raw»»»»»»»*»»*»»»»»»»»»»»»»»* Toch nog liefde WETENSCHAPPELIJKE EXPEDITIE Bijlen, messen, kralen en spiegeltjes voor Papoea-stammen ROTTERDAM, 23-1. Met het m.s. „Musi-Lloyd" onder commando van kapitein C. G. F. Hoek uit Den Haag, dat zaterdag uit Rotterdam vertrok naar Malakka, Bangkok, Brits Noord Borneo en de Philip- pijnen, worden uitrusting en mate riaal voor de grote wetenschappe lijke expeditie naar het Sterrenge bergte op Nieuw Guinea, die op 1 april a.s. begint, naar Sorong ver scheept. Het geheel bestaat uit vijftien kisten, die de grootte hebben van kleine huisjes met deuren. De in houd bestaat uit ruim 20.000 kg. materiaal, voedsel, kleding en ap paratuur. Als betaalmiddelen voor de Pa- poeastammen neemt de expeditie, die onder leiding zal staan van overste Venema en dr. Brongersma, o.a. mee: bijlen, messen, broekjes, hemdjes, kralen en spiegels. JUBILEUM BIJ KONINKLIJKE „ZEELANDIA" De lieer A. C. van Bevereu hartelijk gehuldigd voor veertig jaar trouwe dienst De Nederlandse minister van Buitenlandse Zaken, mr. J. M. A H. Luns, is zondagmiddag per vlieg tuig in Londen aangekomen voor besprekingen met premier Mac- Millan en minister van Buitenland se Zaken Selwyn Lloyd. De twee hoofdpunten van het overleg zullen zijn het Britse besluit om het aan tal K.L.M.-vluchten op Singapore van twee tot één per week te ver minderen en de verkoop door En geland aan Indonesië van 18 Gan- net marinevliegtuigen. Enkele schrijnende gevallen van woningnood te Eikerzee Gehoopt wordt op bouw van enkele woningwetwoningen De raad van Eikerzee kwam vrij dagmorgen in openbare vergade ring bijeen onder voorzitterschap van wethouder C. Padmos, wnd. burgemeester. Staande wordt door de raad het overlijden herdacht van het raads lid I. Dorreman (overleden 17 dec.). De voorzitter biedt de raadsleden nog zijn beste wensen aan voor 1959. Ten aanzien van het jaar 1958 memoreert de voorzitter nog de be sprekingen over de herindeling der gemeenten en de aanleg van de weg en riolering door het dorp Eikerzee. Wat het komende jaar betreft wordt het kerkgebouw der Herv. gemeen te van Eikerzee afgebroken. Het is gewenst, dat het gemeentebestuur contact opneemt met de kerkvoog dij over het in orde brengen van het terrein. Gehoopt wordt, dat in 1959 enkele woningwetwoningen kunnen worden gebouwd, daar en kele zeer schrijnende gevallen van woningnood aanwezig zijn. Spreker doet een beroep op de raadsleden om voor 1959 weer mede te werken om de belangen der gemeente te be hartigen. Aan de secretaris en het secretariepersoneel wordt dank ge bracht voor het vele weric, dat in het afgelopen jaar werd verzet. Aan de Ned. Vereniging tot Rheumatiekbestrijding zal een sub sidie worden toegekend van cent per inwoner. Een voorstel van het gemeente bestuur van Ouwerkerk om te ko men tot instelling van een com missie ter voorbereiding van de stichting van een tehuis voor be jaarden en chronische zieken wordt voor kennisgeving aangenomen. Afwijzend wordt beschikt op een voorstel van het Instituut Ziekte kostenvoorziening Ambtenaren in Zeeland (I.Z.A.) tot wijziging van de gemeenschappelijke regeling. Gemeend wordt, dat de financiële resultaten van de afgelopen jaren het niet noodzakelijk maken om wijziging te brengen in de basis voor premieheffing. Benoemingen In de vacature van lid van de raad, ontstaan door het overlijden van de heer Iz. Dorreman heeft de heer A. W. Pleune zijn benoeming niet aangenomen. De stukken van zijn opvolger de heer M. van Oeve- ren worden door de heren Lemsom en Viergever onderzocht en in or de bevonden. De raad besluit hier na tot toelating van de heer M. van Oeveren tot lid van de raad. In verband met de inwerkingtre ding van nieuwe gemeenschappe lijke regelingen voor de Beatrix- school en de Centr. Werkplaats Schouwen-Duiveland worden als vertegenwoordigers aangewezen de heren M. A. Gaanderse, plv. de burgemeester resp. Jac. Lemsom, plv. de burgemeester. Tevens wordt besloten tot het vaststellen van een aantal wijzigin gen van bovenbedoelde gemeen schappelijke regelingen aan de hand van opmerkingen van het col lege van Ged. Staten. Op voorstel van b. en w. besluit de raad in principe gelden toe te staan voor een aanvraag ex art. 72 L.O.-wet 1920 van het bestuur der Chr. Nat. School te Scharendijke tot aanschaffing van leer- en hulp middelen. De raad besluit verder tot uitbe taling van de looncompensatie i.v. m. de huurverhoging na 1 januari 1959 en tot wijziging van de Kin dertoelageverordening. Wegens incorporatie van de toe lage van 6 pet. wordt de Bezoldi gingsverordening voor het secreta riepersoneel en de gemeentebode ingaande 1 januari 1959 gewijzigd. Besloten wordt tot de overdracht van de woningwetwoningen Julia- nastraat 13 en 15 aan de bewoners Jak. van der Weele en A. van Don gen. De begroting voor 1959 van het Burgerlijk Armbestuur van Eiker zee wordt na onderzoek goedge keurd. Aan J. Kunst zal worden ver pacht de grond tussen het wijkge- bouw en gebrs. Dalebout tegen een prijs van f 0,40 per vierkante roe de. Over 1959 zal geen pacht ver schuldigd zijn. B. en w. worden ge machtigd om op deze voorwaarden ook de grond aan de Julianastraat uit te geven. Aan de gemeente Eilemeet zal een bedrag van f 500 worden ge vraagd wegens overneming van de noodsecretarie aldaar, welke ge meenschappelijk eigendom is. De rondvraag In de rondvraag dankt wethouder Gaanderse de voorzitter namens de raad voor zijn gelukwensen aan het begin van de vergadering. Spreker hoopt weer op een prettige samen werking. De heer Viergever trekt in twij fel of er binnen de bebouwde kom wel voldoende sneeuw van gemeen tewege wordt geruimd en zand ge strooid. De voorzitter zegt toe hier aan aandacht te zullen schenken. Vferder zou de heer Viergever het op prijs stellen wanneer meer aan dacht geschonken wordt aan de juiste tijdsaanduiding door het to renuurwerk der Herv. gemeente te Scharendijke. De heer de Vrieze zegt in zijn functie van pres.-kerk- voogd toe hiervoor te zullen zorg dragen. Laatstgenoemde verzoekt om toe passing van drainage voor de tuin gronden achter de woningen aan de Ingridstraat wegens overlast van water. De voorzitter antwoordt, dat hij dit zal bezien in samenwerking met de districtsopzichter. STAD EN PROVINCIE ZIERIKZEE Afd Vergadering „Schouwen-Duiveland" „Philatelica" Onder voorzitterschap van de heer H. G. C. Heringa vergaderde vrijdagavond de afdeling Schou wen-Duiveland van de postzegel verzamelaarsvereniging „Philateli ca", in de bovenzaal van restau rant „Mondragon". In zijn openings- en welkomst woord liet de voorzitter uitkomen dat de (gezellige) jaaravönden tot een traditie zijn geworden. Zij heb ben vooral de bedoeling begrip, ook buiten de omlijnde eigen kring, te kweken voor de liefhebberij van het postzegelverzamelen. De heer H. Sweere droeg hierna een schtts voor van Godfried Bomans, waarna de (vooral voor leken interessante) veiling werd gehouden van kavels (series postzegels, beschikbaar ge steld door de leden). Er werd vlij tig geboden. De prijzen varieerden van f 0,10 tot f 16 (voor een enkele zegel, maar dat was er dan ook één). Na de pauze volgde een ver der ontspanningsprogramma en een eclatante verloting, waarvoor fraaie prijzen waren beschikbaar gesteld, w.o. een kist appelen en een door het lid de heer J. Quant gebakken taart, met postzegelmotief. Met een dankwoord van de voorzitter werd de geanimeerde jaarvergadering gesloten. NOORDGOUWE Zevental E.H.B.O -cursisten ontving diploma De plaatselijke arts Jhr. dokter Backer te Noordgouwe heeft vrij dagavond een zevental E.H.B.O.- diploma's uitgereikt aan leden van de B.B. in deze gemeente, die daar toe een cursus hebben gevolgd Jhr. Backer leidde de betreffende cur sus, daarbij bijgestaan door de in structeur de heer P. Kloet te Zie- rikzee. In een toespraakje zeide dokter Backer er over verheugd, te zijn, dat Noordgouwe thans beschikt over een zevental gediplomeerde E.H.B.O.-ers en E.H.B.O.-sters, die dus nu in staat zijn eerste hulp te verlenen Hij legde er evenwel de nadruk op, dat de cursisten bepaald niet moeten denken „er nu te zijn". Zij zullen vervolgcursussen moeten volgen en in aansluiting daarop moeten beginnen met de opleiding voor het E.H.B.O.-diploma. De na men der geslaagden zijn: mevr. M. J. Moelijker-Ridderhof; mevr. M. Rijnberg-Uijl; mevr. L. D. Vierge- ver-Fonteijne en de heren A. S. de Rijke; M. W. van 't Veêr; J. J. van Vossen en J. Hendrikse. ZONNEMAIRE Bij de gemecnte-politie te Bre da zijn bevorderd de heer K. de Roo tot adjudant en de heer W. van Felius tot brigadier. Beiden zijn uit Zonnemaire afkomstig. Tjjdens een vrijdag in de koffie kamer van de Concertzaal gehou den feestelijke ontspanningsavond van de personeelsvereniging van de Kon. Fabriek van Bakkerijgrond stoffen „Zeelandia" N.V., is de heer A. C. van Beveren te Zierikzee we gens veertig jaar trouwe en toege wijde dienst op de fabricageafde- ling van de fabriek, door directie en personeel hartelijk gehuldigd. In een van veel waardering ge tuigende toespraak tot de jubilaris en zijn familie, memoreerde de di recteur, de heer M. Doeleman H.Jzn., dat het jubileum van de heer v. Beveren valt in de tijd van het gereedkomen van de nieuwe uitbreiding van „Zeelandia". De ju bilaris kwam in dienst op 9 decem ber 1918, toen het bedrijf feitelijk nog in de kinderschoenen stond. „U stelde hierdoor een moedige daad", aldus de heer Doeleman. De direc teur concludeerde dat de groei van het bedrijf mede te danken is aan diegenen die in de ontredderde tijd van 1918, toen de arbeidsverhou dingen nog zeer veel te wensen overlieten, hun werk verrichtten. „Het was toen hard werken voor een zeer sobere beloning", aldus de heer Doeleman. „Het moet voor de jubilaris een grote voldoening zijn om de ontwikkeling ten goede op dit gebied te hebben meegemaakt". A. C. VAN BEVEREN veertig jaar „Zeelandia" Goede eigenschappen De heer Doeleman zei verder, dat werklust, toewijding en trouw de eigenschappen zijn welke de jubilaris in hoge mate sieren, eigenschappen die door het gehele personeel in de heer van Beveren worden gewaardeerd. „U was een voorbeeld voor mij en voor allen", zo besloot de directeur, waarna hij een fraai bloemstuk aanbood aan mevrouw van Beveren en een ge schenk onder couvert aan de ju bilaris. Namens het personeel dankte hierna de voorzitter van de perso- neelsver., de heer J. Willemse, de jubilaris voor de door allen van hem ondervonden vriendschap, onder aanbieding van een ruim gesorteerde gereedschapskist. De fabriekschef, de heer C. Kloet, bracht naar voren dat de liefde van de jubilaris voor „Zeelandia" een aansporing betekent voor allen die in het bedrijf werkzaam zijn. De jubilaris dankte hierna ge roerd voor de gesproken woorden en geschenken en speciaal voor de hulp van de directie die hij altijd heeft mogen ondervinden. Na af loop van deze huldiging werd in de Concertzaal de film „The Lord, the Lady and the Butler" vertoond, een humoristische rolprent in fraaie kleuren, die bij de vele aan wezigen zeer in de smaak viel. NIEUWERKERK Jaarvergadering IJsvereniging De Nieuwerkerkse IJsvereniging hield in „De Meebaal" haar jaar vergadering. De voorzitter, de heer Job van de Zande, sprak een wel komstwoord tot de aanwezigen en in het bijzonder tot het ere-lid de heer J. J. van Dijk. Tot zijn spijt moest de voorzitter constateren dat, nu er gedurende een paar winters weinig of geen ijs is geweest, het vergaderingbezoek terug loopt. De secretaresse, mevr. van Popering- Slootmaaker gaf in haar notulen een verslag over het afgelopen jaar. De vereniging telt momenteel 152 leden. Slechts 31 leden waren ter vergadering aanwezig. Uit het verslag van de penning meester, de heer L. Stoutjesdijk bleek dat de inkomsten over het afgelopen jaar f 234,75 bedroegen, waar tegenover stond een uitgaaf van f 53,39, dus een saldo van f 181,36. Dit saldo vermeerderd met het tegoed op de Boerenleen bank wordt uiteindelijk een bedrag van f 1110,08. Na controle over de beschikbare gegevens werd het sal do tot genoemde cijfers vastgesteld. Secretaresse en penningmeester werden dank gebracht voor hun be moeiingen. Aan de beurt van aftreden waren de heren A. P. Drijgers, W Stout jesdijk Pz. en J. H. v. d. Zande, welke bij acclamatie werden her benoemd. Bij de rondvraag informeerden de heren C. M. Dorst en J. J. van Dijk naar de bestaande ijsbaan. De voor zitter antwoordde daarop dat de ijsbaan niet groot is, doch wel ge schikt zal zijn voor schoonrijden en ijsfeest voor de jeugd. Voor hard rijden op bepaalde afstand is de baan te kort. Er zal, wanneer be trouwbaar ijs mocht komen, uitge zien worden of op de polderwater leiding een baan uitgezet kan wor den. Nu tot op heden niet genoten is van de wintersport had het be stuur gemeend enige mooie films van deze sport uit andere landen te vertonen en nog een film over de wederopbouw van ons eiland. Een en ander viel zeer in de smaak van de aanwezigen. Een verloting werd gehouden tot bestrijding van de kosten van deze avond. De voor zitter dankte daarna de aanwezi gen voor hun opkomst en de heer Jumelet van Bruinisse voor het draaien van de films, waarna, de vergadering werd gesloten. De Amerikaanse minister van de P.T.T., Summerfield, heeft te Was hington verklaard, dat de V.S. „op het punt staan" post met geleide projectielen via de ruimte naar alle delen van de wereld te zenden. SPORT Bridgedrive te Renesse Aan de zaterdagavond jl. in hotel „Het wapen van Zeeland" te Re- nesse gehouden bridgedrive namen 5 dames en 27 heren deel, die el kaar aan 8 tafels bekampten. De uitslag luidt als volgt: Oneven groep: le prijs de heren B. G. Moermond en J. P. van Tig- gelhoven te Zierikzee met 87% punt; 2e prijs de heren J. Stevense te Renesse en M. L. J. Fokker te Burgh met 92 punten. Even groep: le prijs de heren J. Schaap en A. F. Schiettekatte te Zierikzee met 92% punt; 2e prijs de heer en mevrouw Joh. Volkeri- Steinfeld te Zierikzee met 94% punt. Nieuw te bouwen café zou dieht(er) bij Ringdijk moeten komen Raad van Serooskerke niet content over overheidsbeleid De raad der gemeente Seroosker ke (S.) kwam in openbare vergade ring bijeen onder voorzitterschap van wnd. burgemeester de heer J. Klompe. In zijn openingswoord wenste de voorzitter de raadsleden en hun ge zinnen een voorspoedig 1959 toe en hij deed een beroep op de leden ook in het komende jaar wederom hun beste krachten te wijden aan de gemeente en hun ingezetenen. Naar aanleiding van een opmer king in de vorige vergadering over de plaatsing van een abri aan de Provinciale weg, deelde de voorzit ter mee, dat hierover nog overleg met de gemeente Haamstede zal worden gepleegd. Een wijziging van de gemeen schappelijke regeling van de cen trale werkplaats te Zierikzee werd met algemene stemmen vastgesteld, evenals een wijziging voor de Bea- trixschool. Bouw woning en café Ter kennis van de raad werd ge bracht een schrijven van Gedepu teerde Staten inzake de bouw van een woning met café voor de heer C. v. d. Male alhier. G.S. wezen hierbij op een bouwplaats dicht bij de splitsing Dorpsweg-Prov. weg naar Renesse, voor welke plaats zij geen bezwaar zouden hebben. De raad echter was van mening, dat dit volkomen onaanvaardbaar is, temeer omdat nu eventuele bezoe kers nog verder van de ringdijk van het Schelphoekgat verwijderd zijn, hetgeen niet de bedoeling is. De raad was unaniem van oordeel dat de overheid (o.a. de Prov. Pla nologische Dienst, het Staatsbosbe heer, de Rijks- en Prov. Waterstaat, Ged. Staten) die alle bemoeienissen hebben met het bouwplan en de bouwplaats, de wensen en belangen van de heer van der Male volko men negeren en op geen enkele wijze rekening houden met het za kenleven in deze gemeente. Het café zal als pleisterplaats moeten dienen voor de toeristen die de ringdijk zullen bezoeken. De han delwijze van de diverse instanties, alsmede de elkaar zeer tegenspre kende afwijzende motieven, werden door de raad dan ook ten zeerste afgekeurd. Hierna ging men over tot de be noeming van een schoonhoudster van het nieuwe Dorpshuis, waar voor drie sollicitanten zich hadden aangemeld. Na gehouden stemming bleek, dat mevr. E. Heijboer-Kloet met 5 stemmen was benoemd. De heer C. de Rijke (arb.) merkte op, dat in de werkinstructie ook een artikel opgenomen dient te worden om onnodig bezoek van onbevoeg den tijdens het schoonmaken tegen te gaan. Benoeming gemeentelijke vertegenwoordigers Als vertegenwoordiger van de ge meente in het algemeen bestuur van de centrale werkplaats te Zierikzee werd aangewezen wethouder A. J. Oosse en tot plaatsvervanger wet houder J. J. Kloet. Als vertegen woordigers in het algemeen bestuur van de Beatrixschool werden aan gewezen de heren J. Klompe en J. J. Kloet, De periodiek aftredende leden van de woonruimtecommissie wer den voor het jaar 1959 met alge mene stemmen herbenoemd, t.w. de heren M. Geluk, M. C. Bom, C. v. d. Male, Joh. Hanse Jz. en M. de Blonde. Zonder hoofdelijke stemming werd voorts besloten tot verhuur van de onderwijzerswoning aan het gezin Beliun, voor onbepaalde tijd met een opzegtermijn van twee maanden. De rondvraag In de rondvraag wees de heer M. J. Bouwman (C.H.) er op, dat in het wegdek in de dorpskom diverse gaten en kuilen voorkomen als ge volg van het opnieuw leggen van waterleidingbuizen. De voorzitter deelde hem mede, dat hierover kontakt met de waterleidingmaat schappij opgenomen zal worden. Vervolgens informeerde hij of ook deze winter wederom brand stoffen aan de ouden van dagen zullen worden verstrekt. Hem werd meegedeeld, dat dit vanwege het armbestuur wordt geregeld. De heer C. de Rijke (arb.) vroeg of er al tarieven bekend waren voor het gebruik van het Dorps huis, hetgeen de voorzitter ontken nend beantwoordde. Verwachting tot dinsdagavond: Weinig wind Opklaringen maar ook plaatse lijk mist; weinig wind; vannacht lichte en hier en daar matige vorst; morgenmiddag temperatuur om het vriespunt. 27 jan. Zon op 8.29, onder 17.17. Maan op 21.02, onder 9.21. Laatste kwartier: 31 jan. te 20.06. Hoogwaterstanden ZIERIKZEE: 27 jan. 4.51 v.m. 17.14 n.m. BROUWERSHAVEN: 27 jan. 4.31 v.m. 16.43 n.m. Springtij: 27 jan. Scheepvaartberichten Esso Nederland (t.), pass. 25 Bi- zerta naar Fawley. Kelletia (t.), 25 van Aden naar Calcutta. Krebsia (t.), 26 van Gothenburg te Rotterdam verw. Kryptos (t.), 23 van Singapore naar Hongkong. Langkoeas, 23 van Belawan naar Aden. Lemsterkerk, 26 te Marseille. Limburg, 23 te Rotterdam. Samarinda, 26 te Dar Es Salaam. Scherpendrecht (t.), 26 te Chris- tobal. Soestdijk, 23 van Newportnews naar Philadelphia. KERKNIEUWS Geref. Gemeenten in Nederland BRUINISSE. Ds. F. Mallan, pre dikant der Geref. Gemeente in Ne derland alhier, zal door een onge steldheid verhinderd zijn de eerste weken in zijn gemeente in de dienst des Woords voor te gaan. FEUILLETON 10 door Hanoi Spoor Paulien dacht aan hun afspraak, en aan dat wonderlijke gevoel dat hen beiden na afloop van hun ge sprek bekropen had. Ze boog als schuldbewust het hoofdje en ant woordde niet. Dit deed bij Martha de aangekweekte verdenkingen groeien. Zouden die twee toch van elkaar houden? Wie weet hoe lang ze haar al bedrogen. Smart en woe de streden om de voorrang. Nu ging het zo goed met de zaak. Moest ze nu Andries weer losla- een? Met ingehouden spanning en met dringende stem stelde Martha on verwacht de vraag: „Paulien en Andries, houden jullie van elkaar?" Met een schok stond Paulien in eens kaarsrecht, haar ogen in wilde schrik wijd open. Bernard verloor opeens zijn slome blik. Dit ging niet de goede kant op voor hem. Stel je voor dat Martha zo gek was om dit jonge stel het bedrijf aan te bieden, dan was zijn rijk evengoed naar de haaien.. Nee, Andries moest verdwijnen, hoe dan ook. „Och welnee'", zei Bernard te merig, „begrijp je dit dan niet Mar tha, het is alleen de verboden vrucht, die zo zoet smaakt". Andries' blik viel op Bernard, die na deze opmerking met een sinis tere grijns het groepje bekeek. „Jij verdwijnt vandaag nog", beet hij Bernard toe. „Jij verpest hier de sfeer en dank zij jou is hier de goe de verstandhouding totaal bedor ven". Bernard verroerde zich niet. Waarschijnlijk wachtte hij op com mentaar van Martha. '„Hoor je me?" hernam Andries. „Jij verdwijnt zo vlug mogelijk; je gaat er uit, dadelijk, voor ik je er uit zal slaan". Andries kwam een stap naar vo ren; de vrouwen hieven als in af weer de handen omhoog. Bernard scheen geen angst te hebben. „Als er een uit gaat, dan zul jij dat wel zijn, mannetje", hoonde hij. „Mar tha zal haar broer die zo goed voor haar belangen opkomt, niet op straat gooien. Maar jij zult je lang ste tijd hier wel gehad hebben". „Wie wordt hier de baas?" bries te Andries; „één woord van mij en je gaat". „Zo, denk je dat?" Langzaam en tergend, als genoot Bernard van de door hem opgeroepen situatie, ver volgde hij: „Jij krijgt te veel praat jes, het wordt nu tijd dat je weet dat ook na je huwelijk Martha alles te zeggen heeft. Er zijn zekere voorwaarden en die heb je met je stomme kop al getekend". Na die woorden viel er een dood se stilte. Martha had vol schaamte de handen voor haar gezicht gesla gen. Ze had nooit verwacht dat haar broer nu al die list zou prijs geven. Alles zbu ze willen geven om deze hele scène, die tot een tra gedie dreigde uit te groeien, onge daan te maken. Andries duizelde even. Aan de manier waarop hem dit werd toe gevoegd, proefde hij de waarheid j van de bewering. Onmiddellijk be- greep hij, hoe dit had kunnen ge- I beuren en hoe argeloos en simpel hij er in was gelopen. Woest keek hij naar Martha, en zag haar schuldige houding. „Is dit waar?" snauwde hij haar toe. Nu was het Martha die het hoofd boog. Andries keek naar Paulien. Verwondering, ongeloof en medelij den streden bij haar om de voor rang. Diep ellendig beantwoordde zij zijn blik. Andries gevoelens zochten naar een uitweg. Grote drift welde in hem omhoog. Had hij zich daar als een klein, onmondig jongetje door hen laten beetnemen. Wat. moesten ze zich wel vrolijk gemaakt hebben om zijn onnozelheid. Ja, hij kon dit papier opvragen en dan was er zo genaamd niets verloren. Maar elke dag zou hij op zijn hoede moeten zijn. Nee, al die mooie plannen voor de toekomst, alle blijdschap om dit werk. de gehele tuinderij, waaraan hij zich al met iedere vezel van z'n lichaam gehecht had, zou hij vaar wel moeten zeggen. Een doffe woe de maakte zich van hem meester. Zij waren slecht geweest, en hij stom, oerstom. Wat hielp het harde werken, wat hielpen eerlijkheid en goede wil wanneer je tegen mensen opliep, die zo berekend op eigen voordeel uit waren. „Als het waar is" ,zei hij schor en wanhopig, „als het waar is dat ik zo iets getekend heb, dan zweer ik bij de dierbare nagedachtenis van mijn moeder, dat ik nooit meer, hoor je, nooit meer één handteke ning op papier zal zetten, tenzij. en hier liet Andries een angstigma- kende lach klinken, „tenzij ze mij een bedrijf zonder meer, zonder één enkele voorwaarde aanbieden, ha-ha-ha Zijn wrange lach eindigde in een snik. (Wordt vervolgd).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1959 | | pagina 2