GRATIS één pak Pré bij aankoop van 2 Tijdelijk Na Zierikzee volgt Bruinisse met de schoolmelkvoorziening Maandag vindt eerste uitreiking plaats (Va*j onze redakteur). BRUINISSE, 5-2. Na Zierikzee staat Bruinlsse op de nominatie de schoolmelkvoorziening op de lagere scholen in te voeren. De bevolking wil die melkvoorziening, blijkens een van gemeentewege ingestelde enquête, waaruit bleek dat 81 pet. der leerlingen aan de regeling wenste deel te nemen. Op maandag 9 februari a.s. zal de eerste melk op de scholen worden verstrekt. Voor Zeeland is Bruinisse de der de gemeente waar melk op school zal worden gedronken. De eerste gemeente was Wemeldinge, de tweede Zierikzee en thans maakt Bruinisse de eerste drie vol. Zo ge zien doen deze drie gemeenten dus baanbrekend werk voor een insti tuut, dat in Zeeland nog nieuw is en waarmede de bevolking als 't kan in alle gemeenten - zich zo spoedig mogelijk vertrouwd zou moeten maken. Het voordeel van schoolmelk is immers in de prak tijk bewezen en ook is wel duide lijk geworden, dat melk zonder al te veel moeite, op de scholen kan worden verstrekt en genuttigd. Te Bruinisse zal op de genoemde datum het eerste flesje, tijdens het speelkwartier door één der wethou ders in de hoogste klas van de openbare lagere school worden uit gereikt. Auto-nachtexpresse- treinen UTRECHT, 4-2. - De Belgische spoorwegen zullen gedurende het komende zomerseizoen weer auto- nachtexpresse-treinen laten lopen. Van 27 juni tot 29 augustus zul len deze treinen op de zaterdagen en dinsdagen rijden van Oostende naar München. Uit Miinchen ver trekken deze treinen vanaf 28 juni tot 30 augustus op de zondagen en woensdagen. Vanaf 13 juni tot 12 september rijden auto-nachtexpresse-treinen van Oostende naar Milaan op de zaterdagen en vanaf 14 juni tot 13 september op de zondagen vanuit Milaan naar Oostende. Ingezonden mededeling Brei mooier met NEVEDA wol 'n klasse apart! Voor 2 Neveda wikkels 6 leuke borduurkaortjes Neveda, Rokln 118, Amsterdam I LAG HET GELD 5 OP STRAAT? ROTTERDAM, 4-2. De Rotter damse recherche zou graag willen weten ivie er de laatste tijd een flinke som gelds is kwijtgeraakt, f 10.000 of zoiets. t_ Dit naar aanleiding van het feit, dat een lompenhandelaar in de Maasstad opeens in - volgens de politie - opvallend goede doen is geraakt. Hij dreef de afgelopen week een autohandel, zodanig, dat de dienaren van Hermandad eens een kijkje gingen nemen bij hem. Hij bleek op dat moment drie con tant betaalde auto's in zijn bezit te hebben, een nieuw televisietoestel, en zijn kamers waren nieuw ge meubileerd. Bovendien had de lom penhandelaar f 6000 aan „bedrijfs kapitaal" in huis. Hij werd eens aan de tand ge voeld over deze levensstaat. Waar op de man vertelde, dat hij het geld op straat gevonden had. Deze ge denkwaardige dag was de 23e ja nuari geweest. Op de Zwarte Paar denstraat mikte een man, die uit een gang kwam vluchten, hem een portefeuille voor de voeten. Er zat f 10.000 in... De recherche vindt dit verhaal nogal ongewoon en heeft de lom penhandelaar gearresteerd, evenals een havenarbeider, die ook van het geld geprofiteerd zou hebben. Deze zei helemaal niets van de herkomst te weten. Er is nog geen aangifte gedaan van een beroving, diefstal enJof in braak, waarbij een groot bedrag aan geld Is buitgemaakt. Jeugdcongres te Cairo CAIRO, 5-2. De vergadering van woensdag van het Aziatisch-Afri- kaanse Jeugdcongres te Cairo is ge kenmerkt geweest door een anti communistische strekking in de uit latingen van vele afgevaardigden. Zo stelden de Japanse en de Zuid- vietnamese vertegenwoordigers bij de behandeling van de rol der jeugd in de strijd tegen het imperialisme voor, om het communisme daarmee op één lijn te stellen, waarbij zij er op wezen dat president Nasser reeds was voorgegaan in de strijd tegen het communisme. Een Liba nees compromis-voorstel leidde ten slotte tot de formulering: „Het im perialisme in al zijn schakeringen". De Scheldeveren Bij de beantwoording van de in eerste termijn door verschillende Kamerleden gehouden redevoerin gen over de begroting van Verkeer en Waterstaat, heeft minister Aart- sen met betrekking tot de Schelde- veren medegedeeld, dat er met G.S. van Zeeland een gesprek zal zijn in maart-april met de dan optre dende bewindsman van Verkeer en Waterstaat. Wat een vaste oeververbinding aangaat merkte de minister op, dat wel rekening moet worden gehou den met de enorme kosten. Met één vaste verbinding zou men er overi gens niet zijn. SPORT VOETBAL K.N.V.B. Afdeling Zeeland Zaterdagmiddagcompetitie Wijziging programma Uitgesteld zijn de wedstrijden: Kloetinge I-Driewegen I; Zaam- slag I-Goes V; Wissenkerke I-Wol- faartsdijk I. Ingelast: Goes V-Kloetinge I; Zaamslag I-Wolfaartsdijk I; Wis senkerke I-Driewegen I. STAD EN PROVINCIE ZIERIKZEE Schoorsteenbrand De vrijwillige brandweer werd woensdagmiddag omstreeks half 1 gealarmeerd naar de woning van de familie H. aan de Verrenieuw- straat, waar in de achterkamer een hevige schoorsteenbrand was ont staan. Vijf minuten na het alarm sein was de brandweer op de plaats van de brand aanwezig. In korte tijd was men toen de brand mees ter. De schoorsteen was door de grote hitte gebarsten en de tegels van de schouw afgesprongen. Coaster zat klem in havensluis Naar wordt aangenomen als ge volg van de door oostelijke winden laag geworden waterstand, is dins dagmiddag de Rotterdamse coaster „Albert V", op weg naar de aan legplaats, in de sluis van het ha venkanaal vast gevaren. Niet alleen het kustvaartuig kreeg hierdoor een vertraging van anderhalf uur, maar ook andere schepen - waaronder mosselvaartuigen - die de toegang versperd vonden. Na verloop van genoemde tijdsduur kwam de „Al- bert V" weer vlot en voer verder het havenkanaal in. Buitenlands succes met bietennetten Het Duitse tijdschrift „Verkehr und Technik" wijdt in het januari nummer een artikel over de rol die de partikuliere spoorwegmaat schappijen in de Bondsrepubliek spelen tijdens de suikerbietencam pagne. In dit artikel wordt met veel waardering gesproken over de door de Zierikzeeënaar de heer P. J. M. van Dijke uitgevonden en zelf vervaardigde bietennetten, die bij het transport van bieten uiterst handig blijken te zijn. BURGH De ijsbaan nog niet dicht Ondanks de vorst van de afgelo pen dagen, ligt de ijsbaan nog voor de helft open. De straffe oosten wind zal hier de oorzaak .wel van zijn. In een vorig artikel vroegen we reeds de medewerking van de jongelui om van de baan te blijven, doch nu reeds zien we opgeschoten jongens zich op het wel dichtge vroren gedeelte begeven. Dinsdag is een bordje „verboden toegang" geplaatst, doch dit betekent voor de jongelui eerder een aansporing om er toch op te gaan. Laten deze jon gens bedenken dat ze zich op ver boden terrein bevinden. Het be stuur van de ijsbaan doet alle moei te om iedereen, indien de vorst doorgaat, van een goede baan te laten genieten. We willen vanaf de ze plaats de jongelui waarschuwen, daar de politie streng zal optreden tegen mogelijke overtreders. Burgerlijke stand en loop dei- bevolking over januari 1959. Overleden: 7. Willemina Straaijer, 83 j„ wed. van K. Schoonaard. Ingekomen: 20. Jhr. Albert van Citters van C.B.R. Vertrokken: 22. Arabella Ren ters naar Rotterdam; 24. Jan H. Duson naar 's-Gravenhage. BROUWERSHAVEN Vergadering sportvereniging Dinsdagavond belegde de alge mene sportvereniging „Brouwers haven" in hotel Ringelberg een vergadering, zulks op verzoek van diverse supporters. Hoofdzaak van bespreking was tc komen tot het oprichten van een supportersver eniging, waarvan elders in het land vele voetbalclubs de nodige steun ondervinden. Gezien de matige op komst kon nog niet tot een defini tieve oprichting worden overge gaan, maar enkele supporters ne men thans het initiatief om de an dere donateurs te benaderen lid te Yoor alle was voor wasmachine en ketel voor alle reinigingsdoeleinden, óók voor de afwas. Deze aanbieding geldt ook voor dubbele pakken! Bij 2 dubbele pakken - cadeau 1 pak van 86 cent een weWoenst» Bij 1 dubbel pak cadeau 1 pak van 45 cent 1 sP«r «roma PRODUKT... DAT BETEKENT KWALITEIT! worden van de supportersvereni ging, waarna een bestuur gekozen zal worden. Na uitgebreide discus sies over sportallerlei werd deze vergadering, welke onder voorzit terschap stond van de heer P. de Moor, besloten. Burgerlijke stand en loop der bevolking over januari 1959. Geboren: Agnita, d. van C. J. van Schelven en J. A. de Boer. Overleden: Hubrina van der Wee- Ie, oud 72 jaar, te Zeist. Vertrokken: dhr. A. Kleinschmidt naar Rotterdam; mej. J. Remeeus naar Westkapelle; mevr. E. Zoeter- van der Linden en kind naar Rot terdam. DREISCHOR Burgerlijke stand en loop der bevolking over januari 1959. Geboren: 7. Cornelis Pieter, z. van Leendert A. van Bloois en Jans Kloet, te Zierikzee; 13. Wiebe, z. van Anne Terpstra en M. K. M. de Keijzer; 21. Maria Patronella, d. van C. A. Knuist en E. M. Roodakker, te Zierikzee; 23. Erwin Paul, z. van C. J. de Bil en E. Ch. Loebis; 29. Albertus Berend Jan, z. van J. F. Schutte en A. Hofstee, te Zierikzee. Overleden: 7. Kornelis van Kloos ter, 81 j„ echtg. van K. Prince, te Zierikzee; 12. Leendert van der Linde, 82 j., echtg. van J. van der Doe, te Zierikzee. Vertrokken: 22. Pieter Ruijsbroek naar Sint Annaland; 13. Jan B. J. Jonker naar Tholen. OOSTERLAND De cursus huis-verpleging De cursus huis-verpleging, welke door'Wijkzuster Compagne iedere dinsdagavond in het Wijkgebouw wordt gegeven, mag zich in een steeds stijgende populariteit ver heugen. Waren er de eerste avond een tiental deelneemsters, het getal is inmiddels gestegen tot 19. De leerstof is zeer aantrekkelijk, en de wijze waarop zuster Compagne deze behandelt wordt zeer gewaardeerd. BRUINISSE Somber perspektïef voor nieuw „Beusje" Jaren lang werd in de gemeente raad van Bruinisse na de oorlog gedelibereerd over de herbouw van het schuilhuisje op het havenpla teau, maar de kosten overtroffen dermate de te verwachten schade claim, dat herbouw achterwege bleef. Op de kistdam werd na de ramp een. schuilhuisje voor de schippers gebouwd, maar de scha declaim voor het verwoeste „beus je" werd daarvoor niet gebruikt. Men wilde die, nu de kistdam gaat verdwijnen en op de nieuwe haven eveneens weer een „beusje" tot de onmisbare bouwwerken behoort, thans gebruiken voor het bouwen van genoemde schuilgelegenheid, maar er kwam bij het gemeentebe stuur bericht, dat men een derge lijke schuilgelegenheid niet nodig achtte, omdat er immers gedurende de jaren na 1945 ook geen gebruik van was gemaakt. Schadevergoe ding voor oorlogsschade werd daar om niet meer gegeven. Men heeft reeds getracht de betrokken in stanties tot andere gedachten te brengen, en men zal blijven wer ken om deze onjuiste gevolgtrek king te doen verdwijnen. Knaapje overreden ALKMAAR, 5-2. In het St. Eli- sabethziekenhuis te Alkmaar is in de afgelopen nacht het vierjarig jongetje Nico Ursem uit Alkmaar overleden, dat gisteravond kwart over zes, toen het plotseling de Hoeverweg overstak, door een pas serende auto werd overreden. Het ventje werd met een schedelbasis- fractuur naar het ziekenhuis ver voerd. De bestuurder treft - aldus de politie - geen schuld. RECHTZAKEN Hogere straf in hoger beroep AMSTERDAM, 5-2. Een door de officier van justitie tegen een von nis van de politierechter te Haar lem ingesteld hoger beroep heeft er toe geleid dat de 57-jarige ad junct-commies ter gemeentesecre tarie te Haarlem B. J. A. M. Hom mes een veel hogere straf heeft ge kregen. Deze verdachte die in de jaren '57 en '58 als loketambtenaar meermalen f 1 legesgeld aan pu bliek in rekening bracht, ook wan neer dit niet verschuldigd was, en die guldens in eigen zak liet ver dwijnen, was gezien zijn berouw volle houding in eerste aanleg tot 60 gulden boete plus twee maanden voorwaardelijk veroordeeld. De po litierechter hield bij dit vonnis re kening met allerlei andere catastro fale gevolgen, die deze fraude voor de verdachte reeds had megebracht: ontslag, pensioenverlies e.d. Bij de behandeling in hoger be roep voor het gerechtshof te Am sterdam eiste veertien dagen gele den de procureur-generaal twee maanden gevangenisstraf, doch het hof onder presidium van mr. F. L Nepperus achtte zelfs deze straf te licht en heeft verdachte blijkens de vanochtend voorgelezen uitspraak een onvoorwaardelijke gevangens- straf van vier maanden opgelegd. PRINSESSEN NAAR WINTERSPORT 's-GRAVENHAGE, 5-2. H.K.H. Prinses Beatrix zal op 7 februari een korte wintersportvakantie be ginnen in Sankt An ton in Oosten rijk. Zij keert op 17 februari naar Nederland terug. H.K.H. Prinses Irene zal even eens deze maand voor een korte wintersportvakantie naar Sankt Anton gaan. Zij zal daar verblijven van 22 februari tot 1 maart Voor de zeer vele blijken van medeleven tijdens de ziekte en na het overlijden van onze innig geliefde vrouw, moeder, behuwd-, groot- en overgroot moeder ADRIANA LUKUS geboren Pannekoek betuigen wij onze oprechte dank. Inzonderheid aan dokter v. d. Zande en zuster v. d. Berge voor de liefderijke zorg aan haar bewezen. Uit aller naam: L. J. LUKUS Ouwerkerk, februari 1959 SUCCESJES Diversen: Urenlang koude voeten? Geen nood! De „Erres" elektrische verwarmingsdeken brengt uit komst. Prijs f 64,50. Door gescheiden wikkelingen der transformator volkomen veilig en ongevaarlijk. Dekenspan ning slechts 10 volt. Vraagt uw kennissen, welke deze reeds bezitten en ook u zal spoedig over dit „Erres" produkt ten volle tevreden zijn. Technisch Bureau v. d. Berge, afd. elektr. apparaten, tel. 01110-2962, Zie rikzee. 's-HERTOGENBOSCH. In een van de Bossche kloosters is giste ren het 75-jarig kloosterfeest ge vierd van de 97-jarige zuster Ba- silissa (mej. Heister uit Netterder in de Achterhoek). Van de 75 jaar heeft de jubilaresse er 60 doorge bracht in de missie van Menado op Celebes. Zij heeft ook de Japanse bezetting meegemaakt. Eerst vorig jaar mei is zij naar Nederland te ruggekeerd.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1959 | | pagina 3