Zusje helpt happen, Blue Band helpt groeien! mmm... en kerngezond! TELEGRAM AAN MINISTER Middenstandsbonden verontrust over verhoging omzetbelasting 's-GRAVENHAGE, 14-1. De Chr. Middenstandsbond, de Koninklijke Nederlandse Middenstandsbond en de Nederlandse Katholieke Midden standsbond, samenwerkend in de commissie van overleg van de mid- denstandsvakcentralen, hebben de minister van financiën een tele gram gezonden naar aanleiding van de plotselinge verhoging van om zetbelasting bij invoer van een groot aantal artikelen per 2 janu ari 1959. Deze bonden achten, aldus het telegram, de gevolgde procedure, Schuman mist voorzittershamer STRAATSBURG. De fraai ge- beeldhouwde voorzittershamer die de president van het Europese par lement, Robert Schuman, verleden jaar door de studenten uit Tilburg ten geschenke aangeboden kreeg, is sinds maandagavond plotseling ver dwenen. Vermoedt wordt, dat hij door souvenir jagers ontvreemd is. De politie van Straatsburg stelt een onderzoek in naar de verdwijning van deze hamer, waaraan voorzit ter Schuman zeer gehecht is. Meer vluchten Amsterdam-Moskou 's-GRAVENHAGE, 14-1. De Rus- sische autoriteiten hebben heden aan de K.L.M. doen mededelen, dat 1 zij in principe toestemming verle nen op reciprociteitsbasis voor een uitbreiding van het aantal K.L.M.- diensten van Amsterdam naar Mos kou vice-versa van 1 tot 2 per week. De K.L.M. zal hiervan met ingang van de komende zomerdienst gebruik gaan maken. Vijftienhonderd kuikens verbrand VOORTHUIZEN, 14-1. - In de schuur van de heer W. aan de Bij- schoterweg te Voorthuizen is van morgen brand uitgebroken door een lek in een zogenaamde kuiken kachel. Ruim vijftienhonderd kui kens en een kalf kwamen om. De schuur brandde tot de grond toe af. De brandweer kon zich slechts be zighouden met nablussingswerk. De schade bedraagt enkele duizenden guldens. Brief in fles BXJRGH, 13-1. Tijdens hoog water, wandelend langs het strand van Westenschouwen vond de 13-jarige scholier Frits van Oeveren te Burgh, een aangespoelde fles. Bij nadere beschouwing bleek er in de fles een briefje te zit ten, maar de tekst hiervan was door inwerking van zee water grotendeels onlees baar. Het adres evenwel van de afzender was goed te le zen. Het luidde: Billy Don- nert, 312 Leavenworth Str. - San Francisco - California, U.S.A. Met een loep konden nog enkele woorden worden ontcijferd, o.a. „sea voyage (zeereis). De vraag is nu maar waar Billy de fles aan het zeewater heeft toever trouwd. Aan de CaXifornische kust lijkt al te onwaarschijn lijk. De vader van de jeug dige vinder zal zich met Billy in verbinding stellen, om meer te weten te komen. waarbij het bedrijfsleven op geen enkele wijze tijdig op de hoogte werd gesteld, juist nu bijzonder on gelukkig. De datum van ingang valt immers samen met de eerste verlaging van rechten in de E.E.G. Hiermede werd reeds bij verschei dene aanbiedingen rekening gehou den, delen de bonden mede. De ver hoging van omzetbelasting, waar van de details zeer onvoldoende be kend werden gemaakt, wekt de schijn in strijd met de geest van het verdrag te zijn, doch brengt het bedrijfsleven bovendien in ver warring en moeilijkheden. In het telegram wordt daarom de minister verzocht te bevorderen, dat in de toekomst dergelijke procedures voor alle betrokkenen op meer ge lukkige wijze worden geïnspireerd. Het telegram was getekend door de heer P. G. van der Weele, voor zitter commissie van overleg van middenstandsvakcentralen. BRUINISSE Geslaagde Rode Kruis-filmavond De filmdienst van het Nederland se Rode Kruis gaf op haar toernee door het eiland maandagavond te Bruinisse ook een filmvoorstelling, die door de heer P. L. Krepel als plaatsvervangend voorzitter werd geopend. Deze drukte er zijn voldoening over uit, dat deze voorstelling kon worden gegeven voor een volle zaal, terwijl toch het weer niet uitlokte om uit te gaan. Na gewezen te hebben op het nut tige werk van het Rode Kruis, wer den door de filmdienst enige prach tige voorfilms vertoond, o.a, over bloemenkwekerij en export, terwijl een gezellige verloting werd geor ganiseerd', waarvan de baten uiter aard aan het Rode Kruis ten goede kwamen. De na de pauze vertoonde hoofdfilm „Paula" overtrof verre de verwachtingen. De kindervoorstelling die tenge volge van de weersomstandigheden waardoor men te Iaat arriveerde, niet kon doorgaan, wordt gehouden zaterdagmorgen 9 uur. STAD EN PROVINCIE ZIERIKZEE Vergadering Coöperatieve Vrouwenbond Onder leiding van de presidente mevr. Broekema-Snijdei's, verga derde maandagavond in het „Huis van Nassau" de Coöperatieve Vrou wenbond. Na een openings- en wel komstwoord tot de dames, deed de presidente mededeling van het overlijden van de secretaresse van de Ned. Coöperatieve Vrouwen bond, mevr. Blöten-Baars. Een mi nuut stilte werd in acht genomen. Enkele huishoudelijke punten wer den afgehandeld, waarna een ont spanningsprogramma volgde. De presidente deelde nog mede dat op 6 februari a.s. een peul vruchtendemonstratie zal worden gehouden. Brievenbus in Malta-plan Ten behoeve van de bewoners van het bouwplan „Malta" en om geving, heeft de P.T.T. een brie venbus aangebracht aan de woning Gouverneur Kaersemakerstraat 10. Er zijn dagelijks drie buslichtingen. Bevorderingen Rijkswaterstaat Met ingang van 1 januari 1958 is de heer A. v. d. Velde te Renes- se, kantonier C bij de Rijkswater staat, bevorderd tot kantonnier B. De heer J. J. v. d. Ploeg te Zie- rikzee werd bevorderd tot tech nisch ambtenaar. AGENDA Heden (donderdag) Zierikzee: stadhuis, 8 uur, vergade ring gemeenteraad. Morgen (vrijdag) Zierikzee: Concertzaal, 8 uur, Nuts- avond; Ver.gebouw, 8 uur, film avond Rode Kruis; C.J.V.-ge- bouw, 8 uur, verg. C.H.U. Dreischor: De drie schapen, 7 uur, uitvoering harmonie „Crescendo" Haamstede: hotel Bom, 7.30 uur, Nutsavond. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk Beroepen te Nieuw-Vennep (wijk- gemeente I): C. J. J. Bronsgeest, Hijkersmilde; te Wassenaar (vac. dr. H. J. Honders) (toez.): K. J. H. Bur- gy, 's-Gravenhage; te Daarle (toez.): J. Vos, Goudriaan. Bedankt voor de benoeming tot hulppred. te Hoogmade: ds. P. C. Vermeulen, em.pred. te 's-Graven hage; voor Werkendam: T. H. Oos- tenbrug, Bussum. Ger. Kerken Beroepen tfe Aal ten (vac. L. Blij- dorp): G. Morsink, Huizum (Fr.); te Borne: A. Ykema, 2e Exloërmond; te Oosterend (Fr.): R. van den Berg, kand. te Arnhem. Aangenomen naar Hoogeveen (vac. L. H. Kwast): M. J. C. Bos scha, Westerbork; naar Nunspeet: W. P. H. Pouwels, Wommels (Fr.); naar Hijlaard: P. Wamelink, kand. te Apeldoorn. Bedankt voor Bant (N.O.P.): A. J. Dondorp, Domburg-Westkapelle. Ger. Kerken (vrijgemaakt) Bedankt voor Berkel: C. Trimp, Middelburg. Chr. Ger. Kerk Beroepen te Opperdoes: H. van der Schaaf, De Krim. Bedankt voor Edmonton en Red Deer (Alberta, Canada) (Free Chr. Ref. Churches): C. den Hertog, IJmuiden. Evang. Luth. Kerk Aangenomen naar Zeist :K. E. F. Heintze, hulppred. te Utrecht. Vrije Evang. Gemeenten Beroepen te Groningen: H. Post- ma, Nijverdal. SPORT DUIVENSPORT Uitslag duivententoonstelling „Gevleugelde Vrienden", Zierikzee Zondagavond vond onder grote belangstelling de prijsuitreiking plaats van de jaarlijkse tentoon stelling. De voorzitter de heer J. A. ten Haaf, bracht dan aan allen die het mogelijk hadden gemaakt deze tentoonstelling te doen slagen. In de eerste plaats aan alle wihke- liers die gratis de prijzen beschik baar hadden gesteld, verder de heer Slagboom als keurmeester, de heren den Boer en Verwest voor het ophalen van de prijzen en de heer van Westenbrugge voor de al gehele leiding van deze tentoon stelling. De uitslag luidt: Kijk die grote zus de baby eens goed helpen! En... kijk ze allebei eens stralen van gezondheid. Als het om eten gaat geeft moeder ze wat hun hartje begeert. Heerlijke boterhammen, die Blue Band nog lekkerder en gezonder maakt. Daar wordt met animo in gehapt. Daarvan worden kleine kinderen smullend groot. Zeker nu CAROTEEN daaraan meewerkt! DOOR MEER VITAMINE-ZEKERHEID Meer dan ooit helpt Blue Band in de dagelijkse vitaminebehoefte voorzien. Al jaren geeft Blue Band U vitamine A en vitamine D. Dat betekent weerstand en energie, maar ook een sterk beender- gestel en een gezond gebit. Nü is Blue Band nog verrijkt met CAROTEEN (provitamine A), dat een waardevolle bijdrage levert tot de gezonde groei van Uw kind. BAND Hoe lang, hoe zwaar moeten Uw kinderen zijn Hoeveel vitamine A en caroteen hebben ze dagelijks nodig? meisjes lengte gewicht vitamine A caroteen 3 jaar 94 cm H'/jkg 660 I.E. 800 ftg 6 jaar 111 cm 19!/2 kg 990 I.E. 1100 n 9 jaar 123 cm 253/« kg 1375 I.E. 1500 fig 12 jaar 137 cm 35'/2 kg 1485 I.E. 1800 fig Elke advertentie brengt weer nieuwe gegevens, die op andere leeftijden betrekking hebben. Deze cijfers zijn natuurlijk altijd een gemiddelde. i 2JC SS. Oude doffers: 1 J. Wiltenburg; 2 en 4 J. Verwest; 3 C. Seybel; 5 C. Groenleer; 6 en 7 J. A. ten Haaf; 8 en Z.E.V. H. Koster; 9 A. de Graaf; 10 C. Berrevoets. Oude duiven: 1 en 8 A. Bakker; 2 C. Seybel; 3 W. den Boer; 4 en 7 J. Wiltenburg; 5 J. Bolier; 6 J. Kaaisteker. Jarige doffers: 1 Fr. Maijs, kam pioen tentoonstelling; 2 A. Bakker; 3 J. A. ten Haaf; 4 G. Kristalijn; 5 J. A. v. d. Bos; 6 C. Seybel. Jarige duiven: 1 C. M. van Wes tenbrugge; 2 J. Kaaijsteker; 3 C. Seybel; 4 G. Kristalijn; 5 J. Ver west; Z.E.V. A. Bakker. Jonge doffers: 1, 2, 3, Z.E.V. A. Bakker; 4 en 5 J. Wiltenburg; 6 en Z.E.V. C. Seybel. Jonge duiven: 1 A. Bakker; 2, 7 J. Wiltenburg; 3 L. Koster; 4 en 6 C. Seybel; 5 J. v. d. Bos; 2 x Z.E.V. J. Verwest; E.V. C. Krijger; E.V. C. Groenleer. Late doffers: 1 C. M. v. Westen- brugge; Z.E.V. C. Berrevoets. Late duiven: 1 C. M. van Westen- brugge. Kampioen tentoonstelling: Fr. Maijs. Zuil van „Het Vrije Volk" werd gewonnen door A. Bakker. De wis selbeker werd het eigendom van A. Bakker, welke in het totaal gemid delde ook als no. 1 eindigde. DE ZEEKONINGIN 17. „De galeien!" Met moeite kan Aram zijn emoties bedwingen als zijn aartsvijand dit vreselijke vonnis over hem uitspreekt. „Je moet mij wel intens haten, Merlin", zegt hij met kalme stem, die niets verraadt van de huiveringwekkende toekomstbeelden, die in zijn brein opdoemen. „Allicht", antwoordt de tovenaar met een kil glimlachje. „Zonder jouw ingrijpen zou ik nu schatrijk geweest zijn!" Een plotselinge woede doet zijn mager gezicht plotseling kramp achtig vertrekken. „Maar nu zul je spoedig merken, wat Merlins wraak betekent!" sist hij. „Dag en nacht zul je vastgeketend zitten aan de roeibanken van de een of andere Moorse galei! En behalve droog brood, zal jc enige voedsel dit zijn". De rijzweep in zijn hand gaat dreigend omhoog. Maar voordat hij toe kan slaan, wordt de zweep achter zijn rug beetgegrepen en een heldere meisjesstem zegt: „Kalm aan, Merlin! Aan boord van mijn schip worden geen weerloze gevangenen geslagen!"

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1959 | | pagina 5