r Geen enkel verloop bij de blok- en wijkploegen DE KRACHT VAN HET WESTEN Bolletje/* PROEFKONVOOEEN NAAR BERLIJN llffin* ruw °f schr°o1 Financiën en Economie Veel rode infiltratie in Afrika WAT UGT DE Jlimdraijon HET TUCHTREGLEMENT NOODWACHT 's-GRAVENHAGE, 11-2. Berich ten omtrent het bedanken van vele B.B.-vrijwiliigers (in verband met de invoering van de noodwacht- plicht) kunnen bij hen, die niet met de B B.-organisatie op de hoogte zijn, de indruk wekken dat dit in de betrokken gemeenten de B.B.- organisatie als geheel zou treffen. De Stichting Bevordering Be scherming Bevolking verzoekt, ter voorkoming van misverstand het volgende onder de aandacht te brengen: De plaatselijke B.B.-organisatie bestaat A. uit de wijkorganisatie voor de georganiseerde zelfbescher ming (blok- en wijkploegen) en B. de operationele diensten als brand weer, reddings-, medische- en ver bindingsdienst. De noodwachtplicht is in een aantal gemeenten alleen ingevoerd voor de operationele diensten. In vele gemeenten, waar deze .diensten dus voor zover nodig met noodwachtplichtigen zullen worden bemand, heeft het hoofd bescher ming zich tot de betrokken vrij willigers bij deze diensten (in ver houding tot de totale bezetting een gering aantal) gewend en hun ge vraagd of zij bereid zijn, hun ver bintenis te handhaven. Dit houdt in dat zij dan, evenals de noodwacht plichtigen, onderworpen zullen zijn aan het tuchtreglement. LONDEN, 11-2. De Britse minis ter van defensie, Duncan Sandys, heeft woensdag in het Lagerhuis verklaard dat er over de „onbe twistbare" superioriteit van het westen op het gebied van de stra tegische kernwapens op het ogen blik geen twijfel kan bestaan. Hij was van mening dat deze afschrik wekkende wapens er in de afge lopen jaren borg voor hebben ge staan, dat het westen een redelijk vooruitzicht op het behoud van de vrede heeft gehad. LAATSTE NIEUWS Prins Bernhard in Paraguay ASUNCION, 12-2. Prins Bern- hard, die thans een bezoek aan Pa raguay brengt, is door een grote menigte begroet toen hij de haven van Asuncion bezichtigde en ver volgens aan boord ging van een jacht, waarop hij een tocht over de rivier de Paraguay maakte. Woensdagavond ontving de prins uit handen van president Stroess- ner een pilotenbrevet, tijdens een plechtigheid in het regeringspaleis. In een toespraak uitte hij zijn be wondering voor de economische ontwikkeling van het land. Een deel dezer vrijwilligers heeft hierop bevestigend geantwoord, Ingezonden mededeling een ander (groten deel kennend. Waarschijnlijk heeft bij deze beslissing mede een rol ge speeld dat deze vrijwilligers er zich eerst thans rekenschap van gegeven hebben, dat zij in geval van nood gekazerneerd zullen worden, dus gezin en bedrijf in de steek moeten ia Van enig verloop bij de georga niseerde zelfbescherming (blok- en wijkploegen) in verband metae in voering van de noodwachtplicht is niets gebleken. De „bedankjes be treffen uitsluitend de operationele diensten, dus een in verhouding kleine groep, en konden onder de nieuwe verhoudingen worden ver wacht. Aldus de stichting B.B. VEZELBEDRUF TE DORDRECHT s-GRAVENHAGE. Tot directeur van de binnenkort op te richten Nederlandse dochtermaatschappij van Dupont is benoemd Arthur H. Geil, afkomstig uit Wilmington, De laware. Deze deelde op een in Den Haag gehouden persconferentie me de dat in Dordrecht gesneden en ongesneden „orlon" stapelvezel zal worden geproduceerd, voorname lijk voor afnemers in Europa en Engeland. De produktiecapaciteit zal ongeveer 7 miljoen kg. vezel per jaar bedragen. TELEVISIE EN LANDBOUW Er zal deze maand te Birming ham in Engeland een bijeenkomst van televisiemensen worden gehou den, waarop zal worden gesproken over het gebruik van televisie ter bevordering van doelmatigheid in de landbouw. De bijeenkomst die een week zal duren, is georgani seerd door de B.B.C. in samenwer king met het Britse ministerie van landbouw en de dienst voor tech nische voorlichting voor voedsel voorziening en landbouw van de Organisatie voor Europese Econo mische Samenwerking. Acht lan den zenden deelnemers en drie waarnemers. STAD EN PROVINCIE ZIERIKZEE Vergadering C.B.P.B. Voor de eerste maal dit jaar hield de C.B.P.B. in het Ned. Herv. Ver enigingsgebouw de maandelijkse vergadering, welke op de gebrui kelijke wijze werd geopend door de vice-pres. mevr. Dalebout. Een vertegenwoordiger van de N.V. Nebin borstelfabriek te Utrecht lichtte hierna de dames uitvoerig in over verschillende kwaliteiten borstelwerk. Gedemonstreerd werd ook een desinfecterende „mops" die bij goed gebruik spons en zeem overbodig maakt. Na de pauze stond de vergade ring o.l.v. mevr. Laurense-Pluister. Bij de bestuursverkiezing werden gekozen mevr. Polderman-Kwaak te Zierikzee en mevr. v. d. Wekken- van der Klooster te Brouwersha ven. Van de gelegenheid tot be stellen Vin borstelwerk en het stel len van vragen werd hierna een druk gebruik gemaakt. Tot slot sprak mevr. Laurense enige harte lijke woorden tot de scheidende be stuursleden waarbij zij hen dank bracht voor het vele werk voor de vereniging. Na het zingen van Gez. 27 1 werd geëindigd met dank gebed. BURGH Ongeval op het ijs De 16-jarige ,G. S. had bij het schaatsen op de slotgracht te Haamstede het ongeluk achterover op het ijs te vallen, waardoor hij bewusteloos bleef' liggen. Volgens medische verklaring liep de jongen een hersenschudding op. SCHARENDIJKE Uitvoering „Sursum Corda" De Chr. zangvereniging „Sursum Corda" hield de jaarlijkse uitvoe ring in het Ger. jeugdgebouw. De voorzitter, de heer Viergever, riep een welkom toe aan de zeer talrij ke bezoekers, 't Gebrachte repertoi re stond op aanvaardbaar peil; door bijzondere omstandigheden was de altpartij evenwel ernstig verzwakt. Het koor stond o.l.v. de heer L. C. Hoogerhuis, in wie „Sursum Cor da" een serieus dirigent heeft ge vonden. Enkele nummers die opvie len waren: „De Heer is mijn Her der" van Klein en „Laat ons nu al verblijden" van Belle. Nieuwe le den kan het koor intussen nog zeer wel gebruiken. Vooral altzangeres sen zijn nodig. Met nauwgezette studie kan de vereniging dan nog belangrijke resultaten verwachten. Op het programma stond verder de opvoering van het toneelstuk „Jan, mijn zoon", een ernstige levens schets in vier bedrijven. Het stuk kwam aardig uit de verf, waarbij vooral de rollen van Harm Peters en diens zoon Jan in goede handen waren. Zowel het vokale als tone- listische gedeelte van de avond vie len bij het publiek in de smaak. Een filmpje over het bezoek aan het zangconcours te Kruiningen besloot het programma. Ds. A. v. d. Ban sprak een slotwoord. OUWERKERK Filmavond Culturele Vereniging De Culturele Vereniging organi seerde in zaal-Pankow een film avond. Vertoond werd een der eer ste beroemd geworden Duitse speel films: „De driestuiversopera" („Die Dreigroschenoper"), spelend in de Londense havenbuurt Soho. De voorzitter, de heer C. P. Kuijper, deelde mede dat in dit seizoen nog een filmvertoning zal plaats heb ben. Verlichte wijzerplaten torenklok De vier wijzerplaten van de to renklok zijn bij avond en nacht elektrisch verlicht. Bij hele en hal ve uren laat de oude „Salvator", de grote luidklok zijn stem weer horen, 's Middags wordt deze klok geluid. Ook dit gaat elektrisch. Rede drs. Th. J. Westerhout- Op vrijdag 20 februari a.s. belegt de afdeling Ouwerkerk van de P.v. d.A. in café Vijverberg een open bare vergadering. Als spreker zal optreden het lid van de Tweede Kamer drs. Th. J. Westerhout te Middelburg. CHICAGO, 12-2. Volgens de ,,C] cago Sun" heeft Amerika met stemming van de bondgenoten geheim plan opgesteld om op 27 mei een proef konvooi naar Berlijn te sturen, bestaande uit Ameri kaanse, Britse en Franse vracht auto's. Op genoemde datum loopt het Russische ultimatum voor het terugtrekken van de geallieerde troepen uit de stad af. Als de Oost duitsers het convooi willen inspec teren, aldus het blad, zal het naar west-Duitsland terugkeren, waarna de geallieerden de kwestie aan de Verenigde Naties zouden voorleg gen. Als de openbare mening in de wereld ten gunste van het westen zou blijken te zijn, zou er een nieuw konvooi naar Berlijn gaan, ditmaal gewapend. Ingezonden mededeling handen IHAMEAGELEIISSÜ3 Briljanter diamanten UPTON New York), 11-2. Het nationale laboratorium van Brookhaven in de Ame rikaanse staat New York heeft woensdagavond mee gedeeld dat de kernreactor van het laboratorium ook gebruikt wordt om diaman ten helderder te laten stra len. In de afgelopen maanden heeft men circa 60 gele en bruine diamanten bestraald. Een juiste dosering zou de kleur van de diamant voor een groot deel wegnemen. Bruine of gele diamanten, die tot nu toe slechts voor industriële doeleinden ge bruikt konden worden, kun nen thans ook als juwelen worden verkocht. De prijzenwet midden- en kleinbedrijf 's-GRAVENHAGE, 11-2. De Raad voor het Midden- en Kleinbedrijf zal in zijn woensdag 18 februari a.s. in het Kurhaus te Scheveningen te houden vergadering o.a. bespreken het advies dat de vaste commissie voor de sociaal-economische poli tiek uit deze raad heeft uitgebracht over het wetsontwerp houdende re gelen op het gebied van de prijzen van goederen en diensten. Deze commissie, die onder voor zitterschap staat van mr. dr. A. F. H. C. Schrijvers, de voorzitter van de Raad voor het Midden- en Kleinbedrijf, is van mening dat dit wetsontwerp, indien het wet wordt, verstrekkende gevolgen kan heb ben voor het midden- en kleinbe drijf. Immers, aldus de commissie in haar advies o.m., ingrijpen in de prijsvaststelling op grond van deze wet, hetgeen als een onmisbaar on derdeel van het arsenaal van mid delen voor het voeren van een doelmatig economisch beleid wordt beschouwd, betekent een aantas ting van de ondernemersfunctie. Het midden- en kleinbedrijf neemt ten dezen een zeer kwets bare positie in. OUWERKERK Burgerlijke stand over januari 1959. Geboren: 2. Helena Janna, d. van G. v. d. Hoek en H. J. Schot; 7. Jacob, z. van J. C. Bolijn en J. van Dijke. Overleden: 13. Adriana Panne- koek, 72 j., echtg. van L. J. Lukus. SIRJANSLAND Druk gebruik van ijsbanen Deze week wordt druk gebruik gemaakt van de ijsbanen. Het be stuur van de ijsvereniging heeft er voor gezorgd het ijs in goede staat te houden door een baanveger aan te stellen. Woensdag vooral was het zeer druk met schaatssportliefheb bers uit verschillende plaatsen. Over de prachtige banen was men algemeen enthousiast. Warme con sumpties kan men gebruiken in een tentje aan de ingang van de banen. Als het weer zich goed houdt zal vrijdagmiddag een kinder-ijsfefest worden georganiseerd. Dit zal dan gebeuren op de kleinste baan, zodat de grote baan vrij blijft voor de volwassenen. Er worden bovendien reeds voorbereidingen getroffen voor een groot ijsfeest op zaterdag middag. Verschillende wedstrijden zullen worden gehouden waaraan iedereen kan deelnemen. ANNA-JACOBAPOLDER Uitvoering „Ombona" In de stampvolle zaal van „Ons Dorpshuis" hield de muziekvereni ging „Ombona" haar jaarlijkse mu ziekuitvoering. De voorzitter, de heer M. v. d. Velde, sprak de tal rijke aanwezigen in een kort ope ningswoord toe, waarna de leden van „Ombona" het muzikale pro.-» grammagedeelte op voortreffelijke wijze ten gehore brachten. Dit mu zikale gedeelte werd gedirigeerd door de heer van Riet uit Steen bergen. Na de pauze, waarin een verloting werd gehouden, werd een tweetal toneelstukjes opgevoerd die ook zeer in de smaak vielen. ZIERIKZEE Geslaagde ontspanningsavond Algemene Boud vqn Ambtenaren Het gezelschap Eddy Schuijer uit Rotterdam kwam woensdagavond in hotel „Concordia" op de planken met een uitstekend en gevarieerd cabaret-programma getiteld „Het Weerhuisje" en verzorgde hiermee op prettige wijze een zeer druk be zochte ontspanningsavond van de afdeling Zierikzee van de Alge mene Bond van Ambtenaren. Deze avond werd geopend door de afdelingsvoorzitter, de heer Z. Rooseboom uit Renesse, die spe ciaal een welkomstwoord toeriep aan de dames van de leden, de le den van de A.B.V.A. afd. Haam stede en de afgevaardigden van de bij het N.V.V. aangesloten vakor ganisaties uit Zierikzee. De heer C. Visser werd dank gebracht voor het fraaie ontwerp van de program ma's. Voorts deelde de heer Roose boom mede, dat op een vrijdag a.s. te houden kadercursus van de N.V. V.-bestuurdersbond een uiteenzet ting zal worden gegeven over on derwijspolitiek. Voorts zal op 9 maart een bestuurder van de A.B. V.A. in Zierikzee een verhandeling houden over de werkclassificatie. In snel tempo werd hierna door de artisten een aaneenschakeling gegeven van toegespitste en soms verfijnde kolder, waardoor enige uren de lachtranen de vrije loop kregen. Het was uitstekende klein kunst die door de weermannetjes en -vrouwtjes in kleurige en vro lijke kledij werd weggegeven. De kennismaking met de bekende ca- baretiière Cora Ville was een zeer prettige. Zij voerde de humor met de droogkomieke sketchspeler Gijs van der Wiel ten top. Cora Ville deed zich ook kennen als een knappe actrice - „Het interview" - en gaf verder een prachtige creatie te zien en te horen in het lied „Mon Homme". Eddy Schuijer deed als goochelaar en illusionist boeiend werk en gaf de avond het gewenste „magische' 'tintje. „The Snapshots" was een trio, op het eerste gezicht stijve mannetjes met zwarte hoedjes die echter de kolder tot in de fi nesses beheersten en zeer virtuoos hun mondorgelnummers verkoch ten. Een prettige verschijning was verder Jacqueline. Theo Waas be geleidde de nummers op beschaafde wijze aan de piano. Namens de gezamenlijke bestuur ders van de plaatselijke bij het N.V.V. aangesloten organisaties, dankte de secretaris van de be- stuurdersbond, de heer C. van der Hulle, de A.B.V.A. voor de ont vangen uitnodiging. Medegedeeld werd verder dat op maandag 16 fe bruari a.s. een vergadering van de afdelingsbesturen zal worden ge houden voor bespreking van een toneelavond op 6 maart. Op 17 fe bruari a.s. zal, in samenwerking met het C.N.V., een bijeenkomst worden gehouden, waarin voorlich ting zal worden gegeven over her en omscholing. De collecte voor het AANBESTEDINGEN Drainage in Waterschap „Schouwen-Duiveland" Door de Grontmij N.V. werd woensdagmiddag in hotel „Het wa pen van Burgh" te Burgh namens de Herverkavelingscommissie in het openbaar aanbesteed: Het draineren van de complexen 4, 16 en 21, gelegen in de Burgh en Westlandpolder. Totale opper vlakte 192 ha. Ingeschreven werd als volgt: C. van Kessel, Geldermalsen f 76.325; N.V. J. van den Ende en Zn., Slie- drecht f 74.210; Fa. van der Panne, Zierikzee f 74.140; Drain. D. Barth, 's-Gravendeel f 74 080; Fa. J. F. van der Hilst, C. J. Kuijper en J. v. d. Weert, Renesse f 74.000; Fa. 5. Schaafsma, Zierikzee f 73.840; Fa. Hommel, Oud Vossemefer f 73.700; Drainagebedr. „Het Noor den" f 73.350; Fa. Hillebrand, Ril land Bath f 66.968. De raming be droeg f 85.100. Internationale Monetaire Fonds en Wereldbank WASHINGTON, 12-2. President Eisenhower heeft vandaag het Con gres verzocht toe te stemmen in sterke verhogingen van de Ameri kaanse bijdragen aan het interna tionale monetaire fonds en de we reldbank, waarvoor naar hij zeide dringende redenen voor snel han delen aanwezig zijn. „De gehele vrije wereld heeft behoefte aan ge zonde valuta's en ordlijke deviezen- stelsels ter bevordering van de han del en de economische groei. Ook heeft zij behoefte aan kapitaal ter ondersteuning van de stijgende le vensstandaarden en ter versnelling van het tempo der economische ont wikkeling", zo deelt hij het Congres in een bijzondere boodschap mede. „De landen van de vrije wereld kij ken naar de Verenigde Staten we gens onze economische kracht, om dat wij het voorbeeld moeten ge ven en zonder vertraging handelend moeten optreden door vergroting van onze deelneming in het kapi taal van de bank en betaling van de vergroting van onze bijdrage in het fonds", aldus de president. De Verenigde Staten zouden hun bestaande bijdrage van 3.175 mil joen dollar aan de bank moeten verdubbelen en hun bijdrage voor het foncï's met 50 procent vermeer deren. Daarmede is een bedrag van ongeveer 344 miljoen dollar aan goud en 1.031 miljoen aan dollars gemoeid. N.V.V. t.b.c.-fonds zal gehouden worden van 22 tot 28 februari a.s. Na afloop dankte de heer Roose boom met een kleine herinnering de artisten voor de prachtige avond. ROTTERDAM KRIJGT NIEUW DOK ROTTERDAM, 11-2, De Rotter- damsche Droogdok Maatschappij te Rotterdam heeft bij inschrijving het grote drijvende dok van de Britse admiraliteit, liggende in Portsmouth, verworven. Het dok, zo deelt de Rotterdamsche Droog dok Maatschappij mee, dat een lengte heeft van rond 860 Engelse voet, een invaartbreedte van 130 Engelse voet en een hefvermogen van 54.000 ton, zal een belangrijke aanwinst betekenen voor de dokca paciteit van de, Rotterdamse haven. Binnen drie maanden moet de ko per het dok hebben weggehaald, doch over de wijze waarop en wan neer dit zal gebeuren moet door de directie van de R.D.M. nog een be slissing worden genomen. Wijziging Afbetalings- bescliikking 1956 's-GRAVENHAGE, 12-2. In de Staatscourant van vandaag wordt gepubliceerd een wijziging van de Afbetalingsbeschikking 1956, waar bij het in deze beschikking voorko mende voorschrift t.a.v. de maxi mumduur der afbetalingsovereen komsten wordt ingetrokken. De staatssecretaris van Econo mische Zaken acht de huidige con juncturele omstandigheden van dien aard, dat op grond daarvan een beperking van de maximum duur der afbetalingsovereenkom sten niet meer noodzakelijk wordt geacht. Aangenomen wordt, dat van de vrijheid om voortaan zelf standig op dit punt het bedrijfsbe leid te bepalen, een zodanig gebruik zal worden gemaakt, dat opnieuw ingrijpen kan worden voorkomen. De voorschriften in de afbeta lingsbeschikking 1956 met betrek king tot de verplichte minimum- kassastorting blijven van kracht met dien verstande, dat het percen tage van deze kassastorting voor motorrijwielen en scooters wordt verlaagd van 25 pet. tot 15 pet. WASHINGTON, 11-2. John Fos ter Dulles, de Amerikaanse minis ter van Buitenlandse Zaken, heeft op een besloten vergadering van de Huiscommissie voor buitenland se zaken verklaard, dat de commu nistische activiteit in Afrika „zeer intens en tamelijk doeltreffend" is. De communisten leggen er veel geld aan ten koste, de propaganda is zeer doeltreffend en ik ben niet tevreden met het resultaat van wat wij daar doen", aldus de minister. Hij verzocht de Congresleden meer geld beschikbaar te stelen ter bevordering van de betrekkingen met de Afrikaanse landen. Op een vraag of het departement van Bui tenlandse Zaken een plan op dat gebied gereed heeft, zei minister Dulles, dat er een nieuwe staats secretaris voor Afrikaanse zaken is benoemd en dat er mensen worden opgeleid voor uitzending naar Afrika. De carnavalsviering heeft in Brazilië aan 27 mensen het leven gekost. Talrijke mensen werden gewond.. In de afgelopen dagen zijn in een gebied van Honduras opstan dige acties ondernomen, maar het bestuur schijnt de toestand weer meester te zijn, zo is van officiële zijde vernomen. 31 n 'H •- Verwachting tot vrijdagavond: Oostelijke wincl Overwegend droog weer met mist of laaghangende bewolking, maar mogelijk ook plaatselijk opklarin gen; vannacht lichte en hier en daar matige vorst, morgenmiddag lichte vorst tot temperatuur om het vriespunt; zwakke tot matige oostelijke wind. 13 febr. Zon op 8.01, onder 17.48. Maan op 10.05, onder Eerste kwartier: 15 febr. te 20.20. Hoogwaterstanden ZIERIKZEE: 13 febr. 6.30 v.m. 18.53 n.m. BROUWERSHAVEN: 13 febr. 6.16 v.m. 18.31 n.m. Doodtij: 18 febr. Ingezonden mededeling HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 12-2. Een groot hoge- drukgebied dat zich uitstrekt van de Oeral via west-Europa naar de Azoren handhaaft zich nog steeds. Binnen het hogedrukgebied komen boven het vasteland van Europa flinke weersverschillen voor. Zo is er in Duitsland maar weinig be wolking, waardoor de temperatuur er overdag een aantal graden boven het vriespunt is. In de nacht komt er echter matige vorst voor. De opklaringen kwamen de afge lopen nacht ook in het oosten van Nederland voor, zodat de tempera tuur op het vliegveld Twenthe tot 8 graden onder nul kon dalen. El ders in het land vroor het echter slechts enkele graden, omdat daar de mist en de laaghangende bewol king een temperatuurdaling tegen ging. De depressie-activiteit is op het ogenblik groot, maar ze speelt zich op flinke afstand van het Europese continent af. De baan, die door de §toringen wordt gevolgd strekt zich namelijk uit van het zeegebied na bij Groenland via Spitsbergen naar Nova Zembla. Het weer in Neder land blijft dan ook onder invloed van het hogedrukgebied. Doordat de oostelijke stroming wat in kracht gaat toenemen, kan er iets drogere lucht uit Duitsland worden aange voerd. In verband daarmede neemt de kans op opklaringen wat toe, vooral in het oosten van het land. ZIERIKZEE Uitvoering jeugdclubs Morgen (vrijdag) vindt in het jeugdgebouw aan de St. Domus- straat de jaarlijkse uitvoering van de Ger. jeugdclubs plaats. Scheepvaartberichten Bloemfontein, 10 van Southamp ton naar Las Palmas. Esso Nederland (t.), 12 te Port Said. Kenia (t.), 11 van Trinidad naar Curagao. Langkoeas, 11 te Genua. Lemsterkerk, 9 te Rotterdam. Theobaldius (t), pass. 11 Mona Passage naar Punta Cardon. RECHTZAKEN Salariskwestie Rode Kruis-ziekenhuis diende voor Strafkamer (Van een correspondent). Een merkwaardige zaak, voort vloeiend uit de uitzonderlijke po sitie die het Zweedse Rode Kruis- ziekenhuis inneemt niet alleen op Schouwen-Duiveland, maar ook ge zien in het kader van het landelijk ziekenhuisbestel, heeft dinsdag ge diend voor de Economische Straf kamer van de rechtbank te Mid delburg. De Stichting „Rode Kruis- ziekenhuis Schouwen-Duiveland" werd ter verantwoording geroepen voor het feit, dat aan verplegend personeel hogere salarissen waren uitbetaald, dan krachtens wettelij ke normen is toegestaan. Deze ver hoogde salarissen vonden - naar ter zitting bleek en trouwens van algemene bekendheid is - hun oor zaak in de omstandigheid dat een toeslag als de onderhavige noodza kelijk was en is om te kunnen voor zien in de personeelsbehoefte. Het werken van gediplomeerd verple gend personeel aan de vaderlandse peripherie is slechts aantrekkelijk als de salarissen zich in gunstig opzicht onderscheiden van die in andere ziekenhuizen worden be taald. De Strafkamer werd gepresideerd door mr. P. van Empel, terwijl aJs woordvoerder van de Stichting de voorzitter optrad, die er op wees dat enkele salarisvoorzieningen no dig waren op de vigerende regeling van het ziekenhuis „Schouwen-Dui veland" te Noordgouwe. In dit ver band wees de voorzitter op de uit zonderlijke positie van het Zweedse Rode Kruis-ziekenhuis, waartegen over de president stelde, dat ook dit ziekenhuis valt onder de be staande salarisregelingen. De officier van justitie mr. T. Le- bret concludeerde uit een eerder op de zitting gehouden juridische diskussie over de feitelijke hoeda nigheid van de Stichting Rode Kruis-ziekenhuis, dat genoemde stichting geen publiekrechtelijk li chaam is, zodat voor het personeel de c.a.o.-bepalingen dienen te wor den nageleefd .hetgeen naar mening van de officier niet is gebeurd. Als verdediger van de stichting trad op mr. A. J. van der Weel, die de zienswijze van de officier be streed eri benadrukte dat de stich ting valt onder een gemeenschap pelijke regeling, zodat het bestuur zich het recht kan voorbehouden af te wijken van de (landelijke) sa larisbepalingen m.b.t, het. verple gend personeel. Nog deze maand zal de rechtbank uitspraak doen in de ze ingewikkelde zaak.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1959 | | pagina 2