. 20 febr. Zon op 7.47, onder 18.02. Maan op 15.04, onder 5.39. Volle maan: 23 febr. te 9.54. Hoogwaterstanden ZIERIKZEE: 20 febr. 0.47 v.m. 13.18 n.m. BROUWERSHAVEN: 20 febr. 0.35 v.m. 12.59 n.m. Springtij: 25 febr HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 19-2. Over midden- Europa en het oostelijk deel van de oceaan strekt zich een krachtig gebied van hogedruk uit. Hierin komen twee kernen voor, beide met een barometerstand van 1041 mb. De ene ligt boven Tsjecho-Slowa- kije, de andere nabij de westkust van Ierland. Laatstgenoemde kern beweegt in oostelijke richting, maar neemt in betekenis af. Dit hangt samen met de aanwezigheid van een depressie bij IJsland. Deze trekt in oostelijke richting en doet in een groot gebied de barometer sterk dalen. Het gevolg hiervan is, dat op het noordelijk deel van de Noordzee de luchtdrukverschillen snel toenemen en de west-zuidwes ten wind tot storm of zware storm zal aanwakkeren. Ook in onze omgeving komt er iets meer wind. Het ziet er daarom naar uit, dat de mist, die de ko mende nacht opnieuw zal ontstaan, zich morgen minder gemakkelijk zal kunnen handhaven dan van daag. Ook de kans op opklaringen wordt nu iets groter. Ford bouwt kleine auto NEW YORK, 19-2. De Ford Mo tor Co. zal volgens een correspon dent van de New York Times in het komende najaar een in haar Ame rikaanse fabrieken gebouwde kleine personenauto op de markt bren gen, die minder dan 2000 dollar kost General Motors en Chrysler zullen volgens de New York Times dit voorbeeld volgen en spoedig hun plannen voor een kleine wagen be kend maken. De kleine wagen van Ford zal ongeveer gelijk zijn aan de Zephyr die door de Engelse Fordfabrieken wordt gebouwd. Zuiveringsinstallatie voor Ellemeet eindweegs gereed Wuissestraat en Schelpweg worden verbeterd De raad van Ellemeet kwam woensdagmorgen in openbare ver gadering bijeen onder voorzitter schap van wethouder- J. M. Dale bout, wnd. burgemeester. Afwezig was wethouder J. H. de Jonge. Ter gelegenheid van de eerste vergade ring van het jaar gaf de voorzitter nog een korte terugblik op 1958, In gebruik genomen werd het nieuwe gemeentehuis aan de Burg. de Bruijnstraat. Na herstel van de gebreken kon het onderwijs wor den gegeven in de nieuwe o.l.- school. Aanbesteed werd de zuive ringsinstallatie aan de Kuijerdamse weg; de uitvoering hiervan is reeds een heel eind gevorderd. Ten aan zien van de verbouw van de nood- school tot verenigingsgebouw kon nog geen definitieve beslissing ge nomen worden. Voor de landbouw was het een gunstig jaar, hetgeen voor een zui ver agrarische gemeente als Elle meet van groot belang is. Dank aan personeel Aan 't gemeentepersoneel bracht spreker dank voor het vele werk, dat werd verricht. De raadsleden werd dank gebracht voor de pret tige samenwerking. Spreker deed een beroep op de raadsleden om ook in 1959 de be langen der gemeente weer te be hartigen. Mogelijk is het het laatste jaar, dat de gemeente zelfstandig is. De ministers van Binnenlandse Zaken en van Financiën hebben be slist, dat de algemene uitkering uit het Gemeentefonds wordt verhoogd met f 5,87 per inwoner, te begin nen met het jaar 1958. De Herverkavelingscommissie heeft bericht, dat de verbete ring van de bestrating van de Wuissestraat en de Schelpweg in 1959 in uitvoering komt. De voorzitter bracht verslag uit over de door hem bijgewoonde ver gaderingen van de N.V. Waterlei ding Mij. „Schouwen-Duiveland" en van de stichting Rode Kruis Zie kenhuis Schouwen-Duiveland. Öp voorstel van b. en w. besloot de raad tot wijziging van de ge meenschappelijke regelingen voor de Beatrix-school en de Centrale Werkplaats Schouwen-Duiveland. Als nieuwe vertegenwoordigers werden aangewezen: voor de Bea trix-school de heer J. bij de Vaate, plv. burgemeester; voor de Cen trale Werkplaats de heer R. Kors- man, plv. J, bij de Vaate. Op voorstel van b. en w. besloot de raad tot wijziging van de Bezol digingsverordening en van de Kin dertoelageverordening ingaande 1 januari 1959. Besloten werd voorts tot ver pachting van de tuingrond tegen over het gemeentehuis aan een viertal gegadigden. Kleedlokaal voor sportvereniging De houten noodsecretarie zal in volle eigendom worden overgeno men tegen betaling van een bedrag van f 500 aan de gemeente Eiker zee. Het gebouwtje zal worden in gericht als kleedlokaal voor de plaatselijke sportvereniging. Het houten schuurtje zal voorlo pig nog niet worden verkocht. De voorzitter deelde mede, dat aan de Herverkavelingscommissie is verzocht om de landbouwgron den aan de Kuijerdamseweg op een andere plaats toe te wijzen. Over wogen zal ook worden om de land bouwgrond, welke in erfpacht is uitgegeven te verkopen aan de erf pachters. Op een vraag van de heer Gast antwoordde de voorzitter, dat om een mondeling onderhoud is verzocht bij de Hei-verkavelings commissie. De raad kon zich hier mee verenigen. Hierna sluiting.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1959 | | pagina 2