PHILIPS Elke week 51 prijzen Wie wint deze week de hoofdprijs? »Een leven lang GRATIS steeds het nieuwste Philips apparaat voor alle dagen waarop u thuis uitgaat! PHILIPS INTELLIGENTIE-SPEL 6e RONDE VAN 13 TOT EN MET 19 FEBRUARI 1959 Attentie! Dit is de voorlaatste ronde. Benut dus tijdig uw kans! TELEVISIE RADIO GRAMMOFOONS BANDRECORDERS Hi-Fi APPARATUUR Iedereen kan aan dit spel deel nemen, wanneer hij ofziJ tijdens de duur van deze prijsvraag een Philips radio (exclusief auto radio), bandrecorder, grammo foon, Hi-Fi of televisie-apparaat koopt. Voor elke f 100.- of deel daarvan ontvangt koper van zijn handelaar één afgestempeld deelnemings-formu- lier. Voorbeeldu koopt een grammofoon van f 148.- en krijgt 2 formulieren. U kunt zo veel formulieren tegelijk inzenden" als u wilt, maar u kunt ze ook over de verschillende ronden verdelen, want iedere week komt er een nieuwe ronde. HOE ZIJN DE SPELREGELS U ziet hiernaast 4 foto's (A. B, C en D), deels thuis, deels in de studio of elders opgenomen, en 4 afbeel dingen van resp. een televisie-apparaat, een gram mofoon, een radio en een bandrecorder (1, 2. 3 en 4). Bij elk van deze foto's behoort telkens een van de vier apparaten. Aan u de taak om door kijken en beredeneren vast te stellen, welk apparaat het best past bij welke foto. De Juiste oplossing is gedeponeerd bU Notaris E. BenninkBolt te Amsterdam en isbindend. Bovendien moet u de volgende zin aanvullen Ik vind het belangrijkste artikel voor gezelligheid en ontspanning thuis, omdat (In maximaal 20 woorden) Een deskundige jury beoordeelt de inzendingen en kent de prijzen toe. WAT ZIJN DE PRIJZEN? Elke week zijn er 51 prijswinnaars, die de contante prijs van het door hen gekochte apparaat terug ont vangen. Bovendien krijgt de door de jury aangewezen beste Inzender van de week zijn leven lang gratis steeds het nieuwste Philips apparaat! Dat wil zeggen: het door deze inzender gekochte apparaat wordt gedurende diens leven telkens weer door Philips omgeruild zodra een nieuw gelijkwaardig type uitkomt. HOE ZENDT U IN? Bij uw handelaar liggen deelnsmings-formulieren. Alleen door do handelaar gewaarmerkte formulieren zijn geldig. Let op! Deze zesde ronde sluit 19 februari. Ga dus zo gauw mogelijk naar uw handelaar! Bewaar deze advertentie. De uitslag van de vierde ronde wordt via de radiohandel binnenkort beükend gemaakt. 4 BANDRECORDER EL 3516 G f698.-. Compleet met band en microfoon. Drie snelheden. Speelduur tot 8 uren met één band. RADIO B 5 X 82 A - f 298.- (luxe uitvoering f 20.- meer). Met extra visserijband f 308.-. (luxe uitvoering f 20.- meer). 1 TELEVISIE 17 TX 210 A - f 795.-. Super-ontvanger. Diameter beeld buis 43 cm. Gemukkelllke bediening. Ongeëvenaard scherp en stabiel beeld. 2 GRAMMOFOON AG 2246 - f 69.-. Populaire platenspeler op voet. Moderne uitvoering. Vier draai- snelliedcn. Nctscliakclanr. Bevolking van Nederland nam in 1958 toe met 183.000 personen Aantal inwoners bij jaarwisseling: 11.278.000 's-GRAVENHAGE, 10-2. Het aan tal inwoners van Nederland op 1 januari 1959 is door het Centraal Bureau voor de Statistiek voor lopig vastgesteld op 11.278.700. Dit betekent, dat de bevolking van ons land in 1958 is toegenomen met on geveer 183.000 personen. Dit is ruim 44.000 meer dan in 1957, toen de groei circa 139.000 heeft be dragen. Dit belangrijk hogere accres is grotendeels het gevolg van de bui tenlandse migratie, welke over 1957 een vertrekoverschot heeft opge leverd van ruim 12.000 personen, doch over 1958 een bijna even groot vestigingssaldo (gevestigd bijna 68.000, vertrokken bijna 56.000). Het vestigingsoverschot van 12.000 is het gevolg van de massale repa triëring uit Indonesië. Als resul taat daarvan zijn gedurende 1958 bijna 38.000 landgenoten in de Ne derlandse bevolkingsregisters op genomen. Voorts zijn aan het einde van 1958 ruim 19.000 in woonoor den verblijvende Ambonezen in de Nederlandse bevolkingsregisters op genomen en van 1 januari 1959 af is deze groep in het officiële be volkingscijfer begrepen. Geboren en overleden Het aantal levendgeborenen be droeg in het afgelopen jaar bijna 237.000, het aantal overledenen 84.000, hetgeen een geboorte-over schot heeft opgeleverd van om streeks 153.000 (in 1957: 151.000). De provincies vertonen over 1958 alle een bevolkingstoeneming. Lim burg, Noord-Brabant, Gelderland en Drenthe gaan met een groei percentage van resp. 2.3, 2.2, 2.2 en 2.1 aan de spits; in Friesland was de groei (0.8 procent) het minst. Op 1 januari 1959 woonde bijna de helft der Nederlandse bevolking in de provincies Utrecht, Noord en Zuid-Holland. Éénderde gedeelte van de totale bevolking had zijn woonplaats in de grote steden boven 100.000 in woners, waartoe in de loop van 1958 ook Apeldoorn en Hilversum zijn komen te behoren. Het totaal dezer gemeenten bedraagt thans veertien. STAD EN PROVINCIE ZIERIKZEE De inenting tegen polio In de maanden maart en april zullen in deze gemeente weer in entingen tegen polio plaats vinden. Doel van de kinderinenting is zo veel mogelijk jeugd te bereiken. Daarom wordt in het bijzonder een beroep gedaan op bewoners van salonwagens e.d. ook hun kinderen te doen inenten. Opgaven kunnen ten stadhuize geschieden. Collekte Bio-vakantie-oord De Kerstcollecte ten bate van het Bio-vakantieoord heeft in de Con certzaal te Zierikzee opgebracht f 304,20 en in bioscoop hotel Bom f 54,40. Landelijk bedroeg de op brengst van de collecte f 254.837,01. OOSTERLAND De Vrouwenwereldgebedsdag Ook in deze gemeente zal op vrij dag 13 februari a.s. in de Ned. Her vormde kerk, ter gelegenheid van de Vrouwen-wereldgebedsdag, een samenkomst worden gehouden. De uit te spreken gebeden zijn gericht op het behoud van de vrede in de wereld. Alle vrouwen kunnen aan deze bijeenkomst deelnemen. OOSTERLAND j Us is nog onbetrouwbaar Bij aanhoudende vorst zal ér weer schaats mogen worden gere den op de vijvers rond het voorma lige „Heerenhof" waar ook twee jaar geleden de banen der ijsclub waren uitgezet. Naar wij vernamen is het ijs echter nu nog onbetrouw baar, en het is te hopen voor de schaatsensportliefhebbers, dat de jeugd niet te veel op deze vijvers loopt, en er geen stenen of ander vuil op werpt. Dit zal aan het ijs niet ten goede komen. Ook het ijs in de watergangen langs de polder wegen is nog niet te vertrouwen. Dit ondervond dezer dagen het zoontje van de heer O. alhier, wel ke, ofschoon gewaarschuwd, zich toch te ver op het zwakke ijs begaf en tot zijn keel in het ijskoude wa ter verdween. Men zij op deze ge vaarlijke plaatsen dubbel op zijn hoede. Vergadering Weegbrugvereniging Vrijdagavond 13 februari a.s. zal de weegbrugvereniging „Station Oosterland" in het café van de heer Mol haar jaarvergadering houden. De agenda vermeldt o.m.: jaarrekening, verkiezing bestuurs leden en verder voorkomende za ken. KERKNIEUWS Oud Ger. Kerk OOSTERLAND. Op donderdag avond 12 febr. a.s. hoopt voor de gemeente op t© treden, aanvangen de 7 uur, ds. L. Gebraad, te Sint. Philipsland. In het Deense rampenfonds voor nabestaanden van de 95 opvaren den van de „Hans Hedtoft", die na een botsing met een ijsberg bij Groenland is vergaan, is tot dusver ruim één miljoen kronen (circa een. half miljoen gulden) gestort. ZIERIKZEE Uitvoering mandolineverenging ,Scheldeklanken' Voor d© jaarlijkse uitvoering van de mandolinevereniging „Schelde- klanken" bestond dinsdagavond in „Concordia" weer een grote be langstelling. Het werd een zeer ge slaagde avond. Onder de stimule rende leiding van de enthousiaste dirigent de heer A. Smallegange was een gevarieerd programma van gezellige en vrolijke nummers sa mengesteld, waarvan de vertolking over het algemeen genomen uit stekend was en bij het publiek zeer in de smaak viel. Opvallend bij deze hernieuwde kennismaking met dit sympathieke gezelschap was de verbetering in toon en volume, waardoor het ge- bodene in vergelijking met de uit voering van vorig jaar, een mooier en rijker geschakeerd geheel vorm de. De aanschaffing van nieuwe instrumenten, mandolines en man- dola's heeft dan ook vruchten af geworpen. Na het openingswoord door de voorzitter, de heer J. Uijl, beluis terden we het gehele orkest in een vijftal pittige en prettig in het ge hoor liggende nummers. Uit de wij ze waarop de muziek werd uitge voerd mag wel geconcludeerd wor den dat door vScheldeklanken" ijverig en met succes op de nieuwe instrumenten wordt gestudeerd. Duo-zang ontbrak ook op deze avond niet. Ditmaal waren het Co- ra Linders en Jopie van Houte die charmant en zelfbewust twee Hol landse liedjes zongen waarin Cupi do veel eer werd aangedaan. De lachspieren kwamen danig in be weging bij de komische schets „Hu welijksbureau" die door mevr. L. Wandel-van Klinken en de heren A. Smallegange en A. v. d. Zande met veel vaart en geestig ten to nele werd gevoerd. Voor de „family-music", piano en accordeon, resp. bespeeld door me vrouw Kouijzer en haar zoon Jan was het publiek ook nu weer en thousiast. Het waren dan ook leu ke nummers die door dit familie duo op vlotte wijze wei-den ge bracht. Het gedeelte voor de pauze werd afgesloten met enkele graag gehoorde melodieën die werden ge speeld door een mondharmonica trio, nl. mej. B. v. Vessem en de heren A. v. d. Zande en M. Krijger. „Zingende snaren", anders gefor meerd dan vorig jaar, was een ple zierig groepje jonge meisjes die met guitaarbegeleiding en aan de piano de heer J. van Beveren op „sweet-sixteen"-wijze pittige Hol landse liedjes zongen, waarbij voor al „Dat is de kunst" met solo-zang van Cora Linders heel leuk was. De heer J. v. Beveren had de lei ding van een accordeon-ensemble dat hierna een mars en wals ten gehore bracht en de zaal mee kreeg met het populaire „Tulpen uit Am sterdam". Een verrassing op deze avond was „Rendez-vous", een klein ballet-werkje dat vaardig werd uitgevoerd door de dames C. de Kuiper en Theunisse-van Oeve- ren. Ook de omlijstende muziek was een verrassing, nl. Hawaii-klanken, door de heer A. Smallegange ont lokt aan de elektrische guitaar. De pianobegeleiding van deze surprise werd verzorgd door de heer Jac. M. Luykenaar. Tot slot kwam nog maals het voltallige orkest op de planken met o.a. „Paradepaardjes" en „Veneta-Glocken", welk laatste nummer zware technische eisen stelde, doch niettemin tot een uit stekend einde werd gebracht. Met spoed werd hierna overge gaan tot de trekking van de prij zen uit de loterij voor de nieuwe instrumenten, waarna het Gerjorie- trio een gezellig bal verzorgde. Rest ons nog te vermelden dat burge meester mr. F. Th. Dijckmeester het eerste gedeelte van deze zeer druk bezochte avond bijwoonde. SPORT VOETBAL Nagekomen uitslag zaterdag 7 februari 1959. Junioren groep B IX: SVOWK B I-Zierikzee B II 0-0. C.L.O.-STUDIEDAGEN Goede landbouwkrachten mogen niet afvloeien naar industrie UTRECHT, 11-2. In Utrecht zijn vanmorgen de studiedagen van de Centrale Landbouworganisaties be gonnen. Vandaag en morgen zal een groot aantal inleiders ingaan op actuele vraagstukken die onder meer betrekking hebben op de pluimveehouderij, de bemesting, het voederonderzoek en de gras landexploitatie. De studiedagen werden ingeleid door de directeur-generaal van de Landbouw, ir. A. W. van der Plas- sche, die aandacht besteedde aan de toenemende industrialisatie, waardoor vooral met betrekking tot de veehouderij moeilijkheden optreden. Men zal er - volgens hem - voor moeten waken dat de toegewijde jonge krachten die de landbouw oplevert, niet afvloeien naar de in dustrie. Hij pleitte voor opvoering van industrialisatie en automati sering in de landbouw, om daar door de aantrekkelijkheidsafstand, die er momenteel tussen de land bouw en de industrie bestaat, zo klein mogelijk te doen zijn. Do C.L.O.-studiedagen noemde ir. Van der Plassche van grote bete kenis, omdat hierdoor een goed contact tot stand komt tussen we tenschap en praktijk.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1959 | | pagina 6