Met zon voetbalbroek kun je in het stadion spelen 1 DAT WAST PAS SMETTELOOS WIT Voor de vele bewijzen van deelneming ons betoond na het overlijden van mijn innig ge liefde vrouw en onze zorgzame moeder, behuwd- en groot moeder, LENA VAN OEVEREN geboren Jumelet betuigen wij onze welgemeen de dank. Uit aller naam, A. A. VAN OEVEREN. Bruinisse, januari 1959. Korte Ring 31. TRUIEN met rolkraag en rits reclameprijs f 19,75 Fa. Frans Koevoets St. Domusstraat Zierikzee Autorijschool Garage GEBR. DE JONGE telefoon 2844, Zierikzee E*kend en Gediplomeerd f. n. o. p. Kamer- en buiten- thermometers Grote sortering Prijzen vanaf f 1,45 R. van der Bijl Appelmarkt - Zierikzee Telefoon 2664 Wat moet ik doen om een Christen te worden Hierover zal gesproken wor den in de evangelisatie-samen komst in het „Huis van Nas sau" te Zierikzee, zondagavond a.s., 7 uur. Komt gij ook eens horen? Een ieder is hartelijk welkom Voetbalbroeken, badhanddoeken beddeiakens, tafel- lakens vlekken genoeg, werk genoegMaar wat doet de moderne huismoeder? Zij neemt Omo en maakt in 'n wip een dik schuimend sop klaar. Daar gaat rustig de hele was in (na de witte was de bonte!). En dan als -het goed eruit komt! Zien we nog één vlekje? Nee. Is het wit geworden? Nou en of, hagel, hagelwit! Zo worden Uw beide wensen vervuld: Omo wast èn vlekkeloos èn hagelwit. Met een sop dat voor het goed en het wasgerei zo veilig is als U maar wenst. TONEEL EN FILM In Engelse film herleeft het drama van de ondergang der „Titanic" Een schip ging in smart en schande ten onder Het belangrijkste filmwerk van het komend weekeinde is „Een nacht om nooit te vergeten", een Engelse film naar het boek van Walter Lord, waarin de „Titanic"- ramp met een zo volmaakt moge lijke nauwkeurigheid is gerecon strueerd. De auteur van het boek heeft meer dan twintig jaar van zijn le ven gegeven aan het „ineenpassen" van de „Titanic-puzzle", zodat hij tenslotte precies wistdit heeft zich in de rampnacht voorjaar 1912 afgespeeld. Het uitzonderlijk tra gische van deze scheepsramp was, dat alle passagiers en alle opvaren den van miljonair tot lichtmatroos zelfs geen moment van twijfel kon den hebben aan de hechtheid van wat „het onzinkbare schip" werd genoemd. In deze film is alles ge reconstrueerd met een nauwgezet heid, die het geheim van de Engel sen schijnt te zijn, zodat de film werd tot een machtig en onverge telijk epos van het trotse vlagge- schip van de White Star Line, dat 46 jaar geleden op een ijsberg liep, en na een glorieuze carrière van slechts vijf dagen in schande en smart ten onder ging. De „ster" in deze film is het stoomschip „Tita nic" zelf, uniek, majestueus en AGENDA Heden (vrijdag) Zierikzee: Ned. Herv. Ver.gebouw, 4 en 7 uur, N.C.L.B.- filmvoor stellingen; Ger. Ver.gebouw, 7.30 uur, uitvoering Ger. Vrouwen vereniging. Dreischor: Dorpshuis, 7.30 uur, uit voering toneelver. „Streven naar Beter". Haamstede: hotel Bom, 7.30 uur, uitv. Kon. harmonie „Witte van Haemstede". Morgen (zaterdag) Zierikzee: Concordia, 2.30 u., jaar- verg. bijentelers; 8 uur, C. en O.- ver.; Nfed .Herv. Ver.gebouw, 7.30 uur, prop.-avond C.J.V. Nieuwerkerk: Dorpshuis, 7 uur, uitv. „Hier 's ek weer". Haamstede: 9.30 uur, openbare ver gadering gemeenteraad. ZONDAGSARTSENDIENST ZIERIKZEE Zondag 1 februari: P. W. J. Voge laar, telef. 01110-2280. WEEKEINDE-ARTSENDÏEN8T MIDDEN-SCHOUWEN Weekeinde 31 januari-1 februari: J. L. Braber, Dreischor, tel. 01112- 280. overweldigend en op de achter grond het Edwardiaanse tijdperk, een tijd van rijkdom en gezeten burgerlijke deftigheid, van ij del comfort en scherpe sociale tegen stellingen. Totaal aan boord van de „Titanic" bevonden zich 2207 en totaal gered werden slechts 705 per sonen. In deze film met Kenneth More, Ronald Allen en talrijke an dere sterren, wordt het episch dra ma van de ontzettende ramp op on vergetelijke wijze in beeld ge bracht. Wild-west film Als tweede film presenteert de Concertzaal deze week „De ranch der vervloekten" met o.a. Peter Finch en Ronald Lewis. In deze film wordt men geconfronteerd met het Australië van 100 jaar geleden, dat onveilig werd gemaakt door de gentleman struikrover kapitein Starlight. Meer in het bijzonder geeft de film het spannende verhaal van de twee broers Dick en Jim, die zich bij de bende van Starlight aansluiten. Dick moet dit met de dood bekopen bij een overval en Jim valt tenslotte in handen van de politie. Hij zal terecht moeten staan voor diefstal maar hij weet dat als hij vrij komt hij een familie heeft om voor te werken in een Austra lië, rijk aan beloften. In bioscoop hotel Bom te Haam stede wordt de hier reeds eerder besproken grootse showfilm „Casi no de Paris" vertoond met Catarina Valente, Vittorio de Sica en Gilbert Becaud. „Casino de Paris" is een bonte illusie van hartveroverende muziek, schoonheid, mooie vrou wen en adembenemende costuums. STAD EN PROVINCIE ZIERIKZEE Ongeval bij gymnastiekoefening Op een trainingsavond van de gymnastiekvereniging „Rust Roest" alhier is het twaalfjarig dochtertje van de heer J. A. K. bij een oefe ning aan de brug door de polsen gezwikt en komen te vallen, waar door zij een armbreuk bekwam en opname in het ziekenhuis noodza kelijk was. Het meisje K. kwam ten val voordat zij nog aan haar eigenlijke oefening wilde beginnen. Het was onmogelijk voor de andere aanwezigen dit ongeval - dat ge lukkig tot de grote zeldzaamheden behoort - te voorzien, zodat nie mand hieraan schuld treft of het had kunnen voorkomen. OOSTERLAND Definitieve toedeling van gronden De volgende weken zal er voor de landbouwende bevolking in on ze gemeente een spannende tijd aanbreken. Naar wij vernemen zal met ingang van dinsdag 3 fe bruari a.s. een aanvang worden gemaakt met de herindeling der verkavelde gronden in de polder. Zoals bekend werden de gebrui kers van bouwland ieder jaar na de ramp verschillende percelen toegewezen ter compensatie. Thans zal het echter tot een definitieve oplossing moeten komen. Mogelijk zal een en ander wel wat stof doen opwaaien en bij sommigen tot on tevredenheid aanleiding geven. Voornamelijk omdat een polder als de onderhavige zich voor een goede en rechtvaardige verdeling moeilijk leent. 's-GRAVENHAGE. Volgens op gave van het Centraal Bureau voor de Statistiek is het definitieve aan tal woningen, dat in het afgelopen jaar in Nederland is gereed geko men 89.011. Dat is ruim honderd meer dan het voorlopige cijfer, dat vorige week werd bekendgemaakt en 614 meer dan in 1957 werden voltooid. 110 Amerikanen zijn uitgezocht als mogelijke kandidaten voor de eerste poging om een bemand voer tuig de ruimte in te zenden en in een baan om de aarde te brengen. Dit heeft K. T. Keith Glennan, hoofd van het nationaal bureau voor lucht- en ruimtevaart meege deeld. Put - „Anvers" - Vissers - Leeuwen Garnalen - Gewin en Eén stap De ondoorgrondelijke put der his torie blijkt nog wel wat onopge- schreven sterke verhalen te bevat ten die men er het beste uithalen kan om als peper en zout in de da gelijkse erwtensoep met Chroesjt- sjef's politieke kluiven en Berliner worst te gebruiken. Zoals dat (na tuurlijk bij iedereen) bekende Brouw er shavense verhaal van de twee garnalenvissers, die het in de slechtste tijd niet konden harden, hun visjes niet weggegeven konden krijgen en toen maar „naar den Anvers" togen om daar het handels- geluk te proberen. Het was in dat (dertiger) jaar slecht met de „gor net/' e?i slecht met de uien, hetgeen gestalte gaf aan het roerende Schuddebeurse gedicht: „Bie „Jan sen" in den tuun, ete ze gornet mi juun'. Maar ter zake. Onze garna lenvissers togen met een flinke hap garnalen naar Antwerpen en kozen standplaats nabij de dierentuin. Goed en wel met de (feitelijk klan- destiene) verkoop begonnen, brak daar in die buurt een enorm tumult los, waarvan de oorzaak duidelijk werd, toen twee leeuwen, grom mend en vrijheidsbewust over het straatplaveisel kwamen aanstap pen, zeg maar regelrecht in de richting van de gornetmannen. Of de koningen van de wildernis door de penetrante stank van het Brou- wershavense Gat werden aange trokken, is onbekend, maar feit is dat althans een der leeuwen op de garnalen afstevende. De vissers wa ren echter niet vervaard, maar een van hen hield de leeuw een nap met gornet voor. Hij stak er zowaar de snuit in en toen de politie na derde met getrokken revolver, be duidde de visser dat zo'n militaire aanval op een wild beest niet nodig was. Hij pakte het dier bij de ma nen en Eilandman neemt maar aan dat het toen veilig bij de oppassers is terecht gekomen. Intussen bleek er regelrecht gewin in de dapper heid te zitten, want na het van genvan een leeuw was het voor de Brouw se vissers niet moeilijk meer de harten der Antwerpse autoriteiten zo te bewerken, dat er een garnalen-vent-vergunning op overschieten kon. Misschien profi teert de huidige generatie daar nog wel van. Eilandman ziet nooit leeu wen op de weg, wel - zo gezegd - leeuwen en beren, maar garnalen zijn zo schaars langs de deur, dat ze niet als redmiddel kunnen die nen. Overigens, van Brouwersha ven naar Antwerpen is slechts een stap en van de gornet naar de leeuw ook maar. DE ZEEKONINGIN 26. Arams voeten raken de vensterbank van het openstaande kajuitraam. Onmiddellijk laat hij het touw schieten en klemt zich vast aan de raampostde koene sprong is gelukt! In de kajuit springt een kleine, rijkgeklede man gillend van schrik achteruit, als Aram plotseling met het zwaard in de vuist naar binnen klautert. „Terug, jij ellendige piraat", schreeuwt hij, met een van angst overslaande stem. „Waag het niet deze jonk vrouw ook maar met één van je vuile vingers aan te raken of of....!" Het mannetje gaat beschermend voor een knap, blond meisje staan, die Aram met grote angstogen aanstaart en zwaait dramatisch mot zijn wandelstok voor Arams neus. „U vergist u", zegt Aram met een geruststellend handgebaar, „ik sta aan uw kant, ik behoor niet bij die zeeroversbende". Maar tijd voor verdere uitlog heeft hij niet, want plotseling wordt de kajuit deur opengerukt.... „Aram!" schreeuwt kapitein Eén-oog, stom verbaasd. Dan heft hij bliksemsnel zijn zwaard PREDIKBE,r"n,T7'v Zondag 1 februari Ned. Herv. Kerk Zierikzee: Grote kerk: 10 uur ds. Bezemer; Gasthuiskerk: 10 uur ds. H. N. Bierman uit Breda, 7 uur ds. Bezemer. Kerkwerve: 10 uur ds. v. d. Grift (H.A.). Serooskerke: 2.30 uur ds. v. d. Grift (H.A.). Burgh: 10 uur (H.A.) en 7 uur (jeugddienst) ds. Swaak. Haamstede: 10 en 7 uur ds. Boer. Renesse: 10 uur ds. van Liere. Noordwelle: 7 uur ds. van Liere. Eikerzee: 10 uur ds. v. d. Ban. Brouwershaven: 10 uur ds. Groot. Zonnemaire: 10 uur ds. Du- vekot. Noord gouwe: 10 uur ds. Buinink. Dreischor: 10 uur ds. Duy- v.endak. Ouwerkerk: 10 uur ds. Franke. Nieuwerkerk: 10 uur ds. Westerhof, 6.30 uur bijbelbespre king in „Rehoboth". Oosterland: 10 uur ds. Rijks, 6 uur ds. v. d. Brink. Sirjansland: 10 uur dhr. A. van Pel, 6.30 uur ds. den Hoed uit Tholen. Bruinisse: 10 uur ds. v. d. Brink, 5 uur ds. Rijks. St. Philipsland: 9.30 en 2.30 uur (H.D.) ds. van Diieren. Lutherse kerk Zierikzee: geen dienst. Geref. Kerk Zierikzee: 10 en 5 uur ds. Tiemers- ma. Haamstede: 10 en 3 uur kand. R. v. d. Berg uit Arnhem. Renesse: 7 uur kand. R. v. d. Berg. Scharen- dyke: 10 en 2.30 uur ds. C. Kap- teijn uit Amsterdam. Brouwersha ven: 10 en 2.30 uur kand. Th. van Belzen uit Amemuiden. Zonne maire: 10 en 2.30 uur ds. C. M. Boerma, legerpred. te Bergen op Zoom. Nieuwerkerk: 10 en 3 uur ds. W. S. Pontier, em.-pred. te Hon- selersdijk. Oosterland: 10 uur (H.A.) en 2.30 uur ds. Melse. Bruinisse: 10 en 5 uur ds. Wielemaker. Anna- Jacobapolder: 10 en 2.30 uur ds. H. J. van Duinen te Zwijndrecht. Geref, Kerk (vrijgemaakt) Brouwershaven: 10 en 2.30 uur ds. Keizer, Chr. Geref. Kerk Zierikzee: 10 uur leesdienst, 6 uur ds. v. d. Klis. Kerkwerve: 10 uur ds. Meijering, 6 uur leesdienst. Haamstede: 10 en 3 uur leesdienst. Nieuwerkerk: 10 en 3 uur ds. v. d. Klis (bed. H.A. en dankz.). Geref. Gemeenten Haamstede: 10 en 2.30 uur lees dienst. Nieuwerkerk: 10 en 2.30 uur leesdienst. Oosterland: 10, 2.30 en 6 uur leesdienst. St. Philipsland: 10, 2.30 en 6 uur leesdienst; dinsdag 3 februari: 7 uur ds. Heerschap te Borssele. Geref. Gemeenten in Nederland Zierikzee: 10, 2 en 6 uur leesdienst. Renesse: 10 en 2.30 uur leesdienst. Nieuwerkerk: 9.45 en 3.30 uur lees dienst. Bruinisse: 10 en 5 uur lees dienst. Oud-Geref. Kerken Oosterland: 9.30, 2 en 6 uur lees dienst. Bruinisse: 10 en 5 uur lees dienst. St. Philipsland: 9.30, 2 cn 6 uur ds. Gebraad. Leger des Heils Zierikzee: 10 uur hciligingsdienst, 12 uur jeugdsamenkomst, 7.30 uur verlossingssamenkomst. Katholieke godsdienstoefeningen Zierikzee: 7.15 en 10 uur Heilige Mis, 7 uur Lof. Burgh: 8 en 9.30 uur Heilige Mis (garage hotel ,,'t Wapen van Burgh").

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1959 | | pagina 6