Gemeente Serooskerke draagt bij in exploitatietekort rusthuis „Duinoord,, Mogelijk wachtgelegenheid bij halte Provinciale weg w Onder voorzitterschap van wnd. burgemeester J. Klompe kwam de raad der gemeente Serooskerke in openbare vergadering bijeen. Het stemde de voorzitter tot vreugde dat deze laatste vergade ring van 1958 gehouden kon wor den in de nieuwe raadzaal. De voor zitter deelde mee dat de secretaris de heer G. A. Haringman thans het ziekenhuis heeft verlaten, doch dat het nog wel enige tijd zal duren eer hij weer aan het werk zal kunnen gaan. Voor kennisgeving werd aange nomen de ministeriële mededeling dat het verzoek van de gemeente om in aanmerking te komen voor een hogere algemene uitkering uit het gemeentefonds is afgewezen. Eveneens voor kennisgeving werd aangenomen het bekende schrijven van de gemeente Ouwerkerk be treffende de bestemming van het voormalige ziekenhuis te Noord- gouwe. Het rapport van de werk- commissie zal worden afgewacht. Rusthuis Haamstede Besloten werd de gevraagde bij drage in het exploitatietekort van het rusthuis te Haamstede te ver lenen. De voorzitter gaf een uitvoe rige uiteenzetting betreffende de gang van zaken van exploitatie en beheer van het rusthuis. De heer C. de Rijke (arb.) vroeg en verkreeg inlichtingen omtrent de huidige be zetting. Weth. Kloet (arb.) zou gaar ne zien dat personen afkomstig uit niet-deelnemende gemeenten thans een grotere pensionprijs zouden gaan betalen teneinde het exploi tatietekort in de toekomst zoveel mogelijk te verlagen. Rode Kruisziekenhuis De raad besloot een afwijzende houding aan te nemen tegenover het momenteel door de minister van soc. zaken ingenomen stand punt mb.t. de garantieverlening aan het Rode Kruis ziekenhuis. Afgewezen werd het verzoek van de 1ZA Zeeland tot wijziging van de gemeenschappelijke regeling. Gunstig werd beschikt op een subsidieverzoek ten bedrage van 1 cent per inwoner van de Ned. Ver. tot Rheumatiekbestrijding. Besloten werd om niet als lid toe te treden tot de Ned. Ver. voor Gemeentebe langen. Overgegaan werd tot verkoop van een perceel grond aan de heer J. Klompe in het wederopbouwplan voor f 3 per m. Het crediet in rek.- courant voor het jaar 1959 bij de N.V. Bank voor Ned. Gemeenten werd vastgesteld op f 50.000. Over eenkomstig het ontwerp werd vast gesteld de destructie-verordening. Als lid van het Burgerlijk Armbe stuur werd m.a.s. benoemd de heer J. J. Kloet. Voor de prijs van f 25 per jaar werd besloten het sport terrein te verhuren aan de korfbal vereniging „Velocitas". Voor de functie van schoonhouder van het Dorpshuis zullen sollicitanten wor den opgeroepen. De rondvraag Tijdens de rondvraag vestigde de heer M. Geluk (arb.) er de aandacht op dat de schoorsteen van het Dorpshuis lekkages vertoont. N.a.v. een opmerking van de heer C. de Rijke (arb.) zullen de huurders van de volkstuintjes bij de begraaf plaats in kennis worden gesteld van de huidige bepalingen van de wet op de aardappelmoeheid. In antwoord op een vraag van de heer Bouwman (C.H.) zegde de voorzit ter een onderzoek toe naar de mo gelijkheid van een wachtgelegen heid, te plaatsen bij de bushalte bij de Provinciale weg. Voorts zegde de voorzitter een onderzoek toe naar het brandstofverbruik van de motorgrasmaaimachine, dit n.a.v. een opmerking van de heer Geluk. Besloten werd vervolgens over te gaan tot aankoop van grind voor de toegangspaden bij de woning wetwoningen aan de Dorpsweg, en tot aanplant van een eenvoudige ligusterhaag voor deze woningen. De heer Geluk verkreeg nog in lichtingen omtrent de naschade- regeling voor de woningen aan de Dijkweg, waarna de voorzitter de beste wensen voor het jaar 1959 uitsprak voor de leden en hun ge zinnen, welke wensen door de heer Geluk namens de raad wederkerig werden beantwoord. Hij dankte de voorzitter voor de prettige samen werking en sprak de hoop uit dat de gemeentesecretaris spoedig her steld zal mogen zijn. STAD EN PROVINCIE HAAMSTEDE Molen open voor publiek De heer W. Dijkman alhier heeft het voornemen zijn molen voor het publiek open te stellen in het ko mend seizoen, onder voorbehoud dat de nodige vergunningen hier voor worden verkregen. De bedoeling is de molen eenmaal per week ter bezichtiging open te stellen. Een entreeprijs zal moeten worden betaald, omdat tijdens de bezichtiging niet kan worden gema len. Vorige jaren ging het werk ge woon door, maar op den duur werd dit bepaald hinderlijk, zodat men deze oplossing heeft gezocht. Muziektent wordt gesloopt Zaterdagmorgen is het gemeen- tepersoneel begonnen met de sloop van de uit 1900 daterende muziek tent in het centrum der gemeente. Tijdens de sloop bleek hoe slecht de toestand van de tent was. Vele res tanten kunnen nauwelijks het prae- dicaat kachelhout halen. Intussen zit er in het verdwijnen van de vertrouwde kiosk iets weemoedigs. Er zijn nog geen definitieve plan nen voor de bouw van een nieuwe muziektent, maar herbouw op de zelfde plaats moet uitgesloten ge acht worden. In de raad werd vorig jaar de idee geopperd een mobiele tent te bouwen, zodat ook op an dere - niet in de kom der gemeente gelegen plaatsen - concerten zou den kunnen worden gegeven. Een dergelijke tent zou zeker waarde vol zijn. Op de Ring is verder een begin gemaakt met het repareren van het wegdek. HAAMSTEDE Burgerlijke stand en loop der bevolking over december 1958. Geboren: 20. Maarten Anthonie, z. van S. Landman en M. Stoel. Gehuwd: 12. Izaak Lemsom, oud 23 jaar en Janna Daane, 24 jaar; 19. Adrianus Marinus van der Bijl, 24 jaar en Magda Marie Salomé, 25 jaar; 30. Arnoud Pieter Walhout, 24 jaar en Lena Groenleer, 23 jaar. Overleden: 1. Janna Beije, 83 j., wed. van N. G. Fasol; 18. Anna Ja- coba den. Boer, 83 j., echtg. van Job Boot. Ingekomen: 17. S. R H. F. Ocht- man uit Zierikzee; 22. M. M. Sa lomé uit Middelburg; 24. J. L. van de Zande en echtg. uit Zierikzee. Vertrokken: 9. H. Witt naar Goes; 12. J. Daane naar Renesse. RENESSE Burgerlijke stand en loop der bevolking over december 1958. Geboren: Pieter Adriaan, z. van A. J. Verboom en E. Stouten. Overleden: I. Bakkez-, oud 87 jaar. Ingekomen: C. P. A. Boot van Dordrecht; J. Daane van Haamste de; J. de Nijs en gezin van Zierik zee. Vertrokken: C. P. Dalebout naar Rotterdam; A. R. Verseput naar Oudenbosch. NIEUWERKERK Burgerlijke stand en loop der bevolking over december 1958. Geboren: 5. Rokus Barendregt, z. van R. J. Visser en G. F. J. Groe nendal; 9. Izak Willem, z. van M. van Dijke en S. M. de Koster; 10. Pieter Marinus, z. van J. M. Tierie en M. v. d. Wulp. Gehuwd: 17. H. J. van Dijke, j.m. 29 jaren (van St. Annaland) en J. C. Padmos, j d. 29 jaren; 18. C. C. van Putten, j.m. 29 jaren (v. Noord- gouwe) en E. T. den Haan, j.d. 22 jaren. Ingekomen: W. Dalebout van Zierikzee; Ma. J. Lokker van Zie rikzee; War Verwoert van Keste- ren; Fa. Sijrier van Vlissingen. Vertrokken: D. Brouwer en gezin naar Hilversum; J. v. d. Berg en gezin naar Oosterland; Ja. C. Pad mos naar St. Annaland; E. T. den Haan naar Noordgouwe. Loop der bevolking in 1958 Het aantal inwoners van Nieu- werkerk bedroeg op 1 januari 1958 1610 personen (817 m. en 793 vr.). Dit aantal vermeerderde door ge boorte met 43 (24 m. en 19 vr) en door vestiging met 87 (37 m. en 50 vr.). Het aldus verkregen aantal verminderde door overlijden met 10 (6 m. en 4 vr.) en door vertrek met 87 (37 m. en 50 vr.). Het totaal aan tal inwoners op 31 december 1958 bedroeg derhalve 1643 (835 m. en 808 vr.). OOSTERLAND In memoriam L. van Nieuwenhuijze Op zijn voormalig evacuatie-adres te Bergen op Zoom - waar hij enige dagen vertoefde - is zater dagavond in de leeftijd van 68 jaar overleden de heer L. van Nieuwen huijze, in leven gepensioneerd on derwijzer aan de o.l.-school alhier. De heer van Nieuwenhuijze werd op 31 augustus 1890 te Sint Maar tensdijk geboren. Na de opleiding aan de Rijksnormaallessen te Tho- len te hebben gevolgd, werd hij op 5 september 1910 benoemd tot on derwijzer aan de school te Ooster land. In 1946 werd de bekwame on derwijzer, om gezondheidsredenen, vervroegd gepensioneerd. Behalve de onderwijzersacte was de heer van Nieuwenhuijze in het bezit van de acten Duits en Frans. De crema tie van het stoffelijk overschot zal plaats vinden te Driehuis-Wester- veld op 7 januari a.s. SIRJANSLAND Rode Kruis filmavond Het Ned. Roode Kruis organiseert dinsdag a.s. een filmavond in het verenigingsgebouw. De bedoeling van deze avond is om aan het Rode Kruis-werk meer bekendheid te ge ven. Vertoond zal worden de film „Paula". De ervaring van het film team van het -Rode Kruis was dat de film oVeral grote belangstelling trok. Dinsdagmiddag is er een spe ciaal jeugd-filmprogramma. Waterweg moest dicht voor gestrand schip HOEK VAN HOLLAND, - 4-1. Zondagavond omstreeks negen uur is het 909 ton metende Duitse schip „Nicola" van de Fa. Morgenster en Co. uit Bremerhaven bij de Noor- derpier te Hoek van Holland in de monding van de nieuwe Rotter- damsche Waterweg aan de grond gelopen. Scheveningen-radio heeft gister avond te 22.00 u. het scheepvaart verkeer gewaarschuwd bij Hoek van- Holland niet in of uit te varen. De „Nicola" verloor benzine. Te 22.10 werd de Nieuwe Rotterdam- sche Waterweg gesloten voor het scheepvaartverkeer. De gestrande tanker werd later door een zee sleper losgetrokken. AGENDA Morgen (dinsdag) Renesse: Dorpshuis, 8 uur, Ned Marionettentheater. Overmorgen (woensdag) Zierikzee: Huis van Nassau, 8 uur, openb. verg. P.v.d.A. KERKNIEUWS Ger. Gem. in Nederland RENESSE. Dinsdag 6 januari, 7.30 uur in het Evangelisatiegebouw: ds. V. d. Ketterij. NIEUWERKERK. Woensdag 7 jan. 7 uur ds. van de Ketterij, van Alblasserdam. Ned. Herv. kerk Beroepbaarstelling: ds. J. Fierat, zendingspredikant te Leiden. Beroepen te Veendam: H. Post- ma, Sint Pancras. Aangenomen naar Santpoort (wijkgemeente dorp), (toez.): J. C. Remijn, Geertruidenberg. Ger. kerken Tweetal te Assen (vac. G. P. Hartvelt)K. A. Firet, Overschie en W. Griffioen, Nijkerk; te 's-Gra- venhage-oost (vac. F. E. Hoekstra): K. A. Firet, Overschie en J. Wil schut, Zeist; te Utrecht-oost (vac. H. W. H. van Andel): A. Broek, Groningen-noord en J. Wilschut, Zeist. Beroepen te Dirkshorn (N.H.): kand. R. van den Berg, Arnhem; te Nunspeet: W. P, H. Pouwels, Wommels (Fr.); te Ten Post (Gr.): kand. W. Haverkamp, Kampen; te Vollenhove-Sint Janskloster: H. J. ten Brink, Vriezen veen; te Nord- horn (Did.): H. Tien, Nijkerk; te Groningen-west (als godsdienstle raar bij het M.O.): D. Visch, Em- men, die dit beroep ook aannam. Aangenomen naar Pembroke (On tario, Canada), (Chr. Ref. Church): G. Rienks, Wormerveer, die be dankte voor Belleville (Ontario, Canada). TIEL. Bij het laden van gekapte bomen te Ophemert, is de 28-jarige H. de Rijk uit Dreumel zaterdag morgen onder een boom bekneld geraakt en ter plaatse overleden. De bomen waren gekapt op de zg. „heerlijkheid' te Ophemert en wa ren gekocht door de fa. de Rijk uit Dreumel. Ze werden zaterdagmor gen op een transportauto geladen met een takelwagen. H. de R., een zoon van de eigenaar van de bo men, bevestigde de takel om de stammen. Toen de takel plotseling losschoot kwam hij onder een boom terecht. De Sowjet-Russische premier Chroesjtsjef en de Westduitse kan selier Adenauer hebben nieuw jaarstelegrammen gewisseld waar bij zij zeggen te hopen dat de be trekkingen tussen hun landen zich ten gunste van de wereldvrede zul len ontwikkelen. HAAMSTEDE Loop der bevolking in 1958 Op 1 januari 1958 bedroeg het aantal inwoners 1819 (911 m. en 908 vr.). Dit aantal vermeerderde door geboorten met 36 (20 m. en 16 vr.) en door vestiging met 83 (36 m. en 47 vr.). Het aldus verkregen aantal verminderde door overlijden met 16 (6 m. en 10 vr.) en door vertrek met 92 (42 m. en 50 vr.). Het aantal inwoners bedroeg op 1 januari 1959 derhalve 1830 (919 m. en 911 vr.). Dertien huwelijken werden geslo ten. Een echtscheiding werd uitge sproken. Vervlogen 1958 was «oed voor de sport op Schouwen-Duiveland Contacten met verenigingen buiten het eiland Scheepvaartberichten Kelletia (t.), 2 van Curasao naar Aden. Soestdijk, 4 van Rotterdam naar Antwerpen. MARKTBERICHTEN Eierprüzen V.E.C.E. In de periode van 29 dec. tot en met 3 januari werd door de Coöp. In- en Verkoop Centrale voor Eie ren V.E.C.E. uitbetaald f 1,76 per kg. Voor vuilschalige en gewassen eieren werd 1 cent per stuk minder uitbetaald. Veemarkt ROTTERDAM, 5-1. Aanvoer 1778 stuks vefe, t.w. 1109 vette koeien en ossen en 669 varkens. Prijzen per kg: vette koeien en ossen f 3,10-3,40 f 2,95-3,10 f 2,75- 2,85; varkens (levend gew.) f 1,95- 1,93-1,91. Vette koeien en ossen: aanvoer groter, handel vlot, wat hoger in prijs, prima's boven notering; var kens: aanvoer ruimer, handel stroef prijzen iets lager, vooral bij afloop, prima's boven notering. De Russische ingenieur B. S. Blinof heeft een motor met inwen dige verbranding geconstrueerd, die 390 gram weegt en anderhalve pk. kan ontwikkelen. Deze motor, met een toerental van 6800 per mi nuut, is gemonteerd op een scoo ter, die een snelheid van 45 km per uur kan bereiken. Grondboorbedrijf meldt de vondst van uraniumlagen in Nederland De wetenschap is zeer sceptisch gestemd Het Rotterdamse grondboorbe drijf J. Z. Lierop heeft gemeld, bij boringen in Overijssel op ruim der tig meter diepte te zijn gestuit op uraniumlaagjes van drie tot dertig meter dikte. Het uraniumhoudend gruis bevindt zich tussen ver steend zand en grint. „Behalve in een museum, is hier in Nederland nog nooit uranium houdend gesteente aangetroffen", aldus prof. dr. B. G. Escher, hoog leraar in de algemene geologie aan de Rijksuniversiteit te Leiden. Prof. Escher verklaarde het ANP desgevraagd, dat hij het vinden van een uraniumlaag in Neder land hoogst onwaarschijnlijk acht te, omdat dit element slechts voor komt in gneis- of granietformaties, die hier niet voorkomen. Hooguit zouden sporen van uranium kun nen zijn aangetroffen in tijdens het dilluvium aangevoerde zwerfstenen uit Scandinavië, die behoord heb ben tot zo'n formatie, waarin de aanwezigheid van uranium wel mogelijk is. Een geigerteller geeft deze sporen natuurlijk wel aan, aldus deze hoogleraar, die het uit gesloten achtte, dat, zo men wer kelijk uranium heeft aangetroffen, de vondst van werkelijk economi sche betekenis zou kunnen zijn. (Slot). De korfbalcompetitie had in het afgelopen seizoen een vlot verloop, Ter gelegenheid van haar 30-jarig bestaan organiseerde de SDKB te Renesse seriewedstrijden welke door Olympia (Wilhelminadorp) ge. wonnen werden. Na 25 jaar deze functie te hebben vervuld nam de heer A. Paauwe afscheid als com petitieleider. Het SDKB-twaalftal speelde een vijftal wedstrijden te gen twaalftallen van buiten ons eiland, nl. een Dordts twaalftal, het West-Brabants twaalftal, de Z.N. K.B., het Utrechts twaalftal en het Z K.B. twaalftal, terwijl een twaalf tal uit de Westhoek te Renesse te gen een combinatie van Eindhoven in het veld kwam. In de le klas ging Burgh met de eer strijken terwijl in de 2e klas het jubilerende Brouwershaven be slag wist te leggen op de kampi oenstitel. In de 3e klas A en B. wa ren dit resp. Zeemeeuwen II en Unitas II. Ook bij de korfbalsport onderging de juniorencompetitie een grote uitbreiding. Kampioen werd in grbep A Burgh A; in groep B Brouwershaven en in groep C DES (Sirjansland). Ondanks eni ge minder aangename verwikkelin gen vooraf slaagde het schoolkorf- baltournooi uitstekend. De chr. 1.- school van Haamstede legde enigs zins bij verrassing beslag op de eerste plaats terwijl bij de middel bare scholen het Prof. Zeeman- I lyceum werd onttroond door de chr. u.l.o. Verheugend was het dat geconstateerd kon worden dat ver schillende verenigingen contact op namen met verenigingen van buiten ons eiland. Zo speelde Zeemeeuwen ter gelegenheid van haar 10-jarig bestaan, tegen D.H.J. uit Bergen op Zoom, Burgh ging met twee twaalf tallen op bezoek bij Alliance in Roosendaal terwijl DSS in het veld kwam tegen een twaalftal van Swift uit Middelburg. Goede atletieksuccessen De atleten van de atletiekvereni ging „Delta Sport" wisten in het af gelopen jaar weer enige fraaie ver richtingen op hun naam te bren gend Hoewel het succes vergeleken bij vorig jaar, bij de Zeeuwse kam pioenschappen, niet zo groot was, slaagden toch verschillende atleten er in Zeeuwse recordverbeteringen op hun naam te brengen. Sportief bezien werden de regionale atle tiekwedstrijden te Zierikzee een groot succes. Organisatorisch, en dit was jammer, mankeerde er nog al het een en ander aan. Wil men voor het publiek atletiek op een aantrekkelijke manier brengen dan is een eerste vereiste dat het pro gramma vloeiend in elkaar zit, waar de deskundige voorlichting zeker niet bij mag worden verwaarloosd. Hier ontbrak het nu bij deze wecG- strijden, waarschijnlijk door het ge mis van voldöende deskundige per sonen, aan. Wanneer dit in de toe komst zou kunnen worden verhol pen zou dit de belangstelling en de atletiek in het bijzonder veel ten goede komen. Het meisjesteam van het Prof. Zeemanlyceum slaagde er bij de schoolatletiekwedstrijden te Roosendaal in beslag te leggen op de eervolle 2e plaats. De hippische sport „De Schouwse Ruiters" behaalden in het afgelopen seizoen weer enige opmerkelijke successen. Zo werd een eerste prijs in de dressuur acht tallen behaald te Scherpenisse en te Gilze-Rijen, terwijl ook bij de indi viduele dressuur nog fraaie presta ties konden worden verricht. Jam mer was dat wegens een reglemen taire afwijking de kansen bij het Zeeuwse kampioenschap werden verspeeld. Bij de Zeeuwse schaakkampioen schappen slaagde ir. J. J. Elzerman er in beslag te leggen op de titel. De S.V. Zierikzee ging het minder voor de wind en degradeerde uit de landelijke competitie naar de le klas van de Zeeuwse Schaakbond! waarin het nu reeds heeft getoond goed mee te kunnen. Het aantal schakers op ons eiland is nog altijd zeer gering, kan hier het beoefenen op de middelbare scholen, zoals dit reeds op vele plaatsen wordt ge daan, geen uitkomst brengen? De wandelsport was in het afge lopen jaar weer geweldig in trek. De achttiende Schouwse wandel tocht en de Zierikzeese avond-vier daagse (760 deelnemers) trokken een record aantal deelnemers(sters) Ook de tochten te Brouwershaven, Renesse en Haamstede mochten zich in een grote belangstelling verheugen. De M.C. Sparta, die haar 25-jarig jubileum vierde, slaagde er voor de vierde maal in besla gte leggen op het provinciaal kampioenschap van de grote verkeerscompetitie. Verder beperkte de M.C. Sparta zich met het houden van oriënteringsritten, terwijl verschillende leden deelna men aan enige sterritten. De biljartkampioenschappen Het district Schouwen-Duiveland van de K.N.B.B. organiseerde weer op uitstekende wijze de diverse kampioenschappen. Bij de kampi oenschappen voor teams (viertallen) wist O.K.K. uit Nieuwerkerk be slag te leggen op de titel. Gezien het groot aantal biljartverenigin gen op ons eiland dat nog niet bij de K.N.B.B. is aangesloten menen wij te mogen veronderstellen dat er nog een vruchtbare taak voor het district ligt te wachten. De hengelsportvereniging „Oos- terschelde" organiseerde te Ouwer kerk een uitstekend geslaagde in ternationale hengelwedstrijd. Ver der kregen de leden bij de gehou den hengelcompetitie volop de ge legenheid hun viskunst te tonen. Zij ten slotte nog vermeld dat de meisjes van het Prof. Zeemanly ceum op het volleybaltournooi voor middelbare scholieren dat te Vlis singen werd gehouden er in slaag den beslag te leggen op de le plaats. Het Engelse ministerie van fi nanciën heeft bekend gemaakt dat de Britse goud- en deviezenreser ves in de maand december 1958 met 52 miljoen pond sterling zijn gedaald. Per eind december jl. had den deze reserves een waarde van 1 096 miljoen pond sterling. Het te kort in de Europese Betalings Unie bedroeg over december 40 miljoen pond sterling tegen 6 miljoen pond in november. Vijf Oostenrijkse skiërs, van wie drie meisjes, zijn waarschijnlijk door een lawine bedolven, aldus heeft de Oostenrijkse politie zater dag te Graz meegedeeld. Het vijf tal wordt sedert een week in het Totesgebergte vermist. HET CIRCUIT VAN SCHOUWEN EN DUIVELAND vindt iedere dag plaats in onze drukkerij, waar wij wedijveren hel drukwerk zo snel mogelijk te kunnen afleveren ZIERIKZEE TELEFOON 2255 DE ZEEKONINGIN 11. De overval is met zulk een verrassende snelheid in zijn werk gegaan, dat Agua zich nauwelijks realiseert wat er gebeurt, als ook ook hij door een der enterhaken gegrepen wordt. Hij ziet nog dooi de stofwolken, hoe do voor hem uitstormende soldaat door een dei- enterhaken uit het zadel geslingerd wordtDan treft hem het zelfde lot.een grote ijzeren haak schiet over de nek van zijn paard.. ..in volle galop rijdt Agua er op inde haak klemt hem dwars over de borst en een geweldige ruk doet hem achter over tuimelen Half verdoofd van de val krabbelt hij overeind. Daar duikt een slanke meisjesfiguur op uit de heksenketel van rollende mannen en steigerende paarden„Geef je maar gauw over, beste jongen", lacht ze uitdagend en dreigend richt ze een van de twee zwaarden, die ze in beide handen houdt, op Agua.... Met kat achtige lenigheid springt Arams dienaar achteruitzijn zwaard flitst uit de schede. Maar het meisje is niet minder snel naar voren gesprongen. De verblufte Agua voelt, dat hem het zwaard met één flitsende houw uit de hand geslagen wordteen uitval, zo knap berekend, dat met dezelfde slag het zwaard van een van Agua's toestormende soldaten in stukken vliegt!

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1959 | | pagina 3