Bergmans levert de goede leesbrillen DANSEN Ia noord-Nederland viel vanmorgen weer pak sneeuw Geen ernstige vertraging van bet verkeer GRONItfGEN, 9-1. Weer is van morgen ln noord Nederland een pak sneeuw gevallen. Nauwelijks was gisteren in de loop van de dag de sneeuw wat weggedooid of het be gon gisteravond op te vriezen. De minimum temperatuur op Eelde was -3 graden. Daarenboven begon het vanmorgen vroeg andermaal te sneeuwen. Tot negen uur vanmorgen was er drie cm. toegevoegd aan hetgeen er tot dusver is gevallen. De totale hoeveelheid sneeuw van de afgelo pen dagen is volgens opgave van de meteorologische dienst te Eelde 10 centimeter. Het verkeer in noord Nederland begint te wennen aan het winterse weer. De autobusmaatschappijen reden hun diensten met ongeveer *20 minuten vertraging. De spoorwe gen in het noorden hadden slechts een paar minuten vertraging. Op de lijn Gronlngen-Nieuwe Schans en Gronlngen-Leeuwarden, waar gis teren stagnatie werd veroorzaakt door omgewaaide telegraafpalen, is de situatie weer normaal. De tele graafpalen dienen voor de commu nicatie tussen de verschillende sta tions. Deze communicatie is ge deeltelijk hersteld en geschiedt ge- India in 1961: 420 miljoen mensen India zal in 1961, aan het einde van het tweede vijf-jarenplan, 420 miljoen inwoners teilen, van wie 340 op het platteland en 80 mil joen in de steden zullen wonen. Dit staat in het jaarlijkse rapport van de voorzitter van de congres partij. Volgens hem zullen er in 1961 zeker vijf miljoen werklozen zijn. deeitelijk via de rijkstelefoon. Al leen Visvliet is nog geïsoleerd, doordat dit station ook via de rijks telefoon niet bereikbaar is. Bedreigd bezit Met het voortschrijden der na oorlogse jaren wordt het steeds duidelijker, dat een oude stad als Zierikzee, het juist door zijn waar devolste bezit - de oude cultuur monumenten - moeilijk heeft en moeilijk blijft hebben. De landelijke moeilijkheden rond het behoud van oude monumenten, vinden te Zie rikzee hun duidelijke weerslag, juist omdat Zierikzee aan derge lijke monumenten zo rijk is. De na oorlogse tijd vroeg echter in ver hevigd tempo om allerlei moder niseringen, herstellingen en ver nieuwingen die zoveel geld kostten, dat de stadsoverheid niet al te veel meer op zij kan leggen voor het historisch cultuurbezit. Sterker, er gaan stemmen op, die betogen dat alle moderne voorzieningen in ur gentie prevaleren boven het oude bezit .waaraan geld spanderen zon der meer zonde is. Wij kunnen die stelling niet tot de onze maken, maar het eigentijdse vraagt zijn voorzieningen, dat is wel zonder meer duidelijk. Zierikzee is echter geen indus triestad en zonder in sentimentali- teiten te willen vervallen, willen wij toch nog eens onderstrepen, dat het stedebouwkundig gezien zijn grote waarde ontleent juist aan die dure oude gebouwen. Zij vormen de verbindingsschakel met een rijk historisch verleden en duizenden mensen hebben daar al vreugde aan beleefd. Een vreugde die ontspruit aan het schoons dat het voorgeslacht ons heeft nagelaten. Maar de tijd gaat door en dringende voorzienin gen zijn nodig, om dit antieke be zit veilig te stellen. Juist in tijden van financiële krapte komt dan de specifiek oud-steedse problematiek in alle scherpte aan het licht. Er is geen geld meer, de steigers voor in restauratie zijnde gebouwen worden weggebroken en men moet maar afwachten wat er in de toe komst gaat gebeuren. Vooral voor de meest bedreigde gebouwen (bv. Zuidhavenpoort) willen wij hier nog eens pleiten voor noodherstel. Meestal kan dit toch nog wel bin- neji de financiële perken blijven en in die tussentijd kan het gemeente bestuur de dringende urgentie tot herstel bepleiten. Maar ook de bur gerij zou in dit verband een be scheiden rol kunnen spelen. In en kele oude steden bestaat een raad (of commissie) voor de oude ge bouwen, gevormd uit burgers, die het cultuurbezit na aan het hart ligt. Een dergelijke raad kan - in nauw overleg met het gemeentebe stuur - een zo zuiver mogelijk beeld opbouwen van de minimale en maximale behoeften m.b.t. de oude gebouwen. Morele steun gaat hier zeker van uit en zou het zo volmaakt illusoir zijn dat een der gelijke raad ook eens uitziet naar (zij het beperkte) financieringsmo gelijkheden? Wij kennen het voor beeld van een Engelse stad, die een zekere „Europese service" heeft gegeven aan een stad in Amerika en in ruil daarvoor gelden ontving voor het herstel van oude gebou wen. We moeten natuurlijk met onze armoede niet te koop lopen, maar een Idee (met een hoofdletter) kan gelijk bekend benen krij gen en men weet dan niet zo een twee drie waar het heen loopt. Het kan zijn dat het Engelse voorbeeld heel niet voor Zierikzee toepasse lijk is, maar er liggen wellicht nog wel mogelijkheden in deze richting Deze mogelijkheden te bestuderen zou de taak van een raad kunnen zijn, als bovenbedoeld. Het be- bedreigd cultuurbezit vraagt om initiatieven. Brits vissersvaartuig vergaan DEN HAAG, 9-1. Bij Scarlet Head (Schotland) is vrijdagochtend het 274 ton metende Britse vis sersvaartuig „Freya" vergaan. De Belgische treiler „St. Jan Berch- mans" heeft op drie na alle be manningsleden gered. De redding boot van Wick is uitgevaren om naar de vermisten te zoeken. SPAANS DORPJE VERZWOLGEN MADRID, 9-1. Een dorpje dat een honderdtal inwoners telt is door een breuk in een stuwdam bij Galende (provincie Zamora) ver zwolgen. Er zouden zeer veel slachtoffers zijn. a De algemeen gedelegeerde van de Franse regering in Algerië, Delouvrier, heeft vrijdag tot de ambtenaren gezegd, dat het hun taak is „meer menselijke waardig heid, meer welvaart en meer broe derlijke beschaving te brengen". STAD EN PROVINCIE SIRJANSLAND Tot notabel der Ned. Her vormde Gemeente alhier is gekozen de heer J. P. van der Maas. LAATSTE NIEUWS Fidel Castro in Havanna HAVANNA, 9-1. De Cubaanse vrijheidsstrijder Fidel Castro heeft donderdag zijn zegevierende in tocht in de hoofdstad Havanna ge houden. Nadat hij president Ur- rutia in het presidentiële paleis had begroet, heeft hij in het leger kamp Columbia in een rede tot een menigte van circa 20.000 mensen de Cubanen opgeroepen tot natio nale eenheid. BURGERLIJKE STAND Zierikzee Geboren. 31 dec.: Martin Bouke, z. van Willem Christiaan Cornelis Timmerman en Johanna Maria van de Velde; 1 jan.: Jan, z. van Rijk van Ommeren en Christina Ver- woert; 2 jan.: Peter Jacobus, z. van Jan Cornelis Berrevoets en Pieter- nella Stoutjesdijk; 4 jan.: Theo, z. van Leendert Jan Luijendijk en Maria van Essen, wonende te Ei kerzee; 7 jan.: Cornelis Pieter, z. van Leendert Adriaan van Bloois en Jans Kloet, wonende te Drei- schor. Gehuwd. 6 jan.: Nehemia van 't Veer, 25 j. en Maria Cornelia Haze, 20 j. Overleden. 29 dec.: Leendert Boot, 88 j., weduwnaar van Hen- derika Evertse, wonende te Eiker zee; 30 dec.: Willem Jacobus van den Bos, 84 j., weduwnaar van Maria Pieternella Matthijsse, 84 j.; 5 jan.: Franciscus Verkaart, 81 j., weduwnaar van Maria Tuinder; 6 jan.: Marinus. Krijger, 84 j., we duwnaar van Janna Jacomina Fondse. KERKNIEUWS SIR JANSLAND Ned. Herv. Kerk Dr. D. Jacobs tachtig jaar Dr. D. Jacobs uit Breda, emeritus predikant van de Nederlandse Her vormde Kerk, hoopt dinsdag 13 januari a.s. de leeftijd van de zeer sterken te bereiken. Dr. Jacobs werd op 13 januari 1879 te Rotterdam geboren en was tot november 1913 eerst ongeveer twintig jaar werkzaam op het kan toor van de glasfabriek te Leerdam. In 1915 deed de heer Jacobs staats examen en studeerde daarna verder nog aan de rijksuniversiteit te Utrecht, waar hij in 1919 cum laude zijn doctoraal examen deed om op 18 februari 1927 bij wijlen prof. dr. J. A. C. van Leeuwen op een proef schrift „De verhouding tussen de plaatselijke en algemene kerk in de eerste drie eeuwen" cum laude pro moveerde tot doctor in de faculteit van de Godgeleerdheid. Nadat dr. Jacobs in november 1919 door het provinciaal kerkbestuur van Fries land was toegelaten tot de evange liebediening in de Nederlandse Hervormde Kerk en hij eerst onge veer een half jaar te Maassluis werkzaam was geweest als hulp prediker werd hij op 9 mei 1920 door wijlen prof. dr. J. A. C. van Leeuwen uit Utrecht te Nijkerker- veen in de classis Harderwijk in het ambt bevestigd. Daarna stond de jubilaris verder nog te Hoog made in de classis Leiden 1922 tot 1928; Krimpen aan de IJssel 1928 tot 1931; Tuil en 't Waal in de clas sis Doorn 1931 tot 1933 en tenslotte nog elf jaar te Boskoop, waar hem met ingang van 1 mei 1944 op ruim vijf en zestig jarige leeftijd eme ritaat werd verleend. Dr. Jacobs was te Boskoop de eerste rechtzin nige predikant, die daar na een tijdsverloop van ongeveer zeventig jaar intree deed. Na zijn emeritaat is de jubilaris van 1945 tot 1948 eerst ongeveer drie jaar hulppredi ker geweest te Sirjansland in de classis Zierikzee. Daarna vestigde hij zich metterwoon te Altforst en Appeltern in de classis Nijmegen Behalve zijn dissertatie verscheen van de hand van dr. Jacobs o.a. in de serie „De Bijbel toegelicht voor het Nederlandse Volk", „Het evan gelie naar Mattheus". PREDIKBEURTEN Zondag 11 januari Ned. Herv. Kerk Zierikzee: Grote kerk: 10 uur ds. Franke; Gasthuiskerk: 10 en 7 uur ds. Bezemer. Kerkwerve: 2.30 uur dhr. A. van Pel. Serooskerke: 10 u. dhr. A. van Pel. Burgh: 10 uur ds. Swaak (bevestiging kerkeraadsle- den). Haamstede: 10 en 7 uur ds. v Liere. Renesse: 7 uur ds. Boer Noordwelle: 10 uur ds. Boer. Eiker zee: 10 uur (H.A.) en 7 uur ds. v. d. Ban. Brouwershaven: 10 uur ds. Groot. Zonnemaire: 7 uur ds. Groot. Noordgouwe: 10 uur ds. Buinink. Drelschor: 10 uur ds. v. d. Brink. Ouwerkcrk: 7 uur n.m. ds. Franke. Nieuwerkerk: 10 uur ds. Wester hof, 6.30 uur bijbelbespreking in „Rehoboth". Oosterland: 10 uur (bev. ambtsdragers) en 6 uur ds. Rijks. Sirjansland: 10 uur lees- dienst, 6.30 uur ds. Spelt te Dintel- oord. Bruinisse: 10 en 5 uur ds Waardenburg te Rotterdam. Sint PhÜipsland: 9.30 uur leesdienst, 2.30 uur ds. van Dieren. Lutherse kerk Zierikzee: 10 uur ds. H. W. Bloem- hoff uit Heilo. Geref. Kerk Zierikzee: 10 en 5 uur ds. Tiemer- ma. Haamstede: 10 en 3 uur kand P. Wamelink te Apeldoorn. Re- nesse: 7 uur kand. P. Wamelink. Scharendyke: 10 en 2.30 uur ds. F. Slomp te Hoorn. Brouwersha ven: 10 en 2.30 uur ds. Kamper. Zonnemaire: 10 en 2.30 uur ds. Melse. Nieuwerkerk; 10 en 3 uur dr. Becker. Oosterland: 10 en 2.30 uur ds. Pontier te Vlissingen. Brui nisse: 10 en 5 uur ds*. Wielemaker. Anna Jacobapolder: 10 en 2.30 uur ds. Adema te Rotterdam (bed. en dankz. H.A.). Geref. Kerk (vrijgemaakt) Brouwershaven: 10 en 2.30 uur ds. Keizer» Chr. Geref. Kerk Zierikzee: 10 en 6 uur ds. v.d. Klis. Kerkwerve: 10 en 6 uur ds. G. W Alberts, em.-pred. te Vlaardingen. Haamstede: 10 uur leesdienst, 3 uur ds. Alberts. Nieuwerkerk: 10 uur ds. Meijering, 3 uur ds. v. d. Klis. Geref. Gemeenten Haamstede: 10 en 2.30 uur lees dienst. Nieuwerkerk: 10 en 2.30 uur leesdienst. Oosterland: 10, 2.30 en 6 uur leesdienst. St. Philipsland: 10, 2.30 en 6 uur leesdienst. Geref. Gemeenten in Nederland Zierikzee: 10, 2 en 6 uur leesdienst. Renesse: 10 en 3 uur ds. Maïlan. Nieuwerkerk: 9.45 en 3.30 uur lees dienst. Bruinisse: 10 en 5 uur lees dienst. Oud-Geref. Kerk Oosterland: 9.30, 2 en 6 uur lees dienst. Bruinisse: 10 en 5 uur lees dienst. St. Philipsland: 9.30, 2.30 en 6 uur ds. Gebraad. Leger des Heüs Zierikzee: 10 uur heiligingsdienst, 12 uur jeugdsamenkomst, 7.30 uur verlossingssamenkomst. Katholieke godsdienstoefeningen Zierikzee: 7.15 en 10 uur Heilige Mis, 7 uur Lof. Burgh: 8 en 9.30 uur Heilige Mis (garage hotel ,,'t Wapen van Burgh"). Officiële publikatie BEURZEN VOOR MUZIEK- EN DANSSTUDIE (cursusjaar 1959/1960) De Staatssecretaris van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen brengt ter algemene kennis, dat in 1959 van rijkswege beurzen voor muziek studie en voor dansstudie beschikbaar zullen worden gesteld ten be hoeve van hen, die de Nederlandse nationaliteit bezitten en die zich aan de muziek of aan de danskunst als vakbeoefening willen wijden doch in de onmogelijkheid verkeren de aan die studie verbonden kosten uit eigen middelen te dekken. Met betrekking tot de beurzen gelden de volgende bijzonderheden. Rijksbeurzen voor muziekstudie Aan leerplichtigen kan geen beurs worden verleend; evenmin aan personen van zodanig gevorderde leeftijd, dat het verwerven van volledige vakbekwaamheid niet meer kan worden verwacht, b.v. in verband met de vereiste technische vaardigheid voor het gekozen instrument. Sollicitanten kunnen worden opgeroepen voor een eerste onderzoek, waarna een vergelijkend examen zal worden gehouden. Zij zullen alleen voor dit onderzoek worden opgeroepen, indien zij bewijzen kunnen overleggen, dat zij hebben gestudeerd onder bekwame leiding en reeds een zekere hoogte in de techniek hebben bereikt. Het is niet mogelijk op het zo uitgebreide terrein der muziekstudie voor de sollicitanten voor elk der vakken nauwkeurig omschreven muzikale eisen en leeftijdsgrenzen vast te stellen De eisen lop enhier- voor te zeer uiteen. Hoofdzaak zijn een bijzondere muzikale aanleg muzikale eisen en leeftijdsgrenzen vast te stellen. De eisen lopen hier- trent muziekkennis, technische ontwikkeling, enz., richt 2ich naar elk geval afzonderlijk, ook naar leeftijd. Aan het verlenen van een beurs wordt de voorwaarde verbonden van studie aan een van rijkswege „erkende" instelling voor muziek vakonderwijs. De beurzen, die worden vastgesteld met inacht neming van de financiële omstandigheden van de sollicitant(e) of van het gezin, waartoe deze behoort, zijn in de eerste plaats bedoeld als tegemoetkoming in de kosten, welke rechtstreeks met de studie ver band houden, zoals lesgelden, leermiddelen, e.d. Daarnaast kan tot op zekere hoogte rekening worden gehouden met eventuele reis kosten. Het is in het algemeen niet mogelijk de kosten van levens onderhoud, kamerhuur, e.d. in de beurs op te nemen, slechts in zeer bijzonder egevallen zal met deze kosten, en dan nog zeer ten dele, bij het vaststellen van de beurs rekening kunnen worden gehouden. Verder zullen één of meer beurzen beschikbaar worden gesteld ten einde belanghebbenden, die daartoe financieel niet bij machte zijn, in de gelegenheid te stellen een hier te lande met succes volbrachte vak studie in de muziek in het buitenland onder leiding van een kunste naar van internationale betekenis af te sluiten; de keuze van de leraar behoeft de goedkeuring van de Staatssecretaris. Bij het vaststellen van het bedrag van beurzen voor muziekstudie in het buitenland wordt, behalve met de studiekosten, mede rekening gehouden met de kosten van de reis naar en van het land van be stemming en met de verblijfskosten aldaar, alhoewel ook hierbij geldt, dat het in het algemeen niet mogelijk zal zijn deze kosten vol ledig door de beurs te dekken. Rijksbeurzen voor dansstudie Ter voorkoming van misverstand zij erop gewezen, dat geen beurzen kunnen worden verleend ten behoeve van hen, die de gezelschaps dans wensen te beoefenen. Voor het verkrijgen van een beurs gelden uiteraard bepaalde eisen m.bt. de artistieke en technische hoedanigheden van de kandidaat. Deze normen richten zich naar elk geval afzonderlijk, vooral ook naar leeftijd. Hoofdzakelijk zal worden gelet op bijzondere aanleg voor de dans kunst. Geen beurs kan worden verleend aan personen van zodanig gevorderde leeftijd, dat het verwerven van volledige vakbekwaamheid niet meer kan worden verwacht. Leerplichtigen zullen slechts in zeer bijzondere gevallen voor een beurs in aanmerking kunnen komen. Omtrent het vorenstaande zal de Staatssecretaris zich door een des kundige commissie doen voorlichten. Sollicitanten kunnen worden opgeroepen voor een in te stellen onderzoek naar aanleg en capa citeiten. De keuze van de instelling aan welke men wenst te stu deren behoeft de goedkeuring van de Staatssecretaris. De .beurzen, die worden vastgesteld met inachtneming van de finan- qiëlè omstandigheden van de sollicitant(e) of van het gezin, waartoe deze behoort, zijn in de eerste plaats bedoeld als tegemoetkoming in de kosten welke rechtstreeks met de studie verband houden, zoals iésgelden, balletkleding, „spitzen", e.d. Het is in het algemeen niet mogelijk de kosten van levensonderhoud, kamerhuur, e.d. in de beurs op te nemen; slechts in zeer bijzondere gevallen zal met deze kosten, en dan nog zeer ten dele, bij het vaststellen van de beurs rekening kunnen worden gehouden. Het is in het algemeen niet mogelijk rijksbeurzen voor dansstudie in het buitenland te verkrijgen. Zulks zal hoogstens overwogen kunnen worden, indien de studiemogelijkheden voor de betrokken kandi- da(a)t(e) hier te lande uitgeput zijn. Zij, die voor een der vorenbedoelde beurzen in aanmerking wensen te komen, behoren hun verzoekschrift daartoe vóór 1 februari 1959 in te zenden aan de afdeling Kunsten, onderafdeling Muziek en Dans kunst van het Ministerie van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, Nieuwe Uitleg 1 te 's-Gravenhage, met vermelding „Mededinging Rijksbeurs Muziekstudie/Dansstudie 1959". Aanvragen, welke na genoemde datum worden ingezonden, zullen, behoudens hoge uitzondering, niet in behandeling kunnen worden genomen. Voor het aanvragen van vorenbedoelde beurzen zijn geen invul- formulieren verkrijgbaar. Scheepvaartberichten Bloemfontein, 8 van Las Palmas naar Southampton. Limburg, 9 te Venetië. In Boswell in de Amerikaanse staat Oklahoma zijn donderdag zes tien leden van een negerfamilie - moeder, tien. kinderen en vijf ne ven en nichten - door brand in hun woning om het leven gekomen. De vader was aan het jagen. ZONDAGSARTSENDJENST ZIERIKZEE Zondag 11 januari: dokter C. M. van Hoorn, telef. 01110-2080. WEEKEINDE-ARTSENDIENST Weekeinde 10-11 januari: dokter J. L. Braber, Dreischor, telef. 01112- 280. Waterverf - Spitten - Deuntje - Lood Men kan het beste maar erken nen dat de start van zo'n nieuw jaar niet meevalt. Nog met dë geur van de oudejaarsavondbeignetten in de neusgaten, stapt men de vol gende dag met een rose gekleurd idealisme de wereld in, maar deze waterverf dreigt er langzamerhand een beetje af te spoelen. Toch al wild op groente- en melkboeren gunt Eilandman hen van harte de hagelige en buiige aanleiding tot een gesprek ten volle, maar overi gens is het me toch wat met dat echte Potgieter-wintertje. Het best heeft Eilandman als hij het even mag zeggen - dat gemerkt in zijn tuin, die zoals bekend 'n structurele wijziging heeft ondergaan. De (stal) mest ligt er al een paar maandjes op, maar van spitten is nog niet veel gekomen. Eilandman wil het zelf doen, want dat is een soort perverse neiging, die een mens soms hebben kan. Nog liever gaf hij spitgeld aan de man, die het wel zou willen doen, dan dat hij het ook werkelijk zou laten doen. Tus sen twee haakjes, met de witlof zit het scheef. Er blijven groene sprui- Montblanc - Brijpot - Rol en Vlag ten uit de wand van de wittof- Montblanc komen, want na tien verhogingen is de „kuil" inderdaad tot een berg geworden. Enfin, dat moet maar afgewacht. Voor de rest is het soppen. De modder en de mest hebben de tuin tot een brijpot gemaakt en de spa zuigt lekker. Geen ideale om standigheden de zaak „om te leg gen", maar de vorst moet over het gespitte, hebben de deskundigen Eilandman bezworen, dus verder zwoegen is het enige. Er moet nog heel wat gebeuren voordat de eer ste peultjes plukrijp zijn. Dat staat wel vast. Men mag echter nihimer wanho- pen, gedachtig aan de orgelman in vroeger tijden, die ook maar één deuntje op zijn rol had staan en daar toch op geheel Schouwen- Duiveland. opzienbarend succes mee oogstte. Het was het van puur op timisme doortintelde vers: „Laat de klok maar luiden", dat velen zich zullen herinneren. Overigens is het zo kort na de jaarwisseling een beetje „dood stroom". Eilandman zit nog achter een voetbalverhaal aan, waarin rare dingen spelen'. Het fijne weet hij er niet van, maar dat er lood in de bal is gedaan, om het speeltuig zwaar te maken staat vast. Dat had zo zijn reden, die Eilandman nu nog niet weet, maar wél te weten hoopt te komen. Verlate mopjes van 1958: Zierïk- zeese hond hapt gretig in closet rol, weggehapt in papierwinkel. Hond gaat met rol aan de rol en laat hem liggen in kruidenierszaak. Papierman vraagt kruidenier om schadevergoeding, want de man van de krenten en custard was eigenaar van het hondje. Winkelier zei: „ier ei ju. centen, mar as iin mit un ancieklopiedle an komt is un vö mien". Verder: mannen ste len vlag van ijszaak (met het woord ijs er op) en bevestigen die des nachts aan de gevel van borreltjes zaak. Politie vond het ook geestig en zei alleen: „niet meer doen!" ADVERTENTIES De heer en mevrouw VAN HOORN-DE RONDE danken hartelijk voor de ontvangen goede wensen bij de jaarwis seling en bieden wederkerig gaarne de hunne aan. Zierikzee, januari 1959. VERHUISD van Manhuisstraat 23 naar: H. J. Doelemanplein 4 J. CATSHOEK Evangelisch Luth. Gemeente Zierikzee Zondag 11 januari, 10 uur: Ds. H. W. BLOEMHOFF em.-pred. te Heilo AANBESTEDING Namens Gedeputeerde Staten van Zeeland, zal op vrijdag; 23 januari 1959, te 11 uur, te Middelburg, Rouaansekaai 43, worden aanbesteed: het verbeteren van de Pro vinciale weg Tholen-Scher- penissc, wegvak Tholen- Poortvliet, no. 4, ged. van het Provinciaal wegenplan, lang ongeveer 3905 m, met bijkomende werken, volgens bestek no. 2, dienst 1959. Het bestek ligt van tenminste tien dagen vóór de dag der aanbesteding ter lezing ter Provinciale Griffie te Middel burg, Dam 6, en bij de Hoofd ingenieur-Directeur en de In genieur le kl. van de Provin cial e Waterstaat, onderschei denlijk te Middelburg, Rou aansekaai 43, en Zierikzee, Havenpark 27, en bij de Water staatkundig hoofdambtenaar le kl. van die dienst te Tholen, Postweg 38. Het is van gelijk tijdstip, zo lang de voorraad strekt, ter Provinciale Griffie verkrijg baar voor f 12,of door stor ting of overschrijving van f 12,op postrekening no. 296000 van de Provincie Zee land (diensten en fondsen). Aanwijzing ter plaatse volgens bestek. De Nota van inlichtingen ligt van woensdag 21 januari 1959 af ter inzage bij de Ingenieur en in afschrift bij de Water staatkundig hoofdambtenaar voornoemd. Middelburg, 23 december 1958. K"X~X"X~X~X~X"X~X*»X*«X Autorijschool Garage GEBR. DE JONGE telefoon 2844, Zierikzee E kend en Gediplomeerd F. N. O. P. W:«X~X~X~X~xkmX*<**X*«XmX' Aanstaande zaterdagavond Pand: SJAAK Café L „De Drie Schapen" Dreischor VOOR DRUKWERK MET CACHET DRUKKERIJ L. O. ZIERIKZEE - TELEF. 2255

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1959 | | pagina 3