overwint Ga ze maar na... heft zijn ftien tegen één De Gruyter's koffieklanten een pak Festival-biscuits voor halve prijs een picnicreep voor 10 c DE KOFFIE- EN THEEZAAK de hardnekkigste C. SMALHEER en A. P. SMALHEER-FOLMER zeggen, ook mede namens de kinderen, allen hartelijk dank voor de belangstelling bij hun 40-Jarige echtvereniging on dervonden. Duivendijke, januari 1959. Florisweg. In de aangegeven woningen mag de huisvrouw gratis De Gruyter's IcoHie schenken. Als zij zich bekend maekt aan De Gruyter, Postbus 276, 's-Hertogenbosch, krijgt zij gratis een kilo GoudmerkkoHie. Ook deze week vrijdag en zaterdag: Extra reclame: 500 gram varkenslappen en 500 gram procurcur- (procureur) en 500 gram spek voor slechts f 3,13 500 gram varkenslappen (pro cureur) en 500 gram varkens worst voor slechts f 3,48 Voor de boterham: 100 gram servelaatworst en 100 gram boterhamworst samen 77 ct. Algemene kennisgeving Heden overleed na een kortstondig lijden, onze beste broer, zwager en oom, BOURGON WILLEMSE in de leeftijd van 57 jaar. Uit aller naam, M. TERMAATEN- WILLEMSE Den Haag, 26 januari 1959 Terwestenstraat 14 Voor het medeleven tijdens de ziekte en de betoonde deelne ming na het overlijden van onze geliefde zoon, broer, zwa ger, oom en neef, A. HOUKAMP betuigen wij onze oprechte dank, inzonderheid aan dokter Motmans en de zusters van het Zweedse Rode Kruiszie- kenhuis te Zierikzee voor de liefdevolle verpleging en aan dokter Quaak en zuster Fluijt. Kwaliteitslagerü Zierikzee - Telef. 2063 Levensmiddclenbedrijf R. P.HOGERHEIJDE „Naast de Beurs" Zierikzee Dagelijks verse, grote kipeieren 8 voor één gulden Dagelijkse verse koelhuis roomboter 85 ct. per pakje Mager spek en vet spek 1,25 per halve kg. Dagelijkse verse allerhande koekjes 45 ct. per 250 gr. Koffie waf els (nieuw koekje) zeer fijn 75 ct. per 250 gr. Uit aller naam, FR. HOUKAMP Bruinisse, januari 1959. Wie eenmaal De Gruyter's koffie heeft geproefd, zal zich daarover niet verbazen. Want waar het op aan komt is versheid. En wat U bij De Gruyter vindt is versheid; koffie uit eigen branderij, krakend vers afgewogen uit aromabeschermende silo's. En bovendien zo voordelig door 10°/o korting I Haringrugjes (ook geschikt voor zoutloos dieet) 90 ct. per pot. Rolmopsjes 90 ct. per pot Koffiereclame eigen merk: Onze bekende Hotel-koffie een pracht melange met Ameri kaanse koffie 1,45 per pak. Koffie rood-merk met 50 pet. Guatamala 1,90 per pak. ÉS tof en met 3 febr. 1959 Bij elk pakje thee ol doosje theezakjes UW VERKOOP STIJGT Heerlijke stamppot boeren kool met Gelderse worst voor 4 pers. slechts f 1,75, nl. 1 pot boerenkool (kant en klaar) en 1 Gelderse rookworst van plm. 250 gr. samen voor 1,75 door regelmatig te adverteren in de Bij elke aankoop van 2 pakjes margarine of vet kw, (margarine „extra" uitgezonderd) ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE De beste reclame is: KRANTENRECLAME Een van De Gruyter's winkels te Amsterdam Donderdag, vrijdag en zaterdag a.s. bij uw Spirit-slager heerlijke schoudercarbonade voor slechts f Per 500 gram Magere rib- of lendecarbonade voor slechts ]^98 per 500 gram 200 gram heerlijke, malse boterhamworst voor 52 cent KWALITEIT IS ONZE RECLAME! Edelklasse-slager Fa. J. G. L. Simmers Visstraat 11 Zierikzee Werken worden uitgevoerd van Haydn, Bach en Strauss. Het Z.V.U.-februari-programma voorziet verder in een lezing op 24 februari te houden door Willem Enzinck over: „Griekenland, Eu ropa's laatste paradijs". Deze lezing wordt toegelicht met kleuren-dia's. MARKTBERICHTEN KERKNIEUWS Veel drukte om J Enschedese bom J ENSCHEDE, 28-1. Circa 200 En- schedese gezinnen zullen vrijdag middag tijdelijk hun woning moe ten ontruimen in verband met de montagewerkzaamheden van een Amerikaanse bom, welke in de oor log is terechtgekomen op de hoek van de Rozenstraat-Begoniastraat. Deze bom weegt circa 250 kg. De lengte is een meter, de middellijn 45 cm. Tijdens en na de oorlog zijn reeds pogingen gedaan om deze bom te demonteren, maar dit is niet gelukt. Vrijdagmiddag zal een nieu we poging worden gewaagd. De po litie heeft uitgebreide voorzorgs maatregelen genomen. Behalve de ontruiming van de circa 200 wonin gen wordt de bevolking die binnen een kilometer van de plaats van de demontage woont, aangeraden alle ramen open te zetten. De gemeen telijke geneeskundige en gezond heidsdienst zal zorg dragen voor het vervoer van de zieken, welke zich in de 200 te ontruimen wonin gen bevinden. De demontagewerk zaamheden beginnen om half drie en verwacht wordt dat deze onge veer twee uur in beslag zullen ne men, waarna de bom naar elders zal worden vervoerd. Zodra de de montagewerkzaamheden zijn ge lukt, zullen de sirenes het teken „veilig" geven. GEMEENTERAAD ZIERIKZEE Voorstellen van b. en. w. voor nieuwe straat namen in de gemeente van Kadeweg draagt), zal als nieu we naam krijgen: „Banninklaan". Onder de naam komt als aparte aanduiding: „J. C. A. Bannink, burgemeester van Zierikzee van 1929 tot 1934". Tenslotte zal ook een nieuwe naam dienen te worden gegeven aan de weg van het Sas tot aan de Algemene Begraafplaats. De keus is gevallen op de naam: „De Zille", omdat dit wegstuk reeds in het pri vilege van 1425 zo werd genoemd. Andere zaken Voorgesteld wordt de heer J. J. van den Ende te herbenoemen tot regent van het Burgerweeshuis. Voorgesteld wordt in het nieuwe al gemene bestuur van de b.l o.-school te benoemen de burgemeester q.q. en de heer M. C. Verheijen en voor het uitoefenen van het stemrecht de burgemeester aan te wijzen. Aan de christelijke lagere school en de r.k.-parochiale school zullen krachtens een toegevoegd nieuw lid van artikel 103 der lagere on derwijswet 1920 - voorschotten worden verleend van respektieve- lijk f 3610,11 en f 1314,86. Veemarkt ROTTERDAM, 27-1. Aanvoer 2854 stuks vee (weektotaal 4573), t.w.: '375 vette koeien en ossen; 811 stuks gebruiksvee; 241 vette kal veren; 206 graskalveren; 711 nuch tere kalveren; 78 varkens; 45 big gen; 5 veulens; 322 schapen en lam meren; 13 bokken en geiten. Prijzen per kg.: vette koeien en ossen f 3,10-3,40, f 2,95-3,10, f 2,75- 2,90; vette kalveren f 2,80-2,95, f 2,50-2,70, f 2,10-2,50; slachtpaar- den f 2,30-2,20-1,90. Prijzen per stuk: graskalveren f 460-380-280; nuchtere kalveren f 72-60-50; biggen f 64-48-40; scha pen f 85-60-45; lammeren f 95-70- 45; kalf- en melkkoeien f 1300- 1100-975; vare koeien f 890-760- 625; vaarzen f 975-825-625; pinken f 680-550-425. Geref. Gemeenten 'NIEUWERKERK. Hedenavond, donderdag 29 januari, om 7 uur: ds. M. Heerschap te Borssele. Ned. Herv. Kerk Aangenomen naar Veendam: H. Postma, Sint Pancras; naar Oude Tonge: A. Jonkers, Schalkwijk. Bedankt voor Zoetermeer (2e pre dikantsplaats): A. Klein Kranen burg, Hilversum. Chr. Geref. Kerken Tweetal te Haarlem-noord: J. Prins, Groningen en H. Toorman, 's-Gravenhage. Oud-Geref. Gemeenten in Ned. Bedankt voor Rijssen: E. du Mar- chie van Voorthuysen, Leersum. Op donderdag 5 februari wordt een vergadering gehouden van de gemeenteraad van Zierikzee. De agenda telt niet minder dan 27 punten, zodat de eerste echte „werkvergadering" van de raad - na aanneming van de gemeentebe groting - een belangrijke wordt. Ten behoeve van de aan te leg gen Calandweg, wordt voorgesteld over te gaan een perceel van 6.60 a. aan te kopen van de heer P. M. van der Maas. Inzake verkoop van een kavel in het uitbreidingsplan Malta, is overeenstemming bereikt met de heer W. den Boer. De kavel is gelegen aan de Mulockstraat. Voorgesteld wordt de huur van het noodsportveld te verlengen. De nieuwe straatnamen Enkele nieuwe straatnamen wor den door b. en w. voorgesteld. Twee nog naamloze straten in het indu strieterrein zullen - als de raad hiermede akkoord gaat - de namen krijgen „Banjaartstraat" en „Room potstraat". Het gedeelte van de Grachtweg tot aan de weg naar het Rode Kruis ziekenhuis (dat thans nog de naam Contact met de maan 's-GRAVENHAGE, 27-1. He denmorgen zijn op het fy sisch laboratorium R.VlO.- T.N.O. (Rijksverdedigingsor ganisatie-Toegepast Natuur kundig Onderzoek) op de vlakte van Waalsdorp te Den Haag, radiosignalen via de maan ontvangen. De signa len werden uitgezonden van een Amerikaans militair sta tion te Fort Mormouth, New- Jersey. Deze zender, die op een golflengte van 1,98 me ter werkte (151,11 Mhz. (Me- gaherz) had een vermogen van circa 50 kilowatt, het geen op deze frequentie zeer aanzienlijk moet worden ge noemd. Het sign-aal bestond uit een ongemoduleerde draaggolf. De draaggolf werd in Nederland redelijk goed ontvangen, zij het met ge ringe sterkteschommelingen, zogenaamde fading. Voorgesteld wordt een krediet beschikbaar te stellen voor de af deling Zierikzee van het Verbond voor Veilig Verkeer voor de aan schaf van een zg. verkeerstafel. Verder komt een voorstel in be handeling met de Stichting „Werk plaats Schouwen-Duiveland" een rekening-courant verhouding aan te gaan en tevens een regeling te treffen voor het verstrekken van kapitaal aan die Stichting. Concert Kunstmaandorkest Van de' zijde der Z.V.U. verne men wij, dat de oorspronkelijk op woensdag 18 februari a.s. geprójek- .teerde operavoorstelling niet door gaat. In plaats daarvan vindt op dezelfde datum een concert plaats, te geven door het Kunstmaand orkest, onder leiding van Anton. Kersjes.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1959 | | pagina 7