In de woestijn blijven ze fit Radio WELTEVREDEN De beste mensen krijgen het beste voedsel! BLIKGROENTEN ZIJN VITAMINENGROENTEN overwint ÏlE Enige gebruikte RADIO'S Gebruikte „Robot" Stofzuiger TONEEL EN FILM „SLAVINNEN VAN CARTHAGO" „De schat van Afrika" in tweede film „Slavinnen van Carthago" is de titel van de film die door de Con certzaal in het a.s. weekeinde ge presenteerd wordt. Sterren in dit verhaal, dat zich afspeelt in Tarsus, de hoofdstad van een Romeinse provincie, zijn Gianna Maria Ca- nale en Jorge Mistral. Op do markt in Tarsus worden twee jonge Christen-vrouwen, de zusters Lea en Esther, gekocht door de krijgsman Marcus Valerius, die de beide meisjes ten geschenke geeft aan Julia Marca, de mooie maar zeer boosaardige dochter van de pro-consul. Zij doet Lea en wordt begonnen en het duurt lang voor de vrede terugkeert. Na een ruime dosis felle actie en boeiende episoden daalt echter weer een deemoedige stilte over het reser vaat en wordt de vrede weer ge tekend. BENESSE Schaatswedstrijden op de „Reejes" Door de IJsvereniging „Renesse' werden op de „Reejes" wedstrijden Esther allerlei kwellingen onder- georganiseerd voor de schoolgaan gaan. De intrige draait geheel om 1 de niet beantwoorde liefde van Julia voor Marcus Valerius, het verlangen naar macht van de prae tor Flavius, daarin gesteund door de questor van de provincie Pu- blius en tenslotte om de ontluiken de liefde van Marcus Valerius voor Lea. De liefde van Julia voor Mar cus blijft hopeloos, zij wordt ver teerd door jaloezie en onderwerpt Lea aan zulke zware martelingen dat deze het gezichtsvermogen ver liest. De geschiedenis eindigt met het huwelijk van Marcus Valerius de jeugd. Een aantal bezitters van luxe auto's zorgde voor gratis ver voer van de jeugd naar de ijsbaan. Opvallend was het dat bij deze jeugdige deelnemers, die elkaar vaak het vuur na aan de schenen legden, het schaatsmateriaal nog al het een en ander te wensen over liet. De uitslagen waren: jongens 12 jaar en ouder: le J. v. d. Schelde, 2e W. Postma. Jongens van 9 t.m. 11 jaar: le J. Dekker, 2e W. Lem- som. Meisjes 12 jaar en ouder: le I. v. d. Slikke, 2e L. Kooman. Meis- en Lea, die hoewel nog blind, haar jesvan 9 t.m. U jaar: M. Gilijamse, echtgenoot zal leiden naar een ver lichte toekomst. Deze film is een dramatisch-ontroerende weergave van een onvergetelijk verhaal. Als tweede film brengt de Con certzaal deze week „De schat van Afrika" met Dawn Addams en Isa Miranda. We zien het avontuurlijk verhaal van spionage en jacht op een oorlogsschat op de bodem van de zee. Aan het slot blijkt echter dat de schat verdwenen is in een spleet in de zeebodem, van waar uit niemand hem meer zal kunnen lichten. Veel moeite is dan voor niets geweest, maar omdat aan charme in het verhaal geen gebrek is, blijkt alles voor de schatzoekers toch niet helemaal voor niets ge weest te zijn. YVild-West te Haamstede In bioscoop hotel Bom te Haam stede wordt deze week vertoond „De verkenners der verloren ber gen" - in technicolor - met Jeff Chandler en Dorothy Malone. In deze spannende film zien we de strijd van een aantal Indiaanse stammen in Oregon, aan welke door de Amerikaanse regering een uit gebreid reservaatgebied is toege zegd. De Amerikanen behouden echter het recht om een weg door het reservaat aan te leggen en er een fort te bouwen. Er komt verzet van de Indianen als er aan dit werk STAD EN PROVINCIE SEROOSKERKE Muziek met de Stra In aansluiting op het bericht van dinsdag jl. inzake de wenselijkheid dat het strafeest alhier opgeluisterd zou moeten worden door een mu ziekgezelschap, aangezien het ont breken hiervan vorig jaar als een gemis werd gevoeld, vernemen wij heden, dat deze wens, geheel onver wacht, alsnog in vervulling zal gaan. Het fanfarekorps „Luctor et Emergo" uit Renesse is namelijk bereid gevonden zaterdagmiddag zijn medewerking te verlenen, door een rondgang door de gemeente, af halen van ruiters enz. Dank zij de hulp en medewerking van enkele inwoners is een en ander toch mo gelijk geworden en vanaf deze plaats mogen wij deze inwoners en het fanfarekorps dan ook bij voor baat hartelijk dank zeggen voor hun medewerking. Mede hierdoor zal op Serooskerke thans wederom een echt gezellig stra kunnen wor den gevierd. BROUWERSHAVEN Leerzame middag voor de bejaarden Op de woensdagmiddag gehouden bejaardensociëteit te Brouwersha ven was de opkomst, mogelijk door de heersende griep, minder groot als gewoonlijk. Na het welkomst woord door mevr. van Leeuwen- de Nooijer werd het toneelstukje „De goede visser" opgevoerd door de dames Grootjans en Jonker-de Moor, benevens enkele schoolkin deren. Leuk was het toen de schip per een groot vat opviste, waarin vele attracties voor de bejaarden. Vervolgens hield de heer J. Dek ker, controleur bij het Alg. Mij ziekenfonds Schouwen-Duiveland een causerie over het ziekenfonds wezen. Spr. schetste de totstand koming van het ziekenfonds en de huidige medische voorzieningen. Uitvoerig ging de heer Dekker in op de noodzaak van het aanvul lingsfonds, de vrijwillige verzeke ring en als belangrijke factor op deze middag de „bejaardenverze kering". Naast de rechten heeft de verzekerde ook zijn plichten en enige hiervan zijn wel dat men de huisarts het nodige vertrouwen dient te schenken, de boodschappen vóór 9 uur dient af te geven en niet onnodig doktershulp moet inroepen. Spr. wees er op dat men tijdens het weekend de arts dient te raad plegen, welke dan dienst heeft en niet de eigen dokter. Met grote aan dacht volgden de bejaarden de le zing van de heer Dekker, welke een duidelijk beeld gaf over het ziekenfondswezen. Mevrouw van I>eeuwen sprak namens de aanwe zigen een woord van dank. 2e T. Postma. Sleetje rijden: le Ad. Verseput en G. Jansen, 2e L. Lem- som en E. Jonker. IJs en weder dienende zullen za terdagmiddag wedstrijden worden gehouden voor senioren over 500 of 1000 meter .terwijl zondagmiddag een wedstrijd voor kunstrijders zal worden gehouden. BRUINISSE Vergadering A R.P. In de gehouden vergadering van de afdeling Bruinisse van de A.R.- partij, werd de heer L. S. Abra- hamse bij acclamatie als bestuurs lid herkozen. Burgemeester S. Francke van Kerkwerve hield een referaat over het samengaan van de A.R. en de C.H.U. Voor en tegen werden tegen elkaar afgewogen en spreker moest na beëindiging van zijn inleiding vele vragen beantwoorden en er onstond een geanimeerde discussie. De hersengymnastiek na de pau ze was een leerzame ontspanning. De vergadering stond onder leiding van de heer L. M. Steketee. Aantal stemgerechtigden verkiezingen Het aantal stemgerechtigden voor de verkiezing van leden van de Tweede Kamer op 12 maart a.s. bedraagt te Bruinisse 1512 (stem bureau I 760, stembureau II 752). Samenstelling stembureaux De stembureaux voor de verkie zing van leden voor de Tweede Ka mer zijn samengesteld als volgt: Stembureau I: voorzitter wnd. burgemeester D. van den Berg. Le den L. J. Hoogerheijde en D. de Ko ning. Plv. leden: voorzitter S. A. Jumelet, P. L. Krepel en L. bij de Vaate. Stembureau II: W. van Gilst, I voorzitter; C. Kik en L. E. van Po- I pering, leden. Plv.: C. H. van der Linde, M. Krijger en L. Stoel. t De gezondheid van de olieboorders in de woestijn doorstaat de vuurproef. Hun voedsel wordt met grote zorg uitgezocht. Blikgroenten staan er dagelijks op het menu. Van duizenden kilometers ver worden vitaminen in blik aangevoerd. Ook voor u zijn deze vitaminengroenten onmisbaar. De conservenindustrie ge bruikt wetenschappelijk ontwikkelde methoden, waarbij méér vitaminen bewaard blijven dan bij gewoon koken thuis*. Breng gezonde afwisseling met blikgroenten. *„Het feit dat ingeblikte groenten dikwijls een hoger gehalte aan vitamine C vertonen dan verse groenten thuis bereid, komt door de techniek aangewend bij de conservenbereiding, waarbij de sterilisatie uitgevoerd wordt in afwezigheid van dé zuurstof van de lucht". Prof. Dr. Ir. M. J. L. Dols in „De ingeblikte groenten in de voedingBrussel 1955 In 4 minuten klaar op tafel AANBESTEDINGEN Onderhoudswerken te Bruinisse Te Bruinisse werd dinsdag aan besteed het onderhoud en de ver nieuwing van diverse objecten in de gemeente (herbestrating enz.). De raming was f 6800. Ingeschre ven werd door het aannemersbe drijf M. van de Velde en Zonen voor f 5878 en door de heer D. Ren tier te Noordgouwe voor f 5440. Ge gund aan de laagste inschrijver. KERKNIEUWS Ger. Kerken Beroepen te Bergum (2e pred.pl.): R. H. Zijlstra, Koudekerk a.d. Rijn; te Balk: kand. H. Gilhuis, Amster dam; te Bouchout (België): drs. Vegh, Andijk; te Haamstede: C. M. Boerma, res.-legerpred., Bergen op Zoom. Ohr. Ger. Kerk Tweetal te Deventer: G. Bilkes, Amsterdam-Z. en J. M. Visser, Dokkum. Beroepen te Zaandam: J. W. de Bruin, Zwaagwesteinde. AGENDA Heden (vrijdag) Zierikzee: Techn. school, 8 uur, al- gem. ledenvergadering; Leger des Heilsgebouw, 8 uur, Vrou wen-wereldgebedsdag. Oosterland: café Mol, 7.30 uur, ver gadering weegbrugvereniging. ZONDAGSARTSENDIENST ZIERIKZEE Zondag 15 februari: P. W. J, Vo gelaar, telef. 01110-2280. WEEK EINDE-ART8ENDIEN8T MIDDEN-SCHOUWEN Weekeinde 14-15 februari: H. Backer, Noordgouwe, telef. 01112- 480. Oranjevereniging te Haamstede heeft grote plannen voor Koninginnedag Gevarieerd programma met als hoogtepunt: historisch spel De Oranjevereniging te Haam stede vergaderde onder grote be langstelling in hotel „Bom". Dit deed de voorzitter, de heer M. O, Hanse M.O.zn., een groot genoegen. De voorzitter wees er op dat er in de afgelopen jaren met Koninginne dag maar weinig activiteit is ont plooid, behalve dan de kinder feestjes. Dit was ook een gevolg van het slecht voldoen van de con tributie, waardoor voor uitgebreide feestelijkheden de geldmiddelen ontbraken. Uit een geanimeerde bespreking over de door het bestuur gemaakte plannen bleek, dat er dit jaar een flink feest op touw gezet zal wor-» den, dat hoogstwaarschijnlijk in sa menwerking met de Oranjevereni ging te Burgh georganiseerd zal worden. In grote lijnen zal het feestprogramma er als volgt uit zien: 's morgens: herauten, een aubade, gevolgd door vlaghijsen en het vertonen van enkele films voor de kinderen; 's middags: behendig heidswedstrijden voor auto's, trac toren, bromfietsen en fietsen, ge volgd door een autopedrace voor de commissieleden; 's avonds: een fees telijke rondgang door de Kon. har monie „Witte van Haemstede", waarna het hoogtepunt: de opvoe ring van een historisch spel. Het comité is druk bezig met het zoeken naar een geschikt terrein. In verband met de te verwachten grote drukte is de plaats van op voering ook nog een vraagteken. Aan de kerkeraden zal een ver zoek worden gericht om de avond SPORT District Zuid I Het programma voor zondag 15 februari a.s. luidt: 3e klasse D: METO-Zierikzee; Steenbergen-ZeelandiaRCS-VES '35; Grenswachters-RKFS; Honte- nisse-ODIO; Zeeland Sport-Axel. 4e klasse G: Renesse-Halsteren (half 3); Nieuw Borgvliet-De Schut ters; Kaaise Boys-Rimboe; Yerse- ke-Noordhoek; Cluzona-NSV. tevoren een herdenkingsdienst te houden. Daar een dergelijk feest zeer veel geld kost, zal een beroep worden gedaan op de burgerij middels een intekenlijst, terwijl dan tevens zo veel mogelijk nieuwe leden inge schreven kunnen worden. Tijdens de rondvraag kwam de vraag naar voren, of het niet mo gelijk zou zijn Hare Majesteit de Koningin op deze heuglijke dag een cadeau aan te bieden. Het comité zal dit voorstel in overweging nemen. Vijf jaar voor „Het goede heertje" AMSTERDAM, 13-2. „Het goede heertje" is tot vijf jaar met aftrek - ruim een jaar - veroordeeld. De rechtbank, die vanochtend tegen de 50-jarige voormalige boek houder-kassier van de firma Ber ger Co., C. R. van Harreveld, uitspraak deed, besliste dat de tien bankbiljetten van honderd gulden, die_ vorig jaar bfj verdachtes arres tatie in beslag zyn genomen, aan de gedupeerde N.V. zullen worden teruggegeven. Scheepvaartberichten Langkoeas, 12 te Barcelona. Musilloyd, 12 van Dondrahead naar Penang. LAATSTE NIEUWS Nationalisatie alle grote Ned. ondernemingen DJAKARTA, 13-2. De Indone- sische minister van Landbouw, Sadjarwo, heeft vrydag medege deeld, dat alle grote Nederlandse cultuurondernemingen, waaronder de Verenigde Deli Maatschappij, bij besluit van de Indonesische re gering zijn genationaliseerd. hardnekkigste de hai in prijzen vanaf f 35, en PLATENSPELERS vanaf f 45,- o.a. te gebruiken als vloerboener, mixer en haardroger Telefoon 2805 - Zierikzee BURGERLIJKE STAND Zierikzee Geboren. 5 febr.: Cornells Jan, van Cornells Maarten van de Velde en Anthonia Pieternella Dorst; 9 febr.: Frances, d. van Jan Bolt je en Gerhardina Maria Le Ferre, wonende te Zwolle; 10 febr.: Neeltje, d. van Jan Brouwer en Maria de Jonge, wonende te Kerk werve; 10 febr.: Trientje, d. van Willem Bak en Grietje Wijnholds, wonende te Borger; 11 febr.: Ma- rinus Jacobus, z. van Jacobus Kos ter en Jacoba Adriana Klink. Gehuwd. 6 febr.: Julien Jan De- nys, 23 j. en Cornelia Godefrida den Dekker, 23 j. Overleden. 9 febr.: Elizabeth Kwaak, 72 j., echtgenote van Hu- brecht Stouten, wonende te Oos terland; 10 febr.: Cornelis Jacob Rademaker, 77 j., echtgenoot van Maatje Maria Blom, wonende te Haamstede. RECLAMEPRIJS Prima WEKKER met garantie f 6,55 R. van der Bijl Appelmarkt - Zierikzee Telefoon 2664 's-GRAVENHAGE. In het Staats blad is gepubliceerd het Koninklijk Besluit van 28 januari 1959, hou dende wijziging van het bijdragen- besluit Lager-Onderwijswet 1920. Nog af te geven: le klas jonge hennen Wit x Rood en Wit x Hamps, 6 wk. oud f 2,25 p. st., 8 wk. oud f 2,50 p. st. Worden per auto thuisbezorgd. G. SCHOLTUS - EDE Hoenderpark, Bosrand 9 A Telefoon 9753 SUCCESJES Diversen: Ze zijn er weer! De beroemde rattevallen. Verkrijgbaar bij Henk Verschuur, Koraalstr. 3, telef. 2223, Zierikzee. SFEER UIT DE OUDHEID IN CONCERTZAAL:

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1959 | | pagina 3