Toch nog liefde Extra geur.,, extra smaak! 49 Douwe Egberts Voor u die op de „kleintjes" moet passen... DUBBEL zege/s, DUBBEL voordeel to ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE donderdag 15 januari 1959 no. 18197 'n koekjes traktatie SUIKERWAFELTJES WIN VIJF GULDEN t Luister naar het nieuwe Sparprogramma over radio Lux emburg, 208 meter: „Wie is beter dan Andreas Palcsik?" Elke morgen om 10.30. U kunt vijf gulden winnen I Kopen bij De Spar is sparen bij de koop t ko RTI 100 KWA Voorzitter produktschap voor Zuivel verwacht beter zuivelperspectief voor 1959 Prijzen kwamen eind 's-GRAVENHAGE, 14-1. Het pers- pektief voor de zuivel acht ir. B van Dam. voorzitter van het Pro duktschap voor Zuivel, dit jaar be ter, dan een jaar geleden. Hij zeide dit ter gelegenheid van de eerste bestuursvergadering van het Pro duktschap in 1959. De zuivelprijzen zijn eind 1958 in stijgende lijn gekomen. Dit zal geen effect meer hebben op het melk prijsjaar 1957-1958 dat van novem ber tot november loopt. Spr. hoopt en verwacht, dat de ingetreden kentering zal doorzetten. In 1958 steeg de melkproduktie tot 6.240.000 ton met 3,79 procent vet. De boterproduktie steeg tot 91.500 ton (tegen 76.000 ton in 1957). Tegen het eind van 1958 was de bo terproduktie een kwart lager, dan eind 1957. Gezien gunstige uitvoer en 't toegenomen binnenlands ver bruik is het zo, dat geen koelhuis- boter voor uitvoer meer wordt vrij gegeven en dat de bestaande voor raad waarschijnlijk half maart ge ruimd zal zijn. In 1958 zaten we in het voorjaar met een voorraad van 13 500 ton boter. Deze situatie leid de tot verlaging van inleverings- prijzen. Dezer dagen is op 560 ton koelhuisboter ingeschreven voor f 3 30 per kg., terwijl sedert okto ber 6500 ton f 3,15 per kg. opbrach ten. STAD EN PROVINCIE OOSTERLAND Sneeuwmosilijkheden Ook in onze gemeente heeft de sneeuwval de nodige moeilijkheden gebracht. Reeds zondag zagen de gemeentewerklieden zich genood zaakt in de middaguren de sneeuw ploeg te gebruiken, omdat de laag sneeuw een dikte had van 20 a 30 cm. Na deze ploeg, welke achter een vrachtauto was gehangen, reed een auto met zand, die de vlak ge maakte wegen - via het bekende wagentje - van een zandlaagje voorzag. Ook dinsdagmiddag moest de sneeuwploeg er nog een keer aan geloven. Ongelukken van be tekenis kwamen er tot op heden in onze gemeente nog niet voor. 1958 in stijgende iyn De boterafzet in het „kleine grensverkeer" met west-Duitsland wordt op 5000 ton geraamd. De kaasproduktie is in 1958 met 11.000 ton vergroot tot 187.000 ton (ramingscijfer). De voorraad was eind 1958 echter 4000 ton lager, dan eind 1957. In het binnenland werd 84.000 ton afgezet of 12.500 ton meer dan in 1957. Het verbruik steeg met 1 kilo tot 7,5 kg. per hoofd van de bevolking. Naar Duitsland werd 44.000 ton kaas verkocht, 24 000 ton naar België en Luxemburg, 9000 ton naar Engeland en 19.000 ton naar andere landen. De kaasprijzen lagen in april 1957 op het verlaagde inleveringspeil, thans echter 30 cent per kg. hoger, dan eind 1957. De afd. Burgh-Haamstede der Coöp. Melk en Melkprodukten Cen trale vergaderde maandagavond in hotel Bom, onder leiding van de heer D. Eveleens. In zijn uitgebreide openingsrede liet spreker het afgelopen jaar de revue passeren. Daaruit bleek dat het ledenaantal groeide tot 484, het aantal melkkoeien steeg tot 2281 stuks, de aanvoer van melk bij de V.Z. steeg tot iVz miljoen kg. De financiële toestand der vereniging is gunstig. Vorig jaar werden 156 predikaten uitgereikt, zonder pre mie. Dit jaar is ook weer premie mogelijk, omdat het kwaliteitsver beteringsfonds f 2400 in kas heeft. Spreker waarschuwde ernstig tegen clandestiene melkverkoop, wat schadelijk is voor melkbeleid en sa menwerking. Met de V.Z. zijn be sprekingen gaande over een nieuwe basis betreffende de uitbetaling. Het ophalen der zaterdagavond- melk en de kwaliteitscontrole vroe gen de aandacht' van het bestuur. De samenwerking tussen slijters, veehouders en boeren was goed. De heer C. Zee, adviseur der C. M.M.C., tevens secretaris der Zeeuwse Melkfederatie sprak na de pauze over de melkprijzen. Oud hout nieuw hout HAARLEM, 13-1. Over vijf entwintig jaar zal de Haar lemmerhout geheel zijn ver nieuwd. Het bijna 200 jaar oude hout van de Hout gaat volgende week voor de bijl: het belemmerde de wasdom van de jonge aaplant. Wat zal er met het oude hout ge schieden? Dat kan o.m. ge bruikt worden voor hakjes van damesschoenen. ZIERIKZEE Op de dezer dagen te 's-Gra- venhage gehouden examens B.O.V. A.G. voor garagehouders, slaagde o.a. onze stadgenoot de heer Joh. van der Wekken Sz. Garantieprijzen Na de oorlog zijn de prijzen, be heerst, waardoor de regering zich verplichtte garantieprijzen in te stellen, die nu helaas moeten wer ken. Het marktrisico dat aan deze garantieprijs gekoppeld is, is voor alle belanghebbenden onverteer baar. Tengevolge van de dalende binnenlandse prijzen voor boter en kaas is het verbruik van deze pro- dukten in 1958 sterk gestegen ten opzichte van 1956. Het melkverbruik is gedaald. De ze verschillen zijn gevolgen der prijzen daar de consument voor bo ter en kaas minder en voor melk met 2 l/z pet. vet, meer dan de kost prijs betaalt. De regering heft een nebtoheffing op de melk van 13,15 ct/kg. voor gest melk. De vrije waarde der melk is zefer schomme lend. De voorraden boter, kaas en melkpoeder zijn kleiner dan vorig jaar. Ook de Euromarkt zal zijn in vloed doen gelden. Bij de bestuursverkiezing werd de heer A. Hanse bij acclamatie herkozen, terwijl in de vacature, ontstaan door het overlijden van de heer C. Boot werd gekozen de heer J. v. d. Have. Nadat nog een viertal mooie films was vertoond, werd deze vergade ring gesloten. BRUINISSE Voorjaarsteken temidden van sneeuw Op het bedrijf van de heer W. L. van 't Noorden.de in de Lange weg te Bruinisse werden twee lam meren geboren. Vrouw viel met hand in flessen Mevr. A. Jumelet-Otte kwam tij dens het helpen van de klanten in haar bakkerswinkel te vallen. Zij viel met haar hand in een partij flessen en moest nadat dokter van Leeuwen eerste hulp had verleend, naar het Zweedse Rode Kruis zie kenhuis të Zierikzee worden ver voerd, omdat twee spieren bleken te zijn afgesneden. FEUILLETON „Ja, natuurlijk, en waarom?, om dat hij met een bepaald doel bezield was en bovendien zijn moeder tot zijn last had. Je zult eens zien als hij aan het hoofd van een flink be drijf staat en dagelijks met allerlei mensen in aanraking komt, hoe vlug dat zal veranderen. Als zulke eenzelvige zonderlingen het van de liefde te pakken krijgen, dan moet meestal alles er voor wijken". Het werd Martha bij die sombere voorspellingen wel wat angstig om het hart. „We moeten tot een op lossing komen", zei ze. „We raken in de schuld, dat gaat niet langer zo". Bernard kneep zijn ogen nu bijna helemaal dicht. „Verkopen, dat is de enige oplossing. Ik zal me wel met al die rompslomp, die zo'n ver koop meebrengt belasten, dan heb je nergens voor te zorgen". „Maar ik zal naar een betrekking moeten uitkijken. De opbrengst is na aftrekking van de hypotheek niet voldoende om van te leven". „Voor zo'n vrouw als jij is over al plaats". Martha keek naar de gevels van de lange rij kassen, naar het grote warenhuis en de boomgaard. Zij dacht aan de avondwandelingen met haar man. Wat genoten ze als ze de groei van tomaten en de kom kommers bewonderden. Hoe mooi was altijd de voorjaarsschoonheid MARKTBERICHTEN Veemarkt ROTTERDAM, 13-1. Aangevoerd 2983 stuks vee (weektotaal 4793), t.w.: 440 vette koeien en ossen, 770 stuks gebruiksvee, 270 vette kal veren, 179 graskalveren, 551 nuch tere kalveren, 50 varkens, 2 biggen, 92 paarden, 5 veulens, 610 schapen en lammeren, 16 bokken en geiten. Prijzen per kg: vette koeien en ossen f 3,10-3,40, f 2,95-3,10, f 2,75- 2,85, vette kalveren f 2,90-3,20, 2,60-2,80, f 2,20-2,60, slachtpaarden f 2,15-2,00-1,80. Prijzen per stuk: graskalveren f 460-380-280, nuchtere kalveren f 75-62-50, schapen f 80-60-45, lam meren f 90-70-45, kalf- en melk koeien f 1250-1075-900, vare koeien f 890-760-625, vaarzen f 950-800- 600, pinken f 675-525-425. met de bloeiende appel- en peren bomen. „Ik wil hier niet vandaan", fluis terde ze, „hier zijn we gelukkig ge weest". „Of dat gemakkelijk te onthou den is met zo'n nieuwe plaatsver vanger", zei Bernard wreed. Nu trok alle kleur uit haar wan gen. „Hij stelt geen eisen, wat mij betreft". Haar stem had zacht en bedroefd geklonken, doortrokken van een weemoed om wat geweest was. Bernard kende blijkbaar geen medelijden. „Dat maakt de situatie alleen maar gevaarlijker voor je", hoon de hij. „Hou op", zei Martha wanhopig, „ik zie geen andere uitweg". „Goed als je je dan met alle ge weld aan die jongen wilt verbinden, trouw dan onder huwelijks voor waarden". „Dat wil hij niet, hij wil zo nodig het vel van zijn handen werken, maar dan moet hij ook de zeker heid hebben dat geen andere oor zaken dan eigen schuld hem van het bedrijf kunnen jagen. Je weet toch hoe dat gezin heeft geleden door de foutieve levenswijze van zijn vader. We noemen hem wel eens zonderling, maar dat is nog steeds de schok van die verschrik kelijke dingen, die hij in zijn jeugd SPORT DUIVENSPORT Postduivententoonstelling te Zierikzee De P.V. „Zierick" te Zierikzee houdt vrijdagavond en zaterdag a.s. een clubtentoonstelilng in café „To- renzicht". Hier zullen door de leden plm. 150 duiven worden ingezon den, die gekeurd zullen worden door de heer Peeters uit Steenber gen. Dank zij de medewerking van verschillende zijden, zijn tal van fraaie en nuttige prijzen te winnen. Bij gunstig weer zal deze tentoon stelling ongetwijfeld veel belang stelling trekken, waarbij men ook nog kans heeft middels de aanwe zige attracties een smakelijke prijs mee naar huis te nemen. heeft meegemaakt. Weggejaagd van een mooi bedrijf en een vader, die niet de moed opbracht om de ge volgen van zijn daden te dragen en kort daarop stierf. Het huisje waar Andries in woont, is het enige wat hen overbleef". „Goed, je kunt gelijk hebben, maar nu loop jij de kans om wegge jaagd te worden, zodra hij vaste voet aan de grond heeft. Je moet zekerheid hebben. Laat mij dat voor je in orde maken. Zo nodig zal ik zorgen dat hij een bewijs van af stand tekent, zonder te weten wat hij ondertekent'. „Je denkt toch zeker niet dat hij gek is", barstte Martha veront waardigd uit. „Als je mij nu maar mijn gang laat gaan", deed Bernard veelbe tekenend. „Het is onwaardig en het stuit me tegen de borst", zei Martha triest. „Hij hoeft het immers niet te we ten", overreedde Bernard, „als hij werkelijk zo rechtschapen is als jij meent, dan komt dit afstandsbewijs ook nooit ter tafel!" Martha dacht lang na. Dan zei ze lusteloos, „goed ga je gang, maar laat het in vredesnaam niet uitko men en laten we hopen dat het el lendige papier nooit nodig zal blij ken te zijn". Met hangende schouders verliet Martha de kamer. Bernard keek haar met iets van zegepraal op zijn gezicht na. Het was zaak dat hij ondanks alle veranderingen ook een vinger in de pap hield. Tot nu toe lukte dit aardig. (Wordt vervolgd). C.M.M.C. BURGH-HAAMSTEDE Melkaanvoer bij V.Z. steeg tot 7.5 miljoen kg Aantal melkkoeien bedraagt thans 2281 stuks door Hanoi Spoor Vraag uw winkelier ook eens naar de handige Pickwick Theezakjes Extra geur... extra smaak! Dat is ken merkend voor Pickwick Thee, de superieure Engelse melange van Douwe Egberts. Pickwick Thee is met de meeste zorg samen gesteld uit de speciale theesoorten van hoog gelegen plantages. De rijkdom aan smaak en geur van Pickwick Thee zijn werkelijk opvallenden ook de afschenk is on gewoon royaal. fijne Engelse Melange uw VOOR DEEL 12 ct 19 ct 15 20 ct ÏO ct 21 ct 15 ct ...Ja De Spar dè levensmiddelenleve rancier. Altijd 100% kwaliteit en... altijd ÏO korting in gratis Sparzegels op alle 500 Spar-merkartikelen. Dat is een blijvend voordeel van guldens, elke weekt KANDIJKOEK middel TOILETZEEP 3 stuks APPELMOES tfibiik SPEKULAAS pak 500 gram DROPSPIBALO's ISO gram CHOCOLADEPASTA pot AUGURKEN t... 1/1 llterpot 60 - 24 zegels 96 - 38 zegels 75 - 30 zegels ïoo - 40 zegels 50 - 20 zegels 104- 42 zegels 75- 30 zegels mei tóch 10korting: 200 gram BOTERHAMWORST voor 48 ct bij aankoop van 2 pakjes Spar-marg-arine geldig tot 22 januari ROOKWORST (180 gr.) van 90 voor 75 ct bij aankoop van 50o gram Gr. Erwten of Spliterwten

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1959 | | pagina 8